Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dhcodoki moziszobája

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
A kémény felőli részén hogy lesz? Nem írtál róla. Nyitott lesz? Vagy oda is fal készül majd? A padló megoldás látható vonala miatt kérdezem..

 
Közvetlen a kémény mellett, a mozifelöli oldalon fog húzódni a válaszfal. Tehát, nem a hangszigetelő réteg szélén, hanem attól beljebb. Viszont lesz benne egy kis törés, de erről majd mutatok vázlatot, mert így nehéz megfogalmaznom. 
A vetítő rögzítésre miért írtad, hogy macerás?? 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Én úgy gondolom a flotex és hasonló folyékony tapéták, inkább a magasabb frekvenciás hangokra vannak hatással.
Igen, a vászon alatt lesz minden. Tudom manapság divat minél tisztábban hagyni a frontoldalt, de én szeretem ott látni a technikát.
 
Fodesz!  
A vászon és projektor helye már nem fog változni. Így kábeleztük be az egészet. Majd készítek egy képet, ahol bejelölöm a válaszfal nyomvonalát. Lesz ott egy kis "cikkcakk" még .  

 
A flotex több okból is jó választás szerintem.Hang és hő szigetel,meleg hatást kelt,nem fénylik,a vetítés szempontjából ezért nagyon jó.
Akusztikailag is biztos hogy jó lenne,ha szepinél már "hallottad" milyen.
 
Igen volt egy sejtésem látva a képen a kábelcsatornákat hogy mindennek megvan már a helye.
Jó lesz az így is biztosan.
A kémény felőli részén hogy lesz? Nem írtál róla. Nyitott lesz? Vagy oda is fal készül majd? A padló megoldás látható vonala miatt kérdezem..
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
Csak mert akkor a vetítő sem a ferde falsíkra menne,(ami szerintem nem is kivitelezhető tökéletesen )
 
 

 
Mire gondolsz pontosan??  

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
Ha a ferde falsíkon kapna helyet a vászon akkor a centersugárzót viszont mindenképp a vászon mögé kellene rakni mert ha elé kerül
a 40cm mélységével nagyon belógna a szoba közepébe közel is lenne  és nem volna jó.. Doki erre van ötlet?
A vászon alatt mekkora hely maradna? Ha egy síkban lenne a center eleje a vászonnal akkor az jó ,be lehet tolni alá,mert mögötte úgyis van hely...

 
Egy hullámhosszon vagyunk. Első körben én is az ablakokhoz terveztem a vásznat. De hamar túladtam rajta. Kizárólag fix vászonban gondolkodom. Nem csak a hullámosodás miatt, hanem egyszerűen tetszenek azok a szobák, ahol látszik a vászon. 
Aztán jött a hangáteresztő anyag ötlete, mit ahogy te is említed. Mondván, hogy úgy majd kellő magasságba fel tudom rakni a centert a vászon mögé. De kifaggatva a clarus tulajokat, mindenki azon véleményen volt, hogy hála a kialakításnak, nem érzékelni a centersugárzó mélyről jövő irányát. Mára ezt már én is megtapasztalhattam.
Körülbelül 40-50 centi helyem lesz a vászon alatt. A lehető legmagasabban fogom elhelyezni a centert, és úgy lesz megcsinálva, hogy be tudom majd tolni a vászon alá. Szerintem ez így járható út.  
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »





A flotex-re azért gondolom hogy segít az akusztikán mert a mozikban is szőnyeg van ragasztva az oldalfalakra(gondolom a hangvisszaverődés tompítása a cél) és a flotex felülete is hasonló(főleg a gépi szórt,de a kézi is)hatással van a mélyhangokra és ehhez még hozzáadódik a ferde fal,így csak jó lehet!
 
Az hogy így rendezed el a szobát még azzal a praktikummal jár hogy könnyen hozzáférhetőek a hifi cuccok,erősítő popsi,kábelek stb.ha jól gondolom a vászon alatt lessz minden.
 
Ui. Ezt a szobát én is így rendeztem volna be!


 
Én úgy gondolom a flotex és hasonló folyékony tapéták, inkább a magasabb frekvenciás hangokra vannak hatással.
Igen, a vászon alatt lesz minden. Tudom manapság divat minél tisztábban hagyni a frontoldalt, de én szeretem ott látni a technikát.
 
Fodesz!  
A vászon és projektor helye már nem fog változni. Így kábeleztük be az egészet. Majd készítek egy képet, ahol bejelölöm a válaszfal nyomvonalát. Lesz ott egy kis "cikkcakk" még .  

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Kár hogy ott vannak az ablakok Lehetne azon a falon is a vászon és akkor a kéménynél pedig a kanapé...
Én véleményem szerint így nézne ki legjobban. A szimmetrikusság miatt és esztétikailag is.Még a két front is elférne viszonylag széthúzva egymástól a ferde fal síkig amíg lehet...
De ebben az esetben fix vászon nem jöhetne szóban csak az ellenkező oldalon ahol a kémény van ha az a rész nem maradna nyitott csak akkor...
 

 
 
Az ablak felett egy motoros vászonra gondolok hírtelen.Vagy gáz lenne úgy?  
Csak mert akkor a vetítő sem a ferde falsíkra menne,(ami szerintem nem is kivitelezhető tökéletesen )illetve a hallgatási/nézési távolság is jobb lenne...
 
Egyáltalán minek oda ablak? Ha oda kerülne egy lehúzható vászon akkor már a sötétítés is meg volna oldva
 
Ha a ferde falsíkon kapna helyet a vászon akkor a centersugárzót viszont mindenképp a vászon mögé kellene rakni mert ha elé kerül
a 40cm mélységével nagyon belógna a szoba közepébe közel is lenne  és nem volna jó.. Doki erre van ötlet?
A vászon alatt mekkora hely maradna? Ha egy síkban lenne a center eleje a vászonnal akkor az jó ,be lehet tolni alá,mert mögötte úgyis van hely...
 
 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Izgulok az akusztika miatt. A neten található több ezer házimozi kép között, nem találtam még olyan tetőtéri szobát, ahol keresztbe rendezték volna be a nézőteret. Remélem nem akusztika problémák miatt. 
 
Doki,nekem nagyon tetszik ez a felső szintes megoldás még ha ferde falsíkok is vannak akkor is.Igazi "elvonulós" szoba lesz majd ha kész lesz! atc-vel egyetértek ,érdemes volt nyitni topikot,lesz bőven téma ezzel kapcsolatban mire a végére érsz. A flotex szerintem fantasztikus lenne nagyon nem bánnád meg telibe az egész szobát le lehetne tapétázni vele.
Én az biztos ha újra csinálnám a szobát ezt választanám.
 
A kémény felőli rész nyitott marad? Erről még nem írtál...
csak ha igen akkor lehetne még a vászon helyét is variálni ha nem végleges a ferde falra épített függőleges szerkezet...
 

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Szia Forest74!
 
Izgulok az akusztika miatt. A neten található több ezer házimozi kép között, nem találtam még olyan tetőtéri szobát, ahol keresztbe rendezték volna be a nézőteret. Remélem nem akusztika problémák miatt.
 
A napokban voltam Szepinél, és megszemléltem/megfüleltem azokat a dolgokat amik foglalkoztattak. Az ő általa felrakott flotex nagyon szimpatikus volt nekem. Nagy valószínűséggel fogom alkalmazni, de egyelőre csak a plafonra, és a ferde síkokra tervezem.
 
Remélem a lentebb bemutatott nappalim akusztikájánál sokkal jobbat fogok kapni. Szepi szobájában hihetetlen mennyire jól mozognak a mélyhangok. Persze azt nem mondtam, hogy a flotexnek/foltexnak ("alexnek/alexnak" - valami amerika 2 ) köszönheti. Voltak olyan jelenetek, mikor mintha ollóval vágták volna el pl. a robbanást. Ha hasonlót elérek, nagyon boldog leszek.
A ferde fal sztm jó hatással van a mélyhangokra,egy panel mozi/hálóban volt az első rendszerem és voltak godok a subbal később az új tetőteres mozi/nappaliban(ua. A redszer)ahol picit nagyobb térhez még hozzájött az ülőgarnitúra mögötti ferde fal és a mélyhangok a helyükre kerültek(kivéve egy/két magyar szinkront:-)és mintha a ferde fal a fülemhez terelné a hangot plussz a különbözö szögek miatt szebben szólt minden.Biztos vagyok hogy rendben lessz nállad is!
 
A flotex-re azért gondolom hogy segít az akusztikán mert a mozikban is szőnyeg van ragasztva az oldalfalakra(gondolom a hangvisszaverődés tompítása a cél) és a flotex felülete is hasonló(főleg a gépi szórt,de a kézi is)hatással van a mélyhangokra és ehhez még hozzáadódik a ferde fal,így csak jó lehet!
 
Az hogy így rendezed el a szobát még azzal a praktikummal jár hogy könnyen hozzáférhetőek a hifi cuccok,erősítő popsi,kábelek stb.ha jól gondolom a vászon alatt lessz minden.
 
Ui. Ezt a szobát én is így rendeztem volna be!

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



... első ránézésre brutálisan jó mélytartományt fogsz kapni(ferde falak miatt)!
 
Festés helyett én Szepi-féle tapétát választanám,akusztikai és esztétikai szempontból is tökéletes választás lenne....
 

 
Szia Forest74!
 
Izgulok az akusztika miatt. A neten található több ezer házimozi kép között, nem találtam még olyan tetőtéri szobát, ahol keresztbe rendezték volna be a nézőteret. Remélem nem akusztika problémák miatt. 
 
A napokban voltam Szepinél, és megszemléltem/megfüleltem azokat a dolgokat amik foglalkoztattak. Az ő általa felrakott flotex nagyon szimpatikus volt nekem. Nagy valószínűséggel fogom alkalmazni, de egyelőre csak a plafonra, és a ferde síkokra tervezem.
 
Remélem a lentebb bemutatott nappalim akusztikájánál sokkal jobbat fogok kapni. Szepi szobájában hihetetlen mennyire jól mozognak a mélyhangok. Persze azt nem mondtam, hogy a flotexnek/foltexnak ("alexnek/alexnak" - valami amerika 2  ) köszönheti.  Voltak olyan jelenetek, mikor mintha ollóval vágták volna el pl. a robbanást. Ha hasonlót elérek, nagyon boldog leszek.   

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: AVX »



Gratulálok a nappalihoz és topic-hoz!
 

Lehet fura, de egyből megéreztem, hogy neki érdemes topikot nyitnom.
Jó döntés volt.

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


A szoba és ahogy elrendezed benne a mozit tökéletes,igy első ránézésre brutálisan jó mélytartományt fogsz kapni(ferde falak miatt)!
 
Festés helyett én Szepi-féle tapétát választanám,akusztikai és esztétikai szempontból is tökéletes választás lenne.
 
Szép munka,gondos anyaghasználat,kitartás csak pár nap és kész!

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


  Gratula a mostani nappali mozidhoz nagyon tetszik...      
A moziszoba építéséhez meg kitartást kívánok, és  ne hagyjál ki semmit se mert utólag nagyon nehéz már módosítani bármit is....
 
  Sok sikert...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Akkor az ígért tervezet. 
A szoba a ház felső szintjén helyezkedne el. Próbálok nagyobb hangsúlyt fektetni a hangszigetelésre illetve akusztikára, későbbiekben pedig az esztétikumra. Igaz az előbbit sokkal fontosabbnak tartom mindennél, így lehet, hogy elviszi a keretet a többi összetevő elől. De úgy vagyok vele, hogy a szoba a rendszer egyik legfontosabb része, azt egyszer kell megcsinálni rendesen, a többit a későbbiekben lehet fejleszteni.
 
A mozit egy 5x8-as alapterületű szobában rendezem be. Alulra egy komolyabb hangszigetelő rétegrend került. Erről szívesen küldök részleteket privátban. 
Azért ezt a rendszert választottam, mert padlófűtésben gondolkodom, és spórolnom kellett a magassággal. Úgy gondolom ez az úsztatott padló + a padlófűtés betonrétege maximálisan helyt fog állni.
A válaszfal közvetlen a kémény mögött (mozi felőli oldalon) húzódik majd.

 
A mennyezetet duplán gipszkartonoztuk. Két réteg közé greenglue anyagot tettünk. Erről több helyen találni infót. Egyébként a válaszfal rétegrendjében is fog szerepelni.

 
A projektor helyénél a mennyezetet megerősítettem több réteggel. Nem csak a súlyterhelés miatt, hanem az esetleges rezgések elnyelése céljából. Nem lenne valami jó élmény, ha minden robbanásnál beremegne a kép.
 
 
 
Így nézne ki a vászon helye:
(Egy falat tervezek felhúzni. Pontosabban egy fából készült tartószerkezetet.)

 

 
Amint látjátok, a proji lencséje (50-60cm hosszú vetítővel számolva) körülbelül 350cm-re lenne a vászontól. Egyes vetítőkkel épphogy kitudnám vetíteni a 240cm széles képet. A zoomot majdnem maximálisan ki kellene tekerni. (Igaz, vannak ennél rövidebb vetítők is) 
 
 Mit gondoltok, maradjon így, vagy csökkentsem a vászonméretet????
 
Az alábbi kalkulátort használtam:
http://www.projectorcentral.com/project ... ulator.cfm
Megbízható, vagy van ennél pontosabb is????
 
Sosem használtam még vetítőt, így szívesen fogadok bármiféle tanácsot ezzel kapcsolatban is. 
Pl: - vászon típus,
- vetítési távolság,
- a kettő közti összefüggés. Van-e negatívum, ha túl közel van a vetítő a vászonhoz. Gondolok itt az esetleges túl erős fényvisszaverődésre (bár ezzel most lehet nagy baromságot kérdeztem, de tényleg nulláról indulok ezen téren... így röhögni nem ér  )   
 
A szobában egyébként sötét színeket fogok használni, és maximálisan besötétíthető lesz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Kérdés: (nem Clarus miatt!!!)
Mit mondanál mennyire ad többet, hogy hátul is a frontokkal megegyező álló dobozok vannak?
Megrendeléskor nem merült fel, hogy hátra inkább a Titán álló (ha már álló) Bipol (Dipol?!)  dobozok kerüljenek?
 
Illetve ha már úgyis csinálsz külön mozi szobát és nem maradnak a nappaliban, nem lett volna jobb fekete szett? Vagy tényleg a sötét wenge?

Szia Cecil!
Köszönöm!
Egy pillanatra felmerült, hogy hátra dipól állók kerülnek, de hamar túladtam a gondolaton. Egyik bogaram a homogenitás, és nem tudom a dipólokkal mennyire lenne az a rendszer. A másik pedig, hogy mindig hagyományos felépítést használtam surroundnak, és sosem találtam beszűkültnek a teret. Én teljesen elégedett vagyok ezzel a felállással. Szerintem a szoba kialakítás sem kedvezne a dipóloknak. Ezt majd látni fogod.
 
Első nekifutásra a sötét wengét szerettem volna, barna-fekete szobában. De páromnak jobban tetszenek a bordó-fekete moziszobák, így két szín jött szóba. A tiszta fekete, illetve a bordó. Közös döntés alapján bordó lett. Szükség esetén ebből könnyen lehet feketét varázsolni, ami fordítva már nem igaz. Egyébként pont tegnap jegyeztem meg, hogy de jó, hogy ezt választottuk. Nagyon jól mutat élőben. Főleg az előlap miatt izgultam, mert elég egyedi design. Ezzel is maximálisan elégedett vagyok.
Ami negatívum lehet, hogy a későbbi fejlesztésekkor nehéz lesz ugyanezt a színt berendelni. Pl. szubnál, vagy a végfokok oldallapjainál. (pácolt anyagról van szó ugye) Kértem, hogy gyártsanak le egy színmintát is, de sajna ez nem jött össze.

Avatar
norbee48
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2009.02.05., csüt. 21:11
Értékelés: 500

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: norbee48 »


Gratulálok a nappalihoz és topic-hoz!
Kíváncsian várom a fejleményeket, én is egy ilyet szeretnék majd megvalósítani!
N.
 
Aavik - Borresen - Ansuz

Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: robert99 »

Gratulálok a topichoz  . Szép a nappalid!

Vendég

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali és Grat!!!
Nagyon hangulatos már ez a mozi/nappali is, kíváncsian várom hogy alakul a dedikált szoba projekt!!!
 
Kérdés: (nem Clarus miatt!!!)
Mit mondanál mennyire ad többet, hogy hátul is a frontokkal megegyező álló dobozok vannak?
Megrendeléskor nem merült fel, hogy hátra inkább a Titán álló (ha már álló) Bipol (Dipol?!)  dobozok kerüljenek?
 
Illetve ha már úgyis csinálsz külön mozi szobát és nem maradnak a nappaliban, nem lett volna jobb fekete szett? Vagy tényleg a sötét wenge?
 
 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Gratula én is a topikhoz és sok sikert a leendő moziszoba építéséhez!
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
csaba-jedi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2013.02.19., kedd 21:27
Értékelés: 16

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: csaba-jedi »


Gratulálok a topichoz.Szerintem a clarusok ár érték arányban rendben vannak ezért sok örömet kívánok hozzájuk.
Üdv Csaba.
.
Dynaudio,JL Audio,Plinius,Bryston,Oppo,Sony,Isotek,Audioquest.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Köszönöm mindenkinek!
Örülök, hogy így az elején kicsit feljött ez a Clarus téma, de ne legyen ebből vitafórum. Én is csak annyit tudok javasolni, hogy el kell menni meghallgatni. Úgy gondolom a negatív hozzászólások nagy részét egy lejárató kampánynak köszönhetjük, melyet a gazdasági harc szül. A másik része talán az audiophile közösségből jöhet. Lehet ott könnyebben talál az ember jobbat, ezt nem tudhatom. Egy biztos, mozi téren az én ízlésemnek maximálisan eleget tesz. A legjobb igazoló a bejáratás közbeni libabőrözés volt.   
 
Tigris!
Igen, lehetne lépni akusztika téren is, de arra rámenne a nappali jelenlegi hangulat világa. Azt pedig tudván, hogy lesz egy külön szoba mozizásra, nem szeretném elrontani. Ide a nappaliba tervezek egy sarokgarnitúra frissítést, és szeretnék egy igazi oldschool hifit felállítani. De az még nagyon messze van. Most minden erőmmel a moziszobára és a komplett felső szintre koncentrálok.
 
555bubu!
Tetszik a nickneved.  Gondolom a boxermotorosok ihlették.  
Hogy hol a szub?!?! Röhögni fogsz, a gardrób szekrényben... Jelenleg van itthon egy velo 12R és egy 10Q. Előbbit árulom, jelenleg jegelés alatt. Utóbbit pedig direkt nem kötöttem be, hogy ismerkedjek a clarus hangjával. Ha összeszoktunk, akkor természetesen megtámogatom alulról.
 
Aleksz83!
Köszönöm neked is! A falon amit látsz, nem kőburkolat. Gipszből van, de élőben sem könnyű megkülönböztetni. Elég sokat szívtam vele, mert mikor felraktuk, látszottak az elemek közti rések. Pedig próbáltuk összecsiszolni őket, de lehetetlen. Így jött az ötlet, hogy lisztfinomságúra őröltettem pár elemet, és impregnálóval kikeverve, kifugáztam vele a réseket. Nem volt kis meló, de a végeredmény magáért beszél. Itt Fodeszmesternek szeretném mutatni, mit találtam ezzel kapcsolatban: http://www.anrodiszlec.hu/product_info. ... ts_id/7890 Igaz drága, de ha valaki nem akar küzdeni vele, mint ahogy te is tetted, akkor jó megoldás lehet kő helyett. Mondjuk a tiéd legalább egyedi! 
 
A moziszoba jelenlegi helyzetéről a napokban beszámolok. 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Szia Dhcodoki!
Gratulálok a szép nappalidhoz és a mozidhoz,minden képen látható az igényesség,rendszeretés és maximalizmus ami fontos minden hobbinál.
 
Kíváncsian várok minden infót/képet amit megosztasz(alaptól a tetőig)!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Dhcodoki, gratulálok az új topikhoz!!   Gyönyörű a nappali enteriőr nagyon hangulatos ízléses,pazar és írígylésre méltó.Mind ez így egyben
 
Kiváncsi leszek majd milyen lesz a felső szint mozi kialakítás. Toljad bátran a kérdéseket ha lesz az építéssel kapcsolatban biztos lesz segítő válasz is majd!
 
Aleksz83!
A Clarusról már sok vélemény kialakult eddig. Van akinek tetszik van akinek nem. Én tiszteletben tartom annak a véleményét is aki azt mondja neki nem jön be,sőt közeli baráti körben is van ilyen..
De azért érdemes meghallgatni őket.Nagyon mozisra vannak építve/hangolva és ezen az árszinten bőven meg is állják a helyüket .Most nem azt kell ezalatt érteni hogy csak hangosan kell tolni nekik és minden jó lesz. Badarság,de így leírni nem lehet menj el hallgatózni úgy mint itt megtette Firekiller és Dhcodoki is akik váltottak is. Pl Firekiller a két előkelő  Rotel komponensét máris lecserélte. Gondolom biztos nem semmiért.. Természetesen nem meghallgatás nélkül.
Dokinak is bejött. Egy biztos akkor alakul ki az igazi mozi varázs,ha megfelelő erősítőkkel és vezérléssel vannak dolgoztatva, másképpen  nem biztos hogy hozzák az elvártakat.
A PH  számomra ennek a fórumnak a színvonalát nagyon messziről sem éri el,sőt olvastam ott már akkora baromságokat különböző "szakiktól" hogy inkább kerülöm is azt a fórumot.
Már a neve sem "mozis" így nem is formálok további véleményeket róla...
 
Ha lehet azonban inkább Dhcodoki moziszobája legyen a topik témája ne Clarus hangfalak. Én ezzel le is zártam  :)Doki ha OFF voltam csak szólj és már törlöm is az írásom...
 
 
 
 

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Firekiller »



 
Én egyiket sem hallottam, kíváncsi lennék itt mi az álláspont.

Akkor itt az ideje hogy felkerekedj,elmenj valamelyik fórumtárshoz és saját füleddel győződj meg mindarról,melyről eddig jószerével csak a sárdobálás ment sokak részéről....
Biztos vagyok benne,hogy nem a csalódottság kaján fintorával állnál fel egy mozidemó eltöltése után!

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »


Nagyon szép a szoba, nálunk is csodájára jártak a szomszédok a kőburkolat miatt.

Más: Ha már Clarus. Ma pont nézegettem kíváncsiságból ezt a márkát megint, és egy ilyen hsz-be futottam bele PH-n:

"Még nem hallottak jobbat.
Amióta a "Kláruszék" résztvevői a Hiltonos sóknak, azóta mindegyik demócuccukat meghallgattam (kivéve a tavalyit).
Közben figyeltem a közönséget, akik lelkesen, vidáman és elégedetten hallgatták azt, ami hozzáértők számára rettenet. Felesleges olyan embert kérdezni, aki úgyis csak dicsérni fogja a saját "lovát".
Azt is ki merem jelenteni, olyan ember véleményére semmiféle hangzással kapcsolatos témában nem adok, akinek otthon Clarus rendszere van."

"Négy házimozi són hallottam Clarust, citrom díjat érdemeltek volna. A nagy hangerőn kívül semmi jót nem lehetett mondani rájuk."

Megmagyaráznák nekem ezt a Clarus tulajok, hogy miért ez a vélemény?
Ráadásul egyhangú vélekedés van ott erről a márkáról.
 
(Illetve ezekről a márkákról: "Jamo, Magnat,Clarus MNC SAL kerülendők"

Én egyiket sem hallottam, kíváncsi lennék itt mi az álláspont.
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Vendég

Dhcodoki moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó lesz a bemutató, kíváncsian várom a moziszoba kialakítását! 
 
Itt teszik, hogy csak a királynak van kialakítva a mozi-hangzás, de neki kell az élmény elsősorban! 
Gondolom ez változni fog.
 
Egy kérdés: A mostani felállásban hol van a szub?? 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”