Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Pityke78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2008.03.04., kedd 17:53
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Pityke78 »


Sziasztok! 
Lehet nem a legjobb helyre írom a problémámat, de sajnos nem találtam megfelelőbb fórumtémát.
Szóval, egy olyan problémám lenne, hogy a számítógépet szeretném összekötni a TV-vel. Ezzel alapból nem is lenne gond, de jelenleg úgy néz ki a két eszköz, hogy a számítógépnek csak digitális videó kimenete van (HDMI, DVI), a TV viszont régi CRT TV, ami csak az analóg jelet tudja feldolgozni (Scart, composit). Így mindenképpen szükséges lenne egy D/A videó átalakítóra.
Ezek mellett van egy Cambridge Audio 640R házimozi erősítőm, amit eddig csak a hangtovábbításban használtam. Sajnos elég gynge az angolom és azt szeretném kérdezni, hogy ennek a típusnak nincs-e ilyen videó DAC-ja, vagy egyáltalán van-e ilyen erősítő, vagy nagyon vakon vagyok a témában?
Amúgy az erősítő angol leírása az alábbi helyen megtalálható: http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... ualENG.pdf
 
Vélemény, ötlet?
 
Köszönöm

Valaki erre, vagy kihez fordulhatnék?

Avatar
Pityke78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2008.03.04., kedd 17:53
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Pityke78 »


Ahogy olvasom, van rajta video switch. Tehát a képet benyomod az erősítő hdmi bemenetére, majd a komposite kimenetet összekötöd a tv vel. Vagy alkalmazol átalakítót (pl. nálam régebben s-video-ból scart-ra átalakítóval volt összekötve a számítógép a tv-vel, ezt alkalmazhatod úgy, hogy az erősítő s-video kimenetét használod ugyanígy).
Akkor elvileg ez működhet, nem gondoltam nagyon félre?

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: st81 »

Ahogy olvasom, van rajta video switch. Tehát a képet benyomod az erősítő hdmi bemenetére, majd a komposite kimenetet összekötöd a tv vel. Vagy alkalmazol átalakítót (pl. nálam régebben s-video-ból scart-ra átalakítóval volt összekötve a számítógép a tv-vel, ezt alkalmazhatod úgy, hogy az erősítő s-video kimenetét használod ugyanígy).
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
Pityke78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2008.03.04., kedd 17:53
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Pityke78 »


Sziasztok!
 
Lehet nem a legjobb helyre írom a problémámat, de sajnos nem találtam megfelelőbb fórumtémát.
Szóval, egy olyan problémám lenne, hogy a számítógépet szeretném összekötni a TV-vel. Ezzel alapból nem is lenne gond, de jelenleg úgy néz ki a két eszköz, hogy a számítógépnek csak digitális videó kimenete van (HDMI, DVI), a TV viszont régi CRT TV, ami csak az analóg jelet tudja feldolgozni (Scart, composit). Így mindenképpen szükséges lenne egy D/A videó átalakítóra.
Ezek mellett van egy Cambridge Audio 640R házimozi erősítőm, amit eddig csak a hangtovábbításban használtam. Sajnos elég gynge az angolom és azt szeretném kérdezni, hogy ennek a típusnak nincs-e ilyen videó DAC-ja, vagy egyáltalán van-e ilyen erősítő, vagy nagyon vakon vagyok a témában?
Amúgy az erősítő angol leírása az alábbi helyen megtalálható: http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... ualENG.pdf
 
Vélemény, ötlet?
 
Köszönöm

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


erről mi a véleményetek? 
Denon avc-a1sr
 
ax5 höz képest milyen lehet?
egyetlen problémám vele hirtelen, hogy nincs usb bemenete:(
 
 
 

 


szard mán le az usb-t, nézd már meg milyenmasinát kapsz, ha jó áron tudod persze és hibátlan.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


erről mi a véleményetek? 
Denon avc-a1sr
 
ax5 höz képest milyen lehet?
egyetlen problémám vele hirtelen, hogy nincs usb bemenete:(


Vedd meg, amíg beszámítják a Pio-dat. Kategóriákat ugrasz vele felfelé.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »

Jó lenne ez, csak kevés rajta a csatlakozó

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


erről mi a véleményetek?
 
Denon avc-a1sr
 
ax5 höz képest milyen lehet?
egyetlen problémám vele hirtelen, hogy nincs usb bemenete:(
 
 
 

 


Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »


... (a DVI bemenetét valamiért nem tudom használni, mindig azt írja, hogy out of range, vagy csak egyszerűen villog a kép).
Mintha nem jó felbontást kapna.

Én is erre gondoltam, de XGA felbontású, egy 480p-s képet röhögve ki kéne tolnia. Vagy arra gondolsz, hogy a DVI bemenete, csak PC-s szabványokkal bír el?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


... (a DVI bemenetét valamiért nem tudom használni, mindig azt írja, hogy out of range, vagy csak egyszerűen villog a kép).
Mintha nem jó felbontást kapna.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »


És a proji most be sincs kötve azon egy negyedik lesz
Az milyen lesz? Gondolom nem Philips...

Nem, az már megvan, már volt is csatasorba állítva amikor a tvhez kellett valami 1080-as jel és a Denon át lett pakolva . Yamaha S540. Nem egy high end, de van RGB kimenete ami perpill a projihoz elég (a DVI bemenetét valamiért nem tudom használni, mindig azt írja, hogy out of range, vagy csak egyszerűen villog a kép).

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


És a proji most be sincs kötve azon egy negyedik lesz
Az milyen lesz? Gondolom nem Philips...
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »


Micsoda szerencse, hogy van elég játékosod otthon! Legközelebb én is hármasával fogom venni őket.

És a proji most be sincs kötve azon egy negyedik lesz

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nem, sajnos a Philips ilyen hülyén van megcsinálva. Már átolvastam vagy száz oldalnyi fórumot meg kipróbáltam 5 firmwaret, de semmi haszna, úgyhogy most azon marad a divx a dvdhez meg visszatettem a Denont. Most 3 dvd van a tv-re kötve
Micsoda szerencse, hogy van elég játékosod otthon! Legközelebb én is hármasával fogom venni őket.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »

Nem, sajnos a Philips ilyen hülyén van megcsinálva. Már átolvastam vagy száz oldalnyi fórumot meg kipróbáltam 5 firmwaret, de semmi haszna, úgyhogy most azon marad a divx a dvdhez meg visszatettem a Denont. Most 3 dvd van a tv-re kötve

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Na kiderült a bibi. Nem az erősítő a hibás, hanem a dvd. Ha HDMI van rákötve akkor a koaxra egyszerűen egy lekonvertált jelet küld. Tegnap (illetve ma) hajnali 2ig cserélgettem a firmwareket, de eddig nem sokat változott.
Nem lehet lejátszóban a HDMI-ről lekapcsolni a hangot?
Nekem a Sony felvevőm van ugyanígy bekötve: kép HDMI-vel tévére, hang koax-szal erősítőbe, de nincs semmi gáz vele. A Sony-t még az sem zavarja, hogy a HDMI-n sztereóra lekevert és analógra átkonvertált hangot küld a tévére, miközben a koaxon bitstream digi jel közlekedik.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »

Na kiderült a bibi. Nem az erősítő a hibás, hanem a dvd. Ha HDMI van rákötve akkor a koaxra egyszerűen egy lekonvertált jelet küld. Tegnap (illetve ma) hajnali 2ig cserélgettem a firmwareket, de eddig nem sokat változott.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »


Az erősítő csak PL1-et tud (meg DD5.1 és DTS), de elég finoman jelzi, hogy mikor használja a saját prociját mert akkor egy maromi nagy kék led világít rajta.  Ha jól emlékszem az optikainál azonnal kapcsolt hogy dolgoznia kell. A dvd bemenetre kapcsolva a dvd szól, nem találok olyat ahol be lehetne állítani a bemenet jelfogadását. Ezért kérdeztem hátha valakinek van Sony és tudja a hákliját :lol!:
Biztos, hogy 5.1-es anyaggal próbálod?
A Sonynál a koax és az optikai bemenet is a DVD bemenethez van rendelve?
Analóg kábellel is össze van kötve a Philips a Sonyval?

Biztos, hogy 5.1, már vagy 4 lemezzel néztem. Ha a dvd-re váltok az erősítőn akkor a dvd szól, hogy külön lehetne hozzárendelni, hogy milyen eszköz van a koaxon olyat nem találtam. Csak koaxal van, a tvvel meg hdmi-n. De ha a dvdn állítom az analóg kimenet effektjeit (virtual surround), az hallható a hangon.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az erősítő csak PL1-et tud (meg DD5.1 és DTS), de elég finoman jelzi, hogy mikor használja a saját prociját mert akkor egy maromi nagy kék led világít rajta. Ha jól emlékszem az optikainál azonnal kapcsolt hogy dolgoznia kell. A dvd bemenetre kapcsolva a dvd szól, nem találok olyat ahol be lehetne állítani a bemenet jelfogadását. Ezért kérdeztem hátha valakinek van Sony és tudja a hákliját
Biztos, hogy 5.1-es anyaggal próbálod?
A Sonynál a koax és az optikai bemenet is a DVD bemenethez van rendelve?
Analóg kábellel is össze van kötve a Philips a Sonyval?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »

Az erősítő csak PL1-et tud (meg DD5.1 és DTS), de elég finoman jelzi, hogy mikor használja a saját prociját mert akkor egy maromi nagy kék led világít rajta. Ha jól emlékszem az optikainál azonnal kapcsolt hogy dolgoznia kell. A dvd bemenetre kapcsolva a dvd szól, nem találok olyat ahol be lehetne állítani a bemenet jelfogadását. Ezért kérdeztem hátha valakinek van Sony és tudja a hákliját

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nem az a baj, hogy 96, vagy 48 kHz, hanem hogy bármit állítok, mindig 48kHz PCM megy az erősítőre (kivéve ha kikapcsolom a digi kimenetet )És azt jelzi, hogy Surrounban van, így gondolom a két hátsón ugyanaz a jel van.
A Surround mit jelent az erősítőn? DPL 1 vagy 2? Nincs valami DSP bekapcsolva?
A DVD bemenethez rendesen hozzá van rendelve a koax? Szerintem az erősítő beállításait is át kellene nézni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »

Nem az a baj, hogy 96, vagy 48 kHz, hanem hogy bármit állítok, mindig 48kHz PCM megy az erősítőre (kivéve ha kikapcsolom a digi kimenetet )És azt jelzi, hogy Surrounban van, így gondolom a két hátsón ugyanaz a jel van.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


... meg hogy a PCM 48, vagy 96 kHz legyen, de itt bármelyikre állítom 48 lesz az erősítőn.
Szerintem a 48 kHz-es forrást a Philips nem konvertálja fel 96 kHz-re, csak a 96 kHz-es forrást engedi át 96 kHz-ként.
Van olyan lejátszó, amelyik felkonvertál és akkor az erősítő 96 kHz-et lát, de szerintem nincs túl sok haszna.
Inkább fordítva van értelme: a 96 kHz-es forrást kell lekonvertálni olyan erősítők számára, amelyek csak 48 kHz-et tudnak fogadni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: vtb »

Azon van.

Avatar
Akosh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008.01.21., hétf. 12:57
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Akosh »


Bitfolyamra van állítva a DVD? Ha nem akkor a lejátszó dekódol. Nézd meg a DVD lejátszó menüjében.

Megnéztem és csak olyat lehet állítani, hogy Digital Out : Off/All/PCM only, meg hogy a PCM 48, vagy 96 kHz legyen, de itt bármelyikre állítom 48 lesz az erősítőn.

Szerintem az All-ra kell állítani.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”