Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


2 dolog:
 
egyrészt: miért ebben a foumban van ez a topik ?? a hardver forumban a helye! remélem egy kedves moderátor meglépi a mozgatást ...
 
ésmég: http://www.prohardver.hu/rios3_content. ... id=479&p=1
 
van itt két htpcnek igencsak használhato mini ház!

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Ugyan én a műsort nem láttam, de ha egy sötét grafit színű ház volt nonfiguratív mintákkal, annak az elkészítéséhez van némi közöm. Hungarocell: nem igazán hangszigetelésre való (inkább hő). Ha már home made, akkor parafa. Nem éghető, míg a hungarocell igen, és sokkal jobb hangszigetelő.
Kapcsolókkal kapcsolatban nem igazán tudok semmit, körül kell nézni alkatrészüzletekben, viszont ha LCD kijelzőt is szeretnél, az a Codix-nál vehetsz, akár kéket is codix Itt egy link a vezérlésről és a bekötésekről http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mo ... 5817&arc=f Ilyet én már építettem, működik.

A ház egy Plexi elemekkel tarkított, rozsdamentes acélból készült, fekvő ház volt. Egyszerű, modern, mutatós, csak nekem a világítás kicsit sok volt. Emiatt kicsit csicsás volt.
 
Egyébként a parafának nem ismerem a hangszigetelő tulajdonságait, de jópár helyről hallottam már az ilyen területen való alkalmazásáról, valószínűleg nem alaptalanul.
 
A Hungarocellek valóban főleg hőszigetelésre használatosak, de kaphatók speciálisan hangszigetelő lemezek is köztük szép számban. Mivel építőiparban dolgozom naponta találkozok ilyen anyagokkal. És persze vannak speciális nem éghető változatok is. De ahogy irtam szvsz külön ragasztót, és hungarocellt venni semmivel nem olcsóbb és akkor még a beragasztás is macerásabb.
 
Szerintem az említett 5.000 Ft-os ár alá nem lehet menni, és a fix tv-n látott megoldás nekem nagyon tetszett a praktikussága, és egyszerű kezelhetősége miatt.

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Doki »


Hamár sokat volt róla szó akkor én is hozzászólnék: 
Tegnap este kapcsolgattam a csatornákat és leragadtam a fix tv-n. Pont erről volt szó. Halk PC és saját készítésű házak. 2 srác nyilatkozott a témában és az egyik be is mutatta a legútóbb készített házát. Szép volt nagyon, meg dizájnos, csak nekem kicsit túl sok volt rajta a led+világítás, ezért picit csicsásnak tűnt, de látszott rajta, hogy profi darab.
 


Ugyan én a műsort nem láttam, de ha egy sötét grafit színű ház volt nonfiguratív mintákkal, annak az elkészítéséhez van némi közöm.
Hungarocell: nem igazán hangszigetelésre való (inkább hő). Ha már home made, akkor parafa. Nem éghető, míg a hungarocell igen, és sokkal jobb hangszigetelő.
Kapcsolókkal kapcsolatban nem igazán tudok semmit, körül kell nézni alkatrészüzletekben, viszont ha LCD kijelzőt is szeretnél, az a Codix-nál vehetsz, akár kéket is codix Itt egy link a vezérlésről és a bekötésekről http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mo ... 5817&arc=f Ilyet én már építettem, működik.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


"Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a srác kijelntései hűen tükrözik a nicknevét: egy káosz.
Duma a levegőben, de semmi tényszerű adat mögötte.
 
Ne foglalkozz vele!"
 
:smile22:
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Mert szerintem a PC-s hangkártyának nincs olyan hangja mint egy DVD-lejátszónak. Vagy tévedem ?
Felteszem, ha a digitális kimenetét használod a hangkártyádnak (vagy újabb gépeken ezt már az alaplap is tudja), akkor szerintem nem fogsz különbséget hallani.
 


Hát azért erre nem innék mérget. :smile35:
 
nem hiszem, hogy egy PC-s hangkártyának ugyanolyan minősége lenne mint egy asztali lejátszónak.

Ne vedd zokon, nem kötözködni akarok, de most nem hiszed, vagy vannak erre konkrét tapasztalataid?
 
Ha vannak, akkor lécci oszd meg velünk!
 
Enrico ugyanezt kérte a TV out kérdésében.
Milyen kábelekkel, milyen megjelenítőn, milyen kártyával, milyen videóanyagokat teszteltél?
 
Ha konkrét típusokat és tapasztalatokat írnál, az Nekem most nagy segítség lenne....
 
Előre is köszi.
Sziasztok,
 
Következő. 32-es Sony Vega TV-m van. Ezen teszteltem azt, hogy valójában mi a különbség a video kárty TV out és az asztali lejátszó között.
 
Németországban vetten Oehlbach S-video kábelt (10 méter) + van a Gforce kártyához járt a 2 méter kábel. Azt tapasztaltam, hogy az Ati kártyáknak jobb minősége volt TV-out esetében, de nem is azt teszteltem.
 
DVD-lejátszóba beraktam a két torony c. filmet + lerippeltem a gépre is. elindítottam mind a kettőt és a TV váltottam a jelforrásokat. Egyértelműen jobb volt az asztali lejátszó képe. Ismétlem TV out .... Kimerevített kép is szebb volt.
 
 
A számítógépen a TV-Tool nevű progival raktam ki a képet és az sem tetszett, hogy pontosan nem lehetett beálítani a képet a TV-hez. Mindegy nem akkora probléma, viszont akkor sem volt nálam olyan képe mint az asztali lejátsznak. Legjobba a sötét részekkel volt gond a TV outtal.
 
Kiprobáltam a rövid, illetve a 10- méteres jobb kábellal, és nem láttam se javulást se romlást.
 
Power DVD-t használtam lejátszónak és Digitalis hangkimenet használtam. Érdekes volt hogy az erősítőm (Marantz SR7000) nem minden esetben kapta meg a PC-től a digitális jelet film esetén. Szerintem a Power DVD-vel volt gond. Viszont sztereóban nem volt gond. Meghallgattam a Lorena Mckennit - Book of secret albumot. Persze az asztali lejátszóba ugyanaz az album. Itt is allul maradt a PC-s hangkártya az asztali lejátszóval szemben. Itt totális volt a különbség. a PC-s hangkártya hangja , nyers érzéketlen, durva volt. ráadásul nem Cd hanem DVD lejátszó volt.
Itt kezd el gondolkodni az ember, hogy a HI-FI házimozi cuccok miért is kerülnek annyiba. Hát például ezért is. SB-Audigy hangkártyám van, viszont nincs olyan hangja mint egy asztali lejátszónak. Sehogy sincs, hiába mindkettőn a digitális kimenetet hassználom.... Elről ennyit. Biztos szerepe van a hangképben a ventilátornak, vinyónak, tápnak, vidi kártyának stb,,,....
 
ezek után kezdtem el venni az eredeti cd-ket. A gagyi tuc tuc számoknak meg jó lessz az MP3 Sb-vel.
 
Ezek a tapasztalataim.
Jah a hangfal Valdus 500-as volt. Mivel eladtam (nem volt túl szép hangja). Majdha meglesz az új akkor leírom azokon mi volt a véleményem...
 
Jah aki meg azt mondja, hogy Digitáli és digitális hang között nincs különbség azzal mit lehet megbeszélni.
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Mert szerintem a PC-s hangkártyának nincs olyan hangja mint egy DVD-lejátszónak. Vagy tévedem ?
Felteszem, ha a digitális kimenetét használod a hangkártyádnak (vagy újabb gépeken ezt már az alaplap is tudja), akkor szerintem nem fogsz különbséget hallani.
 


Hát azért erre nem innék mérget. :smile35:
 
nem hiszem, hogy egy PC-s hangkártyának ugyanolyan minősége lenne mint egy asztali lejátszónak.

Ne vedd zokon, nem kötözködni akarok, de most nem hiszed, vagy vannak erre konkrét tapasztalataid?
 
Ha vannak, akkor lécci oszd meg velünk!
 
Enrico ugyanezt kérte a TV out kérdésében.
Milyen kábelekkel, milyen megjelenítőn, milyen kártyával, milyen videóanyagokat teszteltél?
 
Ha konkrét típusokat és tapasztalatokat írnál, az Nekem most nagy segítség lenne....
 
Előre is köszi.

Robotk@!
 
Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a srác kijelntései hűen tükrözik a nicknevét: egy káosz.
Duma a levegőben, de semmi tényszerű adat mögötte.
 
Ne foglalkozz vele!
Nem különösebben adok senki véleményére, ha azt nem tudja épkézláb adatokkal, tapasztalatokkal alátámasztani.
 
Csak olyan magabiztosan irta amit írt, hogy gondoltam megosztja velünk is a konkrét tapasztalatait.
 
Más: Beépíthető kapcsolók és ledek kérdésében nem tud segíteni senki?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Mert szerintem a PC-s hangkártyának nincs olyan hangja mint egy DVD-lejátszónak. Vagy tévedem ?
Felteszem, ha a digitális kimenetét használod a hangkártyádnak (vagy újabb gépeken ezt már az alaplap is tudja), akkor szerintem nem fogsz különbséget hallani.
 


Hát azért erre nem innék mérget. :smile35:
 
nem hiszem, hogy egy PC-s hangkártyának ugyanolyan minősége lenne mint egy asztali lejátszónak.

Ne vedd zokon, nem kötözködni akarok, de most nem hiszed, vagy vannak erre konkrét tapasztalataid?
 
Ha vannak, akkor lécci oszd meg velünk!
 
Enrico ugyanezt kérte a TV out kérdésében.
Milyen kábelekkel, milyen megjelenítőn, milyen kártyával, milyen videóanyagokat teszteltél?
 
Ha konkrét típusokat és tapasztalatokat írnál, az Nekem most nagy segítség lenne....
 
Előre is köszi.
Robotk@!
 
Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a srác kijelntései hűen tükrözik a nicknevét: egy káosz.
Duma a levegőben, de semmi tényszerű adat mögötte.
 
Ne foglalkozz vele!

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Mert szerintem a PC-s hangkártyának nincs olyan hangja mint egy DVD-lejátszónak. Vagy tévedem ?
Felteszem, ha a digitális kimenetét használod a hangkártyádnak (vagy újabb gépeken ezt már az alaplap is tudja), akkor szerintem nem fogsz különbséget hallani.
 


Hát azért erre nem innék mérget. :smile35:
 
nem hiszem, hogy egy PC-s hangkártyának ugyanolyan minősége lenne mint egy asztali lejátszónak.
Ne vedd zokon, nem kötözködni akarok, de most nem hiszed, vagy vannak erre konkrét tapasztalataid?
 
Ha vannak, akkor lécci oszd meg velünk!
 
Enrico ugyanezt kérte a TV out kérdésében.
Milyen kábelekkel, milyen megjelenítőn, milyen kártyával, milyen videóanyagokat teszteltél?
 
Ha konkrét típusokat és tapasztalatokat írnál, az Nekem most nagy segítség lenne....
 
Előre is köszi.

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Mert szerintem a PC-s hangkártyának nincs olyan hangja mint egy DVD-lejátszónak. Vagy tévedem ?
Felteszem, ha a digitális kimenetét használod a hangkártyádnak (vagy újabb gépeken ezt már az alaplap is tudja), akkor szerintem nem fogsz különbséget hallani.
 

Hát azért erre nem innék mérget. :smile35:
 
nem hiszem, hogy egy PC-s hangkártyának ugyanolyan minősége lenne mint egy asztali lejátszónak.
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


és mi van akkor ha sima hungarocellt használsz? az is szigetel és olcsobban jössz ki. nem probáltam még de elvileg hatásos lehet.
Az is jó. Vannak kifejezetten hangszigetelő típusok, de abból a legvékonyabb építőipari verzió 10 mm. ami az alaplap alá nem biztos, hogy befér. Meg hát ott a beragasztással is lehet gond, így mint egy matricát ezt az anyagot könnyű beragasztani.
Szerintem ha külön veszed a hungarocell-t meg a ragasztót akkor is csak minimálissal lesz olcsóbb. Szerintem....

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: gemini »

és mi van akkor ha sima hungarocellt használsz? az is szigetel és olcsobban jössz ki. nem probáltam még de elvileg hatásos lehet.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Hamár sokat volt róla szó akkor én is hozzászólnék:
 
Tegnap este kapcsolgattam a csatornákat és leragadtam a fix tv-n. Pont erről volt szó. Halk PC és saját készítésű házak. 2 srác nyilatkozott a témában és az egyik be is mutatta a legútóbb készített házát. Szép volt nagyon, meg dizájnos, csak nekem kicsit túl sok volt rajta a led+világítás, ezért picit csicsásnak tűnt, de látszott rajta, hogy profi darab.
 
A másik téma a halk PC volt. A srác aki erről beszélt persze felsorolta az új 19 db sőt az alatti zajszintű ventiket, be is mutatták az egyes jobb típusokat, volt szó vízhűtésről, és minden ismert "módszerről" is. Ami nekem új volt, az egy direkt pc zajcsökkentésre kifejleszett hungarocell szerű puha hablemez (kb 8 mm vastag) aminek az egyik oldaláról lehúzható egy vékony papírréteg és így belülről beragasztható a házba. A srác azt mondta, hogy az árához képest drasztikusan lecsökkenti a ventik kiáramló zaját, és egy átlagos nagytorony beburkolása megoldható max. 5.000 Ft-ból.
Állítólag itthon is kapható már, de én még nem találkoztam vele.
Nekem így elsőre megbízhatónak tűnt ez is zajcsökkentésre, és ha tényleg ilyen hatékony, nem is drága.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Csak toronyházzal megy? Egy ilyennel tudna működni ?
Egyébként a nagy többség az általad irt linken található "háztípust" alkalmazza.
 
Ezen a linken a galériában elég jó házakat is lehet látni, de sok a saját készítésű is, képekkel is illusztrálva.
 
A fórumban nagyon sok infó fellelhető, pl. van külön "Front End" topic, ahol szinte az összes változat megtalálható leírásokkal, screenshotokkal, linkekkel fűszerezve.
 
Bárkkinek nyugodtan ajánlom, igényes kis oldal.
 
Én egyébként mindenképpen saját készítésű házban gondolkozom, van iparos kollega, aki az Enrico által irt linken lévő házhoz hasonlót szinte anyagárban megcsinálná. Egyébként ilyen profi házakat szvsz itthon nemigen forgalmaz senki.
Kiváncsi lennék a hazai áraikra. Ha valaki tud linket vagy forgalmazót írja már meg, please!
 
Házépítés kapcsán abban tud-e valaki segíteni, hol lehet beépíthető kapcsolókat led-eket nagy választékban venni/megnézni. Kapcsolókból valami dizájnosabb ledes változat érdekelne inkább. Ha esetleg linket tud valaki ossza meg Velem/Velünk, mert én keresgéltem a neten, de nem túl sok eredménnyel.
 
Előre is köszi.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


A máski topicban arról volt szó, hogy S-videó out+TV. 
Ez pedíg egy merőben más téma.
 
S-videó out + TV esetében tartom amiket mondtam. Én nem tapasztaltam javulást kábelcsere esetén. Ez volt az alap kérdés 10méteres meg rövidebb kábel ....
 
Ha kell kifejtem bővebben.

A másik topicban ezt írtad, idézem:
 
Mivel az evidens, hogy PC videókártya + TV esetén minőségről még nem bszélhetünk. Ha ez nem így lenne akkor nem lenne asztali lejátszóm.
 
És erre kérdeztem rá, nem az előzmenyekre!
 
Tehát hány és milyen tesztek alapján állítod ezt? Mit játszottál le? Milyen típusú videókártyáknál tapasztaltad?, stb, stb, A többi kérdést ott is elolvashatod.

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


     
 
Milyen érdekességeket olvas itt az ember. Még nem olvastam végig az összes hozászólást, viszont azt vonatkoztattam le, hogyha az embernek van egy alap DVD lejátszója (nekem Sony 305) és vesz egy Pl Pana500-as projektort akkor érdemesebb számítógépről filmet nézni (képminőség javulás) mint DVD lejátszoról ?
 
  :kiraly:
 
olvassak tovább vagy megkérdezhetem, hogy m ia helyzet a hangminőséggel?
 
Mert szerintem a PC-s hangkártyának nincs olyan hangja mint egy DVD-lejátszónak. Vagy tévedem ?

Felteszem, ha a digitális kimenetét használod a hangkártyádnak (vagy újabb gépeken ezt már az alaplap is tudja), akkor szerintem nem fogsz különbséget hallani.
 
Egyébként a másik topicban feltett kérdéseimre nem válaszoltál, de úgy látom nem is kell.

A máski topicban arról volt szó, hogy S-videó out+TV.
 
Ez pedíg egy merőben más téma.
 
S-videó out + TV esetében tartom amiket mondtam. Én nem tapasztaltam javulást kábelcsere esetén. Ez volt az alap kérdés 10méteres meg rövidebb kábel ....
 
Ha kell kifejtem bővebben.
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


 
 
Milyen érdekességeket olvas itt az ember. Még nem olvastam végig az összes hozászólást, viszont azt vonatkoztattam le, hogyha az embernek van egy alap DVD lejátszója (nekem Sony 305) és vesz egy Pl Pana500-as projektort akkor érdemesebb számítógépről filmet nézni (képminőség javulás) mint DVD lejátszoról ?
 
:kiraly:
 
olvassak tovább vagy megkérdezhetem, hogy m ia helyzet a hangminőséggel?
 
Mert szerintem a PC-s hangkártyának nincs olyan hangja mint egy DVD-lejátszónak. Vagy tévedem ?

Felteszem, ha a digitális kimenetét használod a hangkártyádnak (vagy újabb gépeken ezt már az alaplap is tudja), akkor szerintem nem fogsz különbséget hallani.
 
Egyébként a másik topicban feltett kérdéseimre nem válaszoltál, de úgy látom nem is kell.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Halk HTPC : 
Olvasom, hogy korábban volt ez téma. Leírom a legjobb megoldást, nálam 2 éve megy így a gép : természetesen vízhűtés kell az egészhez, bátran ajánlom az Ordasi féle maszek rendszert ( www.tuningnet.hu ). Nekem külön block hűti a CPU-t , az alaplapi chipset-et és a VGA GPU-ját . Tehát 3 blockom van és így 26-ban van az egész. Érdemes beinvesztálni, mert esetleges alaplap csere esetén is csak a lefogatót kell módosítani.
Miután megvagyunk a hűtő rendszerrel, kell egy halk vinyó . Én a Seagate Barracuda IV vagy V-re szavazok, folyadék csapágyasok, abszolút nincs hangjuk.
Legvégül kell egy halk táp, szerintem manapság már sok ilyen van . Nekem egy Enermax van, amin manuálisan lehet állítani egy potival a ford. számot.
 
Mindezt nem árt egy torony házba tenni és már készen is vagyunk
 
A végeredmény egy olyan gép, amiben kizárólag a tápban van venti és esetleg a hűtő radiátoron, de azt elég 5 voltal hajtani. Hang gyakorlatilag nulla.

Hm, ez érdekes. HTPC építésén töröm én is a fejem már hetek óta.
 
Egy pár kérdés:
 
Csak toronyházzal megy? Egy ilyennel tudna működni ?
 
Hogy néz ki?
Mekkora helyet foglal el?
Mennyi víz van benne?
Nem ronda?
Képet tudnál róla betenni? Mondjuk egy olyat, ami kívülről mutatja a cuccot és esetleg, ha nem túl nagy probléma, egy belső képet is.

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Khaosz »



 
 
Milyen érdekességeket olvas itt az ember. Még nem olvastam végig az összes hozászólást, viszont azt vonatkoztattam le, hogyha az embernek van egy alap DVD lejátszója (nekem Sony 305) és vesz egy Pl Pana500-as projektort akkor érdemesebb számítógépről filmet nézni (képminőség javulás) mint DVD lejátszoról ?
 
:kiraly:
 
olvassak tovább vagy megkérdezhetem, hogy m ia helyzet a hangminőséggel?
 
Mert szerintem a PC-s hangkártyának nincs olyan hangja mint egy DVD-lejátszónak. Vagy tévedem ?
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


Halk HTPC :
 
Olvasom, hogy korábban volt ez téma. Leírom a legjobb megoldást, nálam 2 éve megy így a gép : természetesen vízhűtés kell az egészhez, bátran ajánlom az Ordasi féle maszek rendszert ( www.tuningnet.hu ). Nekem külön block hűti a CPU-t , az alaplapi chipset-et és a VGA GPU-ját . Tehát 3 blockom van és így 26-ban van az egész. Érdemes beinvesztálni, mert esetleges alaplap csere esetén is csak a lefogatót kell módosítani.
Miután megvagyunk a hűtő rendszerrel, kell egy halk vinyó . Én a Seagate Barracuda IV vagy V-re szavazok, folyadék csapágyasok, abszolút nincs hangjuk.
Legvégül kell egy halk táp, szerintem manapság már sok ilyen van . Nekem egy Enermax van, amin manuálisan lehet állítani egy potival a ford. számot.
 
Mindezt nem árt egy torony házba tenni és már készen is vagyunk
 
A végeredmény egy olyan gép, amiben kizárólag a tápban van venti és esetleg a hűtő radiátoron, de azt elég 5 voltal hajtani. Hang gyakorlatilag nulla.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »

Köszike a segítséget.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Igazából az IMAX-os WMV9-s lemezekre izgultam rá, meg is venném őket, csak nem tudom mennyire lehet lejátszani őket itthon . Talán egy éve feldobtam egy topicot a T2 Extreme Edition-nel ( WMV9-es ) kapcsolatban, akkor egy srác írta, hogy neki megvan és le is tudta játszani valahogy. Sajnos már nem találom azt a topicot.
Itt van.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »

Igazából az IMAX-os WMV9-s lemezekre izgultam rá, meg is venném őket, csak nem tudom mennyire lehet lejátszani őket itthon . Talán egy éve feldobtam egy topicot a T2 Extreme Edition-nel ( WMV9-es ) kapcsolatban, akkor egy srác írta, hogy neki megvan és le is tudta játszani valahogy. Sajnos már nem találom azt a topicot.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Én most nézegettem egypár trailert 1.6 athlon geforce TI4200-as kártyával, a 720p-t még lejátszotta a nagyobb már csak ugrált....
 
Egyébként meg nem hiszem, hogy nagyon lennének hd filmek, talán egy-kettő ha van....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


Kezdem unni az átlag DVD-k katasztrófális kép minőségét.
Nem tudtok esetleg jó forrást letölthető HD anyagra ? Esetleg WMV HD-re ?

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az egy drága pc, speciálisan az ms multimédianézegető operácios rendszere alá rakva. szvsz van erre célprogram is, és az megy a NEM speciális PC-den is. 
www.showshifter.com

Kösz! Jó alternatívának tűnik.
 
Nem tud valaki ajánlani rádiós távirányítót PC-hez.
Sajna nincs optikai rálátás. (Esetleg beépített hanyatt egérrel )

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”