Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

pégyé mozija

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: AVX »



Na eltűnt a topik gazda. Biztos csak dolga van és nincs otthon


 
Ebben a melegben szombaton lehet más programja is.
Szerintem elindítottunk valamit a kobakjában.
Lehet egy idő után nem csak a mélyhangok mennyisége lesz csak fontos a számára.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Én lehet a dobozokkal is variálnék utána.
Kicsit egységesebb rendszerben kellene gondolkodnia.
A Clarus használt ára nagyon jó,így azt mozira én is csak ajánlani tudnám neki.
Az új árát nem éri meg,de itt a fórumon időnként harmad,sőt negyed áron is felbukkan ilyen rendszer.


 
Na eltűnt a topik gazda. Biztos csak dolga van és nincs otthon Vagy megijesztettük
 
De abszolút segítő szándékkal írunk ide úgy hiszem.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: AVX »



Mindíg van lehetőség utólag is módosításra.Nem könnyű,de ha a lehető legjobbat akarjuk kihozni a mozinkból akkor muszáj variálni.


 
Én lehet a dobozokkal is variálnék utána.
Kicsit egységesebb rendszerben kellene gondolkodnia.
A Clarus használt ára nagyon jó,így azt mozira én is csak ajánlani tudnám neki.
Az új árát nem éri meg,de itt a fórumon időnként harmad,sőt negyed áron is felbukkan ilyen rendszer.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Örülök,hogy egy nyelvet beszélünk.
Én azt tenném,hogy ráragasztanék egy fekete csíkot körben a vászonra úgy,hogy az bármikor levehető legyen,ha eladásra kerül.A kisebb kép kontrasztosabb lenne.
A szoba kialakítása egész jó.Jóval több lehetőség van,mint ahogy a tulaj jelenleg kihasználja.


 
Ez a legegyszerűbb módja és a vásznat így kisebbre lehetne venni.Nem költséges ami szintén előnyös.Igen biztos hogy a kép minőség is jobb lenne,a frontok pedig helyükre kerülhetnének. A szoba mérethez mint mondtam bőven elég lenne a 110-120 col.Az kb 2,5 méter széles,a szoba szélessége 3,5 méter,tehát maradna hely a két frontnak is.
 
Mindíg van lehetőség utólag is módosításra.Nem könnyű,de ha a lehető legjobbat akarjuk kihozni a mozinkból akkor muszáj variálni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
De ahogy nézem az adottságok miatt csak úgy lehetne kivitelezni,hogy a vászon méretből elvenni,ami költséges,


 
Örülök,hogy egy nyelvet beszélünk.
Én azt tenném,hogy ráragasztanék egy fekete csíkot körben a vászonra úgy,hogy az bármikor levehető legyen,ha eladásra kerül.A kisebb kép kontrasztosabb lenne.
A szoba kialakítása egész jó.Jóval több lehetőség van,mint ahogy a tulaj jelenleg kihasználja.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Segíts neki.Te ebben nagy guru vagy.
A hangsugárzók elhelyezése nagyon nem frankó,de én már inkább nem mondok semmit.
Én biztosan picit kisebb vásznaz használnék.
Az sem jó,hogy a fejünk szinte a hátsó falnál van.Zene hallgatásra ez így totál alkalmatlan.


 
Persze szívesen segítek,ha tudok.Köszi! A hallgatási pont,vagyis a kanapé tényleg nagyon hátul van.Előrébb kellene hozni úgy hogy a fül mögé essenek a háttérsugárzók.Ha egy 60-70cm-el előrébb lehetne tolni a kanapét,akkor javulna a háttér,a térhatás.Én órákat próbálkoztam 10-20centiméter differenciákkal. Nekem is volt falra tolva,de az felejtős és érdemes ezzel próbálkozni.
 
A vászon a szoba mérethez képest nagy. Egy 110-120 colos vászon is megtenné,így a kép minősége is valamelyest javulna,mivel kisebb lenne valamelyest és a két frontsugárzót is a helyére lehetne tenni. Csak jóindulatból írom,hogy a fektetett megoldás szerintem túlzottan összemossa a térhatást.Minden hangsugárzó középen egy csomóban van lepakolva,ami biztosan nem elégséges.
 
De ahogy nézem az adottságok miatt csak úgy lehetne kivitelezni,hogy a vászon méretből elvenni,ami költséges,(Ha nem DIY megoldást választunk)vagy az egész vásznat előrébb hozni és mögé rejteni a hangsugárzókat. Akkor a két front álló pozícióban üzemelhetne a két szélen.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tudom,nem is így éreztem. Köszi! Most a fő téma a te mozid!


 
Segíts neki.Te ebben nagy guru vagy.
A hangsugárzók elhelyezése nagyon nem frankó,de én már inkább nem mondok semmit.
Én biztosan picit kisebb vásznaz használnék.
Az sem jó,hogy a fejünk szinte a hátsó falnál van.Zene hallgatásra ez így totál alkalmatlan.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



A clarust nem sértésként irtam , de én, /is/ voltam a pesti mozikiállitáson s láttam , halottam szolni a clarusokat. Szépek,neked ilyen van , gratula hozzá .


 
Tudom,nem is így éreztem. Köszi! Most a fő téma a te mozid!

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »



Beszélj ATC-vel tegye át a topikot a megfelelő helyre.Ide: http://www.avx.hu/forum/index.php?/forum/104-hazimozi/


 
A clarust nem sértésként irtam , de én, /is/ voltam a pesti mozikiállitáson s láttam , halottam szolni a clarusokat. Szépek,neked ilyen van , gratula hozzá .

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »



Ok,tényleg nem akarlak megbántani,de tegyél meg még pár próbát.
Az állók helyett akár a centerhez hasonló két doboz is alkalmasabb lenne.
Mekkora ez a szoba és te milyen távolságból hallgatod?
Milyen magas az ülőalkalmatosság?


 
A szoba mérete. 350cm széles, hossza 480cm.hallgatási távolság 420-430cm.
Az ülőhely magassága 70cm, fűlmagasság 120-130cm.
A front hangfalak dőlési szöge ,ugy lett állitva hogy a fülmagassád felé legyen a hang áramlása.


Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: norbi31 »



Vászonnal, Elite Screen 150 colos,380cm átmérövel, faltól-falig.


milyen vetítő? mekkora a távolság, ahonnan nézed?

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Üdvőzőllek tisztelt Fodesz, tudom hogy te nagy szakértője vagy ezen dolgoknak, a clarus hangfalakon nekem is megakadt már a szemem,de mint oly sokan, pénztárcafüggö a dolog, igyekeztem ugy összeszedni a cuccot ahogy lehetett. Multidézés: én is 90-es évek végén kezdtem a 4.0-ás surrounddal-6 fejes videóval. Aztán közeledve a 2000-hez jőtt a dvd, 5.1 digital, erősitö csere, nagyobb kép miatt 72-cm-es TV, aztán dts-es-es 6.1-miatt, ujabb erösitö csere,aztán ugye nemrég a kék-lézer, remek,kellett egy 7.1-es erösitö a pijó1015-ös, én nagyon meg vagyok vele elégedve. KÉP: AZ ELSŐ VETITÖM ,panasonic pt-ae100-as , jó volt ,2003-ban EISA-dijas volt, feldolgozta az 1080-as képet i-ben,4000 űzemóra után eladásrakerűlt. Folytatom...


 
Én is üdvözöllek a mozisok táborában Szóba se jött a Clarus,egyszerűen csak azt említettem meg hogy jó lenne részletesebb írás,hogyan csináltad meg a szobát,pl.Ezekkel kapcsolatos infók. A frontokat csak azért említettem meg,mert ha fektetve vannak a magassugárzó és a középsugárzók nem esnek fülmagasságban,ami ront a hangképen,így a térhatás is csorbul.Azokat próbáld meg állítva ha kell bonts ki a falból,hogy ne lógjon a képbe

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »



Nem sokat xaroztál,egyből belevágtál a közepébe. Gratula a topikhoz.Jöhetne egy kis múltidézés,hogyan kezdted el,több infó,képek,stb... Ha egy ilyen topikot nyitsz érdemes megosztani az olvasókkal,mert másokat is érdekelhet akik szintén ilyen szoba készítés előtt állnak.
 
A fektetett frontok alkalmatlanok minden szempontból.Azzal kezdened kell valamit.Muszáj 380cm-es vászon? Kicsit kisebb lenne még a kép minősége is javulhatna,a hangkép meg pláne és a két front is helyet kaphatna két oldalt.


Üdvőzőllek tisztelt Fodesz, tudom hogy te nagy szakértője vagy ezen dolgoknak, a clarus hangfalakon nekem is megakadt már a szemem,de mint oly sokan, pénztárcafüggö a dolog, igyekeztem ugy összeszedni a cuccot ahogy lehetett. Multidézés: én is 90-es évek végén kezdtem a 4.0-ás surrounddal-6 fejes videóval. Aztán közeledve a 2000-hez jőtt a dvd, 5.1 digital, erősitö csere, nagyobb kép miatt 72-cm-es TV, aztán dts-es-es 6.1-miatt, ujabb erösitö csere,aztán ugye nemrég a kék-lézer, remek,kellett egy 7.1-es erösitö a pijó1015-ös, én nagyon meg vagyok vele elégedve. KÉP: AZ ELSŐ VETITÖM ,panasonic pt-ae100-as , jó volt ,2003-ban EISA-dijas volt, feldolgozta az 1080-as képet i-ben,4000 űzemóra után eladásrakerűlt. Folytatom...

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Ha beülünk a mozimba ,első kép, gépek, képek.


 
Nem sokat xaroztál,egyből belevágtál a közepébe. Gratula a topikhoz.Jöhetne egy kis múltidézés,hogyan kezdted el,több infó,képek,stb... Ha egy ilyen topikot nyitsz érdemes megosztani az olvasókkal,mert másokat is érdekelhet akik szintén ilyen szoba készítés előtt állnak.
 
A fektetett frontok alkalmatlanok minden szempontból.Azzal kezdened kell valamit.Muszáj 380cm-es vászon? Kicsit kisebb lenne még a kép minősége is javulhatna,a hangkép meg pláne és a két front is helyet kaphatna két oldalt.

Vendég

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Vendég »

projektor?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szeretem a Tangent SR-500-at a nagy öblös hangereje miatt, koncerteknél de filmeknél is szeretem a nagy hangerőt,


 
Ok,tényleg nem akarlak megbántani,de tegyél meg még pár próbát.
Az állók helyett akár a centerhez hasonló két doboz is alkalmasabb lenne.
Mekkora ez a szoba és te milyen távolságból hallgatod?
Milyen magas az ülőalkalmatosság?

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »



Bocs,de ez a megoldás nagyon gáz.
Valami keskenyebb álló dobozt kellene szerezned.


 
Szeretem a Tangent SR-500-at a nagy öblös hangereje miatt, koncerteknél de filmeknél is szeretem a nagy hangerőt, a vékony álló hangfal lehet, hogy jó megoldás lenne, de ez számomra egy jó kompromisszum. Próbáltam én is állva elhelyezni, de a nagy vászon miatt vagy belelógott volna a képbe, vagy túl közel került volna a hallgatási pozícióhoz. Remélem megértessz

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


A gépek balról-jobbra: LG BX-580 3D-s Blu-Ray lejátszó. Alatta, Philips CD lejátszó, író. Alatta, Sharp 6 fejes hifi-stereo videó, a Dolby Surround-os korszakból. Középen, a kedvenc erősítőm Pionner VSX-1015 7.1-es. Mellette, a Philips aktív sub-erősítő.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: AVX »



A fronthangfalak fektetve lettek elhelyezve,


 
Bocs,de ez a megoldás nagyon gáz.
Valami keskenyebb álló dobozt kellene szerezned.

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Még egy kép.


Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


A mozi egyik sarka: sok film, zene, dvd, blu-ray. A függönyözés körbe megy a szobán, a padlózat szivacsozott, fekete posztó anyaggal rögzített. A pódium anyaga bútorlap, padlószőnyeggel borítva. Kábeleket igyekeztem eltejteni.


Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »

A fronthangfalak fektetve lettek elhelyezve, a nagy képméret miatt, megfelelő dőlésszöggel, tartóra helyezve. A centersugárzó külön tartón van, a mélyládák a pódium sarkaiban kaptak helyet.

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Hangfalakról nem irtam: center-Warfadele Zaldek,
Front : Tangent SR 500-as.
Mély : Philips subaktiv, ami meghajt 2db 300-as autós mélyládát.

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Vászonnal, Elite Screen 150 colos,380cm átmérövel, faltól-falig.


Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Hangfalak előlap nélkül.


Lezárt

Vissza: “Házimozi”