Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

thxfan moziszobája

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: füci »


"Erősen gondolkodom, hogy lecserélem a CAV A8M-et valami nagyobb Onkyora, mert eléggé lement az áruk."
Előre is elnézést kérek de, nem értem ...- attól még nem lett rosszabb !!! Lement az ára -buta az aki nem hallgatja meg !!!-hanem megy a trend felé ! Azon csodálkozom , hogy az akciós még mindig megvan 200e-ért????? - Ha cserélném csak  erősítő -proci párosra tenném de egyenlőre tervbe sincs!!!!!!!!!!!!!!
Bocsi!!  
 
 
 

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Erősen gondolkodom, hogy lecserélem a CAV A8M-et valami nagyobb Onkyora, mert eléggé lement az áruk.
Érdeklődnék, hogy a CAV A8M-et eresztette már össze nagyobb Onkyo-val valaki, ha igen mi volt a tapasztalat?
 
Esetleg Nyíregyháza 50 km-es környezetében van valakinek 8, vagy attól nagyobb szériás Onkyo egy teszt erejéig (természetesen üzemanyag térítéssel)?
 
Előre is köszönöm a segítséget!
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Gratula az új mormogóhoz.
 
Az Y-tól nem lesz minőségibb, csak hangosabb pár dB-vel.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Y vs "sima" 1 rca sub kábelekről szeretnék véleményt és tapasztalatot kérni, próbálta már valaki mindkettőt?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Kicsit eltűntem mostanában, de a munka áldozatává váltam a viharos és jégveréses időjárás miatt.
 
A munka közben azért motoszkált a mozibogár a fejemben.
 
A Klipsch subbal nem voltam kibékülve, a portzaj komolyabb lökéseknél nagyon idegesítő volt, valószínűleg a kis szoba még fel is erősítette. A hangja viszonylag rendben volt, bár mikor megvettem sem vártam tőle a csúcsminőséget, ezért nagy csalódásnak nem mondanám, jó, de nekem nem jött be, ezért megváltam tőle. Egy barátom vette meg 25 m2-es nappaliba, ott talán jobban ki tudja magát futni.
 
Már régóta gondolkoztam valami kisebb, de minőségibb nem reflexcsöves subon, ami jobban illene a rendszerbe és a szoba méretéhez, illetve zárt subokat is nézegettem . Első körben a Csöpi által hirdetett zárt REL 205–öt néztem ki, de arra nem lett volna elég tőkém, pedig nagyon jó szub lehet. A sub elhelyezés problémáim miatt a lefelé-oldalra portos, vagy passzív membránosok sem jöhettek szóba.
A választásom a lehetőségeimet is figyelembe véve egy kisebb manufaktúra termékére a Roth Audio OLI KH30-ra esett. Sok jót olvastam az új OLI szériáról, ahol a -nem túl mérvadó- tesztek is nagyon jókat írtak róla:
http://www.rothaudio.../OLi_KH30.shtml
BEST SUBWOOFER - ROTH OLi KH30 - SVI AWARDS 2014 GOLD WINNER
http://www.homecinem...51-review/18675
http://www.trustedre...o-oli-ra-review
 http://www.whathifi....e-september-1st
 
Tudom, hogy sokakban nevetség tárgya lehet egy 8”-os hangszóróval szerelt sub, de nálam a minőségi előrelépés volt a cél, nem mennyiségi upgradet akartam. Eddig kb. 1 órát teszteltem, ami mindenhez nagyon kevés egy új subnál, de már első szokásos tesztjeleneteknél kiderült, hogy hozza az elvárt szintet minőségben és mennyiségben is. Már régóta szerettem volna egy nem túl felkapott márka termékét kipróbálni, ahol nem a marketing költségek teszik ki a termék árának kb. felét.
 
Kivitele nagyon megfogott, minőségi felületkezelés, festés lehet szerintem profi minőségben, vagy valami műanyag bevonathoz hasonló, nem tudtam eldönteni, a hangszóró is első osztályú szőtt szerkezetű üvegszálas kompozit anyag. A becsavarozható lábai is elég jók, bár a Fodesz minőséget azért meg sem közelítik, de jónak mondhatók. A mágneses grill sem egy szokványos megoldás, szerintem nagyon ötletes. Súlyban több, méretben kisebb, mint a Klipsch volt. A hátsó csillapított port miatt nyoma sincs a portzajnak, tiszta mélyek törnek elő meglepő dinamikával a kis dobozból. Az új Roth OLI széria tervezésében az EB Acousticstól Richard Allen is részt vett, írja a What Hifi, bár nekem semmit nem mond ez a név, de biztos jó szakember lehet.
 
A sub kapott egy Lapp tápkábelt, később egy Fodesz tüskeszett kerülhet majd az eredeti lábak helyére.
 
A nem titkolt végcél egy Velo SPL ultra800 lesz, majd egyszer.
 
Jöjjön néhány kép:







10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Nagyon jó foglalkozni ezzel a panel dologgal az biztos.   Érdekes amiket leírtál ,megérte foglalkozni a dologgal.Ráadásul fapaci segített is benne,nem hasraütés szerűen kerültek ide és oda a szobában,ez is sokat számít...
 

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Deadpool »



A hátsó részen történt néhány átalakítás, a DVD állvány a hátsó falra került, mert a hátsó panelek jobban teljesítettek a lenti sarkokban, így lekerültek a fal közepéről.
A hálózati szűrővel is kísérleteztem, a sub eddig szűretlen helyre volt dugva, de inkább a UPC box tápja került oda, szerintem jót tett a szűrt aljzatba dugása, nem tudom leírni, de jobbnak vélem így a hangját.
Ma sikerült végre egy filmet megnéznem, ez a Star Trek sötétségben volt, annyira nem tetszett, de jól megmutatta, hogy milyen is lett a rendszer, néhány jelenetnél csak néztem, mert a térleképezés nagyon jó lett, a mélyek teljesen a helyükre kerültek.
Néhány szokásos teszt is lement: Transformers 2 első jelenet, Super 8 vonatos jelenet, mindkettőnél érezhető volt a fejlesztések hatása, A Tf 2 bebúgós mélyei eltűntek (eleje, nagy gép földbe csapása stb.), megfogott szépen kivehető mélyhang lett,  a S8 vonatbalesete olyan dinamikával és részletességgel szólt, ami megdöbbentő volt számomra.
Koncert DVD teszt is volt, Phil Collins - First farewell tour DTS hanggal zenélt egy kicsit, itt is az akusztikai javításoknak köszönhetően térben sokkal jobb lett az egész produkció, a hangszerek csodálatosan szólaltak meg, pl. az In the air tonight gitáros és a dobos része kiemelkedően részletesen, nagy színpadképpel szólt.
 
Aki esetleg nem hisz abban, hogy néhány panel mennyit is számít, csak legyint és minden kábel és készülékcserét előbbre helyez ne tegye, érdemes egy próbát tenni, esetleg paneleket kölcsön kérni, mert tényleg nagyon sokat jelent. Talán egy jó, vagy csak jobb akusztikával is elérheti azt a hangzást -szerintem a rendszer árától függetlenül-, amit keres.
A fórumnak hála vannak szakemberek, akik ebben teljes útmutatást tudnak adni és a kivitelezésben is segítenek elfogadható áron, akiknek köszönettel tartozok, mert nem gondoltam, hogy ennyi van még a rendszeremben.


Örülök, hogy ebbeen az irányban fejlesztesz, mert egy ideje én is ezen töröm a fejem. Sok minden volt amivel nem foglalkoztam. Kinőttem a régi állványom, a kábelezés egy részét is el kell rejtenem, és akusztikai paneleket is akarok készíteni. A surround dobozaimat is még a régit használom mert az m6 surround dipól és bazinagy. Jelenleg nincs hová tennem, emiatt bútorleépítés is lesz.
Egy barátom is készített paneleket, és legalább annyit hozott az a pár panel, mintha lecserélte volna a kábelezést, viszont a befektetés megvolt ott is egy átlagosabb tápkábel árából
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A hátsó részen történt néhány átalakítás, a DVD állvány a hátsó falra került, mert a hátsó panelek jobban teljesítettek a lenti sarkokban, így lekerültek a fal közepéről.
A hálózati szűrővel is kísérleteztem, a sub eddig szűretlen helyre volt dugva, de inkább a UPC box tápja került oda, szerintem jót tett a szűrt aljzatba dugása, nem tudom leírni, de jobbnak vélem így a hangját.
Ma sikerült végre egy filmet megnéznem, ez a Star Trek sötétségben volt, annyira nem tetszett, de jól megmutatta, hogy milyen is lett a rendszer, néhány jelenetnél csak néztem, mert a térleképezés nagyon jó lett, a mélyek teljesen a helyükre kerültek.
Néhány szokásos teszt is lement: Transformers 2 első jelenet, Super 8 vonatos jelenet, mindkettőnél érezhető volt a fejlesztések hatása, A Tf 2 bebúgós mélyei eltűntek (eleje, nagy gép földbe csapása stb.), megfogott szépen kivehető mélyhang lett,  a S8 vonatbalesete olyan dinamikával és részletességgel szólt, ami megdöbbentő volt számomra.
Koncert DVD teszt is volt, Phil Collins - First farewell tour DTS hanggal zenélt egy kicsit, itt is az akusztikai javításoknak köszönhetően térben sokkal jobb lett az egész produkció, a hangszerek csodálatosan szólaltak meg, pl. az In the air tonight gitáros és a dobos része kiemelkedően részletesen, nagy színpadképpel szólt.
 
Aki esetleg nem hisz abban, hogy néhány panel mennyit is számít, csak legyint és minden kábel és készülékcserét előbbre helyez ne tegye, érdemes egy próbát tenni, esetleg paneleket kölcsön kérni, mert tényleg nagyon sokat jelent. Talán egy jó, vagy csak jobb akusztikával is elérheti azt a hangzást -szerintem a rendszer árától függetlenül-, amit keres.
A fórumnak hála vannak szakemberek, akik ebben teljes útmutatást tudnak adni és a kivitelezésben is segítenek elfogadható áron, akiknek köszönettel tartozok, mert nem gondoltam, hogy ennyi van még a rendszeremben.

 
 
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Megérkezett a Bada szűrő tápkábele is:
 


10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szóba került a háttérsugárzók elhelyezése, vannak dolgok, amiket nem értek, talán kaphatok rá itt választ.
 
A THX szabvány kb. 50-60 cm-el a hallgatási pozíció fölé helyezi, de milyen távolságból nézve? Egy nagyobb mozihelyiségben kb. 3 m-re a hall. poz.tól biztosan jó, de egy az enyémhez hasonló kisebb helyiségben hol is lenne a helye. Nálam a kényelmes ülőpozícióban a fülem és a hangdoboz alja között függőlegesen kb. 15-20 cm van. Oldalirányban a 3 m-es szobánál a középvonal 150 cm, ha abból levonom egy fej felét és a hangsugárzó vastagságát kb. 120 cm-t kapok. Elegendő-e 120 cm-es oldaliránnyal nézve a 15-20 cm-es magassági különbség?
 
Más szakirodalmak kb. a fülmagasságba, vagy csak kicsit afölé helyezik a surr. hangfalakat pl.: "a hátsó sugárzók max. 15°-os magasság eltérésű elhelyezése (és a hallgatási pontra irányítása) abból indul ki, hogy manapság a műsorok hangját előállító hangprodukciós stúdiókban az ITU–R BS.775–1 számú szabvány ajánlásának megfelelően rendezik el a hangsugárzókat és egy házi-moziban is erre kell törekedni."

 
Általában 2-3 feet, azaz 60-90 cm fej fölött az ajánlás az elhelyezésre.
 
Szerintem nálad ezzel az elhelyezéssel semmi gond, mivel bipol sugárzók és nem kapod direktben a hangot.
Az lehet zavaró, ha nem egyedül ülsz a kanapén, vagyis moziszékeken és akkor túl közel kerül a szélső füléhez a hangfal.
Mivel bipol, itt ez sem annyira gáz, de emiatt lehet egy picit föntebb jobb lenne.
 
A surround sugárzók lényege az, amit a fordítás takar - körülvesz.
Ha szépen körülvesz a hang hátul, akkor OK a dolog.
 
Nincs igazából jó recept, mert akár a hátsó fal felé, vagy az oldalsó fal felé fordítva is jók lehetnek a direkt sugárzók, vagy úgy, hogy teljesen előre néznek.
Bipol-nál jó lehet a picit hátul, de elfordítva egy kicsit, vagy teljesen hátul elrendezés is.
Dipol-t inkább oldalra kell tenni.
 
Ha van tér hátul, akkor jó lehet direkt sugárzóknál a teljes fülmagasság is, hiszen az állványok is szabvány méretek. de szerintem egy picikét fül fölé kell tenni az a biztos.


Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Szóba került a háttérsugárzók elhelyezése, vannak dolgok, amiket nem értek, talán kaphatok rá itt választ.
 
A THX szabvány kb. 50-60 cm-el a hallgatási pozíció fölé helyezi, de milyen távolságból nézve? Egy nagyobb mozihelyiségben kb. 3 m-re a hall. poz.tól biztosan jó, de egy az enyémhez hasonló kisebb helyiségben hol is lenne a helye. Nálam a kényelmes ülőpozícióban a fülem és a hangdoboz alja között függőlegesen kb. 15-20 cm van. Oldalirányban a 3 m-es szobánál a középvonal 150 cm, ha abból levonom egy fej felét és a hangsugárzó vastagságát kb. 120 cm-t kapok. Elegendő-e 120 cm-es oldaliránnyal nézve a 15-20 cm-es magassági különbség?
 
Más szakirodalmak kb. a fülmagasságba, vagy csak kicsit afölé helyezik a surr. hangfalakat pl.: "a hátsó sugárzók max. 15°-os magasság eltérésű elhelyezése (és a hallgatási pontra irányítása) abból indul ki, hogy manapság a műsorok hangját előállító hangprodukciós stúdiókban az ITU–R BS.775–1 számú szabvány ajánlásának megfelelően rendezik el a hangsugárzókat és egy házi-moziban is erre kell törekedni."
 
 
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Az igazi az lenne, ha már eleve rá lenne nyomva, de utólag így sikerült megoldani, mert nem akartam a panelt megbontani.
Azt már megbontani nem is tudnád, csak gányolva ,így szerintem jobb lett ,én majd kerettel csinálom ,vagy keret nélkül, ki ,hogy szeretné ,na de nem is ez a lényeg,jó mozit ,zenélgetést hozzá Egy, ami szúrja a szemem: az a csóri Sub mit vétett ,hogy a szekrényben kapott helyet? Én hátra dobnám a kanapé mögé, vagy a szoba közepére az egyik oldalfara ,bár vannak itt nagy guruk akik majd osztják az észt , én csak furcsállom ott ,de ha jó az összhang, akkor ennyi .

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Na király!!!
Nekem más jellegű lesz ,de hamarosan kérhetők lesznek hifis ,mozis témában ,de kinek mi, akár csajok is kérhetők rá

Az igazi az lenne, ha már eleve rá lenne nyomva, de utólag így sikerült megoldani, mert nem akartam a panelt megbontani.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Igen és nagyon jó is lett.   A keretre lett 3M kétoldali ragasztóval ráfeszítve, utána hőkéssel vágták körbe, így nem foszlik a szövet. Lehetne még egy vékony lécből keretet rárakni, de nem érzem szükségét. Szerintem így már mozinappali kompatibilis lett az összes paneled, mert bármelyiknél alkalmazható és bármilyen kép, poszter, grafika rányomtatható.
 
Néhány kép a végeredményről:

Na király!!!
Nekem más jellegű lesz ,de hamarosan kérhetők lesznek hifis ,mozis témában ,de kinek mi, akár csajok is kérhetők rá

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Robi sikerülhet rátenni a mozi selymet a szürke panelra?
 

Igen és nagyon jó is lett.   A keretre lett 3M kétoldali ragasztóval ráfeszítve, utána hőkéssel vágták körbe, így nem foszlik a szövet. Lehetne még egy vékony lécből keretet rárakni, de nem érzem szükségét. Szerintem így már mozinappali kompatibilis lett az összes paneled, mert bármelyiknél alkalmazható és bármilyen kép, poszter, grafika rányomtatható.
 
Néhány kép a végeredményről:



10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Ezt írd le még sokszor, hátha megtapad másoknál is, hogy az akusztika javításában több potenciál van, mint a készülékek cserélgetésében.
 
Ennyi!!!
Hányan csak szórják a milliókat a rendszerükbe, és csodálkoznak ,hogy milyen szarul szól !?
Inkább abból a rengeteg pénzből méretnének egyet ,utána venne pár panelt (nem azért írom ,hogy bárki is tőlem vegyen panelt) vicoustiktól ,vagy bárhonnan, és már a negyede pénzből lefosná a bokáját milyen jól is szól a mozi, hifi szettje .
Persze mindenki döntse el maga melyik kategóriába tartozik
Robi sikerülhet rátenni a mozi selymet a szürke panelra?
GRAT, faxa az a fotel

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


 Hangfalakat. 
Próbáltam, de a hátsó surr.nál a villanykapcsoló miatt csak túl magasra lehetne rakni, ami már nem megfelelő, és nem éreztem jobbnak. A hangfalakhoz közeli hallgatási pozíció miatt megfelelően szól így is, hozza azt, amit kell.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


...szinte teljesen új rendszert kaptam. A térhangzás és a mély sokkal jobb lett, össze sem hasonlítható az akusztikai javítás előtti állapottal, de még a szokásos tesztjelenetek nagy része még hátra van. A vicc az, hogy méréssel együtt kb. egy jobb tápkábel ára volt az egész mutatvány.
Ezt írd le még sokszor, hátha megtapad másoknál is, hogy az akusztika javításában több potenciál van, mint a készülékek cserélgetésében.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Hangfalakat, vagy akusztikai paneleket?
 Hangfalakat. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Hátsó/oldalsó dobozokat próbáltad magasabban is vagy egyből ide raktad fel?
Hangfalakat, vagy akusztikai paneleket?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Alakul a szoba! 
 
Ha lesz időd, milyen változást hoztak az akusztikai elemek?
A fehér szivacs milyen méretű és kitől vásároltad? Mennyibe került? PÜ-ben is megköszönöm a választ!
 
A BADA szűrő is érdekelne, hogy mennyire volt érdemes megvenned. 
 


A hátsó/oldalsó akusztikai panelekkel még variálok, mert a kanapé mögött van egy dvd-bd tároló, de így a fal felőli relax-rész nem használható, nem dönthető. A panelek  végleges helye valószínűleg a lenti sarkokban lesz, ahol amúgy is jobb hatásfokkal "dolgoznának", a dvd-bd tároló elfordítva kerül a hátsó falra a kanapé mögé, de emiatt ott egy polcot is kisebbre kell szabni.
Próbálgattam már ma a rendszert, bár túl sok időm nem volt, de talán Te fogalmaztad meg a legjobban, szinte teljesen új rendszert kaptam. A térhangzás és a mély sokkal jobb lett, össze sem hasonlítható az akusztikai javítás előtti állapottal, de még a szokásos tesztjelenetek nagy része még hátra van. A vicc az, hogy méréssel együtt kb. egy jobb tápkábel ára volt az egész mutatvány.
 
A szivacs bármilyen méretben kérhető fehér és szürke színben. A fehér szivacs hátránya, hogy sárgul az idővel és a fénytől.
Inkább ide írom, mert lehet mást is érdekel:
Itt vettem, 100*50*5 cm-es méretűek, 2 500,- Ft volt /db:
http://www.szivacskereskedes.hu/index.p ... -szivacsok
 
A Bada szűrő hangra gyakorolt hatását nehéz lesz leírni, mert túl sok minden (hangfal- és tápkábel, akusztika) változott a rendszerben és nehéz elkülöníteni mi mitől lett jobb. A kép viszont sokkal jobb lett, a fényeffekteknél, színeknél tapasztaltam javulást, kontrasztosabb lett.
 
A szivacsok is felkerültek a mennyezetre, a fotón sárgásak a szivacsok, de élőben nem ennyire vészes, az tény, hogy nem teljesen hófehér:


10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Hátsó/oldalsó dobozokat próbáltad magasabban is vagy egyből ide raktad fel?
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Alakul a szoba! 
 
Ha lesz időd, milyen változást hoztak az akusztikai elemek?
A fehér szivacs milyen méretű és kitől vásároltad? Mennyibe került? PÜ-ben is megköszönöm a választ!
 
A BADA szűrő is érdekelne, hogy mennyire volt érdemes megvenned. 
 


Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



nem vagyok valami nagy mozista,de ezt az elrendezést nem igazán találom jónak...tévedek???Hátsó részre gondoltam...
A Fotel az komoly.

Ha a kanapé asszimetrikus elrendezésére gondolsz, azért van így, mert szinte mindig egyedül mozizok (kisgyerek miatt nem tudunk még egyelőre közösen)  és így a jobb oldali ülőrész pont a középvonalon van, illetve így kényelmesen el lehet járni mellette, mert csak 3 m a szoba szélessége. Kislányommal is szoktunk itt mesét nézni, de a Bogyó és Babócához egyelőre nem igényli a hangrendszert, így a falhoz közelebb ülve is elvagyok.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



 
 
 
Egy kábel nem tud színezni.
Nem tud hozzátenni, csak elvenni.
A legtöbb kábel elvesz valamit és ezért mondják, hogy selymesebb a magasa, persze, mert elvesz belőle és nem mutatja meg azt ami igazán benne van a rendszerben.
Ezzel lehet hangolni egy rendszert.

Lehet rosszul fogalmaztam, az ezüst tartalmú kábelekhez képest a magas tartományban visszafogottabb, a lényeg, hogy a kábel jó, az árát bőven megéri.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”