Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még egy ötlet: próbáld ki, hogy a dvd-n játszod le és a tévén hallgatod. Ha akkor nem recseg, akkor a Music centered erősítő részével van gebasz. ha akkor is, akkor a lemez tutira.
Kipróbáltam (véletlenül ), s azt hiszem úgy is recsegett, de úgy a legkevésbé. Érdekes, nem egyformán jön elő, attól függ mivel játszom le, pl. CD-ROM-on egyáltalán nem hallottam, de lehet, hogy csak nem hallgattam elég hangosan. Másrészt gyanús a dolog, mert filecserélővel letöltött és konvertált audio CD-k, sokszor ugyanígy recsegnek, sőt még jobban. Ezért gondoltam, hogy a lemez a hibás, merthát ugye utóbbiak minősége kérdéses, csak kicsit bosszantana, hogy egy gyári ugyanúgy...

Amit írsz, az engem tipikusan a Jitter efektusra emlékeztet, (rosszul rippelt MP3 vagy rosz enkódoló progi segít ilyet létrehozni, vagy szakadt CD-rom olvasó)
esetleg ez lehet az oka, de ha ilyen azon nem segít semmi.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Még egy ötlet: próbáld ki, hogy a dvd-n játszod le és a tévén hallgatod. Ha akkor nem recseg, akkor a Music centered erősítő részével van gebasz. ha akkor is, akkor a lemez tutira.
Kipróbáltam (véletlenül ), s azt hiszem úgy is recsegett, de úgy a legkevésbé. Érdekes, nem egyformán jön elő, attól függ mivel játszom le, pl. CD-ROM-on egyáltalán nem hallottam, de lehet, hogy csak nem hallgattam elég hangosan. Másrészt gyanús a dolog, mert filecserélővel letöltött és konvertált audio CD-k, sokszor ugyanígy recsegnek, sőt még jobban. Ezért gondoltam, hogy a lemez a hibás, merthát ugye utóbbiak minősége kérdéses, csak kicsit bosszantana, hogy egy gyári ugyanúgy...
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »

Még egy ötlet: próbáld ki, hogy a dvd-n játszod le és a tévén hallgatod. Ha akkor nem recseg, akkor a Music centered erősítő részével van gebasz. ha akkor is, akkor a lemez tutira.
gordon314.fw.hu

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Egyébként áruld már el melyik lemez ez?
Coldplay: A Rush of Blood to the Head. :smile16:
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Na hamár amott nem válaszoltatok, hátha itt:Cd-re visszatérve (recsegés), vakarom a fejem, mert tisztító (valami lézeres, nem kellett rá folyadékot tenni) CD után is recsegett a musiccenterben, de a DVD-n lejátszva még jobban. Azt is tisztítottam (persze mitől lenne már koszos, de ki tudja), de semmi változás. Recseg több helyen és hanszóróval, fejhallgatóval, DVD-, CD lejátszón egyaránt. Rossz lenne a gyári CD???? Megőrülök, 1-2 hónapos, de azt hiszem a blokkját nem tettem el. Ha addig nem derül ki semmi, elviszem majd a találkozóra, és majd eldöntjük az-e a rossz.

Ezen nincs sok minden, amit meg lehetne válaszolni A lemez valószínű rossz, hozd el a találkozóra és ki fogjuk próbálni pár jó kis CD pörgetővel!
Egyébként áruld már el melyik lemez ez?
gordon314.fw.hu

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Na hamár amott nem válaszoltatok, hátha itt:
Cd-re visszatérve (recsegés), vakarom a fejem, mert tisztító (valami lézeres, nem kellett rá folyadékot tenni) CD után is recsegett a musiccenterben, de a DVD-n lejátszva még jobban. Azt is tisztítottam (persze mitől lenne már koszos, de ki tudja), de semmi változás. Recseg több helyen és hanszóróval, fejhallgatóval, DVD-, CD lejátszón egyaránt. Rossz lenne a gyári CD???? Megőrülök, 1-2 hónapos, de azt hiszem a blokkját nem tettem el. Ha addig nem derül ki semmi, elviszem majd a találkozóra, és majd eldöntjük az-e a rossz.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Számítógépes/informatikus múltammal belepofáznék.

tedd azt...
 
Akkor annyit kiegészítésként, hogy ahogy az Xvid-hez kell codec a számítógépen, úgy a divx-hez is. Sőt, ha már itt tartunk a különböző verziók sem kompatibilisek egymással, főként igaz ez a divx-re. Amúgy + mindkét eljárás folyamatosan fejlődik, ezért is jönnek ki az újabb és újabb verziók szépen sorjában.
 
A DivX lejátszással bíró asztali lejátszók nagy többsége, sőt talán mindegyik megbírkózik az Xvid kódolású filmekkel is. De természetesen az elképzelhető, hogy van olyan verzióval tömörített film (divx és xvid esetén is) amivel nem tud mit kezdeni. Erre általában ha észlelik a hibát, jöhet egy firmware frissítés...

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Számítógépes/informatikus múltammal belepofáznék.
 
A DivX a legelterjedtebb tömörítési eljárás, ezt a kódolást építik bele a lejátszókba.
Na most, ha vki jártás szoftverekben akkor az tudja, hogy az Xvid 1 jobb tömörítési eljárás, ami képes (PC-re telepíteni kell) a DivX-től átvenni a kódolást.
Lehet alapból Xvid-del tömöríteni, akkor tudom elképzelni, hogy az asztali lejátszó nem képes megbírkózni a filmmel, mert a szoftvere nem tartalmazza a codec-et.
Egyébként a DivX és az Xvid mpeg4 alapú.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Tehát:

Valahogy így....

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Tehát:
Xvid, Divx: tömörítés
Mpg4: kódolás
avi: kiterjesztés.
(Olyan, mint a fejtörős topic, jut eszembe a kecske... )
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Na most megint összezavarodtam: Divx, Xvid, Mpeg4. Mi közöttük az összefüggés, vagy a különbség?

A Divx és az Xvid is Mpg4 kódolási eljárást alkalmaznak, csak kicsit másként. A z XVid állítólag jobb minőséget produkál ugyanazon tömörítés mellett.. vagy ki tudja?

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Na most megint összezavarodtam: Divx, Xvid, Mpeg4. Mi közöttük az összefüggés, vagy a különbség?
Sem lépegetni, sem tekerni nem tudok. Bár ez érdekes, az egyikben tudtam lépegetni, igaz ez volt az egyetlen, ahol a subtitle és audio gombok nyomogatására is reagált (elég jól definiálható fejezetk vannak a filmben). Viszont nem kizárt, hogy ez DVD lemezen volt. Valahogy ez a film tűnt a "legprofibbnak".
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


sajnos xvides családi felvételem nincs
LOL :vazeg:

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: close652 »


a lényeget megválaszolták az előttem szólók
a te gépednél mindegy hogy cd vagy dvd az adathordozó
bele lehet tekerni a divx-be max.6x-os sebeségggel a mi gépünkön
8ahogy a kézikönyve ígéri). fejezetváltás nincs divx.-nél, bár elvileg lehet, nem?
sajnos xvides családi felvételem nincs
system

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Kiegészítve (ex)Catet és találgatva:
 
A kodek és Player könyvtárakat a lemez készítői a "számítógépeseknek" készíthették és oda tehették a lejátszó programot, illetve a megfelelő kodeket (film dekódolási "kódot"). a lényeg, hogy az asztali lejátszónak ezek nem kellenek.
 
"Tekerni" nem tudsz a filmben vagy fejezetet ugrani? Mert ez utóbbi csak a DVD-k (illetve megfelelő kódolás esetén VCD-k, SVCD-k) jellemzője.
 
Az Xvid kiterjesztésű file-t vedd fel számítógépre és nevezd át avi kiterjesztésűre, majd úgy írd vissza egy lemezre. Úgy valószínű vinni fogja!
gordon314.fw.hu

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Tegnap volt egy kis időm, hogy belenézzek a Divx-ekbe. Egy kezdő tapasztalatai:

Amire tudok, válaszolok
 
A kockásodás a tömörítésből eredő probléma, általános hiba a divX, xvid filmeknél, ez ellen igazából nincs orvosság, amíg 1-2 CD-re kell ráférnie egy filmnek, amit ráadásul ugye egy már eleve tömörített mpeg2 (DVD) anyagból csináltak.
 
Root menü nem általános jellemzője az ilyen módon előállított filmeknek, tehát ez a gond igazából nem gond.
 
Felirat ill. hangsáv váltás. Felirat ugye elve csak akkor van, ha a lemezen található .sub, .srt - vagy .. akad még néhány féle kiterjesztés, de e kettő e legygakoribb talán - felirat file. Gondolom ez esetben a lemezen levő állományok közül tudsz választani. Hangsáv váltás se igazán feltétéen jellemzője a divxeknek, csak akkor lehetséges, ha a filmet eleve így tömörítették. De szerintem ez a ritkább.
 
CD vs DVD lemez. A legtöbb lejtászó, csak CD-ről hajlandó lejátszani a divxeket. De ha megy neki a DVD is, akkor csak annyi a különbség, hogy előbb ki kell választani a felkínált könyvtárak közül, hogy melyik filmet akarod lejtászani és onnantól már kb. ugyanaz a dolog.
 
Az XVID nem kiterjesztés, hanem egy tömörítési forma. Az ilyen filmek kiterjesztése ugyanúgy .AVI mint DivX esetén.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Tegnap volt egy kis időm, hogy belenézzek a Divx-ekbe. Egy kezdő tapasztalatai:
Hát, elsőre elég vegyes. Főleg a minőségük, bár ez gondolom nem meglepő. Volt amelyik kifejezetten kockás volt, és gondolom, nem a lejátszó vagy a kábel miatt. Persze voltam annyira amatőr, hogy először gyári filmet néztem...
A root menübe belépve is teljesen vegyes volt a kép. Ja volt ahol be sem lehetett lépni, itt viszont lehetett változtatni a hangot és a feliratot az audio és subtitle gombokkal. Volt, ahol volt felirat file, és működött is, volt ahol egyáltalán nem volt semmi, ott persze az angol hanghoz, természetesen nem volt felirat. Volt ahol viszont volt egy "utils" nevű alkönyvtár, itt meg "player" és "kodek" alkönyvtárak, viszont ezekben nincs file. (?) Ami viszont zavart, hogy a root menüből kilépve újrakezdi a filmet. Ez normális? Általában gyors lejátszással előre-hátra sem tudok lépni ezekben a filmekben. Ennek is így kell lennie, vagy ezek működnek rosszul?
Másik kérdés, számít-e valamit, hogy CD vagy DVD lemezre van felírva a Divx film. (Ja, és még valami, aki térdekel Xvid kiterjesztésű filmet nem tudtam lejátszani. Close -ha erre jársz- a tied viszi?).
Ha valakinek vannak építő jellegű megjegyzései szívesen venném.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Igc »


Ha már itt tartunk, más -engem most az RCA érdekelne- kábelben is ekkora különbségek vannak?
Én nemrég vettem egy RCA-t a TV és az erősítő közé, 3e HUF volt az ára, de egy kicsit szebb lett a hang, mint a gyárilag adott RCA-val volt..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


... kiszámolom milyen képet látunk, mert nem vagyok meggyőzve!
Ugyan ettől még a kiadók nem fognak a kardjukba dőlni és a filmeket újra kiadni "keskeny" vásznú változatban :vazeg: , de a számításod eredménye érdekel
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Mivel az ember leginkább csak 2 dimenzióban mozog, ezért a látása is rendesen ellaposodott (a hallása meg pláne)
Na-na, ezt azért nem mondanám, bár nem éppen a topon van, de elég finom műszereink vannak. (Egyszer már írtam.)
A látószögeknek majd utánanézek, kérdezek (szemész a szomszédom! ), és kiszámolom milyen képet látunk, mert nem vagyok meggyőzve! :vazeg:
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hát köszönöm. Azt nem tudom, ez miért jó, de ezek szerint ez már a film készítésésnél eldől, és a későbbiekben nem lehet rjta változtatni. Kár. Bár valahol azt olvastam az ember szemének a 4:3 arány a "természetes".

De lehet rajta változtatni, sőt nem is a film készítésénél dől el. A DVD transzfer készítésénél dől el. De hát a legtöbb előny a 21:9-es képnek szól.
 
A szélesebb kép természetesebb. Nézz magad elé és becsüld meg, hogy hány fokban látsz jobbra-balra és fel és le? Mivel az ember leginkább csak 2 dimenzióban mozog, ezért a látása is rendesen ellaposodott (a hallása meg pláne)
gordon314.fw.hu

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Hát köszönöm. Azt nem tudom, ez miért jó, de ezek szerint ez már a film készítésésnél eldől, és a későbbiekben nem lehet rjta változtatni. Kár. Bár valahol azt olvastam az ember szemének a 4:3 arány a "természetes".

Én pont fordítva olvastam, vagyis a szélesebb a természetesebb. Egyébként meg azért csinálják ezt így, mert a filmek általában nem tévére, hanem úgynevezett "mozikba" készülnek. Ezek hatalmas, sötét termek, sok székkel, és egy nagy fehér vászonnal, amire rávetítik a filmet. Na hát ezek a vásznak bizony szélesek, többek között azért, mert oldalirányban könnyebb növelni a méretet, mint még három emeletet ráépíteni a "mozira". Egyszer ülj be egy ilyen "mozinak" nevezett izébe. Tökjó!

Hú, tényleg, most, hogy mondod. Így már minden világos. Igaz ilyen, mit is, mozit még nem láttam, de ha már így rábeszéltél, megnézem egyszer.
Amúgy egy kis józan paraszti ész: az ember látótere, ha belegondolsz, inkább 4:3, mint 16:9. :vazeg:
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát köszönöm. Azt nem tudom, ez miért jó, de ezek szerint ez már a film készítésésnél eldől, és a későbbiekben nem lehet rjta változtatni. Kár. Bár valahol azt olvastam az ember szemének a 4:3 arány a "természetes".

Én pont fordítva olvastam, vagyis a szélesebb a természetesebb. Egyébként meg azért csinálják ezt így, mert a filmek általában nem tévére, hanem úgynevezett "mozikba" készülnek. Ezek hatalmas, sötét termek, sok székkel, és egy nagy fehér vászonnal, amire rávetítik a filmet. Na hát ezek a vásznak bizony szélesek, többek között azért, mert oldalirányban könnyebb növelni a méretet, mint még három emeletet ráépíteni a "mozira". Egyszer ülj be egy ilyen "mozinak" nevezett izébe. Tökjó!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Szerintem meg kezdjünk egy flame-et azon, hogy milyen keskeny a Ben Hur!
Úgy látszik egy srófra jár az agyunk.
gordon314.fw.hu

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Hát köszönöm. Azt nem tudom, ez miért jó, de ezek szerint ez már a film készítésésnél eldől, és a későbbiekben nem lehet rjta változtatni. Kár.
Bár valahol azt olvastam az ember szemének a 4:3 arány a "természetes".
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”