Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nadtom »



nadtom:
Ezeket szerintem sokan tudják itt.
Viszont azt nem, hogy kerek a vásznad.
(bocs, de nem hagyhattam ki)
És évente egy új szemüveg sem árt 40 fölött.

Igen, igazad van! Helyesen átló és nem átmérő!
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Én legalább a 1080p előnyeit élvezem (108" vs 330 cm). A 4K vetítéssel eszerint az a nehézség, hogy annyira közel kellene ülni a vászonhoz, hogy a szemek forgatása önmagában már nem elég elátni az egész képet. Kicsit kényelmetlen volna így...
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nadtom »


A lenti cikk a képernyő méret, a nézési távolság és a felbontás összefüggéseit elemzi, érdekes.
 
A cikk végén van egy kalkulátor, ahová mindenki beírhatja, a képernyő/vászon méretét és megkapja, hogy milyen távolságból kell ülnie ahhoz, hogy a különböző felbontások előnyeit teljes mértékben ki tudja használni. (Sajnos nem európai mértékegységeket használ, de könnyen átszámítható, 1 inch=2,54cm, 1feet=30,48cm)

 
A saját adataim (110 inch-es, 2,79m-es átmérőjű vászon) megadása után a következő adatok jöttek ki:
- az 1080p felbontás előnyeinek teljes mértékű kihasználásához 4,26m-re vagy közelebb kellene ülni a vászonhoz, 
- 4K esetén 2,13m-re vagy közelebb,
- 8K esetén 0,915m-re vagy közelebb.
 
A valós nézési távolság nálam 4,5m, azaz még az 1080p felbontás előnyeit sem használom ki teljes mértékben...
Szóval, mindenki eldöntheti mennyi értelme van a 4K-nak...

 
http://carltonbale.com/1080p-does-matter/
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Altezza
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013.12.25., szer. 09:42
Értékelés: 4

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Altezza »



sziasztok,
nem találom az adatlapokon és máshol sem hogy mekkora venti zaja lehet a Runco RS900 ill. 1100 vetítőknek. A nagy doboz miatt nem lehet sok de azért ha vki találkozott ezzel vagy személyes tapasztalata van akkor lsz. írja már meg. köszi előre is.
Szia! 
26-28dB körül lehet az 1100-asé. A 900-ast nem hallottam még, de szerintem hasonló.

Mozi: Processzor-előfok: Yamaha CX-A5100, Végfok: Yamaha MX-A5000, Médialejátszó: HiMedia Q10 Pro, Projektor: Sony VPL-HW45SE, Vászon: 91" Screenline Amleto 1.4 Diamond 4K , Hangsugárzók: DIY, Hangfalkábel: Van Damme 2x4mm2
Sztereó: Erősítő: Audiolab 8200A, CD: Audiolab 8200CD, Hangfal:  DIY, Hangfalkábel: Van Damme 8x2,5mm2, duplán /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> 

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



Hogy felsoroltátok, a tietek hibátlan x éve.
Másé meg beszarik.
Ebből mi a tanulság? Az, hogy nincs.

 

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Hát kissé vakon vagy a világban. A 2011-es plazmámhoz nem kapható alkatrész, ami közel 1 milla volt akkoriban. Az LG 3 évig ad új alkatrészt a tévéihez, mi ez ha nem az, ha elromlik akkor vegyél újat üzletpolitika? Ahogy elnézem a listád minden készüléked öregnek mondható, ami még másabb szellemben készült, mint egy mai 2017-es modell. Örülj, h működnek, de ebből ne vonj le következtetéseket a mai készülékekre. Mindennapos eset nálam, a Tíz tízenpáréves készülékeiket veszik alapul az emberek. Mennek a név után, azt hiszik olyan tartósra van készítve egy gép, mint tízenévvel ezelőtt. Aztán mikor szétesik 3-4 év alatt, és nem is javítható, mert a gyártó kizárja ezt a lehetőséget. (csapágyazás, ami azért alap) vagy olyan magasra teszi a csere alkatrész árát, h élből veszel másikat. Akkor azért elcsodálkozik, de, a régi Bosch 15 évet ment gond nélkül. Jópár tévé szerelő ismerősöm van, mára alig maradt egy - egy. Van Y-Z, mainbord, T-com, táp panel a tévében ma. Ha nincs látható, értsd szétpukkant cucc, szinte nem tudják javítani őket. Kimérni nem sok mindent lehet. A mai többrétegű nyáklapokon nem is egyszerű. Sokszor még azt sem tudják melyik panel rossz az 5 közül. Nyilván nem veszik meg egyesével a kísérletezés miatt, már amelyiket lehet kapni. Darabjai 20-30e. ennyiből jobb a márkaszerviznek, ő tud kísérletezni. Szóval a tévészerelő szakma, mint olyan kihalóban, és nem azért, mert annyira jók a mai tévék, hanem mert annyira javíthatatlanok. 
 
A korábbi hozzászólásomban szándékosan csak az 5 évnél idősebb TV-imről írtam, de bőven van tapasztalatom a fiatalabbakkal is. Éppen most 8 db 0-5 éves Tv van otthon és a nyaralóban, LG-k és Samu-k, 28-82" méretben.
 
"Az LG 3 évig ad új alkatrészt a tévéihez, mi ez ha nem az, ha elromlik akkor vegyél újat üzletpolitika?"
 
Én ezzel kapcsolatban nem írtam semmit. Én csak azt írtam, hogy nem hiszek abban, hogy a mai készülékek szándékosan rövid élettartamúra vannak tervezve, gyártva, azt is leírtam, hogy miért nem hiszem. Illetve azt, hogy azt sem hiszem, hogy a mai készülékek arányaikat tekintve gyakrabban hibásodnak meg, mint a régiek.
 
Gyerekkoromban a szüleimnek voltak régi TV-ik (Sensorion, Orion Mór, Jácint), meg ITT Nokia), ezekhez rendszeresen járt szerelő. Pedig nem is működtek annyit, mint egy átlag mai TV, mert alig volt TV adás.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Ezt mire válaszolod? Ha a TV (nem) meghibásodásokra, akkor a linken olvasható dolgok természetesen tények, mint ahogy azok azok is, melyeket én (vagy pl. Fish) írtam.
Én azt gondolom, hogy az egy sztereotípia, hogy "régen tartósnak készült",  vagy "ma már szándékosan 2-3 évre tervezik", meg "tervezett avulás", stb. Szerintem - a saját példám - a fogyasztók előbb cserélnek tartós fogyasztási cikket, mint hogy elromlana. Vagyis, nem azért cserélik le, mert elromlik, hanem azért, mert műszakilag (szolgáltatásaiban) elavulttá vált. A marketing klasszul működik: CRT -----> hátsó vetítésű LCD TV -----> plazma ----> LCD  -----> LED ----> íves TV ----> QLED -----> OLED ----> 3D ----> 4K ----> hajlítható TV -----> 8K
 
10+ évvel ezelőtt ugyanúgy elromlottak a TV-k, csak éppen kevesebb készülék volt forgalomban, illetve nem voltak olyan fórumok, ahol erről tömegek írtak, ezért nem volt rajta ennyire a figyelem (az enyém most sincs).
 
Azt teljesen tudom, hogy a gyártási költségek leszorítása érdekében olcsóbb alkatrészek is belekerülnek a készülékekbe, de ez nem egyenesen jelenti azt, hogy ettől kevésbé lesz tartós a cucc. Az olcsó alkatrész is lehet hosszú élettartamú, az olcsóság oka pedig sok minden lehet, pl. a gyártási hely, a gyengébb műszaki paraméterek, vagy pl. a "nagy név" hiánya. Mint ahogy pl. egy másik topikban olvashattuk, méregdrága erősítőkbe is kerülhetnek no-name, filléres alkatrészek...

Hát kissé vakon vagy a világban. A 2011-es plazmámhoz nem kapható alkatrész, ami közel 1 milla volt akkoriban. Az LG 3 évig ad új alkatrészt a tévéihez, mi ez ha nem az, ha elromlik akkor vegyél újat üzletpolitika? Ahogy elnézem a listád minden készüléked öregnek mondható, ami még másabb szellemben készült, mint egy mai 2017-es modell. Örülj, h működnek, de ebből ne vonj le következtetéseket a mai készülékekre. Mindennapos eset nálam, a Tíz tízenpáréves készülékeiket veszik alapul az emberek. Mennek a név után, azt hiszik olyan tartósra van készítve egy gép, mint tízenévvel ezelőtt. Aztán mikor szétesik 3-4 év alatt, és nem is javítható, mert a gyártó kizárja ezt a lehetőséget. (csapágyazás, ami azért alap) vagy olyan magasra teszi a csere alkatrész árát, h élből veszel másikat. Akkor azért elcsodálkozik, de, a régi Bosch 15 évet ment gond nélkül. Jópár tévé szerelő ismerősöm van, mára alig maradt egy - egy. Van Y-Z, mainbord, T-com, táp panel a tévében ma. Ha nincs látható, értsd szétpukkant cucc, szinte nem tudják javítani őket. Kimérni nem sok mindent lehet. A mai többrétegű nyáklapokon nem is egyszerű. Sokszor még azt sem tudják melyik panel rossz az 5 közül. Nyilván nem veszik meg egyesével a kísérletezés miatt, már amelyiket lehet kapni. Darabjai 20-30e. ennyiből jobb a márkaszerviznek, ő tud kísérletezni. Szóval a tévészerelő szakma, mint olyan kihalóban, és nem azért, mert annyira jók a mai tévék, hanem mert annyira javíthatatlanok. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Az anyag minőség fontos szerepet játszik. Az öreg panám, és az LG-m hátlapja full fém. Belül fém tartó kerethez van minden rögzítve. Stabilak, masszívak. Az új Samu recseg ropog, sehol nincs a stabil merevséghez amit a régiek képviselnek. Fémmel sehol sem találkozol rajta a csavarokat leszámítva. Persze, h nem lehet normálisan elhelyezni benne egy hangszórót, akár tűrhető hangra képeset. Ahogy emeled a hangot, aztán van benne némi mély tónus, rögtön jelzi a műanyag, h ez így nem lesz jó. Üzletileg jól is jártak, hisz új szegmens nyílt a piacon hangprojektor néven. Sajnos az üzleti érdekek a minőség rovására mennek.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Az úgy más dolog.Emlékszem a régi fadobozos tv-k hangja tűrhető volt,aztán jöttek a műanyag kávás készülékek,itt kezdődtek a bajok.Az LCD készülékekben már hely sincs,meg az egész műanyag.
Az anyag minőség fontos szerepet játszik. Az öreg panám, és az LG-m hátlapja full fém. Belül fém tartó kerethez van minden rögzítve. Stabilak, masszívak. Az új Samu recseg ropog, sehol nincs a stabil merevséghez amit a régiek képviselnek. Fémmel sehol sem találkozol rajta a csavarokat leszámítva. Persze, h nem lehet normálisan elhelyezni benne egy hangszórót, akár tűrhető hangra képeset. Ahogy emeled a hangot, aztán van benne némi mély tónus, rögtön jelzi a műanyag, h ez így nem lesz jó. Üzletileg jól is jártak, hisz új szegmens nyílt a piacon hangprojektor néven.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



Ja.
https://m.prohardver.hu/tema/lcd_plazma ... friss.html

 
Ezt mire válaszolod? Ha a TV (nem) meghibásodásokra, akkor a linken olvasható dolgok természetesen tények, mint ahogy azok azok is, melyeket én (vagy pl. Fish) írtam.
Én azt gondolom, hogy az egy sztereotípia, hogy "régen tartósnak készült",  vagy "ma már szándékosan 2-3 évre tervezik", meg "tervezett avulás", stb. Szerintem - a saját példám - a fogyasztók előbb cserélnek tartós fogyasztási cikket, mint hogy elromlana. Vagyis, nem azért cserélik le, mert elromlik, hanem azért, mert műszakilag (szolgáltatásaiban) elavulttá vált. A marketing klasszul működik: CRT -----> hátsó vetítésű LCD TV -----> plazma ----> LCD  -----> LED ----> íves TV ----> QLED -----> OLED ----> 3D ----> 4K ----> hajlítható TV -----> 8K
 
10+ évvel ezelőtt ugyanúgy elromlottak a TV-k, csak éppen kevesebb készülék volt forgalomban, illetve nem voltak olyan fórumok, ahol erről tömegek írtak, ezért nem volt rajta ennyire a figyelem (az enyém most sincs).
 
Azt teljesen tudom, hogy a gyártási költségek leszorítása érdekében olcsóbb alkatrészek is belekerülnek a készülékekbe, de ez nem egyenesen jelenti azt, hogy ettől kevésbé lesz tartós a cucc. Az olcsó alkatrész is lehet hosszú élettartamú, az olcsóság oka pedig sok minden lehet, pl. a gyártási hely, a gyengébb műszaki paraméterek, vagy pl. a "nagy név" hiánya. Mint ahogy pl. egy másik topikban olvashattuk, méregdrága erősítőkbe is kerülhetnek no-name, filléres alkatrészek...
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


A Pioneer-emnek nem az (6080). Igaz külön egységként lehetett megvenni.Az úgy más dolog.Emlékszem a régi fadobozos tv-k hangja tűrhető volt,aztán jöttek a műanyag kávás készülékek,itt kezdődtek a bajok.Az LCD készülékekben már hely sincs,meg az egész műanyag.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Az ősszes TV-nek gagyi a hangja,mitől lenne jó?
A Pioneer-emnek nem az (6080). Igaz külön egységként lehetett megvenni.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


LG 50PQ2000 plazma, 2009.04.21 (!!!). A szüleimnek vettem a nappaliba, sajnos már nem élnek. A TV-t a legjobb barátjának ajándékoztam, tudtommal ma is örömmel nézik a nappaliban.
Samu PS50B650 plazma, 2009.10.19., 4 éve már apósoméknál van a nappaliban, napi 8 órát megy, hibátlan.
Samu LE32B350 lcd (még nem led), 2010.06.10., egy bérbeadott ingatlanba vettem, bérlők gyilkolják. Júliusban találkoztam vele, tökéletes volt.
Samu UE55C8000 led, 2010.08.08., 2 éve már a nyaralóban van, így sokat pihen, de kb. 4 évvel ezelőttig a "fő" TV-nk volt, így elég sokat ment. Hibátlan, a mai napig is nagyon jó a képe.
Samu PS42C450 plazma, 2011.03.23., a nyaralóban kezdte (itt pihent, de 3 éve az apósoméknál, az étkezőben van, hibátlan.
 
Szerelő csak a C8000-t látta, gyárilag alaplap hibás volt, az első héten kellett benne cserélni.
 
A pontos dátumokat a számlákról tudom, az összes készülék számlája megvan., szépen lefűzve.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Csak a régit ne keverd a maiakkal. A Pana  PA-s plazmám nekem is megy még a hálóba, egyszerűen elpusztíthatatlan.
Nekünk is a hálóban megy a régi 50"-os Pana plazma, a beépített tolóajtós szekrényt köré építettem. Remélem sokáig bírja.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »


Csak a régit ne keverd a maiakkal. A Pana  PA-s plazmám nekem is megy még a hálóba, egyszerűen elpusztíthatatlan.
A samu plasmam 51",  6 éves elmúlt ,a nagyobbik gyerek örökölte meg 1éve mikor megvettük  a pana 4k lcd-t 55" , eddig sosem volt gondja.. kop kop kop. szóval azért lehet venni még olyan eszközt ami 2-3 évnél is tovább bírja..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


2008-ban vettük a Panasonic plazma tv-nk. Akkor kb. 5 évet adtam neki. Azt gondoltam, hogy annál többet nem igen bír ki meghibásodás nélkül. Lekopogom, hogy a mai napig hiba nélkül megy.
Csak a régit ne keverd a maiakkal. A Pana  PA-s plazmám nekem is megy még a hálóba, egyszerűen elpusztíthatatlan.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: MGMART »

2008-ban vettük a Panasonic plazma tv-nk. Akkor kb. 5 évet adtam neki. Azt gondoltam, hogy annál többet nem igen bír ki meghibásodás nélkül. Lekopogom, hogy a mai napig hiba nélkül megy.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


A 2011-es LG-m, de az öreg panám is high end a maiakhoz képest. Amint láttad ecseteltem, h a maiakban nincs anyag, műanyag hátán műanyag, abból is az igénytelen féle. Az LG-m ketten mozgatjuk a nejemmel, az új Samut felraktam egyedül a falra, úgy, h áthajoltam az állvány felett. 2010 környékén lehetett gyönyörködni a sokféle formatervben, ehhez mérten jó minőségű anyagokkal dolgoztak, mára ennek vége. Menjen el pár évet, aztán mehet a darálóba. Amúgy ez az egyik amiért nem fog tömeges lenni az óriás tévé. Az LG pl. 3 évig hajlandó alkatrészt adni, ha letelik a 3 év viszik a megsemmisítőbe a zsír új alkatrészeket. Semmit nem készítenek ma már 10 évre mondjuk.Nekem 5 év garancia van a Samura.A Led TV-k könnyebbek mint a hagyományos Lcd volt.Az biztos hogy régebben hosszabb távra gyártottak,de ez mindenre igaz.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Az ősszes TV-nek gagyi a hangja,mitől lenne jó? 
 
A 2011-es LG-m, de az öreg panám is high end a maiakhoz képest. Amint láttad ecseteltem, h a maiakban nincs anyag, műanyag hátán műanyag, abból is az igénytelen féle. Az LG-m ketten mozgatjuk a nejemmel, az új Samut felraktam egyedül a falra, úgy, h áthajoltam az állvány felett. 2010 környékén lehetett gyönyörködni a sokféle formatervben, ehhez mérten jó minőségű anyagokkal dolgoztak, mára ennek vége. Menjen el pár évet, aztán mehet a darálóba. Amúgy ez az egyik amiért nem fog tömeges lenni az óriás tévé. Az LG pl. 3 évig hajlandó alkatrészt adni, ha letelik a 3 év viszik a megsemmisítőbe a zsír új alkatrészeket. Semmit nem készítenek ma már 10 évre mondjuk. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Arról nem beszélve, h elnézve az LG-t, már mint maga a készülék minőségét. A mai gépek köszönő viszonyban sincsenek esztétikumra, anyagminőségben a régiekhez. Full műanyag a a Samu, de a leggagyibb recsegős elől a káva. A hátsó része meg a puhább még gagyibb. Nem csoda, h bezörögnek a hangszórók, azt vetetik az emberekkel a hangprojektort. Az LG Full üveg, minden szépen kidolgozott, öröm ránézni.Az ősszes TV-nek gagyi a hangja,mitől lenne jó?

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Vagy a TV is feltekerhető lesz...
Így van, ugye már erről is lehet cikkeket, videókat is felelni a netten.



Ez is egy lehetőség a jövő technikájából. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

Szep, no meg irrealis az ara is :-) igazi hulye aki ezt ennyiert megveszi,egy lakas ara:-)
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »


TV vonalon nem hiszem, hogy 55"-65" fölé megy a nagy átlag, mint már kitárgyaltátok az okait. A boldog nyugaton sem, mert nem a tévéméret az anyagi helyzet fokmérője. A projektorok világát sem veszélyeztetik, mert nem hinném , hogy tömegek rontottak a Sony Centerekbe 100" tévét venni 20millióért, bár szépnek szép...

Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »



Hát, akkor tisztítani kell de ha már levetted akkor a lámpa modult is nézd meg, mert ott is leülhet a por, mint itt:
viber image.jpg

Köszi, az infót. Igen, pont ilyen poros volt, mint a képen
Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »


én pana 4K vettem 55" ,megvagyok elégedve vele, jó tv olcsón.. többet nem is várok el egy tv-től és többet nem is adnék ki érte.. csak tv nézünk rajta.. max sorozat még...
 
http://www.panasonic.com/hu/consumer/si ... x600e.html
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”