Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


... Az interpolációja, meg még rosszabb. Tehát, csak óvatosan azzal a favorizálással.
 
ÖÖÖ ... most itt a "frame interpolation"-ról van szó? Csak mert úgy tudom, hogy az ehhez hasonló szolgáltatások (mint pl."bombastically dynamic contrast" meg "virtual reality plus creation" meg a "cinema plus master digital ultra best-of-the-best bombastic 4K color plus") ... szóval ezek tudtommal (és a nálam gyakorlottabb szemű kollégák szerint is) csak rontják a képet, tehát ők ezeket mind kikapcsolták. Így voltak a vetítők összehasonlíva, hogy a valóság legyen látható. Ezen kívül egyik gép sem volt semmiféle "tuning" üzemmódba kapcsolva. Tudom, mert megnéztem őket ... 
 
Ezek a digitális képfeldolgozó (képtupírozó?) marhaságok két dologra valók:
- próbálják elfedni a megjelenítő hardware (és optika) gyengeségeit
- az amatőrök szemét becsapják.
 
Ha egy cég ezeket a csacsakaságokat bekapcsolná a projektoron, az pont ugyanaz, mint ha a hifista rátekerné a mélyeket/magasakat a zenére. Lényegében ekkor az amatőrök számára beállított eszközöket állítanának ki, ezzel pedig kinyilvánítanák, hogy amatőröknek nézik a vevőiket. Ilyet a DreamCinema tudtommal még nem csinált ... vagy legalábbis én nem tudok róla. Pont hogy inkább azt érzem, hogy ők az egyetlen olyan cég itthon, akik másba is fektetnek energiát, nem csak a termékek értékesítésébe. Bármelyik másik cég is kezdeményezhetne összehasonlításokat, előadásokat, stb. De mégsem teszik ezt ... valamiért ... pedig kiváncsi lennék, hogy ott pl. más lenne-e az összehasonlítás eredménye. De hát beszélni sokkal könnyebb mint cselekedni ... úgyhogy inkább nem is beszélek tovább...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Hányingerek vagytok mid a ketten. Ennyi a véleményem.
Grat.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Semmi rosszat nem mondtam, veled ellenében, aki egy normális kezdeményezést, nyiltan csalással vádoltál meg.
A garijeggyel kapcsolatban, meg számomra természetes, hogy szépen kértem, mivel jómodorra neveltek a szüleim. Az meg, hogy te szívesség tevésként éled meg, ami valójában csak a kötelességed, azzal én nem tudok és nem is akarok foglalkozni. Azon meg ne csodálkozz, hogy az Epsont nem tőle vettem, ahogy más kereskedőtől sem, mivel használtan vettem itt a fórumon, aminél jobb árat még te sem tudtál volna varázsolni
De nyugodj meg, vásároltam én már tőle elég sok mindent, és lehet vele egyezkedni
Viszont továbbra sem értem, hogy mi a problémád az Epson jó hírnevével, mikor a más által megcsinált teszt és a DC által egyedülálló összevetésen jól szerepelt, amivel te csak nyertél. Hiszen a más által kitaposott úton, csak leakasztasz pár kuncsaftot. Ehhez pont jó volt a mások által megcsinált reklám. Úgyhogy az elégetetlenkedés helyett, inkább örúlnél, hogy 0 befektetéssel,mégis szállingóznak hozzád a vevők. Szerintem okosabb lett volna, ha ebben a témában inkább hallgattál volna

Hányingerek vagytok mid a ketten. Ennyi a véleményem.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Minek kell most itt bunkózni? Mikor az 9300-asod garijegye kellett, akkor bezzeg szépen kérted én pedig azonnal intézkedtem is.
Tudod azon csodálkozok, hogy itt van a nagy barátod, de nem nagyon hallanám, hogy vásároltok tőle. Még a saját barátját is szereti lehúzni, hogy nem bírsz megegyezni vele? Nem engem kell köpködni, hogy a fórumról sokan nálam is vásárolnak, hanem hanem kicsit le kellene szállni a nagy lóról és nézni azt, hogy itt a fórumon inkább kisemberek vannak, akik nem fognak listaáron vásárolni.
Semmi rosszat nem mondtam, veled ellenében, aki egy normális kezdeményezést, nyiltan csalással vádoltál meg.A garijeggyel kapcsolatban, meg számomra természetes, hogy szépen kértem, mivel jómodorra neveltek a szüleim. Az meg, hogy te szívesség tevésként éled meg, ami valójában csak a kötelességed, azzal én nem tudok és nem is akarok foglalkozni. Azon meg ne csodálkozz, hogy az Epsont nem tőle vettem, ahogy más kereskedőtől sem, mivel használtan vettem itt a fórumon, aminél jobb árat még te sem tudtál volna varázsolni
De nyugodj meg, vásároltam én már tőle elég sok mindent, és lehet vele egyezkedni
Viszont továbbra sem értem, hogy mi a problémád az Epson jó hírnevével, mikor a más által megcsinált teszt és a DC által egyedülálló összevetésen jól szerepelt, amivel te csak nyertél. Hiszen a más által kitaposott úton, csak leakasztasz pár kuncsaftot. Ehhez pont jó volt a mások által megcsinált reklám. Úgyhogy az elégetetlenkedés helyett, inkább örúlnél, hogy 0 befektetéssel,mégis szállingóznak hozzád a vevők. Szerintem okosabb lett volna, ha ebben a témában inkább hallgattál volna

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Talán mert a proji összevetésen úgy voltak megbuherálva a vetítők, hogy többen ezt látták jobbnak és ezt a téveszmét kezdték terjeszteni
Viszont annyira ne bánkódj, mert neked és a cégednek csak csináltak pár üzletet ezek a téves favorizálások

Minek kell most itt bunkózni? Mikor az 9300-asod garijegye kellett, akkor bezzeg szépen kérted én pedig azonnal intézkedtem is.
Tudod azon csodálkozok, hogy itt van a nagy barátod, de nem nagyon hallanám, hogy vásároltok tőle. Még a saját barátját is szereti lehúzni, hogy nem bírsz megegyezni vele? Nem engem kell köpködni, hogy a fórumról sokan nálam is vásárolnak, hanem hanem kicsit le kellene szállni a nagy lóról és nézni azt, hogy itt a fórumon inkább kisemberek vannak, akik nem fognak listaáron vásárolni.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Amúgy én nem tudom miért vagytok így elszállva a TW9300-tól.....Talán mert a proji összevetésen úgy voltak megbuherálva a vetítők, hogy többen ezt látták jobbnak és ezt a téveszmét kezdték terjeszteni Viszont annyira ne bánkódj, mert neked és a cégednek csak csináltak pár üzletet ezek a téves favorizálások

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Amúgy én nem tudom miért vagytok így elszállva a TW9300-tól. Ma installáltam kb a negyediket, de én nem esek hanyatt tőle. Optikában tényleg nagyon sokat fejlődött és jónak mondható, de egy sem tökéletes, vannak homályos részek, amiket nem lehet teljesen kiélesíteni, ami persze, inkább csak tesztábrán látható. A 4K felkonvertálás inkább elmossa a pixelhatárokat, mint élesít és búg is tőle a gép rendesen. De a legnagyobb hibája a mozgásleképezés, amit mondjuk egy Sony után, ami kiváló benne, nagyon nehéz elviselni. Az interpolációja, meg még rosszabb. Tehát, csak óvatosan azzal a favorizálással.
 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Nyilván 2000-2500 dolláros gépeknél lesznek kompromisszumok, ahogy erről ez az érdekes teszt is említést tesz.
Köszi a linket, végigolvastam a tesztet, érdekes ez az Optoma UHD65-ös projektor. A teszt alapján kijelenthető szvsz, hogy méltó ellenfele az Epson 9300-asnak.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: PJani »


sziasztok,
otthoni használatra projektor kalibrálásra alkalmas egy Spider3 Elite? Van ennek persze újabb verziója is de a leírásában van erről szó. Van vkinek ilyennel tapasztalata? Esetleg totál felejtős erre a célra? előre is köszi.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Szerintem nem pont arra gondoltunk. :-) A csúcsgépek biztosan ezután is drágák maradnak, ezekből valószínű ezek után is csak egy szűk réteg fog vásárolni.
A Sony, Epson, Optoma, stb. gyártók natív 4K projektoraira gondoltam, amikor azt mondtam, hogy szvsz egyre olcsóbbak lesznek az idő előrehaladtával (ezen belül is azokra, ami egy szélesebb réteg számára megfizethető).

 
Nyilván 2000-2500 dolláros gépeknél lesznek kompromisszumok, ahogy erről ez az érdekes teszt is említést tesz.
Ők ugyanis már kipróbálták az UHD65-ösnek egy prototípusát (a 2500 dolláros gépet) és azt írják, hogy bizonyos beállatásokkal felbontásban el tudták vele érni a SONY 10 ezer dolláros VPL-VW365ES szintjét. Összességében ugyan a SONY a jobb projektor, de meglepően közel kerül hozzá az Optoma!
Ezután egy EPSON 5040UB (Európában 9300-as) az Optoma-hoz hasonló árú Full HD-ről 4K-t előállító géppel vetették össze, és megállapították, hogy 4K-s forrásból az Optoma képe sokkal szebb, míg 1080p forrásból származó képnél a két gép hasonló minőségű képet ad.
Ami viszont egyértelműen pozitívum, hogy az ún. PureMotion technológia nagyon jó hatással van a képminőségre, gyors mozgású képek esetén, és egyértelműen azt állítják, megéri az 500 dollár különbség az UHD65 javára.
 
Az Optoma kompromisszumai:
- nincs 3D (egyik új lámpás modellen sem),
- nincsenek motoros beállítások, nehezebb így az installáció.
 
Összességében viszont ár/érték arányban kiválónak mondják a gyártás előtti prototípust, de nyilván meg kell várni mire ezek a készülékek "ellátogatnak" Európába.
Ugyanott olvastam erről.
Érdekes ennek fényében azt mondani, hogy nincs árverseny, hiszen a 4000-es EPSON, ugyan még nem natív 4K, de már többet tud, mint a 9300-as jóval kevesebbért.
Ami fontosabb az árverseny, nem árverseny vitánál, az az, hogy idén ősszel már lesz miből válogatni, ha valaki 4K projektorban gondolkodik.
Blogom

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Már el jött, csak van, aki megveszi, vagy, aki még húzza A 4K gépen szebb a Full HD is, ezt sokan nem tudják és a 4K anyagokra várnak.
Számomra még nem jött el az idő. :-) Ha minden jó megy hétfőn visszakapom a projektoromat, de amíg kérdéses volt, hogy javítható-e, addig sem gondolkodtam 4K-s gépben, inkább egy jobb fullHD-ben.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Szvsz. Az árverseny azt jelenti, hogy a tényleg vetítőként használt mozigépek árai lentebbmennek , (ha erre gondoltok) ,mert a kínai csúcsfosfor ugyanolyat nyújt 100ad annyi pénzért. Sohanapján lesz olcsóbb egy Barco prometheus ezért. Ezek nem konkurenciák nem versenyképes produktumok csak egy új termék a piacon abban az ársávban
Szerintem nem pont arra gondoltunk. :-) A csúcsgépek biztosan ezután is drágák maradnak, ezekből valószínű ezek után is csak egy szűk réteg fog vásárolni.
A Sony, Epson, Optoma, stb. gyártók natív 4K projektoraira gondoltam, amikor azt mondtam, hogy szvsz egyre olcsóbbak lesznek az idő előrehaladtával (ezen belül is azokra, ami egy szélesebb réteg számára megfizethető).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Egy jól kitalált gépnek , jó ár/értékaránynak mondanám(vagyis jó vételnek) az uj sonykat epsonokat, nem az árverseny hozadékának,
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

A mai napig szinte lehetetlen egy csúcsgépet vadászni , használtan (3chip dlp például), még mindig sok millióért, es 8-10 éves gépek...márpedig ha árverseny van , volt, akkor ezeknek bagóért, hegyekben kéne állniuk az ebayon...
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Számomra a nagy kérdés az, hogy mikor jön el az az időpont amikor műszaki, ár és egyéb szempontok miatt is érdemes lesz 4K projektorban gondolkodni.
Már el jött, csak van, aki megveszi, vagy, aki még húzza A 4K gépen szebb a Full HD is, ezt sokan nem tudják és a 4K anyagokra várnak.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Szvsz. Az árverseny azt jelenti, hogy a tényleg vetítőként használt mozigépek árai lentebbmennek , (ha erre gondoltok) ,mert a kínai csúcsfosfor ugyanolyat nyújt 100ad annyi pénzért. Sohanapján lesz olcsóbb egy Barco prometheus ezért. Ezek nem konkurenciák nem versenyképes produktumok csak egy új termék a piacon abban az ársávban
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Köszönöm a felvilágosítást
Árverseny pedig azért lesz, mert az átlag vásárlók 99%-a nem olvas utána ilyen fórumon, és csak azt látja, hogy lézer, meg 4K, és nem egy vagyon az ára, na ez kell nekem!
Szerintem azért is lesz árverseny, mert évről-évre egyre több projektort adnak el a világban, ami lefelé tolja az árakat. A natív 4K-s technológia is egyre több gyártónál elérhető lesz, ez is árletörő hatású lesz.  
Számomra a nagy kérdés az, hogy mikor jön el az az időpont amikor műszaki, ár és egyéb szempontok miatt is érdemes lesz 4K projektorban gondolkodni.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Ez sem natív 4K.
1,5 millió a kontraszt, ha-ha-ha. Talán lekapcsolt fényforrásnál mérve, ha tök fekete a kép.
A lézer az egy kék fénysugár, amit átküldenek egy forgó foszforkeréken és így lesz fehér fény belőle. A sony a prezis gépeiben használja a nagy fényerő miatt, de a mozis gépekben a sima lézerfényforrás működik kisebb fényerővel.
Screen-Shot-2014-03-06-at-2.59.55-PM-1024x527.png
Ezek még nagyon kezdetleges gépek lesznek, gyenge kontraszttal, kalibrálhatóságára és a megbízhatóságára is kíváncsi leszek.

 
Köszönöm a felvilágosítást 
Árverseny pedig azért lesz, mert az átlag vásárlók 99%-a nem olvas utána ilyen fórumon, és csak azt látja, hogy lézer, meg 4K, és nem egy vagyon az ára, na ez kell nekem!
Blogom

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


A Sony házimozi vetítőjében is kék foszfor lézer van (VW5000).
 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A sony a prezis gépeiben használja a nagy fényerő miatt, de a mozis gépekben a sima lézerfényforrás működik kisebb fényerővel.
A Sony házimozi vetítőjében is kék foszfor lézer van (VW5000).

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Természetesen nem a képéről alkotott vélemény érdekel, mert csak jövő héten kezdik forgalmazni, hanem a véleményetek arról, hogy most először ebben az árkategóriában kihoztak a kínaiak egy lézer projektort....
Ami ennél is izgalmasabb az ez.
Kevesebb, mint 1,5 millióért lézer 4K projektor???
Amúgy mi az a lézer-foszfor fényforrás.
Én drukkolok annak, hogy induljon meg egy árverseny, ebből csak mi vásárlók jönnénk ki jól...

 
Hej,
 
én is drukkolok, de azért nagyon nem reménykedem a szívem mélyén. Ezek olcsón előállítható, amatőröket célzó kínai termékek, nem a technológia és a gondos tervezés csúcsai. Főleg a kínai lézer csoda. Ami ráadásuk "1 centiről vetít 10 méteres képet". Ezek a termékek TIPIKUSAN NEM a minőséget kereső, valamennyire is igényes vásárlókat célozzák, hanem a nagyközönséget. Kb. mint a 16:9-es tévék, amiket 95%-ban azok vettek meg, akiket nem zavart, hogy évekig vagy vízszintesen széthúzott, vagy összenyomott fejű emberek voltak a képernyőn. Nekik aztán tökmindegy, hogy melyik DLP chip van a gépben meg hogy hogyan van hangolva a dinamikus írisz/LED vezérlés.. ha van kép a falon, akkor elégedettek. Akkor viszon minek venne drága DMD-t a gyártó a gépekbe? Tippem szerint ezekben a 0,45"-es FullHD chip lesz, ami ugyanazokat a kis (5 mikronos) billenő-tükröket használja, amelyeket a fostalicska 4K chipset. Magyarul lesz vagy 600:1 az on/off kontraszt. Ami LEHETNE mondjuk 1200:1 ha ésszel lenne tervezve a gép, azaz D65-re szűrt fény menne a DMD-re. Na de akkor nem lehetne nagy számokat írni a fényerő speckójába ... akkor inkább legyen szar a kontraszt, de legyen sok a lumen. Az, hogy tökzöld a kép, senkit nem zavar, ugye?
 
Én is mindig reménykedem ... de végül mindig pofára esem... sajnos.
 
De persze egyszer majd ezek is jó gépek lesznek. A kínai telefonok pl. már jók. Csak meg kell érni azt az időt...

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Természetesen nem a képéről alkotott vélemény érdekel, mert csak jövő héten kezdik forgalmazni, hanem a véleményetek arról, hogy most először ebben az árkategóriában kihoztak a kínaiak egy lézer projektort....
Ami ennél is izgalmasabb az ez.
Kevesebb, mint 1,5 millióért lézer 4K projektor???
Amúgy mi az a lézer-foszfor fényforrás.
Én drukkolok annak, hogy induljon meg egy árverseny, ebből csak mi vásárlók jönnénk ki jól...

Ez sem natív 4K.
1,5 millió a kontraszt, ha-ha-ha. Talán lekapcsolt fényforrásnál mérve, ha tök fekete a kép.
A lézer az egy kék fénysugár, amit átküldenek egy forgó foszforkeréken és így lesz fehér fény belőle. A sony a prezis gépeiben használja a nagy fényerő miatt, de a mozis gépekben a sima lézerfényforrás működik kisebb fényerővel.

Ezek még nagyon kezdetleges gépek lesznek, gyenge kontraszttal, kalibrálhatóságára és a megbízhatóságára is kíváncsi leszek.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »



Természetesen nem a képéről alkotott vélemény érdekel, mert csak jövő héten kezdik forgalmazni, hanem a véleményetek arról, hogy most először ebben az árkategóriában kihoztak a kínaiak egy lézer projektort....
Ami ennél is izgalmasabb az ez.
Kevesebb, mint 1,5 millióért lézer 4K projektor???
Amúgy mi az a lézer-foszfor fényforrás.
Én drukkolok annak, hogy induljon meg egy árverseny, ebből csak mi vásárlók jönnénk ki jól...
 
Az is nagy kérdés kinek mi a jó és tuti vétel...Ha valaki még nem is tudja mit lát, és mi a számára jó.
A világ legjobb vetítői törekednek a referencia értékeket /nem hazugságokkal!/meglépni, nagy kontraszt, színhelyes kép /nem szemre/, nagy fényerő stb. Semmiféle árverseny nem lesz, főleg Dlp fronton . Annyiba is kerülnek... ezek meg hát erősen kompromisszumos csodagépek...Ha olvasgatod a fórumot , most lcd front a nyerő ár értékarányban...
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Őő június 30.-a a hír dátuma. Mit gondolsz hányan láttuk, hogy véleményt mondjunk?
Vagy itt az enyém: biztos jó, de lehet, hogy nem.

 
Természetesen nem a képéről alkotott vélemény érdekel, mert csak jövő héten kezdik forgalmazni, hanem a véleményetek arról, hogy most először ebben az árkategóriában kihoztak a kínaiak egy lézer projektort....
Ami ennél is izgalmasabb az ez.
Kevesebb, mint 1,5 millióért lézer 4K projektor???
Amúgy mi az a lézer-foszfor fényforrás.
Én drukkolok annak, hogy induljon meg egy árverseny, ebből csak mi vásárlók jönnénk ki jól...
Blogom

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Sziasztok,
 
Erről mi a véleményetek?
Már lelki szemeim előtt látom gyulaipali hozzászólását, hogy ez űbergagyi 
Nyilván ennyi pénzért csak gagyi lehet, de azért kíváncsi lennék milyen képet produkál ez.
Nekem vannak Xiaomi termékeim és nagyon minőségiek.
 
Na és ez milyen lehet?
Úgy tűnik idén kapkodhatjuk a fejünket projektor árak tekintetében...kérdés minőségileg melyik lesz az, amire csettinthetünk is.
 
Előre is köszönet.
András
Blogom

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”