Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Gyártója és technológiája válogatja. A vászon mérete (magassága) meghatározza, mennyire le kerülhet csak installálásra a center. Ez nem túl ideális. Ha nem ülsz elég távol hozzá képest, akkor a vádlidat fogja telibe lőni a hang, mert akkorát nem tud szórni. Ha lecsúszol a fotelen és majdnem fekve hallgatod, akkor javul kissé a dolog, de ez esetben meg a max. 15 fokos függőleges betekintési szög látja kárát. A hangkép mindenképp felborul, mert a center és a frontsugárzók magasai nem lesznek egy vonalban sehogy sem. Nem véletlenül találták ki, a centernek a vászon mögött a helye, fülmagasságban. 
 
Na igen, a center elhelyezés az nálam is fejtörést okozott. Anno tervezgettem, hogy vászon mögé rakom. A ferde tetősíknak és ebből adódóan a vászon mögötti helynek köszönhetően ez nálam kényelmes megoldás is lehetne, de sajna a minőségi vászon árak miatt már az elején elvetettem. Gagyi perforálttal még véletlen sem akartam.
De meglepődve tapasztaltam, hogy a végeredmény egyáltalán nem lett zavaró.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ott van a fülmagasságban elhelyezett magassugárzó fontossága. Én ezzel sem értek egyet. Lehet régen ez egy kőbevésett szabály volt a hifisták körében. De vegyük figyelembe, azóta sokat fejlődött a technika. Elég megfülelni hallgatási pozícióban, több féle magasságban. Egyből kiderül, hogy nem is szór olyan szűken az a magassugárzó.
 
Gyártója és technológiája válogatja. A vászon mérete (magassága) meghatározza, mennyire le kerülhet csak installálásra a center. Ez nem túl ideális. Ha nem ülsz elég távol hozzá képest, akkor a vádlidat fogja telibe lőni a hang, mert akkorát nem tud szórni. Ha lecsúszol a fotelen és majdnem fekve hallgatod, akkor javul kissé a dolog, de ez esetben meg a max. 15 fokos függőleges betekintési szög látja kárát. A hangkép mindenképp felborul, mert a center és a frontsugárzók magasai nem lesznek egy vonalban sehogy sem. Nem véletlenül találták ki, a centernek a vászon mögött a helye, fülmagasságban. 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Pont ez a lényeg, hogy a gyár fektetve ajánlja és a linkelt képen állítva van. Ott szerintem a hely szűke miatt történt mindez.
Akkor úgy fogalmazok, hogy én bátran használnám fektetve és állítva is. 
 
De biztos jön valaki, aki megcáfol.. csak ne elméleti szabályokon alapulva.

Csutka

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »


A prociban nincs állítási lehetőség analog bypass. A lejátszónál a sub hangereje 0-n van csak a többi hangsugárzót állítom be, hogy egyforma hangos legyen. A hangerőt a subon állítom.
 
Az OPPO valahogy nem ad elég "kakaót" a szubnak.
Nincs meg a kellő dinamika.
Úgy próbáld meg, hogy a hangfalak hangerejét visszaveszed.
Ha úgy kezdted, hogy a bal front 0db, akkor legyen -2db.
Persze így feljebb kell majd tekerni a hangerőt, de a szub kap egy kis életet.

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



 
 
Szóval, hogy a Jamo kérdésnél maradjunk. Természetesen ha van lehetőség én előtte meghallgatnám, de kicsit sem félnék attól, hogy elfektetve problémás lenne.

Pont ez a lényeg, hogy a gyár fektetve ajánlja és a linkelt képen állítva van. Ott szerintem a hely szűke miatt történt mindez.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Elméletben én is így gondolom a centerekből kiindulva, de gyakorlatban is működne?
 
Nem tudom ki hogy van vele, de én azt látom, hogy itt is, (mint az élet sok területén) túl nagy elméletgyártás folyik. Persze jó dolog kiindulni belőle, de azért figyelni kell, hogy ne essünk csapdába. 
 
Pl. anno használtam két db állványos hangsugárzót centerként. Közvetlen egymás mellé volt helyezve. Két dolog miatt kaptam a fejemre:
- A magassugárzók közel vannak egymáshoz, nem lesz jó, ne csináljam. 
- Az állványos hangsugárzó nem center, nem szór horizontálisan széles szögben, ne csináljam. 
Mondanom sem kell, hogy jobb hangképet kaptam, mintha a gyárilag ajánlott centert használtam volna. Ráadásul forgattam őket, fektettem magassugárzóval befelé, kifelé. Nem volt különbség. Lehet műszeresen kimutatható lett volna, de én nem vagyok műszer. 
 
Ott van a fülmagasságban elhelyezett magassugárzó fontossága. Én ezzel sem értek egyet. Lehet régen ez egy kőbevésett szabály volt a hifisták körében. De vegyük figyelembe, azóta sokat fejlődött a technika. Elég megfülelni hallgatási pozícióban, több féle magasságban. Egyből kiderül, hogy nem is szór olyan szűken az a magassugárzó.
 
Én úgy látom vannak akik nem találják meg az egyensúlyt. Egy-egy ilyen elméleti szabály miatt, sokkal többet buknak a másik oldalon. Konkrét példa, volt aki kényelmetlenebb fotelt választott, csak mert azzal közelebb volt a füle a magassugárzóhoz. Na ne már...
 
A másik fontos dolog ezzel kapcsolatban. Főleg "csak mozistáknak". Ne helyezzük a technikai szabályok alá az összes többit. Azokat egy szinten kell kezelni. Sőt van, hogy a technikai oldalon kompromisszumot kell kötni azért, hogy a másik oldalon nyerjünk, ezzel összességében pedig emelkedjen az élvezeti faktor.
 
Szóval, hogy a Jamo kérdésnél maradjunk. Természetesen ha van lehetőség én előtte meghallgatnám, de kicsit sem félnék attól, hogy elfektetve problémás lenne.

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



Ezt hogy érted?
 
Az OPPO-nál, ha analóggal használod nagyon nehéz a szubot rendesen belőni.
Főleg, ha a processzorban a mch analógra is van bass-management. Bypass-nál kicsi egyszerűbb, de talán úgy sem az igazi.

A prociban nincs állítási lehetőség analog bypass. A lejátszónál a sub hangereje 0-n van csak a többi hangsugárzót állítom be, hogy egyforma hangos legyen. A hangerőt a subon állítom.

Csutka

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »


a többi hangfal hangerejéhez (nálam legalábbis) nem lehet úgy, hogy tisztességes hangot kapjak.
 
Ezt hogy érted?
 
Az OPPO-nál, ha analóggal használod nagyon nehéz a szubot rendesen belőni.
Főleg, ha a processzorban a mch analógra is van bass-management. Bypass-nál kicsi egyszerűbb, de talán úgy sem az igazi.

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



Más.
Nálam például jobb az egész, az új elhelyezés óta, ha LFE+Main állás van. Pedig hanyagoltam, mert ördögtől valónak tartottam.
Az oka valószínű az aránylag nagy tér, (36m2) és a rossz akusztika. Meg az egy darab olcsóbb szub. De valahogy mégis jól melóznak együtt. A Jamo, a Jbl, és a Velodyne sem volt ura a helyzetnek, a Taga a legtoleránsabb. Az Oblivion kötélszakadós jelenete szépen végiggurgulázik egyenletesen. ( mindjárt jön a duma, hogy: ja nálad gurgulázik? Az szar ) Ezt csak a Taga tudta megcsinálni. Biztos durva lenne egy vagy kettő többszázezres és zárt szub, de nincs igényem a falrengető, ablakmozgató mélyekre. Én a belesímuló, és nem a mindent uraló mélyet szeretem. És galád módon 40 Hz-en vágatom a frontokat. Szóval mindenkinél egyedi az egész helyzet, magának beállítja ahogy tetszik. THX ajánlás 80hz, meg mittudomén. Persze egy laborban. Otthon más a helyzet. Egyedi.

Nálad is analógban vannak bekötve és az Oppon vágsz? Én is a lejátszón vágok igaz 60-nál mert a hangfalak a gyári adatok szerint 55-öt tudnak.
Egy kérdés esetleg a nagyérdeműhöz, ha a sub vágását kiveséztük. A hangerejét mennyire állítsuk(persze a szoba adottságai is beleszólnak meg az ízlés)?
Van valami íratlan szabály, mert a többi hangfal hangerejéhez (nálam legalábbis) nem lehet úgy, hogy tisztességes hangot kapjak.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Az lcr hangsugarzóknak pont az a lényege hogy alkalmazható centerként és frontként is. (A nevében benne van: left-center-right). Ebből követekezik, hogy állítva és fektetve is használható.
Az "átlag" LCR gyakorlatilag egy center forgatva, de szinte az összes THX LCR ezt a hangszóró elrendezést követi, ami azért valamennyire másabb.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Ez egy D'apolito elrendezés, mármint ami a közepeket és a dómsugárzót illeti. Ezeket így kell használni.
 
Bár a centerem is ilyen és fekszik...
 
Copy+paste: A D'Appolito elrendezés függőleges, és a célja a padló és plafon okozta reflexiók csökkentése. A karakterisztika vízszintesen lapított (már függőleges elrendezésnél). Ha elforgatod, csak annyit érsz el vele, hogy nagyon szűk lesz a sweet spot, de az legalább reflexiókban gazdag. .torz. 
Álló doboznál a magasnak pont a lapos karakterisztika miatt fülmagasságban kell lennie.
Magyarul a kereskedelemben kapható centerek 90%-át oldalára kéne állítani... 

Elméletben én is így gondolom a centerekből kiindulva, de gyakorlatban is működne?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Kérnék egy kis segítséget:
 
Egy Jamo D600 LCR elhelyezése függőlegesen milyen hátrányokkal járna a hangzás szempontjából?
 

Az lcr hangsugarzóknak pont az a lényege hogy alkalmazható centerként és frontként is. (A nevében benne van: left-center-right). Ebből követekezik, hogy állítva és fektetve is használható.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Biztos durva lenne egy vagy kettő többszázezres és zárt szub, de nincs igényem a falrengető, ablakmozgató mélyekre.
 
Szerintem te még nem halootál igazán jó zárt sub-ot mert nem állítanál ilyet az biztos...
Nem véletlen, hogy aki szereti hm mozit az egy idő után áttér a zártra és ha jobbat akár hallani akkor inkább kettőt vesz....-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Biztos durva lenne egy vagy kettő többszázezres és zárt szub, de nincs igényem a falrengető, ablakmozgató mélyekre. Én a belesímuló, és nem a mindent uraló mélyet szeretem.
Miből gondolod, hogy az említett szubokat így lehet csak használni? Cáfolnám, hogy az ilyen szubok mindent uraló mélyeket csinálnak.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Kérnék egy kis segítséget:
 
Egy Jamo D600 LCR elhelyezése függőlegesen milyen hátrányokkal járna a hangzás szempontjából?
 
Találtam a neten olyat, aki így használja komolynak mondható rendszerben:
http://www.le-homecinema.com/installati ... 12929.html
 
Erről lenne szó, ez alap esetben vízszintes:

Ez egy D'apolito elrendezés, mármint ami a közepeket és a dómsugárzót illeti. Ezeket így kell használni.
 
Bár a centerem is ilyen és fekszik...
 
Copy+paste: A D'Appolito elrendezés függőleges, és a célja a padló és plafon okozta reflexiók csökkentése. A karakterisztika vízszintesen lapított (már függőleges elrendezésnél). Ha elforgatod, csak annyit érsz el vele, hogy nagyon szűk lesz a sweet spot, de az legalább reflexiókban gazdag. .torz. 
Álló doboznál a magasnak pont a lapos karakterisztika miatt fülmagasságban kell lennie.
Magyarul a kereskedelemben kapható centerek 90%-át oldalára kéne állítani... 
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Kérnék egy kis segítséget:
 
Egy Jamo D600 LCR elhelyezése függőlegesen milyen hátrányokkal járna a hangzás szempontjából?
 
Találtam a neten olyat, aki így használja komolynak mondható rendszerben:
http://www.le-homecinema.com/installati ... 12929.html
 
Erről lenne szó, ez alap esetben vízszintes:

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Ha nem méri meg valaki, nincs is jelentősége. Állítgatod, tekergeted amíg nem tetszik, azt kész.
Mit számít a pontosság, max. egy újabb bogár a örök útkeresőknek, és elégedetleneknek.

 
Abban igazad van, hogy füllel is sokkal jobban be lehet lőni, mint auto-beállítással.
 
A gond csak ott van, hogy nem hallunk egyformán, és sokan a brummogós-torz mélyről pl. azt hiszik, hogy jobb, mint a tiszta. (Persze volt, amikor én is így hallottam, de aztán kigyógyultam.)
És akkor vannak nagyobb bajok és nézeteltérések, ha erről mást is meg akarnak győzni erőnek erejével, mert szerintük úgy tényleg jobb 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Érdekesebb téma lenne, illetve engem érdekelne, h mi történik gyakorlatban amikor mondjuk rákeverjük a subra az összes csatorna mélyét. Tehát adott az LFE információ. Hogyan marad meg az LFE pontossága mikor más mély információkat is meg kell jelenítenie sokszor egy ugyanabban az időben. Játszadozom ez ügyben, és fülre kevésbé érzem pontosnak, minél többet kap a többi csatorna mélyéből. Persze még játszadozom vele, lehet csak beképzelem.
 
Nem, sztem jól hallod. Én a UMC-1-nél tapasztalom azt, hogy néha egy minimális állítás (5-10 Hz) is sokat jelent, ahogy menet közben átkapcsolom.Szinte külön kell belövögetni a centert, frontok és sorround-okat. (És az az igazság, hogy sztem az sem mindegy, hogy set-top.-box-szal, DVD-vel vagy BD-vel hajtjuk-e épp, szinte mind mást kívánna optimális beállításnak).
Sztem ez nemcsak készülék és doboz-képesség, de szobaakusztika-függő is ugyanakkor. Ezért jó másokhoz is elmenni, és megtapasztalni-meghallani dolgokat. 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Érdekesebb téma lenne, illetve engem érdekelne, h mi történik gyakorlatban amikor mondjuk rákeverjük a subra az összes csatorna mélyét. Tehát adott az LFE információ. Hogyan marad meg az LFE pontossága mikor más mély információkat is meg kell jelenítenie sokszor egy ugyanabban az időben. Játszadozom ez ügyben, és fülre kevésbé érzem pontosnak, minél többet kap a többi csatorna mélyéből. Persze még játszadozom vele, lehet csak beképzelem.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
sanzi zxr
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.02.22., hétf. 21:39
Értékelés: 0

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: sanzi zxr »


Szerintetek melyik legyen eltax universe 5.0 vagy a hirdetések között szereplő jvc szett.
A jvc 5.0-ról még nem hallottam valakinek valami tapasztalata?

Avatar
csacsumicsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.12.06., szomb. 18:01
Értékelés: 30

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: csacsumicsa »


Ezek szerint még sem pontosak. Értelme nincs, hanyagság, esetleg a beépített alkatrészek határai máshogy alakulnak. A fene sem tudja. Érdekes lenne egy ilyen fapacis összevetés, két azonos vasnál. Jellemző-e mindre, vagy vasanként változik?
Erre én is kíváncsi lennék,hogy csak a Yamahánál van ilyen vagy más készülékeknél is.
Mindenesetre csak ajánlani tudom mindenkinek a műszeres beállítást egy jó teszt is a rendszerről.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



A bass-management az egyik legfontosabb dolog a mozinál.
Ezzel mindenki foglalkozik. Gondolom a gyártók mérnökei nem a hasukra ütve állítják be a dolgokat!
Itt egyébként sem kell hazudni, mint a teljesítmény adatoknál - mi értelme lenne?

Ezek szerint még sem pontosak. Értelme nincs, hanyagság, esetleg a beépített alkatrészek határai máshogy alakulnak. A fene sem tudja. Érdekes lenne egy ilyen fapacis összevetés, két azonos vasnál. Jellemző-e mindre, vagy vasanként változik?
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Csutka

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Azt gondolom a világon annyira kevesen foglalkoznak egy ilyen beállítás ellenőrzésével, sőt talán még a gyártók sem, h nem foglalkoznak vele. Valljuk be, egy teljesítmény mérés sokkal gyakoribb, és még ott is vannak kacsák, meg némi színezések. 
 
A bass-management az egyik legfontosabb dolog a mozinál.
Ezzel mindenki foglalkozik. Gondolom a gyártók mérnökei nem a hasukra ütve állítják be a dolgokat!
Itt egyébként sem kell hazudni, mint a teljesítmény adatoknál - mi értelme lenne?

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Olcsóbbaknál biztosan előfordul, de ez csak egy csúcsgép a Yamahánál. Nem értem, hogy a Yamahánál és egyéb gyártóknál ezt miért nem mérik, nincs semmilyen kontroll, vagy pl. szoftverfrissítéssel ezt miért nem javítják? A számok nem hazudnak, de nem lehet, hogy csak pont ezzel az egy erősítővel volt gond?
Azt gondolom a világon annyira kevesen foglalkoznak egy ilyen beállítás ellenőrzésével, sőt talán még a gyártók sem, h nem foglalkoznak vele. Valljuk be, egy teljesítmény mérés sokkal gyakoribb, és még ott is vannak kacsák, meg némi színezések. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Csutka

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Olcsóbbaknál biztosan előfordul, de ez csak egy csúcsgép a Yamahánál. Nem értem, hogy a Yamahánál és egyéb gyártóknál ezt miért nem mérik, nincs semmilyen kontroll, vagy pl. szoftverfrissítéssel ezt miért nem javítják? A számok nem hazudnak, de nem lehet, hogy csak pont ezzel az egy erősítővel volt gond?
 
Érdekes, persze hinni kell a mérésnek, de ha ez egy általános dolog lenne, akkor a net tele lenne cikkekkel, hozzászólásokkal.
80Hz helyett 45-50Hz nem kis "tévedés"!
A kereső azonnal 100 hasonló esetet hozna.
Én nem találtam ilyet. 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”