Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

http://cine4home.de/drift-wie-tief-fael ... -geraeten/

Sony VW90
12 éves
800 órával
20.000:1 kontrasztról 650:1-re esett be. Kísértetiesen hasonló, mint amit Cseneles mért egy másik szérián. Kb az is ennyi idős lehet és nagyjából azonos óraszám...

színtér: deutliche verkleinerung... ez is nagyon hasonló, mint Cseneles mérése... de végig lehet olvasni az egész tesztet.
Sony_SXRD_Drift_Farbraum.jpg
Sony_SXRD_Drift_Farbraum.jpg (31.81 KiB) Megtekintve 160 alkalommal

Fazit
Die maximalen Kontrastverluste und Drifts können bei einem Sony SXRD Projektor massiv (96%) sein und die ursprüngliche Bildqualität erheblich beeinträchtigen. Unkorrigiert ist die Bildqualität nur noch mit „Mangelhaft“ zu bewerten. Investiert man etwas Kalibrierarbeit, kann aber immerhin noch die Qualität eines aktuellen Einstiegsbeamers erzielt werden.

A maximális kontrasztvesztés akár 96% is lehet az eredeti kontraszthoz képest. Korrigális nélkül a kapott kép hibásnak nevezhető. Kalibrálással is csak egy aktuális (2022-es a cikk) belépő szintű vetítő képét lehet belőle kihozni.


Egy másik cikkből http://cine4home.de/sony-sxrd-weitere-m ... ugeraeten/ :

a kontrasztra visszatérve. A következő grafikonok a cikkből származnak. 2-6 éves gépeket mértek vissza a cine4home-nál és összevettek egy több, mint 100 mérésből álló mintával (ezek új készülékekről történtek)
Sony_SXRD_gebraucht-1.jpg
Sony_SXRD_gebraucht-1.jpg (26.19 KiB) Megtekintve 160 alkalommal
Sony_SXRD_neu-1.jpg
Sony_SXRD_neu-1.jpg (26.77 KiB) Megtekintve 160 alkalommal
jól látható, hogy a 2-6 éves gépek kontraszt mérései köszönő viszonyban sincsenek a gyári állapotú mérésekkel. Szerintem ezek nagyon beszédes ábrák. Ha objektíven szemlélem ezeket, akkor inkább azt gondolom, hogy nem Cseneles készülékében van a hiba... A 19 gépből egynek sem sikerült 10.000:1 fölé mennie.

Az átlag új vs régi

11.600:1 vs 4800:1

Bár nekem se hideg, se meleg... csak a korábbi felvetésre akartam ellenpéldával szolgálni. Igaz Szepi által linkelt tesztben szó sem esik kontrasztról. Itt pedig leginkább az van kifogásolva.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

szepi0808 írta:
2024.03.26., kedd 08:29
A Sony VPL-HW55 legalább 10 éves projektor. 600 üzemóra 10 évre elosztva, évi 60 óra, ami szerintem nem egy egészséges használat, főleg úgy, hogy nem tudjuk, milyen klímában, páratartalomban állt a projektor.

http://www.cine4home.de/knowhow/sony_hw ... ittest.htm

Epson ugyan ez.
"HW55-öt 1400 órán keresztül. Mennyire „tartottak ki” ezek az eszközök az elmúlt 12 hónapban? Nem akarjuk elhallgatni az eredményeket Öntől:
Nemcsak az új állapottól való eltérések nagyon kicsik, de 500 és 1400 óra között úgy tűnik, nem történik további változás.
színhőmérséklet enyhe változásán kívül (újrakalibrálás előtt) nincs különbség a kiterjesztett színterekben 0h (bal) és 1400h (jobbra) között.
A gamma-görbében is voltak különbségek a projektorok között. Mindenekelőtt a leghosszabb üzemidővel (1400 óra) működő készülék szinte semmi változást nem mutatott a gyári beállításhoz képest.
1400 órás időtartam A kalibrált új állapothoz képest olyan mérsékeltek lehetnek a változások, hogy egy új készülékhez képest valós képromlásról nem lehet beszélni. Ami különösen megdöbbentő, az az 500 és 1400 óra üzemidő közötti kis különbség."

Teljesen mind1 mennyi uzemidos egy Sony projektor, ha degradalodott akkor degradalodot! Ezt egyetlen masik marka termeke nem csinalja, csak a Sony! Legyen szo az uj xw7000 vagy egyeb nativ 4k projektorrol! Sajnos ezek eleg eros tenyek es abszolut nem ellened szol! Ez a Sony projektoros termekcsaladjarol.

Ott van Zozi alltalam rendbetett es igaz lezer blokk cseres nativ 4k Jvc Z1 projektora. 6000 uzemora utan is pontra hozza a gyari kontraszterteket, mindenfele anomalia nelkul. Teljesen mind1 hogy a regi X3 vagy x30,70,90 akar az ujabb x7900-at emlitem. A kontraszt allando marad!

Beszelhetunk akar Epson termekcsaladrol is, azok is rendben vannak hosszu uzemido utan is.

... személyeskedés OFF. asebestyen

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

A Sony VPL-HW55 legalább 10 éves projektor. 600 üzemóra 10 évre elosztva, évi 60 óra, ami szerintem nem egy egészséges használat, főleg úgy, hogy nem tudjuk, milyen klímában, páratartalomban állt a projektor.

http://www.cine4home.de/knowhow/sony_hw ... ittest.htm

"HW55-öt 1400 órán keresztül. Mennyire „tartottak ki” ezek az eszközök az elmúlt 12 hónapban? Nem akarjuk elhallgatni az eredményeket Öntől:
Nemcsak az új állapottól való eltérések nagyon kicsik, de 500 és 1400 óra között úgy tűnik, nem történik további változás.
színhőmérséklet enyhe változásán kívül (újrakalibrálás előtt) nincs különbség a kiterjesztett színterekben 0h (bal) és 1400h (jobbra) között.
A gamma-görbében is voltak különbségek a projektorok között. Mindenekelőtt a leghosszabb üzemidővel (1400 óra) működő készülék szinte semmi változást nem mutatott a gyári beállításhoz képest.
1400 órás időtartam A kalibrált új állapothoz képest olyan mérsékeltek lehetnek a változások, hogy egy új készülékhez képest valós képromlásról nem lehet beszélni. Ami különösen megdöbbentő, az az 500 és 1400 óra üzemidő közötti kis különbség."
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cseneles írta:
2024.03.24., vas. 21:09

Ezek szerint még nem találtad meg a projektorodban a lens shiftet? :D
Sejtettem, csak nem tudtam! :)

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Sim2-ek sem vettek felvallrol a ledes kerdest. Hozzaertoknek beszedes ez a kep..
-
IMG_2617.jpeg
p

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

TSanyi írta:
2024.03.24., vas. 20:45
Cseneles írta:
2024.03.24., vas. 14:51
Közeljövőben egy ritkaságról fogok beszámolni, Svájból érkezett javításra egy Sim2 Mico60 DC4 dmd-vel rendelkező ledes gép. Nagy géptest, 30kg, vízhűtés rendszerrel párosítva, modernebb ledekkel felszerelve meglátjuk maga mögé tud-e parancsolni az eddigi nálam járt legjobb LEDes Runco Q750i gépet.
-
Sim2 Mico60.jpg
-
Ez normális hogy ennyire excentrikusan helyezkedik el az objektív a burkolati nyíláshoz képest?
Ezek szerint még nem találtad meg a projektorodban a lens shiftet? :D

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cseneles írta:
2024.03.24., vas. 14:51
Közeljövőben egy ritkaságról fogok beszámolni, Svájból érkezett javításra egy Sim2 Mico60 DC4 dmd-vel rendelkező ledes gép. Nagy géptest, 30kg, vízhűtés rendszerrel párosítva, modernebb ledekkel felszerelve meglátjuk maga mögé tud-e parancsolni az eddigi nálam járt legjobb LEDes Runco Q750i gépet.
-
Sim2 Mico60.jpg
-
Ez normális hogy ennyire excentrikusan helyezkedik el az objektív a burkolati nyíláshoz képest?

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Közeljövőben egy ritkaságról fogok beszámolni, Svájból érkezett javításra egy Sim2 Mico60 DC4 dmd-vel rendelkező ledes gép. Nagy géptest, 30kg, vízhűtés rendszerrel párosítva, modernebb ledekkel felszerelve meglátjuk maga mögé tud-e parancsolni az eddigi nálam járt legjobb LEDes Runco Q750i gépet.
-
Sim2 Mico60.jpg
-

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Pár kép a kitakarított fényútról.
-
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
-
Minden zökkenő mentesen ment, a gamma-t nem sikerült tökéletesre kalibrálni, nem hajlandó kommunikálni a készülék az ImageDirector3 programmal. a Degradálódás mértéke jelentős ON/OFF kontraszt esetén nem nevezhető acélosnak a 666:1, ezen segíteni már nem lehet. Ez ennyi, dinamikus módban 3800:1 azért egy közzel helyes színtérrel nézhető képi világot produkál de sokszol megmutatkozik filmek közben a 666:1
-

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Sziasztok!
Megbízásból pár napos látogatást tett nálam egy fehér Sony HW55es készülék.
-
hófehérke.jpg
-
Első tulajdonos újan vásárolta és azóta 593 vetített üzemórát futott. Panasz a szokásos, szürkés kékes kép, nem életszerű színek, gyenge fekete szint, gamma drift.
Mérés sorozattal kezdtem a egy factory eset után. Referencia képmódban Gamma 2.2, D65 fehéregyensúly illetve REC.709 színtérlefedettségben.
-
SonyHW55es állapot Contrast.jpg
SonyHW55es állapot Contrast dynamic limited.jpg
SonyHW55es állapot Contrast dynamic full.jpg
SonyHW55es állapot REC.709.jpg
-
Nem mondom, hogy meglepődtem, az ON/OFF kontraszt 655:1, borzalmas gamma és RGB együttfutás mellett, 67%-os REC.709 színtérlefedettség mellé párosulva.Teljes fényút tisztítás után némileg javult a helyzet. Panelok egymáshoz való viszonya Service menüben korrigálva.
-
SonyHW55es állapot Contrast takrítás után.jpg
SonyHW55es állapot Contrast dynamic limited takarítás utáni.jpg
SonyHW55es állapot Contrast dynamic full takarítás utáni.jpg
SonyHW55es állapot REC.709 takarítás utáni.jpg
-
Fénysűrűség növeked 30%-os, színtérlefedettség +6%-ot javult, ON/OFF kontraszt szinte semmit nem jault, a kezdeti állapothoz képest 666:1, illetve mértem egy dinamikus és dinamik full kontraszt értéket is.
-
Mérés sorozatot D65-re kalibrált fehéregyensúly és Gamma2.6 melletti szürkeskálán mértem széles színtérben ahol még rálehet erőszakolni egy nagyjából színhelyes REC.709-et a készülékre.
-
Csatolmányok
SonyHW55es ColorSpace2(Rec.709) takarítás utáni.jpg
SonyHW55es állapot ColorSpace2.jpg

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Cseneles írta:
2024.03.11., hétf. 12:57
A kedveder mert olyan okos vagy meg egy kep!

Én, Vhiktor es te a nagyratartott szaktudasoddal.
Utoljára kérlek, ezt a fajta kommunikációt itt NE csináld!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

szepi0808 írta:
2024.03.11., hétf. 08:31
Visszanézve az elmúlt évek kalibrálásait, amiket csináltam, különböző helyeken, különböző óraszámokkal 4500-5500:1 kontrasztokat mértem. Tehát a 270-es nem is tudott többet, ha visszajött a supportól ennyivel, akkor ez rendben is van.
Ha probléma volt és nincs kizárva, hogy lehet, mint minden elektronikai eszközzel és a support javította és visszaküldte, akkor itt vége is történetnek, ezt tovább ragozni, felfújni az már csak hisztéria keltés. De ha neked ez örömet okoz, akkor jó szórakozást!
Elmondtam már sokszor és most utoljára, hogy Magyarországon eladott és itt használt Sony projektort supportra vagy javításra visszaküldve degradáció miatt tudomásom szerint NEM VOLT!!! Sőt Epson, JVC professional projektorokkal szemben a Sony-nál minimális a meghibásodás, ezért szerintem a legmegbízhatóbb márka.
Persze hallottam már én is hasonló esetekről külföldön, ahol olyan nedves, párás klíma van, ami ezeknél problémát okozhat (ott sem mindenhol) de Magyarországon, ha nem egy folyamatos nedves, párás helyen tárolják, használják ott ilyen nem fordulhat elő. Persze amit te is leírtál, hogy a por lerakódás a készülékben okozhat fényerő és kontraszt csökkenést és karbantartással ez orvosoltható, mint minden más projektornál is ez is rendben van.
Tömör leszek mert se időm sem energiám! Az összes Sony 10milláig bezárólad egy muanyag optikas Kínai vacak! Degradálódnak, kifakulnak, kontrasztvesztenek, színtércsokkennek! Barmely Jvc duplan szurt lcd gepet megmersz 5-6000 uzemora utan is koppra hozza a gyari kontraszt erteket! Mind 10000:1 felett van! Az osszes Sony is ujkoraban kivetel az a 4-5db xw7000 amit ertekesitettel jobb esetben 5000:1 on/off kontrasztal!

Azok a duplan szurt Sony lcd gepek amik ezt nem lepik meg maximalis fenyeron teljesen nyitott irisszel azok a gepek degradalodottak vagy elindultak azon az uton!

Tudjuk te meg ilyent nem lattal, hivatolbol ezt is kell mondanod ,h a Magyar nagyker bolti eladoja maradhass!

A kedveder mert olyan okos vagy meg egy kep! Sony 4k feketeszint.
IMG_2540.jpeg
35% bibor mert a Sony hibatlan es tokeletes.
Na ne nevettess😂😂😂😂 9. Sony 4k ami degradalodott es nalam jart! Ebbol 2db bem 4k!

Ez hogy te ezek ellenebe beszelsz viccc! Miert nem merjuk ezt a 2 gepet meg a nagykozonseg elott?! Pontot tehetnek az orokos vitakra.

Én, Vhiktor es te a nagyratartott szaktudasoddal.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Visszanézve az elmúlt évek kalibrálásait, amiket csináltam, különböző helyeken, különböző óraszámokkal 4500-5500:1 kontrasztokat mértem. Tehát a 270-es nem is tudott többet, ha visszajött a supportól ennyivel, akkor ez rendben is van.
Ha probléma volt és nincs kizárva, hogy lehet, mint minden elektronikai eszközzel és a support javította és visszaküldte, akkor itt vége is történetnek, ezt tovább ragozni, felfújni az már csak hisztéria keltés. De ha neked ez örömet okoz, akkor jó szórakozást!
Elmondtam már sokszor és most utoljára, hogy Magyarországon eladott és itt használt Sony projektort supportra vagy javításra visszaküldve degradáció miatt tudomásom szerint NEM VOLT!!! Sőt Epson, JVC professional projektorokkal szemben a Sony-nál minimális a meghibásodás, ezért szerintem a legmegbízhatóbb márka.
Persze hallottam már én is hasonló esetekről külföldön, ahol olyan nedves, párás klíma van, ami ezeknél problémát okozhat (ott sem mindenhol) de Magyarországon, ha nem egy folyamatos nedves, párás helyen tárolják, használják ott ilyen nem fordulhat elő. Persze amit te is leírtál, hogy a por lerakódás a készülékben okozhat fényerő és kontraszt csökkenést és karbantartással ez orvosoltható, mint minden más projektornál is ez is rendben van.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Lemmy9.1 írta:
2024.03.09., szomb. 10:31
Amúgy mi okozza ezt a kontrasztcsökkenést? Ez folyamatosan romlik?
Itt találsz egy okfejtést:

http://cine4home.de/sony-sxrd-kontrastv ... forschung/

és kis olvasnivaló:

http://cine4home.de/es-tut-sich-was-neu ... xrd-serie/

http://cine4home.de/drift-wie-tief-fael ... -geraeten/

http://cine4home.de/sony-sxrd-weitere-m ... ugeraeten/

És hogy ne csak német oldal legyen:

https://www.avsforum.com/threads/sony-s ... 2/#replies

Nagyjából mindenhol a világon ismert a probléma, csak Magyarország képez kivételt. Ide csak tökéletesen hibamentes készülékeket szállítanak. Évről évre, szériáról, szériára.


És egy kis remény, hogy az új széria már nem érintett:

http://cine4home.de/test-sony-xw5000-70 ... stverlust/
http://cine4home.de/sony-sxrd-kontrast- ... im-detail/
http://cine4home.de/drift-test-sony-sxr ... pl-xw5000/
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Amúgy mi okozza ezt a kontrasztcsökkenést? Ez folyamatosan romlik?
Szerintem!

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

szepi0808 írta:
2024.03.08., pén. 17:09
Új korában mennyit mértél? Vagy van egyáltalán egy olyan körülmények között ugyanazzal a műszerrel, stb. mérés, amihez viszonyítasz? Vagy ez most egy kirakat poszt volt a reszedről ismét?
Ha meg azt nézzük, hogy a brutál teljesítményű barco, amiről múltkor írtál, ha jól emlékszem a topikodban 1980:1 tudott, akkor ez egy jó erték :)
A mérési környezetem hibátlan, megegyezik a vetítési környezetemmel. Vhiktor is mérte még garanciáztatás előtt. Az sem volt kiemelkedő érték, mint a garanciáztatás utáni sem. Ha megszeretnéd kérdőjelezni a műszerem pontosságát és a hozzáértésemet ismét ám legyen. Iván(DreamCinema) is egyszer eljátszotta és kiderül a milliós cucc kb mérési hibahatáron belüli eltérést produkált. Nagyon szivesen megjelenek egy általad kiválasztott vetítésre méltó környezetben a készülékkel, Vhiktor(TökéletesKép)ral mindkettőnk mérési eszközeivel és összemérhetjük a tudásodhoz és mérési technikádhoz a miénket. Ha valaki szívesen csatlakozna még nálam van 2 hely az autóban. Természetesen a kiszállás illetve a járulékos költségek téged terhelnek. Ha van még kérdésed személyesen felteheted. Köszönöm :smile53:

Ezek tények, nincs itt semmiféle mellébeszélés.

UI: vihetek egy 1000:1 kontraszt értékre letérdeltet is, h ne csak nézz, láss is.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Új korában mennyit mértél? Vagy van egyáltalán egy olyan körülmények között ugyanazzal a műszerrel, stb. mérés, amihez viszonyítasz? Vagy ez most egy kirakat poszt volt a reszedről ismét?
Ha meg azt nézzük, hogy a brutál teljesítményű barco, amiről múltkor írtál, ha jól emlékszem a topikodban 1980:1 tudott, akkor ez egy jó erték :)
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Ismételten egy Sony készülékkel kapcsolatban kértek fel, jelen esetben egy Sony 270es 4K személyében.
-
Sony 270es.jpg
-
Előzetes a gépről, mindössze 259 vetített üzemórával került hozzám, 200 uzemóránál Vhiktor(tökéletes kép) kalibrálta és merése szerint ami lentebbi képen is látható 2450:1 ON/Off kontraszt értéket produkált.
-
Sony 270es Vhiktor.jpg
-
Ezek után megjárta a Sony Supportot és megérkezte után a tulaj még mindig nem érezte azt a bizonyos kontrasztértéket, áttörést amit szeretett volna. így került hozzám. Érkeztekor factory reset utén megmértem a készüléket, majd egyeztettem a tulajdonossal, hogy elégedettlensége okkal van. A készülék egy picivel jobb ON/OFF kontraszt értékkel, de még így is újkori tudása 35%-at teljesíti.
-
Takarítás után.jpg
-
Megbontottam a készüléket és egy teljes fényút tisztitást követően némileg noirmalizálódott a panelok egymáshoz való viszonya, de még ez sem javított nagymértékben a gamma illetve a kontrasztértéken. A Projector Calibration Pro gyári porgramjával voltam kénytelen helyre tenni a botladozásait. Mérés sorozatok után kezdett kibontakozni egy tökéletesen szín és gamma helyes kép de a végső kontrasztérték még így is csak 4750:1 értékben maximalizálódott.
-
Sony 270es színtér lefedettség.jpg
Sony 270es köztes szinek.jpg
Sony 270es köztes ColorChecker.jpg
Sony 270es kontraszt.jpg
-
Sokminden itt már nem tehető, ismét egy degradálódott készülék ami a Support után is csak némileg javult. tudása 48%-a ami most normalizálódott a kezdeti 24% helyett, a kérdés csak az hogy meddig?! Sajnálatos módon.

Avatar
hopetorture
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 23:56
Értékelés: 7

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: hopetorture »

kivancsi lennek 1% adl kontraszt vajon 800-900 korul van-e a dinamikus irisszel is, meg nelkule is.
lehet itt a dinamikus irisz funkcio az eladast segiti :smile29:

nem Csenelesnek mondom, hanem aki esetleg ezzel nincs tisztaban, pl. x7900-on biztosan, de ha jol emlekszem 9400-on is ha mar par pixel van a kepen semmit se szamit a dinamikus irisz, 1% adl mellett ugyanannyi a kontraszt dinamikus irisszel is, mint nelkule. sot valszeg meg 0.25%-nal is...
szoval ha arra vagyunk kivancsiak hogy valos jelenetek kozben mit tud a vetito, akkor a dinamikus irisz nelkuli nativ kontrasztbol erdemesebb kiindulni. meg persze az ansibol. de hogy ennel a vetitonel hogy mukodik az irisz...passz. azt lattam tesztekben, hogy nemelyik ujabb sony es jvc vetitonel magasabb adl mellett is javit a kontraszton.

Conaty
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2024.03.02., szomb. 08:02
Értékelés: 0

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Conaty »

gyulaipal írta:
2018.03.21., szer. 13:52
Megcsináltam!
 
Már tudok "jelet" tenni a képfelületre "röptében". Este megcsináltam!
 
A megoldás valóban csak annyi volt, hogy három előre definiált (!!!) színes kép közül egyet kiválaszt a script és a kép alá beteszi a válaszott (színű) képet.  
 
A script tehát egyesével analizálja a frame-eket lejátszás közben és a legfényesebb pixel alapján eldönti, hogy "nyitni" vagy "csukni" kell(ene) az íriszen (ha létezne :-). Vagy persze az is lehet, hogy nem változott a kép fényessége, akkor semmit nem kell csinálni.Amikor nyitni kellene az íriszt, akkor a zöld képet beteszi a kép alá, amikor csukni, kell, akkor piros lesz a kép alja, amikor meg nem kell semmit csinálni, akkor fekete marad.
 
Úgy tűnik, hogy a "VÁLASZTÁS" a runtime environment-ben is nagyon gyors művelet, az előre definiált képeket szépen könnyedén lehet egymás alá-fölé "pakolni" és ettől NEM lassul be a script, csak menet közben NE próbáljunk röptében generált feliratokat tenni a filmre, mert az nagyon NEM megy! De szerencsére erre mostantól már nincs is szükség!
 
Persze ne aggódjon senki, a végleges megoldásban NEM fog színesen villogni a kép alsó része a dinamikus írisz kedvéért (és a fényszenzor amúgy is kitakarja a "jel" fényét, pont ahogy a rezgőtükörnél sem gond ez, aki látta már a virtuális 5,33K felbontású képet, az tudja).  
 
Innentől gyakorlatilag már BÁRMILYEN "jelet" ki tudok tenni a képre, tehát ELHÁRULT a tegnap felvázolt probléma az adatok átvitelével kapcsolatban. Így már NEM GOND az avisynth script-ből "vezérelni" a dinamikus íriszt "fényjelek" segítségével. Egy probléma megoldva!
 
Én innentől már nem is számítok komoly technikai problémára, hiszen az ezután megoldandó részfeladatok vagy már előre ismertek (más "projekt" kapcsán, mint pl. fényjelek érzékelése és feldolgozása már megoldott a rezgőtükör kapcsán) vagy egyszerűen triviális a feladat (pl. egy léptetőmotor segítségével egy tárgy mozgatása  elég gyakran megoldott probléma az iparban! :-).
 
Az utolsó kérdés amire még megoldás kell, az az, hogy mitől is fogja az "írisz" elnyelni a fényt? Ebben a pillanatban egy síküvegben gondolkozom aminek pl. a bal oldalán vastagabb fémréteg van (ott alig ereszt át fényt) a jobb oldala meg teljesen átlátszó. Ha sötétíteni kell a képet, a "fémes" részt toljuk a lencse elé és alig megy ki fény a vászonra, vonulhatnak kedvükre a HP7 varázslói ahova csak akarnak. Ha viszont fényes kép kell, akkor az átlátszó részt toljuk a lencse elé és kiéghet a szemünk, kedvére. Köztes esetekben meg persze köztes részt tolunk a lencse elé, ezt majd a script meg a léptetőmotor megoldja. Ennyi. Ha tudok ilyen "változó vastagságú" fémréteget gőzöltetni valahogy, akkor a probléma meg is van oldva és nem is fog romlani a kép sem... de erről még egyeztetek...
Léptetőmotorok funkciói és alkalmazásai
1. Nagy pontosságú vezérlés
A steppermotor(léptetőmotor) érzékelők vagy kódolók nélkül is pontosan szabályozhatják a forgási szöget és a sebességet, így a léptetőmotorokat széles körben használják egyes nagy pontosságú vezérlési területeken, mint például orvosi berendezések, közlekedési lámpák, nyomdagépek stb.
2. Nagy megbízhatóság és stabilitás
A léptetőmotor nyitott hurkú vezérlést alkalmaz, amihez nem szükséges figyelembe venni a terhelés változásait, nagy megbízhatóságú és stabilitású, és nem zavarja könnyen a külvilág. Ez a tulajdonság a léptetőmotorokat szélesebb körben alkalmazza olyan helyzetekben, amelyek nagy megbízhatóságot és bizalmas kezelést igényelnek, beleértve az atomerőműveket, a honvédelmet stb.
3. Alacsony költségű ellenőrzés
A léptetőmotorok az áram- és impulzusjelek mennyiségének szabályozásával hajthatók, hagyományos fordulatszám-szabályozók és szabályozási módszerek nélkül. A léptetőmotorok egyszerű felépítésének, könnyű használatának és alacsony költségének köszönhetően a léptetőmotorokat széles körben használják számos alacsony költségű vezérlési területen, például háztartási készülékekben, autókban, gépekben stb.
Röviden, intelligens termékként a léptetőmotorok számos funkcióval rendelkeznek, és széles körben használják az ipari automatizálás területén. Az intelligencia és az automatizálás folyamatos fejlesztésével a léptetőmotorok több innovációt és kényelmet biztosítanak az emberek számára.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Makelele írta:
2024.03.01., pén. 16:35
4k LG NanoCell a tv a csere is nagyjából hasonlóra lenne csak 85 86colosra.

Ha jönne a projector, akkor a tvt nem cserélném le. A heti 1 2 filmet a projectoron nézném meg és minden másra megmaradna a tv.
Igy a 100+colos vetített kép még mindig előnyben lenne méretben, ha minőségben el is maradna.
A mozisabb feeling miatt gondoltam erre a megoldásra.

A sötétítés nem probléma és természetesen nem várok oled 4k tv verő minőséget sem ennyiért, de azért fintorogni sem szeretnék. De ha úgy vélekedtek, hogy totál pénzkidobás ebben a 4-600ezres ársávban gondolkodni, akkor skippelem a dolgot és marad a tv csere.
Azért a tv képét nem lehet összehasonlítani egy projival..a hátulról vetített projektor képnek nincs párja a tv szemben ami azért égeti az ember szemét szemből rendesen…gondolom nappaliban lenne a mozi…
Dobd fel a témát ki látna szívesen a közeledben egy demo erejéig akinek van projektora és tv a nappaliban?
Sokkal egyszerűbb mint kisérletezni … 36_1_11.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: viragok »

Makelele írta:
2024.03.01., pén. 16:35
4k LG NanoCell a tv a csere is nagyjából hasonlóra lenne csak 85 86colosra.

Ha jönne a projector, akkor a tvt nem cserélném le. A heti 1 2 filmet a projectoron nézném meg és minden másra megmaradna a tv.
Igy a 100+colos vetített kép még mindig előnyben lenne méretben, ha minőségben el is maradna.
A mozisabb feeling miatt gondoltam erre a megoldásra.

A sötétítés nem probléma és természetesen nem várok oled 4k tv verő minőséget sem ennyiért, de azért fintorogni sem szeretnék. De ha úgy vélekedtek, hogy totál pénzkidobás ebben a 4-600ezres ársávban gondolkodni, akkor skippelem a dolgot és marad a tv csere.
Szia

viewtopic.php?f=30&t=194675

Merem ajánlani ezt a vetítőt, nekem is ilyen volt jó pár évig. Igen jó képet vetít, nem fogsz fintorogni 😁
Az ára meg már több mint baráti.
100-110” os vászonra a fényereje is elég lehet.

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Gyors mérés sorozatot megejtettem a nálam vendégeskedő Sony VPL-HW55ES- projektoron. A készülék első gazdás 2300 vetített üzemórával 2. lámpával kevés óraszámmal rendelkezik. Szervíz menüben a lent szereplő mérések előtt állítottam egy panel intenzitás, hogy az RBG együttfutás a szurke skálán legalább a gép CMS szabályozhatóságán belül essen. Rec.709 színtérlefedetség 80%os szaturációs pontokat éppen meghaladó, így maximális színtérben készítettem egy Rec.709 kalibrációt. Talán eddigi leg durvábban degradálódott Sony projektor ami felkerült az asztalomra. ON/OFF kontrasztértéke 1000:1 amit alulról surol, gamma drift az szokásos a márkán belül.
On,Off.jpg
Fekete szint, kékes és enyhén zöldes.
Fekete szint.jpg
Dinamikus irisz mellett limited állásban
dinamic limited.jpg
Majd maximálisan
Dinamic fill.jpg
A mérések 2.6 gamma áláson készültek.
Játszottam egy kicsit még az alsó végpont beállításnál, hogy ha már csukódik is a fekete, de legalább közelítsen alul egy nézhetőbb értékhez.
Max amit tud.jpg
Eddig ez amit kilehet hozni belőle dinamikus irisz mellett, persze ez nem segít a világosabb jelenetekben. A gammát még tudnám kalibrálni közel tökéletesre csak az RS232 adapterem lusta voltam előkeresni. Rég volt már szükség rá.Természetesen ahogy időm engedi egy teljes belső takarítást és gamma kalibrációt megejtek, hogy egy nézhető, nézhetőbb képet varázsoljak számára.
Nagyobb színtérben rálehet közel színhelyesen erőltetni egy Rec.709-et, viszont tökéletes csak gamma kalibráció után lesz. Addig is ez amit így kilehetett belőle facsarni.
színtér.jpg
Megérkezett egy Natív 4K model is hasonló 2000:1 ON/OFF problkémával, arra csak jövő hét második felében jut idő. Megfogom osztani veletek a méréseket és a végeredményt is.

Avatar
Vhiktor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2019.08.12., hétf. 09:24
Értékelés: 100
Kapcsolat:

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Vhiktor »

Makelele írta:
2024.03.01., pén. 16:35
4k LG NanoCell a tv a csere is nagyjából hasonlóra lenne csak 85 86colosra.

Ha jönne a projector, akkor a tvt nem cserélném le. A heti 1 2 filmet a projectoron nézném meg és minden másra megmaradna a tv.
Igy a 100+colos vetített kép még mindig előnyben lenne méretben, ha minőségben el is maradna.
A mozisabb feeling miatt gondoltam erre a megoldásra.

A sötétítés nem probléma és természetesen nem várok oled 4k tv verő minőséget sem ennyiért, de azért fintorogni sem szeretnék. De ha úgy vélekedtek, hogy totál pénzkidobás ebben a 4-600ezres ársávban gondolkodni, akkor skippelem a dolgot és marad a tv csere.
Az az optoma felejtős, de még az LG cinebeam is.

Nézzél használtan mondjuk egy Epson 9400-at.

Újban ezen az áron elég kompromisszumos lesz a kép, ha mégis újban goldolkozól akkor talán Benq W2700 (de ennek a képét is elverei egy haszált gép 150e körül).
Használtban viszont eléggé kinyílik a világ :)

Lehet az is jó megoldás, hogy most veszel egyet használtan olcsón csak azért, hgy megnézd bejön-e a vetített a kép, ha igen, akkor lehet feljebb lépni.
De ha tv akkor pl kapsz 85 colos miniledet 700-ért (akcióban még oclsóbban), 98 colosat meg 1 misi körül. Oledet direkt nem írtam, mert azok drágábbak ekkora méretben.
ISF minősített Professzionális kalibrálás
Projektor,TV,monitor kalibrálás,professzionális eszközökkel,10 év tapasztalat
  • SDR,HDR,Dolby Vision,3D
  • Klein K10A
  • Spectrophotometer+Colorimeter
  • Bit perfect minta generátor(YUV,RGB,10bit)
tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas
youtube.com/@tokeleteskep

Makelele
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.05.10., szer. 18:18
Értékelés: 0

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Makelele »

4k LG NanoCell a tv a csere is nagyjából hasonlóra lenne csak 85 86colosra.

Ha jönne a projector, akkor a tvt nem cserélném le. A heti 1 2 filmet a projectoron nézném meg és minden másra megmaradna a tv.
Igy a 100+colos vetített kép még mindig előnyben lenne méretben, ha minőségben el is maradna.
A mozisabb feeling miatt gondoltam erre a megoldásra.

A sötétítés nem probléma és természetesen nem várok oled 4k tv verő minőséget sem ennyiért, de azért fintorogni sem szeretnék. De ha úgy vélekedtek, hogy totál pénzkidobás ebben a 4-600ezres ársávban gondolkodni, akkor skippelem a dolgot és marad a tv csere.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”