Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Moziszoba építés

Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »


2



Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »


1



Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »








Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »





Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »








Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »


3




Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »


2


Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »


1



Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »








Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »


2




Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »


1







Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: robert99 »








Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Kész állapotban. Szép, időtálló és ami a legfontosabb akusztikailag tökéletes. Színekben több féle minta létezik.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »




Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Moziszobák falainak bevonására szerintem a legjobb megoldás a textiltapéta. Nem emlékszem hogy korábban téma volt-e a topikban,de aki moziszoba építés,vagy átalakítás előtt áll nem szabad figyelmen kívül hagyni. Én is szeretném egyszer ezt kivitelezni majd. Tapasztalatom is van,mert láttam hogy készül,illetve demózhattam is ilyen szobában.nagyon jó a csillapítása,a festést sokáig el lehet felejteni és gyönyörű meleg érzetet ad.Még a hőszigetelése is jó!
 
http://www.flotex.co...hu/osobine.html


 
A képeken a Flotex textil tapétázásról láthatunk munkameneteket...

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Moziszobák falainak bevonására szerintem a legjobb megoldás a textiltapéta. Nem emlékszem hogy korábban téma volt-e a topikban,de aki moziszoba építés,vagy átalakítás előtt áll nem szabad figyelmen kívül hagyni. Én is szeretném egyszer ezt kivitelezni majd. Tapasztalatom is van,mert láttam hogy készül,illetve demózhattam is ilyen szobában.nagyon jó a csillapítása,a festést sokáig el lehet felejteni és gyönyörű meleg érzetet ad.Még a hőszigetelése is jó!
 
http://www.flotex.co.rs/hu/osobine.html

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Absolute igazak a fenti megjegyzéseknek. Én napi szinten építek moziszobákat, de meggyőződésem, hogy az a legjobb szoba, amiben jól érzi magát a tulajdonosa. Mindegy, hogy 3,5 Mft-os Cinematech ülésen ücsörög, vagy 20.000 Ft-os babzsákon. Amúgy a kölyköket leginkább az utóbbi vonzza, mert itt lehet:


 
:smile53:

Avatar
gego
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.14., pén. 20:22
Értékelés: 1

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: gego »



Az igazság az,hogy egyre többen rájönnek arra hogy olcsóbban is ki lehet hozni moziszobákat,mint azt sokan hisszük. Ugyanis nem mindenkinek alapelv a drága berendezés,hatalmas erősítők,monoblokkok, És a többszáz ezres burkolatok,ülőalkalmatosságok.. Ha megnézed amit Gego épített ,(nagyszerű és gratula ezért gegónak!!) ott sem azok a fullos drága hangfalak kaptak helyet. Ismerek olyan moziszobát melyben a házimozi erősítő és a hangfalak nem érnek többet 100 ezer ft-nál,300ft-os hangfalkábel megy körbe a szobán,de helyet kapott egy 110 colos DIY vászon és egy alsó közép kategóriás 720-as projektor.A cél az volt hogy a feeling és az elvonulás lehetősége meglegyen nem az hogy leszakítsa az ember fejét a hang és a kép is referencia szintű legyen.
 
Tehát ha azt nézzük baromság 350 ezret adni egy xaros 3D-s TV-ért mert elhitetik az emberrel milyen élvezetes az,holott egy 110-120 colos vászon ezerszer kenterbe veri azt.
( egyébként sem győzöm hangoztatni hogy a 3D nem ér semmit 110 col alatt!! ) Annyi pénzből egy jó projektor is kijön,mondjuk egy DIY vetítőfelülettel,vagy egy olcsóbb "bolti" vászonnal. Szóval nem feltétlen drága egy moziszoba. A legfontosabb hogy legyen egy adott helyiség.Ha ez van az aranyat ér,mert apránként ahogy az anyagiak engedik lehet mindíg picit alakítani.Ami szintén nagyon fontos, hogy ha van a családban ,vagy a haveri körben festő,burkoló,valamilyen építőipari végzettségű szakember az szintén aranyat ér! Ha építeni kell az a súlyosabb dolog.
 
 
 
Jóvammá!. Én is sok drága puccos szobát tettem fel ide. De a célom főleg az volt vele,hogy pici ötleteket el lehet csenni belőlük,ha valaki átalakít vagy építés előtt áll. Persze nem lesz Nautilus hangrendszer és Classé monoblokkok valamennyiünknek ezután sem,de jó nézegetni és a topik sem célzottan csak a megfizethető moziszobákról szól.
 
Remélem a topik így pörög majd a továbbiakban is.Jó ez a téma és minden infó érdekes lehet és jöhetnek képek a végtelenségig.


 
 
Absolute igazak a fenti megjegyzéseknek. Én napi szinten építek moziszobákat, de meggyőződésem, hogy az a legjobb szoba, amiben jól érzi magát a tulajdonosa. Mindegy, hogy 3,5 Mft-os Cinematech ülésen ücsörög, vagy 20.000 Ft-os babzsákon. Amúgy a kölyköket leginkább az utóbbi vonzza, mert itt lehet:

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nincs itt semmi félreértés, én viszem a moziszoba.hu oldalt és a hozzá kapcsolódó cég műszaki vezetője vagyok.


 
Ennek nagyon örülök.
Nyugodtan rakd be az aláírásodba.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Is is.
Elég sok ötlet elhangzott a szobák belső kialakításáról.
Sajnos egy idő után már sok újat nem lehet mondani,de hátha mégis.


 
Ahhoz képest hogy a topik elég fiatal szerintem rengeteg infó,video és kép mennyiség van itt egy helyen. Rajta vagyok azért hogy így maradjon vagyis még jobban bővüljön,annak ellenére hogy tényleg nehéz valami újat találni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



Üdv. Ha nem kapok negatívat akkor egy kis hozzászólás. Ez a topik inkább mozi szobák, mint moziszoba építés. Remélem nem voltam sértő.


 
Is is.
Elég sok ötlet elhangzott a szobák belső kialakításáról.
Sajnos egy idő után már sok újat nem lehet mondani,de hátha mégis.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Tehát ha azt nézzük baromság 350 ezret adni egy xaros 3D-s TV-ért mert elhitetik az emberrel milyen élvezetes az,holott egy 110-120 colos vászon ezerszer kenterbe veri azt.
( egyébként sem győzöm hangoztatni hogy a 3D nem ér semmit 110 col alatt!! )
 
 
Sziasztok, a 3D-vel kapcsolatban valami hasonlót olvastam a mclaren mozija topikban is, neki is igaza lenne.( beetetős demo-filmek, stb)


 
Én csak azt szögezném le,hogy kell a méretes kép vagy vászon felület ahhoz hogy igazán élvezhető legyen a 3D. Egy 4-5 méterről nézett 42 colos TV hiába 3D-s, pontszerű a kép középen és nem tudja visszaadni azt pl hogy ami oldalról nyúlik be a látótérbe azt valóban onnan is érzékelhessük. Láttam 120 col-ban 3D-s képet komoly projektorral és az nagyon hatásos volt mert kell a méret hogy benne érezhessük magunkat a térben. Pl egy Dínós természetfilm 3D-ben. Már alapból egy hatalmas Diplodocus-tól megijed az ember még egy könyv oldalain is,vagy kisebb TV képernyőn, de ha ez még 3 méteres képátlón látható az már szó szerint bexarás.
 
Érthető a gyártók részéről,hogy a 3D-vel még nagyobb lendületet akarnak adni az eladásoknak. De szerintem otthoni körülmények közt egy átlagos méretű lapos TV-n maximum a gyerekeket lehet elcsábítani mesékkel,izgalmas rajzfilmekkel.Aki komolyabban házimozizik annak az kevés.

Vendég

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »



3d még gyerekcipőben jár és ugyan úgy van túlárazva a tévék esetében, mint eleinte voltak az első LCD-k, ráadásul még a műsoranyagok sem eltrjedtek, illetve a filmek csak kis részében van 3D-s jelenet és az sem mindig a legjobb, pár év múlva olcsóbban lesz elérhető a mostanitól sokkal kiforrottab technika, de ez általában minden újdonsággal így van, valamiből meg kell élniük a gyártóknak.


 
Még várni kell a vásárlással.
Jövőre bejönnek a 4K-s cuccok is szerintem. Az is felborítja a jelenlegi dolgokat.
 
Én a következő foci VB-re veszek 3D-s TV-t, vagy projektort.

Avatar
bence0929
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 01:14
Értékelés: 29

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: bence0929 »



Bocsika, a felső három sort Fodesztől idéztem.


 
3d még gyerekcipőben jár és ugyan úgy van túlárazva a tévék esetében, mint eleinte voltak az első LCD-k, ráadásul még a műsoranyagok sem eltrjedtek, illetve a filmek csak kis részében van 3D-s jelenet és az sem mindig a legjobb, pár év múlva olcsóbban lesz elérhető a mostanitól sokkal kiforrottab technika, de ez általában minden újdonsággal így van, valamiből meg kell élniük a gyártóknak.

Avatar
cinda
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.01.24., hétf. 08:33
Értékelés: 2

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: cinda »

Bocsika, a felső három sort Fodesztől idéztem.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”