Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A Da Vinci-t senki nem nézi?
Megpróbálkoztam vele, 20 percig bírtam. Nem tudom, mikor láttam utoljára ilyen gagyi számítógéppel generált háttereket, díszletet. Két résznél vissza is tekertem, mert nem hittem a szememnek, hogy az utcai járókelők közül senki nem mozog. Ennek ellenére még lehetne jó mozi, de a történet is gyerekes és pongyola.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Szerintem mindenki volt már úgy bizonyos filmekkel ,hogy ha nagyon tetszett szinte a végén sajnáltuk,hogy vége lett,csak ennyi volt,de rövid volt,de kár... stb..
Ezek az igazán jó filmek,amiknek a végén "csalódunk" pusztán azért mert röpke időnek tűnt amíg tartott és de néztük volna még tovább..
Ilyen élmény csak ritkán jut sajnos.
 
Ha egy sorozat is ennyire megfog valakit,akkor nem kell "csalódni"hasonlóan mert kellőképp hosszú és lehet csemegézni az évadokat sorra,főleg ha nem részenként követjük és hetente csak egy jut.
Ez mindenképp előny a szimpla filmekkel szemben.Ráadásul minőségben is simán versenyképesek.
 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Hasonló véleményen vagyunk Fodesz Jarl!
 
Fargo 2. szezon is kiváló, minőségi munka.

 
Ákos   Egyre megerősödik bennem ez a vélemény miután sorra csak a gyengébbnél gyengébb mozifilmeken vergődöm át.
Az Interstellar után alig tudtak idén számomra komolyan értékelhető filmet készíteni.
Engem elsősorban a film hangulata ragadt akkor magával,( És külön megemlítem, Hans zimmer zenéje fantasztikus és nagyon jól harmonizál a film atmoszférájával.) nem az,hogy egyesek véleménye szerint mennyire sci-fi az a műfajban vagy sem..Épp az fogott meg benne hogy nem idétlen újabb klisét kaptam tőle..
 
A Fargo-t még nem láttam.Majd sort kerítek rá is.
Van még a tarsolyban néhány sorozat a TWD és a Vikings után is tervben... Csak idő kell ...
 
Én is így vagyok ezzel,pedig nagyon nem bírtam a sorozatokat,de valahogy most jobban bejönnek.Ráadásul jobban lehet 40 percet beilleszteni az eletembe.Korábban másfél órába belefért a mindanivaló.Mostanában valamiért a legtöbb film több mint két órás vagy csak az amit épp nézni akarok.Ja és a sorozatok minősége is egészen más manapság.
 
Korábban én sem néztem sorozatokat,mert kevésbé voltak jók.Főleg az olyanokra nem voltam kíváncsi mint a Mentalista,Vészhelyzet stb..
Én azt várom elsősorban egy filmsorozattól - akár a nagy mozifilmektől is az lenne mindíg jó - hogy feszültté tegyen,izgalmas legyen végig,az sem baj ha néha egy-egy rész picit laposabb ,ha a sztori és a cselekmények tetszenek akkor simán bekajálok egy alkalommal több részt is.De ha egy 2 órás filmnek nekiülök aztán a 45-60 perc után várnám,hogy történik-e már valami végre, csak a csalódás jut a végén.
 
A viszonylag rövid részeknek az az előnye hogy amikor kevesebb idő jut akkor csak egy-két részt néz meg az ember, ez így elég rugalmas és jól illeszthető a hétköznapokhoz is akár.
Amikor pedig bőven hátra lehet dőlni lazán lepörög 5-6 rész is egymás után.
A TWD és a Wayward pines is így volt,asszonnyal hamar átsiklottunk rajta.A True detective is.Az első évad 8 részét kétszerre néztük meg.
 

Skandináv filmek kedvelőinek ajánlott a "Jordskott" című sorozat.
 
https://www.youtube.com/watch?v=SU5pgC54yt0

 
A skandináv filmek pedig egyre jobban tetszenek.
Ezt nem ismerem,köszi utánanézek!

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Nem is értem mi a baj az indiai filmekkel:
 
https://www.youtube.com/watch?v=yysbbPStfWw

Nekem ez meg ez  veri ki a biztit.                       

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


haveri körben vannak többek, akik végignézték az egészet. amúgy álllítólag schwarzit szeretnék megszerezni a második részhez merhogy lesz 2. rész
Én megnéztem az elsőt.Éppen unatkoztam. Őrület. Szét röhögtem magam rajta. Főleg, hogy kiírják a képernyőre mikor CGI megy. A sarokban olyankor ott virított, hogy CGI. Volt ebben minden. Szerelem,háború,dalolászás...... kegyetlen! Várom az eposz második részét. Jó hosszú is volt.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »

Ted 2 végén, ugye mindenki végigvárta a stáblistát:-)?!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Igazad van, ezt még tényleg látnom kellett és így orosz hangalámondással volt teljes...
 
haveri körben vannak többek, akik végignézték az egészet. amúgy álllítólag schwarzit szeretnék megszerezni a második részhez merhogy lesz 2. rész

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »


nos igen, a bollywood-i filmek ilyenek. elég csak a fos trailert megnézni.
 
pár éve láttam, indiai film viszont valóban jó volt(a címére nem emlékszem):
egy csajszi utazik indiába, keresi a férjét(elvileg)
aztán a végén kiderül, hogy a nő, valami kém féleség vagy bérgyilkos vagy mi
tuti film, na ebben nincs dalolászás!
 
akinek esetleg ismerős, megírhatná a címét, újranézném, ha lehet. kössz

Avatar
synar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.08.17., hétf. 12:51
Értékelés: 11

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: synar »



Nem is értem mi a baj az indiai filmekkel:
 
https://www.youtube.com/watch?v=yysbbPStfWw

Igazad van, ezt még tényleg látnom kellett és így orosz hangalámondással volt teljes...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Nem is értem mi a baj az indiai filmekkel:
 
https://www.youtube.com/watch?v=yysbbPStfWw

Ez mi volt, aztaku..... vegig taltott szajjal neztem, hogy ilyen nincs ez a matrix robotzsaru es meg sokan masok kevereke.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Vendég

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Skandináv filmek kedvelőinek ajánlott a "Jordskott" című sorozat.
 
https://www.youtube.com/watch?v=SU5pgC54yt0

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Tegnap vettem egy nagy levegőt és megpróbálkoztam első indiai gyártású filmemmel:
Kizárólag erős idegzetűeknek ajánlom. Csak a látványvilág miatt 2/10 (IMDb 8.7), mert az tényleg jó volt. 

 
Nem is értem mi a baj az indiai filmekkel:
 
https://www.youtube.com/watch?v=yysbbPStfWw

Avatar
synar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.08.17., hétf. 12:51
Értékelés: 11

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: synar »


Tegnap vettem egy nagy levegőt és megpróbálkoztam első indiai gyártású filmemmel:
Baahubali: The Beginning
 

Hát én készen álltam...
Már korábban olvastam róla, hogy mindenhol agyon dicsérik, meg hogy milyen drága, meg látványos, meg ez már aztán tényleg Hollywood.
Belevágtam hát, jól kezdődött, kiváló kép és hangminőség (Dolby Atmos!!!), baromi látványos vízesés. Aztán elkezdtek eredeti nyelven beszélni, na azt nem kellett volna, mert baromira nem passzolt az addig hallott hangminőséghez. Azt nem értettem, ha már ennyi pénzt, energiát fektettek mindenbe, az miért nem fért már bele, hogy az utószinkronizált párbeszédek ne lógjanak ki, steril azonos hangerejű dobozhangon, az adott atmoszférából. Amúgy ha már szinkron, a szájmozgást illene eltalálni, főleg ha a nyelv is azonos, na ez néha sem sikerült. Bár kicsit fura volt, hogy a surroundokon rendszeresen felordított valami indiai folklór, de a látványvilág jó volt, így néztem tovább. Majd beütött a nemkívánt, a főhős izompacsirta örömében váratlanul táncra perdült (ja, majdnem Hollywood, Bolly...), ugyan tudtam, hogy ők szoktak ilyent, de azért így ez töményen, hát... kicsit kezdtem fészkelődni, de mivel a látványvilág még mindig jó volt, így néztem tovább. Aztán amikor a musical-swarzenegger dalolva kezdett repdesni, gondolom leendő csaja után szikláról sziklára, fehér tüll szárnyakat kergetve, mindez aláfestve üvöltő indiai folklór zenével a surroundokból, bevallom itt feladtam...
Fél órát bírtam, de ekkor megfogadtam, hogy továbbra sem kísérem figyelemmel az indiai filmművészetet, ez nem az én világom, erre talán születni kell.
Pedig a látványvilág néha tényleg jó volt. 
 

 
Kizárólag erős idegzetűeknek ajánlom. Csak a látványvilág miatt 2/10 (IMDb 8.7), mert az tényleg jó volt. 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Hasonló véleményen vagyunk Fodesz Jarl!  
Én is így vagyok ezzel,pedig nagyon nem bírtam a sorozatokat,de valahogy most jobban bejönnek.Ráadásul jobban lehet 40 percet beilleszteni az eletembe.Korábban másfél órába belefért a mindanivaló.Mostanában valamiért a legtöbb film több mint két órás vagy csak az amit épp nézni akarok.Ja és a sorozatok minősége is egészen más manapság.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



 
Mostanában úgy vagyok picit,a filmek bek@phatják...
 
Inkább...   ImDb : 8,6/10  .... fodesz: 10/10
 

Hasonló véleményen vagyunk Fodesz Jarl!
 
Fargo 2. szezon is kiváló, minőségi munka.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


A Hitman-ről mindenki csak lebeszél,eddig még nem kaptam hozzá kedvet "emiatt".
It follows is borzasztó kevésnek bizonyult, a Ne engedj el című film pedig olyan hatással volt rám,hogy kis híjján ereket vágtam.Persze ilyen is kell,de engem iszonyúan lehangolt.
Szóval mostanában sorra hajítottam el a távot....Pixels,Survivor, és Ted 2 ,agyhúgykövet kapok már ezektől...
 
Mostanában úgy vagyok picit,a filmek bek@phatják...
 
Inkább...   ImDb : 8,6/10  .... fodesz: 10/10  
 

 


 


 

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »


már bocs, de ha megnézek egy hitman filmet, akkor lehet tudni mire kell számítani. én úgy álltam neki, hogy hitman filmet fogok nézni és nem is csalódtam.   
 
az első része mérföldekkel jobb és a színészgárda is javarészt színészekből áll.
 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »


azért csak óvatosan vele, szerintem nagyon gagyi. amatőr színészek és párbeszédek. a főszereplő csajtól igen messze áll a színjátszás, kb az utcáról behívtak valakit(olyan batárok közt+jóbarosszba szint)
 
már bocs, de ha megnézek egy hitman filmet, akkor lehet tudni mire kell számítani. én úgy álltam neki, hogy hitman filmet fogok nézni és nem is csalódtam.   

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Apu vagy anyu
Tök jó vígjáték volt az infantilis, művészlélek párról és az ennek megfelelően neveletlen gyerekekről
Hogy érjük el, hogy váláskor NE hozzánk kerüljenek a gyerekek
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »



Hitman agnet 47.
Jó film.

azért csak óvatosan vele, szerintem nagyon gagyi. amatőr színészek és párbeszédek. a főszereplő csajtól igen messze áll a színjátszás, kb az utcáról behívtak valakit(olyan batárok közt+jóbarosszba szint)

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: 4you »


Hitman agnet 47.
Jó film.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: paler »


Úgy is nemsokára itt a premier: Vader papa egy kicsit túllőtt a célon 


JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Sziasztok!
 
Tegnap megnéztük az új Mission Imposible filmet.Nem kritizálom túl szigorúan,végülis egy jó akciófilm volt úgy ültem le és úgy is álltam fel a film végén.
Nem újdonság ma már egy filmben sem a totálisan lehetetlen emberfeletti túlkapás,túlzás,ebből láthattunk eleget és talán kicsit fárasztó is már ez,Tom Cruise szuperügynökünk is a már-már halhatatlan szuperhősök közé tartozhatna,simán beférne a Bosszúállók közé...
Kb 7.2/10 pontot megért.
 

 
Nem tudom írtam-e a Hideg préda című filmről,szóval a gyengén pontozott Cold Prey Norvég horrorfilmről is kicsit a Halálos kitérő jutott eszembe,de azért nem volt közel sem rossz.
A skandinávokra jellemző ridegség bőven jelen volt, a film atmoszférája megfelelő volt és végig hozta azt amire számítottam
7.0/10
 


 
Ma délután a Valami követ (It follows) lesz a program,még nem láttam,remélem jó lesz.
 http://www.port.hu/valami_kovet_it_foll ... _id=153605



 
.....Aztán este levezetésnek pedig a Ne engedj el!.
Meglátjuk....
 

 
Jó filmezést és kellemes vasárnapot mindenkinek!

Avatar
Blackbird1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.05.06., csüt. 20:20
Értékelés: 16

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Blackbird1 »

Tegnap este ez volt terítéken. Az értékelésénél sokkal jobb film, egyszer érdemes megnézni aki szereti ezt a stílust. A végét ugyan elaludtam de az nem a film hibája volt Pierce Brosnan hozza a szokásos jég hideg profi színvonalát http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... aXpZnB_el8
Processzor : Emotiva UMC-1 Erősítő/végfok: Yamaha DSP-AZ1 Plazma TV: Samsung 42C430 HD Ready Lejátszó : Dune Smart D1, Pioneer PL640 (Lp), Sony CDP-XE200  Hangfalak : DIY Front, JmLab SW700 Sub, JmLab Chorus 700 Center, JmLab Chorus 706 háttér. Konzol :

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”