Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Nativ 4K lenne az érdekesebb, hosszú évek óta egy helyben topog a DLP, 
No nem mintha a Sony-n kívűl, az LCD-sek ontanák a natív 4K-t

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Nativ 4K lenne az érdekesebb, hosszú évek óta egy helyben topog a DLP, 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »

De szép fényes annak az Optoma-nak a teteje biztosan nem fog zavaróan tükröződni közvetlen a vászon előtt, alatt.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
cecil
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2016.11.01., kedd 20:14
Értékelés: 120

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: cecil »


szépen lassan csak jönnek a 4k dlp gépek az "olcsóbb" szegmensbe is... elvileg ez is 4k mirror shift mint a Benq W10000
 
http://www.avsforum.com/optoma-uhd60-4k ... -ces-2017/
 
 
illetve úgy tűnik egyre több gyártó száll be a "komoly" short-throw projektorok mezőnyébe amit kifejezetten nappaliba szánnak mozizásra (mert ezt pl nem tudnám egy dedikált szobában elképzelni... vagy mégis?!)
 
http://www.avsforum.com/hisense-h9900-l ... -ces-2017/
http://www.avsforum.com/optoma-ust-ultr ... -ces-2017/
http://www.avsforum.com/sony-vpl-vz1000 ... -ces-2017/

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Érdekes, most hogy is van ez a ups téma?... Nekem pl . Sem a Dreamcinema csapat sem a Home movie nem említett ilyet , hogy ne használjam....sőt
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: lacy »


Nem használok UPS-t mióta a Sony-m van. Bár nem pont az miatt mert Sony, hanem más okból kifolyólag. De nem hinném hogy ha a megfelelő teljesítményű és típusú UPS-t használ valaki a projektor előtt gond lenne vele. Mondom a helyi mozinál is alkalmaznak UPS-t, pedig az a projektor 20millió forint körüli áron mozgolódik. Gondolom akik szervizelik értik a dolgukat és tudják hogy mit szabad és mit nem egy projektorral. 
mondjuk elég valószínű, hogy azok a szünetmentesek, nem a 10e ft-os kategóriából vannak

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Nem kell szünetmentest használni és nem is ajánlatos. Egyáltalán nem szokott előfordulni meghibásodás a Sony-knál de egy HW55-öst azzal nyírt ki az egyik fórumtársunk. Még szerencse, hogy a Prime Support kicserélte gariba a gépet.
Nem használok UPS-t mióta a Sony-m van. Bár nem pont az miatt mert Sony, hanem más okból kifolyólag. De nem hinném hogy ha a megfelelő teljesítményű és típusú UPS-t használ valaki a projektor előtt gond lenne vele. Mondom a helyi mozinál is alkalmaznak UPS-t, pedig az a projektor 20millió forint körüli áron mozgolódik. Gondolom akik szervizelik értik a dolgukat és tudják hogy mit szabad és mit nem egy projektorral. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Nem kell szünetmentest használni és nem is ajánlatos. Egyáltalán nem szokott előfordulni meghibásodás a Sony-knál de egy HW55-öst azzal nyírt ki az egyik fórumtársunk. Még szerencse, hogy a Prime Support kicserélte gariba a gépet.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Érdekesség képpen , lemértem az áramfelvételt ups-el és nélküle ... ugyan azt és ugyan olyan sebességgel kapta...
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »


Igen , értem.
Nálam is igy lett kalkulálva , kicsit nagyobb mint a valós .....de a dupláját azt nem hinném , hogy kőbevésett dolog kell legyen. Jó lenne egy szakinak ezt is tisztába rakni... ha valaki ért hozzá.
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Inkább az UPS felől közelítsük meg a dolgot. Ha van egy 420W teljesítményű berendezés, akkor valahogy úgy kell ehhez a teljesítményhez az UPS-t megválasztani, hogy az max.80%-ra terhelje a le maximális fogyasztásnál is. De optimális esetben a 2x-es teljesítmény felvétellel érdemes kalkulálni szünetmentesnél. 
 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Ha valakinek van infója ezekről a buktatókról , ne tartsa magában! Én is szeretnék tanulni ezekből ...milyen anomáliák voltak ups-el , stb ...?
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »


Nálam pl. A Highlite előtt van ups , kijelzi a valós áramfelvételt,ami a következőképp történik: proji főkapcsoló bekapcs, a rendszer feláll , ventik elindulnak, ez kb 60w nál megáll.
Majd on gomb a távkapcson , izzik a lámpa és beindulnak a plusz ventik is ... nem halk :-D! 1 lámpát használok( ha valakit erdekel leirom a tapasztalatom , miert..),szépen indul tovább 60watt-ról és szépen lassan felkúszik 420 watt-ig ...és ennyi.
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »


Szia! Mire gondolsz pontosan , hogy :kétszer annyit vesz fel?
Ha mondjuk 420watt a végleges teljesítmény , akkor ez esetben 840w -vel indul?
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Én évekig használtam UPS a projektorom előtt, igaz a jobbik fajtából ilyet. Az a lényeg hogy szinuszos jelet tudjon kiadni ne kvázi szinuszos legyen, illetve a projektor teljesítményénél legalább 2x nagyobb teljesítményű legyen, mivel induláskor a proji nagyobb teljesítményt vesz fel (erre anno Bátyó hívta fel a figyelmemet hogy erre ügyeljek), és ekkor hirtelen leterhelheti a UPS-t ami nem tesz jót sem az UPS-nek sem a projinak ha a szünetmentes minden indulásnál a határon üzemmel.
Amúgy nálunk a helyi moziba is van betekintésem a gépházba is, és a Christie projektor elé is van UPS beiktatva. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »


volt már nekem olyan ,hogy senki nem nyúlt hozzá ,de be volt kapcsolva a vetítő,, hála istennek jó pár év alatt 2 x fordult ilyen elő..
anno volt szünetmentes elé kötve, de egy csomó probléma kezdett előjönni ,mikor kiiktattam a képből minden oké lett a mai napig is így van.. én nem ajánlom a vetítő elé az ups-t kötését! persze ez csak lehet nálam nem volt jó dolog..
 
 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Pillanatnyi áramkimaradás esetén a vetítő nem indul automatikusan vissza, ugye? 
Kedvedért kipróbáltam. Bekapcsoltam, miután bemelegedett kihúztam a konnektorból. Vártam 1 percet majd visszadugtam. Semmi nem történt, pontosabban készenléti állapotba került a vetítő. Természetesen sportot nem kell belőle csinálni, de nincs különösebb gond, ha elmegy az áram. 
Nálunk elég soxor elmegy az áram és sajnos az is szokás, hogy harmadik-ötödikre szokott, kb. félóra után stabilan visszajönni a delej. Ha itthon vagyok erre az időszakra, lekapcsolok, kihúzok minden olyan dolgot ami tönkre mehet a rossz áramellátás miatt. 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Pillanatnyi áramkimaradás esetén a vetítő nem indul automatikusan vissza, ugye? 
Szerintem nem, de jobb a békesség és ha kikapcsolt, akkor húzd is ki a hálózatból.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Pillanatnyi áramkimaradás esetén a vetítő nem indul automatikusan vissza, ugye? 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Projektorhoz használtok szünetmentes tápegységet? Bár ritkán van a környéken áramszünet, ettől független kissé aggódom, hogy mozi közben egyszer csak elkap. S a hűtés hiánya esetlegesen kárt okoz a készülékben. 
Projektor izzónak nem az a gáz, ha hűtés nélkül kikapcsoljuk vagy elmegy az áram. Inkább az, hogy a még forró izzójú vetítőt, újra bekapcsoljuk. Akkor tud eldurranni az izzó
Balagee mesélte, mikor régen nálam kalibrált, mert én is felvetettem ezt a témát, hogy az egyik projektoros cég(Sim2 vagy DPI) szakembere tartott itthon bemutatót és szívbaj nélkül kihúzta a vetítőt a konnektorból

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 792
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Az-X »

A leggagyibb szünetmentesek ha van betáp, egy relével dobják is át a kimenetre. Az áramkörük csak kimaradás esetén dolgozik. Ha ilyenkor egyből kikapcsolod a projektort a ventije lehűti... A ventinek nem fog ártani. De amúgy szerintem nem szükséges szünetmentesíteni.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Projektorhoz használtok szünetmentes tápegységet? Bár ritkán van a környéken áramszünet, ettől független kissé aggódom, hogy mozi közben egyszer csak elkap. S a hűtés hiánya esetlegesen kárt okoz a készülékben. 
Szerintem, de csak is szerintem. Az izzószál nem nagy tömegű, ezért nem hiszem, hogy hűtés nélkül hőmegfutás vagy károsodás lenne ez miatt, a projektor többi részét pedig nem fenyegeti hőterhelés. Ami veszélyesebb, amikor rövid időn belül többször is vissza adják - megszakítják az áramot.   

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: lacy »


A "nem annyira szeressem kategória" pontosan miben nyilvánul meg? Képminőség? Tartósság? 
Hát a komplett táp, a lámpa gyújtó és vezérlő áramkörök.. ilyesmi ami nem szereti
képminőségre nem hat igazán de hogy lehet csak fele annyi időt üzemel vagy még annyit sem...Nem tudni, mert én még nem találkoztam olyannal aki így járt volna vacak táppal gondolom senki sem mer rizikózni

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


a legtöbb szünetmentes nem ad szép szabványos szinuszos váltófrekvenciás feszültséget, ami viszont a projektoroknak nem annyira a szeressem kategória.
 
A "nem annyira szeressem kategória" pontosan miben nyilvánul meg? Képminőség? Tartósság? 

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: lacy »


Projektorhoz használtok szünetmentes tápegységet? Bár ritkán van a környéken áramszünet, ettől független kissé aggódom, hogy mozi közben egyszer csak elkap. S a hűtés hiánya esetlegesen kárt okoz a készülékben. 
elég bonyolult mert a legtöbb szünetmentes nem ad szép szabványos szinuszos váltófrekvenciás feszültséget, ami viszont a projektoroknak nem annyira a szeressem kategória.
Gondolom a drágább minőségibb szünetmentesek jobban közelítenek az ideális szinuszhoz, de igazából ezt csak egy jó szkóppal lehetne megtudakolni.
csakhogy nem igazán pálya 10-15 szünetmentest megvenni és otthon méregetni jelalakot

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”