Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó hogy kijavítottál,igazad van.Az erősítő egy 30 négyzetméteres nappaliba kerül beépítésre.
A hangszórók Jamo D6 szett.
Tudom hogy ne a legjobb és a B&W meg a mordaunt-short sokkal jobb de csak a jamónál találtam dipól háttereket ami THX-et kapott(és még a megfizethető kategóriába esik.1M-nál többet nem akarok kiadni hangszóróért.)
Amit a THX is előír.
Lehet hogy marhaság a THX de én meghallgattam a szettet és elég meggyőző volt.
Igazából nem vagyok nagy hifimániás vájtfülü inkább csak házimozira kell jó kis akciófilmekhez.
A pénz nem akadály,de ha van jobb vételi ajánlat és ésszerű magyarázat akkor azt veszem meg.
 
Mellesleg az onkyo 989es 400000ért vagy a pio ax3-as 250000ért éri meg jobban az árát.
Nem 1 kategóri de az onkyo mintha csak az Ultra 2 minősítésben térne el a pioneertől.Meg nagyobb teljesítményű is is picit
A pioneerban viszont több hasznos funkció van.
Melyiket vegyem?
 
PS: a jamahától nem vagyok elájulva mindössze olcsó.

Ha teheted hallgasd meg a Klipsch rf35 os szeriat az is nagyon jol szol az arahoz kepest ,dipol hatterekel hozza egy Pio VSX-SX3 -as erositovel . Szerintem ez egy nagyon kellemes osszeallitas .

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Jó hogy kijavítottál,igazad van.Az erősítő egy 30 négyzetméteres nappaliba kerül beépítésre.
A hangszórók Jamo D6 szett.
Tudom hogy ne a legjobb és a B&W meg a mordaunt-short sokkal jobb de csak a jamónál találtam dipól háttereket ami THX-et kapott(és még a megfizethető kategóriába esik.1M-nál többet nem akarok kiadni hangszóróért.)
Amit a THX is előír.
Lehet hogy marhaság a THX de én meghallgattam a szettet és elég meggyőző volt.
Igazából nem vagyok nagy hifimániás vájtfülü inkább csak házimozira kell jó kis akciófilmekhez.
A pénz nem akadály,de ha van jobb vételi ajánlat és ésszerű magyarázat akkor azt veszem meg.
 
Mellesleg az onkyo 989es 400000ért vagy a pio ax3-as 250000ért éri meg jobban az árát.
Nem 1 kategóri de az onkyo mintha csak az Ultra 2 minősítésben térne el a pioneertől.Meg nagyobb teljesítményű is is picit
A pioneerban viszont több hasznos funkció van.
Melyiket vegyem?
 
PS: a jamahától nem vagyok elájulva mindössze olcsó.

Ne a THX minősítésekkel foglalkozz, hanem hallgasd meg ami tetszik és vidd haza. Ha csak házimozizo,l szerintem felesleges 400000 forintos erősítőt venni. Elég egy 150e körüli is. Ha többre vágysz akkor 250e körül nagyon jót kapsz. Inkább a "fölös" pénz fektesd jó hangsugárzókba és főleg mélysugárzóba. Persze ez függ attól mekkora területet akasz behangosítani. De úgy gondolom a pio bőven jó lenne. A yamaha viszont házimoziban nagyon jó és olcsóbb mint a konkurencia, így én nem vetném el olyan gyorsan.

Avatar
oritomi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2003.05.06., kedd 16:32
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: oritomi »


Jó hogy kijavítottál,igazad van.
Az erősítő egy 30 négyzetméteres nappaliba kerül beépítésre.
A hangszórók Jamo D6 szett.
Tudom hogy ne a legjobb és a B&W meg a mordaunt-short sokkal jobb de csak a jamónál találtam dipól háttereket ami THX-et kapott(és még a megfizethető kategóriába esik.1M-nál többet nem akarok kiadni hangszóróért.)
Amit a THX is előír.
Lehet hogy marhaság a THX de én meghallgattam a szettet és elég meggyőző volt.
Igazából nem vagyok nagy hifimániás vájtfülü inkább csak házimozira kell jó kis akciófilmekhez.
A pénz nem akadály,de ha van jobb vételi ajánlat és ésszerű magyarázat akkor azt veszem meg.
 
Mellesleg az onkyo 989es 400000ért vagy a pio ax3-as 250000ért éri meg jobban az árát.
Nem 1 kategóri de az onkyo mintha csak az Ultra 2 minősítésben térne el a pioneertől.Meg nagyobb teljesítményű is is picit
A pioneerban viszont több hasznos funkció van.
Melyiket vegyem?
 
PS: a jamahától nem vagyok elájulva mindössze olcsó.

Avatar
RoboGo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.10.10., pén. 23:35
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: RoboGo »


A topic kérdésre válaszolva:én Pioneer ax3ast készülök venni.Ez jó?
Elég ütős cucc,THX,7*100W,akusztikus mérőmikrofon mindez 230ezerért.
Van vetélytársa?
Milyen hangszórót és kábeleket vegyek hozzá?
Leginkább házimozira használnám a zene csak másodlagos.
Ha a DVD Dolby Digital kimenetét összekötöm az erölködő DD bemenetével akkor az összes csatornát ki tudom használni?(7.1)
Ha jól tudom a DD kimenet csak 5.1et kezel.Nem?

A Pio -ról nem sokat tudok, ezért nem is nyilatkoznék benne.
 
Viszont pár félreértést (hallást) azért tisztázni kellene, mielőtt belevágsz egy ekkora bizniszbe. Olyan, hogy Dolby Digital kimenet nem létezik. Egy kimenet milyenségét nem a rajta átpumpált formátum, hanem a kimenet fizikai felépítése határozza meg. Tehát van digitális esetében coaxal és optical. Innentől kezdve tök mindegy, hogy 5.1, 6.1, 7.1, 100.1 az anyag, ez annyit jelent, hogy a lemezen lévő digitálisan kódolt hanginformációt egy az egyben, változtatások, kódolások nélkül kiküldi az erősítőre, ami majd eldönti, mit kezd vele. Tehát ugyanúgy a DTS és a DD is ugyanazon a kimeneten kesresztül távozik. Az már az erősítő tulajdonsága, hogy egy 5.1 -es anyagot 8 hangfalon szólaltat meg.
Más a helyzet, ha a DVD lejátszód saját, belső DD dekóderrel rendelkezik, és 5.1 analóg kimenettel. Akkor mind a 6-ot külön csatlakoztatnod kell az erősítőhöz, és abban már nem vagyok biztos, hogy ebből tud 7.1 -et keverni. Így viszont elvész a DTS számodra.
Kérdés. Mekkora szobába szános ezt a 7.1 -et? Egy THX minősítéstől nem kell hanyadt esni, van ilyen erőlködő KENWOOD -ban is, talán még 150 sincs az ára, mégsem venném meg a kutyám házába sem. Ha házimozizni akarsz, vegyél YAMAHA -t, de a 6.1 bőven elég (úgysem hallod a különbséget) egy 20-25 nm -es szobába. Olcsóbban kijössz, több marad a minőségibb hangfalakra. Amúgy pedig 1-2 gyári referencia lemezen kívül még nem nagyon van a magyar piacon 7.1 -es alkotás. Szvsz nem is lesz 2-3 éven belül, addig meg már olcsóbb/jobb erősítőket is lehet lesz majd kapni...
 
Uff... Beszéltem!

Avatar
oritomi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2003.05.06., kedd 16:32
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: oritomi »


A topic kérdésre válaszolva:én Pioneer ax3ast készülök venni.
Ez jó?
Elég ütős cucc,THX,7*100W,akusztikus mérőmikrofon mindez 230ezerért.
Van vetélytársa?
Milyen hangszórót és kábeleket vegyek hozzá?
Leginkább házimozira használnám a zene csak másodlagos.
Ha a DVD Dolby Digital kimenetét összekötöm az erölködő DD bemenetével akkor az összes csatornát ki tudom használni?(7.1)
Ha jól tudom a DD kimenet csak 5.1et kezel.Nem?

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Nekem az a bajom, hogy a bemutató teremben, mindig nagyon máskép szól a zene mint itthon. Valahogy az a hangzás túl mű nekem. De lehet, hogy velem van baj.....
Majd ha nem lesz ennyi meló és nem leszek stresszes utánajárni és tesztelgetni az erölködőket, akkor beszámolok a tapasztalatokról.
csiga
 
És bocsánat a megfogalmazásért. Nem csak a kereskedője ajánlotta kifejezetten a Denon-t!!

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Beszéltem a KEF hangszórók beszállítójával. Egyértelműen a Denon-t ajánlották. Kicsit körülnézve lehet hogy még az AVR-1804 -et megengedhetném magamnak (Karácsony környékén). A Yamaha-t egyenlőre elfelejtem. Úgy néz ki, hogy be kell nézzek a Satsystem-be.  
csiga

Hát ez nagyon LOL!
 
Jó hogy Denont ajánlott a Kef hazai beszállítója, hisz ő egyben a Denon hazai beszállítója is. Még jó, hogy nem küldött a konkurrenciához.
Tréfát félretéve tényleg jó kis gépeket gyárt az a Denon...

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Beszéltem a KEF hangszórók beszállítójával. Egyértelműen a Denon-t ajánlották. Kicsit körülnézve lehet hogy még az AVR-1804 -et megengedhetném magamnak (Karácsony környékén). A Yamaha-t egyenlőre elfelejtem. Úgy néz ki, hogy be kell nézzek a Satsystem-be.  
csiga

Ne a beszállítókkal foglalkozz, hanem a füleddel. Ettől persze még jó a denon kef párosítás, és nem véletlen, hogy nekem is az van. De NEKED lehet, hogy más tetszik!

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Beszéltem a KEF hangszórók beszállítójával. Egyértelműen a Denon-t ajánlották. Kicsit körülnézve lehet hogy még az AVR-1804 -et megengedhetném magamnak (Karácsony környékén). A Yamaha-t egyenlőre elfelejtem. Úgy néz ki, hogy be kell nézzek a Satsystem-be.
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Gandalf: köszönöm a gyors választ. Pont erre irányult a kérdés. 
Ezek szerint inkább várok még egy fél évet és veszek egy Denon-t. Sajna nekem a használt nem jön be. Csak új eszközt veszek. De ez már más téma.
 
A gondom csak az, hogy jelenleg csak egy normál Technics erősítom van és nem tudja a házimozit és a mélyláda kimenetet. De most már nem szeretnék ideiglenes megoldást vásárolni. Megveszem 4-5 hónap mulva a Denon-t Bécsben. Talán nyerek vele egy 20-30%-ot.
 
Csiga

Annak ellenére, hogy én a denon mellet tettem le a voksomat, azért hallgass meg mást is, hátha neked más tetszik. A yamahán kívül még ott a maranz, harman/kardon, onkyo, sony akik a 300-400e-es kategóriában azért már mind komoly erősítőket kínálnak.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Gandalf: köszönöm a gyors választ. Pont erre irányult a kérdés.
 
Ezek szerint inkább várok még egy fél évet és veszek egy Denon-t. Sajna nekem a használt nem jön be. Csak új eszközt veszek. De ez már más téma.
 
A gondom csak az, hogy jelenleg csak egy normál Technics erősítom van és nem tudja a házimozit és a mélyláda kimenetet. De most már nem szeretnék ideiglenes megoldást vásárolni. Megveszem 4-5 hónap mulva a Denon-t Bécsben. Talán nyerek vele egy 20-30%-ot.
 
Csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Sziasztok! 
Tudom hogy nem igazán ide tartozik, de S.O.S szükségem lenne egy kis tanácsra.
 
Van egy pár KEF Q1-es hangfalam. Kellene hozzá erősítőt vennem. A Denon 38**-ot ajánlották, de jelenleg nincs rá annyi pénzem (300e). Kaptam egy ajánlatott egy Yamaha RXV 440-es erősítőre. Kb 80e Ft. Ime a paraméterek:
 
- 6 x 110 xatt (DIN) teljesítmény
- DD-EX, DTS-ES, DPL-II, DTS Neo:6, DD Mátrix 6.1 dekóderek
- 24 DSP program (44 variációban)
- Silent Cinema és Night Listening üzemmód
- Komponens be és kimenet
- A/V bemenet az előlapon
- A-B hangsugárzó kapcsoló
- Programozható távvezérlő
- 40 csatornás RDS tuner
 
Szerintetek milyen minőség lehet ez az erősítő? Mennyire passzol a KEF stílusához. Tudom, hogy a Denon-t ajánlják, de árban ez nagyon kedvező lenne. Késöbbiekben szeretném kiegészíteni a Hangfalakat a Q5-el. Fontos lenne számomra a véleményetek, hogy ne rohanjak be zsákutcába.
 
Nagyon köszi előre is,
 
Csiga

Hát a kettő messze nem egy kategória. Mármint a yamaha 440 és a denon 3801/02/03. Az biztos, hogy a KEF Q széria a yamaha 440-nél, egy-két kategóriával nagyobb erősítőn tudná kifutni magát. Én kb. nyár közepe óta végrehajtottam egy "cseresorozatot", ami mostanra ért véget. Ami érintette a hangfalakat és az erősítőt.
 
A cserék elött egy yamaha 620-asom volt, és wharfedale diamond sorozat. Fejembe vettem, hogy a hangsugárzókat lecserélem egy nagyobb szériára. Elmentem többek közt a Satsystembe is hallgatózni és ott hallgattam meg a KEF-et és a wharfedale pacific evo-t. Eredetileg evo-t akartam, de a KEF hagnja teljesen levett a lábamról. A meghallgatássok során kiderült, hogy az erősítőt is cserélni akarom. Először egy rotel sztereó erősítővel hallgattam meg a hangfalakat, és hát nem részletezem de a kef erőteljesen győzött. De mivel otthon yamahám volt, ezért kértem, hogy had halgassam meg egy yamaha 630-assal, gondolván ennek hasonló lehet a hangja mint egy 620-asnak. Hát elkeserítő volt a dolog, mármint a rotel javára. Mindezek után próbaképpen kértem az eladót, hogy a boltban lévő denon 3802-essel is meghallgathassam. Hát igen, a hallot hang ugyan lágyabb volt a rotelnél, és kevésbé dinamikus, de nagyon megközelítette azt hangzásban. Szóval akkor eldöntöttem, hogy ilyen erősítőm lesz (beértem volna egy 2802-essel is).
 
A 620-as elött egy denon 1602-esem volt és a 620-asra való váltás minden téren javulást hozott. Szóval a yamahának keményebb volt a hangja, de bőségesen ellensúlyozta a nagyobb dinamika, több mély. Viszont itt a 3802-esnél megfordult minden. A régi kellemes lágy hangot hallottam, de nagy dinamikával és kellő energiájú mélyekkel. Miért írom mindezt? Mert nagyon nem mindegy milyen kategóriákat vetsz össze. A denon belépő kategóriáit, szerintem megveri a yamaha, mert ugyanazért az árért két ketegóriával nagyobb yamaha erősítőt kapsz. De ha már feljebb mész árban, ott esetleg megfordulhat a sorrend, bár a denon ceruzája mindig vastagabban fog.
 
Még egy érdekes adalék. Amikor hazahoztam a denont egy darabig a diamondokkal hallgattam és egyáltalán nem szóltak rosszul. Olyannyira, hogy el is gondolkoztam lecseréljem-e őket. természetesen a csere után a kef-ekkel jobban szólt, de nincs messze akkora különbség, mint a yamaha-kef pároshoz képesta denon-kef páros. Szóval belépő szettekből is van igen jól sikerült sorozat.
 
Bocs egy kicsit elkalandoztam, de azt akartam igazából írni, hogy egy yamaha 440-eshez válassz szerintem olcsóbb hangsugárzókat, hacsak nem ideiglenesen veszed meg a yamahát. Hallgasd meg mindenképpen a kefekkel, mert nekem nem jött be a hangjuk együtt, még a 630-assal sem. Egyébként, bár az aláírásomból látszik, a kefnek egy előző q sorozatát tudtam megszerezni nagyon jó áron, továbbá az erősítőt is használtan vettem. Neked is mindenképpen ajánlom a használt cuccokat. pl. az www.oktogonaudio.hu-n a használt cikkek között van egy denon 3802-es 220e-ért. Én nekem sikerült jobb vásárt csinálnom, mert 200e-ért jutottam hozzá.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Sziasztok!
 
Tudom hogy nem igazán ide tartozik, de S.O.S szükségem lenne egy kis tanácsra.
 
Van egy pár KEF Q1-es hangfalam. Kellene hozzá erősítőt vennem. A Denon 38**-ot ajánlották, de jelenleg nincs rá annyi pénzem (300e). Kaptam egy ajánlatott egy Yamaha RXV 440-es erősítőre. Kb 80e Ft. Ime a paraméterek:
 
- 6 x 110 xatt (DIN) teljesítmény
- DD-EX, DTS-ES, DPL-II, DTS Neo:6, DD Mátrix 6.1 dekóderek
- 24 DSP program (44 variációban)
- Silent Cinema és Night Listening üzemmód
- Komponens be és kimenet
- A/V bemenet az előlapon
- A-B hangsugárzó kapcsoló
- Programozható távvezérlő
- 40 csatornás RDS tuner
 
Szerintetek milyen minőség lehet ez az erősítő? Mennyire passzol a KEF stílusához. Tudom, hogy a Denon-t ajánlják, de árban ez nagyon kedvező lenne. Késöbbiekben szeretném kiegészíteni a Hangfalakat a Q5-el. Fontos lenne számomra a véleményetek, hogy ne rohanjak be zsákutcába.
 
Nagyon köszi előre is,
 
Csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Denon AVR-1804 és Denon DVD-1400 hoz vennék hangfalat. 1 pár DALI AXS 8000, 1 pár 1000, Center és AW-10 Sub amit kinéztem. Várom a véleményeket. Előre is köszi.
Én sajnos nem hallottam még a DALI hangfalakat, de egy 1804-es talán egy BLUE szériát jobban megérdemelne.

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Denon AVR-1804 és Denon DVD-1400 hoz vennék hangfalat. 1 pár DALI AXS 8000, 1 pár 1000, Center és AW-10 Sub amit kinéztem. Várom a véleményeket. Előre is köszi.

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megjelentek a QLX család új hangfalai így a csúcs a 210-es számot viseli.
Van valakinek információja hogy miben is újultak meg a tagok?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


A Netdepo-n a Tannoy mX-M N-AV1 Házimozi Hangsugárzó Szett (1 pár Tannoy Mercury mx1-M hangsugárzó, 1 pár Tannoy Mercury mx3-M hangsugárzó, 1 db Tannoy Mercury mxC-M centersugárzó) akciós, továbbá nov. 9-ig még 5% kedvezmény van rá. Így az ára 132810 Ft, ami ebben a kategóriában szerintem jónak mondható. Egy Yamaha Rxv-530-hoz kötném. Szerintetek érdemes benne gondolkodni? Esetleg a Tannoy is frissíti a termékeit és ezek már kifutó modellek?
Ez a szett ebben az árkategóriában az egyik legjobb, ha nem a legjobb választás. Más kérdés, hogy a Yamahához illik-e. Meg kell hallgatni. Netdeponál meg is hallgathatod, s ha tetszik még házhoz is viszik neked ingyen. Feltéve, hogy pesten laksz. Amúgy ehhez a szetthez azért elengedhetetlen a szub szerintem, úgyhogy vedd számításba azt is. Azt ha megvan, akkor véleményedet ne sajnáldd megosztani velünk.
 
Üdv.:
KP

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Netdepo-n a Tannoy mX-M N-AV1 Házimozi Hangsugárzó Szett (1 pár Tannoy Mercury mx1-M hangsugárzó, 1 pár Tannoy Mercury mx3-M hangsugárzó, 1 db Tannoy Mercury mxC-M centersugárzó) akciós, továbbá nov. 9-ig még 5% kedvezmény van rá. Így az ára 132810 Ft, ami ebben a kategóriában szerintem jónak mondható. Egy Yamaha Rxv-530-hoz kötném. Szerintetek érdemes benne gondolkodni? Esetleg a Tannoy is frissíti a termékeit és ezek már kifutó modellek?

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


Sziasztok! 
Az Auchan-ban most akciósan lehet kapni 79.990 ft-ért Magnat Motion 990 hangfal szettet. Kíváncsi lennék rá, hogy vajon érdemes-e ebben gondolkodni vagy sem (és itt most nem arra vagyok kíváncsi, hogy 80-ér jó-e, hanem hogy egyáltalán mennyire jók/rosszak).
 
Előre is köszi a válaszokat.

Szvsz ne vegyél Magnatot, Sony-t, Panasonic-ot, Philips-et - hangsugárzóban. Lehetnek olcsók, de messze vannak a jó hangzástól.

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


SzJ,
 
az Argent családból a 75 ill. a 85 jó választás lehet, ugyanis ennek a két doboznak a magas ill. közép sugárzója megegyezik az Ascent sorozatéval. Centernek viszont az Ascent Base-t válaszd. Így a teljes front end azonos, fémötvözet magassugárzóval, és 13 cm-es altima közép (center esetén mélyközép ) sugárzóval fog rendelkezni.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
TreaD
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.10.16., csüt. 18:09
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: TreaD »


Sziasztok!
 
Az Auchan-ban most akciósan lehet kapni 79.990 ft-ért Magnat Motion 990 hangfal szettet. Kíváncsi lennék rá, hogy vajon érdemes-e ebben gondolkodni vagy sem (és itt most nem arra vagyok kíváncsi, hogy 80-ér jó-e, hanem hogy egyáltalán mennyire jók/rosszak).
 
Előre is köszi a válaszokat.
TV: Panasonic 29PS1P/B DVD: Panasonic DVD RV32 VHS: Panasonic NV-SD435 Erösítö: Yamaha RX-V440RDS Hangfalak: 2x Tannoy mX3-M + 1x Tannoy mxC-M + 2x Tannoy mx1-M Mélynyomó: Clarus Callisto II Sub

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Igen az Argent center biztos jobb anyag, de maga az Argent család többi tagja frontok, egyéb mennyivel teljesítenek jobban mint a QLX csapat tagjai?
Argenteket nem hallottam, így erre nem merek mondani semmit. Állítólag precízebbek. Viszont a 2 legnagyobb Argent már annyiba kerül, hogy azok helyett akkor már simán érdemes az ascentet venni. Az emberek többsége is vagy qlx szettet vesz argent vagy ascent centerrel, vagy full ascentet aki megteheti.

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Igen az Argent center biztos jobb anyag, de maga az Argent család többi tagja frontok, egyéb mennyivel teljesítenek jobban mint a QLX csapat tagjai?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Helló! Quadral témában érdeklődnék. Hátha valaki közelebb áll és tud tipeet adni.A QLX és a Argent család tagjai között érezhető külömbség van? Megéri azt a pár tízezret?

A qlx base tényleg fos. S szerintem az is megfontolandó, hogy mondjuk 205+135 helyett 180+160at párosítunk, így megspórolod az állványt. Szubot úgyse lehet megúszni, lehet egy ládának 2 db 20 centis mélye, egy szub hangját akkor se fogja elérni. S szerintem nem a legjobb megoldás hogy 1,1 kig felengedik a frekit a 180 és 205 mélynyomóira. Talán ezért mondom, hogy szerintem a legzeneibb qlx a 160 és a 135, bár kétségkívül kevesebbet nyomnak mint a 180 vagy a 205. Úgy hallottam argent centert simán lehet tenni melléjük.

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok, 
Hangfal vásárlás előtt állok és a következőkre gondoltam:
Front - Quadral QLX 205
Center - Quadral QLX BASE
Rear - Quadral QLX 135
Egy 5*100W-os erősítővel hajtanám. Szerintetek jó választás?
 
Köszi

Nekem zsír ugyanilyen rendszerem van most Már lassan 2 éve használom, és máig meg vagyok vele elégedve. Íme pár tapasztalat:
- mozizásra kifogástalan a rendszer (ezt valszeg senki nem cáfolja)
- zenehallgatás is jó rajta (stílus függő), persze nem egy Dynaudio/MagnePlanar, de nem rossz. Az akusztikus zene és a keményebb tuci-tuci is nagyon jól megy rajta. Klasszikusok, és a nagyon preciz hangzású zene nehéz falat neki (kis érzékenység miatt)
- Árához képest kifogástalat nyújt mind a 205, mind a 135
- A QLX Base tényleg fos. Sajnos ezt elismerem. Fahangú, semmi dinamika. Keress más Quadral centert.
 
Az elmúlt 2 év alatt mostanában jutottam el arra a szintre, hogy felismertem a gyengéit a QLX sorozatnak, miután sokkal jobb rendszereket hallgattam. Nekem a közepei valahogy nem klappolnak, de ez 10000% ízlésfüggő dolog. Úgyhogy ezt vedd úgy, hogy nem is mondtam.
 
Hallgasd meg a rendszert valahol, és ha tetszik, akkor nyugodtan vedd meg szerintem. Ha nincsenek highend igényeid, és ez lesz az első ilyen kategóriájú rendszered, biztosan örömödet fogod lelni benne.
 
Üdv: PodMAN

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”