Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dhcodoki moziszobája

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: tigris »

Gratula, nekem nagyon tetszik a nappalid, és a mozi is jól mutat benne. Mindig kilehet hozni valami jobbat a dologból, kérdés kinek mennyire van rá igénye és lehetősége. Nekem igy is nagyon tetszik.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: batman98 »


Üdv. Dhcodoki, és grat a topikhoz    (és thx az illetékeseknek a nyitásért  ).
 
És végre a saját topicodban adhatok át egy virtuális kézrázást a nappali enteriőrért. Elcsíphettünk már pár képet tőled itt, tetszetős nagyon.
Ha hasonlóan igényes lesz az épülő helyiség, akkor remek topicnak nézünk elébe...
 
És grat a Clarusokhoz is, csak elkészültek (az útitársad nagyon csöndben van ).
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Firekiller »


Nagyon ízlésesen berendezett nappali,ahol jelenleg kiélheted a mozi iránti vágyad!
Gratulálok az eddig elértekhez,az elkövetkezendő fejlesztésekhez pedig jó egészséget,kitartást és kreatív ötleteid megvalósítását kívánom!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


A régmúltba nagyon nem kívánkoznék visszamenni, mert sajnos nem rendelkezem fotókkal. Elég annyi, hogy minden 98-ban kezdődött. Egy Onkyo dolby surround erősítővel, egy Onkyo 7511-es CD playerrel, (az nagyon jó kis lejátszó volt) és egy pár Jamo cornet 195-el. Aztán volt pár készülék, ill. hangsugárzó fejlesztés, igaz közel sem olyan gyakori, mint egyes fórumtársaknál.   
Majd elköltöztem szüleim házából egy kis-másfeles panellakásba. Itt meg volt kötve a kezem rendesen. Egy képet találtam is:

 
Minimozi.   4db Mission M31i + M3c2 center + Polk PSW110 + alien. Mindez Onkyo 607-el hajtva.    Összességében nagyon jó kis panelos szett volt. Bár a szubot sosem mertem megküldeni igazán. Amiért leginkább bejött, az a homogenitása miatt volt. Ja, és azokat az állványokat + a hifipolcot én terveztem. :rolleyes:Az előbbiek homokkal voltak feltöltve, kb. 8kg-ot nyomtak. A plazma, pedig egy alap samsung model. PS50B450, nem mai gyerek. Amúgy nagyon nem ajánlom. A sötét részeket egyszerűen nem lehet szétválasztani. Vannak filmrészletek, amiket egyáltalán nem látni.  
Megtaláltam a hifipolc tervrajzát. Ha valakit esetleg érdekel, egy esetleges gyártás miatt:

 
Aztán 1-2 év szenvedés után sikerült családi házba költöznünk. A nappaliban kapott helyet a rendszer. De már ekkor tudtam, hogy pár éven belül megcsinálom a "játszószobát". Hamar kiderült, hogy kevés lesz ez a szett ide. Így jött a következő fejlesztés:

Pár variáció után, ilyen lett a mérföldkő. 4db M32i + 2db M34i + velo 10q + Onkyo 876. Ez már elég meggyőző tudott lenni. De hosszú távon ezt is vérszegénynek találtam. A sorba kötött monitorok sokkalta többet nyújtottak, mint az M3c2 center. Ráadásul hangszínben is jobban illeszkedett az ízlésemhez. A center nekem egy kicsit karcosan szólt.
Jött a következő fejlesztés, amivel el is érkeztünk a jelenhez:



 
Clarus Titan, egyelőre még 876-al kergetve. Még elég friss a szett, nincs bejáratva. Mindenesetre már most tudom, hogy hosszútávú kapcsolatunk lesz. Akinek megfordult a fejében egy ilyen irányú fejlesztés, feltétlen hallgassa meg, és készüljön fel a megvásárlására. Hallgatózás után tuti nem fog nemet mondani rá. Nekem ez a szett eddig a legdrágább mozis beruházásom volt, és egyben a legjobb ár/érték arányú is.    
 
Amint látjátok a szoba nem kifejezetten mozizásra termett. Ez elég erősen visszaköszön az akusztikában. Félelmetesen rossz az egész. Erős mélyhang kiemelések vannak jelen. Tisztában vagyok vele, hogy hol, miként lehetne javítani a helyzeten, de nem teszem, mert ez egy ideiglenes állapot. Ezt az évet kibírom így is. Már tervezgetem a felső szinten az erre kialakított szobát. Nemsokára beszámolok a terveimről. Feltéve, ha van rá érdeklődés.
Az építkezés során biztos előjönnek kérdések is, melyekben kérném segítségeteket.  
    

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Sziasztok! 
Ezen topikban szeretnék tőletek segítséget kérni az idén épülő moziszobám kivitelezéséhez. Rögtön meg is jegyezném, hogy a szoba lassan fog elkészülni, mert egy komplett felső szintet építek egyszerre. Addig is jön pár szösszenet a jelen rendszeremről, később pedig a jövőbeli tervekről.  

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”