Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

pégyé mozija

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Lakótelepi lakás, 3.emelet,nagyobbik szoba.
vászon: textilűzletben vásárolt franciaágylepedőt, felfeszitettem a falra.
Rögzitése befurva a betonba.Matt diszperzit festékkel átfestettem, ettől vásznasra keményedett, s eléggé matt lett.
Keret: mattfekete öntapadós tapéta,kissé a plafonra is ragasztva.
A cuu:a fozeltől jobbra-center sugárzó JAMO, vétel Metro áruház.
Alatta a philips mélyláda,vétel valamilyen hirtechűzlet.
Mellette a tarton, philips 763-as DVD lejátszó, altta ,sajnos nehezen látszódik,teljesen feketén egy DENON 6.1-es erősitő.,alatta,cd-dvd tároló.,az erősitőt a médiamarktban vettem.
Álló hangfalak,Jamo stidio, vétel: metró áruház.
Az ajtóra feketeszövetfüggönyt a feleségem varta meg,a megfelelő sötétség eléréséhez.
A szomszédaim tudták hogy van a lakáson belúl mozi, próbáltam nem hangosan élvezni a filmeket, s este 8-ra mindig véget ért a vetités.De volt olyan esetem, amikor a szomszédasszony másnap reggel megkérdezte, hogy a tegnap esti koncert előadoja ki volt?
További képek holnap.


Vendég

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Még két kép, ami az extra.( nincs nagyképüség)
Ezen nagy képméret 3D-s képéről bővebben is irhatok ha érdekel valakit.


 
Engem érdekel! Jöhet + a régi képek is!

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Kedves olvasók.
Biztosan vannak közötetek olyan házimozi kedvelők ,akik olcsobban igyekeznek megépiteni saját mozijukat, csak bátran, ha van rá érdeklödö, teszek fel képeket, 6-8 évvel ezelőtti
időkből, amikor egy két szobás lakás, nagyobbik szobáját használtam moziként is.
Hogy felcsigázzam az érdeklődést,pl: franciaágylepedőből mozi- vászonkészitése.

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Ahogy igértem kép a maszkolóernyőről.
Nehéz elegendő fényt varázsolni, a kép készitéséhez, mert minden matt fekete.,s egy telefonnal késuitem a képeket.



Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Még két kép, ami az extra.( nincs nagyképüség)
Ezen nagy képméret 3D-s képéről bővebben is irhatok ha érdekel valakit.



Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Tisztelt olvasók!
LÁTOM HOGY AZ IRÁSOMBAN, VANNAK HIBÁK,HELYESIRÁSOSAK IS, TUDOK HELYESEN IRNI, CSAK ELÉG GYORSAN GÉPELEK,UJJAIM ÖSSZE-VISSZA,A HIBÁKÉRT ELNÉZÉST KÉREK A TOVÁBBIAKBAN IS.
Köszi.

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »

Bocsánat, a maszkoló aluminium lapok,MATT ,fekete szövetanyaggal vannak bevonva.,a fény miatt, ne legyen csillogásuk.

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Itt a fél maszkernyő leengedve.


Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


A panoráma 16:9-es (2.40:1) filmekhez, ahogy a nagy könyvben leirták, maszkolást használok.
a kép alján keletkezö sötétszürke csikot a vászon aljának fentebb engedésével tüntetem, maszkolom el.
A felsö csikhoz, két félből álló maszkoló ernyőt használok. Ezek aluminium lemezek, melyek a plafonhoz vannak rögzitve, cszklópánttal,s fekete szövethevederrel áálitom a magasságát. (nehéz elmagyarázni,lesznek róla képek.)
A kezdetekkor a maszkolást én sem tartottam fontosnak.,de amikor egy ilyen nyujtott kép fölé ,ideiglenesen kifeszitettem egy mattfekete szvetvásznat, megdöbbentő volt a látvány., kell maszkoltatni, muszáj, pláne ekkora képméretnél.



Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Majka papa klipje, de a második képen igyekeztem lázhatóvá tenni, azt a 10-12cm-t, ami a falig még van ahová préselni kellene, a szegény fronhangfalakat.



Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Heló-heló.
Nagyon tetszett a szocsa féltizeneggyes munkája, ma délelött centimétereztem a szobában s ha jutok valamire, azonnal beszámolok róla.Látom hogy a frontok mindenkinek a képzeletét elinditoota., megtaláljuk a megfelelő megoldást.
Itt vannak ujabb képek , ahol már képeket is látunk.






Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Hű ez nagyon jó lett! Gratulálok! Sok munka volt vele biztosan. A hangszigetelés, sötétítés nagyon rendben van.
Esetleg volna két tanácsom:
A front hangfalakat valahogy a vászon két oldalára kellene elhelyezni állítva. (ahogy a többiek is mondták) A mélysugárzóknak nem muszáj elöl a sarokban lenniük.
A kanapét 1 méterrel előrébb tolnám az oldalsó surround hangfalakkal együtt. Esetleg dipolra cserélném, ahogy bubu javasolta.
Sokat számítana a hangzásban.
Tényleg nem kukacoskodom, próbáld ki!


 
Kb mindenkinek ugyanaz jutott eszébe,vajon min lehetne variálni.Ez jó,akkor egy húron pendülünk! Szerintem a topik gazdája is elfogadja atanácsokat és ha tud változtat dolgokon.Én is kaptam sok pozitív kritikát és segítséget is.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Ez az én szobám építése


 


Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Hű ez nagyon jó lett! Gratulálok! Sok munka volt vele biztosan. A hangszigetelés, sötétítés nagyon rendben van.
Esetleg volna két tanácsom:
A front hangfalakat valahogy a vászon két oldalára kellene elhelyezni állítva. (ahogy a többiek is mondták) A mélysugárzóknak nem muszáj elöl a sarokban lenniük.
A kanapét 1 méterrel előrébb tolnám az oldalsó surround hangfalakkal együtt. Esetleg dipolra cserélném, ahogy bubu javasolta.
Sokat számítana a hangzásban.
Tényleg nem kukacoskodom, próbáld ki!
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


name='cinda' timestamp='1345922499' post='1349022']Nekem tetszik.
Ha lehet még képeket.
Én is gondolkodom, az épitésen, szedem össze az infókat.
Látni é s hallani kellene ,s akkor lehetne igazán jót vagy rosszat mondani. :bigball:


Ez az én szobám építése

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Ha lehet még képeket.
Én is gondolkodom, az épitésen, szedem össze az infókat.


 
- Igen képek jöhetnek,akár nagyobb felbontásban is!
- Akkor lehet egy új topik is majd,ha már te is gondolkodol az építésen!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Fodesznek válasz a szobáról.
A méreteit már irtam, ez egy csupasz,fehér,parkettés szoba volt.
AZ oldalfalakat hangszigetelés miatt,5-cm-es kőzetgyapot boritja ,párazáró fóliával,osb-lappal, melyet körbe vesz a hullámban felrakott szürke függőny.
A háromszárnyu ablakot megszüntettem,s az ajtót is kőzetgyapot táblával, fekete szövettel boritottam. Az ajtó puha gumicsikra záródik rá, igy ha a moziban minden fényforrás kivan kapcsolva , beleértve a kütyüket is ,s zárva az ajtó,jelentem, hogy a helyiségben korom sötét van, 1cm-re se lehet látni. Igy sikerűlt kizárnom minden idegen fént ami ronthatja a vetitett képet.
padló: parkettás volt, én ugy éreztem, hogyaccsal kongott,pattogott a hang, igy 3-cm-es szivaccsal és fekete szövetanyaggal boritottam.
Mennyezet: 5-cm-es nikecellt ragasztottam fel, a hang és hő szigetelés miatt, melyet bordó selyemszövettel.,fekete szövetcsikokkal tette kazettés jellegü mennyezetté.A fényvisszaverős csillagok ráadás,nagyon sötét jelenetnél gyenge fénnyel világitanak,szép látvány.


 
Egyébként azt meg akartam jegyezni hogy a szoba sötétítése nagyon jó! Látszik hogy figyeltél a megfelelő csillapításra is! Király!

Vendég

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Örülök, hogy bemutatod a moziszobádat!
Csatlakozva - én is kérnék még képeket! Az eddigieken sajnos semmit sem látok - nagyon sötétek.
 
A többiek jól leírták a dolgokat. Persze sok minden pénz kérdése, de ahogy ATC írta sokkal többet ki lehetne hozni a szobádból!
 
A két legnehezebb dolgot sikerült megoldanod: A "sötétség" és az akusztika. A mozi egyik eleme - a kép - rendben van! A hangon viszont lényegesen lehet javítani, amihez nincs más mód, le kell cserélni a jelenlegi rendszert.
 
Ezt lehet fokozatosan is persze, de nagy vonalakban amit gondolok:
-A házimozi erősítő nem mai darab. A kép mindenképpen "megérdemelne" egy HD-s erősítőt.
-A center a legfontosabb hangfal. A mozi-élmény a sokszorosára ugrik egy center-cserével.
-A surround sugárzók cseréje! A te szobádba, ha az oldalfalat vesszük alapul mindenképpen egy dipol sugárzó elhelyezése javasolt!
-A frontok cseréje. Igazodva legalább a centerhez. Nem igazán fontos az öblös mély-hang, hiszen ott vannak a mélynyomók.

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: szocsa »


ahogy elnézem a fronthangfalak simán elférnének a vászon mellett, a sub elhelyezése lehetne probléma, de ha a frontokat egy falra szerelt polcra rakod akkor már nem, az se optimális megoldás, de ennél sokkal jobb.
 
így gondoltam:
 

r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
cinda
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.01.24., hétf. 08:33
Értékelés: 2

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: cinda »


Nekem tetszik.
Ha lehet még képeket.
Én is gondolkodom, az épitésen, szedem össze az infókat.
Látni é s hallani kellene ,s akkor lehetne igazán jót vagy rosszat mondani. :bigball:

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


A mennyezet.


Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Fodesznek válasz a szobáról.
A méreteit már irtam, ez egy csupasz,fehér,parkettés szoba volt.
AZ oldalfalakat hangszigetelés miatt,5-cm-es kőzetgyapot boritja ,párazáró fóliával,osb-lappal, melyet körbe vesz a hullámban felrakott szürke függőny.
A háromszárnyu ablakot megszüntettem,s az ajtót is kőzetgyapot táblával, fekete szövettel boritottam. Az ajtó puha gumicsikra záródik rá, igy ha a moziban minden fényforrás kivan kapcsolva , beleértve a kütyüket is ,s zárva az ajtó,jelentem, hogy a helyiségben korom sötét van, 1cm-re se lehet látni. Igy sikerűlt kizárnom minden idegen fént ami ronthatja a vetitett képet.
padló: parkettás volt, én ugy éreztem, hogyaccsal kongott,pattogott a hang, igy 3-cm-es szivaccsal és fekete szövetanyaggal boritottam.
Mennyezet: 5-cm-es nikecellt ragasztottam fel, a hang és hő szigetelés miatt, melyet bordó selyemszövettel.,fekete szövetcsikokkal tette kazettés jellegü mennyezetté.A fényvisszaverős csillagok ráadás,nagyon sötét jelenetnél gyenge fénnyel világitanak,szép látvány.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



kocka.gif Jó estét kivánok, hiányoztam ?
Ujabb képeket tettem fel,a surround sugárzók Jamo Studio hangfalak, a back surroundok pedig, Yamaha studio hangfalak, 60-80wattosak.
A képet az új vetitőm szolgáltatja, EPSON EH-TW 6000-es, HDMI-FULL HD-3D.,2db aktiv szeműveggel.Tegnap olvastam, hogy a vetitőm nagytestvére dijat kapott ,EISA az év vetitője lett, az EHTW-9000-es.,egy picit örűlök neki.


 
Ezek már jobb minőségű képek! Gratulálok! A projektorod is nagyon spéci.Amit ATC-vel beszéltünk szerintem fontold meg,mert mindíg van lehetőség és sokszor pénzben sem kerül.A frontoldalon alakítassz kicsit és rendben is van

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


kocka.gif Jó estét kivánok, hiányoztam ?
Ujabb képeket tettem fel,a surround sugárzók Jamo Studio hangfalak, a back surroundok pedig, Yamaha studio hangfalak, 60-80wattosak.
A képet az új vetitőm szolgáltatja, EPSON EH-TW 6000-es, HDMI-FULL HD-3D.,2db aktiv szeműveggel.Tegnap olvastam, hogy a vetitőm nagytestvére dijat kapott ,EISA az év vetitője lett, az EHTW-9000-es.,egy picit örűlök neki.




Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Ebben a melegben szombaton lehet más programja is.
Szerintem elindítottunk valamit a kobakjában.
Lehet egy idő után nem csak a mélyhangok mennyisége lesz csak fontos a számára.


 
Biztos jó néven veszi,hogy pozitívan próbálunk segíteni,mit lehetne így elsőre alakítani.
Ha topikot nyit akkor azzal véleményekre számíthat,ez így egészséges.Több szem több csipa

Lezárt

Vissza: “Házimozi”