Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez egyáltalán nem ellentmondás.
Nem is annak szántam..
Pont arra volt példa, hogy a konkrétan emített CA erősítő, attól, hogy 20kHz-nél vége, még lehet igen jó minőségű hanggal megáldva.
És pont erre volt ellenpélda a DVD-A SACD, hogy hiába jobb (esetleg) nem hallja ugyse senki a 20kHz felletti hangokat.
Az analóg LP-nél meg jobbfelbontású hanghordozót még nem találták fel...

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Turbo »


Ennek persze jócskán ellentmond, az, hogy mérve a csöves erősítők már 16kHz-nél biz elkezdenek jópáran konyulni rendesen, oszt mégis a highend világ meg van veszve a hangjukért, és biztos nem véletlen.Ha csak az számítana, hogy 20kHz felett mit szól, hát nem hiszem, hogy sok erősítő vagy rendszer jónak számítana.
Pont erre példa még az analóg LP, ott se dúl a 16kHz feletti széles átvitel, a CD-k már eleve 20kHz-nél szó szerint kaszálják a jelet, és valahogy ezeket is remekül hallgatják az emberek.
Viszont, pont a DVD-A és az SACD, ami állítólag húde... na pont az nem terjed valahogy sehogysem, és nem hinném, hogy ennek az erősítők és hangfalak magasfrekis átvitele lenne a felelőse

Ez egyáltalán nem ellentmondás. Amit leírtál az igaz, de a zene 'minősége' nagyon szubjektív. És bizony a legtöbb paraméter pontosan mérhető is. Az über high end csöves rendszerek valóban jól szólnak, bizonyos hangszereknél, például az akusztikus gitárnál. És bizony itt a bazi nagy torzitás is segít a gitár felharmónikusainak a megszólaltatásaiban. Viszont van olyan tipusú zene, ami egyáltalán nem szól jól a csöveseken. Ha egy hangfelvételnél valódi nagyfelbontású masterelés megtörténik, és így kerül ki a hordozóra (SACD, DVD-A) akkor tényleg jobban tud szólni a CD-nél, vagy a bakelitnél. Annak, hogy nem terjedt el leginkább, anyagi okai vannak, plusz a választék hiánya, valamint az, hogy lepkehálóval kell vadászni VALÓDI nagyfelbontású zeneműre.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Turbo »


ha jól gondolom egy mp3 tömöritettel is az a baj, hogy, vmi hiányzik éppen a nem hallható "tartomány".nem hallod, de hiányzik, főleg ha azért ülsz le, hogy "csak" zenét hallgass.
Az mp3 esetében azért nem a sávhatároltság a legnagyobb probléma. Ott a rettentő durva veszteséges tömöritő algoritmus miatt TÉNYLEG hiányoznak bizonyos részletek a zenéből. Szvsz ezt csak utcai rohangálásnál, vagy kocsiban lehet elviselni, bár jelenleg trendi az mp3-as 'igénytelenség'

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »


Ha valaki már látta testközelből, elárulhatná, hogy fémből van-e a hangerőszabályzó is.
Nekem festett mûanyagnak tûnt. De attól még jó.

Avatar
Moli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2007.05.20., vas. 15:59
Értékelés: 6

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Moli »


Sziasztok! 
Lenne egy hüly kérdésem CA 540R-el kapcsolatban. Ha valaki már látta testközelből, elárulhatná, hogy fémből van-e a hangerőszabályzó is. Tudom, részletkérdése, de nekem valaiért mégis fontos , és ilyen beszerzésén töröm a fejem erőst...

Szia!
Alumínium előlapja van és szerintem a hangerőszabályzó is abból van. Egyébként nekem ilyen erősítőm van és épp eladó! 2007. 04. 26-án vásároltam, garanciás. Ha érdekel privin megbeszélhetjük.
Moli

Avatar
djc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.06.16., szomb. 21:15
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: djc »


Sziasztok!
 
Lenne egy hüly kérdésem CA 540R-el kapcsolatban. Ha valaki már látta testközelből, elárulhatná, hogy fémből van-e a hangerőszabályzó is. Tudom, részletkérdése, de nekem valaiért mégis fontos , és ilyen beszerzésén töröm a fejem erőst...

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ennek persze jócskán ellentmond, az, hogy mérve a csöves erősítők már 16kHz-nél biz elkezdenek jópáran konyulni rendesen, oszt mégis a highend világ meg van veszve a hangjukért, és biztos nem véletlen.
Ha csak az számítana, hogy 20kHz felett mit szól, hát nem hiszem, hogy sok erősítő vagy rendszer jónak számítana.
Pont erre példa még az analóg LP, ott se dúl a 16kHz feletti széles átvitel, a CD-k már eleve 20kHz-nél szó szerint kaszálják a jelet, és valahogy ezeket is remekül hallgatják az emberek.
Viszont, pont a DVD-A és az SACD, ami állítólag húde... na pont az nem terjed valahogy sehogysem, és nem hinném, hogy ennek az erősítők és hangfalak magasfrekis átvitele lenne a felelőse

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Egyébként van valami értelme hogy egy hangfal 20 khz fölé megy? Mert ezt a frekvenciát az ember már nem is hallja! Vagy az e feletti hangok is befolyásolják a zenei élményt?
Egyértelmüen igen. Mégpedig pozitívan. Azzal, hogy egy erősítőben a felső sávhatárolást kitolják 20 kHz helyett 100 kHz-ig, megteremtik a lehetőséget a különböző hangszerek által keltett felharmónikusok átvitelére. Az igaz, hogy az ember max. 20 kHz-ig hall, de a felharmónikusok megléte bizony érzékelhető, teljesebbé, életszerűbbé teszik a zenei élményt.

ha jól gondolom egy mp3 tömöritettel is az a baj, hogy, vmi hiányzik éppen a nem hallható "tartomány".nem hallod, de hiányzik, főleg ha azért ülsz le, hogy "csak" zenét hallgass.

Én is valami hasonlóra gondoltam mikor néztem azt a CA erősítőt mert hallottam hogy a 20 khz feletti hangok is befolyásolják a zenét!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Egyébként van valami értelme hogy egy hangfal 20 khz fölé megy? Mert ezt a frekvenciát az ember már nem is hallja! Vagy az e feletti hangok is befolyásolják a zenei élményt?
Egyértelmüen igen. Mégpedig pozitívan. Azzal, hogy egy erősítőben a felső sávhatárolást kitolják 20 kHz helyett 100 kHz-ig, megteremtik a lehetőséget a különböző hangszerek által keltett felharmónikusok átvitelére. Az igaz, hogy az ember max. 20 kHz-ig hall, de a felharmónikusok megléte bizony érzékelhető, teljesebbé, életszerűbbé teszik a zenei élményt.

ha jól gondolom egy mp3 tömöritettel is az a baj, hogy, vmi hiányzik éppen a nem hallható "tartomány".nem hallod, de hiányzik, főleg ha azért ülsz le, hogy "csak" zenét hallgass.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Turbo »


Egyébként van valami értelme hogy egy hangfal 20 khz fölé megy? Mert ezt a frekvenciát az ember már nem is hallja! Vagy az e feletti hangok is befolyásolják a zenei élményt?
Egyértelmüen igen. Mégpedig pozitívan. Azzal, hogy egy erősítőben a felső sávhatárolást kitolják 20 kHz helyett 100 kHz-ig, megteremtik a lehetőséget a különböző hangszerek által keltett felharmónikusok átvitelére. Az igaz, hogy az ember max. 20 kHz-ig hall, de a felharmónikusok megléte bizony érzékelhető, teljesebbé, életszerűbbé teszik a zenei élményt. Namost ez a lehetőség a DVD Audio-nál és az SACD-nél adott, az már más kérdés, hogy a lemezek esetében kihasználják-e. Az is kérdéses, hogy a rendszered hogyan szólaltatja meg a 'HD' hangfelvételeket, mert valójában ez a HD és nem amit úgyis hívnak.(DDTrue, DTSMaster)

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Lex »

Nem azt mondtam, hogy jobb a hangja, hanem, hogy erre fel szokták készíteni a mai erősítőket. A sztereó is tudhatja a magasabb frekit, mert arra is rá lehet kötni az SACD/DVDA lejátszó sztereó kimenetét vagy esetleg megfelelő DAC-cal meghajtva.
Üdvözlettel: Lex

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat csak kiváncsi voltam hogy most akkor hogy is van ez!

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Véleményem szerint az átvitt herzeknek vajmi kevés köze van ahhoz, hogy mennyire jó egy erősítőn zenét hallgatni. Simán el tudom képzelni, hogy előveszed a szuper sacd/dvd audio kompatibils erősítődet és összeveted egy papíron gyenge sávhatárolt audiofil sztereó erősítővel és úgy elpics...zza, hogy örö, hallgatni.
 
Legalábbis én nem hallottam még olyan avr rendszert, ami felvette volna egy komolyabb sztereó erősítővel a versenyt. Pedig két igen komolyat már hallottam.

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Lex »

Azért az SACD-nek és a DVD-Audionak is van értelme. Amelyik erölködő SACD, DVD-A kompatibilis, az nem csak 20 kHz-ig visz át. pl. 88 kHz-ig.
Üdvözlettel: Lex

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Értem! Egyébként van valami értelme hogy egy hangfal 20 khz fölé megy? Mert ezt a frekvenciát az ember már nem is hallja! Vagy az e feletti hangok is befolyásolják a zenei élményt?
Állítólag...
Mondjuk, én még nem hallottam
de a denevérek biztos örülnek...

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Sziasztok!Lenne egy kérdésem! Nézegettem nemrég a Cambridge Audio 540-es hm erősítőjét. Az erősítő műszaki adatainál láttam hogy a frekvencia tartománya 20 hz-től 20 khz-ig tart. A kérdésem az hogy az nem baj hogy csak eddig tart mert pl az én kis denonom is elméletileg 10 hz-től 100 khz-ig megy. Nem kevés egy kicsit a CA-nek a freki tartománya? Vagy ez nem lényeges?

A papír mindent elbír.

Nem papír az.
Tulajdonképpen egy erősítő frekiátvitelét egyrészt a beleépített alkatrészek gyorsasága másrészt a szintén beleépít(he)tett szűrők határozzák meg.
Valószinű, hogy a CA erősítője menne 20Hz alatt is, meg talán 200kHz felett is, de de nagyon valószínűen van benne olyan szűrőáramkör, ami ezt nem engedi meg.
Amúgy azért is van értelme, mert ha a házimozi hangfalak nem viszik ezeket a frekiket, akkor ha megkapják, az szépen fűti őket, ami károsan hat6.
Nagyfrekis gerjedés elkerülése végett is szokták 20kHz-nél vágni a frekimenetet, miután anntól feljebb ugysem hall az ember

Értem! Egyébként van valami értelme hogy egy hangfal 20 khz fölé megy? Mert ezt a frekvenciát az ember már nem is hallja! Vagy az e feletti hangok is befolyásolják a zenei élményt?

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!Lenne egy kérdésem! Nézegettem nemrég a Cambridge Audio 540-es hm erősítőjét. Az erősítő műszaki adatainál láttam hogy a frekvencia tartománya 20 hz-től 20 khz-ig tart. A kérdésem az hogy az nem baj hogy csak eddig tart mert pl az én kis denonom is elméletileg 10 hz-től 100 khz-ig megy. Nem kevés egy kicsit a CA-nek a freki tartománya? Vagy ez nem lényeges?

A papír mindent elbír.

Nem papír az.
Tulajdonképpen egy erősítő frekiátvitelét egyrészt a beleépített alkatrészek gyorsasága másrészt a szintén beleépít(he)tett szűrők határozzák meg.
Valószinű, hogy a CA erősítője menne 20Hz alatt is, meg talán 200kHz felett is, de de nagyon valószínűen van benne olyan szűrőáramkör, ami ezt nem engedi meg.
Amúgy azért is van értelme, mert ha a házimozi hangfalak nem viszik ezeket a frekiket, akkor ha megkapják, az szépen fűti őket, ami károsan hat6.
Nagyfrekis gerjedés elkerülése végett is szokták 20kHz-nél vágni a frekimenetet, miután anntól feljebb ugysem hall az ember

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »


Nem kevés egy kicsit a CA-nek a freki tartománya? Vagy ez nem lényeges?
Szerintem a legtöbb HM 20Hz és 20kHz között van, a yami meg a marantz is ebben a tartományban van. Mindegyik manual mást ír, még nem találkoztam olyannal amelyik tutira jó lett volna, szerintem, a CA manualjában hiányzik egy két zárójeles adat.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Sziasztok!Lenne egy kérdésem! Nézegettem nemrég a Cambridge Audio 540-es hm erősítőjét. Az erősítő műszaki adatainál láttam hogy a frekvencia tartománya 20 hz-től 20 khz-ig tart. A kérdésem az hogy az nem baj hogy csak eddig tart mert pl az én kis denonom is elméletileg 10 hz-től 100 khz-ig megy. Nem kevés egy kicsit a CA-nek a freki tartománya? Vagy ez nem lényeges?

A papír mindent elbír.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Balha »


...
akkor úgy tűnik, csak a mostani megoldás játszik...
 
köszi mindenkinek
...

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Bocsi valamiért kétszer ment!

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Nézegettem nemrég a Cambridge Audio 540-es hm erősítőjét. Az erősítő műszaki adatainál láttam hogy a frekvencia tartománya 20 hz-től 20 khz-ig tart. A kérdésem az hogy az nem baj hogy csak eddig tart mert pl az én kis denonom is elméletileg 10 hz-től 100 khz-ig megy. Nem kevés egy kicsit a CA-nek a freki tartománya? Vagy ez nem lényeges?

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Nézegettem nemrég a Cambridge Audio 540-es hm erősítőjét. Az erősítő műszaki adatainál láttam hogy a frekvencia tartománya 20 hz-től 20 khz-ig tart. A kérdésem az hogy az nem baj hogy csak eddig tart mert pl az én kis denonom is elméletileg 10 hz-től 100 khz-ig megy. Nem kevés egy kicsit a CA-nek a freki tartománya? Vagy ez nem lényeges?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Itt van némi félreértés. Bi-Amphoz lehet kiadatni front jelet a surround back aljzatokból. De ilyenkor ugyanúgy szól a front.

Arra gondoltam, amikor a surround back csatik B hangszórópárként is szolgálnak. Ezt bekötheted kettős erősítésnek a frontodra vagy külön A és külön B frontnak. Ha így kötöd be, akkor meg egyszerűen kikapcsolod az A frontokat és kész.
De a surround back kimenet (amire így a B front jel menne) akkor sem a surround dobozokat használja, hanem másik 2-t.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
HU_DW
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2006.02.23., csüt. 14:14
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: HU_DW »


DD5.1-be tömni, majd dekódolni nem éppen üdvös megoldás. Így losslessből mp3 szintű jel, mp3-ból meg még nagyobb borzalom képződik.
Nana, ez azért nem így van. Tény, hogy a DD bitrátáját tekintve már-már majdnem mp3 szintű, de azért messze jobb annál. Egyszer próbáld ki, ha teheted, mert nem olyan rossz. De ha jobb kell, akkor ott a DTS Conncet.

Amp: Harman/Kardon AVR-235 Front: JBL Northridge E60 Surround: JBL Northridge E20 Center: JBL Northridge EC25 Subwoofer: Klipsch RW-10 Speaker Cable: Neotech OFC 2×4mm2 SUB Cable: Dietz Double Shielded OFC CD Player: Sony CDP-597 Blu-ray Player: LG BX580 LCD TV: LG 37LE7500 Interconnect Cables: in-akustik Monitor Symmetrical OFC Hi-Fi állvány: Söund Arts AP 3004 Hangfal állvány: Söund Arts SJ 1690


Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”