Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Ez bennem is felmerült! Én is elfelejtettem már az előző részt, de én különálló részként kezeltem. Szerintem nem szükséges az előző részt letudni hozzá, vagy emlékezni rá. De azért bennem is motoszkál, hogy ujranézem!
Kevés olyan film van amiről halvány emlékeim sincsenek, hát ez pont ez. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Az a baj az első részre egyáltalán nem emlékszem, le kéne előtte pörgetnem.
 
Ez bennem is felmerült! Én is elfelejtettem már az előző részt, de én különálló részként kezeltem. Szerintem nem szükséges az előző részt letudni hozzá, vagy emlékezni rá. De azért bennem is motoszkál, hogy ujranézem!

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Hófehér és a vadász új részének nem sok reményt adtam...de meglepett, vagy csak ilyen hangulatom volt. Nem gondoltam volna, hogy meghatódom a történet végére. Sikerült lekötnie és érdekelt, hogy mi lesz a vége, még akkor is, ha ez jópárszor kitalálható volt. Egyedül a mellékszereplők lehettek volna, akár viccesek is, de ez a része most nem sikerült túl jól. Viszont mindent egybevéve, én a 10/7-et megadom a filmnek!
Az ajánlás csak romantikus mesekedvelőknek szól !

Az a baj az első részre egyáltalán nem emlékszem, le kéne előtte pörgetnem. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Hófehér és a vadász új részének nem sok reményt adtam...de meglepett, vagy csak ilyen hangulatom volt. Nem gondoltam volna, hogy meghatódom a történet végére. Sikerült lekötnie és érdekelt, hogy mi lesz a vége, még akkor is, ha ez jópárszor kitalálható volt. Egyedül a mellékszereplők lehettek volna, akár viccesek is, de ez a része most nem sikerült túl jól. Viszont mindent egybevéve, én a 10/7-et megadom a filmnek!
Az ajánlás csak romantikus mesekedvelőknek szól !

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Ez is biztosan jó sorozat lesz:
 
Westworld
 
http://hessteg.com/oktoberben-jon-a-westworld/



 
Néhány jó film még akit érdekel esetleg újranézni:
 
Carlito útja /1993/
http://www.port.hu/carlito_utja_carlito ... lm_id=8506
 
Nem írnek való vidék /2011/
http://www.port.hu/nem_irnek_valo_videk ... _id=121119
 
Kiképzés /2001/
http://www.mafab.hu/movies/kikepzes-44384.html
 
A kárhozat útja /2002/
http://www.mafab.hu/movies/a-karhozat-utja-12491.html
 
A rettegés foka /1991/
http://www.mafab.hu/movies/a-retteges-foka-44251.html
 
Éjszakai Rohanás /1988/
http://www.port.hu/ejszakai_rohanas_mid ... m_id=26150
 
Csúcshatás /2011/
http://www.port.hu/csucshatas_limitless ... _id=116370
 
Gyilkos folyó /2011/
http://www.port.hu/gyilkos_folyo_the_ri ... _id=145289

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Bízom Nolan arányérzékében, és remélem a film sokkal inkább fog a zsigeri borzalomról és kétségbeesésről szólni, mint (ál)heroikus patetikus ömlengésről.
 
Hátha betalál olyan embereknél, akik mostanában nagyon könnyedén dobálóznak olyan szavakkal, mint a háború vagy forradalom.
 

Háborús/történelmi film révén a lehető legnagyobb hitelesség elvárható, ehhez tartozó borzalmakkal együtt. Ha ezek keverékét jól tálalja, akkor nálam biztos a siker. Persze ennél több kell egy mozifimben(nem dokumentum film), így biztosan lesz egy történet is, amit bemutat... Én is bízom benne, hogy jó film lesz!

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Coyoman »


Jó film lesz, itt egy másik előzetes http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/ ... filmjerol/ ez már 'talán' a filmből, de rövidkére sikerült...
Bízom Nolan arányérzékében, és remélem a film sokkal inkább fog a zsigeri borzalomról és kétségbeesésről szólni, mint (ál)heroikus patetikus ömlengésről.
 
Hátha betalál olyan embereknél, akik mostanában nagyon könnyedén dobálóznak olyan szavakkal, mint a háború vagy forradalom. 

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Jó kis fake trailer! Gondolom zenét majd Zimmer fogja csinálni mint álltalában a Nolan filmeknél.
Jó film lesz, itt egy másik előzetes http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/ ... filmjerol/ ez már 'talán' a filmből, de rövidkére sikerült...

Avatar
bane
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:56
Értékelés: 45

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bane »


Zimmer zenének tűnik, ami kezd eléggé sablonos lenni, szerintem.
Jó kis fake trailer! Gondolom zenét majd Zimmer fogja csinálni mint álltalában a Nolan filmeknél.

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Az előző két részhez képest sokkal jobban kidolgozott történet, végre "kinyílt a tér" is. Még akár azt is lehetne mondani, hogy akad benne némi érdemi mondanivaló. De amitől 9/10 lett számomra, azok az elképesztő hanghatások és a szédítő képi látvány, kidolgozottság. Izgalmas, pörgős sztori. A verekedős jelenetek is eszméletlen jól kidolgozottak és koreografáltak. Biztosan lesz még újra nézve párszor az évek alatt, mert már a végén a stáblistánál is ezen törtem a fejem. Az pedig, hogy még az asszony is azt mondja: de jó volt.. hát az már tényleg a ritka pillanatok egyike!
 
Az előzetes szerintem nem sikerült valami jól, senki ne ez alapján ítéljen. Viszont van egészen jó DTS magyar hangsáv!
 
Ma sikerült megnéznem, nekem is tetszett. Valóban jól sikerült a magyar DTS-HD MA. Soha rosszabbat Később érdemes lesz megnézni atmos vagy dts:x-ben is....
 
Ui.
A stáblista alatt a zene is jó volt.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Mi egyben szeretjük darálni, úgyhogy megvárom a végét.
 
Tudom de annak is van varázsa ha hétről hétre nézi az ember...-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Mi most ehhez kezdünk majd hozzá.IMDb-n 9.1-re pontozták! Biztosan nem lehet rossz.
 
Aznap éjjel - / The Night of / 2016
 
 
 
Nekem nagyon tetszik alig várom a folytatást. ...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: earforce »



Mi most ehhez kezdünk majd hozzá.
IMDb-n 9.1-re pontozták! Biztosan nem lehet rossz.
 
Aznap éjjel - / The Night of / 2016
 
http://www.sorozat-barat.club/video/ser ... ne_sorozat
 


Zseniális! Már két rész lement, de alig várjuk a harmadikat!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Mi most ehhez kezdünk majd hozzá.
IMDb-n 9.1-re pontozták! Biztosan nem lehet rossz.
 
Aznap éjjel - / The Night of / 2016
 
http://www.sorozat-barat.club/video/ser ... ne_sorozat
 


Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Nagyon-nagyon tetszett! Ledaráltam gyorsan még júliusban, elvileg lesz második évad is. Nagyon tetszett, ahogy visszahozták a 80-as évek feeling-et.
 
Stranger Things. Sorozat



8,5/10
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »



Stranger Things. Sorozat
 
Az utóbbi évek egyik nagyon jól sikerült darabja.
 
A 80-as évek hangulata nagyon jól eltalált.
Tele klissékkel (gondolom tudatosan), de jól használva.
A gyerekszereplők hitelesek, ügyesek.
Nem nagyon ül le a sorozat, végig pörög.
Egy pici időutazás, amely tök jól működik.
Lesz 2. évad is.
 
Nem tudom, hogy a felirathoz van-e köze az itteni szigony fórumtársnak, de tökéletesre sikerült.
Annyira, hogy az asszony megjegyezte a végén: " fel sem tűnt, hogy feliratos volt."
 
8,5/10

Szia!
Lehet tudni ,hogy hol van fenn felirattal? Jöhet privátban is.Kösz!

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »


Ajánlott:



 
a jól megszokott dán/skandináv krimi
 
ez pedig talán:



 
reméljük nem cseszik el az amcsik, Kassai Lajos megtette, amit tudott sakk Matt Damon-káért

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 706
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bibababa »


de legalább normális befejezést?
Talán. Egy picit el lett kapkpdva a vége.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Csak egy megjegyzés még: A bunkózás az, amikor bunkó valaki, nem pedig az, amikor ezt közli vele vki.
 
Így igaz,csak az sem mindegy milyen megnyílvánulásban,megfogalmazva közli azt, pl lehet úgyis ahogy salaca gondolja...
Ha egy ilyen megnyílvánulást követően válaszként is jelenik meg trágár szó akkor nincs értelme OFF-ként itt lennie,még akkor sem ha igaza van annak aki írta.
 
 

Vendég

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak egy megjegyzés még: A bunkózás az, amikor bunkó valaki, nem pedig az, amikor ezt közli vele vki.
És ha már: nemtetszésünket is számtalan formában lehet a másik tudomására hozni.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Egyébként a trágárságot bunkózást úgyis törlöm,nem ide való,már volt itt egy-két hozzászólással lejjebb is .
De tényleg csak azért mert rend a lekle mindennek,egyébként bajom senkivel sincs szóval PEACE skacok!

 
Csak egy megjegyzés még: A bunkózás az, amikor bunkó valaki, nem pedig az, amikor ezt közli vele vki.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Ugyan már, emiatt?   Ne hülyülj már, le kell tojni, vannak itt olyan emberek akik erre élveznek   Nem kell velük törődni, kaptam már én is pár mínuszt ,éppen a szóban forgó Úriembertől, ha ez neki jól esik ,akkor csak csinálja nyugodtan, biztosan megnyugszik ettől!   Ha kedved van írj nyugodtan beszámolót, lehet más kíváncsi rá!
 
...és ott a pont
 
Csak hogy a témánál maradjunk, tegnap esti film volt:
 
Brooklyn mélyén.
http://www.port.hu/brooklyn_melyen_broo ... _id=104852
 
Nem mai már,de nem találtam mást és kedvet is kaptam hozzá.DVD lemezen már el is felejtettem ,hogy ez is megvan nekem.
Akiknél esetleg kimaradt volna ez a 2010-es film és szeretik a koszos New York utcáin játszódó filmeket, bandaháborúkat ,korrupciót ,stb bemutató alkotásokat szerintem nem fognak csalódni ebben sem.
Kb 7,5/10 pontot adnék neki.
 
 

 

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Húúú, repkednek itt rendesen a mínuszok ma úgy látom!
Próbáltam én is tegnap megosztani egy élményemet a megnézett filmmel kapcsolatban, amire egy (általam eddig igen sokra tartott) fórumtárs reakciója érthetetlen módon egy mínuszolás lett, mivel ő utálja azt a  filmet... Bár ezt tényleg nem értem, az én reputációmat miért kell lerontani egy ilyennel? Simán le lehetett volna írni egy hozzászólásban is ha neki nem jön be valami. Végül is ezért vagyunk mi itt, hogy tapasztalatot cseréljük, segítsük egymást. Nekem sem tetszett néhány itt régebben felsorolt film, de eszembe sem jutott volna, hogy emiatt ilyent tegyek valakivel és rontsam a személyes hírnevét mások előtt.
Igaz, hogy még csak két éve vagyok fórumtag, de a 110 pozitív után erre kapni meg az első lehúzó negatívot, bevallom nagyon rosszul esett tőle!
Ezek után tuti én nem fogok még egyszer filmajánlót írni....
 
Eddig próbáltam segíteni itt a fórumon is akinek tudtam, de emiatt azt hiszem innentől maradok a remete életnél csendesen a háttérben inkább.

 
Micsoda véletlen, hogy pont rottel3d mínuszolt  Szerintem is jó volt. A második rész borzalmas volt, most azt tervezgetik lehet nem lesz több rész, hanem sorozat lesz a lezárás.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Húúú, repkednek itt rendesen a mínuszok ma úgy látom!
Próbáltam én is tegnap megosztani egy élményemet a megnézett filmmel kapcsolatban, amire egy (általam eddig igen sokra tartott) fórumtárs reakciója érthetetlen módon egy mínuszolás lett, mivel ő utálja azt a  filmet... Bár ezt tényleg nem értem, az én reputációmat miért kell lerontani egy ilyennel? Simán le lehetett volna írni egy hozzászólásban is ha neki nem jön be valami. Végül is ezért vagyunk mi itt, hogy tapasztalatot cseréljük, segítsük egymást. Nekem sem tetszett néhány itt régebben felsorolt film, de eszembe sem jutott volna, hogy emiatt ilyent tegyek valakivel és rontsam a személyes hírnevét mások előtt.
Igaz, hogy még csak két éve vagyok fórumtag, de a 110 pozitív után erre kapni meg az első lehúzó negatívot, bevallom nagyon rosszul esett tőle!
Ezek után tuti én nem fogok még egyszer filmajánlót írni....
 
Eddig próbáltam segíteni itt a fórumon is akinek tudtam, de emiatt azt hiszem innentől maradok a remete életnél csendesen a háttérben inkább.

 
Kattoltam egy pluszt neked,hogy kompenzáljuk a hátrányt valamelyest Nem kell a háttérben maradni ezért.Nem hinném,hogy akad olyan akinek ne adtak volna a fórumon mínuszt eddig valamiért.
Nem mondom, hogy a legjobb megoldást választotta ,de azért az a tag akit említesz szerintem jó fej ,segítőkész és fontos tagja a fórumnak.Én legalábbis ismerem régóta már.
De ez egy másik oldal, olyan pedig,hogy egyetértés mindenkinek ,sosem lesz.
 
Egyébként a trágárságot bunkózást úgyis törlöm,nem ide való,már volt itt egy-két hozzászólással lejjebb is .
De tényleg csak azért mert rend a lekle mindennek,egyébként bajom senkivel sincs szóval PEACE skacok!
 
 
 
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”