Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
okos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005.01.10., hétf. 08:24
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: okos »


Köszönöm a tanácsokat , akkor úgy néz ki, hogy a hang része működőképes lesz!
A bal oldali surroundot gond nélkül fel lehet tenni a falra (az ablak mellé, gondolom), de a másik oldalon szerintem útban lenne az ajtó.
A belógó falat én is szívesen kiszedném, de a statikus szerint akkor kidőlne a külső fal (ez egy panel lakás)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Egy haverom házában nagyon hasonló a nappali + konyha + félköríves 'gardróbhelyiség' elrendezése, náluk a napalinak még van egy kijárata is a kert felé. Bekábelezni egyszerűen halálos (ajtó felett, ablak alatt, plafonon vagy nem is tudom, hogy hol lehetne rendesen). Éppen ezért még nincs is náluk házimozi, csak tv+DVD+videó. A hangfalkábeleket csak a konyhával szemközti falnál tudnák végigvezetni a hátsókhoz, ami a nagy kerület és a sok vastag kábel miatt elég ronda lenne. Te hogy oldod ezt meg Okos?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Okos
 
Néhány jó tanács: nézd meg a vetítési távolságot és az abból ered képméretet és csak utána vásárolj projektort. Ez típusonként elég eltérő lehet!
 
A surroundok elhelyezése így teljesen rossz. Tedd fel az oldalfalakra kb 180 cm magasra. Az nem baj, hogy nem szimetrikus. Az AVR230assal ha jól emlékszem oldalanként eltérő távolvásog is megadhatsz és a jelproci, majd szépen korrigálja az aszimetriát.
 
A szub valószínű jó helyen lenne az asztal alatt, de ezt meg kell majd hallgatni. Viszont, sznte biztos, hogy a hangerővel és a szub forgatásával játszva be lehet azt szépen lőni.
 
 
Szerintem ezt a belőgő falat felejtsed el. Akusztikailag borzalom, esztétikailag meg fogja törni a teret és még billiárdozni sem fogsz tőle tudni rendesen!
 
 
Ja amúgy én pont h/k 230-at nyúztam Celestion F szettel és egy komolyabb zárt Wharfedale mélynyomóval és nagyon elégedett voltam velük!
gordon314.fw.hu

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Igc »


Kezdő vagyok, és segítség kellene .

Nem rossz lakásterv, bár szerintem a jobb hátsó hangszórót sokkal közelebb kéne tenned az ajtóhoz. A komponens választás sem rossz..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
okos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005.01.10., hétf. 08:24
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: okos »


Sziasztok!
 
Kezdő vagyok, és segítség kellene .
A leendő lakásomba kellene beleszuszakolni egy házimozi rendszert, amit valahogy már kigondoltam, csak vannak fenntartásaim, és ebben kellene a segítség.
A lakás így nézne ki. A nappali kb 5x7m, tehát a nézési távolság kb 7m lenne. Úgy terveztem, hogy 2,5x1,4-es képet vetítek (4805 vagy z3, vagy ilyesmi a tervbe vett vetítő). Olvastam aggodalmakat, hogy a túl nagy képre nem jut elég fény. Ez itt fennállhat? A vászon alja olyan 120 cm-en lenne (hogy fekve is lehessen látni a képet ). Az mennyire fárasztó (nincs túl magasan)?
Az izgalmasabb kérdés viszont a hangfalak elrendezése. Attól félek,hogy a bal oldali hangszór elé nagyon benyúlik középen a feldarab. Ti mit gondoltok erről? A center jó helyen van a vászon alatt? (kb 1m magasan lenne) A subra hallottam olyan javaslatot, hogy tegyem az asztal alá. Jó helyen lesz az ott?
Harman-Kardon 230-as erősítőt gondoltam, és hozzá Wharfdale 8.4, vagy Celestion F30 frontokat. Jó lesz ez ide (főleg mozizni)?
 
Előre is köszönöm a segítséget

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A lejátszóba is lehet a világosságjelet (Y) állítani RGB-n egy potival...
Az enyimnél pont sok volt a fényerő, majdnem alapra tettem a potit, és jó lett.

Mármint ha szétszedem, úgy gondolod, nem menűből?

Igen, de van olyan lejátszó is, amelyikkel a menüböl is lehet.
Potit még nem láttam menüben...
A gyári beállítás lehet rossz (biztos sötétben tesztelték).
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Posza »


A lejátszóba is lehet a világosságjelet (Y) állítani RGB-n egy potival...
Az enyimnél pont sok volt a fényerő, majdnem alapra tettem a potit, és jó lett.

Mármint ha szétszedem, úgy gondolod, nem menűből?
Igen, de van olyan lejátszó is, amelyikkel a menüböl is lehet.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Szerintem kérj kölcsön egy msáik dvd-t és akkor kiderül, hogy ki a bűnös.
Köszi, valszeg ez lesz a következő lépés.

A lejátszóba is lehet a világosságjelet (Y) állítani RGB-n egy potival...
Az enyimnél pont sok volt a fényerő, majdnem alapra tettem a potit, és jó lett.

Mármint ha szétszedem, úgy gondolod, nem menűből?
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Posza »


Szerintem kérj kölcsön egy msáik dvd-t és akkor kiderül, hogy ki a bűnös.
Köszi, valszeg ez lesz a következő lépés.

A lejátszóba is lehet a világosságjelet (Y) állítani RGB-n egy potival...
Az enyimnél pont sok volt a fényerő, majdnem alapra tettem a potit, és jó lett.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hát pont a projinál lenne rá nagyobb szükségem. A TV-n egy letterboxos filmbe zoomolva tudom a képet fel le tologatni. A projinál nem, vagyis tudom, de nem úgy, hogy a képnek melyik részét zoomolja, mert mindig a közepét fogja. Ezért ezeknél a filmeknél, ha feliratot is akarok, akkor kénytelen vagyok 4:3-ba tenni a projit, amivel kisebb képet és rosszabb felbontást kapok.
Aha! Szóval 16:9-es a proji. Hát igen, talán egy 4:3-as projinál kevésbé zavarna a helyzet. Mert ott, a tévénél fent és lent maradó fekete csík beleolvad a háttérbe és mindig látszik a felirat.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Olyan lejátszó van, ahol méglejjebb lehet vinni a feliratot (Pana újabb modellei), de olyan, amin feljebb is lehetne hozni, amire sokunknak szüksége lenne, nincs sajna 
A projektorodnál minek feljebb vinni a feliratot?

hát pont a projinál lenne rá nagyobb szükségem. A TV-n egy letterboxos filmbe zoomolva tudom a képet fel le tologatni. A projinál nem, vagyis tudom, de nem úgy, hogy a képnek melyik részét zoomolja, mert mindig a közepét fogja. Ezért ezeknél a filmeknél, ha feliratot is akarok, akkor kénytelen vagyok 4:3-ba tenni a projit, amivel kisebb képet és rosszabb felbontást kapok.
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Olyan lejátszó van, ahol méglejjebb lehet vinni a feliratot (Pana újabb modellei), de olyan, amin feljebb is lehetne hozni, amire sokunknak szüksége lenne, nincs sajna
A projektorodnál minek feljebb vinni a feliratot?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Gordon:Gyári,
a vékony fekete csík kb 10 centi.
mint mondtam a 16:9 módban rendben van azaz: 21:9 nézet látható, csupán a panasonic automatikusan felkínált nézetében vágja le az alját.
Ezért kérdeztem, hogy van-e olyan lejátszó, amely pozícionálni tudja a feliratot, lásd számítógés divx lejátszók: pl radlight, ahol mozgathatom a feliratot, illetve változtathatom a szöveg méretét.

Ha a 2,35:1 képbe tovább belezoomol a tévéd, akkor nem csak a feiratról maradsz le, de a kép jobb és bal oldaláról is levág! Ne hagyd!
 
Olyan lejátszó van, ahol méjlejjebb lehet vinni a feliratot (Pana újabb modellei), de olyan, amin feljebb is lehetne hozni, amire sokunknak szüksége lenne, nincs sajna
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

A Taxi 3-nál a centersávval lehetet probléma. A beszédhang jórészt csak onnan jön, az effektek meg mindenhonnan. Egyébként ha jól emlékszem, dts a magyar hangsáv is, ezt meg nem minden olcsó játékos tudja hibátlanul kezelni (tapasztalat). Elég lett volna csak a center hangját erősebbre venni és a párbeszéd probléma megoldódott volna.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
skie
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 10:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: skie »


Gordon:
Gyári,
a vékony fekete csík kb 10 centi.
mint mondtam a 16:9 módban rendben van azaz: 21:9 nézet látható, csupán a panasonic automatikusan felkínált nézetében vágja le az alját.
Ezért kérdeztem, hogy van-e olyan lejátszó, amely pozícionálni tudja a feliratot, lásd számítógés divx lejátszók: pl radlight, ahol mozgathatom a feliratot, illetve változtathatom a szöveg méretét.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Gordon:Gyűrűk Ura I-III,
sajna a Tv nem tudja...
 
Iqc:
ezt nem nagyon értem, de a lámaságom talán a remekívű lg 3090 (?) kompakt házimozinak köszönhető, és ott nem bírtam ilyen beállítást megtalálni.
Amúgy a gépezetet lecserélem, és ezért kérdeztem a szóló DVD-t, mivel én is átlépek a kompakt mozizóktól, az összerakott házimozisok táborába.

Akkor valami rosszul lehet beállítva! Annak a képe ugynis anamorf 2,35:1-hez. Ha jól lenne beállítva, akkor a 16:9-es TV-n a felirat a helyén lenne, a film középen, de akkor lenne alatta, felette egy vékony fekete csík, ugynis a 2,35:1-hez képarány 21:9, ami szélesebb, mint a TV 16:9-e!
 
Perzse a gyári dvd kiadványról beszélek!
gordon314.fw.hu

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Igc »


Iqc: ezt nem nagyon értem, de a lámaságom talán a remekívű lg 3090 (?) kompakt házimozinak köszönhető, és ott nem bírtam ilyen beállítást megtalálni.
Amúgy a gépezetet lecserélem, és ezért kérdeztem a szóló DVD-t, mivel én is átlépek a kompakt mozizóktól, az összerakott házimozisok táborába.

Nem ismerem azt a készüléket, de az egybecuccokat nem komálom; elvileg minden valamire való DVD lejátszó menüjében a kép tulajdonságok alatt lehet állítani a képformátumra vonatkozó dolgokat..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
skie
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 10:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: skie »


Gordon:
Gyűrűk Ura I-III,
sajna a Tv nem tudja...
 
Iqc:
ezt nem nagyon értem, de a lámaságom talán a remekívű lg 3090 (?) kompakt házimozinak köszönhető, és ott nem bírtam ilyen beállítást megtalálni.
Amúgy a gépezetet lecserélem, és ezért kérdeztem a szóló DVD-t, mivel én is átlépek a kompakt mozizóktól, az összerakott házimozisok táborába.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Sziasztok,nem tudom létezik-e, vagy csak az én saját igényem... de van-e olyan dvd lejátszó, amely képes arra, hogy változtatni lehet a dvd film feliratának pozícióját (azaz a képernyőn való elhelyezését). Mert vettem egy 32" Panát, és a szélesvásznú (automatikus) módban lemarad a felirat alja, 16:9 ben látom, de akkor 10 centi fekete csík van alul-felül (és egy kicsit nehezen tudom megmagyarázni a feleségemnek, hogy miért vettünk ekkora tévét )
Köszi
skie

Sajnos van egy pár olyan film, ami letterbox formátumú és a feliratot úgy tették fel, hogy ha 16:9-es megjelenítőn belezoomolnak, akkor lemarad az aljáról.
Sok TV-n van olyan szolgáltatás, hogy a zoom-olt képet lehet feljebb tolni és így a felirat látszani fog. Esetleg a kép teteje lemarad!
 
Ilyen rossz szerkesztésű filmek pl: Tremors, The Abyss, Titanic....
 
melyik filmel volt gondod?
gordon314.fw.hu

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Igc »


Sziasztok,nem tudom létezik-e, vagy csak az én saját igényem... de van-e olyan dvd lejátszó, amely képes arra, hogy változtatni lehet a dvd film feliratának pozícióját (azaz a képernyőn való elhelyezését). Mert vettem egy 32" Panát, és a szélesvásznú (automatikus) módban lemarad a felirat alja, 16:9 ben látom, de akkor 10 centi fekete csík van alul-felül (és egy kicsit nehezen tudom megmagyarázni a feleségemnek, hogy miért vettünk ekkora tévét )
Köszi
skie

A lejátszó menüjében lehet állítnai a kép(formátum) tulajdonságokat..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
skie
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 10:43
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: skie »


Sziasztok,
nem tudom létezik-e, vagy csak az én saját igényem... de van-e olyan dvd lejátszó, amely képes arra, hogy változtatni lehet a dvd film feliratának pozícióját (azaz a képernyőn való elhelyezését). Mert vettem egy 32" Panát, és a szélesvásznú (automatikus) módban lemarad a felirat alja, 16:9 ben látom, de akkor 10 centi fekete csík van alul-felül (és egy kicsit nehezen tudom megmagyarázni a feleségemnek, hogy miért vettünk ekkora tévét )
Köszi
skie

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szerintem kérj kölcsön egy msáik dvd-t és akkor kiderül, hogy ki a bűnös.
Köszi, valszeg ez lesz a következő lépés.

Vagy vidd el valakihez a lejátszódat, hogy az ő tévéjén próbáld ki.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Szerintem kérj kölcsön egy msáik dvd-t és akkor kiderül, hogy ki a bűnös.
Köszi, valszeg ez lesz a következő lépés.
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Szerintem kérj kölcsön egy msáik dvd-t és akkor kiderül, hogy ki a bűnös.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Megpróbálom egy jobb kábellel ...
Nos, vettem egy viszonylag normális kábelt (HAMA Pro Class / Home Cinema Gold Connection, vagy mifene), eddig egy pár száz forintos tesco gazdaságos gagyival volt összekötve a DVD-TV.
A kép tényleg javult egy picikét, de a sötétebb kép továbbra is megmaradt.
Persze, ha felnyomom (majdnem) a maxig a fényerőt a TV-n, akkor szép a kép, csak ha visszaváltok AV-ről tévézésre, akkor lejjebb kell venni, mert kifolyik a szemem... Most akkor vagy állandóan korrigálom, vagy maradok a rosszabb kompozit video jelnél...
(A DVD-n is lehet kicsit játszogatni a picture mode segítségével, de nem sokat, még a legvilágosabb dynamic2-vel is sötét marad.)
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”