Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ajsa most már nagyon fel van világosítva.
És meggyőződhetett arról is, hogy így van, mert két egymástól független hozzászólás is ugyanazt mondta neki.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bocs, Gordon már nyitva volt az oldal és azért válaszoltam szinte ugyanazt jóval később. Nem láttam.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tegnap láttam, a 4:3-as tévén nagyon eltérő a fekete csíkok szélessége. Mitől függ ez? Volt, hogy széthúzva ("átvált 4:3" funkció tv-n, DVD-n 4:3 kép beállításával) is csak a fele képernyőt töltötte be.
A fekete csíkok vastagsága és a kép magassága a felvétel képarányától függ. Egy 4:3-as TV-n a 4:3-as filmet teljes képernyőn futnak fekete csík nélkül. Az 1.85:1 képarányú filmet már tartalmaznak alul-felül fekete csíkot. A 2.35:1 arányú filmet még keskenyebbek még vastagabb fekete csíkokkal. Vannak egészen extrém képarányú filmek. A Ben Hur pédául 2.76:1 képarányú. Itt már valóban a film szinte keskenyebb, mint a 4:3-as kép fele.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Tegnap láttam, a 4:3-as tévén nagyon eltérő a fekete csíkok szélessége. Mitől függ ez? Volt, hogy széthúzva ("átvált 4:3" funkció tv-n, DVD-n 4:3 kép beállításával) is csak a fele képernyőt töltötte be.
A szélesvásznú filmek nem mindegyike 16:9, sőt a többség ennél szélesebb 21:9 (2,35:1). Ezek a filmek a 16:9-es tévéken is rendelkeznek fekete csíkkal (nyilván ikisebbel, mint a 4:3-asok esetén). Vannak még ennél is szélesebb filmek. Pl. a Ben Hur 2,6:1 képarányú.
gordon314.fw.hu

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »

Tegnap láttam, a 4:3-as tévén nagyon eltérő a fekete csíkok szélessége. Mitől függ ez? Volt, hogy széthúzva ("átvált 4:3" funkció tv-n, DVD-n 4:3 kép beállításával) is csak a fele képernyőt töltötte be.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....Szóval egyelőre ne, a tv és a DVD közé?

Oda nem érdemes, mert nincs az a minőségi kábel és erősítő, ami a tévéadás hangjából igaz minőséget hozna ki.
Ha lesz majd egy külön CD lejátszód, akkor aközé és az erősítőd közé érdemes drágább interkonnektet venni. amíg DVD-ről egy a CD addig azt is a digitális kábelen érdemes "intézni".
gordon314.fw.hu

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Megnyugodtam nekem is a Hama gagyi van.   Jelzem, sejtettem azért. Ha már itt tartunk, más -engem most az RCA érdekelne- kábelben is ekkora különbségek vannak?

Amire most fogsz RCA-RCA kábelt venni (dvd - music center) arra nem érdemes sok pénzt költeni. Az igazi fonimságokat úgy sem hozzák ki ezek a cuccok.
Tedd félre inkább a pénzed, mert ha majd veszel házimozi erősítőt, akkor egy közepes koax digitális kábelt érdemes majd beszerezned a DVD és az erősítő közé. A TV meg az erősítő közé meg megint csak elég lesz a gagyi a tévé adások gyengébb hangminőségéhez.

Na pont erre voltam kíváncsi, hogy egyáltalán érdemes-e? És ha igen, hová?
Gondolatolvasó vagy. :vazeg:
Szóval egyelőre ne, a tv és a DVD közé?
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Megnyugodtam nekem is a Hama gagyi van. Jelzem, sejtettem azért. Ha már itt tartunk, más -engem most az RCA érdekelne- kábelben is ekkora különbségek vannak?

Amire most fogsz RCA-RCA kábelt venni (dvd - music center) arra nem érdemes sok pénzt költeni. Az igazi fonimságokat úgy sem hozzák ki ezek a cuccok.
Tedd félre inkább a pénzed, mert ha majd veszel házimozi erősítőt, akkor egy közepes koax digitális kábelt érdemes majd beszerezned a DVD és az erősítő közé. A TV meg az erősítő közé meg megint csak elég lesz a gagyi a tévé adások gyengébb hangminőségéhez.
gordon314.fw.hu

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én is a Hama Pro mellett szavaztam annó, azaz vettem mindjárt kettőt is, (a videóhoz is) jelentős javulást hozott, nemcsak a DVD-nél, de a videónál is.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Megnyugodtam nekem is a Hama gagyi van. Jelzem, sejtettem azért. Ha már itt tartunk, más -engem most az RCA érdekelne- kábelben is ekkora különbségek vannak?

Sőt.. Ennél sokkal nagyobbak is :vazeg:

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Megnyugodtam nekem is a Hama gagyi van. Jelzem, sejtettem azért.
Ha már itt tartunk, más -engem most az RCA érdekelne- kábelben is ekkora különbségek vannak?
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Igc »


Érdemes valamilyen nevesebb gyártótól profi Scart kábelt venni, vagy jó lesz a Hama is az MM-ból ?
Az én Profigold kábeleim is igen jók, a Scart 5e körül volt, de jobb, mint a Hama Pro Class..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
mocifonok
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.30., szer. 13:07
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: mocifonok »


A No-Name Scart kábel után a Hama Pro-Class szemmel látható minőségjavulást eredményezett. Szóval megérte.
 
Negatívum: volt Hama Pro-Class (vagy valami más minőségi csoportjuk) digit. coax kábelem, ami hibásnak bizonyult (5.1 és 2.0 váltások), de kicseréltem, azóta semmi gond. Lehet, hogy kifogtam az 1000-ből azt az 1-et.
TV: Panasonic TX-32PL10, DVD: Pioneer DV-350, VHS: Daewoo 6head, Erősítő: Yamaha RXV-530, Hangfalak: Jamo Studio 170, Sony SS170 surround

Avatar
Firglisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 15:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Firglisz »



Igen tényleg egy ilyen átalakító volt. Már csak egy kérdés maradt. Érdemes valamilyen nevesebb gyártótól profi Scart kábelt venni, vagy jó lesz a Hama is az MM-ból ? 
Attól függ melyik Hama. A ProClass jó lesz. De jó a Monitor Scart kábele is. Mindkettő 5 ezer környékén van.

Szóval Hama Pro rulez. Köszi !

TV:Sony KV32-FQ86 DVD:Sony NS585P Kábel: AN C és AN B
CD:CA D-500SE Erősitő:CA A-500 Hangfal:Audio Note K/D

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Slash »

Nah, megnyugodtam, nekem a videóhoz a Hama gagyi van

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval kétféle Hama létezik?
Van a Hama gagyi és van a Hama ProClass.
 
Ez a Hama gagyi:
 

 
Ez a Hama ProClass:
 


Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »

Szóval kétféle Hama létezik?
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


A félreértések elkerülése végett: én a Metróban vettem 400 kemény forintért Hama kft. által forgalmazott, made in China, teljes bekötésű scart kábelt. Gondolom nem erről van szó jelen esetben.
Nem pont erről van szó, de ezt is kitárgyalhatjuk

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »

A félreértések elkerülése végett: én a Metróban vettem 400 kemény forintért Hama kft. által forgalmazott, made in China, teljes bekötésű scart kábelt. Gondolom nem erről van szó jelen esetben.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Igen tényleg egy ilyen átalakító volt. Már csak egy kérdés maradt. Érdemes valamilyen nevesebb gyártótól profi Scart kábelt venni, vagy jó lesz a Hama is az MM-ból ? 
Attól függ melyik Hama. A ProClass jó lesz. De jó a Monitor Scart kábele is. Mindkettő 5 ezer környékén van.

Szerintem ennél többet nem érdemes rákölteni, mert nem fogsz tapasztalni semmi minőségbeli változást.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen tényleg egy ilyen átalakító volt. Már csak egy kérdés maradt. Érdemes valamilyen nevesebb gyártótól profi Scart kábelt venni, vagy jó lesz a Hama is az MM-ból ?
Attól függ melyik Hama. A ProClass jó lesz. De jó a Monitor Scart kábele is. Mindkettő 5 ezer környékén van.

Avatar
Firglisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 15:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Firglisz »



Akkor azt hiszem szerzek egy kábelt és letesztelem. Egy biztos amikor a számitógépről néztem a filmeket TV-n a Scart-os megoldás enyhén szólva csapnivaló képet produkált (igaz ide kellett még egy Scart-ra átalakító), míg az S-video kábellel egy az egyben összekötve nagyon szép képet láttam.
Na várjunk egy picit... Ha számítógépről beszélünk, annak csak S-video és kompozit kimenete van, amit te használtál, az nagy valószínűséggel egy sima RCA-Scart átalakító volt, ami csak kompozit jelet visz át, úgyhogy annál tutira jobb az S-video. Egyéb esetben viszont (asztali lejátszónál) az RGB a jó választás.

Igen tényleg egy ilyen átalakító volt. Már csak egy kérdés maradt. Érdemes valamilyen nevesebb gyártótól profi Scart kábelt venni, vagy jó lesz a Hama is az MM-ból ?

TV:Sony KV32-FQ86 DVD:Sony NS585P Kábel: AN C és AN B
CD:CA D-500SE Erősitő:CA A-500 Hangfal:Audio Note K/D

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Doki »


Akkor azt hiszem szerzek egy kábelt és letesztelem. Egy biztos amikor a számitógépről néztem a filmeket TV-n a Scart-os megoldás enyhén szólva csapnivaló képet produkált (igaz ide kellett még egy Scart-ra átalakító), míg az S-video kábellel egy az egyben összekötve nagyon szép képet láttam.
Na várjunk egy picit... Ha számítógépről beszélünk, annak csak S-video és kompozit kimenete van, amit te használtál, az nagy valószínűséggel egy sima RCA-Scart átalakító volt, ami csak kompozit jelet visz át, úgyhogy annál tutira jobb az S-video. Egyéb esetben viszont (asztali lejátszónál) az RGB a jó választás.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Scart-os megoldás enyhén szólva csapnivaló képet produkált (igaz ide kellett még egy Scart-ra átalakító), míg az S-video kábellel egy az egyben összekötve nagyon szép képet láttam.
Ebben az esetben viszont egyértelmű a megoldás!

Avatar
Firglisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 15:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Firglisz »


SCART-on keresztül RGB-vel és nem kompozit videoval, szerintem természetesebb kép kapható, mint SVIDEO-n keresztul. Ez utóbbival uygan talán erőteljesebbek a színek, de az RGB homogénebb, életszerűbb képet ad. Szerintem.
Akkor azt hiszem szerzek egy kábelt és letesztelem. Egy biztos amikor a számitógépről néztem a filmeket TV-n a Scart-os megoldás enyhén szólva csapnivaló képet produkált (igaz ide kellett még egy Scart-ra átalakító), míg az S-video kábellel egy az egyben összekötve nagyon szép képet láttam.

TV:Sony KV32-FQ86 DVD:Sony NS585P Kábel: AN C és AN B
CD:CA D-500SE Erősitő:CA A-500 Hangfal:Audio Note K/D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”