Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
hotibi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2004.02.27., pén. 13:47
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: GÖD

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: hotibi »


üdv, köszönöm akik eddig segitettek..nos nem érdekel csak a hagyományos DVD vannak még ott trtalékok..és s be ki meneteket használok.
köszi
TV:Samsung Q65 Q60. Erősítő:Yamaha RX-A 1080 aventage. BD:Yamaha BD-A 1040 aventage. Mediaplayer:Dune HD Real Vision 4K. Hangfalak: 4x KlipschRP-160M. 1x Klipsch RP-250C. Szub: SVS PB-2000.CD: Yamaha CDX-497. Fejhallgató erősítő: Heed CanAmp MKII. Fejhallgató: AKG k240 sextett.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: st81 »


A Home Cinema max csillagot adott neki. Ez jó előjel, de ami a legfontosabb: Hallgasd meg a készüléket!
2001-es modell,- ha jól olvastam - és szerintem 6 év elteltével is jó választás lehet, amennyiben nem a Blu-ray/HD-DVD "lázban" égsz.
Első látásra igényes készüléknek tűnik. A phono fokozat a szememben plusz pont, ez jelzi, hogy az audio részt is komolyan veszi az AV.
HDMI természetesen nincs, de a komponens kimenetei is jól használhatóak, habár én még soha nem használtam az erősítőm videó áramköreit.
Sajna koax-ból csak bemenet van, a dig. kimenet pedig csak optikai lehet.
Viszont két zónát is tud kezelni, ami plusz pontot jelenthet, ha ezt vki kihasználja.
Szerintem az 1706-ossal nem lehet összehasonlítani. Persze 6 év elteltével a műszaki adatok tekintetében nincs különbség - maradjunk ennél - az 1706 és a 3801 között, de egy kis hallgatózással egyértelműen megállapítható, hogy nem egy kategória a kettő.
Nekem is denonom van és meg vagyok vele elégedve szolgáltatás és hangzás oldaláról egyaránt. Azt javasolom NYOMATÉKOSAN, hogy hallgasd meg a 3801-et, ha teheted.
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


üdv, Denon 3801 ha valaki tud beszéljen rá..vagy le erröl a tipurlol..köszi
Hát nekem igaz, h egy sokkal kisebb, 1706-os gépem van, és nem is olyan rég'óta - kb 1 hónapja - de szerelmes vagyok a hangjába. Egyik korábbi belépőszintű erősítőmhöz sem tudom hasonlítani a sztereó hangját, a szolgáltatásairól ne is beszéljünk - eq beállítások megtartása térhangzás bekapcsolásánál, sokcsatornás műsor hallgatása sokcsatornán+bekapcsolt "B" hangfalpár (7.1ch stereo "A" + "B" pár fronttal ~9.1 - 9 hangfalat hajt egyszerre + a sub), normálisan kalibrálható sub vágási freki (nem 100, 150 meg 200HZ, hanem azt hiszem 10Hz-es lépésekben 40-200Hz-ig), setup mic, bár nem tudom, h ez a nagyobb 01-es szériában már megvan e, meg nem mintha használnám. Filmes hangja egy kicsit lágyabb vagy kevésbé agresszív, mint a szokásos - de kinek ez, kinek az; nekem EZ. Összességében nagyon jó masina, nagyon nagyot és nagyon kellemeset csalódtam benne!
Részemről 1 PONT a rá beszélésnek.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
Hegez
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2006.11.16., csüt. 17:48
Értékelés: 4

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hegez »


Az Onkyo 605-s erőlködőm bekapcsolásakor, mindig kicsit pattan a hangszóróm, akkor is mikor 0-án van, ilyet egyik régi erősítőmnél sem tapasztaltam, ez probléma lehet vagy ne foglalkozzak vele?
armcore, tonyka esetleg ti tapasztaltatok ilyet?
Médialejátszó: HDI Dune Base 3.0, Mede8er 600X3D AVR: Pioneer SC 2023 CD receiver: Denon UD-M30/Denon DRR-M30 DVD: CyberHome 635S  Hangfalak: Quadral Ascent 80LE 5.0 TV: Samsung 55JU7000, Samsung 65MU7002, Panasonic 42ST60 Hangsugárzó kábel Front: Gotham Táp: Fapaci T3

Avatar
hotibi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2004.02.27., pén. 13:47
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: GÖD

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: hotibi »

üdv, Denon 3801 ha valaki tud beszéljen rá..vagy le erröl a tipurlol..köszi
TV:Samsung Q65 Q60. Erősítő:Yamaha RX-A 1080 aventage. BD:Yamaha BD-A 1040 aventage. Mediaplayer:Dune HD Real Vision 4K. Hangfalak: 4x KlipschRP-160M. 1x Klipsch RP-250C. Szub: SVS PB-2000.CD: Yamaha CDX-497. Fejhallgató erősítő: Heed CanAmp MKII. Fejhallgató: AKG k240 sextett.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szia Quote! 
Az Onkyo milyen zenében, mert most olvastam egy tesztet és elég lehúzták. A mozit dicsérték ugyan, de zenében van jobb is (állítólag). Csak azért kérdezem mert szimpatikus ez az erölködő és szeretnék venni egyet a közeljövőben.
 
Üdv: Robotman

Melyik Onkyot mivel hasonlították össze?
Ne csak márkanevekben gondolkodj, mert minden árkategóriában más lesz a befutó márka.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Robotman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2007.08.24., pén. 15:17
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Robotman »


Elnézést a kérdést armcore-nak címeztem volna. Bocsi

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Szia Quote! 
Az Onkyo milyen zenében, mert most olvastam egy tesztet és elég lehúzták. A mozit dicsérték ugyan, de zenében van jobb is (állítólag). Csak azért kérdezem mert szimpatikus ez az erölködő és szeretnék venni egyet a közeljövőben.
 
Üdv: Robotman

Quote?

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
Robotman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2007.08.24., pén. 15:17
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Robotman »


Szia Quote!
 
Az Onkyo milyen zenében, mert most olvastam egy tesztet és elég lehúzták. A mozit dicsérték ugyan, de zenében van jobb is (állítólag). Csak azért kérdezem mert szimpatikus ez az erölködő és szeretnék venni egyet a közeljövőben.
 
Üdv: Robotman

Avatar
armcore
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.06.20., szer. 22:00
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: armcore »


Hali! 
Még idén szeretnék beruházni egy új erősítőre,és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni: Hallott már valaki 805-ös Onkyo-t?
Örülnék,ha valaki tudna írni egy rövidke beszámolót róla,esetleg egy magyar nyelvű tesztet elolvasnék szívesen ha van ilyen egyáltalán.
Előre is köszi az infókat!

Szia !!
Nekem Onkyo TX-SR605
És tökéletesen meg vagyok vele elégedve.. Elején egy picit féltem töle. .mert Pioneer Vsx-1015 volt ,és annak tök más hangja volt.. de ennek kifinomult és tiszta miután megvettem kicsieréltetem az összes kábelemet kivétel a surund ot mert arra nem volt már money... és lám csodát !! Mintha uj lakásba költöztem volna..
 
 
A TX-SR805 Teljesítményben és THX ben külömbözik,de 220 már sokaltam,
 
 
Viszont egynek most igy nagyon örülök !!
 
!luuuzer.gif
 

 
link

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »


Hali!
 
Még idén szeretnék beruházni egy új erősítőre,és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni: Hallott már valaki 805-ös Onkyo-t?
Örülnék,ha valaki tudna írni egy rövidke beszámolót róla,esetleg egy magyar nyelvű tesztet elolvasnék szívesen ha van ilyen egyáltalán.
Előre is köszi az infókat!
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Na, ne keverjük(jem?)! 
Van külön DIRECT - ezt tudom mit csinál.
Van TONE DEFEAT - mostmár ezt is tudom.
Van még TONE DEFEAT DEFAULT - ez még nem tudom, mit csinál.
 
De mondjátok nyugodtan, h ne (ide) írogassam a hülyeségeimet...
 
pp

szvsz az utóbbi kikerüli a "szinezőt", és nem direktbe nyomja a zenét, tehát nem a cd vagy dvd dac-ja él, hanem az erölködőé.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Na, ne keverjük(jem?)!
 
Van külön DIRECT - ezt tudom mit csinál.
Van TONE DEFEAT - mostmár ezt is tudom.
Van még TONE DEFEAT DEFAULT - ez még nem tudom, mit csinál.
 
De mondjátok nyugodtan, h ne (ide) írogassam a hülyeségeimet...
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


más cégnél pure direct - nek hívják.
Nálam meg simán Direct.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: GTomi »


És azt nem tudod véletlenül, h ez a "tone defeat default" azt jelenti-e, amit lentebb írtam? 
Köszi, pp

más cégnél pure direct - nek hívják.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


És azt nem tudod véletlenül, h ez a "tone defeat default" azt jelenti-e, amit lentebb írtam?
 
Köszi, pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

"defeat" azt jeleni elsősorban, hogy legyőz, de itt inkább azt, hogy "semmisnek nyilvánít". Azaz egyenértékű az "off"-al.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Aha. Köszi mindkettőtöknek. Ezt máshol Tone on, meg off-fal szokták jelölni . A tone defeat default pedig az, h egy bemeneten beállított hangszínt teszi alapértelmezetté a többi bemeneten is? Bocsi a sok hülye kérdésért, még új egy kicsit...
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak egy dolgot nem sikerült megértetnie velem a manualnak: MI A SZ@R AZ A TONE DEFEAT - vagy hogy írják - ?
Igen. Láttam. Azt kapcsold ki szerintem, minek tekergessük a magas/mélyet? Jó hangfal kell, meg erősítő.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Csak egy dolgot nem sikerült megértetnie velem a manualnak: MI A SZ@R AZ A TONE DEFEAT - vagy hogy írják - ?
Azt jelenti, hogy a hangszínszabályzó áramkörök ki vannak kapcsolva.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Bocs, nem követtem a topicot.
Nem gond, azóta már személyes tapasztalataim is vannak a gép kapcsán !
 
Csak egy dolgot nem sikerült megértetnie velem a manualnak: MI A SZ@R AZ A TONE DEFEAT - vagy hogy írják - ?
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali Newman!
Bocs, nem követtem a topicot. Fogalmam sincs. Nem nagyon használom a távját. HTPC mellett van az AVR, amikor beindítok egy filmet, akkor feltekerem -10 dB-re aztán indul a film. Így ha kopog a szomszéd, lusta vagyok felkelni és odamenni az AVR-hez (távirányító a fiókba) lehalkítani a gépezetet, így aztán kopácsolhat, máskülönben ha mellettem lenne, valószínű lejjebb halkítom. De így az irányító sem kopik, annál inkább a szomszéd fala, mert azt üti, de ált. megunja és én győzök. Addig is amíg nem unja meg, a kopogás horror filmbe illő surround back hangsúgárzóként teljesen jól funkcionál.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Egy taníthatóval jobban jártál volna, akkor csak egy ismerős kéne, akinek van Pio távja.
Két ismerősöm is van, akinek pio erősítője van, de az egyiknek 109-es (nem távos), a másiknak meg 207-es (táv nélkül vette) - nem lettem volna vele kisegítve. De már mindegy is, mert már nincs meg az erősítő, a táv meg azóta tök jól szolgál a - szintén táv nélkül vásárolt - pio cd-váltóm irányítgatása során.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Persze, h távvezérelhető, a standby gombtól jobbra van az ir érzékelője. A pionak, csak a legkisebb, talán már nem is kapható modellje, az a-109-es nem távvezérelhető. 
Nem az volt a probléma, h az aiwa-t tudtam vele kezelni, hanem h a pio-t nem! Ami sztem puszta feledékenység miatt maradt ki a listá(k)ból. Csak a pioneer sztereo erősítője nincs benne (lehet, h más meg más, neki fontosat nem talált meg benne). De pechemre nekem pont ez kellett volna...
 
A tanítással sem mentem volna sokra, mert táv nélkül vettem a gépet .
 
Mindegy.
 
pp

Valóban távirányítható.
Ez az univerzális táv eléggé lutri dolog, hogy pont az én készülékemet irányítja-e. Mint írtam, a hifi komponenseket nem nagyon viszik. Az univerzális távok általában a tévére, videóra, szatra és DVD-re vannak kiélezve, néha beleveszik az audiót is, de ez a készülékek sokfélesége miatt inkább a komplett mikro/mini/midi tornyokra korlátozódik. Az erősítőkhöz adott univerzális távok is legfeljebb a saját márkájú hifi komponensekhez jók, kivéve a tunert, az erősítőt (ritkán van az embernek 2 azonos márkájú erősítője egymás mellett, főleg, ha ugyanazt a kódot használják) és sokszor a magnót is (lement már, akkor is ritka volt az infrás deck, max. CD-írót szoktak tudni, ha volt egyáltalán az adott márkának ilyen készüléke).
Egy taníthatóval jobban jártál volna, akkor csak egy ismerős kéne, akinek van Pio távja.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Itt meg is tudod nézni a 209-est.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”