Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, akkor felteszem a koronát az új DIGN házzal:
 

 
Ha fel van hajtva a kis ajtó és nem látszik a kártyaolvasó meg a sok buher akkor nagyon jól néz ki.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


Egy másik HTPC-s PC ház

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »

HTPC házbemutató az anandtech.com on

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igazából csak arra gondoltam, hogy a PC-s megjelenítést (jobb felbontás, min. 1027*768) és a TV-k összes funkcióját ötvöző megjelenítőt találjak. (Valszeg ez tényleg csak az én dilemmám.)
Ez mindannyiunk dillemája, csak a plazmák másfél millióba kerülnek (ekkora felbontással), az LCD TV-k nem elég nagyok, a projektorokhoz sötét kell, a projektoros TV-k pedig nem elég jók. És egyiknek sincs olyan képe, mint a CRT TV-knek.
 
De ezt már a megfelelő topicokban kitárgyaltuk.

Avatar
mucso
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.12.22., szer. 06:47
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: mucso »


Bocs, egy kicsit tényleg offtopik voltam!
Igazából csak arra gondoltam, hogy a PC-s megjelenítést (jobb felbontás, min. 1027*768) és a TV-k összes funkcióját ötvöző megjelenítőt találjak. (Valszeg ez tényleg csak az én dilemmám.)
Lehet, hogy a Neodigits tényleg gagyi, én is inkább a PC-mre szavazok (most ezzel "küszködök": AMD64 2.2G, 1G RAM, 120G SATA, 16*DL-DVD író, 9800pro-DVI, házivízhűtéssel:)
 
mucso
marantz - mission - AMD64 /emoticons/default_wink2.gif" alt=";)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/wink@2x.png 2x" width="15" height="15" />

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Természetesen a DVD-kben végbenő újítások is érdekelnek (azért néztem utána, pl. http://www.neodigits.com/products/DVD/hddvd_feature.asp), de egyenlőre a megjelenítő kiválasztása a cél.
Azon a neodigits weboldalon sok okosat nem fogsz tanulni. Semmi köze a "DVD-kben végbemenő újításokhoz". Egy 200 dolláros gagyi lejátszó reklámoldala.
 
A TV adások miatt egy újabb fajta Thomson DLP-s TV-re gondoltam, 1280*768-as felbontással
 
Ez meg mit akarna jelenteni? Melyik TV adásra gondoltál? Bár ahogy nézem ez itt jelentősen offtopic, mert ebben a topicban a számítógépről történő filmnézésről van szó.

Avatar
mucso
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.12.22., szer. 06:47
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: mucso »


Köszi a válaszokat!
 
Simon, nekem egyenlőre az okoz gondot, hogy valahogy összeszedjek egy "jobb" megjelenítőt. Természetesen a DVD-kben végbenő újítások is érdekelnek (azért néztem utána, pl. http://www.neodigits.com/products/DVD/hddvd_feature.asp), de egyenlőre a megjelenítő kiválasztása a cél. (A TV adások miatt egy újabb fajta Thomson DLP-s TV-re gondoltam, 1280*768-as felbontással).
 
Balagee, nincs valahol egy magyar "faq" az ffdshow beállításaihoz? (Ahogy megnéztem, nekem ez egy kicsit túl erős.)
Persze, a "resize"-t megtaláltam, de ott is több beállítási lehetőség van.
 
Üdv, mucso
marantz - mission - AMD64 /emoticons/default_wink2.gif" alt=";)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/wink@2x.png 2x" width="15" height="15" />

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


Nem csak a minosegrol van itt szo (persze arrol is). A jo dolog az, hogy itt bele is tudsz szolni mi tortenjen, esetleg valogathatsz algortmusok kozul (ffdshow).
 
Hatrany hogy lehet jokat sz*pni amig minden szepen muxik.
 
 
Itt egy pelda:
 
 
pelda
 
Ez zplayer+ffdshow laczos scalerrel. 720x576 PAL DVD forras skalazva 1280x720-ra. Erdemes nezegedni a robbie inget, milyen szepen rajzolnak az elek. Egy kis plusz sharpennel meg jobban meg lehet bolonditani....
 
Osszehasonlitva pl a 9700pro-m overlay scalerevel az kifejezetten randa ehhez kepest. Sajnos az atskalazott video overlaybol screenshotot csinalni nem lehet
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ok-ok a minőség, de e szerint mondjuk egy jobb plazma (13xx-7xx felbontással) mindig elvégzi ezt az "upscalar" dolgot? (pl. egy sima PAL DVD-t is 13xx-7xx felbontásban ad le?) Így gyakorlatilag a drága 100EFt-os upscalar DVD-k (pl. Samsung-9xx, Neuneo HD-DVD) feleslegessé, okafogyottá válnak, nem?
 
Bocs, ha nagyon értetlenkedek!
 
mucso

Persze, a plazmák és a projektorok is megcsinálják, a sima DVD lejátszók 720x576-os digitális és 500 soros analóg felbontású jelét fel- vagy lekonvertálják a saját natív felbontásukra. Ha neked mindegy, hogy milyen minőségű a kapott kép akkor ne is foglalkozzál az egésszel.
De van egy-két majom aki ha már kidobott fél milliót egy projektorra vagy másfelet egy plazmára akkor van olyan hülye, hogy elkölt még plusz 50-100 ezret egy olyan lejátszóra amellyel jóval jobb képminőséget kaphat.

Avatar
mucso
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.12.22., szer. 06:47
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: mucso »


Ok-ok a minőség, de e szerint mondjuk egy jobb plazma (13xx-7xx felbontással) mindig elvégzi ezt az "upscalar" dolgot? (pl. egy sima PAL DVD-t is 13xx-7xx felbontásban ad le?)
Így gyakorlatilag a drága 100EFt-os upscalar DVD-k (pl. Samsung-9xx, Neuneo HD-DVD) feleslegessé, okafogyottá válnak, nem?
 
Bocs, ha nagyon értetlenkedek!
 
mucso
marantz - mission - AMD64 /emoticons/default_wink2.gif" alt=";)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/wink@2x.png 2x" width="15" height="15" />

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Nyilván nagyon hülye kérdés, de nekem a képalkotási technológiák (PAL, NTSC, interlaced, progressív, 50-60-100Hz) mellet az is nehéz felfognom, hogy miért kell átméretező (resize) filtereket használni, ha a nem létező plazmám, LCD, projektorom amúgy is kinyújtja teljessé a képet? Miért jobb az, ha eleve a PC ad 1280*768-as felbontást (mondjuk ha ennyit tudna a plazmám), annál, mintha rábíznám a megjelenítőre a kinyújtást?
(Persze ez rögtön választ adhat arra a kérdésre is, hogy miért olyan nagy szám a DVD-k újabb generációja (pl. Samsung) amik a normál 480-as felbontást 720p-re, ill. 1080i-re alakítják.)
Valaki mondana erről pár szót?
Ha valamelyik témában már volt erről szó, akkor bocs!
 
Üdv, mucso

Csak a minőségről van szó. A megjelenítők általában rosszabb minőségben oldják meg a skálázást és a deinterlacerelést, mint egy jobb PC-s vagy DVD-s megoldás. De ez nem szentírás. Azt kell használni ami adott esetben jobb képminőséget produkál. Ha látod, hogy a DVD scalere jobb akkor azt kell használni, ha a projektoré jobb akkor azt.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


...amik a normál 480-as felbontást 720p-re, ill. 1080i-re alakítják.)Valaki mondana erről pár szót?

- olvass bele a projektoros topicba!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
mucso
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.12.22., szer. 06:47
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: mucso »


Sziasztok!
 
Nyilván nagyon hülye kérdés, de nekem a képalkotási technológiák (PAL, NTSC, interlaced, progressív, 50-60-100Hz) mellet az is nehéz felfognom, hogy miért kell átméretező (resize) filtereket használni, ha a nem létező plazmám, LCD, projektorom amúgy is kinyújtja teljessé a képet? Miért jobb az, ha eleve a PC ad 1280*768-as felbontást (mondjuk ha ennyit tudna a plazmám), annál, mintha rábíznám a megjelenítőre a kinyújtást?
(Persze ez rögtön választ adhat arra a kérdésre is, hogy miért olyan nagy szám a DVD-k újabb generációja (pl. Samsung) amik a normál 480-as felbontást 720p-re, ill. 1080i-re alakítják.)
Valaki mondana erről pár szót?
Ha valamelyik témában már volt erről szó, akkor bocs!
 
Üdv, mucso
marantz - mission - AMD64 /emoticons/default_wink2.gif" alt=";)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/wink@2x.png 2x" width="15" height="15" />

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


sajnos ezek a csodaszép alu házak 50e-nél indulnak ...
Engem eddig szinte csak az tartott vissza a HTPC-ről, hogy ronda. Mert egy dolog a képminőség, de egy másik, hogy milyen külső tartozik hozzá. 70 ezer egy ilyen ház, örök darab. 200 ezer volna egy jobb asztali lejátszó, annyiból házzal együtt összerakom a cuccot (tavasszal) és HDTV-t és Divx-et is tudok vele nézni és még internetezni és játszani is tudok a projektoron. Sőt, ha beszarik a gépem még dolgozni is tudok rajta.

igazad van, hogy jó dolog a HTPC, de örök darabnak nem mondanám kedves intel a szutyok p4einek hőproblémái miatt kidolgozta a BTX szabványt(most ugye ATX van), s nyomja is rendesen.
 
ekkor ez a ház szemétre kerülhet nem fogod tudni fejleszteni a gépet, ha pl. egyszer nőni kezdenek az igények ....
 
(titkon azért bizom benne, hogy a BTX mégsem terjed el...)

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mondjuk így érthető...

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nincsenek jelöltek. Az új Hitachi projektort veszem ami tavasszal-nyáron jelenik meg. Ha az nem lesz annyival jobb, mint a TX100 akkor azt.
Miért pont azt?

Ahhoz jutok jó áron.

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nincsenek jelöltek. Az új Hitachi projektort veszem ami tavasszal-nyáron jelenik meg. Ha az nem lesz annyival jobb, mint a TX100 akkor azt.
Miért pont azt?

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


..Megvárom a projit aztán..
- kik/mik a proji jeloltek?

Nincsenek jelöltek. Az új Hitachi projektort veszem ami tavasszal-nyáron jelenik meg. Ha az nem lesz annyival jobb, mint a TX100 akkor azt.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


..Megvárom a projit aztán..
- kik/mik a proji jeloltek?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sajnos ezek a csodaszép alu házak 50e-nél indulnak ...
Engem eddig szinte csak az tartott vissza a HTPC-ről, hogy ronda. Mert egy dolog a képminőség, de egy másik, hogy milyen külső tartozik hozzá. 70 ezer egy ilyen ház, örök darab. 200 ezer volna egy jobb asztali lejátszó, annyiból házzal együtt összerakom a cuccot (tavasszal) és HDTV-t és Divx-et is tudok vele nézni és még internetezni és játszani is tudok a projektoron. Sőt, ha beszarik a gépem még dolgozni is tudok rajta.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »

sajnos ezek a csodaszép alu házak 50e-nél indulnak ...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sőt, ez talán egy kicsit szebb is (meg kicsit drágább is):
 

 
Igérem több képet nem teszek be. Bővebben itt.

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Cuttie »


www.heimkino.at
 
nem egy olcsó darab, de tény, hogy jobban oda lehet tenni egy erősítő mellé :-)

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


Egyre inkább én is a HTPC felé kacsingatok, főleg, hogy találtam végre egy olyan házat amelyik nekem is tetszik.  
Megvárom a projit aztán tavasszal lesz nagy gépösszerakás. Igazából inkább HDTV-re és Divx kellene mintsem DVD-re. Gondolom a Blu-Ray vagy HD-DVD Rom is olcsóbb lesz, mint az asztali lejátszó.

wow
 
gondolom ezt is kintről kéne behozatni ... ?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyre inkább én is a HTPC felé kacsingatok, főleg, hogy találtam végre egy olyan házat amelyik nekem is tetszik.
 

 
Megvárom a projit aztán tavasszal lesz nagy gépösszerakás. Igazából inkább HDTV-re és Divx kellene mintsem DVD-re. Gondolom a Blu-Ray vagy HD-DVD Rom is olcsóbb lesz, mint az asztali lejátszó.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”