Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


A Microsoft oldalán nemrég láttám egy XP Media Center nevű megoldást, erről tudtok bővebbet?
az egy drága pc, speciálisan az ms multimédianézegető operácios rendszere alá rakva. szvsz van erre célprogram is, és az megy a NEM speciális PC-den is.
 
www.showshifter.com

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Microsoft oldalán nemrég láttám egy XP Media Center nevű megoldást, erről tudtok bővebbet?

Avatar
szondag3
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2004.09.03., pén. 17:25
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: szondag3 »


2
az ffdshow-ban a noise mire való? ( gondolom a zaj eltüntetésére de nem jöttem rá a megoldásra idáig, mindössze plussz zajt sikerült vele csinálni)
 
Köszi előre is a segítséget!

Zaj hozzaadasara van.
Egy kis zaj nem art a kepnek (sak minimalis) es latszolag
csokkenti a makroblokkosodast es posterizalast.
Valamint egyeb hibakat is el tud kendozni picit.
 
A legjobb lenne ha valodi filmszemcseket tudna generalni,
azzal meg elethubb lenne Erdemes hasznalni, en
hasznaltam sokat, foleg amig meg neztem divx-eket De ez mar a multe...

Ha divx-hez hasznos dolog, akkor jó, mert hébe hóba azért megnézek 1-2 divx filmet(legfőképp anime-okat amik a rajzfilm mívoltukból eredően jobban néznek ki eleve mint a filmek).
 
Mostmár csak a reclock-os problémára kéne rájönni, és temetném az otthoni dvd játékosaimat(ps2,h/k dvd10 ebből leszűrhető hogy nem voltak idáig valami high-end készülékeim)

Projektor:Sony Hs60 Vászon:Projecta Homescreen Front:Dali Concept 10 Center:Wh.Diamond Center Rear: Phonar Compact2 Sub:Rel Q150E Receiver: Yamaha rxv4600+Nad M25 DVD1: Denon 3910 Kábelek : QED anniversary silver

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


2
az ffdshow-ban a noise mire való? ( gondolom a zaj eltüntetésére de nem jöttem rá a megoldásra idáig, mindössze plussz zajt sikerült vele csinálni)
 
Köszi előre is a segítséget!

Zaj hozzaadasara van.
Egy kis zaj nem art a kepnek (sak minimalis) es latszolag
csokkenti a makroblokkosodast es posterizalast.
Valamint egyeb hibakat is el tud kendozni picit.
 
A legjobb lenne ha valodi filmszemcseket tudna generalni,
azzal meg elethubb lenne Erdemes hasznalni, en
hasznaltam sokat, foleg amig meg neztem divx-eket De ez mar a multe...
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
szondag3
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2004.09.03., pén. 17:25
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: szondag3 »


Sziasztok!
 
Úgy döntöttem hogy nekiállok ennek a htpc nevü dolognak. Bár nincs túl erős gépem(1800xp ,512ddr,radeon9600pro), de gondoltam megfelelő beállítássokkal itt se lesz gond.
Két kérdés merült fel idáig ezzel kapcsolatban:
 
1
Software tekintetében a windvd6+zoomplayer+ffdshow-kat töltöttem le , majd elkezdtem beállítgatni a dolgokat. Egyenlőre sikerült úgy összehozni hogy a kép szuper(egyedül a resize-nál nem a fórumon olvasott lanczos-t állítottam be,és nem 1440*..-re hanem 1280*720-ra van téve). A gond az hanggal kapcsolatban van.A hangkártyám(audigy2 nx) egy creative külső dekóderrel(ddts100) van összekötve az spdif kimeneten keresztül. Az ac3filter-ben beállítottam az spdif használatát. Így viszont a hang késik a képhez képest. Szintén fórumos olvasgatás alapján leszedtem a reclock-ot, hogy korrigáljam. A readme-ben le is írják hogy(spdif esetében) a pal 25fps-es dvd-nél a monitor refresh rate-jének 25-el osztható kell hogy legyen.Én viszont sehogyse tudtam a jelenleg beállított 60hz-et átállítani csak úgy ha a felbontást módosítottam a jelenlegi 1280*720-tól másra. A kérdés tehát hogy miket kéne nekem állítanom hogy beállíthassam a 75(vagy 50)hz-et ?
 
2
az ffdshow-ban a noise mire való? ( gondolom a zaj eltüntetésére de nem jöttem rá a megoldásra idáig, mindössze plussz zajt sikerült vele csinálni)
 
Köszi előre is a segítséget!
Projektor:Sony Hs60 Vászon:Projecta Homescreen Front:Dali Concept 10 Center:Wh.Diamond Center Rear: Phonar Compact2 Sub:Rel Q150E Receiver: Yamaha rxv4600+Nad M25 DVD1: Denon 3910 Kábelek : QED anniversary silver

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: >k< »


-powerstrippel 1280x720 felbontás hozzáad (hacsak nem ATI kártyád van, akkor a 4.10es drv alapbol tudja ELVILEG a hdtv felbontásokat)

gyakorlatilag ez is csak a 1280*768 -at tudja, marad a jólbevált powerstrip

Avatar
szondag3
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2004.09.03., pén. 17:25
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: szondag3 »


-wmv 720p letölt-powerstrippel 1280x720 felbontás hozzáad (hacsak nem ATI kártyád van, akkor a 4.10es drv alapbol tudja ELVILEG a hdtv felbontásokat)
-elsötétit
-z2 jelet megkap, vetiti, család megérti a 300ezer elköltésének szükségességét
 


Ati kártyám van (9600pro) úgyhogy akkor megyek letölteni a legújabb drivert . Köszi a segítséget!
Projektor:Sony Hs60 Vászon:Projecta Homescreen Front:Dali Concept 10 Center:Wh.Diamond Center Rear: Phonar Compact2 Sub:Rel Q150E Receiver: Yamaha rxv4600+Nad M25 DVD1: Denon 3910 Kábelek : QED anniversary silver

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


-wmv 720p letölt
-powerstrippel 1280x720 felbontás hozzáad (hacsak nem ATI kártyád van, akkor a 4.10es drv alapbol tudja ELVILEG a hdtv felbontásokat)
-elsötétit
-z2 jelet megkap, vetiti, család megérti a 300ezer elköltésének szükségességét
 


Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
szondag3
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2004.09.03., pén. 17:25
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: szondag3 »


Sziasztok !
 
Hétfőn ha minden igaz én is projektor tulajdonos leszek(sanyo z2es). Egyelőre viszont a nappaliban nem tudom kipróbálni ezért döntöttem úgy hogy szgéppel fogom meghajtani egy darabig. Semmi komolyabbat nem szeretnék(egyelőre végigolvasva a topikot valószínűleg a sok beállítás miatt ez meg is haladná sajnos a képességeimet) csak 1-2 hd-s videót lejátszani amiket a microsoft oldaláról töltöttem le(ez amolyan bemutatás is lenne a családnak , hogy miért kellett 300e-ret egy "diavetitőre" költeni). A kérdésem , hogy kell e valami plusz dolgot beállítani pc-n, ahhoz hogy mindez zökkenőmentesen(nem a sebbeségre gondolok mert azzal hálaistennek nincs gond) működjön ? (valahol olvastam hogy pl. a powerstripel kell a hdtv-s felbontást beállítani a custom resolutionnál, viszont ugyanezen cikk elején vastagon ki van emelve hogy a helytelen beállítások tönkretehetik a kijelzőt .)
 
Thanx előre is !
Projektor:Sony Hs60 Vászon:Projecta Homescreen Front:Dali Concept 10 Center:Wh.Diamond Center Rear: Phonar Compact2 Sub:Rel Q150E Receiver: Yamaha rxv4600+Nad M25 DVD1: Denon 3910 Kábelek : QED anniversary silver

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Doki »

Ilyen: Trust Race Master. Kicsit régi, de szeretem.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


Ez a ház nem az a ház . Az én házam egy 5000.- forintos Codegenből lett építve, parafával hangszigetelve, 12 centis házventivel és egy halk Chieftek táppal. Win98 - leginkább a játékok miatt, meg azért, mert a FF-es kormányomhoz nincs XP-s driver és az a nyavajás nem ismeri fel (pedig elvileg fel kellene).
nekem is codegenben megy egy 12 cm házventi, +enermax táp ... htpcnek azért hangos lenne, (tuning miatt ilyen) de sokat szétbarkácsolando házra tuti nem költenék
 
milyen kormányod van?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Az eredeti kétdés a projis topicban az volt, hogy miért nincs kép a második kimeneten.
Főként a nvidia kártyák szoktak szórakozni (lehet, hogy a radeon is, de azt nem ismerem annyira) análam amegoldás az volt, hogy a beállításoknála Teljesképernyős eszköz-nél a másodlagos kijelző lett beállítva, igy kitesz mindent, képet feliratot.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Doki »


Doki: miért win98SE ????? Amugy a házad nagyon tetszik, de azért 35+fa kissé ... nekem sok lenne, na
Ez a ház nem az a ház . Az én házam egy 5000.- forintos Codegenből lett építve, parafával hangszigetelve, 12 centis házventivel és egy halk Chieftek táppal. Win98 - leginkább a játékok miatt, meg azért, mert a FF-es kormányomhoz nincs XP-s driver és az a nyavajás nem ismeri fel (pedig elvileg fel kellene).
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


Enrico:
 
1.) én a távirányitásra a dvd-m távirányitoját állitottam be, azon vannak iránygombok, meg enter is, illetve a képmérethez zoom gomb, dvdhez audio, felirat, stb. - sztem a családtagok is el tudnak zoomplayerben navigálni vele, ha megmutogatod nekik. ez a player amugy kezel divxet és dvd-t is egyben, ha a megfelelő kodekek, filterek fent vannak.
 
De van mindenegyben szoftver is, ahol menüben lehet divx, mp3, cd, dvd, jpeg, tv stb-t nézni. http://www.showshifter.com
 
2.) Ha egyben vetted a PC-d, akkor szinte kizárt, hogy optimális konfigot kaptál Ott a lényeg, h kaszáljanak rajtad (hacsak nem ismerős tette össze, de még az se 100% ... ) Nappal a világ zaja miatt nem tünik fel egy halk gép, de éjjel, amikor a füled a sötéttől tökéletesedik, akkor azért hallani. Nade, ezt ugyis videozni veszed, akkor meg ugyis szol vmi... szal ez inkább csak akkor hallhato, ha aludnál mellette.
 
Van ismerős, aki filccel belül kipárnázta a gépét, hibátlan lett, de éjjel azt nem tudtam tesztelni
 
3.) Majd mind1. Valami windozt, médiacélokra inkább xp, mamár főleg arra irja mindenki mindenét...(azaz azon inkább biztosan megy), stabilitási gondok már a win2k nál sem voltak, az csak w9x szokás ...
 
ha nagyon profi linuxos vagy, akkor persze azt is össze lehet lőni jol.
 
 
Doki: miért win98SE ????? Amugy a házad nagyon tetszik, de azért 35+fa kissé ... nekem sok lenne, na :kiraly:

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Doki »


A ventik vezérelhetőek, de egyébként is elég halk . Itt van még egy kép:

Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Doki »


Egy tuti csendes ház: http://www.c-enter.hu/center/0115876.html . Nem olcsó, de tényleg halk. Én egyébként az első HTPC-met magam építettem és a következőt is én fogom csinálni (mármint a házat is). Lehet, hogy ezt már láttátok, ez az első HTPC-m (WinXP, ZoomPlayer,FFDshow, Girder, az LCD vezérléséhez Smartie), de a következőn 98SE lesz. Itt a régi:

Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


távirányitás egyszerü, egy soros/usb-s infra vevő 2-2500ft, bármit megtanul + szoftverével és girderrel bármit irányit. 
_legolcsobb_ megoldás:
- egyszerü, kicsi, microATX formátumu ház
- mATX alaplap
- AMD processzor (2500+ és felette)
- halk CPU hutő, nem ritka a 19dB-es, ezt zárt ház esetén már NEM hallani.
- márkás táp, 1 db szabályozhato 12cm ventilátorral (persze, ekkor lemondunk az extra alacsony házrol...)
- passziv hutésű VGA
- halk DVD olvasó
- samsung wiyno, szvsz a leghalkabb a maxtor, seagate, wd-k mellett ...
 
- kicsit extrább, ha low profile VGA kártyát veszünk, megfelelő házzal, ekkor kb. egy VHS magno magasságban végződik a cucc
 
- zajszint méég tovább (de hova?? ) csökkenthető, ha a hifi mellé, a vitrinbe tesszük
 
Sztem százas alatt könnyedén megoldható, nézési poziciobol nem lehet meghallani! SZVSZ felesleges punditra, laptopra költeni, nem érik meg az extra árat
 
A legnehezebb itthon amugy a szép mATX ház megtalálása

Nem hangzik rosszul, de...
 
1. Mi a helyzet a kezelhetőséggel? Gondolok itt a gyerekre, feleségre és más családtagokra. Ha DVD-t akarok nézni akkor mást kell csinálnia a gépnek, ha DivX-et, akkor megint mást, stb.
 
2. Zajszint: nincs vitrinem, csak úgy ott van a polcomon minden. A PC-met már eleve extra alacsony zajszinttel akartam megvenni, állítólag minden komponens ilyen. Ennek ellenére ha éjszaka is folyamatosan megy a letöltés, akkor be kell csuknom az ajtót, mert a hálószobában nem lehet megmaradni, aludni meg főleg.
Ez egyébként elég érdekes mert napközben tényleg halk a masina.
 
3. Milyen operációs rendszert javasolsz egy ilyen gépre? Linuxot nem ismerem, Windows XP-n meg bármi megtörténhet.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: cisco »


távirányitás egyszerü, egy soros/usb-s infra vevő 2-2500ft, bármit megtanul + szoftverével és girderrel bármit irányit. 
_legolcsobb_ megoldás:
- egyszerü, kicsi, microATX formátumu ház
- mATX alaplap
- AMD processzor (2500+ és felette)
- halk CPU hutő, nem ritka a 19dB-es, ezt zárt ház esetén már NEM hallani.
- márkás táp, 1 db szabályozhato 12cm ventilátorral (persze, ekkor lemondunk az extra alacsony házrol...)
- passziv hutésű VGA
- halk DVD olvasó
- samsung wiyno, szvsz a leghalkabb a maxtor, seagate, wd-k mellett ...
 
- kicsit extrább, ha low profile VGA kártyát veszünk, megfelelő házzal, ekkor kb. egy VHS magno magasságban végződik a cucc
 
- zajszint méég tovább (de hova?? ) csökkenthető, ha a hifi mellé, a vitrinbe tesszük
 
Sztem százas alatt könnyedén megoldható, nézési poziciobol nem lehet meghallani! SZVSZ felesleges punditra, laptopra költeni, nem érik meg az extra árat
 
A legnehezebb itthon amugy a szép mATX ház megtalálása

Én irányító helyett arra gondoltam (amikor meg akartam a felállás géphez rohanás dolgot), hogy veszek egy infrás vagy vmi vezeték nélüli bill-t + egeret, az egér amúgy nem is fontos de a bill-t simán leteszed magad mellé valahova és pár hotkey megtanulásával simán használható mint távirányító.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


távirányitás egyszerü, egy soros/usb-s infra vevő 2-2500ft, bármit megtanul + szoftverével és girderrel bármit irányit.
 
_legolcsobb_ megoldás:
- egyszerü, kicsi, microATX formátumu ház
- mATX alaplap
- AMD processzor (2500+ és felette)
- halk CPU hutő, nem ritka a 19dB-es, ezt zárt ház esetén már NEM hallani.
- márkás táp, 1 db szabályozhato 12cm ventilátorral (persze, ekkor lemondunk az extra alacsony házrol...)
- passziv hutésű VGA
- halk DVD olvasó
- samsung wiyno, szvsz a leghalkabb a maxtor, seagate, wd-k mellett ...
 
- kicsit extrább, ha low profile VGA kártyát veszünk, megfelelő házzal, ekkor kb. egy VHS magno magasságban végződik a cucc
 
- zajszint méég tovább (de hova?? ) csökkenthető, ha a hifi mellé, a vitrinbe tesszük
 
Sztem százas alatt könnyedén megoldható, nézési poziciobol nem lehet meghallani! SZVSZ felesleges punditra, laptopra költeni, nem érik meg az extra árat
 
A legnehezebb itthon amugy a szép mATX ház megtalálása

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: >k< »


A compaq tényleg jól néz ki, csak scalert, és egyéb filtereket a cer nem bírja.
Én ASUS Pundit-R -en gondolkodom, northwood P4-el, hdd helyett pendrive-al, valami halk dvd-romal. Előnye, hogy van rajta dvi kimenet, (többi minipc-n és low profile mon vez-en nem jellemző) Viszonylag jól néz ki, kicsi, kérdés hogy a hűtése mennyire zajos + a távirányítást hogy lehet megoldani.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tsc »


Enrico,
 
Egy átlagos Laptop azonnal megoldja a hang problémáidat. Annál halkabb pc nincs. Plusz kicsi, igényes valami. Van némelyiknek digi hang kimenete is, meg minden ami dvd hez kell. Csak tapasztalataim szerint a dvd meghajtók nagyon ócskák a laptopokban (de hátha nem mindben). Lassúak, megbízhatatlanok, nem tűnnek hosszú életűnek.
 
Ha a laptop drága, akkor lehet kísérletezni valami kisebb pc-vel, vízhűtéssel, vadászni a halkabb tépegyseget meg procihűtőt, gyakorlatilag hwsw.hu meg hasonló helyeken ezer topic van a "silent pc" témában.
 
Esetleg szóbajöhet valami márkásabb pc, amiben profi halk hűtés van. Van például itt mellettem egy Dell Optiplex GX 270 tipusú asztali gép, vadi új, ennek például olyan halk mindene hogy gyakorlatilag nincs hangja! Elég spéci kis hűtése van belül úgy néztem, csak 1 a baj, hogy újonnan egy ilyen gép is egy laptop ára.
De egy haveromnál láttam egy Compaq kis minitorony gépet, tán valami Deskpro széria, 1ghz celeronnal, bagóért szerezte, nagyon pici (tényleg), és annak se volt semmi hangja. Tehát érdemes megnézni ezeket a márkás gépeket is.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Végigolvastam ezt a topicot, de egy valamiről senki nem szólt, ami nekem az egyik legnagyobb szívfájdalmam a PC-s lejátszással kapcsolatban: a zajszint.
 
Az csak egy dolog, hogy a tápegység ventillátora zajos, de ott van még a processzor és a videokártya zaja is ráadásul a vinyó sem egy halk jószág.
A végeredmény csak akkor elfogadható, ha olyan hangerővel megy a dolog, hogy a szomszédban a macska kiugrik az ablakon.
 
Tehát a kérdés: Ti hogyan oldjátok meg a zajcsökkentést ? Milyen PC az, aminek már elviselhető a zajszintje?
 
Aztán a másik dolog, talán ezzel kellett volna kezdenem, mert ez az ami miatt végülis itt kötöttem ki. Akarok venni/építeni egy univerzális lejátszót, amit ráadásul hálózatba is köthetek, vinyóval rendelkezik és DVD, DivX meg minden geyéb ismert formátumot lejátszik. Olcsósága alapján először az XBox-ban gonodlkoztam, de jobban körüljárva a témát arra a megállapításra jutottam, hogy nem játszik le minden írt DVD-t és CD-t. A többi 4 megoldás sem tökéletes a dvdrhelp.com szerint.
Ezért töröm a fejem egy univerzális PC építésén, de a kényelmes és könnyű kezelhetőség (feleség, gyerek számára is) nem teljesül erre a megoldásra. Létezik egyáltalán ilyen?

Avatar
Benke
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.09.01., szer. 15:31
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Benke »


benke? nemvagy?
bocs, csak dolgozok ezerrel.........
 
Sanyo beállítások:
 
fine sync: 20
total dots: 1232
horizontal: 200
vertical: 16
 
Egyébként érdekes módon minden alkalomal más értékek a jók!!!!!
 
 
A powerstrip-ben már nem tudom mit állítottam be, majd szedek egy screenshot-ot!!!
Projektor: SANYO PLV-Z1, DVD player: Panasonic S35 (eladó!), hangfalak: B-Tech 5.1 számítógépes cucc (csak sztereóban tudom használni). /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »

benke? nemvagy?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


Az ATI-hoz egy kérdés... játszol e? Biztos nem? Ekkor egy 9200SE is elég lehet, azon is van vga+svideo+dvi kimenet, és még a 9550nél is olcsobb. Igaz, 64 bites a memoriainterfész rajta, de az csak játéknál öl . De ha minden áron direcxt9 kártyát akarsz, akkor egy 9550 a te kártyád, akár 64bitesben is.(brutto 16-18e a reális ára ekkor!)
 
A 960x540-hez eltárolt beállitásokat a Z1eseden te elő tudod hivni ? Mert én nem ... alapbol nekem sem tölti ki a képet a 960x540, igy a projektoron állitgatni kell, amit eltárolok. Ám azt vissza nem tudom tölteni
 
Pontosan milyen beállitásokkal hajtod a Z1et a powerstripben ?
 
egy screenshotot esetleg a pstrip vonatkozo beállitásairol ?
 
a z1 beállitásait is beirod esetleg? kiváncsi lennék ugyan az e, ami nekem.

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”