Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Valamiről már megint lemaradtam    mióta van neked W5000-ed? Nem Titánod + Samuid voltak eddig ?
 
ÖÖÖ ... de igen. Így volt. Ezek most is megvannak.
 
Viszont időközben (kíváncsiságból) vettem egy W5000-et, mivel az egy elég komoly gép és a nagyméretű DMD (illetve az ahhoz passzoló vezérlés) van benne. Ez volt a legolcsóbb megoldás a dolog kipróbálására, mivel ezt (remélem) el is fogom tudni adni annyiért, amennyibe nekem került, tehát végül remélem ingyen lesz a próba. Így nem kellett rimánkodni senkinek, hogy adja kölcsön a vetítőjét kipróbálni a dolgot, nincs sértődés, stb.
 
Mondjuk most, hogy látom a virtuális 4K kép részletgazdagságát, már nincs olyan nagy kedvem eladni a W5000-et ... bár a feladatát már teljesítette, hiszen mostmár tudva tudom, hogy a nagy DMD (vezérlő chipset) simán alkalmas a feladatra ... szóval bármikor vehetek egy komolyabb 1080p vetítőt használtan (és olcsón) ha a 0,95"-es DMD van benne, akkor TUTI működni fog a rezgőtükörrel...
 
Mondjuk hamarosan a Samu-k is képesek lesznek működni rezgőtükörrel, ha elkészül a fényszenzoros elektronika. 
 
Azért a legjobb képet most is a Titan vetíti otthon, nyilván ez nem is nagy meglepetés, annak a fényereje és a képi dinamikája, meg persze a színek szépsége mindig lenyűgöz. De az egy 720p gép és 921600 pixel építi fel a képét, míg a FullHD képet 2073600. Azért ez több mint 2x-es különbség. A 2x-es mennyiség duplázásának is 2x-es lesz az eredménye. Nyilván a legjobb egy FullHD Titan lenne, de sajnos a realitás az, hogy egy FullHD felbontású 3 chip-es DLP nekem jelenleg elérhetetlen. De ez nem panasz, csak tény...

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Játszogattam még a Benq W5000-rel.
Valamiről már megint lemaradtam    mióta van neked W5000-ed? Nem Titánod + Samuid voltak eddig ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Ilyen rezgőtükröt földi halandó hol tud beszerezni? Legfőképpen olyat ami rámegy a projektorára
Palibácsitól, vagy ha van benned némi műszaki beállítottságod, akkor magad is elkészíthetted. Gyári megoldás tudtommal nincs rá.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Játszogattam még a Benq W5000-rel.
 
Kipróbáltam anamorf optikával vetíteni a 4K (forrásból 1920*1080-ra méretezett, de ekkor már anamorf 21:9-es, 2 megapixeles) képet. Rezgőtükör nélkül, simán a projektor plusz előtte az anamorf optika. Ez azért vicces teszt, mert ekkor a függőleges pixelsűrűség egy 1440p projektor pixelsűrűségének felel meg (hiszen a projektoron "picire" zoom-oljuk a képet, ezért "besűrüsödnek" a pixelek) viszont ezután az anamorf optika vízszintesen újra széthúzza a képet, a pixelek vízszintes méretét ismét megnövelve. Ekkor tehát a függőleges pixelsűrűség az 1440p-nek megfelelő, de a vízszintes pixelsűrűség marad 1080p.
 
Ez az elrendezés nekem már elég ahhoz, hogy az első sorban ülve ne lássam a csirkeháló vízszintes vonalait ("1440p sűrűség") de a függőleges vonalakat ("1080p sűrűség") továbbra is látom. És a feliratok betűinek is láthatóan "kockás" a széle. Magyarul: az 1080p felbontás pixelsűrűsége még nem elég ahhoz, hogy kb. 1:1 arányú (nézési távolság : képszélesség) mozizás során a kép elfogadható legyen, de az 1440p már jónak tűnik. Nekem legalábbis ez már elég ahhoz, hogy ne lássam  csirkehálót. De hogy a kép részletgazdagsága mekkora felbontás esetén éri el a maximumot (adott szemmel adott távolságról nézve) azt nem tudom. Ha ehhez nem elég az 1440p felbontás, akkor marad a barkácsolás ... hiszen ennél nagyobb felbontású (és egyéb paramétereiben is jó) projektor csak elérhetetlenül drágán lenne beszerezhető (ma még). És azért már az 1440p felbontású DLP sem olcsó játék, az árak már itt is hét számjegyűek, még használtan is.
 
Ha viszont barkácsolunk, akkor a kérdés az, hogy elég-e a gyakorlatban egy jó minőségű 1080p projektor egy rezgőtükörrel "feltuningolva"? Ha igen, akkor nincs nagy gond, mivel 1080p projektorból van választék bőven és az árak is nagyjából emberiek, egyre jobb gépek jelennek meg a használtpiacon egyre olcsóbban. Arra tehát simán látok valós esélyt, hogy egy jó 1080p gépet beszerezzen egy földi halandó és azt használja egy rezgőtükörrel "majdnem 4K" üzemmódban. Ha ez a felbontás tényleg elég a gyakorlatban, akkor nincs nagy gond.
 
Ha viszont a "megduplázott" 1080p még mindig nem elég az emberi szemnek, akkor nincs más út, mint egy komoly 1440p gépet tenni  a rezgőtükör mögé (vagy 8-10 millióért venni egy új gépet, amiben gyakorlatilag ugyanez gyárilag benne van :-). Ezt sajnos kevesen tudják kifizetni.
 
Szerintem reménykedjünk, hogy a gyakorlatban elég lesz a duplázott 1080p! A következő napokban ezt fogom tesztelni... de egyelőre erősen reménykedem a sikerben, mivel pl. a nagymoziban is 2K felbontással vetítenek és nem érzem a képet (felbontás/részletgazdagság szempontjából) gyengének (pedig ott jó nagy a látószög ha elöl ülünk) tehát ennek a (közel) duplája simán elég kellene, hogy legyen a gyakorlatban. Persze most komoly minőségű, "nagy" DMD-s, üveg optikás, precízem megépített, profi DLP projektorokról beszélek. Ezek bődületes képi dinamikáját és képélességét a rezgőtükörrel párosítva szerintem teljesen jó kell, hogy legyen az eredmény. A DPI Titan képe is igen élvezetes rezgőtükörrel, de hát a 720p felbontásból kiindulva azért csodát nem lehet tenni. Ha viszont egy képi paraméterek szempontjából "Titan-szintű" de 1080p felbontású gép lenne a rezgőtükör mögött ... hát ... én tényleg nagyon reménykedem ... :-)

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Nem izgulok mert 1 év után már nem ezen a pár napon fog múlni! :-)
Csak utálom ha valamim nem működik rendesen pláne most, hogy végre felkerült az új vászon!

Jaja, megértem, hogy innentől már "fáj" a történet, hiába ért rá eddig. Ezzel együtt Batyo a te embered, fog ő jelentkezni, csak biztos el van havazva.

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Nyugi, jelentkezni fog, amint tud. Nem izgulok mert 1 év után már nem ezen a pár napon fog múlni! :-)Csak utálom ha valamim nem működik rendesen pláne most, hogy végre felkerült az új vászon!
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Biztos ami biztos írtam neki a másik mail címre is hátha azt előbb megnézi! Telefonos elérhetőséget tud hozzá valaki? 
Merre dolgozik helyileg? 

Nyugi, jelentkezni fog, amint tud.

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


én is bátyót javasolnám.. korrekt ,megbízható.. én már 2 x küldtem le hozzá a d80-at.. ventilátor csere+ tisztítás , és lámpa csere+ takarítás.. mindig időben és korrektül intézkedett és olcsón..  
Biztos ami biztos írtam neki a másik mail címre is hátha azt előbb megnézi! Telefonos elérhetőséget tud hozzá valaki? 
Merre dolgozik helyileg? 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

én is bátyót javasolnám.. korrekt ,megbízható.. én már 2 x küldtem le hozzá a d80-at.. ventilátor csere+ tisztítás , és lámpa csere+ takarítás.. mindig időben és korrektül intézkedett és olcsón..  
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gabo01 »



 
Batyo nemrég megjavította a projektoromat, nekem elég hozzáértőnek és megbízhatónak tűnik.
 
diybulbs.com
 
De ami számomra a legmeggyőzőbb volt Batyo mellett, hogy évek óta a fórumokon nem láttam rá panaszt, pedig jónéhányan ajánlották különböző ügyekben.
 

Szia!
 
Már írtam Neki tegnap délután de nem jött válasz! Ezért informálódom másfelé is! 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
arta
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.11.15., kedd 11:57
Értékelés: 1

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: arta »


Batyo nemrég megjavította a projektoromat, nekem elég hozzáértőnek és megbízhatónak tűnik.

 

diybulbs.com

 

De ami számomra a legmeggyőzőbb volt Batyo mellett, hogy évek óta a fórumokon nem láttam rá panaszt, pedig jónéhányan ajánlották különböző ügyekben.


Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Ezzel a szervizzel van valakinek tapasztalata projektor javítás téren? :http://nbookprojektorszerviz.hu/projektor/jvc.php
Mint tegnap kiderült elromlott a JVC X3-am és keresek hozzáértő megbízható szervizet! 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Sziasztok!
 
Tudna nekem vki segíteni, hogy melyik projektornak szebb a képe? Sony VPL HW 55 vagy JVC X ill. HD széria? Melyiknek mik az előnyei, hátrányai? Előre is köszönöm a segítséget!

ANSI kontrasztban is jobb a sony, kb 500:1 vs. 390:1.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Sziasztok!
 
Tudna nekem vki segíteni, hogy melyik projektornak szebb a képe? Sony VPL HW 55 vagy JVC X ill. HD széria? Melyiknek mik az előnyei, hátrányai? Előre is köszönöm a segítséget!

JVC nem fényágyú, a 3D-je a legrosszabb ami létezik. Kiváló optika, óriási natív kontraszt, értsd igazi mély fekete. Sony erősebb fényerőben, gyengébb feketében, jobb 3D-ben, optikában gyengébb picit. Ansiban össze kéne vetni a kettőt a neten.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
boy25
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 17:45
Értékelés: 11

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: boy25 »


Sziasztok!
 
Tudna nekem vki segíteni, hogy melyik projektornak szebb a képe? Sony VPL HW 55 vagy JVC X ill. HD széria? Melyiknek mik az előnyei, hátrányai? Előre is köszönöm a segítséget!
PC - Musical Fidelity M1 - Epos M15.2 - Creek Evo II - Evidence Audio Syrene

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Nincs is kobe vesve, h hosszu jovoje lesz az Atmos-nak. Majd elvallik.Ezt a mostani 3D-t viszont vigye az ordog, es hat viszi is. Es mivel jot akarok neked, a hamvaibol nojon ki egy valoban minosegi 3D. A mostani hatranyain felesleges vitazni. Ezer sebbol verzik szegeny, es ez fuggetlen attol, h te kedveled vagy sem. Az, h sokan rosszul lesznek tole, az meg veletlen sem az emberek hibaja. A technologiae, amit gyulaipali szepen leirt. H neked nincs tuneted a sajat szerencsed orulj neki. De ettol meg kar szapulnod azokat az embertarsaid akik szerencsetlensegukre olyan geneket kaptak, h rosszul viselik. A gazkamraban is akadt egy ket tulelo, ez nem azt jelentette, h a tobbiek gyengek mert nem birjak a gazt.
Te is tudod, hogy tisztában vagyok a 3D jelenlegi képességeivel, de képes vagyok azokat elfogadni, ezért nem kívánom halálba ezt a formátumot. A technikai fejlődés, minden használati eszközünkre jellemző. A 3D is fejlődne, ha lenne rá megfelelő kereslet. Egy moziba járó fanyalogva, egy közepes szintű projektoros házimozi tulajdonos köpködve jön ki ugyan abból a teremből! A 3D tv tulajok csalódnak a passzív-aktív 3D miatt. A filmgyártók persze, hogy nem fogják erőltetni a 3D kép rögzítését, ha a nézők túlnyomó többsége, elégedetlen. Pali ismét szuper írást tett közzé! Nagy neki köszönet érte!    
Amikor nálam járnak ismerősök, fórumosok, meg szoktam mutatni nekik a 3D-t(120" szem-vászon távolság kb. 3,1 méter). Mindenkinek tetszik, a fórumosok pedig megjegyzik, hogy nem értik miért vagy ennyire ellene a 3D-nek? Meg vonom a vállam és azt mondom, hogy én sem értem! Voltak olyan srácok akiket megkértem, hogy keljenek fel az ülőgarnitúrából, menjenek annyira közel a vászonhoz ahol ahol azt érzik, hogy ott már megfelelő nekik a kapott 3D kép! Mindenki (kivétel nélkül) kb. 1 méter távolságig mentek a vászonhoz, gyakorlatilag annyira közel, hogy a perifériás látásuk telel legyen. Nem csoda, ha a tv tulajdonosokat nem hozza lázba a 3D kép. Ha azt szeretnénk, hogy a kifelé jövő effektek nagyot üssenek, ahhoz sajnos minél távolabb kell ülni. Tesztek alapján a kategóriájában a 9300-as Epson kiemelkedő 3D-t produkál, halálos csendben, elegendő fényerővel (+ a szemüveg a fényáteresztését 3 fokozatban lehet állítani). A maximalisták a 3D-t is kalibráltathatják Ivánnal!
Pali említette az agy 3D feldolgozó képességét. Amikor a dolby pro logic elindult, voltak ismerőseim akikkel abban az időszakban, demó képen megnézettem egy komplett filmet. Mindenki arra panaszkodott, hogy fáradtnak érzik magukat. A térbeli hang lefárasztotta őket. Ez ma már viccesnek tűnik, de a kezdetekben ez jellemző volt.
 
 "olyan geneket kaptak, h rosszul viselik"
A rainbow-t én is érzékelem mégsem mondom azt, hogy ki kell írtani a földről az 1 chipes dlp-ket. 
Vannak filmek amiket csak 2.0-val szinkronizáltak, vannak olyan régi filmek, amiknek DD-ja különbül szól, mint a mostani filmek dts hd-ja. Vannak olyan filmek, amiknek a 2d képminősége nem kiemelkedő és a 3D-ben is nagy szórások vannak. Annak ellenére, hogy érzékelem a legapróbb különbségeket is, mégis a magyar szinkront és a 3D-t részesítem előnyben egy film megtekintésénél.   

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Én régen nagy 3D "élharcos" voltam, talán másodikként csináltam meg az ezüstvászonra két projektorral polarizáltan vetítést az országban ... de ha esetleg harmadikként vagy mondjuk negyedikként, az nem lenne tökmindegy?  
 
A lényeg, hogy én tényleg komolyan vettem akkoriban a feladatot és az emberi látás tulajdonságaiból indultam k a 3D mozi építésekor. Akkoriban még voltak rendes cikkek amelyek a 3D látás alapjait tárgyalták és ezekből egyértelműen látszott, hogy a 3D technika még nem volt tökéletes (sem akkor, sem most) de azért volt (és van) lehetőség a hibák (legalább részleges) elfedésére.  
 
Pl. kevesen tudják, hogy a 3D film NEM igazán SKÁLÁZHATÓ a megjelenítési méret szempontjából. Van ugyanis egy paraméter az egyenletekben, ami abszolút konstans: a pupilláink távolsága. Ez átlagban, ha jól tudom 72mm, márpedig ez határozza meg, hogy mennyire lesz különböző a két nézőpont, ahonnan a két szemünk a világot látja. A filmek render-elésekor (talán) 18 méteres vászonmérettel számolnak, és 72mm-es pupillatávolsággal. A kettő aránya tehát 250:1. Ekkora méretben néz ki úgy a film, ahogy kell neki. 
 
Ezután jön Gipsz Jakab és a tegnap vásárolt 101 centis 3D tévén megnézi ugyanazt a filmet. Ekkor a képszélesség/pupillatávolság arány kb. 14:1. Ez majdnem 18x-os különbség. Szerintem kb. látszik, hogy ami a moziban impresszíven néz ki, az egy 101 centis tévén nem lesz ugyanolyan.
 
Mivel a filmeket nem mi render-eljük, csak annyit tehetünk, hogy növeljük a képméretet. Persze ez NEM segít azokon, akik nem bírják a mai 3D technikát, de akik bírják, azok egy PICIT jobb 3D képet élvezhetnek.
 
Ugyanez a helyzet a szemünk fókuszával is. A valóságban a közeli tárgyakat úgy látjuk élesen, hogy közelre fókuszál a szemünk. A 3D moziban amikor a pofánkba tolják a kardot, aminek a hatására az agy közelre fókuszálja a szemet, a kép nem élesebb lesz hanem homályosabb. Ezt ellentmondásnak érzi az agy, ezért leszünk rosszul (rosszabb esetben méreg hatásának tulajdonítja az agy az ellentmondó adatokat és a gyomor gyors kiürítésével próbálja csökkenteni a szervezetbe felszívódó méreg mennyiségét ,... azaz a róka feljön a gyomrunkból és "körülnéz" a moziban :-) Sajnos erre is az egyetlen megoldás, hogy a lehető legtávolabbról nézzük a lehető legnagyobb 3D képet és "begyakoroljuk", hogy a szemünk ugyanúgy folyamatosan a vászonra fókuszáljon, ahogy 2D film nézése közben is. Ez NEM TERMÉSZETES dolog, de lehet gyakorolni, meg lehet szokni. De persze aki kevésbé szerencsés, annak sokkal több gyakorlás kell hozzá, másoknak meg szinte semmi.
 
Egy dolog szerintem biztos: a 3D tévé egy hamubasült baromság, vagy legalábbis akkor, ha 18 méteres vászonra render-elt filmeket nézünk rajta. Ezt a szakemberek tudták és mégis eladtak sokmillió 3D tévét úgy, hogy senkinek nem szóltak róla. És akkor csodálkoznak, hogy a vevők átverve érezték magukat? Én nem tudok ezen csodálkozni.
De nekünk, házimozisoknak azért még van remény ... talán ... hiszen mi sokkal nagyobb képet nézünk, akár 3D-ben is ...  ez sem tökéletes, de legalább egy fokkal kevésbé "nagyonszar", mint egy 3D tévé ... :-)
 
Ebben a pillanatban én sem vettek 3D-t de még nem mondtam le róla teljesen. Azért van egy pár film ami nagy élmény 3D-ben ... szerintem ... 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Nincs is kobe vesve, h hosszu jovoje lesz az Atmos-nak. Majd elvallik. Ezt a mostani 3D-t viszont vigye az ordog, es hat viszi is. Es mivel jot akarok neked, a hamvaibol nojon ki egy valoban minosegi 3D. A mostani hatranyain felesleges vitazni. Ezer sebbol verzik szegeny, es ez fuggetlen attol, h te kedveled vagy sem. Az, h sokan rosszul lesznek tole, az meg veletlen sem az emberek hibaja. A technologiae, amit gyulaipali szepen leirt. H neked nincs tuneted a sajat szerencsed orulj neki. De ettol meg kar szapulnod azokat az embertarsaid akik szerencsetlensegukre olyan geneket kaptak, h rosszul viselik. A gazkamraban is akadt egy ket tulelo, ez nem azt jelentette, h a tobbiek gyengek mert nem birjak a gazt.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


És még egy szösszenet: https://prohardver.hu/teszt/3d_tv_vege/ ... tevek.html
 
"a világ már döntött, nem most, már vagy két évvel ezelőtt"
Mégis kik döntöttek? Azok a csórók akik megvesznek egy 40"-os tv-t és azt gondolták, hogy majd az végre megváltja nekik a világot? Azok akik elmennek egy 3D moziba és látják, hogy milyen full szar a képminőség? Mondjuk ezt a 2d-re és a hangra is el lehet mondani! Azok akiknek az agyuk nem képes megfelelően feldolgozni a két szem által kapott információt és rosszul lesznek a 3D képtől? Azok akik a hobbitársak előtt a minőség tetszelgős lepedőjét magukra terítik és 3D fényerején (fényerőben nincs hiány), színhűségén (ez kit érdekel? A 2d sincs kalibrálva), pixelpontosságán nyavalyognak (akik kedvelik a 3D-t, ezt is leszarják)? Kérdezem tőled, hogy az a hang, ami a menő fórumosok mozijában hallható tökéletes? A projektorod lapos képe életszerű, be van kalibrálva? Hogy lehet, hogy mégis tudod nézni? A házimozid hangrésze tökéletesen hang hű? Nem az, mégis megbabonázva tudod hallgatni! Az előző cikk írója erősen ferdít amikor azt állítja, hogy akik szeretik a 3D-t azok fanatikusok! Aki kedvelik a 3D-t, azok pont nem a fanatikus részét képviselik a házimozi hobbinak! 
Egyébként meg vagyok döbbenve, hogy egy házimozi fanatikus azért drukkol, hogy a 3D, egy a valóságra hasonlító képformátum megszűnjön. Remélem az Atmos és társai is kimúlnak a tömeges érdektelenség miatt ...

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »

2010-ben a Moszkva Seremetyevo F terminálon az összes megjelenítőn a reklámok szemüveg nélküli 3D-ben mentek, teljesen térben jelent meg.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



A világ szerintem már többször is döntött. Vagy inkább folyamatosan dönt. Nem is tudom, hogy ez már hányadik "reinkarnációja" a 3D vetítésnek, de szerintem a múlt század 20-as és 50-es éveiben is (minimum) voltak már 3D mozik ... majd persze kihaltak.
 
 
 

 
Egyetértünk, régebben többször hangoztattam, a 3D olyan, mint a főnix madár. Amit leírsz biztos így lesz egyszer valamikor, de ez nem a közeli jövő. Persze lenne értelme a 3D-nek, a jó minőségű 3D-nek. Ami kristálytiszta, részletgazdag, ami nem eszi meg a fényerő jókora részét, és ami nem okoz kényelmetlenséget, netán rosszullétet, és mindez nem lesz műanyag. Ez esetben tényleg szuper lesz, csak félek én ezt a technikát nem fogom már megélni. Egyszer tuti lesz holografikus jó minőségű 3D, és nem csak trükként fog szerepelni egy sci-fi filmben. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: MGMART »



A világ szerintem már többször is döntött. Vagy inkább folyamatosan dönt. Nem is tudom, hogy ez már hányadik "reinkarnációja" a 3D vetítésnek, de szerintem a múlt század 20-as és 50-es éveiben is (minimum) voltak már 3D mozik ... majd persze kihaltak.
 
Az, hogy ennyiszer újraéled a dolog a hamvaiból, szerintem egyértelműen azt mutatja, hogy erre igenis van igény ... de akkoriban a techológia még nem volt elég érett a feladatra. Talán még most sem az, hiszen
 
- sokakat idegesít a 3D szemüveg viselése
 
- 3D kép sem tart még ott, hogy a valós 3D látványt mutatni legyen képes, hiszen a szemünk számára rendelkezésre álló "3D jelek" közül csupán egyetlen egyet (a parallaxist, azaz a két szem különböző nézőpontjaiból adódó különbségek) ábrázolja (ma még csak) a 3D vetítés (ezért kapnak egyesek pl. fejfájást, hiszen az agy érzékeli, hogy ez nem 2D kép, viszont azt is, hogy nem valós 3D ... és ez egyeseket zavar, rosszullétet okozhat, stb.)
 
De a technika fejlődik, és a mozi célja (valahol) a valóságos látvány mesterséges ábrázolása ... a valóság pedig (a legtöbbek számára) 3D-s. Ezért fejlesztették ki a színes filmet, ezért növeljük a felbontást, a látószöget, a színmélységet, a framerate-et, meg minden mást is ezért próbálunk javítani, hogy egyre életszerűbb legyen a látvány a vásznon. De egy 2D-be "kilapított" világ sosem lehet annyira életszerű, mint pl. egy hologram (ami viszont valós és tökéletes 3D).
 
Lehet, hogy most megint (éppen) kihalóban van a 3D technika, de szerintem teljesen sosem fog kihalni, hiszen mindig ott lesz bennünk a vágy arra, hogy még valósághűbbé tegyük a moziban a képet...  de ez csak magánvélemény.

Múltkor láttam az M5-ön egy előadót aki egy magyar fejlesztő cég vezetője.Valós 3d megjelenítőket fejlesztenek.Szemüveg nélkül nézhető és körbejárható , tehát ahogy változtatom a képernyő előtt a nézőszöget más látható.Tulajdonképpen körbejárható a kép.A kijelzőn át lehet nyúlni, érdekes volt.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Ezen nem veszünk össze, elfogadom, h van akinek bejön. Ettől függetlenül a világ már döntött, nem most, már vagy két évvel ezelőtt. 
 
A világ szerintem már többször is döntött. Vagy inkább folyamatosan dönt. Nem is tudom, hogy ez már hányadik "reinkarnációja" a 3D vetítésnek, de szerintem a múlt század 20-as és 50-es éveiben is (minimum) voltak már 3D mozik ... majd persze kihaltak.
 
Az, hogy ennyiszer újraéled a dolog a hamvaiból, szerintem egyértelműen azt mutatja, hogy erre igenis van igény ... de akkoriban a techológia még nem volt elég érett a feladatra. Talán még most sem az, hiszen
 
- sokakat idegesít a 3D szemüveg viselése
 
- 3D kép sem tart még ott, hogy a valós 3D látványt mutatni legyen képes, hiszen a szemünk számára rendelkezésre álló "3D jelek" közül csupán egyetlen egyet (a parallaxist, azaz a két szem különböző nézőpontjaiból adódó különbségek) ábrázolja (ma még csak) a 3D vetítés (ezért kapnak egyesek pl. fejfájást, hiszen az agy érzékeli, hogy ez nem 2D kép, viszont azt is, hogy nem valós 3D ... és ez egyeseket zavar, rosszullétet okozhat, stb.)
 
De a technika fejlődik, és a mozi célja (valahol) a valóságos látvány mesterséges ábrázolása ... a valóság pedig (a legtöbbek számára) 3D-s. Ezért fejlesztették ki a színes filmet, ezért növeljük a felbontást, a látószöget, a színmélységet, a framerate-et, meg minden mást is ezért próbálunk javítani, hogy egyre életszerűbb legyen a látvány a vásznon. De egy 2D-be "kilapított" világ sosem lehet annyira életszerű, mint pl. egy hologram (ami viszont valós és tökéletes 3D).
 
Lehet, hogy most megint (éppen) kihalóban van a 3D technika, de szerintem teljesen sosem fog kihalni, hiszen mindig ott lesz bennünk a vágy arra, hogy még valósághűbbé tegyük a moziban a képet...  de ez csak magánvélemény.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



gyulaipal:
nagyon érdekes dolgokat feszegetsz Pont múlt héten amikor felrakam a vásznamat és projektort a kis szobába, elkezdtem azon filózni, hogy miként lehetne a pixeleket eltűntetni. 

 
Hát a pixelek legjobb eltüntetésére a dupla projektort javasolnám elméletileg ... de gyakorlatilag NEM teszem! Mindenesetre ha nagyon kicsi a nézési távolság (vagy nagyon nagy a vászon, lásd IMAX) akkor kétségkívül ez lenne a legjobb a célra (ezért használja ezt a megoldást az IMAX). Így még jóval KEVÉSBÉ látszanának a pixelek, mint egy natív 4K projektor esetén (ha lenne ilyen megfizethető áron). A dupla projektorral a csirkeháló ugyanolyan "4K" sűrű rács, de a vonalak 50% szürkék (nem pedig feketék). Magyarul a csirkeháló kontrasztja töredékére, kb. 2:1 -re csökkent. A szem a kontrasztra érzékeny, ezért ezt szerintem nem látnád még közelről sem. 
 
A második legjobb (házi) megoldás a rezgőtükör. Ez is 2:1-re csökkenti a csirkháló kontrasztját (és dupla lesz a sűrűsége) de ez csak időátlagban igaz. Ha "egyenesen" nézed a képet, akkor a hatása teljesen azonos a dupla projektorral (kivéve a fényerőt) de ha tekergeted a szemedet (a megfelelő "ritmusban") akkor be-be lehet "villantani" egy pillanatra a csirkeháló vonalait, hiszen egy-egy időpillanatban mindig "csak" egy FullHD kép van a vásznon  Akinek szokása a szemét "rángatni" film közben, az így járt, de mivel a szem időben átlagol, ezért "normál nézés" során a kép megtévesztésig olyan mint amilyen egy natív 4K kép lenne. De hát "kis pénz, kis foci" :-)
 
> Ott van még a 4k projektor alkalmazása, ami bőven túlmutat a lehetőségeimen
 
Ezt az idő meg fogja oldani. Ami ma még (újonnan) drága, az pár év múlva (használtan) már nem lesz olyan drága. A gond inkább az, hogy a mai 4K projektorokat én biztosan nem fogom megvenni használtan sem ... 
 
> a másik meg valami ilyen megoldás amit említettél. Én nem tudom messziről nézni a vásznat, mert a másik fal a fejemtől 270 cm-re van. Itt a FullHd pixelei is látszanak sajna. Persze panaszkodni nem fogok, az élmény eszméletlen és nagyon örülök h. megcsináltam.
 
Próbáld ki ugyanazt, amit a profik csinálnak a nagymoziban (vagy amit én is csináltam amikor még 720p képet néztem a 720p projektoron(. Egy PICIT tekerd el a kép élességét, csak annyira, hogy a csirkeháló vonalai kevésbé legyenek kontrasztosak. Hülyén hangzik, de NEM VÉLETLEN hogy a profik is ezt csinálják a nagymoziban! A képben levő információ mennyisége ettől NEM csökken, viszont a kép sokkal analógosabb, természetesebb megjelenésű lesz. Én sokáig használtam ezt a módszert és teljesen jól működött. Egy próbát megér és tökingyen van. 
 
> Viszont érdekelne, hogy Neked milyen berendezésekkel sikerült ezt a pixel "másfelezést" elérned? HTPC kell hozzá gondolom, és a projektorhoz?
 
Igen, HTPC kell hozzá és egy elektromágnessel mozgatott tükör, ami fél pixellel tologatja a képet a vásznon. Magyarul a projektor tükörből vetít, így a tükör mikroszkopikus mozgatása képes a vásznon a képet fél pixellel eltolni diagonálisan Olvasd vissza jelen topic első bejegyzéseitől kezdve a hozzászólásaimat, le van írva minden. Igazából ennek a topic-nak a gondolata pont azért merült fel annak idején, hogy ezt a rendszert bemutassam, de végül (Fodesz javaslatára, szerencsére) általánosabb lett a téma. De ettől függetlenül mindent leírtam az elején...
 
GyP

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”