Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy KENWWOD KRF-V7060D erősítőm és akarok venni frontnak SONY SS-MF450-t backnek SONY SS-MF250-t .
 
Szerintetek jó választás?

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Elnézést a dubla beszúrásért...

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok! Kezdő vagyok a házimozis témában ezért nézzétek el nekem, hogy egy tipikus amatőr kérdésem lenne. Szeretnék a dvd lejátszómhoz csatlakoztatni valamilyen 5.1 hangrendszert.(Idáig csak a szereó tévén szólt). De a dvdmben nincsen beépített dekóder és a hátulján is a szokásos scart és RCA csatlakozón kívül csak egy "koaxiális digitális audio kimenet" van. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben kikerülhetetlen egy házimozi erősítő megvétele vagy van valami olyan megoldás, hogy a hangfalszettben benne van a dekóder? Köszi a választ előre is! Üdv mindenkinek!

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok! Kezdő vagyok a házimozis témában ezért nézzétek el nekem, hogy egy tipikus amatőr kérdésem lenne. Szeretnék a dvd lejátszómhoz csatlakoztatni valamilyen 5.1 hangrendszert.(Idáig csak a szereó tévén szólt). De a dvdmben nincsen beépített dekóder és a hátulján is a szokásos scart és RCA csatlakozón kívül csak egy "koaxiális digitális audio kimenet" van. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben kikerülhetetlen egy házimozi erősítő megvétele vagy van valami olyan megoldás, hogy a hangfalszettben benne van a dekóder? Köszi a választ előre is! Üdv mindenkinek!

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Ezt komolyan modjátok, hogy kevés a mély, ha két q7-es szól? Hát nem vagyunk egyformák.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Nekem egy Pioneer-em volt eddig 30 cm-es mély hangszórókkal. Szóval én is keveseltem a Q7-ben. Vettem is egy mélyládát a KEF mellé. Aztán most már annyira zavar, hogy ki szoktam kapcsolni. Csak akkor kapcsolom vissza, ha nappal megküldöm a rendszert.
 
Azért én is úgy érzem hogy kevés a mély benne, de ha egy akusztikus zenét meghallgatsz, akkor rögtön tudod, hogy ott viszont zavaró lenne ha több mélyet adna le. Mondjuk azt hittem hogy ez inkább az erősítőm hibája. Gondoltam, hogy a Denon nem éppen egy erőművész típus. De akkor ezek szerint a Nad sem változtat a dolgon. Próbáld ki sztereo-ban a rendszert. Nekem ott jobban szól a mély mint az 5 csatornás sztereo módban vagy akár Dolby-ban.
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Valahogy meglepődnék, ha egy 500 Ft -os digitális kábel és egy 20000 Ft-os között lenne akkor diferencia mint az analóg-digitális átalakitás veszteségének tizede. Márpedig akkor én maradok az 500 Ft-osnál, hiszen a fő minőségromlás nem itt következik be. ))) 
Úgy érzem hogy azért egy kicsit igazad is van, de el is van túlozva ez a kábel mizéria. Lehet jelveszteség, lehet hogy nincs megfelelő hibajavítás (bár ezt furcsának tartom) , de szerintem bármilyen jó (nem kontakthibás) kábel szinte tökéletesen szól ha digitálisan van összekötve. Én nem érzem hogy 10-20 ezret kellene kifizetni egy digit kábelért. De tényleg ha nincs igazam akkor sorry a közbeszólásért. Csak nem akarom, hogy valaki kábelekbe fektesse feleslegesen a pénzét, amikor egy jobb hangfalat kaphatna a plussz pénzből. Vagy ha már kábel, akkor legyen hangfal kábel...
 
De ez nagyon szvsz. Ha gondoljátok vegyétek semmisnek azt amit irtam...

Egyetértek Veled. Én sem 20000 forintos koax kábelt vásároltam, hanem kb. 2000-3000ft-osat. Valószínüleg a hallható hangban sokkal kisebb szerepe van, mint sok más tényezőnek.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Csiga!
 
Neked a Q7-esek, hogy szóltak elöszőr, úgy értem nem volt kevés picit a mély?
Eddig mondjuk kb 6-7 órát mehetett, úgy érzem javul is a mély folyamatosan, gondolom ez normális. Csak azért kérdem, hogy járasam még vagy kezdjek már most kísérletezni az elhelyezéssel.
A magas és közép valami csodálatos, Sade-nak olyan hangja van, hogy el se lehet mondani ilyet akartam. A mélyet érzem picit kevésnek, nem azt mondom hogy nincs csak kicsit kevés a magashoz meg a középhez képest.
 
Te hogyan élted meg az első órákat a Q7-el?

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Ezt én is így gondolom. Egy pár ezrest megér, hogy az ember tudja azt, hogy átmegy a kábelen, aminek át kell menni, szvsz nem azon a 4e ft múlik, mikor 500-700e a rendszer ára.
Így leszek a hangfal kábelekkel is, most rákötöttem egy gagyi 300ft-os kábelre(ami 450-ről van leárazva), ami nem kér kenyeret és ha majd érettnek látom a rendszert arra, hogy megkapja a megérdemelt kábeleket, hozok vagy 4-5 fajtát 1e-4e/m-ig és amelyik tetszik azt megveszem hozzá, ennyit valóban kell adni neki mert elveszik az amit tud, tudhat a rendszer.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Valahogy meglepődnék, ha egy 500 Ft -os digitális kábel és egy 20000 Ft-os között lenne akkor diferencia mint az analóg-digitális átalakitás veszteségének tizede. Márpedig akkor én maradok az 500 Ft-osnál, hiszen a fő minőségromlás nem itt következik be. ))) 
Úgy érzem hogy azért egy kicsit igazad is van, de el is van túlozva ez a kábel mizéria. Lehet jelveszteség, lehet hogy nincs megfelelő hibajavítás (bár ezt furcsának tartom) , de szerintem bármilyen jó (nem kontakthibás) kábel szinte tökéletesen szól ha digitálisan van összekötve. Én nem érzem hogy 10-20 ezret kellene kifizetni egy digit kábelért. De tényleg ha nincs igazam akkor sorry a közbeszólásért. Csak nem akarom, hogy valaki kábelekbe fektesse feleslegesen a pénzét, amikor egy jobb hangfalat kaphatna a plussz pénzből. Vagy ha már kábel, akkor legyen hangfal kábel...
 
De ez nagyon szvsz. Ha gondoljátok vegyétek semmisnek azt amit irtam...

Egy jó minőségű gyári CD lemez és egy arról készült számítógépes másolat között is a legtöbb rendszeren már van hallható különbség. Pedig ugye itt is digitális jelátvitelről van szó. Persze azért kicsit más a helyzet.
 
Abban teljesen igazad van, hogy egy 100 - 200 ezres erősítő DVD lejátszó páros közé felesleges 20-30 ezerért koax kábelt venni a digitális jelátvitelhez, de egy szintet azért meg kell tartani.
Én a gyakorlati oldalról inkább azt mondanám, hogy a végleteket kerüljük. Az olcsó "500 Ft-os" kábel biztosan nem használ a hangzásnak és egy 20-30 ezres pedig nem fog hallható eredményt hozni egy "hétköznapi rendszernél".
Az is jogos, hogy ha azt a plussz 10-20 ezret a hangszórókra, a hangszóró kábelekre költjük, akkor látványosabb javulás lesz. Viszont hiába a jó hangszóró jó kábellel, ha a jó erősítő a jó dvd lejátszó lejátszó jelét nem viszi át megfelelően. Szóval egy-két ezret megér szerintem egy jó digit kábel.
gordon314.fw.hu

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


NA végre megszületett!
 
Tegnap megérkezett végre a NAD erősítőm.
Egy 753-as lett, titán színü, ez olyan szürkés szín, nem olyan mint a többi márkánál.
Az áram felvétele: 230v 50Hz 3A, szóval több mint 600w, ez nagyon tetszik.
 
De nem ez a lényeg tudom, a hangja így elsőre k*rva jó, odáig vagyok meg vissza, nagyon szépen szól, ezt vártam, nem csalódtam benne.
Bár a KEF-ek még csak egy sima 2,5mm OFC kábellel vannak bekötve, amit 300ft/m vettem a KCS-nál. De már így is nagyon tetszik a hangja, kis járatás után akarok kábeleket próbálni hozzá.
Hallom azt a zeneiséget amit a Denonnál hallottam a Yamahával szemben, de hogy ez szebb vagy nem, mint a denon azt így nem tudom megmondani, a csajomnak jobban tetszik a hangja, mint a denonnak, pedig ő mikor hallotta a Denon-t a Yamahával szemben a Denon-ért volt oda. A NAD-ot nem is tudtuk mehallgatni, mert nem volt sehol hallgatható AV, úgyhogy már a tököm ki volt és mivel a külföldi userek dicsérték nagyon, gondoltam rendelek egyet, így is több mint két hetet vártam rá.
 
Szóval, nagyon jó a hangja sztereoban, eddig csak ezt hallgattam, még majd kábelezni kell, meg még a hangfal elhelyezéssel is kell kicsit foglalkoznom , hogy ideálisabb legyen a hangja a dobozoknak.
A NAD maga az egyszerüség, semmi csicsa, semmi olyan szolgáltatás amit nem használnál, viszont ugy néz ki mindent tud amit egy jó házimozi erősítőnek tudni kell.
Ami elsőre feltünt, a jó megépítési minőség, robosztus, nehéz 20,5kg, aranyozott csatlakozók egyszerű és érthető kezelés.
Ami tetszik így elsőre: Nagyon jó rendszertáv, aktívitásra világító gombok, állítható kialvási idővel, könnyen tanítható, már minden gépem ezzel megy, 15 percig tartott betanítani. Elmenthető beállítások, ami mindent magában foglal, hangsugárzó beállítások, pozicionálás stb. és ezek 5 present-be menthetőek, melyek bármikor két gombnyomásra előhívhatóak, ez nekem nagyon tetszik, mivel két hallgatási poziciót használok, így nem kell mindig újra állítgatni, csak egyszer belövöm és kész, majd csak átkapcsolok. De így akár sztereohoz is külön konfigolható a rendszer.
Elsőre ennyi. majd még írok, ha van kérdés nyugodtan.
 
Ja, a 963-as dvd-m analog hangját odaverte az AV DAC-ja, az analog egy KCS féle KHS-154-el van rákötve amit próbára hoztam ki, a digitális meg ND-021080-al amit korábban már említettem, tömör ezüst, de kicseréltettem a dugokat jobbakra, mint ami rajta volt.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Valahogy meglepődnék, ha egy 500 Ft -os digitális kábel és egy 20000 Ft-os között lenne akkor diferencia mint az analóg-digitális átalakitás veszteségének tizede. Márpedig akkor én maradok az 500 Ft-osnál, hiszen a fő minőségromlás nem itt következik be. )))
 
Úgy érzem hogy azért egy kicsit igazad is van, de el is van túlozva ez a kábel mizéria. Lehet jelveszteség, lehet hogy nincs megfelelő hibajavítás (bár ezt furcsának tartom) , de szerintem bármilyen jó (nem kontakthibás) kábel szinte tökéletesen szól ha digitálisan van összekötve. Én nem érzem hogy 10-20 ezret kellene kifizetni egy digit kábelért. De tényleg ha nincs igazam akkor sorry a közbeszólásért. Csak nem akarom, hogy valaki kábelekbe fektesse feleslegesen a pénzét, amikor egy jobb hangfalat kaphatna a plussz pénzből. Vagy ha már kábel, akkor legyen hangfal kábel...
 
De ez nagyon szvsz. Ha gondoljátok vegyétek semmisnek azt amit irtam...

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Bocsánat. Én valamit nem értek. Nem digitális jelátvitelről van szó? 
Itt miért is fontos hogy milyen drága kábelt veszel? Nem azt jelenti a dolog (digitális) hogy 1 vagy 0 és slussz. Itt nincs minőségbeli romlás. Mi köze hogy milyen kábelt használsz, hacsak nem a távolság a kérdéses. Analógnál még megértem, mert romolhat a minőség, de digitális átvitelnél... Ezt most tényleg nem értem! help....
 
csiga

Erről mindig viták vannak és én is osztom azt a nézetet, hogy nem mindegy, milyen digi kábelt használsz. Ezt nem tudom a fülemre alapozni, mivel nem csináltam vak teszteket az ügyben. Viszont elolvastam Jákó Péter : Digitális hangtechnika könyvét, mely közérthetően ír a témáról nem szakembereknek. szerintem aki egy éátfogó képet akar kapni a témáról és nem szakértő, annak érdemes elolvasnia. Itt olvastam, hogy a kábel okozhat jeltorzulásokat, mivel a hangtechnikában használt digitális átvitel nincs igazán védve a hibák ellen. Ebből kifolyólag én is egy kvázi "minőségi" kábelt vettem. Ha érdekel a téma kikeresem pontosan a könyvből a megfelelő részeket és beírom a lényeget.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Bocsánat. Én valamit nem értek. Nem digitális jelátvitelről van szó?
 
Itt miért is fontos hogy milyen drága kábelt veszel? Nem azt jelenti a dolog (digitális) hogy 1 vagy 0 és slussz. Itt nincs minőségbeli romlás. Mi köze hogy milyen kábelt használsz, hacsak nem a távolság a kérdéses. Analógnál még megértem, mert romolhat a minőség, de digitális átvitelnél... Ezt most tényleg nem értem! help....
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: ropi01 »

Az audiofil termékekhez nem értek az elektrotechnikához még csak-csak. Ezzel együtt érdekesnek találom hogy az említett minőségi csatlakozók nem négykilences rézből készülnek ha már a vezetőképesség a fontos, esetleg aranyozva amennyiben az oxidációtól való megóvás is lényeges.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Szóval, akkor ez az ezüstözött rca a leggagyibb.
Az miért van , hogy a jó minőségü madzagokra, pl a tömör ezüst vezető, rátesznek egy 500ft-os gagyi dugót? Itt nem veszti el azokat a jobb tulajdonságokat a madzag, amit a tömör ezüst vezetővel nyer-nyerne?
 
Szóval az OFC valójában nem 99% réz?

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz. 
Szóval adva van egy digitális koaxkábel, tömör ezüst vezetövel, melyre ezüstözött OFC RCA van téve, de aranyozottal is lehetne.
Szóval melyik a jobb? Az ezüstözött vagy az aranyozott RCA? Vagy van ennek egyáltalán jelentősége?
 
Segítsetek.

Sorban:
- ezüstözött réz (4.)
- aranyozott réz (3.)
- rhodiumozott réz (2.)
- tömör ezüst (1.)
 
De ez eléggé ízlés/hit függő.
 
RCA dugók anyagáról általában egy-két dolog:
 
Az un. OFC (oxigénmentes réz tkp.) is eléggé érdekes dolog, mivel kevesen tudják, hogy az a réz is ötvözet, elég/viszonylag alacsony réztartalommal. PL. egy WBT midline 52%, egy WBT topline 68%, egy Vampire 800C 88% rezet tartalmaz (gyári adatok).
Vannak viszont pl. un. HCA (High Copper Alloy) anyagot használó dugók, melyek 99.3%-os tisztaságú rezet tartalmaznak. Ezek ára kint 13 000 HUF/4 db-os szett. (Én spec. ilyet vennék digit koaxhoz, mert ott a vezetőképesség az isten.)
 
A tömör ezüst (99.99%-os) val.szeg a legjobb, na az ára is 18 000 HUF/4 db-os szett.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz.
 
Szóval adva van egy digitális koaxkábel, tömör ezüst vezetövel, melyre ezüstözött OFC RCA van téve, de aranyozottal is lehetne.
Szóval melyik a jobb? Az ezüstözött vagy az aranyozott RCA? Vagy van ennek egyáltalán jelentősége?
 
Segítsetek.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Nekem sajna nincs tapasztalat vele. Pedig engem is érdekelne. Ideiglenesen egy B&W ASW 300-t vettem. Nem vagyok benne biztos hogy megéri lecserélni.
 
Bár ebben a kérdésben én is elfogadnék tanácsot a többiektől.
 
csiga
 
ui: nekem a bútoraim juhar színüek, így meg volt kötve a kezem. Pedig én is olyat szerettem volna, ami neked van. Az a legszebb szín.

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Ténlyeg! Milyen színben vetted? 
csiga

Sötét alma.
A fekete nagyon atlagos, a nyír meg nekem tul vilagos, az is nagyon szep, de az szerintem csak kifejezetten olyan butorhoz valo ami megy hozza.
Ez a sötét alma meg olyan kis szép, a fekete takarolappal és annélkül is jól mutat.
 
Már a mélynyomót is nézegettem, mert előbb utóbb azt is kell vennem, hogy teljes legyen a kép.
A PSW-2500-ról mi a véleményetek, zárt, 250w-os erősítő. Hallott már valaki ilyet?

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Ténlyeg! Milyen színben vetted?
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


http://www.qed.co.uk/cables/speaker/pro_4x4.html
 
Itt megtalálod az adatokat...
 
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


4500 Ft / méter 
2* 3.5 méter kellett ((((

De ez milyen átméröjű erenként?

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


4500 Ft / méter
 
2* 3.5 méter kellett ((((

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Addig is adhatnátok tanácsot kábelezést illetően, milyen kábelekkel kössem be (front,center,surr.) feltételezünk egy NAD erősítőt.Valami olyan kábel kellene ami mondjuk a hátsókra végleges lenne és nem túl drága, de elfogadható minőség, mondjuk ezekkel kötném be a frontokat meg a centert is, utána meg majd hozok ki valahonnan pár kábelt probára, mikor már bejárodott a rendszer.
De adhatok tippeket a front, center-hez is, kinek mi jött be a legjobban és mit próbált, milyen vastag kell, bikábelezem vagy ne, ha bikábelezem azonos vastagságu-típusú kell vagy nem, milyen vastag stb stb..... tehát kifejezetten NAD AV-Q7,Q1,Q9c kábelezés
 
Előre is köszi mindenkinek a segítséget.
 
Kérdés:szerintettek ez milyen kábel, elég lehet ez a hátsókhoz vagy ennél azért célszerübb jobb minőséget vásárolni: JY-6315T ( http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid ... csoport=25 )

Én a frontokat és a centert bikábeleztem, neotech bi-flat kábellel. A hátsókat egy olcsóbb neotech márkával kábeleztem be szimplán. A tapasztalat az, hogy a zenehallgatásnál, a frontoknál sokat dob a jobb kábel, de házimozin nem hallottam releváns különbséget. Szóval ha fontos a zene, a nagyobb összegeket a frontokra fektetném be és mivel az már nem dob sokat az áron, esetleg a centert is.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”