Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: PJani »



sziasztok,
egy benq w2000 szervíz menüjét szeretném megnézni, konkrétan a valós óraszám érdekel...esetleg vki tudja hogyan lehet elérni? előre is köszi.

Szervízes ismerősétől megtudtam: bekapcs, menü gomb, amikor előjön a menü akkor a készüléken egyszerre meg kell nyomni az ok és source gombot, bead egy szaggatott csíkot amin lépegetni lehet a jobbra-balra nyíllal, legördülnek a menük egyenként.

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: PJani »


sziasztok,
egy benq w2000 szervíz menüjét szeretném megnézni, konkrétan a valós óraszám érdekel...esetleg vki tudja hogyan lehet elérni? előre is köszi.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Böngészés közben belefutottam a GrandView Multiformat manuálian maszkolható, szőtt vászonba. Milyen minőséget képvisel, van valakinek tapasztalata vele? 
2 alkalommal is csináltunk már vele mozit. Nem rossz, de csak akkor ajánljuk, ha low cost megoldás jöhet csak szóba. A hangáteresztő képessége nem túl acélos. A szövési struktúra sem teljesen "sík". A manuális maszkolást gyerek képtelen állítani, mert az ujjad törik bele. 1 esetben vissza kellett küldenünk Amerikába, mert a racsniba sehogy sem akadt bele a maszk.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Böngészés közben belefutottam a GrandView Multiformat manuálian maszkolható, szőtt vászonba. Milyen minőséget képvisel, van valakinek tapasztalata vele? 
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


... pl. a Sim2 is gyárt 0,65"-es DMD-vel 1080p gépet,...
Nohdacu még az UHD-t is

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Amúgy miért olcsóbb egy kis méretű DMD mint a nagyobb? Logikusan fordítva kéne lennie.
Vagy ennyit számít a több anyagszükséglet a miniatűrizálással szemben?

 
Nemtom. Számomra is kicsit érthetetlen a dolog, de nyilván van benne logika.
 
Talán nem is konkrétan a kicsi DMD az olcsóbb ... viszont a DMD mérete határozza meg, hogy mekkora optikai elemek kellenek a DMD köré egy DLP gépbe. Az optika ára nagyon is függ a mérettől és az az egyik legdrágább a projektorban. Lehet, hogy a gyártó nem is konkrétan a DMD árán spórol, hanem a "körítés" (optikai elemek) sokkal olcsóbbak a kisebb DMD használatakor és ezért lesz végül sokkal olcsóbb a gép előállítása?
 
A vevők ritkán tudják, hogy a DMD mérete számít és ezt a paramétert nem is nagyon írják bele a katalógusba ... szóval a gépet így is ugyanannyiért lehet eladni, de az előállítása olcsóbb volt ... tehát nőtt a megtermelt profit mennyisége. Mivel a vevők ezeket a gépeket is megveszik, ezért jobban megéri kis DMD-vel gépet gyártani, mint naggyal. 
 
A prémium gyártók persze kivételek, náluk tényleg a minőség számít, de azokat kevesen tudják megfizetni. És náluk sem minden típus ugyanolyan, pl. a Sim2 is gyárt 0,65"-es DMD-vel 1080p gépet, persze a gép külső megjelenése nagyon szép és szexi. És a vevők megveszik ezeket is... 
 
A szegény ember meg próbálhat lavírozni az idő (és a használtpiac) hullámai között, azaz olyan gépet venni, ami már elég régi ahhoz, hogy ki lehessen fizetni, de még nem annyira régi, hogy a korából (és a benne használt technológiából) adódóan igazi fos legyen ... mondjuk az is igaz, hogy ez sokkal érdekesebb és izgalmasabb játék, mint bemenni egy boltba és venni egy gépet újonnan ... de a pofáraesés valószínűsége is nagyobb és a pofon is nagyobb lehet a végén ... :-)

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Az LM a Limburg,területkód az első,az a kötelező...az LE ebben az esetben választható a számmal...ergo tényleg születni kell feltüntetni rendszámban a lóerószámot:-))))Sosem jutna eszembe,kell hozzá ego,meg arc.
Az LE 75 valoban furan nezne ki a te esetedben;)

Vendég

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ha jól figyelsz és tanulsz, akkor még akár viheted is valamire!
Mentségemre szolgáljon, hogy Németországban a második 2 betű és a 3 számjegy teljesen ingyen választható. A központi rendszerben online lehet ellenőrizni, hogy van-e már kiadva ilyen rendszám. Amennyiben nincs, a rendszer elküldi a kívánt rendszám grafikai képét színesben, hogy az igénylő ellenőrizhesse, tetszik-e neki. Szóval, ember legyen a talpán, aki ilyen körülmények között nem talál ki saját rendszámot. Az LE (Limburg) viszont kötelező eleme a rendszámnak.
Az LM a Limburg,területkód az első,az a kötelező...az LE ebben az esetben választható a számmal...ergo tényleg születni kell feltüntetni rendszámban a lóerószámot:-))))Sosem jutna eszembe,kell hozzá ego,meg arc.

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »




 
Csináltunk egyszer egy kerti vetítést nemrég, itt van két kép kedvcsinálónak...

Aphukám világa péhával.....Ez aztán a Kazahsztán,akarom mondani a GyulaiPkertmozi/Barcobázás@dlp.com

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Nálam még a felső fölött ott a csúcskategória is, és én alapvetően az otthoni felhasználásra gondolok, bár erősen gondolkodom rajta, hogy vmelyik vizuál partnercégtől kibérlek egy ipari Barco-t, de azzal csak a kertben tudnék vetíteni, és akkor már vmi Meyer Sound/Martin Audio/Nexo/L-Acoustics PA-t kellene rákötni a hangra. Szerintem visongnánk az élménytől. Még csak annyi, hogy ne vedd támadásnak amit írtam, örülök hogy Neked köszönhetően mélyreható információkhoz tudok jutni a projektorok világából. 
 
Hát akkor félreértettelek, azt gondoltam, hogy a felső kategória az, ami felett már nincs semmi. Így viszont már értem amit írtál és egyetértek. És persze így már annak is lehet értelme, amit én írtam... 
 
Az ipari Barco itthoni felhasználásra is perfekt, 2 méteres vásznon sem ég ki a szemed  ... pontosabban majdnem perfekt. Mert egy dologban valóban NEM perfekt: elég hangos benne a 6db ventillátor. Ráadásul a ventillátorai akkor is mind mennek, ha csak egy lámpa van bekapcsolva. Egyedül a a kikapcsolt lámpa előtti színkerék forgását állítja le  a gép. de a ventillátorok folyamatosan pörögnek, még ha nem is teljes fordulatszámon. Most is egy ilyen gép vetíti a képet amin ezt írom és tényszerűen hangos. Két lámpával meg kb. elviselhetetlen ... lenne ... ha itt bent lenne majd véglegesen. De a mozi előtti folyosóról nem fog bejönni a hangja, ez a szerencse. Mondjuk erre még Projectiondesign van írva, de az ma már Barco ... 
 
Ha lesz kertmozizás, viszem a gépet szívesen, nem kell pénzért bérelni. Akár mindkettőt elviszem, az már 8200 lumen fényerő lenne (és kb. 1440W áramfogyasztás :-). Felesleges bérelni, amikor itt vannak a gépek ingyen. Persze kivéve ha 300km-re laksz... :-).
 
Csináltunk egyszer egy kerti vetítést nemrég, itt van két kép kedvcsinálónak... az egyiken látszik, hogy két lámpa volt bekapcsolva az elején, amíg nem volt sötét. Bár az egyik lámpa félig hulla volt, az inkább csak hőt termelt, de a 4m széles képhez (világosban) azért jól jött minden foton. Ráadásul a fal sem volt fehér, hanem kicsit szürke. Amikor besötétedett, le lehetett kapcsolni a második lámpát és a blendét is lejjebb kellett venni, mert akkor már zavaróan fényes volt a kép egy lámpával is. A proji közelképén látszik, hogy a képen jobb oldali (gép orra felé levő) lámpa kis ablakán mennyivel fényesebb a kék üvegen átjövő fény, mint a totálkáros lámpánál. 
 
A másik képen kis jóindulattal kivehető a három széksor és a vetített kép mérete is talán látszik. A copfos csaj nem a képen van, hanem a feleségem, amint a mikróból szedi a pattogatott kukoricák tonnáit kifelé... :-)



Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Azért szerintem ez a hasonlat sem teljesen tökéletes. Két bajom van vele:
 
- A projektorokban vannak olyan alkatrészek, amelyek nem olcsók. Ezekből soha nem lehet a legjobbat betenni egy olcsó gépbe. Egy időben én is azt hittem, hogy a technika fejlődésével az olcsó cuccok idővel majd olyan jó minőségűek lesznek mint a régebbi, de akkoriban drága termékek. Van ahol ez működik is, pl. mobiltelefonok esetében. De pl. az optika NEM ilyen terület. Ott ma sem igazán van automatizált gyártás, legalábbis ott nem, ahol a minőség fontos. És emiatt az optikák ára nem csökkent sokat, már nagyon régóta. Még a kínai tömegtermelés miatt sem. Ráadásul nagy fejlődés sem igazán történt. A DMD chip-ekkel ugyanez a helyzet... szerintem.
 
- A fejlesztés NEM mindig azt célozza, hogy a minőség javuljon. Ha egy termék gyártását olcsóbbá lehet tenni, azt fogja csinálni a gyár. Nézd meg pl. a Vivitek Qumi, gagyi kis LED-es projektort. Amikor megjelent, 7 mikron tükörméretű DMD volt benne. Az új változatban már 5 mikron a tükörméret, a kontraszt meg tragédia. És nincs is már olyan kicsi LED-es gép amibe ne a legolcsóbb és legszarabb DMD chip-et tennék, hiszen az olcsó, több rajta a haszon és a vevő úgysem tudja mit vesz. Ezek a gépek egyértelműen hatalmasat fejlődtek VISSZA az új DMD használatával. Persze jópofa, hogy 0.3 inch méretűre csökkent a HD felbontású DMD-k mérete ... ha mondjuk mobiltelefonba kell projektort tenni, akkor ez nagy előny. De ha valamiből megjelenik egy gyengébb de olcsóbb változat, akkor az olcsó termékekben egy idő után CSAK AZT fogod megtalálni... sajnos. És ettől NEM javul a minőség ... inkább fordítva.
 
Hol van manapság 0,95"-es DMD-vel szerelt DLP projektor megfizethető áron? A Benq w5000 pl. ilyen volt. A w6000-ben már a 0,65"-es DMD van és azóta MINDEGYIKBEN. A legújabb 1080p Benq-ban is csak ilyen van. SOHA nem gyártott a Benq a nagyobb chip-pel projektort azután, hogy az olcsóbb, kisebb chip megjelent.
 
Autók esetén én nem tudok arról, hogy kihagynának egy "komoly" technológiát az újabb gépekből és csak a "kakiból" építenék az új modelleket  ... de lehet, hogy én nem figyelek eléggé..,
 
Ha az új 320-as BMW-ben nem lenne ABS meg légzsák, és porlasztós lenne benne a benzines motor, akkor Te is a régebbi, még "békebeli" nagyvasak kulcsát pörgetnéd az ujjadon ... kivéve ha nem jól látom ezeket a dolgokat. 
 
Egyébként a fentiek jószerivel a DLP gépekre vonatkoznak. Az LCD fronton ezzel szemben egyértelmű a fejlődés, főleg a 9300-as Epson láttán ez tagadhatatlan szerintem. EZ a technológia bármikor megehetné ebédre az én projektoraimat ... de sajnos ennek az iránynak is megvannak a saját problémái. Sajnos jelen pillanatban nincs olyan projektor a piacon ami valóban "tökéletes" lenne. Az árat és a minőséget is nézve a legjobb kompromisszum szerintem jelenleg egy régebbi gép. De ennek az iránynak is vannak hátrányai és buktatói, ezt sem titkoltam soha.

Fogalmazzunk úgy a DLP viszonylag kiforrt cucc. Az LCD mondjuk 8 év alatt egyértelműen fejlődik. Persze megvannak mind2 cuccnak a gyengéi, a kettőből kéne egyet gyúrni, kiragadni csak a jót mindből. Na egy ilyen projektnek fuss neki, ha bejön soha többé nem lesz gondod a zsetonra.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Köszönöm az infót, így már csak egy kicsit emészt az irígység, oh wait ! Ellenben a rendszámtáblán feltüntett lóerőszám roppant kifinomult izlésre vall, ez az amit nem lehet tanulni, erre születni kell. Sajnos ezek azok a személyiségjegyek amiket csak csodálva, irígykedve bámulok
 
Ha jól figyelsz és tanulsz, akkor még akár viheted is valamire! 
Mentségemre szolgáljon, hogy Németországban a második 2 betű és a 3 számjegy teljesen ingyen választható. A központi rendszerben online lehet ellenőrizni, hogy van-e már kiadva ilyen rendszám. Amennyiben nincs, a rendszer elküldi a kívánt rendszám grafikai képét színesben, hogy az igénylő ellenőrizhesse, tetszik-e neki. Szóval, ember legyen a talpán, aki ilyen körülmények között nem talál ki saját rendszámot. Az LE (Limburg) viszont kötelező eleme a rendszámnak.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Ellenben a rendszámtáblán feltüntett lóerőszám roppant kifinomult izlésre vall, ez az amit nem lehet tanulni, erre születni kell.
Fő a szerénység

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »

Köszönöm az infót, így már csak egy kicsit emészt az irígység, oh wait ! Ellenben a rendszámtáblán feltüntett lóerőszám roppant kifinomult izlésre vall, ez az amit nem lehet tanulni, erre születni kell. Sajnos ezek azok a személyiségjegyek amiket csak csodálva, irígykedve bámulok  
Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Ez egy német rendszámos vas. Vagy ez valami rafinéria a regadóval? 500-as az bezzeg van regadó meg nincs? :D
 
Azok csoportjába tartozom, aki legálisan járhatnak külföldi rendszámos autóval. Ettől függetlenül ez az 1 külföldi rendszámos autóm volt. 
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


S600L-ről szól a rege
 
Gyanús lett, hogy miért nem stimmel nálad a hengerek száma. Visszaolvastam, naná, hogy melléütöttem, 500-as volt a lelkem! Remélem, hogy így már minden molekula (LE+V8) a helyére került és nem is kell irigykedned annyira... 
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »


Nálam még a felső fölött ott a csúcskategória is, és én alapvetően az otthoni felhasználásra gondolok, bár erősen gondolkodom rajta, hogy vmelyik vizuál partnercégtől kibérlek egy ipari Barco-t, de azzal csak a kertben tudnék vetíteni, és akkor már vmi Meyer Sound/Martin Audio/Nexo/L-Acoustics PA-t kellene rákötni a hangra. Szerintem visongnánk az élménytől. Még csak annyi, hogy ne vedd támadásnak amit írtam, örülök hogy Neked köszönhetően mélyreható információkhoz tudok jutni a projektorok világából. 

Halkan mondom, hogy szerintem az RS900 egy igen jó "kis" vetítő ... de azért nem felsőkategória.
 
 

Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Vetítő vonalon akkor az én véleményemet képviseled A régebbi  felsőkategóriát lecserélted egy erős középkategóriára. ..
 
Halkan mondom, hogy szerintem az RS900 egy igen jó "kis" vetítő ... de azért nem felsőkategória.
 
A felsőkategória akkoriban a 3 chip-es gépek, illetve azok a komoly tudású 1 chip-es gépek voltak, amelyekben tipikusan több (2..4db) lámpa volt, megnyomva-megtekerve (tehát szerszám nélkül, felhasználó által) cserélhető volt a lencse (hiszen a helyszínre kitelepülés után derült ki sokszor, hogy nem onnan és nem oda és nem akkorát kell vetíteni, ezért ezeken ugyanúgy bajonettes a lencse, mint a komoly fényképezőgépeken). Ezek a gépek nagy fényerőt tudnak, széles skálázhatósággal (fényerőben és vetítési pozícióban is, tehát óriási lens shift van rajtuk, szinte bárhonnal képesek megvetíteni a "céltárgyat"). És persze referencia-szintű a képmegjelenítés, illetve mivel gyárilag D65-re simogatott fény éri el a DMD-t (esetleg hármat) ezért azok a gépek D65 mellett érték el a maximális fényeröt. Emiatt tehát a megadott műszaki adatok az optimális használat közben reprodukálhatóak voltak (tehát nem a fossá-zöldített kép fényerejét- és kontrasztját adták meg, amely adatoknak persze a fele azonnal ment a levesbe a kalibrálás után, ahogy a konzumer gépeken az ma is történik). És persze ezeken a gépeken nem dinamikus írisz meg dinamikus kontraszt van a gyengeségei elfedésére, hanem rendesen polírozott optika és átgondoltan megtervezett vetítési rendszer segítségével érik el azt a kontrasztot, amit a gyár megad. És persze a kép nem változik idövel, mivel nem jut por a DMD közelébe, mert légmentesen zárt a rendszer. Emiatt 10 év után a kép ugyanolyan mint az első napon. És persze vetítés közben lehet a lámpát cserélni, ha az egyik lámpa megdöglik, hiszen a show nem állhat le. Egy ideig picit sötétebb a kép, de pár másodperc a csere és már fényesedik is újra a kép az új lámpával. Ezt otthoni gép ritkán tudja...
 
Az én (egyik) gépemre mértünk kontrasztot a minap és 7250:1 környéke jött ki. Persze minden egyes mérés kicsit más eredményt adott, az eredmény soha NEM teljesen pontos. Viszont a gép plusz 10% fényerőt még tud (a kontrasztot feljebb kell tekerni HDMI bemenetről, hogy a maximum jöjjön ki belőle, DVI-ról viszont nem kell ... csak ezt akkoriban még nem tudtam ... és a mérés során persze, hogy a HDMI volt használva). Szóval 10%-ot hozzáadva a mért értékhez 8000:1 környéke lenne az eredmény. És a gyári adat 7500:1. Magyarul amit leírnak, az az, amit a használat során látsz. És egyben az kb. a valóság is (persze valamennyi szórás itt is van mindig, ez NÉVLEGES érték, de ezek a gépek NEM jellemzően hoznak fele akkora értékeket a valóságban, mint amit a gyár megadott).
 
A Benq új 4K vackán meg leírnak mondjuk 150000:1-et, de ezt (vagy a negyedét) úgy tudja a gép, hogy bekapcsolod a dinamikus íriszt, amitől lüktet a háttér, viszont bright módot kell használni, amitől meg tök zöld a kép. MIre beállítod és kikapcsolod a vackokat, marad 600:1 kontraszt. 
 
Ja, és persze a felsőkategóriában mindent motor mozgat, nem azért, hogy egyszer beállítsuk a gépet, hanem hogy amikor naponta más helyszínen kell vele vetíteni, akkor a naponta szükséges beállítás ne tartson sokáig.
 
Nyilván a technika fejlődik, de pont a DLP vetítők esetén én az elmúlt években inkább visszafejlődést láttam. Eljön majd az idő amikor a kis LED-es kínai vacak jobb képet fog vetíteni mint egy 10 éves nagyvas ... de addig még sok idő telik el. Talán meg sem érem...

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »


Ez egy német rendszámos vas. Vagy ez valami rafinéria a regadóval? 500-as az bezzeg van regadó meg nincs? :D
S600L-ről szól a rege
Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »



Igazad van, a lóerőre rosszul emlékeztem. A valóságban 388 LE volt (amint a fénykép is mutatja) a hengerek száma viszont stimmel.
Ne vagy "rosszfej", csak hitetlen. A fénykép az autó eladása előtt készült a Fogarasi úti Tesco-Obi parkolójában 2015.07.17-én délelőtt 10.16 perckor.
Ha kíváncsi vagy további képekre, privátban szívesen küldök. 
DSC05135.JPG

 
Előrebocsátom, hogy nem vagyok se autónepper, se autób..i, de ezzel a típussal spec képben vagyok. Drága Édesapán szemezett egy S600L-vel (természetesen használttal), de meggyőztem, hogy sajnos nem bankigazgató soförrel, és hála az égnek nem cigányvajda a fater, ezért inkább egy új E merci lett belőle. Ott bizony 12 henger dolgozik 517 lóerővel. Nekem igazi büdösbunkó bmw-m van duplaturbós dízellel, már 9éves, de 8 és fél éve van meg, és ameddig a két kis zsivány folyamatosan szétrúgja, összekeni a belsejét marad is, és nem mellesleg elfér benne egy 810es Ampeg  basszusláda, vagy egy komplett dob keménytokokkal:) Ha tovább folytatjuk az autós témát, szerintem kerüljön  át a megfelelő helyre.
Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Vetítő vonalon akkor az én véleményemet képviseled A régebbi  felsőkategóriát lecserélted egy erős középkategóriára. Autóban 20évest írtam, nem tíz évest. Nem akarok rosszfejeskedni, de se a lóerő adatok sem a hengerszám nem stimmel írásodban, de ez nem egy autós fórum, de nem is mesedélután
 
Igazad van, a lóerőre rosszul emlékeztem. A valóságban 388 LE volt (amint a fénykép is mutatja) a hengerek száma viszont stimmel.
Ne vagy "rosszfej", csak hitetlen. A fénykép az autó eladása előtt készült a Fogarasi úti Tesco-Obi parkolójában 2015.07.17-én délelőtt 10.16 perckor.
Ha kíváncsi vagy további képekre, privátban szívesen küldök. 

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »


Vetítő vonalon akkor az én véleményemet képviseled A régebbi  felsőkategóriát lecserélted egy erős középkategóriára. Autóban 20évest írtam, nem tíz évest. Nem akarok rosszfejeskedni, de se a lóerő adatok sem a hengerszám nem stimmel írásodban, de ez nem egy autós fórum, de nem is mesedélután
 

2 éve rágódom a Runco RS-900 vetítőm cseréjén, csak most szántam rá magam. Kizárólag az Epson TW9300-as miatt. A Runco 9 éves modell, az utolsó példányokat 6 évvel ezelőtt adták el, nem 20 éves modell tehát. Ráadásul nem is "AMG", hanem csak a belépő modell. Mégis, mozgás megjelenítésben és kép élességben porig alázza az összes mai LCD/SXRD/Lcos technológiájú vetítőt, ezért is váltottam nagyon nehéz szívvel.
Nekem volt 2007 modell évű nagyon felszerelt S600L Mercim (ami nem AMG és csak 8 hengeres, de így is 383 LE volt), olyasmi korú (kicsit idősebb), mint a Runco-m. Nem gondolom, hogy hosszasan kellene bizonygatni, mennyire nem egy liga egy mai 3-as, vagy akár 5-ös BMW-vel. Lehet, hogy egy mai M3, M5 gyorsabb, illetve rendelhető bele "körbe kamera" és talán WIFI is, ezen kívül minden másban csak gazsulálhatnak az S500-nak.

Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Kicsit olyan itt ez a diskurzus, mint amikor autós körökben valaki mindig egy kb 20éves s-class merci, vagy 7es bmw teljesítmény adataival dicsekszik mondjuk az aktuális 3as bmw, audi a4 stb típusokkal szemben. Valahogy ez az érzésem itt is, a régi csúcs projektorok biztos sok tekintetben jobbak mint a jóval olcsóbb aktuális "lesajnált" OTTHONI felhasználásra szánt vetítők, de akárhányszor pörgetik meg itt a fórumon a 20éves AMG S class kulcstartóját, én csak mosolygok, és veszek egy bmw 320d  Ez van a fotózásban is, egy kör még szajkózza, hogy csak a tükrös dslr, minden más szar, aztán pont a Sony az elmúlt 1-2 évben köröket vert erre a technológiára, a károgók meg még mindig tükörre, zárszerkezetre maszturbálnak ) 
 
2 éve rágódom a Runco RS-900 vetítőm cseréjén, csak most szántam rá magam. Kizárólag az Epson TW9300-as miatt. A Runco 9 éves modell, az utolsó példányokat 6 évvel ezelőtt adták el, nem 20 éves modell tehát. Ráadásul nem is "AMG", hanem csak a belépő modell. Mégis, mozgás megjelenítésben és kép élességben porig alázza az összes mai LCD/SXRD/Lcos technológiájú vetítőt, ezért is váltottam nagyon nehéz szívvel.
Nekem volt 2007 modell évű nagyon felszerelt S600L Mercim (ami nem AMG és csak 8 hengeres, de így is 383 LE volt), olyasmi korú (kicsit idősebb), mint a Runco-m. Nem gondolom, hogy hosszasan kellene bizonygatni, mennyire nem egy liga egy mai 3-as, vagy akár 5-ös BMW-vel. Lehet, hogy egy mai M3, M5 gyorsabb, illetve rendelhető bele "körbe kamera" és talán WIFI is, ezen kívül minden másban csak gazsulálhatnak az S500-nak.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Kicsit olyan itt ez a diskurzus, mint amikor autós körökben valaki mindig egy kb 20éves s-class merci, vagy 7es bmw teljesítmény adataival dicsekszik mondjuk az aktuális 3as bmw, audi a4 stb típusokkal szemben. Valahogy ez az érzésem itt is, a régi csúcs projektorok biztos sok tekintetben jobbak mint a jóval olcsóbb aktuális "lesajnált" OTTHONI felhasználásra szánt vetítők, de akárhányszor pörgetik meg itt a fórumon a 20éves AMG S class kulcstartóját, én csak mosolygok, és veszek egy bmw 320d  Ez van a fotózásban is, egy kör még szajkózza, hogy csak a tükrös dslr, minden más szar, aztán pont a Sony az elmúlt 1-2 évben köröket vert erre a technológiára, a károgók meg még mindig tükörre, zárszerkezetre maszturbálnak ) 
 
Azért szerintem ez a hasonlat sem teljesen tökéletes. Két bajom van vele:
 
- A projektorokban vannak olyan alkatrészek, amelyek nem olcsók. Ezekből soha nem lehet a legjobbat betenni egy olcsó gépbe. Egy időben én is azt hittem, hogy a technika fejlődésével az olcsó cuccok idővel majd olyan jó minőségűek lesznek mint a régebbi, de akkoriban drága termékek. Van ahol ez működik is, pl. mobiltelefonok esetében. De pl. az optika NEM ilyen terület. Ott ma sem igazán van automatizált gyártás, legalábbis ott nem, ahol a minőség fontos. És emiatt az optikák ára nem csökkent sokat, már nagyon régóta. Még a kínai tömegtermelés miatt sem. Ráadásul nagy fejlődés sem igazán történt. A DMD chip-ekkel ugyanez a helyzet... szerintem.
 
- A fejlesztés NEM mindig azt célozza, hogy a minőség javuljon. Ha egy termék gyártását olcsóbbá lehet tenni, azt fogja csinálni a gyár. Nézd meg pl. a Vivitek Qumi, gagyi kis LED-es projektort. Amikor megjelent, 7 mikron tükörméretű DMD volt benne. Az új változatban már 5 mikron a tükörméret, a kontraszt meg tragédia. És nincs is már olyan kicsi LED-es gép amibe ne a legolcsóbb és legszarabb DMD chip-et tennék, hiszen az olcsó, több rajta a haszon és a vevő úgysem tudja mit vesz. Ezek a gépek egyértelműen hatalmasat fejlődtek VISSZA az új DMD használatával. Persze jópofa, hogy 0.3 inch méretűre csökkent a HD felbontású DMD-k mérete ... ha mondjuk mobiltelefonba kell projektort tenni, akkor ez nagy előny. De ha valamiből megjelenik egy gyengébb de olcsóbb változat, akkor az olcsó termékekben egy idő után CSAK AZT fogod megtalálni... sajnos. És ettől NEM javul a minőség ... inkább fordítva.
 
Hol van manapság 0,95"-es DMD-vel szerelt DLP projektor megfizethető áron? A Benq w5000 pl. ilyen volt. A w6000-ben már a 0,65"-es DMD van és azóta MINDEGYIKBEN. A legújabb 1080p Benq-ban is csak ilyen van. SOHA nem gyártott a Benq a nagyobb chip-pel projektort azután, hogy az olcsóbb, kisebb chip megjelent.
 
Autók esetén én nem tudok arról, hogy kihagynának egy "komoly" technológiát az újabb gépekből és csak a "kakiból" építenék az új modelleket  ... de lehet, hogy én nem figyelek eléggé..,
 
Ha az új 320-as BMW-ben nem lenne ABS meg légzsák, és porlasztós lenne benne a benzines motor, akkor Te is a régebbi, még "békebeli" nagyvasak kulcsát pörgetnéd az ujjadon ... kivéve ha nem jól látom ezeket a dolgokat. 
 
Egyébként a fentiek jószerivel a DLP gépekre vonatkoznak. Az LCD fronton ezzel szemben egyértelmű a fejlődés, főleg a 9300-as Epson láttán ez tagadhatatlan szerintem. EZ a technológia bármikor megehetné ebédre az én projektoraimat ... de sajnos ennek az iránynak is megvannak a saját problémái. Sajnos jelen pillanatban nincs olyan projektor a piacon ami valóban "tökéletes" lenne. Az árat és a minőséget is nézve a legjobb kompromisszum szerintem jelenleg egy régebbi gép. De ennek az iránynak is vannak hátrányai és buktatói, ezt sem titkoltam soha.

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »

Látom autós témára ugrunk projektorból biztosan csakis benzinest vennék.
Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”