Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Most ezeket a NAD-okat nézegetem, de nagyon kevés infót találok róla.Holnap megnézem élőben is, próbálom meghallgatni.
Nagyon impozáns az a 20kg
Szóval nem tudom még, tetszik a yamaha speckója,ára, viszont jobban tetszett a Denon hangja, viszont nem tetszik az ára , most a kettőnek a közös jó tulajdonságait kellene megtalálnom egy erősítőben, lehet hogy ez a NAD?!
 
Tud valaki többet mondani a NAD házimozi erősítőkről?
pl a NAD 6x70w-ja az ugyanaz mint a Yamaha 740 6X90w-ja vagy több?
Mert a súlyához viszonyítva csak több benne a szufla, nem?

Szerintem ne a kilókat és a wattokat nézd! Hallgasd meg őket!

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


A Q9c szerintem kategóriájának egyik legjobb közepe lehet. Bár nincs nagy összehasonlítási alapom és még én sem vettem meg, de azért nagyon hjókat hallottam róla. És meg is fogom venni
 
+ kijött a kisebb testvére amint a kollégá már belinkelte az elöbb.
 
Én a Q9c-t 80-ért venném meg. Szerintem az még elfogadható ár érte...
 
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Most ezeket a NAD-okat nézegetem, de nagyon kevés infót találok róla.
Holnap megnézem élőben is, próbálom meghallgatni.
Nagyon impozáns az a 20kg
Szóval nem tudom még, tetszik a yamaha speckója,ára, viszont jobban tetszett a Denon hangja, viszont nem tetszik az ára , most a kettőnek a közös jó tulajdonságait kellene megtalálnom egy erősítőben, lehet hogy ez a NAD?!
 
Tud valaki többet mondani a NAD házimozi erősítőkről?
pl a NAD 6x70w-ja az ugyanaz mint a Yamaha 740 6X90w-ja vagy több?
Mert a súlyához viszonyítva csak több benne a szufla, nem?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


A 3801 már nem hiszem hogy érdekelne, azért ha már kiadok egy valag pénzt nem akarok 2 éves készüléket venni, sokat moziznák, kellenének a decoderek, öcsém 740-ese is olyan frankón nyomja a DPLII-ben pl az HBO-t, hogy erről azért nem mondanék le. A 3802 viszont lehet egy reális alternativa, ha nem találok ki jobbat, ezt még magam sem tudom, a pénz azért nagy úr.
 


Én nem igazán értek egyet veled. Esküszöm eszembe jutott a gondolat, ha megveszed 200e-ért az erősítőmet, akkor én megveszem magamnak a 3801-est és keresek rajta egy kis pénzt. Engem a dplii abszolút hidegen hagy. Ezen kívül szerintem nincs igazán releváns különbség a két modell között.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Mi a helyzet a NAD-okal, milyen hangjuk van, elég jó speckókkal rendelkeznek, az áruk se tűnik rossznak, legalábbis 240e Ft-ért 20 kilos masinát is lehet náluk kapni ez már jobb súly/ár arány mint a 2803,3803 esetében, csak nem féltéglákat raktak bele.
Csak jót hallottam róluk. Meg kell hallgatni. De a www.oktogonaudio.hu-n hónapok óta kínálnak egy 3802-est. Igaz 220-ért. Én 200-ért vettem használtan, bá lehet, hogy tudsz alkudni.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Gandalf!
 
Tetszik a Denon hangja, de idegesít, hogy azonos tudású készülék, duplájába kerül mint pl a Yamaha. Van nálam egy Denon katalógus, pl a 2803-ba 270W táp van, míg a 740 Yamaha-ba 320w-os, a 3803-ban is csak 380W-os, míg a Yamaha 1400,2400-ben 500W.
Vagy például a Denon-nál a kisebb, olcsóbb készülékeknél az olcsóbb ár valóban kevesebb tudást takar, így tényleg a több pénz nagyobb tudású készülék, csak az a gáz, hogy a több pénz viszont már irreálisan magas a tudásához mérve, itt persze most csak a teljesitmény adatok és specifikáciokra gondolok.
Szóval nehéz a döntés
 
Most nézem, hogy pl a 1804 már majdnem 2803, teljesítményét tekintve majdnem azonos vagyis elméletileg több is mivel 1804 6 csatornára kapott 260W-os tápot, míg a 2803 7 csatornára 270w-ost, gondolom az uj modellbe már nagyobb lesz, de hát ez akkor is elgondolkoztató. az áruk között meg van egy kis eltérés.
 
A 3801 már nem hiszem hogy érdekelne, azért ha már kiadok egy valag pénzt nem akarok 2 éves készüléket venni, sokat moziznák, kellenének a decoderek, öcsém 740-ese is olyan frankón nyomja a DPLII-ben pl az HBO-t, hogy erről azért nem mondanék le.
A 3802 viszont lehet egy reális alternativa, ha nem találok ki jobbat, ezt még magam sem tudom, a pénz azért nagy úr.
 
Mi a helyzet a NAD-okal, milyen hangjuk van, elég jó speckókkal rendelkeznek, az áruk se tűnik rossznak, legalábbis 240e Ft-ért 20 kilos masinát is lehet náluk kapni ez már jobb súly/ár arány mint a 2803,3803 esetében, csak nem féltéglákat raktak bele.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


KP!
 
Kösz az infót!
Kiváncsi leszek az árára, bár egy ilyen szetthez már kell mélynyomó az tutti.
A baj az a Q series-el, hogy pl a center árát aránytalanul magasnak tartom a többihez képest, még a Q1 úgy ahogy elfogadható.
A Q7-ben pont a brutalitása fogott meg, mindezt pontos és szép közép és magas hangokkal, úgyhogy frontnak az kéne, ha már KEF.
A Q9c mint írtam elég drága és kíváncsi lennék, hogy az egy(két) hangszorós kivitele elég e a centeri feladatok ellátására.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Csiga, Gandalf!  
Köszi nektek a beszámolót. Nálam az van hogy nekem is a KEF jön be a legjobban, bar nem igen tudtam normalis körülmények között meghallgatni, de bárhol hallgattam hangfalat és volt ott KEF, mindig a Q7 volt a referencia.
Minden hangfal utan meghallgattam a Q7-et.
Úgy indultam a dolognak, hogy olyan 200-250 körül kellene megállitani egy szettet, de egyszerűen nem találok olyat ami tetszene annyira mint a Q7, még talán a Diamond, kompromiszumokkal.
Most a kettő között vacilálok, ideiglenesen Diamond, majd KEF vagy KEF oszt kész
Anyagilag ugyanott leszek mire meglesz a KEF, így meg már előbb élvezhetném.
Erősitőt Yamaha-t akartam, mindkét öcsém most vett Yamaha-t, viszont mult héten meghallgattam a Q5-öst egy YAMAHA 2400-el meg egy Denon 2803-al, többször is ide oda kapcsolgatva SADE-t hallgatva. Hát szó mi szó odaverte a Denon a Yamaha-t a KEF-vel, akkora különbség volt a kettő között, hogy nem hittem a fülemnek, persze ezt most ne úgy értsétek, csak eddig nem hittem, hogy ekkora különbség lehet két erősítő között hangzásban, az én füleimnek a Denon hangzása nagyon tetszett a KEFfel, lehet ez más hangfalon máshogy jönne ki.
Ugyhogy most erősitő ügyileg is teljesen tanácstalan vagyok, mert bár a Denon nagyon bejött, de kiba drága.
3 verzio van 1. hasznalt 3802, 2803, esetleg 3803. A szívem a 3803 felé huzna, de az marha sokba kerül
 
Gandalf, gyakorlatban mivel tud kevesebbet a 3802, mint a 3803, a leírásokat látom, de a gyakorlati használhatóság szempontjából hiányolsz valamit ami a 3803-ban benne van?
 
Szóval itt tartok most, a KEF Q7,Q1,Q9c 450e tudnám megvenni.

Nem hiányolok semmit, ami a 3803-ba megvan. Sőt mot avalaki árul egy 3801-est, a hificityn. Ott nincs ár, de valahol már láttam a hírdetést (valamelyik újság), és ott szerintem ugyanaz a hirdető. Ott 145e volt, amiért én villámgyorsan megvenném. Ha amikor a 3802-őt vettem, lett volna ilyen ajánlat jó 55e forintot spóroltam volna meg. Nincs benne dplii de az kit érdekel. megpróbálom, megtalálni hétvégén az újságot ahol láttam és beírom az hirdető elérhetőségét.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ez egy köztes megoldás lehetne, az általad nagy kompromisszumokkal emlegetett diamondok és a nagyobb q modellek között. bár nem tudom, hogy mennyivel lesznek olcsóbbak ezek a darabok, meg azt se hogy itthon mikortól lehet kapni őket.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Freemil!
 
Nem tudom, hallottál-e róla, de a Q széria 3 új taggal bővült, mert rendkívül nagy igény volt rá. Mivel elég sikeres sorozat, így sokan reklamáltak, kisebb, olcsóbb modellekért. A 3 új tag:
 
Qcomapact - ez tulképpen egy Q1, csak kisebb kabinetben ill. 165 helyett 130mm mélysugárzóval.
 
Q6C - Q9C csak szintén 130mm mélysug.
 
Q4 - Q5 csak szintén 13centis mély ill. középsugárzókkal.
 
Ha én most a helyedbe lennék, ezt nem venném figyelmen kívül. Bár ha megengedheted magadnak a Q5/Q7 valamelyikét, akkor egészségedre...
 
itt egy pár képecske:
 
Q compact:
 

 
Q6C:
 

 
Q4:
 

 
Amúgymeg:
 
Kef Q series
 
Sok sikert a választáshoz!
 
Üdv.:
-KP-

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Csiga! 
A felajánlott meghallgatást lehet elfogadom majd jelentkezem ha aktuális lehet.
 
Gandalf!
 
Írtad korábban, meg többen is, már nem emlékszem kik, hogy az asszonykák igen komoly hátráltató tényezőt jelentenek a fejlesztésekben, hogy nem tudják elképzelni miért kerül az egyik hangfal 300e, mig a másik csak harmada - 'há nem ugyanazt tudja'
Na nálam ez úgy nézz ki, mondom az asszonynak vagy két hónapja, megyünk hangfalat nézni, első körben mutatom neki mi mennyi, hogy nézz ki, meg ilyenek, ez 50e, a másik 120e, amaz meg 320e
Azt mondja "De ez szebb mint a másik, ez jobban illlene a szobába a butorhoz" "Na ne 320e-ért nem veszunk hangfalat, az marha drága, van olcsobban is"
Kb 8-10 meghallgatás után viszont mostmár tudja miért kerül az egyik 320-ba a 120e-el szemben.
Most meg jobban rajta van, hogy KEF-et vegyünk, mert mást nem tűr meg a lakásban.
Ez mind komoly!! Nagyon szeret zenét hallgatni a szentem.

Nálam viszonylag olcsó hangfalak vannak, passzolnak is a bútorhoz, a család női tagjai mégsincsenek kibékülve vele

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Csiga!
 
A felajánlott meghallgatást lehet elfogadom majd jelentkezem ha aktuális lehet.
 
Gandalf!
 
Írtad korábban, meg többen is, már nem emlékszem kik, hogy az asszonykák igen komoly hátráltató tényezőt jelentenek a fejlesztésekben, hogy nem tudják elképzelni miért kerül az egyik hangfal 300e, mig a másik csak harmada - 'há nem ugyanazt tudja'
Na nálam ez úgy nézz ki, mondom az asszonynak vagy két hónapja, megyünk hangfalat nézni, első körben mutatom neki mi mennyi, hogy nézz ki, meg ilyenek, ez 50e, a másik 120e, amaz meg 320e
Azt mondja "De ez szebb mint a másik, ez jobban illlene a szobába a butorhoz" "Na ne 320e-ért nem veszunk hangfalat, az marha drága, van olcsobban is"
Kb 8-10 meghallgatás után viszont mostmár tudja miért kerül az egyik 320-ba a 120e-el szemben.
Most meg jobban rajta van, hogy KEF-et vegyünk, mert mást nem tűr meg a lakásban.
Ez mind komoly!! Nagyon szeret zenét hallgatni a szentem.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Csiga, Gandalf!
 
Köszi nektek a beszámolót. Nálam az van hogy nekem is a KEF jön be a legjobban, bar nem igen tudtam normalis körülmények között meghallgatni, de bárhol hallgattam hangfalat és volt ott KEF, mindig a Q7 volt a referencia.
Minden hangfal utan meghallgattam a Q7-et.
Úgy indultam a dolognak, hogy olyan 200-250 körül kellene megállitani egy szettet, de egyszerűen nem találok olyat ami tetszene annyira mint a Q7, még talán a Diamond, kompromiszumokkal.
Most a kettő között vacilálok, ideiglenesen Diamond, majd KEF vagy KEF oszt kész
Anyagilag ugyanott leszek mire meglesz a KEF, így meg már előbb élvezhetném.
Erősitőt Yamaha-t akartam, mindkét öcsém most vett Yamaha-t, viszont mult héten meghallgattam a Q5-öst egy YAMAHA 2400-el meg egy Denon 2803-al, többször is ide oda kapcsolgatva SADE-t hallgatva. Hát szó mi szó odaverte a Denon a Yamaha-t a KEF-vel, akkora különbség volt a kettő között, hogy nem hittem a fülemnek, persze ezt most ne úgy értsétek, csak eddig nem hittem, hogy ekkora különbség lehet két erősítő között hangzásban, az én füleimnek a Denon hangzása nagyon tetszett a KEFfel, lehet ez más hangfalon máshogy jönne ki.
Ugyhogy most erősitő ügyileg is teljesen tanácstalan vagyok, mert bár a Denon nagyon bejött, de kiba drága.
3 verzio van 1. hasznalt 3802, 2803, esetleg 3803. A szívem a 3803 felé huzna, de az marha sokba kerül
 
Gandalf, gyakorlatban mivel tud kevesebbet a 3802, mint a 3803, a leírásokat látom, de a gyakorlati használhatóság szempontjából hiányolsz valamit ami a 3803-ban benne van?
 
Szóval itt tartok most, a KEF Q7,Q1,Q9c 450e tudnám megvenni.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Csiga! 
Írhatnál egy kis kedvcsinálót a Kef Q sorozathoz.
Nem tudom eldönteni, hogy beleugorjak-e egy Q sorozatú szettbe, ezzel adóságba verve magam vagy egyenlőre elégedjek meg egy kisebb szettel.
Bár a Kef nagyon bejön és így egy-két év mulva ugyis az lesz.
 
Szóval érdekelne a véleményed a KEF Q sorozatról, Q7 mennyivel jobb mint a Q5, te milyen hangfalakat hasonlitottál, hallgattál meg a KEF-fel szemben, mi tetszik benne és mi nem, pro és kontra.
 
szóval érted:D

Én ugyan nem vagyok csiga, de most van időm és kedvem ezért talán nem bánod ha leírom én is, hogy kötöttem ki a kefnél.
 
Én némileg autentikusabb módon választottam , de nálam is a lehetőségek, és a pénz az nagy úr.
 
Úgy indultam a dolognak, hogy a meglévő yamaha 620-asomhoz egy kicsit komolyabb hamgfalakat akarok venni. aztán a meghallgatások során rá kellett jönnöm, hogy nekem erősítőből is más kéne. Az első meghallgatáson a kef q3 és egy wharfedale evo 30-assal mékőzött meg egymással. Hát a kisebb kef q3 sokkal szebb mélyhangokat adott és ezen nagyon meglapődtem. Továbbá nagyon kellemes levegős hangja volt, amit nem nagyon hallottam azelött. Ott meghallgattam denon 3802 kef párost és nagyon megtetszett a felállás. ezek után egy kedvező lehetőség miatt megvettem egy denon 3802-est és így keresgéltem tovább hangfalakat.
 
Meghallgattam:
 
Quadral platinum,aurum,shogun hangfalakat. a platinum nem tetszett, és az aurum jó volt de drága, de a shogun tetszett a legjobban, de az nem kapható házimozi szettben már. De nem érte el egyik sem a kef q által nyujtott élményt.
 
Folytattam, tannoy saturn és sensys, mission volare-val. Tannoy saturn tetszett a legjobban és a mission volare is jó volt, a sensys nekem nem jött be. De úgy éreztem egyik sem tetszik annyira mint a kef.
 
Egy fórumtársnál meghallgattam az AR sorozatát, jól szólt, de ez sem hagyott akkora nyomot bennem, mint a kef.
 
Hátra volt még a dali blue, jmlab chorus hangfalak meghallgatása. Ekkor viszont hirtelen jött egy ajánlat, hogy az előző kef q szériát nagyon jutányosan meg tudom venni, ráadásul úgy, hogy aki eladta beszámította za akkori wharfedale diamondjaimat. Mivel a denonnal a kef nekem nagyon bejött, ezt nem tudtam kihagyni és megvettem. Minimum 100e forintot spóroltam meg a bolton. Továbbá a kiszemelt q3 helyett így q55.2 lettek, ami körülbelül a q5-nek felel meg. elötte volt lehetőségema saját erősítőmön kipróbálni és a hallot hang tulajdonképpen megeggyezett az új kef q-val, talán a magasi lágyabbak egy kicsit (selyemdóm). A centere a régi szérának egyértelműen gyengébb, mivel a doboza elég kicsi, így a mélyátvitelben nem akkora vitéz. De így végül egy kef sorozat boldog tulajdonosa lettem és azóta sem bánom a döntésemet.
 
Amiben minden hangfalnál jobb volt a kef az a levegősség, és az tulajdonsága nekem nagyon tetszett és tetszik azóta is.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Szívesen leírom hogy én hogy jutottam el a Kef-hez, de félek ezek után többet senki sem fogja komolyan venni a tanácsaimat.
 
Elkövettem azt a dolgot hogy láma buta felhasználó módjára, nem hallgattam meg más hangfalat vásárlás elött. Azért mentségemre szóljon, azóta igyekszem pótolni a dolgot és a tapasztalat bizonyítja hogy akkor jól döntöttem. Illetve szerencsém volt
 
 
Tehát egyik este kinéztem a MédiaMárkt-ba. Mivel nekem szép nagy Pioneer hangfalaim vannak (hangosan puffog + üvölt) amik igazán nem nevezhetők profi cuccnak, ezért gondoltam meghallgatok vmi mást is. (már vagy 8-10 éve megvan a régi szet)
Valmi kicsit a hálóba... Mondtam az eladónak hogy mutasson vmit, ami minőségi zenére alkalmas és nem túl nagy hangdoboz. 1-2 kipróbálása után "referenciának" berakta a Kef Q1-et.
 
Mondanom sem kell hogy rögtön megvettem. Nyílt, szép tiszta hangja volt. Dobtam egy hátast amikor kipróbáltuk. Hazavittem és a Technics erősítőmről hajtottam egy ideig. (csak stereo volt.) Gondoltam a tanácsok alapján lecserélem vmi jobb márkára ami tud Házimozit is. Ez egy Denon erosito lett. Innen már csak egy ugrás volt a Q7. Éreztem hogy hiányzik még a Q1-ből az erő. Ideiglenesen tökéletes volt, de mélyláda nélkül kevés volt a mély. Gondoltam 1-et és rájöttem hogy nekem tuldajonképpen egy erősebb Kef kell előre. Q1 tökéletes lesz hátsónak. Így elkezdtem nézelődni. Pár cuccot megnéztem, de ebben az árban majdnem mindegyiket verte a KEF + akkor már nem ártott ugyanabból a szériábol vásárolni.
 
A Q szériából a következőkön gondolkodtam:
 
Q1 vagy Q3 - itt az nyert, hogy a Q1 sokkal nyitottabb volt. (kicsit kevesebb mély, de szép élénk hang)
 
Q5 - Q7 - Sokkal erősebb hangja van a Q7-nek. Ha késöbb nagyobb szobám lesz (nappali) akkor kell majd a teljesítmény oda.
 
Amin érdemes elgondolkodni: Q3-nak nem kell állvány, míg a Q1-nek igen.
Q3 és Q5 együtt közelebb van hangzásban mint a Q1 és Q7. Tehát lehet hogy még jobb lenne az összhang köztük.
 
Még esetleg visszakanyarodnék a zenei élményhez. Nem vagyok biztos benne, hogy mindenkinek jó megoldás a KEF. Aki nem szereti a zenék hangzásának TÖKÉLETES visszaadását, annak nem ajánlom. Tehát mp3, régebbi rosszabb minőségű zenék nem szólnak szépen rajta. Egyszerűen felerősíti a hibákat is. Aki szereti azt, hogy minden hang tökéletesen visszajön a hangfalon annak viszont óriási élmény. Tökéletesen élethű hangok jönnek ki belőle. Egy SACD-t ha kipróbálsz vele, maradandó élményben lesz részed.
 
Miután megvettem a Q7-et elmentem 2 hét szabira. Mondanom sem kell hogy éjjel-nappal be volt kapcsolva a cucc.
 
 
Én nagyon élvezem. Ha gondolod és Budapesti vagy, beugorhatsz 1szer. Érdemes lakásban kipróbálni, mivel az MM-ben nagy a hangzavar.
 
 
 
Bocsánat a hosszú szövegért....
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Tudnak, és a privát üzi átment.... 
 
csaoo

Csiga!
 
Írhatnál egy kis kedvcsinálót a Kef Q sorozathoz.
Nem tudom eldönteni, hogy beleugorjak-e egy Q sorozatú szettbe, ezzel adóságba verve magam vagy egyenlőre elégedjek meg egy kisebb szettel.
Bár a Kef nagyon bejön és így egy-két év mulva ugyis az lesz.
 
Szóval érdekelne a véleményed a KEF Q sorozatról, Q7 mennyivel jobb mint a Q5, te milyen hangfalakat hasonlitottál, hallgattál meg a KEF-fel szemben, mi tetszik benne és mi nem, pro és kontra.
 
szóval érted:D

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Tudnak, és a privát üzi átment....
 
 
csaoo

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Szia! 
285.000 Ft
 
Egy normál HIFI boltban. Egy haverom vett projector-t és ezért jó áron odaadták nekem. Nagyon rendes a boltos csákó
 
csiga

Megirnad privatban hogy melyikben?
Tudnak még hozni?

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Szia!
 
285.000 Ft
 
Egy normál HIFI boltban. Egy haverom vett projector-t és ezért jó áron odaadták nekem. Nagyon rendes a boltos csákó
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Végre megvan a Q7-es KEF hangfal. Sikerült egy nagyon baráti árat kapnom rá és így tegnaptól nagy az öröm itthon. Fantasztikusan szépen szólnak együtt. 

 
Most már csak a közép hiiányzik.... de az most egy ideig kimarad.
 
 
köszi a sok tanácsot
 
üdv.
 
csiga

csiga_kef!
 
Megkérdezhetem mennyiért sikerult venned a Q7-ket és hol?
Én is gondolkodom nagyon ezeken, de kicsit sok a 320.
Privatba is írhatod ha nem akarod ide.
 
Előre is köszi!

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Pop,disco,házimozi célra kellene ez a zaldek, de még nem mertem megvenni mert félek tőle egy picit!

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Cső!Tervezem wharfedale zaldek 2000 vásárlását!Milyen a cucc mélytanilag?18nm- es szobába kellene csak sajna padlószőnyegem van+ bútor ami nem bassbarát!Mit gondoltok hogyan szólna?Tényleg lemegy 30hz-re?Sony erölködővel bikáznám!Írjatok megéri -e az árát !
Köszi!

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Végre megvan a Q7-es KEF hangfal. Sikerült egy nagyon baráti árat kapnom rá és így tegnaptól nagy az öröm itthon. Fantasztikusan szépen szólnak együtt.
 

 
Most már csak a közép hiiányzik.... de az most egy ideig kimarad.
 
 
köszi a sok tanácsot
 
üdv.
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


oksa... köszi
 
Bár azt a helyet én nem szeretem... de ez magánvélemény.

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Ballage
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2003.11.14., pén. 12:04
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Ballage »


csiga a hifibarlangban vettem, ugyan az árlistájukban D500 van írva, de az D500SE
Jah és kérdezd, meg, hogy mennyit tudnak engedni az árból

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”