Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

(A)Morph szuterén mozi

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 721

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Vitán felüli Sanyi tudása, tapasztalása, beszélgető partnernek sem utolsó, ő a mi Sanyink na. :D

Gratulálok én is a mozidhoz! :smile32:
Nekem majdnem minden világos és tiszta, de a két centeres felállás nagyon izgat, lehet lopom, arról kicsit bővebben írhatnál.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Cutler »

TSanyi írta:
2020.01.13., hétf. 14:10
Hiccusz írta:
2020.01.13., hétf. 13:52

Viccelsz? TSanyi szavai mellett nem szabad csak "úgy" elmenni 31_1_21.gif
Nem is szoktál, minig van egy-két keresetlen szavad ( meg Cutlernek is). 31_1_21.gif
Sanyi tényező, ez megkérdőjelezhetetlen.
Amennyi infórmációt ő felhalmozott, akár innét a fórumról( a tervezés fázisától kezdve a szobák kialakításán át, beleértve a rétegrendektől, a padlószőnyegig, az elektronikákon keresztül, a vetítéstechnikáig), akár telefonos beszélgetésekből vagy a számtalan személyes találkozón át, hogy ez felér egy kisebb lexikonnyi tudással. Véleményem szerint a legtöbb házimoziban ő fordult meg a fórumosok közül. Beleértve az ország keleti régióit, de a nyugatit is, északot és délt sem kezelve mostohán. Természetesen a fővárost és vonzáskörzetét sem hagyva ki a sorból.
Szóval kevés olyan ember van, aki annyi mindent megtapasztalt, mint ő.
Ha néha viccelünk is vele, én személy szerint tisztelem, mert egy élő tudástár.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cutler 2020.01.13., hétf. 16:13-kor.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Hiccusz írta:
2020.01.13., hétf. 13:52

Viccelsz? TSanyi szavai mellett nem szabad csak "úgy" elmenni 31_1_21.gif
Nem is szoktál, minig van egy-két keresetlen szavad ( meg Cutlernek is). 31_1_21.gif

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Hiccusz írta:
2020.01.13., hétf. 13:46

Lehet, hogy én értelmezem rosszul, de DeLorean a "kicsi"-re kérdezett rá, hogy annak mi az előnye, nem?
Épp azt írtam le, meg ha kicsi is ezek az előnyök megvannak egy nagy nappalival szemben is, ezért érdemes (lehet) belevágni. Persze aki vágyik külön moziszobára.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Farkinca71 írta:
2020.01.13., hétf. 13:48
Hiccusz írta:
2020.01.13., hétf. 13:46
TSanyi írta:
2020.01.13., hétf. 13:38


Pl. a fehér nép nem vetózza meg a színt, design-t. Kevésbé kompromisszumos a hangfalelhelyezés, akármekkora vetítőt felrakhatsz, senkit nem zavar. El tudsz vonulni mozizni, nem nyaggatnak a hangerő miatt ( kevésbé), nem kell megküzdeni a TV műsorral mert azt néznék...

Na meg egy külön saját ;peace; mozid van!!!!
Lehet, hogy én értelmezem rosszul, de DeLorean a "kicsi"-re kérdezett rá, hogy annak mi az előnye, nem?
Így van, de a Tsanyi válasza is elmentésre való számomra, amikor az asszony faggat hogy miért kell ennyit költeni a házimozira ! :D :smile32:
Viccelsz? TSanyi szavai mellett nem szabad csak "úgy" elmenni 31_1_21.gif

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Hiccusz írta:
2020.01.13., hétf. 13:46
TSanyi írta:
2020.01.13., hétf. 13:38
DeLorean írta:
2020.01.13., hétf. 13:16


Engem az érdekelne pluszban, hogy mivel ez egy nem nagy, de kicsi moziszoba - mi jelent pluszban egy akár nagyobb nappalihoz képest? Miért érdemes belevágni ekkora méretben is?
:smile32:
Pl. a fehér nép nem vetózza meg a színt, design-t. Kevésbé kompromisszumos a hangfalelhelyezés, akármekkora vetítőt felrakhatsz, senkit nem zavar. El tudsz vonulni mozizni, nem nyaggatnak a hangerő miatt ( kevésbé), nem kell megküzdeni a TV műsorral mert azt néznék...

Na meg egy külön saját ;peace; mozid van!!!!
Lehet, hogy én értelmezem rosszul, de DeLorean a "kicsi"-re kérdezett rá, hogy annak mi az előnye, nem?
Így van, de a Tsanyi válasza is elmentésre való számomra, amikor az asszony faggat hogy miért kell ennyit költeni a házimozira ! :D :smile32:
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

TSanyi írta:
2020.01.13., hétf. 13:38
DeLorean írta:
2020.01.13., hétf. 13:16


Engem az érdekelne pluszban, hogy mivel ez egy nem nagy, de kicsi moziszoba - mi jelent pluszban egy akár nagyobb nappalihoz képest? Miért érdemes belevágni ekkora méretben is?
:smile32:
Pl. a fehér nép nem vetózza meg a színt, design-t. Kevésbé kompromisszumos a hangfalelhelyezés, akármekkora vetítőt felrakhatsz, senkit nem zavar. El tudsz vonulni mozizni, nem nyaggatnak a hangerő miatt ( kevésbé), nem kell megküzdeni a TV műsorral mert azt néznék...

Na meg egy külön saját ;peace; mozid van!!!!
Lehet, hogy én értelmezem rosszul, de DeLorean a "kicsi"-re kérdezett rá, hogy annak mi az előnye, nem?

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

DeLorean írta:
2020.01.13., hétf. 13:16


Engem az érdekelne pluszban, hogy mivel ez egy nem nagy, de kicsi moziszoba - mi jelent pluszban egy akár nagyobb nappalihoz képest? Miért érdemes belevágni ekkora méretben is?
:smile32:
Pl. a fehér nép nem vetózza meg a színt, design-t. Kevésbé kompromisszumos a hangfalelhelyezés, akármekkora vetítőt felrakhatsz, senkit nem zavar. El tudsz vonulni mozizni, nem nyaggatnak a hangerő miatt ( kevésbé), nem kell megküzdeni a TV műsorral mert azt néznék...

Na meg egy külön saját ;peace; mozid van!!!!

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Simán jöhetne több kép és írás, bírjuk szusszal szerintem. ;peace;

Engem az érdekelne pluszban, hogy mivel ez egy nem nagy, de kicsi moziszoba - mi jelent pluszban egy akár nagyobb nappalihoz képest? Miért érdemes belevágni ekkora méretben is?
:smile32:

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

cisco írta:
2020.01.13., hétf. 10:42
Hiccusz írta:
2020.01.13., hétf. 00:39
A vászon – ottjártamkor – egy DIY maszkolást kapott felülről, hogy a cinemascope-ra átalakított tüköralagúttal rendelkező Barco F35 képarányához stimmeljen.
Erről tudnál írni bővebben, hogy kell elképzelni, mennyibe kerül kb .
Letolja Morph a 21:9-es képet a vászon aljára, s felülről a egy flokkolt bútorlap (vagy valami más, merev akármi) van egy-egy tartókampóra simán rátéve. Nem volt tökéletesen megoldva, mert maradt egy 5-8 cm magas fekete vetített fénysáv még a kép felett, de ezt lehet orvosolni, ha átméretezi Morph a panelt. Bővebben erről ő tud nyilatkozni.

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: ldg81 »

cisco írta:
2020.01.13., hétf. 10:42
Hiccusz írta:
2020.01.13., hétf. 00:39
A vászon – ottjártamkor – egy DIY maszkolást kapott felülről, hogy a cinemascope-ra átalakított tüköralagúttal rendelkező Barco F35 képarányához stimmeljen.
Erről tudnál írni bővebben, hogy kell elképzelni, mennyibe kerül kb .
Először is gratula a szobádhoz! :smile53: A képek és a leírások alapján igényesen kialakított mozi. :smile32:

Maszkolás: erre én is kíváncsi lennék. Már nekifutottam a témának több megközelítésből, de egyik megoldás se nyerte el a tetszésemet igazán.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ezzel a piros fennyel rleg bordelyhazas feelinge lett! 31_1_21.gif
Biztos élőben is útős!
Szerintem a kövezés az nem számíg vízzárónak, pláne a fugáknál. Ebből a szempontból egy kenhető anyag szerencsésebb lett volna nem?

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: cisco »

Hiccusz írta:
2020.01.13., hétf. 00:39
A vászon – ottjártamkor – egy DIY maszkolást kapott felülről, hogy a cinemascope-ra átalakított tüköralagúttal rendelkező Barco F35 képarányához stimmeljen.
Erről tudnál írni bővebben, hogy kell elképzelni, mennyibe kerül kb .

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Grat! Nagyon pöpec lett. leborulok.gif A hangrendszer meg volt már korábbról, vagy kifejezetten ehhez a szobához vetted? A két centeres megoldást hogy érted el? Van két center kimenet a yamahán?

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Morph írta:
2020.01.13., hétf. 09:35
Túl nagy fényt nem terveztem, de valami dizájnos okos világítást szerettem volna. Így estt a választásom a Philips Hue Led szalagra, amely tetszőlegesen toldható és a mennyezet szélén körbe fut. Ugye színváltós, mikor milyen színterápiára van szükségem, okostelóról vezérelhető. Apropó itt bejön az első szippantós kocsi! mert ugyanis tök jó tök szép öntapadós is, de a gyári ragasztója nincs olyan erős, hogy a flokkolt felületre feltapadjon. Így vennem kellett power fix kétoldalas zselés rendszerű ragit. na az már odafogta betyárosan.
A használat során jött a 2. szippantós autó is, mert a jól eltervezett okosvilágítást lehetne vezérelni HTPC-ről rengeteg beállítással. Például, ha megállítom a filmet felkapcsol, elindítom le, lehet philips ambilight módban is használni (bár projektornál ez nem túl okos), ha tv adást nézek pl focit.A fenti(nappali szobás) gépen ki is próbáltam, működik tökéletesen, de a lenti HTPC folyamatosan elszáll, valami errorral, amit nem tudok orvosolni!!! :smile51: :smile51: Gugli ide, vagy oda!
Végre ugye felkerült a vászon is, ami valami világos karaktert ad a denevérbarlangnak! Ér valamit a led, amikor felkapcsolom. :rolleyes:
Ugyebár addigra már vakláltunk rendesen a telepítgetésekkel. A led reflektor is bajban volt, ha nem direkt a munkaterületre irányítottuk.
Játszogattunk a különböző fényekkel. Qrva jó amúgy. Tényleg színterápia! :smile29:
itt már látszik a felső center, ami a helyére került, az alsó még zavart volna.Ez a másik nagy extrája a helynek!BI-BI-BÍÍÍÍ! :D
Nagyon fasza ! Látom itt is rulez a király hokedli ! Hiába moziszobát nem lehet építeni nélküle ! :D :tutiok:
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Na olvasgassatok, nehogy egyszerre túl sok legyen és megunjátok! :D
Természetesen írok még...
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Túl nagy fényt nem terveztem, de valami dizájnos okos világítást szerettem volna. Így estt a választásom a Philips Hue Led szalagra, amely tetszőlegesen toldható és a mennyezet szélén körbe fut. Ugye színváltós, mikor milyen színterápiára van szükségem, okostelóról vezérelhető. Apropó itt bejön az első szippantós kocsi! mert ugyanis tök jó tök szép öntapadós is, de a gyári ragasztója nincs olyan erős, hogy a flokkolt felületre feltapadjon. Így vennem kellett power fix kétoldalas zselés rendszerű ragit. na az már odafogta betyárosan.
A használat során jött a 2. szippantós autó is, mert a jól eltervezett okosvilágítást lehetne vezérelni HTPC-ről rengeteg beállítással. Például, ha megállítom a filmet felkapcsol, elindítom le, lehet philips ambilight módban is használni (bár projektornál ez nem túl okos), ha tv adást nézek pl focit.A fenti(nappali szobás) gépen ki is próbáltam, működik tökéletesen, de a lenti HTPC folyamatosan elszáll, valami errorral, amit nem tudok orvosolni!!! :smile51: :smile51: Gugli ide, vagy oda!
Végre ugye felkerült a vászon is, ami valami világos karaktert ad a denevérbarlangnak! Ér valamit a led, amikor felkapcsolom. :rolleyes:
Ugyebár addigra már vakláltunk rendesen a telepítgetésekkel. A led reflektor is bajban volt, ha nem direkt a munkaterületre irányítottuk.
Játszogattunk a különböző fényekkel. Qrva jó amúgy. Tényleg színterápia! :smile29:
itt már látszik a felső center, ami a helyére került, az alsó még zavart volna.Ez a másik nagy extrája a helynek!BI-BI-BÍÍÍÍ! :D
Csatolmányok
IMG_20190505_152746.jpg
IMG_20190505_152746.jpg (2.33 MiB) Megtekintve 1982 alkalommal
IMG_20190427_183222.jpg
IMG_20190427_183222.jpg (1.95 MiB) Megtekintve 1982 alkalommal
IMG_20190427_174207.jpg
IMG_20190427_174207.jpg (1.91 MiB) Megtekintve 1982 alkalommal
IMG_20190409_210417.jpg
IMG_20190409_210417.jpg (2.07 MiB) Megtekintve 1982 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Morph 2020.01.13., hétf. 09:46-kor.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Aki eddig rendesen figyelt, felmerülhetett benne, miért szuterén ez a mozi. Nos eddig ezt elhallgattam,de most elárulom.
4db lépcső vezet lefelé, így a szoba kb 90 cm mélyen van a felszíntől.
A következő képek már ezt segítenek megérteni már , amennyire.
Előre bocsátom túl jó képeket a tök sötétség miatt nem lehet lőni, de a lényeg látszódni fog. Itt legalább még nincs lenn a szőnyeg és az "alávaló" ;) 1 cm-es filcréteg, így valamelyest átadja a szoba padlóját.
Mivel nagyon a föld alatt vagyok, muszáj volt vízzárásként leköveznem a padlót.
A háttérben a bejárat(lejárat),ki hogy hívja.
Megoldásért kiáltott a rengeteg kábel és kupleráj a bejárat melletti falon, amit valahogy el kellett takarni.
Így jött az 5let, hogy "HUSH BOX" lesz a vetítőnek építve.
Takarítani azt rohadtul kellett és a falat is többször száradás után átszívtam, mert ömlött a fekete szösz.
5.jpg
5.jpg (1.94 MiB) Megtekintve 1970 alkalommal
1.jpg
1.jpg (2.58 MiB) Megtekintve 1970 alkalommal
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Köszönöm a látogatást és a szakmai segítséget, tanácsokat. A házi feladatokat elvégeztem. De a helyreállítás még időt vesz igénybe, mert a menyó azon elemeit cserélnem kell, ahol az atmosok voltak. Észre sem vettem, hogy 3 órát beletoltunk a pinyóba!
Ha minden a helyére került, pótszemlét tartunk...
YEEEE! ;peace;
Ui:
A fejre nem vigyázni kell csak az alázatra tanít a helyiség és az illedelmességre. Bizony meg kell hajolni. :D
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

A minap valóban beszéltem Morph-fal, s épp ráért, úgyhogy átugrottam. Valóban pincehelységről van szó, amelyet még a kiépítés előtt is volt alkalmam látni. Pár lépcső vezet lefelé, s már bent is van az ember. Csak vigyázni kell a fejre picit. A dizájnt nem tolta túl, flokkolt és festett felületek váltják egymást körben. A talajon padlószőnyeg. Ablak nyente, Fisher légkondi + elektromos fűtőtest. Az oldalfalakon DIY elnyelő elemek itt-ott. Volt, aminek a miértje triviális (elsődleges reflexiós zóna), volt, amit jómagam nem tudtam hova tenni (nézősor két oldalán egy-egy nagy elnyelő elem). 7.1.4 hangsugárzó kiosztás, 1 sor ülés (3 fotel), 248 cm széles, 1.78:1 képarányú 1.0 neutrális matt fehér felület. A vászon – ottjártamkor – egy DIY maszkolást kapott felülről, hogy a cinemascope-ra átalakított tüköralagúttal rendelkező Barco F35 képarányához stimmeljen. Nézési távolság kb. 2,6 m. MK 950 LCR-ek a vászon két oldalán, a hallgatói fülmagasság felett installálva kissé, de megdöntve, konzolon. Jópofa, mivel állítható, dönthető, így ezt kihasználva, indítványoztam is a házigazdának, hogy tegyük is meg! További, márka azonos sugárzó oldalt, a (hátradöntött) üléssel egyvonalban, némileg a hallgatói fül felett. Újabb 2 pedig a bal és jobb hátsó sarokban, kb. 45 fokban befordítva az MLP felé. Sajnos megint csak a szoba adottsága, hogy a két back surround nem telepíthető a hátfalra oda, ahova amúgy kellene. Mivel a SolidPix felület nem áteresztő, így egy nagyon ügyes, s a legkevesebb kompromisszumot jelentő centermegoldást választott az érdi fórumtárs. Egy felülre, egy meg alulra ment belőle. Az adottságok azt már nem teszik maradéktalanul sajnos lehetővé, hogy mindkettő a központi néző fejére irányuljon, de talán így jobb is talán. Mivel mindkettő “ellő” az ember füle mellett, egyik sem veszi át a dominanciát a másiktól, így a hang is olyan, mintha vászon közepéről szólna. Az első-felső atmos sugárzók az ajánlás határán lettek feltéve (kb. 60 fok), a hátsó felsők kb. 50 fok környékén leledzenek. Viszont a mennyezeti szegélyhez Túl közel lettek installálva. A vetítő a hátsó falon, egy DIY hushbox-ban csücsül. Valóban hangtalanul, úgyhogy, bár ormótlan kissé, de hatásos, úgyhogy gratula hozzá! A fotelsor mögött, a jobb oldalfal mellett van az SVS szub. HTPC, Yamaha proci és Emo végfokok szintén hátul, hogy még véletlenül se legyen a szemnek elől zavaró. Látszik, hogy szakmai elgondolás mentén, tervezve és odafigyelve lett a szoba kialakítva. Ezért szintén elismerés illeti Morphot.

Standard demók, jelenetek jöttek. Nem sorolom, ami ilyenkor rutinból elő szokott fordulni :-).

Ahogy láttam...

Kellő fénysűrűség volt a matt fehér felületen, a kép pedig struktúra mentes, tiszta, kontrasztos, rajzos, éles és dinamikus volt. Ami engem kissé zavart, az a DIY átalakításból eredő minimális rózsaszín elszíneződés a képen itt-ott. De ez is csak statikus képen volt tetten érthető, mozgó filmen nem.
Érdekes módon a képet nem láttam túl nagynak. Sőt! Én még közelebb is tudtam volna simán ülni. Hazajövet azon gondolkodtam, vajon miért? Aztán rájöttem. Hiába a (majdnem) ugyanakkora vízszintes betekintési szög, a függőleges sokkal kisebb (mint itthon nálam), s erre bizony érzékeny a szem! Ezért nem láttam a képet “olyan” nagynak.

Ahogy hallottam...

Az MK márkát ismerem, számtalanszor hallottam már szólni. Először Franciaországban, a Storm Audio főhadiszállásán lévő 25 m2-es demó moziban, legutoljára tavaly Amszterdamban, a kiállításon. Igaz, azok S300-ak voltak, egyenként 800W-tal meghajtva. Tudtam, szépen és valósághűen muzsikálnak. Ezekhez a kisebb darabokhoz viszont még sosem volt szerencsém. Értelemszerűen tehát kíváncsi voltam rájuk. “Hozták” is ezt a jellegű karaktert, de - ahogy számítani lehetett rá - kevésbé voltak átütőek. A dupla center ellenben szépen megoldotta, hogy középről jöjjön a beszédhang és minden egyéb történés. Ha pusztán a méretükből indulunk ki, nyugodtan kijelenthetjük, tisztességesen performáltak. Hallhatóan jól megépített sugárzók, amelyek precíz reprodukcióra, s impresszív hangerőre képesek. Volt viszont egy pont, melyet elérve elfogytak. Mikor Morph nekitekerte a gombot (a kérésemre), s referencia hangnyomásszintet követeltünk a rendszertől, bizony elérték a limitjüket. A fizikát és a méreteket egyszerűen nem lehet megerőszakolni. Hiába lett a szükséges teljesítmény helyesen kalkulálva és illesztve, ekkora kraftnál, 2,6 m-ről hallgatva már klippelni kezdtek. Gyorsan visszavettük őket, s ezzel helyre is állt a “rend”. 1 db szub van a rendszerben, amely (szerintem) nem a legideálisabb helyre lett letéve. Meg is beszéltük Balázzsal, milyen repozicionálással tehetné a középmélyeit (még inkább) hangsúlyossá. Sajnos a helyiség nem teszi lehetővé, hogy további mélyláda kerüljön be. A Yamaha férfias, határozott mozi hangja sokakat elvarázsol. Nem meglepő tehát, rengetegen választják dirigensnek a “csapatba”. Az én fülemnek viszont túlontúl is kemény, tonalitása fémesen “dobozos”.
Arról is értekeztünk a házigazdával, hogy az atmosokat miként lehetne áthelyezni, s ezáltal nagyobb burkot idézni elő a hallgatóság körül.

Összességében egy átlagon felüli minőségű mozit volt alkalmam megtapasztalni. Otthonos, maximálisan funkcionális, s bár a dizájn tekintetében “nem ment el a falig a tervező”, tagadhatatlanul megvan a varázsa. Kellemes időtöltést, sok jó filmet kívánok!

Online
Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

TSanyi írta:
2020.01.12., vas. 09:40
Morph írta:
2020.01.12., vas. 08:56


A mérések alapján nem. Ez nem egy vastag valami azért.Talán 1 mm ha van.
Akkor jó! Csak mert pl. a folyékony tapétát is körültekintően kell használni mert túl nagy felületen nagyban befolyásolja az akusztikát.

Nálad is jó nagy felület van ezzel "burkolva" Ha a mérés azt mondja minden rendben akkor boldogság van! Biztos ütős élőben is, na meg a jótékony hatása. Szokták szerintem a vászon kereteket is ezzel az eljárással felületkezelbi.

A rallyban is a műszerfalat bevonni hogy ne csullogjon, ne vakítsa a versenyzőt a visszaverődő napfény.
Így van, minden, ahogy írod is.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Morph írta:
2020.01.12., vas. 08:56


A mérések alapján nem. Ez nem egy vastag valami azért.Talán 1 mm ha van.
Akkor jó! Csak mert pl. a folyékony tapétát is körültekintően kell használni mert túl nagy felületen nagyban befolyásolja az akusztikát.

Nálad is jó nagy felület van ezzel "burkolva" Ha a mérés azt mondja minden rendben akkor boldogság van! Biztos ütős élőben is, na meg a jótékony hatása. Szokták szerintem a vászon kereteket is ezzel az eljárással felületkezelbi.

A rallyban is a műszerfalat bevonni hogy ne csullogjon, ne vakítsa a versenyzőt a visszaverődő napfény.

Online
Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

TSanyi írta:
2020.01.12., vas. 08:11
Ez a flokkolás nem fogja a szobát "bedögleszteni" ? Vagy annyira azert nem elnyelő, puha anyag?
A mérések alapján nem. Ez nem egy vastag valami azért.Talán 1 mm ha van.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ez a flokkolás nem fogja a szobát "bedögleszteni" ? Vagy annyira azert nem elnyelő, puha anyag?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Fish »

Erre már valóban azt lehet mondani, hogy ez bizony fekete :D :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”