Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: istvan77 »



istván77
 
Helyedben én ugyanilyen Canton Fonum pc 40-et próbálnék szerezni, és centernek használni 1 darabot, mert így teljesen egységes lenne a front rész hangzása, ráadásul ezeket nem nagy összegekért lehet megvenni.

 
Sajnos olyat nem tudok nagyon leakasztani,pedig nem egy helyen kerestem már.Nem annyira könnyű leakasztani egy ilyen hangfalat,akinek meg van az meg nem akar megválni tőle,(mondjuk ezen nem is csodálkozom annyira)csak irreálisan magas áron.A legutóbb egy 50.000-es ajánlatot kaptam egy párra.Attól azért már padlót fogtam.Pc20-asok lennének dögivel, de annak meg a hangjával nem vagyok kibékülve.
Szóval valami egyéb után kell néznem,amit hozzá tudok illeszteni ezekhez a frontokhoz.
 
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Avatar
adamo3
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 13:32
Értékelés: 12

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: adamo3 »


istván77
 
Helyedben én ugyanilyen Canton Fonum pc 40-et próbálnék szerezni, és centernek használni 1 darabot, mert így teljesen egységes lenne a front rész hangzása, ráadásul ezeket nem nagy összegekért lehet megvenni.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »


De valahogy mindig a centerek a legkissebbek a legtöbb hangsugárzócsaládnál, olyan mostohagyerekek. 
 
 nem minden gyártónál   az én centerem pld:  2 x 20 -as  + 1 x 13.3  + magas, 18,2kg 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: istvan77 »


Nekem egyenlőre csak 4.1 van kiépítve otthon.a centert hagyom utoljára,és nem is igazán tudok dönteni milyet is kellene a rendszeremhez illeszteni.
A frontok jelen pillanatban egy pár Canton fonum pc40,
A sub egy jbl scs200,
A háttereknek jelen pillanatban egy makulátlan új állapotú rft akkord 1510-es hangfalai vannak beállítva.mivel egy darab szélessávú van benne hangfalanként gondoltam jó lesz háttérnek.Be is váltotta a hozzáfűzött reményeket:)
De azért egy jófajta center hiányzik a képből,az ésszerűség határain belül a rendszeremhez igazítva,igazából nem is tudom mennyit dobna a jelenlegi hangképen,plussz azt sem tudom mennyi lenne az az összeg amennyit érdemes lenne belefeccolni.Ha van valakinek ötlete egy kis segítség jól jönne:)
 
 
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Úgy voltam, hogy én már nem költök a házimozira. Nem sikerült betartanom
Az asszony beszállt a szülinapomra, a közös pénzünkkel
Egy ELAC 557 Jet center lett a befutó. Már feladták, úton van. Bitang jószág, külön állványt kell majd csinálnom neki, 700 mm széles. Kíváncsi leszek, mert mint tudjuk a center a legfontosabb hangsugárzó sok.1-nél.

Gratulálok! EZ finom falat lesz! 
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Igazat adok, valóban mind fontos. De valahogy mindig a centerek a legkissebbek a legtöbb hangsugárzócsaládnál, olyan mostohagyerekek. Eddig négyféle szettem volt a sok év alatt, mindig kissebb hangszórókészlettel rendelkeztek a centerek.
Gondolom a méretszabvány, hogy készülék szélességű legyen, behatárolja sokukat.
Jól emlékszem még a régi centerekre valami rém gyenge hanggal,szerencsére azóta sokat javult a helyzet.Nyilván a legoptimálisabb mozira az LCR rendszer,de ez nem mindíg elérhető sajnos.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Dorian »


van arra ajánlás hogy háttérsugárzókat milyen magasan ajánlott elhelyezni? gondolom az ülő helyzethez képest javasolt fejmagasság fölött. vagy tévednék?
 
"Ülő fülmagasság" felett 60-90 cm-re legyen a surround magas sugárzója. Minél messzebb van tőled, annál magasabbra kell tenni.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Nincs olyan hogy legfontosabb.Mind fontos!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Kíváncsi leszek, mert mint tudjuk a center a legfontosabb hangsugárzó sok.1-nél.
 
nem a szubláda?

Avatar
1001gabor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2012.07.14., szomb. 11:11
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: 1001gabor »

Fülmagassághoz képest ami általában 110cm!Plusz 70-90cm,max 200cm a háttérsugárzó teteje!De sokan még ettől is lejebb helyezik el őket!Remélem tudtam segíteni!
EliteScreens:Manual135”16:9,Sony:VPL-HW65ES,Oppo:BDP-95EU,Lexicon:RV-5,Focal Chorus V:826,CC800,SR800,SW800,Van den Hul:Surf,Integration,Digicoupler,Optocoupler,Clearwater,Inspiration,Mainsstream,Nordost:Wyrewizard,Audioquest:Pearl,Nrg-Y3,Furutech:e-TP86E,Ncf ClearLina,iFi:Lan,Gnd,Dc,iPower2,MiniDsp

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



üdv,
 
van arra ajánlás hogy háttérsugárzókat milyen magasan ajánlott elhelyezni? gondolom az ülő helyzethez képest javasolt fejmagasság fölött. vagy tévednék?

Ha arról van szó amit vettél, és a másik topikban bemutattál, akkor szerintem hagyd fülmagasságba esetleg kicsit döntsd hátra.
Az ülőmagasság fölött 60-90 cm szerintem a dipolokhoz jó.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


üdv,
 
van arra ajánlás hogy háttérsugárzókat milyen magasan ajánlott elhelyezni? gondolom az ülő helyzethez képest javasolt fejmagasság fölött. vagy tévednék?

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »



idáig többé kevésbé eljutottam. Mozira jó választás egy ilyen?
 
Nálam 2 db van. És megvagyok elégedve velük.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Egy hasznos írás:
http://www.streamaudio.hu/hirek-tesztek ... -reflexet/

 
számomra ez sokkal érdekesebb:
 
http://www.svsound.com/blogs/svs/753677 ... -vs-ported
 
nem is maga a cikk, hanem utána a kommentek, amit közvetlen az SVS alkalmazottai válaszolnak meg.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: antz »


idáig többé kevésbé eljutottam. Mozira jó választás egy ilyen? 
Van egy ilyen ládám és elégedett vagyok a hangjával.
Szerintem áráért jó, feltéve, ha a gyors, pontos mélyeket keresi az ember.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Az SB12NSD egy jó láda.
pb-kel ne hasonlítsuk, mert azok reflexesek.
sb1000 gyengébb nála, sb2000 elvileg picit jobb, az az utódmodell.

 
idáig többé kevésbé eljutottam. Mozira jó választás egy ilyen? 

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: antz »


SVS SB12NSD-ről mi a véleményetek? Esetleg össze tudta valaki hasonlítani az újabb sb/pb 1000/2000 modellekkel?
Az SB12NSD egy jó láda.
pb-kel ne hasonlítsuk, mert azok reflexesek.
sb1000 gyengébb nála, sb2000 elvileg picit jobb, az az utódmodell.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... szoget utott a fejemben, hogy az erositom merese vajon mennyire lehet pontos.
Az egy dolog, hogy ezek a mérések mennyire pontosak, de legalább ennyire érdekes, hogy a készülékek által automatikusan megvalósított korrekciók mennyire pontosak. Szomorú tapasztalataim vannak a kérdésben, néha egészen meglepő pontatlanságokat tapasztaltam.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

SVS SB12NSD-ről mi a véleményetek? Esetleg össze tudta valaki hasonlítani az újabb sb/pb 1000/2000 modellekkel?

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Mióta technikai fejlődésről lehet beszélni, minden újdonság fogadtatása vegyes volt függetlenül attól, hogy később elterjedt-e, vagy sem. Garantáltan van minden esetben egy elutasító csoport, akik nagy erőkkel bizonygatják, hogy nincs szükségük arra a bizonyos fejlesztésre és mindig vannak, akik vakon beleugranak az új lehetőségekbe. A két szélsőséges csoport között van a nagy tömeg, akiket különösebben nem érdekelnek az újdonságok, de nem is utasítják el őket, azonban mivel egy idő után már nem is lehet mást kapni a boltokban, önkéntelenül ők is fogyasztókká válnak, a gyártók pedig paskolják a saját vállukat, hogy "ugye, mi megmondtuk, hogy ez kell nektek..."Pontosan ezért nem kell csodálkozni

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dszabi »


Van köztetek olyan, aki szamitogepes szoftverek segitsegevel meri vagy allitja be a hangsugarzok frekvenciagorbejet, a szoba akusztikajat? Tehat nem a hazimozierosito sajat meresere gondolok, hanem attol fuggetlen szoftverekre.
 
Ha igen, akkor szivesen vennek barmilyen tapasztalatot, ajanlast ezzel kapcsolatban!
 
En meg sohasem csinaltam ilyesmit, csak most szoget utott a fejemben, hogy az erositom merese vajon mennyire lehet pontos. Gyors gugli keresessel azt lattam, hogy rengeteg kulonfele windowsos meroprogram letezik akar teljesen ingyen is, de nem tudom melyiket lenne erdemes kiprobalni...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az utóbbin természetesen
Mióta technikai fejlődésről lehet beszélni, minden újdonság fogadtatása vegyes volt függetlenül attól, hogy később elterjedt-e, vagy sem. Garantáltan van minden esetben egy elutasító csoport, akik nagy erőkkel bizonygatják, hogy nincs szükségük arra a bizonyos fejlesztésre és mindig vannak, akik vakon beleugranak az új lehetőségekbe. A két szélsőséges csoport között van a nagy tömeg, akiket különösebben nem érdekelnek az újdonságok, de nem is utasítják el őket, azonban mivel egy idő után már nem is lehet mást kapni a boltokban, önkéntelenül ők is fogyasztókká válnak, a gyártók pedig paskolják a saját vállukat, hogy "ugye, mi megmondtuk, hogy ez kell nektek..."

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Mármint min? Hogy terjed az Atmos, vagy hogy néhányan ezt nem látták előre, sőt tiltakoztak?Az utóbbin természetesen

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


És te csodálkozol ezen?
Mármint min? Hogy terjed az Atmos, vagy hogy néhányan ezt nem látták előre, sőt tiltakoztak?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”