Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
GoldSun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2003.12.11., csüt. 12:32
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GoldSun »

Köszi a segítséget! Most már minden tiszta!
TV: Samsung PS58B850, DVD: Primare V25, BLU-RAY: Pioneer BDP320, Előerősítő˝: Marantz AV9000, Végerősítő: Marantz MM9000 HANGFALAK: Mordaunt Short 906 (front), 905c (center), 902 (surround), 907w (sub) Kábelek: Audioquest Type 4 (front), Black&White LS-1002 (center), Fejes: Sennheiser HD555

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


(a Dolby csak mátrix 6.1-es rendszert licenszel)
Ne máááá. 6.1-es? Én azt hittem a harmadik résszel véget értek Neo viszontagságai.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még talán két aprósággal egészíteném ki.
 
1. Van THX-EX ez annyiban különbözhet a Dolby Digital 5.1EX-től, hogy két surround center csatornát ír elő a THX szabvány így két monó SR center van.
 
2. A DTS-nél létezik diszkrét 6.1-es rendszer (a Dolby csak mátrix 6.1-es rendszert licenszel). Ebben az esetben mind a 6 csatorna diszkrét hangsávú. A lefelé kompatibilitás miatt minden diszkrét 6.1-es DTS egyben mátrix 6.1-es is. Ilyenkor a matrix centert kivonják majd kioltják a jelből és helyére teszik be a diszkrét 6. csatornát. Diszkrét DTS csak házimozinál fordul elő, moziban nem.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Pont ezt akartam írni. Idézet a hazi.mozi.hu lapról: "Új változatok a Dolby Digital Surround EX ill. a DTS-ES elnevezésű formátumai, melyek a műsorokat egy harmadik surround csatornával egészítik ki, amit a néző mögött elhelyezett további surround hangsugárzókban lehet megszólaltatni (2-es ábra). A Surround EX ill. DTS-ES műsorok teljesen kompatibilisek a szokványos 5.1-es lejátszással (a hátsó center információ megosztva szólal meg a bal és jobb surround csatornákban)."
Én is most olvastam.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


A segítségeteket szeretném kérni! Bár nem vagyok kezdő házimozis, bevallom, nem tudom, mi a különbség a DD 5.1 és a DD 5.1 EX között. Egy "tudatlan" házimozis barátom kérdezte, s nem tudtam neki elfogadható választ adni. DD 5.1 EX = DD 6.1 ??? Vagy a DD 5.1 EX a THX követelményeinek megfelelő formátum???
Köszi a segítséget!

Az első forma az igaz. Vagyis a DD5.1EX, az a 6.1. A hátsó közép csatornával kiegészülve, amit az 5.1-es hangba kódolják bele, így lefelé kompatibilis.

Avatar
GoldSun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2003.12.11., csüt. 12:32
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GoldSun »


A segítségeteket szeretném kérni! Bár nem vagyok kezdő házimozis, bevallom, nem tudom, mi a különbség a DD 5.1 és a DD 5.1 EX között. Egy "tudatlan" házimozis barátom kérdezte, s nem tudtam neki elfogadható választ adni.
DD 5.1 EX = DD 6.1 ??? Vagy a DD 5.1 EX a THX követelményeinek megfelelő formátum???
Köszi a segítséget!
TV: Samsung PS58B850, DVD: Primare V25, BLU-RAY: Pioneer BDP320, Előerősítő˝: Marantz AV9000, Végerősítő: Marantz MM9000 HANGFALAK: Mordaunt Short 906 (front), 905c (center), 902 (surround), 907w (sub) Kábelek: Audioquest Type 4 (front), Black&White LS-1002 (center), Fejes: Sennheiser HD555

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Megpróbálni meg lehet, nem vesztesz vele semmit! Igazából nekm úgy tűnik, hogy ez nem öleli fel a teljes termékskálát. Szerintem, ha válaszonlak érdemes átgondolni, de ettől függetlenül nem szabad készpénznek venni.
Pláne ugye, hogy boltról van szó, akinek nem érdeke más alternatívát javasolni, mint amit náluk megvehetsz

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nem tudom volt-e már szó ilyesmiről, meg azt sem, hogy van-e valós haszna, de szerintem kezdőknek érdemes megnézni: itt van egy tervező szolgáltatás, ahol ki lehet tölteni egy adatlapot, vagy bizonyos paraméterek alapján lehet összeállítani házimozi rendszereket. Végül el lehet küldeni, és válaszolnak, adnak árajánlatot, tanácsot, vagy terveznek valamit az illető számára. Állítólag. Én most küldtem el. Próbálta esetleg már valaki?
Megpróbálni meg lehet, nem vesztesz vele semmit! Igazából nekm úgy tűnik, hogy ez nem öleli fel a teljes termékskálát. Szerintem, ha válaszonlak érdemes átgondolni, de ettől függetlenül nem szabad készpénznek venni.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »

Nem tudom volt-e már szó ilyesmiről, meg azt sem, hogy van-e valós haszna, de szerintem kezdőknek érdemes megnézni: itt van egy tervező szolgáltatás, ahol ki lehet tölteni egy adatlapot, vagy bizonyos paraméterek alapján lehet összeállítani házimozi rendszereket. Végül el lehet küldeni, és válaszolnak, adnak árajánlatot, tanácsot, vagy terveznek valamit az illető számára. Állítólag. Én most küldtem el. Próbálta esetleg már valaki?
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A No-Name Scart kábel után a Hama Pro-Class szemmel látható minőségjavulást eredményezett. Szóval megérte. 
Negatívum: volt Hama Pro-Class (vagy valami más minőségi csoportjuk) digit. coax kábelem, ami hibásnak bizonyult (5.1 és 2.0 váltások), de kicseréltem, azóta semmi gond. Lehet, hogy kifogtam az 1000-ből azt az 1-et.

Nekem is vannak Hama Pro Class kábeleim, de eddig szerencsére nem volt velük semmi baj!

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cisco »

tau ba ha küldesz privibe egy mail címet akkor máris küldöm, mert forumon belüli mailnél nem tudok filet csatolni.

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


cisco,
 
Küldd el légyszi nekem is privátba ezt a képet az arányokról.Mindig akartam valami hasonlót rajzolni aztán csak elmaradt.
 
elöre is köszi
 
üdv/tau ba
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Bocs van egy elírás: 16:9-re gondoltam és nem 19:9-re.
Ajsa ha jól látom vmi hasonlókat számolgattál mint én,egyszer régen én is készítettem egy kis számolást illetve ábrát, talán ez segít a különböző formátumú képeknél.
 
(megvan nagyobba is a kép csak az a fórumba nem szerencsés, ha érdekel elküldöm mailbe azon minden kivehető rendesen)

O.K. Küldjed, köszi. Engem jelen esetben csak az érdekelt a számításnál, mennyire szélesvásznú az ember látómezeje.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Bocs van egy elírás: 16:9-re gondoltam és nem 19:9-re.
Ajsa ha jól látom vmi hasonlókat számolgattál mint én,egyszer régen én is készítettem egy kis számolást illetve ábrát, talán ez segít a különböző formátumú képeknél.
 
(megvan nagyobba is a kép csak az a fórumba nem szerencsés, ha érdekel elküldöm mailbe azon minden kivehető rendesen)


Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Bocs van egy elírás: 16:9-re gondoltam és nem 19:9-re.
na tessék..... kezdő, és elírja a számokat is :vazeg:
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »

Bocs van egy elírás: 16:9-re gondoltam és nem 19:9-re.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


...Szóval a Ben Hur közelít az optimálishoz! ...
Nem hülyék ám azok a népnyúzó kapitalisták, tudják hogy kell a maximumot kihozni a látványból (is) .
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


... kiszámolom milyen képet látunk, mert nem vagyok meggyőzve!  
Ugyan ettől még a kiadók nem fognak a kardjukba dőlni és a filmeket újra kiadni "keskeny" vásznú változatban , de a számításod eredménye érdekel

Nos, be kell ismernem tévedtem ebben a kérdésben. Látószög vízszintesen kb. 170 fok, függőlegesen kb. 70 fok. Ebből is sejthető már, de azért kiszámoltam, egy 1 m-re lévő sík vászonból egy 22,86 x 1,4 m-es téglalapot látunk, ez azért elég szélesvásznú. :vazeg: ( 4:3=1,33; 19:9=1,78; 22,86:1,4=16,33) Ha távolabb megyünk az arányok változatlanok. Szóval a Ben Hur közelít az optimálishoz! Ezen én eléggé meglepődtem.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


[Én autóval megyek, abban meg CD-s rádió van, majd beteszem, abban azonal ki fog derülni, hogy a lemez jó-e.
Akkor már meg is van a megoldás.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A jitter egyszerűen szólva, analóg hasonlattal a digitális hang torzítása.Kiolvasási hiba folytán lép fel a legtöbbször.
A dolog ennél bonyolultabb, de a lényeghez ez is elég.

Értem, és ezek szerint ez a lemez hibája, akár a "gyárilag" előállított "műsoros" CD-n is előfordulhat.

Mondjuk az nagyon ritka. Inkább a lajátszó lehet az oka

Na jó, egy szónak is száz a vége, mivel a blokk nincs meg, visszavinni úgysem tudom, elviszem majd a találkozóra, ott aztán majd eldöntitek mi baja. :vazeg: (Mondjuk miért lenne rossz egyszerre mindkét lejátszó ugyanúgy?)

Én autóval megyek, abban meg CD-s rádió van, majd beteszem, abban azonal ki fog derülni, hogy a lemez jó-e.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


A jitter egyszerűen szólva, analóg hasonlattal a digitális hang torzítása.Kiolvasási hiba folytán lép fel a legtöbbször.
A dolog ennél bonyolultabb, de a lényeghez ez is elég.

Értem, és ezek szerint ez a lemez hibája, akár a "gyárilag" előállított "műsoros" CD-n is előfordulhat.

Mondjuk az nagyon ritka. Inkább a lajátszó lehet az oka

Na jó, egy szónak is száz a vége, mivel a blokk nincs meg, visszavinni úgysem tudom, elviszem majd a találkozóra, ott aztán majd eldöntitek mi baja. (Mondjuk miért lenne rossz egyszerre mindkét lejátszó ugyanúgy?)
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A jitter egyszerűen szólva, analóg hasonlattal a digitális hang torzítása.Kiolvasási hiba folytán lép fel a legtöbbször.
A dolog ennél bonyolultabb, de a lényeghez ez is elég.

Értem, és ezek szerint ez a lemez hibája, akár a "gyárilag" előállított "műsoros" CD-n is előfordulhat.

Mondjuk az nagyon ritka. Inkább a lajátszó lehet az oka

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


A jitter egyszerűen szólva, analóg hasonlattal a digitális hang torzítása.Kiolvasási hiba folytán lép fel a legtöbbször.
A dolog ennél bonyolultabb, de a lényeghez ez is elég.

Értem, és ezek szerint ez a lemez hibája, akár a "gyárilag" előállított "műsoros" CD-n is előfordulhat.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amit írsz, az engem tipikusan a Jitter efektusra emlékeztet, (rosszul rippelt MP3 vagy rosz enkódoló progi segít ilyet létrehozni, vagy szakadt CD-rom olvasó)
esetleg ez lehet az oka, de ha ilyen azon nem segít semmi.

És mi az a Jitter effektus?
Amit írsz az alapján nem értem, gyári CD-n hogyan fordulhat elő. Mondom, abszolút legális lemez, legális belvárosi, ismert boltból.

A jitter egyszerűen szólva, analóg hasonlattal a digitális hang torzítása.
Kiolvasási hiba folytán lép fel a legtöbbször.
A dolog ennél bonyolultabb, de a lényeghez ez is elég.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Amit írsz, az engem tipikusan a Jitter efektusra emlékeztet, (rosszul rippelt MP3 vagy rosz enkódoló progi segít ilyet létrehozni, vagy szakadt CD-rom olvasó)
esetleg ez lehet az oka, de ha ilyen azon nem segít semmi.

És mi az a Jitter effektus?
Amit írsz az alapján nem értem, gyári CD-n hogyan fordulhat elő. Mondom, abszolút legális lemez, legális belvárosi, ismert boltból.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”