Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Univerzális (tanítható) távirányítók

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Faby »


Egy kis segítség kellene:Yamaha RAV241 programozható rendszertávirányítóhoz kellene a Yamada DVD-6500x Divx-es lejátszó (játékos  ) kódja, ha egyáltalán létezik ilyen A táv manuáljában nincs benne, mivel régebbi, mint az elmített lejátszó.
 
Ha valaki tud, segítsen!

Írj a Yamahának. Vagy indítsd el a kódkeresőt (ha van rajta ilyen). Yamada egyébként már régebb óta létezik, egyik Yamada játékos kódja sem jó hozzá, vagy nincs is a listán Yamada játékos?

Kódkeresés sajna nincs rajta, és egyetlen Yamada kód sincs a használatiban. Néztem a nagyobb, újabb erölködők leírásait is, vagy nem ilyen távjuk van (kódok tipusa nem passzol) vagy ugyanúgy nincs benne a Yamada.
Megpróbálok írni a Yamahának, bár a magyar forgalmazó elhajtott, mondván ha nincs a használatiban, akkor nincs hozzá kód.

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Egy kis segítség kellene:Yamaha RAV241 programozható rendszertávirányítóhoz kellene a Yamada DVD-6500x Divx-es lejátszó (játékos  ) kódja, ha egyáltalán létezik ilyen A táv manuáljában nincs benne, mivel régebbi, mint az elmített lejátszó.
 
Ha valaki tud, segítsen!

Írj a Yamahának. Vagy indítsd el a kódkeresőt (ha van rajta ilyen). Yamada egyébként már régebb óta létezik, egyik Yamada játékos kódja sem jó hozzá, vagy nincs is a listán Yamada játékos?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

Saca, tényleg megrendelted már a Philips távot?

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Faby »


Egy kis segítség kellene:
Yamaha RAV241 programozható rendszertávirányítóhoz kellene a Yamada DVD-6500x Divx-es lejátszó (játékos ) kódja, ha egyáltalán létezik ilyen A táv manuáljában nincs benne, mivel régebbi, mint az elmített lejátszó.
 
Ha valaki tud, segítsen!

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Azon filózok itt magamban, hogy a Philips táv árán milyen palmtopot tudnék venni... ami ugye egy kicsivel többet is tud...
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: saca »


Én is inkább erősítőbe, tévébe, stb. teszem a pénzt. 300 rugót meg az egész házimozi rendszeremért nem kapnék, ha most meg akarnék szabadulni tőle. Egy távra biztosan nem cserélném el, akárhány mosógépet is tud vezérelni. 
Maximálisan igazad van... tulajdonképpen egy suzuki alto is elvisz ugyanoda ahova egy bmw 645... mégis az utobbi jobban megdobogtatja a szívem... na szóval összefoglalva elkezdtem átgondolni a házimozis koncepciómat és úgy éreztem, hogy a beszerezni kívánt cuccokhoz szükségem van egy szép, elegáns, távketyereére amelyiknek nem gond az RF vezérlés sem. Mivel nincs pénzem egy amx, vagy crestron vezérlésre (magyarán nincs pénzem a 645-ös bmw-re ) úgy döntöttem ez az a kompromisszum amit még megtudok kötni magammal. Az én "takaróm" eddig ér, eddig tudok nyújtózkodni...
 
ui: egy pár évvel ezelőtt még nekem is, hasonlóan hozzád helyén volt az értékrendem a műszaki dolgok kapcsán. Álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer ilyen "drága" távketyerét vegyek... aztán egy idő után már úgy éreztem magam mint az üvegtigrisben a gaben... ha mindenki kólázik én traubizni akarok...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Szép is, lehet hogy jó is (legalábbis igy annak hangzik/látszik)Csakhát az ára.
Ennyit még így sem ér meg nekem. Ha 20-ért árulnák elgondolkodnék, talán...

Presze, ez tényleg egyén függő, hogy kinem mit ér meg egy táv. Én biztos be fogok egy ilyenre nevezni valamikor. Mert nagyon megtetszett.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Plusz egy ilyen ketyere ami maximálisan testreszabhatóan nem oldja meg valamennyi eszközöm távirányítását, az csak felesleges pénzkidobás és porfogó.

Pont ellenkezőleg! A prontoNeot teljesen magad alakíthatod ki, minden gombot az LCD-re te raksz fel egy progi segítségével, akár kis ikonokat is. A gombokat feliratozhatod, beállíthatod azt is, hogyha megnyomod melyik lapra ugorjon. Minden gombhoz készíthetsz makrót is. És szembefordítással olyan funkciót tanítasz meg neki, amit akarszt. PL. infrás lámpa lekapcsolásra, vagy vászon lehúzásra is jó, de még a légkondit is irányíthatod vele.
 
Kiollóztam egy két képernyőt a Neo progiból.

Szép is, lehet hogy jó is (legalábbis igy annak hangzik/látszik)
Csakhát az ára.
Ennyit még így sem ér meg nekem. Ha 20-ért árulnák elgondolkodnék, talán...

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Plusz egy ilyen ketyere ami maximálisan testreszabhatóan nem oldja meg valamennyi eszközöm távirányítását, az csak felesleges pénzkidobás és porfogó.

Pont ellenkezőleg! A prontoNeot teljesen magad alakíthatod ki, minden gombot az LCD-re te raksz fel egy progi segítségével, akár kis ikonokat is. A gombokat feliratozhatod, beállíthatod azt is, hogyha megnyomod melyik lapra ugorjon. Minden gombhoz készíthetsz makrót is. És szembefordítással olyan funkciót tanítasz meg neki, amit akarszt. PL. infrás lámpa lekapcsolásra, vagy vászon lehúzásra is jó, de még a légkondit is irányíthatod vele.
 
Kiollóztam egy két képernyőt a Neo progiból.


Avatar
tibike
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:33
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: tibike »


9960 - kb. 10000- be lenne, csak a lentebb vázolt okok miatt félek behozatni. És ha beigazolódna a félelmem akkor még eladni sem tudnám. 
A Német/Angol ebay-en is kapható a 8-as is, meg a 10-es is, szerintem ezek eu modellek. De aki ért picit Németül, annak meg kellene kérdeznie esetleg...

Szerintem 8-as nincsen EU modellben.

Én is megerősítem: EU- ban nincs 8- as (ezt leleveleztem a gyárral) csak a 6- os meg most már a 10- es is. Ez utóbbi most jelent meg a közelmúltban és 40000Ft körül van és ez nekem a vázolt okokból nagyon sok. Irta valaki a Prohardveren, hogy ő behozatta a 8- ast az USA- ból, úgyhogy tapasztalatot tőle lehet szerezni.
Az európai EBay- eken - mint bármelyiken - meg bárki hírdethet így az ha ott hírdetnek valamit még bármelyik földrészről származhat.
 
 
De mondjatok már 1 helyet ahol ThomsonROC740- et be lehetne szerezni. Légyszi', légyszi', légyszi'

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Az erősítő esetében az bemenet választást a szám gombokkal lehet elvégezni (ilyenkor megjelenik egy "input" felirat felette). A többi funkció meg a felső részen jelenik
A számok azért számok? vagy ilyenkor oda van írva hogy DVD, Tuner, Tv, stb... ?
 
- uhh.. bocsiiii!! már megint kérdeztem!!

Pedig megígérted . . .
 
Sajna csak a számok vannak odaírva, de szépen sorba kapcsolgat, tehát könnyű megjegyezni. Minden kompromisszummal jár . . .
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Én sem a 300e-re gondoltam , hanem a 35-40e-s ProntoNeora.  Nekem ennyit megérne egy ilyen tudású táv.
Én ezt is sokallom. Ennyiből veszek egy sztereó előfokot vagy egy közel egy végfokot.

Így van.
 
Plusz egy ilyen ketyere ami maximálisan testreszabhatóan nem oldja meg valamennyi eszközöm távirányítását, az csak felesleges pénzkidobás és porfogó.
Ugyanezt a h/k távja is tudja, mint már 100-szor említettem.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Az erősítő esetében az bemenet választást a szám gombokkal lehet elvégezni (ilyenkor megjelenik egy "input" felirat felette). A többi funkció meg a felső részen jelenik
A számok azért számok? vagy ilyenkor oda van írva hogy DVD, Tuner, Tv, stb... ?
 
- uhh.. bocsiiii!! már megint kérdeztem!!

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Pl. az erősítőn a bemenetválasztást (DVD, video, tv, deck, CD) mely gombokra osztod ki? És utána hová kerülnek az erősítő üzemmódjai?
A Thomsonon 10 ilyen plusz gomb van, sőt shifttel mindegyik gombnak (számok, kurzor, alapfunkciók, program és hangerő fel/le, ok, exit, stb) lehet 2. funkciója is.

Az erősítő esetében az bemenet választást a szám gombokkal lehet elvégezni (ilyenkor megjelenik egy "input" felirat felette). A többi funkció meg a felső részen jelenik meg, kiírva, hogy mi micsoda (pl.: tune-, tune+) és lapozgathatsz (olyasmi mint a shift) is közötte. Meg persze a középső (kerek) gomb 4 irányán is a sourround funkciók kapnak helyet ilyenkor . . .
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én sem a 300e-re gondoltam , hanem a 35-40e-s ProntoNeora. Nekem ennyit megérne egy ilyen tudású táv.
Én ezt is sokallom. Ennyiből veszek egy sztereó előfokot vagy egy közel egy végfokot.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Én sem a 300e-re gondoltam , hanem a 35-40e-s ProntoNeora. Nekem ennyit megérne egy ilyen tudású táv.
Igen, kb. ez a felső határ.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Én is inkább erősítőbe, tévébe, stb. teszem a pénzt. 300 rugót meg az egész házimozi rendszeremért nem kapnék, ha most meg akarnék szabadulni tőle. Egy távra biztosan nem cserélném el, akárhány mosógépet is tud vezérelni.
Én sem a 300e-re gondoltam , hanem a 35-40e-s ProntoNeora. Nekem ennyit megérne egy ilyen tudású táv.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igazatok van, de ez hosszú távú beruházásan is felfogható. A ProntoNeoval már egy "inteligens" házat is irányítani lehet. Nagy memóriája, akár több zónát is irányíthatsz vele. Még erősítő csere elött majdnem vettem egy Neot.
Én is inkább erősítőbe, tévébe, stb. teszem a pénzt. 300 rugót meg az egész házimozi rendszeremért nem kapnék, ha most meg akarnék szabadulni tőle. Egy távra biztosan nem cserélném el, akárhány mosógépet is tud vezérelni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Egyetértek Robotk@-val. Egy lcd kijelzős érintőképernyős táv tetszene, amit teljesen úgy konfigurálhatnék ahogy akarok, de ez még 50e sem ér meg nekem. Maximum 20e, amit egy ilyenért kiadnék.
Igazatok van, de ez hosszú távú beruházásan is felfogható. A ProntoNeoval már egy "inteligens" házat is irányítani lehet. Nagy memóriája, akár több zónát is irányíthatsz vele. Még erősítő csere elött majdnem vettem egy Neot.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Pl ilyen a Philips ProntoNeo. E-bayen hozzá lehet jutni 35-40e forintos áron. 

Egyetértek Robotk@-val. Egy lcd kijelzős érintőképernyős táv tetszene, amit teljesen úgy konfigurálhatnék ahogy akarok, de ez még 50e sem ér meg nekem. Maximum 20e, amit egy ilyenért kiadnék.

 
OFFTOPIC:

Mindenhol csak ez a sok kompromisszum, no meg az a fránya pénz!

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Pl ilyen a Philips ProntoNeo. E-bayen hozzá lehet jutni 35-40e forintos áron.

Egyetértek Robotk@-val. Egy lcd kijelzős érintőképernyős táv tetszene, amit teljesen úgy konfigurálhatnék ahogy akarok, de ez még 50e sem ér meg nekem. Maximum 20e, amit egy ilyenért kiadnék.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Ilyen biztos van, de nekem ez nem ér több 100e forintot.Kényelmes ember vagyok, de nem ennyire.

Pl ilyen a Philips ProntoNeo. E-bayen hozzá lehet jutni 35-40e forintos áron.

Max. egy 20-ast szánnék rá.
Annyira nem vagyok kényelmes ember, hogy nekem ennél többet érjen.
 
Ennyiért ami meg van az nem előrelépés a h/k távjához képest, úgyhogy részemről felejtős.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Értelek Én, de nekem a h/k erősítő távján az alap vezérlő funkcióknak van külön gomb és ez valamennyi eszközzel szépen müxik.De pl. már dvd-nél a menü előhívására egy menü feliratú gomb nincs, ami egy tök másik (asszem fejből channel) gombbal müxik. Namost nekem mindegy hogy ezt jegyzem meg vagy azt hogy egy univerzális távon a mondjuk a 2-es számú szabadon programozható gomb.
A távot összefirkálni nem fogom, és excel táblázatot sem bigyesztek mellé, hogy mi micsoda.
 
Olyan lcd-s táv kellene ahol a gombokat én feliratozhatom, makrokat csinálhatok, és ugye az alap hogy tanítható, tehát egy az egyben "rákopizhatom" az egyes eszközeimhez lévő komplett távirányítót minden gomjával elnevezésével együtt.
 
Ilyen biztos van, de nekem ez nem ér több 100e forintot.
Kényelmes ember vagyok, de nem ennyire.

Nekem is az lenne a legjobb, csak tartok a bonyolultabb távok többlépcsős menürendszerétől. 10 rugó alatt kihoztam a Thomsont, ami tényleg jobb, az meg 100 rugókba kerül.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Ilyen biztos van, de nekem ez nem ér több 100e forintot.Kényelmes ember vagyok, de nem ennyire.

Pl ilyen a Philips ProntoNeo. E-bayen hozzá lehet jutni 35-40e forintos áron.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Univerzális (tanítható) távirányítók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Nekem ez a bajom ezekkel a távokkal.Ha már meg kell jegyeznem melyik spec. funkciót hova (milyen más gombra) akkor mindegy, hogy a h/k távján jegyzem-e meg vagy egy másik távon.
Az alap vezérlő funkciók meg megvannak egy normális erősítő távon is, ami úgyis tanítható/programozható.

A Pio erősítőm távja is programozható, csak erősen le vannak korlátozva a szabadon felhasználható gombok. Ezért nem is használom, mert a Thomsonon nagyobb a szabadság.

Értelek Én, de nekem a h/k erősítő távján az alap vezérlő funkcióknak van külön gomb és ez valamennyi eszközzel szépen müxik.
De pl. már dvd-nél a menü előhívására egy menü feliratú gomb nincs, ami egy tök másik (asszem fejből channel) gombbal müxik. Namost nekem mindegy hogy ezt jegyzem meg vagy azt hogy egy univerzális távon a mondjuk a 2-es számú szabadon programozható gomb.
A távot összefirkálni nem fogom, és excel táblázatot sem bigyesztek mellé, hogy mi micsoda.
 
Olyan lcd-s táv kellene ahol a gombokat én feliratozhatom, makrokat csinálhatok, és ugye az alap hogy tanítható, tehát egy az egyben "rákopizhatom" az egyes eszközeimhez lévő komplett távirányítót minden gomjával elnevezésével együtt.
 
Ilyen biztos van, de nekem ez nem ér több 100e forintot.
Kényelmes ember vagyok, de nem ennyire.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”