Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Pillanatnyilag S-video-t használok, mert olyan kábel volt otthon. Érdemes venni egy Scart-ot ? Valahol azt olvastam, hogy az S-video jobb minűségű mint a Scart csatlakozású kompozit jel.
SCART-on keresztül RGB-vel és nem kompozit videoval, szerintem természetesebb kép kapható, mint SVIDEO-n keresztul. Ez utóbbival uygan talán erőteljesebbek a színek, de az RGB homogénebb, életszerűbb képet ad. Szerintem.

Avatar
Firglisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 15:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Firglisz »

Na ez az előző én lettem volna, csak úgy látszik közben kiléptem...

TV:Sony KV32-FQ86 DVD:Sony NS585P Kábel: AN C és AN B
CD:CA D-500SE Erősitő:CA A-500 Hangfal:Audio Note K/D

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A DVD lejátszómon van komponens kimenet és azt olvastam hogy azt használva szebb képet kapok. Ahhoz, hogy ezt használni tudjam, kell a TV-n is komponens bemenet ? Vagy valamilyen átalakítóval lehet használni oda RGB-s Scartot ?
Kell a TV-n is komponens bemenet, ez pedig a legritkább esetben fordul elő. Átalakítót talán - bár szerintem nem - lehet kapni, de nincs értelme, mert ha a TV nem tudja, akkor nem tud jobb mniőségű kéept megjeleníteni átalakítón keresztül sem. Maradj csak a SCART-nál RGB-vel, hidd el, jó az!

Pillanatnyilag S-video-t használok, mert olyan kábel volt otthon. Érdemes venni egy Scart-ot ? Valahol azt olvastam, hogy az S-video jobb minűségű mint a Scart csatlakozású kompozit jel.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


A DVD lejátszómon van komponens kimenet és azt olvastam hogy azt használva szebb képet kapok. Ahhoz, hogy ezt használni tudjam, kell a TV-n is komponens bemenet ? Vagy valamilyen átalakítóval lehet használni oda RGB-s Scartot ?
Kell a TV-n is komponens bemenet, ez pedig a legritkább esetben fordul elő. Átalakítót talán - bár szerintem nem - lehet kapni, de nincs értelme, mert ha a TV nem tudja, akkor nem tud jobb mniőségű kéept megjeleníteni átalakítón keresztül sem. Maradj csak a SCART-nál RGB-vel, hidd el, jó az!

Avatar
Firglisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 15:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Firglisz »

A DVD lejátszómon van komponens kimenet és azt olvastam hogy azt használva szebb képet kapok. Ahhoz, hogy ezt használni tudjam, kell a TV-n is komponens bemenet ? Vagy valamilyen átalakítóval lehet használni oda RGB-s Scartot ?

TV:Sony KV32-FQ86 DVD:Sony NS585P Kábel: AN C és AN B
CD:CA D-500SE Erősitő:CA A-500 Hangfal:Audio Note K/D

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sajti »


Ez hosszó ido˝ alatt reális veszély, csak az a baj vele, ha folyamatossan hallgatod a készüléket, akkor nem fogod észrevenni, mert hozzászokik a füled.A leggyanusabb jel a hálózati brumm megjelenése.
Ekkor érdemes (venni egy újat) kivenni a pufferkondikat és ha megrázva o˝ket zörögnek akkor kuka, ha nem akkor betenni melléjük egy újat vagy ha nincs hely akkor cserélni.
A többit is kicserélheted újra ha nagyon unatkozol, ha sok pénzt is szánsz rá, akkor mino˝ségi kondira.

a hálozati brumm mit jelent?
 
tegnap szétszedtem egy (régi?) sony ta-f220-at.most jutottam hozzá.szimpla stereo erösitö.
a pufferkondi az,amin az a felirat van pl:56V,10000uF?
van még egy "érdekessége",az egyik hangfal halkabban szól.kipróbáltam más hangfallal.ua.
mi lehet a hiba?
 
????? itt

Igen az a pufferkondi. De annak semmi köze sincs a két csatorna közötti hangerőkülönbséghez. Inkább valamelyik poti, vagy kapcsoló lehet hibás.
 
sajti

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Ez hosszó ido˝ alatt reális veszély, csak az a baj vele, ha folyamatossan hallgatod a készüléket, akkor nem fogod észrevenni, mert hozzászokik a füled.A leggyanusabb jel a hálózati brumm megjelenése.
Ekkor érdemes (venni egy újat) kivenni a pufferkondikat és ha megrázva o˝ket zörögnek akkor kuka, ha nem akkor betenni melléjük egy újat vagy ha nincs hely akkor cserélni.
A többit is kicserélheted újra ha nagyon unatkozol, ha sok pénzt is szánsz rá, akkor mino˝ségi kondira.

a hálozati brumm mit jelent?
 
tegnap szétszedtem egy (régi?) sony ta-f220-at.most jutottam hozzá.szimpla stereo erösitö.
a pufferkondi az,amin az a felirat van pl:56V,10000uF?
van még egy "érdekessége",az egyik hangfal halkabban szól.kipróbáltam más hangfallal.ua.
mi lehet a hiba?
 
????? itt
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Mostanában mindenből kispórolják, ez is szinte semmi.
Tapasztalatom szerint olyan 47.000u korül lenne a jó...
De ez már egy másik topic.....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sajti »


Csak kiváncsiság:Mekkorák azok a kondik?

Nem elég nagyok 8200uF/70V
 
sajti

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Csak kiváncsiság:
Mekkorák azok a kondik?

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sajti »


Én, mint villamosmérnök nem igazán tudom, milyen oxidációról hallottál    És olyan oxidációról sem hallottam, amit hangszínszabályozással lehetne kompenzálni....A mai kommersz készülékek előállítási sztenderdje azért lényegesen magasabb, mint 10éve. Főleg amióta a hagyományos potik, és kapcsolók kihaltak az olcsóbb cuccokból is. Főként ezekkel  volt probléma, mert a mechanikus működési mód miatt kopás, és kontakthibák jelentkeztek, főleg intenzív használat mellett....
 
sajti

engem az elektrolit kondik kiszaradasaval fenyegettek, foleg h a beepitett butorban nagyobb melegben dolgozik az erosito... ez szted mennyire realis veszely ?

Szerintem mire ez reális veszélyként jelentkezik, addigra már réges rég lecserélted a cuccodat egy újabbra. Egy normális kondi azért 4-5 évet kibír (ez persze nem a teljesen vérszar "2-t egy huszasért" kategóriára vonatkozik). Az én Yamahámban két "audio grade" 105fokos kondi van a tápban. Ez mindenesetre megnyugtató, mert jelzi, hogy a gyártó figyelembe vette a melegedésből származó problémákat (a hétköznapi elkók 85fokosak).
Szerintem a Te erősítődnél ilyesféle probléma még 10 év múlva sem fog jelentkezni. És akkor hol lesz már az az erősítő??????
 
sajti

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Minden kondenzátor öregszik, a jobbak, nagyobb hőmérsékletűek késöbb.
De ez tulajdonképp az átlagos felhasználónak nem egy nagy probléma,
az elvakult audiofilek akik "meghallják" két majdnem ugyanolyan csatlakozó között a különbséget azokat meg nem érinti....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: arty »


Ez hosszó idő alatt reális veszély, csak az a baj vele, ha folyamatossan hallgatod a készüléket, akkor nem fogod észrevenni, mert hozzászokik a füled.A leggyanusabb jel a hálózati brumm megjelenése.
Ekkor érdemes (venni egy újat) kivenni a pufferkondikat és ha megrázva őket zörögnek akkor kuka, ha nem akkor betenni melléjük egy újat vagy ha nincs hely akkor cserélni.
A többit is kicserélheted újra ha nagyon unatkozol, ha sok pénzt is szánsz rá, akkor minőségi kondira.

kosz, ez nem tul jo hir... job keszulekek ebbol a szempontbol elonnyel indulnak ? azaz a kondi minosege befolyasolja h mennyi ido alatt szarad ki, avagy ez az osszes kondenzator tipikus jellemzoje ?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Ez hosszó idő alatt reális veszély, csak az a baj vele, ha folyamatossan hallgatod a készüléket, akkor nem fogod észrevenni, mert hozzászokik a füled.
A leggyanusabb jel a hálózati brumm megjelenése.
Ekkor érdemes (venni egy újat) kivenni a pufferkondikat és ha megrázva őket zörögnek akkor kuka, ha nem akkor betenni melléjük egy újat vagy ha nincs hely akkor cserélni.
A többit is kicserélheted újra ha nagyon unatkozol, ha sok pénzt is szánsz rá, akkor minőségi kondira.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: arty »


Én, mint villamosmérnök nem igazán tudom, milyen oxidációról hallottál És olyan oxidációról sem hallottam, amit hangszínszabályozással lehetne kompenzálni....A mai kommersz készülékek előállítási sztenderdje azért lényegesen magasabb, mint 10éve. Főleg amióta a hagyományos potik, és kapcsolók kihaltak az olcsóbb cuccokból is. Főként ezekkel volt probléma, mert a mechanikus működési mód miatt kopás, és kontakthibák jelentkeztek, főleg intenzív használat mellett....
 
sajti

engem az elektrolit kondik kiszaradasaval fenyegettek, foleg h a beepitett butorban nagyobb melegben dolgozik az erosito... ez szted mennyire realis veszely ?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tisztában vagyok, hogy miért ennyibe kerülnek a lemezek, de ettől még lehet olyan lejátszó amelyik át tudja ugorni a reklámot.
Valamelyik topikban mondtak egy valami gagyi azstali dvd-t ami tudja ezt, ebből gondoltam van ilyen szoftver is.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Milyen dvd lejátszó programot ajánlanátok pc-re amivel át lehetne ugrani a reklámokat?
Szerinted miért olyan olcsók ezek a lemezek?
IGEN a kötelezően megnézendő reklám miatt!
Egyes lemezeknél müködik a gyorsitás előre a menünél persze megáll de van hogy még ezt is letiltják a lemezen.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Milyen dvd lejátszó programot ajánlanátok pc-re amivel át lehetne ugrani a reklámokat?

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


 
Szerintem próbáld meg nyomatákosabban a szervízben bemutatni mit csinál a kütyü. Ha kihúzod az antennát akkor is csinmálja ezt?

Én elég nyomatékos voltam, inkább az ürge volt fáradt. Az antennát még nem próbáltam kihúzni, de mivel videokazetta nézés közben is elôforult a zúgás, ez nem zárja ki az antennát, mint problémaforrást?

Csak mit javaslatot írtam, egy próbát mindenféleképpen megér. A szervízbe meg add be. Velem is már volt olyan, hogy otthon produkálta a rossz dologot, amikor pedig a szervízben átadás elött megnéztük, halál jó volt. Később amikor szerelték megint előjött a probléma!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Szerintem próbáld meg nyomatákosabban a szervízben bemutatni mit csinál a kütyü. Ha kihúzod az antennát akkor is csinmálja ezt?

Én elég nyomatékos voltam, inkább az ürge volt fáradt. Az antennát még nem próbáltam kihúzni, de mivel videokazetta nézés közben is elôforult a zúgás, ez nem zárja ki az antennát, mint problémaforrást?

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


ziasztok! Abszolút nem vagyok szakértô a témában, de szeretnék segítséget kérni, mert a hivatalos márkaszervízben nem túl meggyôzôen néztek rám, mikor a problémát ecseteltem. 
Szóval van egy Samsung HT-DB 300 házimozim, mely egy Panasonic videomagnóval és egy Philips TV-vel van Scart kábelekkel összekötve, szigorúan a leírás szerint. Alaphelyzetben mindhárom készülék be van kapcsolva, a televízióměsort a videocsatornán keresztül nézem.
A probléma: akár TV-t nézek, akár videokazettát (és ha jól emléxem DVD filmnél is elôfordult) hogy a hang hirtelen egy torz zúgássá változik, mely néha szimplán csak ahhoz hasonlít, mintha a rádión olyan helyre tekernék, ahol nincs állomás, de néha valami szörnyě zúgással kevert mittudoménmilyen zajt hallok, az MW sávon lehet ilyesmit találni a rádión.
Kérdésem: mi lehet ez? Gondolom a DVD problémája, de szeretnék valami támpontot nyújtani a szakember úrnak, mert nem volt épp a helyzet magaslatán. Azért is gondolom, hogy nincs összefüggésben a VHS-sel, mert legutóbb a probléma elôfordulása közben közben kikapcsoltam a videót, a zúgás pedig tovább folytatódott.
 
Elnézést kérek, hogy ilyesmivel zavarlak benneteket, de hátha tudtok valami véleményt mondani. Elôre is köszönöm.
 
Lackó

 
 
Szerintem próbáld meg nyomatákosabban a szervízben bemutatni mit csinál a kütyü. Ha kihúzod az antennát akkor is csinmálja ezt?

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Felesleges cserélni, ha nem mulasztottad el minden második évben a napéjegyenlőség utáni első holdtöltekor kakasvérrel megöntözni

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sajti »


Az alsókategóriás erősítőket 5 évente cserélni kell??Nem tudom igaz-e hogy a 10 éves erősítőknél már hangszínt kell szabályozni gondolom az erősítőben lévő oxidáció miatt.Nekem az első erősítőm egy Pana volt és legalább 10 éves , sajna kellett a hangszín.

Én, mint villamosmérnök nem igazán tudom, milyen oxidációról hallottál És olyan oxidációról sem hallottam, amit hangszínszabályozással lehetne kompenzálni....
A mai kommersz készülékek előállítási sztenderdje azért lényegesen magasabb, mint 10éve. Főleg amióta a hagyományos potik, és kapcsolók kihaltak az olcsóbb cuccokból is. Főként ezekkel volt probléma, mert a mechanikus működési mód miatt kopás, és kontakthibák jelentkeztek, főleg intenzív használat mellett....
 
sajti

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Az alsókategóriás erősítőket 5 évente cserélni kell??Nem tudom igaz-e hogy a 10 éves erősítőknél már hangszínt kell szabályozni gondolom az erősítőben lévő oxidáció miatt.Nekem az első erősítőm egy Pana volt és legalább 10 éves , sajna kellett a hangszín.

Szerintem a "KELL" azért erős túlzás. Bár tény, hogy a mai erősítők nem a minőségükről híresek, de azt nem hinném, hogy tönkremennének 5 év alatt. Más kérdés persze, hogy házimoziban 5 éve alatt 5 új modell jön ki az alsókategóriás készülékeknél és néha ez készteti inkább az embereket arra, hogy cserélgessék a készülékeket, holott igazából nem kapnak igazi javulást a pénzükért.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Az alsókategóriás erősítőket 5 évente cserélni kell??

Sajnos még gyakrabban is lehet, de nem biztos, hogy kell. Manapság az alsó kategóriákban évente hönnek ki új modellekkel, de ezek általában csak pár dologban térnek el az előzőtől.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”