Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

thxfan moziszobája

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Érkezett egy új Y sub kábel, tesztelni nem volt időm, de egy Fapaci luxor gold kábelben szerintem csalódni nem lehet. Ha lesz időm tesztelni írok majd pár sort.
 

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ez a legegyszerűbb megoldás.Én is ki fogom próbálni.
Jó ez a bemutató, köszi!
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Sokan nem tudják vagy nem is akarját átalakítani a szobájukat azoknak is ez a legjobb megoldás. Èn is csak ilyet tudnèk összehozni ès lehet is majd fogok.Szerintem hamarosan fogsz,amint megjött a Yamaha processzorod!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Itt is a hangfalra rakhatót dicserik.



Ez a legegyszerűbb megoldás.Én is ki fogom próbálni.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



A hangfalra helyezett hangfalnál a visszaverődésen van a hangsúly, de mi van ha nem sík a menyó?
Nálam kb. a hallgató pozíció és a frontoldal felénél van egy gipszkarton dobozolás ami lehet befolyásolná az optimális visszaverődést, viszont ez pont jól jön a beépíthető hangfalaknál(egy lyukfúró és kész az atmos, még festeni sem kell:-).

Ide már matematikus kell a visszaverődés optimális számításához .
A mennyezeti beépítésnél, szerintem nagyobb belmagasság kell, hogy érvényesüljön a fentről érkező hang pl. min. 3-3,5 m, pl. Cecilnél simán jó lehet a mennyezeti beépítés.
 
Egyelőre nem gondolkozom Atmosban, de jövőre tervezek egy álmennyezetet, amit már úgy kellene kialakítani, hogy esetleges Atmos lehetőség is ott legyen. Én pl. azért raktam a mennyezetre akusztikai elemet, hogy ne verődjön vissza hang, szedjem le, hogy mégis verődjön vissza?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Nem feltétlenül szükséges a kiegészítő hangfal.
 
Az Atmos más 5.1 felállásban is.
Viszont nem kell csodát várni tőle! 
 
Az apró részletekre figyeltél?
Az effektek átmenete egyik hangfalról a másikra teljesen más és új élmény.
SZVSZ.

Túl sok időm nem volt a demóra, érdemes lett volna ugyanazon anyagot Atmosban és "sima" HD hanggal is meghallgatni, úgy talán jobban észrevehető lett volna a különbség. Tény, hogy másképp mozogtak a hangok, de pl. prologic és digital közötti különbségre számítottam, de az nem volt meg. A tér megnövekedését, az új élményt számomra a magassági csatorna jelentette, de az is csak a bemutatóban lévő nagyobb rendszernél jött ki rendesen.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Az ideális elhelyezés ezeknél is az, ha középen ülsz, mert bizonyos szögben verődik csak vissza legjobban a hang, a bemutatóban is középen volt egy puff. Egy nappaliban ez kivitelezhetetlenen, max. puffal, vagy középre rakott fotellel. Nálad egy akkora helyiségben max. a hátterekre rakott kiegészítő hangfalaknak lenne értelme, a frontokra rakott pont a vászon és székek közé küldené a hangot.
Nehéz ügy lesz egy ideális Atmos hangzást is eltalálni, lesz vele matek az biztos.
Azért a kiegészítő hangfalak ára is elég borsos még, a Klipsch 180e/pár, Heco-t láttam még, abból 100e/pár és 2 pár kell + Atmos erősítő/proci + kábelek, így kb. 1 mill. egy Atmos fejlesztés.
Erősítő/proci cserét ne számoljuk bele a fejlesztésbe, 3/4 évente úgyis cserélünk és előbb-utóbb alap lesz az atmos az általunk kiszemelt kategóriákban:-) 
A hangfalra helyezett hangfalnál a visszaverődésen van a hangsúly, de mi van ha nem sík a menyó?
Nálam kb. a hallgató pozíció és a frontoldal felénél van egy gipszkarton dobozolás ami lehet befolyásolná az optimális visszaverődést, viszont ez pont jól jön a beépíthető hangfalaknál(egy lyukfúró és kész az atmos, még festeni sem kell:-).
Nálam egyenlőre a beépíthető szimpibb, de nekem is tervbe van a hallgatózás...
Ahogy írtad, nehéz ügy!, de ha jól sejtem pár moziszobában még az idén lesz atmos:-)

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az ideális elhelyezés ezeknél is az, ha középen ülsz, mert bizonyos szögben verődik csak vissza legjobban a hang, a bemutatóban is középen volt egy puff. Egy nappaliban ez kivitelezhetetlenen, max. puffal, vagy középre rakott fotellel. Nálad egy akkora helyiségben max. a hátterekre rakott kiegészítő hangfalaknak lenne értelme, a frontokra rakott pont a vászon és székek közé küldené a hangot.
Nehéz ügy lesz egy ideális Atmos hangzást is eltalálni, lesz vele matek az biztos.
Azért a kiegészítő hangfalak ára is elég borsos még, a Klipsch 180e/pár, Heco-t láttam még, abból 100e/pár és 2 pár kell + Atmos erősítő/proci + kábelek, így kb. 1 mill. egy Atmos fejlesztés.

 
Nem feltétlenül szükséges a kiegészítő hangfal.
 
Az Atmos más 5.1 felállásban is.
Viszont nem kell csodát várni tőle! 
 
Az apró részletekre figyeltél?
Az effektek átmenete egyik hangfalról a másikra teljesen más és új élmény.
SZVSZ.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Sokan nem tudják vagy nem is akarját átalakítani a szobájukat azoknak is ez a legjobb megoldás. Èn is csak ilyet tudnèk összehozni ès lehet is majd fogok.
Az ideális elhelyezés ezeknél is az, ha középen ülsz, mert bizonyos szögben verődik csak vissza legjobban a hang, a bemutatóban is középen volt egy puff. Egy nappaliban ez kivitelezhetetlenen, max. puffal, vagy középre rakott fotellel. Nálad egy akkora helyiségben max. a hátterekre rakott kiegészítő hangfalaknak lenne értelme, a frontokra rakott pont a vászon és székek közé küldené a hangot.
Nehéz ügy lesz egy ideális Atmos hangzást is eltalálni, lesz vele matek az biztos.
Azért a kiegészítő hangfalak ára is elég borsos még, a Klipsch 180e/pár, Heco-t láttam még, abból 100e/pár és 2 pár kell + Atmos erősítő/proci + kábelek, így kb. 1 mill. egy Atmos fejlesztés.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Sokan nem tudják vagy nem is akarját átalakítani a szobájukat azoknak is ez a legjobb megoldás. Èn is csak ilyet tudnèk összehozni ès lehet is majd fogok.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: robert99 »


Itt is a hangfalra rakhatót dicserik.
https://www.youtube.com/watch?v=KBHDtPu9UJk

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Egy kis élménybeszámoló:
 
Jártam ma az Extremaudió debreceni üzletében Atmost fülelni.
 
2 rendszer volt:
 - az egyik 5.1.2, ami egy garázsból kialakított demószobában volt, a rendszer Yamaha 2040 + Klipsch RP szériás kisebb hangfalai + Yamaha mennyezetbe épített hangfal. Engem nem győzött meg, pl.: a Transformers 4 volt a demóanyag, nem igazán hallottam ki a beépített mennyezeti hangfalak előnyét az effekteknél. Valószínűleg a kis belmagasság lehetett a gond, vagy nem megfelelő beállítás.
 
- a másik 7.1.4., ami a jóval nagyobb bemutatótérben volt elhelyezve nagyobb belmagassággal és belógatott álmennyezettel. A rendszer Yamaha 850 + Klipsch RP szett, amiben Atmosos nagy front, RP háttér + hangfalra rakható kiegészítő Atmos hangfal volt. A hangfalak itt nem voltak ideálisan elhelyezve, a demószobában jobb volt azok elhelyezése. A kisebb erősítő ellenére nagyon komoly volt, össze sem lehet hasonlítani a kicsi demószobában lévő rendszerrel. Több tesztanyag is lement, egy esős demónál azt hittem tényleg vizes leszek, egy körbe-körbe repülő tárgynál szinte elhajoltam.
 
Fent leírtak miatt egy Atmos rendszer kiépítése és a megfelelő hangfalak kiválasztása is elég komoly fejtörést okozhat, mert simán azt hittem, hogy a beépíthető adja a jobb hangot, nem a mennyezetről hangokat visszaverő változat. Tanulságot sem lehet ezekből levonni, mert lehet, hogy tényleg csak beállítás kérdése a megfelelő térhangzás, egy tény, hogy bőven lesz majd létjogosultsága az Atmosnak.
 
Majdnem elfelejtettem: ezúton szeretném megköszönni ...
 
Néhány kép:









10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Deadpool »


? jól mutatna a cav topikban is !!!!!!!!!!!!!EGY barátom is jóval ismertebb márka után tette vissza a CAVOT Ő azt mondta a szinezetlen hang miatt ........Őszintén a cav hangsugárzóktól nem dobtam hátast, kivéve pl az md-ex 3... de ezek a mozigépek nagyon csúnyán visznek mindent. És zenén is. Majd egy audio note dac jön hozzám egy próbára hogy mégis történik-e valami, ha a cav és a cd játszó közé tesszük. Élőben nagyon perverz a Cav kinézete.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: füci »

?   jól mutatna a cav topikban is !!!!!!!!!!!!!EGY barátom is jóval ismertebb márka után tette vissza a CAVOT Ő azt mondta a szinezetlen hang miatt ........
 
 
 

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ez is egy érdekes páros, bár nem értem miért jó így, lehet találtak a gyárban egy rakás A8M "dobozt" és nem tudtak vele mit kezdeni :
CAV A8R + A8V



10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Nincs mese....
 
Vagy egy ilyen Cav A8N kell, vagy egy jó processzor és végfok
 
 

 
Utóbbira kíváncsi lennék
 

Ha lehetne ezeket kapni itthon egy percig sem gondolkodnék a továbblépés irányán.
Talán kellene egy A8M vásárt csinálni, mindenki eladná és ATC-vel megbeszélni, hogy hozzon az újakból néhány darabot .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Nincs mese....

Vagy egy ilyen Cav A8N kell, vagy egy jó processzor és végfok




Utóbbira kíváncsi lennék
 
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Nekem is volt UMC1 nem kevés ideig. A titka nyilván az ára, bár ne felejtsük el, h az elején, nem 80e.-be fájt. 200 környéke volt a cetli. 3 éve, HD-s proci inkább a duplájáért létezett, vagy felette. Ezért sokan vállalták a megvásárlását a nyűgjei ellenére is. Hangilag főképp mozira, ha sikerült eltalálni a beállítást elég komoly hangot lehetett összehozni. Emlékezzünk csak a Stream Audio-ra aki szerette volna forgalmazni rögtön. Nem is véletlen, fele áron olyan hangot produkált, h kellemetlen volt az ott éppen polcon csücsülő márkás gépekre nézve. Szóval az UMC fénykorában még nem hajigálták 190-ért az 5508-as Onkyo-kat. Valóban az árán nem lehet vitatkozni ez kétségtelen.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Mindíg elcsodálkozom hogy súlyos százezreket beleöl valaki a rendszerébe és az Emotivánál köt ki,pedig nem sokat kellene pótolni egy tényleg jobb processzorhoz!
Nekem is volt UMC1 nem kevés ideig. A titka nyilván az ára, bár ne felejtsük el, h az elején, nem 80e.-be fájt. 200 környéke volt a cetli. 3 éve, HD-s proci inkább a duplájáért létezett, vagy felette. Ezért sokan vállalták a megvásárlását a nyűgjei ellenére is. Hangilag főképp mozira, ha sikerült eltalálni a beállítást elég komoly hangot lehetett összehozni. Emlékezzünk csak a Stream Audio-ra aki szerette volna forgalmazni rögtön. Nem is véletlen, fele áron olyan hangot produkált, h kellemetlen volt az ott éppen polcon csücsülő márkás gépekre nézve. Szóval az UMC fénykorában még nem hajigálták 190-ért az 5508-as Onkyo-kat.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Nálam mégfordult mind a két fajta erősítő az emo nem tudott sajna győkeret ereszteni de az 5008-as az megvolt elég sokáig. Gondolom ez elég sokat elárul a két erősítő közti különbségröl.
De azt mondom, hogy ki kell próbálni mind a két vasat, otthoni környezetben és maradjon a jobb. Az emo főleg az ára miatt vonzó az 5008-as pedig nagyságrenddel jobban processzál és főleg
atomstabil a müködése.....-
Mindíg elcsodálkozom hogy súlyos százezreket beleöl valaki a rendszerébe és az Emotivánál köt ki,pedig nem sokat kellene pótolni egy tényleg jobb processzorhoz!

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



A cav még mindig megvan még nem sikerült ár-érték arányban jobbat találnom !! A bevált dolog az volt hozzám került egy erősítő
és nagyon tetszett egy hétig vagy akár tovább .utána visszakötöttem a cavot és az maradt  ! Nem is tudom valahogy több van benne tartalék más erősítőben ezt nem találtam meg - hozzáteszem ár-értékarányban ! Persze szolgáltatásban volt ami sokkal többet tudott de ez engem nem érdekel ....Ha onkyo akkor az 5008-as tényleg jó,igaza van 555bubu-nak! Hallottam már 30m2-en
9.2 ben Úgy nagyon meggyőző de akkor 100e több volt plusz a 4.1 ami nem kevés -         Sok sikert!!!! 
ui:Esetleg Emotiva!?

 
Nálam mégfordult mind a két fajta erősítő az emo nem tudott sajna győkeret ereszteni de az 5008-as az megvolt elég sokáig. Gondolom ez elég sokat elárul a két erősítő közti különbségröl.
De azt mondom, hogy ki kell próbálni mind a két vasat, otthoni környezetben és maradjon a jobb. Az emo főleg az ára miatt vonzó az 5008-as pedig nagyságrenddel jobban processzál és főleg
atomstabil a müködése.....-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: füci »


Mindenképpen szeretnék meghallgatni egy nagyobb Onkyot, 876 és 1007 van láthatáron nagyon jó árban, de félek az nem hozna olyan minőségi előrelépést, amit várok.
A cav még mindig megvan még nem sikerült ár-érték arányban jobbat találnom !! A bevált dolog az volt hozzám került egy erősítő
és nagyon tetszett egy hétig vagy akár tovább .utána visszakötöttem a cavot és az maradt  ! Nem is tudom valahogy több van benne tartalék más erősítőben ezt nem találtam meg - hozzáteszem ár-értékarányban ! Persze szolgáltatásban volt ami sokkal többet tudott de ez engem nem érdekel ....Ha onkyo akkor az 5008-as tényleg jó,igaza van 555bubu-nak! Hallottam már 30m2-en
9.2 ben Úgy nagyon meggyőző de akkor 100e több volt plusz a 4.1 ami nem kevés -         Sok sikert!!!! 
ui:Esetleg Emotiva!?
 
 
 

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A CAV után szerintem az 5008 lenne jó választás.Szerintem szuper gép és az ára sem vészes, de tényleg érdemes legalább saját környezetben meghallgatni.


Mindenképpen szeretnék meghallgatni egy nagyobb Onkyot, 876 és 1007 van láthatáron nagyon jó árban, de félek az nem hozna olyan minőségi előrelépést, amit várok.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



"Erősen gondolkodom, hogy lecserélem a CAV A8M-et valami nagyobb Onkyora, mert eléggé lement az áruk."
Előre is elnézést kérek de, nem értem ...- attól még nem lett rosszabb !!! Lement az ára -buta az aki nem hallgatja meg !!!-hanem megy a trend felé ! Azon csodálkozom , hogy az akciós még mindig megvan 200e-ért????? - Ha cserélném csak  erősítő -proci párosra tenném de egyenlőre tervbe sincs!!!!!!!!!!!!!!
Bocsi!!  

Én sem értem, de lehet félreérthetően fogalmaztam, az Onkyok ára ment le, a CAV annyi amennyi.
Ezek szerint te nem cserélnéd csak proci-végfokra, mert gondolom ilyet használsz és már megméretted pl. nagyobb Onkyo vassal?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



"Erősen gondolkodom, hogy lecserélem a CAV A8M-et valami nagyobb Onkyora, mert eléggé lement az áruk."
Előre is elnézést kérek de, nem értem ...- attól még nem lett rosszabb !!! Lement az ára -buta az aki nem hallgatja meg !!!-hanem megy a trend felé ! Azon csodálkozom , hogy az akciós még mindig megvan 200e-ért????? - Ha cserélném csak  erősítő -proci párosra tenném de egyenlőre tervbe sincs!!!!!!!!!!!!!!
Bocsi!!  

 
Te nem tervezed, thxfan meg tervezi - mi ezzel a baj?
Ráadásul szeretné előtte kipróbálni. Teljesen OK!
 
A CAV után szerintem az 5008 lenne jó választás.
A HDMI panel hiba előjöhet, érdemes már javított darabot vásárolni (ez nem is nehéz).
Az 5000-es széria már nem a régebbi dögös Onkyo hangzást hozza, hanem nagyon tiszta hangja van, nem túlzók a mélyek és a magasak.
Szerintem szuper gép és az ára sem vészes, de tényleg érdemes legalább saját környezetben meghallgatni.


Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”