Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wittao mozi- és zeneszobája

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »



Jól gondolod. A hangszóró megtámasztását maga a doboz adja. Ha a doboz mozog, nem áll elég stabilan, akkor a hangszóró által keltett hanghullám modulálva lesz, ami torzítást okoz.
 
Az alátámasztás jelentősége egyszerűen prezentálható. A kávéscsészét, teásbögrét tegyük egy asztalra, aztán vegyük a kezünkbe, miközben kevergetjük kanállal a folyadékot. Eléggé más hangot fognak adni a kanál koccanásai, pedig csak az alátámasztás változott.

Köszi a választ!
Egy ilyen biztos előnyös pl. Bluray, Cd, bakelit lejátszó alá hogy a rezonancia ne befolyásolja a lejátszást, ártani egy erősítőnek sem árt de nem tudom van-e értelme.
Hangfalnál a tüske biztos visz át rezonanciát de talán kevésbé mintha telibe a földön állna. Olyan készúlékláb szimpatikusabb a számomra ami az anyagösszetétel miatt kevésbé vezeti a rezonanciát ugyanakkor stabil marad a hangfal.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Itt van róluk néhány infó.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nekem utolsó gondolatom lenne egyébként a hangfalak alá ezt a rugalmas elcsatolást betenni, előbb raknám egy CD játszó, vagy DAC stb. alá. Hangfal alá eszembe sem jutna. De ha egy ilyen cég azt mondja és bizonyítja is, hogy jó/jobb, lehet benne valami. Meg kellene hallgatni, tesztelni egy ideig tényleg jó-e a hatása.
Cél és eszköz. Nyilván más alátámasztást kíván egy 80 kg-os hangdoboz szörnyeteg, mint egy 2 literes dobozka. Utóbbi kb. úgy viselkedne egy rugalmas alátámasztáson, mint bólogatós kutya a Lada kalaptartóján, míg a nagyobb doboz saját tömege miatt meg sem moccanna.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Lehet hogy rosszul gondolom de egy hangsugárzónak stabilan kell állnia hogy a membrán mozgás precizebb legessen ezáltal a hang is. Ha "inog" a hangsugárzó nem tud olyan gyors-pontos lenni az elmozdulás.
Jól gondolod. A hangszóró megtámasztását maga a doboz adja. Ha a doboz mozog, nem áll elég stabilan, akkor a hangszóró által keltett hanghullám modulálva lesz, ami torzítást okoz.
 
Az alátámasztás jelentősége egyszerűen prezentálható. A kávéscsészét, teásbögrét tegyük egy asztalra, aztán vegyük a kezünkbe, miközben kevergetjük kanállal a folyadékot. Eléggé más hangot fognak adni a kanál koccanásai, pedig csak az alátámasztás változott.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »


Hangsugárzók alatt a rugalmas alátámasztás nem szokott sikert aratni, de példa mindenre van.
Lehet hogy rosszul gondolom de egy hangsugárzónak stabilan kell állnia hogy a membrán mozgás precizebb legessen ezáltal a hang is. Ha "inog" a hangsugárzó nem tud olyan gyors-pontos lenni az elmozdulás.
 
Még ha persze a kabinetthez képest a hangszóró helyzete merevsége állandó is, de én úgy képzelem mint ha kalapálunk egyengetünk egy lemezt az nagyon nem mindegy hogy pl. konyha asztalon vagy egy üllőn tesszük. Azaz milyen a húzása. Az instabil gumis megoldásnál nem érzem a húzást.... Pl. az LCR-eknek itt nagy előnye van szerintem.
Kíváncsian várom a véleményeket.
Biztos valamilyen paramétert, egyebet vesztünk az elasztikushoz képest pl. vibráció miatti elszineződés erősebb, pontatlanabb hang...
Az össz hozadék alapján kell talán eredményességet hirdetni.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: t97eat »


Egy újabb mítosz romboló. Kíváncsi lennék, ha átdobnád a hifistákhoz ezt a palánkon, mit kapnál... :-)
Akkor szerencsére más is tapasztalt hasonlót, és nem vagyok egyedül ezzel.
Ezt használom sub alatt, és bevált. Lehet, hogy minden álló hs alá kéne tenni?
(Mobilról nem tudom az adott időpillanat linkjét beszúrni, csak a teljes videót, 5:20-tól érdekes)
https://m.youtube.com/watch?v=MiJvfL15rXc

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szerintem a video teljesen ok.
Azért vedd észre azt is, mikor a gumilábakon álló doboz még láthatóan erősen kileng, a "műszer" semmit nem mutat! Ha mechanikai elcsatolás a cél, a gumikészítmények jók lehetnek. Igen gyakran használnak ilyesmit stúdiós és HiFi állványoknál, mikrofonoknál, no meg szinte az összes lemezjátszóban, szóval nem tudom, milyen mítoszokra gondolt Hiccusz. A Te esetedben igen, de nem mindig az elcsatolás a cél. Hangsugárzók alatt a rugalmas alátámasztás nem szokott sikert aratni, de példa mindenre van.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Egy újabb mítosz romboló. Kíváncsi lennék, ha átdobnád a hifistákhoz ezt a palánkon, mit kapnál... :-)
Másik fórumba már pedzettem a témát,már az elején dobták.  Egyébként készítettem 2db igen komoly szubbládát(rythmik audio),ott a hangszóró kosarát ezzel a megoldással szorítottam a belső keresztmerevítőhöz a kapott végeredmény magáért beszélt ill szólt.Jelenleg én is próba fázisban vagyok,szereztem erre a célra gyártott speckó gumikat amiket majd az állványok alá fabrikálok,mint elcsatolást.
 
Wittao:
 
Sok sikert a fejlesztésekhez,én drukkolok,hogy bejöjjön a buli!A sok IKEA-ás szar helyett valami komolyabb,minőségibb termék kerüljön közkézre.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ennel barkacsabb megoldassal en is erre jutottam, de egyelore nem nagyon reklamozom hangosan . Egyebkent az allvanyom also polcreszet emiatt kezelnem is kell vmilyen anyaggal... jelenleg granit-femtuske-polc az ut. Mindent atvisznek visszafele, az biztos elony, hogy levezetni levezeti a rezgeseket, de kell egy plusz elcsatolas. Szerintem a video teljesen ok.Abszolút.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Némi érdekesség erről. Egy újabb mítosz romboló. Kíváncsi lennék, ha átdobnád a hifistákhoz ezt a palánkon, mit kapnál... :-)

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Ja igen,olvastam Hifilalánál,hogy teszteled az állványt,vannak szeizmikus programok,tabletre,ipad-ra,azzal talán könnyebb,és elég ha a zene magasabb hangerőn szól az állvány mellett.
Egyébként a gumi a jó irányelv ebben az esetben.Némi érdekesség erről.
 
Akkor ezzel kapcsolatban nem is szemetelem a topikodat.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



Koszonom a kerdest es teljesen jogos
Sokat gondolkodtam/tunk a kerdesen es bevallom mai napig nem dontottem el.
Az allvany dizajnja nagyon nehezen birna el pacolt fa feluleteket. Emiatt neztem pl. bambuszt, az nyers tombositett feluletkent is CNC-zheto, majd egy termeszetes feluletkezelessel eredeti mivoltat megtartva jol mutatna az allvannyal.
Egyeb fatipusok tombositve elkeszithetok, es meg tudom csinaltatni az asztallapokat. Utana a nagy kerdes... egy szin + selyem lakkozas meg szerintem beleferhet.
Mire gondoltal egyebkent? Valami konkret anyag, felulet, szin?

Bambusz pl tökéletes,de tölgy is szépen mutatna,és ami fontosabb,aki zeni lánchoz használná többet hoz mint az MDF.A következő trend pl :antikolt vagy éppen szelezetlen vastag anyagból készített állványok,mindenképp natúr olajozással,vagy viaszolással..Nem akarok beleszólni,csak megjegyzés képen írtam.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



Még nagyon sok meló van hátra a szobából, de megfogadtam jónéhány tanácsotokat amit ezúton is köszönök, a szoba alakul.
 
A hosszanti fal helyett 90 fokkal elforgattam a helyiségben minden audio cuccot. Az eddig funkció nélkül ott levő gerendát gondoltam kihasználom és térelválasztó elemként adok neki feladatot, sötétítő függönyöket tart. Így a függöny mögött a WC, kézmosó, kis szekrény (kábelek, egyebek tárolására) helyet kapott és nincs szem előtt. A légtér pedig végülis megmaradt. Az akkusztikára úgy érzem jótékony hatással van, majd ha eljön az ideje lesz mérés is, csak még egyelőre nincsenek meg azok a masinák amiket elképzeltem. Addig nem akarok mérni (ezt a Bladelius teszt is bebizonyította, 2x annyi mélyet zúdított a szobára).
 
Ha mindent kitaláltam hogy legyen, akkor teljes festés mindenhol ("de várom már" ).
 
1.jpg
 
 
MÁS:
Haladunk az asztal projekttel is, nagyjából véglegesnek mondható a színpaletta. Racing green-en még gondolkodom a ribanc vörös mellé
Néhány kép a majd választható színekről és felületekről:
 
2.jpg
3.jpg

Az állvánnyal kapcsolatban,nem lesz esetleg természetes fa a választékban?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: timcs »


A Stockfisch lemezek valóban "túltoltak".Olyan ez mint az ételbe az ízfokozó, ha hozzászoksz ,a természetest íztelennek érzed utána.Gyengébb láncokon is pont ezért szólnak jól, viszont egy kiegyensúlyozott rendszerben előjönnek ezek a trükközések.Nem is használtam őket tesztelésre mert becsapják a hallgatótEz igaz, főleg a mélyhiányos rendszereknél nagyon becsapósak és azt gondolja az ember, hogy a többi kiegyensúlyozott felvétel már mélyhiányos, pedig nem. Viszont sok helyen előhozzák a helyiség akusztikai anomáliáit a hangsugárzók és a hallgató elhelyezéseinek függvényében.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: MGMART »



A mélyhangokkal és Stockfisch felvételekkel kapcsolatban, csak pár mondat a tapasztalatomról.
A Stockfisch-nál tipikus a sávszélek kiemelése (ezt a kiadó tulajdonosa is megerősítette) ami a legtöbb esetben egy akusztikailag kezeletlen helyiségben és hozzáadva a helyiség saját kiemeléseit, tetőzve közvetlen a hátsó fal előtt ülve a mélyhangok túltengését okozzák. Erre még rápakolhatunk, ha a hangsugárzók a hosszabbik falon vannak. Egy átlag felvételnél nem annyira észrevehető és zavaró (még valakinek tetszhet is a kiemelés), de a Stockfisch felvételeken már igen. Ezt tapasztaltan nálam és két ismerősömnél is ahol megegyezik a helyiség rovidebb falának hossza 3,5m, csak nálam akusztikailag kezelt a helyiség. A hallgató pozíciója kb 40cm a hátsó faltól. Amikor nálam is a hosszabb falon volt a rendszer a hangsugárzókka,l érezhető volt, de nem olyan mértékben mint a két ismerősömnél. Amikor a rovid falra került a rendszerem ez a probléma megoldódott. Most kb 1,4m a távolság a hátsó faltól mögottem.

A Stockfisch lemezek valóban "túltoltak".Olyan ez mint az ételbe az ízfokozó, ha hozzászoksz ,a természetest íztelennek érzed utána.Gyengébb láncokon is pont ezért szólnak jól, viszont egy kiegyensúlyozott rendszerben előjönnek ezek a trükközések.Nem is használtam őket tesztelésre mert becsapják a hallgatót

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Most kicsit utánanéztem ezeknek a toroid trafóknak, pl. a Krell KAV400xi-ben 750 VA-s toroid van. A Proceedben ami nálam van 2 x 663 VA toroid van. A Thor-ban pedig 1800 VA.
Tudom, hülye kérdés, de tényleg ennyit számít? 1800 vs. 750 / 2x663
Ha ennyit számít, akkor miért nem pakolgatnak más cuccokba ilyen méretű toroidokat?
Azért fura, mert tényleg most hallottam először azt, hogy egy erősítő ereje több volt, mint amit a hangfalak bírtak volna (100-ig van skálázva talán, és 20-ig jó ha feltekertük, bőven elég volt és alacsony hangerőn is sugározta az erőt)...
És itt a másik totál elektro-analfabéta kérdésem: kisebb toroidok vannak a másik két erősítőben, de közben a teljesítményük 2x200W illetve 2x250W, közben az 1800VA-s trafóval felvértezett Bladelius 2x175W talán. És érzésre mintha 2x450W lenne...
Azért az erősítő nem csak toroidból áll. Ezt a kérdést az erősítős topicban lehetne boncolgatni, de ha jól rémlik, megtörtént már párszor. Mint mindenben, ebben is megoszlanak a vélemények, ha engem kérdezel, személy szerint nagyon fontosnak tartom a megfelelő tápellátást.
Többek közt azért is, mert 8 Ohm-on valóban 175W, de 4-en, már 340W.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: timcs »



Kicsit lekövetve az adás-vétel topikot, vélhetően ez a darab a Tied volt
Nekem nagyon bejött, szivesen odaadnám az összes erősítőmet érte A túlfűtött mélyeket nem tudom hogyan lehetne kontrollálni, amit a Sonusokból előcsal... talán pont a Dyno-k kellenek neki. Így brummogósan is azonnal elfogadnám mondjuk, nem kérdés, sokat nem kellene noszogatni.
Te gyártón belül léptél feljebb? (elő + végfok?)
A mélyhangokkal és Stockfisch felvételekkel kapcsolatban, csak pár mondat a tapasztalatomról. A Stockfisch-nál tipikus a sávszélek kiemelése (ezt a kiadó tulajdonosa is megerősítette) ami a legtöbb esetben egy akusztikailag kezeletlen helyiségben és hozzáadva a helyiség saját kiemeléseit, tetőzve közvetlen a hátsó fal előtt ülve a mélyhangok túltengését okozzák. Erre még rápakolhatunk, ha a hangsugárzók a hosszabbik falon vannak. Egy átlag felvételnél nem annyira észrevehető és zavaró (még valakinek tetszhet is a kiemelés), de a Stockfisch felvételeken már igen. Ezt tapasztaltan nálam és két ismerősömnél is ahol megegyezik a helyiség rovidebb falának hossza 3,5m, csak nálam akusztikailag kezelt a helyiség. A hallgató pozíciója kb 40cm a hátsó faltól. Amikor nálam is a hosszabb falon volt a rendszer a hangsugárzókka,l érezhető volt, de nem olyan mértékben mint a két ismerősömnél. Amikor a rovid falra került a rendszerem ez a probléma megoldódott. Most kb 1,4m a távolság a hátsó faltól mögottem.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
Robi akusztika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017.08.29., kedd 16:53
Értékelés: 57

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Robi akusztika »


Mélyeivel semmi gond nincs.
Nekem a tuning Dinokal egy picit visszafogottabb is volt.
Valószínűleg most mutatta meg az igazi tudását,csak a szobád nem birta el.
Ha rendbe lesz hozva ,eltűnik a morgás.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Hmmm, miert kell elrontani az ember kedvet?
Dehogy rontom. A hangkaraktere hasonló. Nem azt kapod, de cserébe SOKKAL olcsóbb is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Igen, volt egy ilyen érzésem nekem is, hogy talán mindkét tesztelt hangfalpárból kipaszírozta azt amire képesek.
Öröm volt hallgatni. Legutóbb láttam egy I. generációs még nem is Bladeliusnak hívott Thort, ha ezt tudom, első nap elviszem Bár lehet nem 100%-ban nyújtja azt, mint ez az MkIII, megelégednék a 90-nel is

Szajkóztam én, hogy jó, csak kevesen ismerik.
Azért az az Advantage S100 erősítő más ám. Más kapcsolás, más alkatreszek, más felépítés, más teljesítmény. Ha jól emlekszem abba 900 VA-ss toroid van, a thor mk3-ban 1800 VA-s, stb...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Bizony, most eloszor ereztem azt, hogy az elso erosito, ami tovabb is elmenne, mint a Grand Piano. A Triangle-k szerintem hamarabb "elfogytak", de nekem megis tetszett az ahogy szoltak. A Sonussal "parádé" volt, es csak "na ez igen" tekintettel pislogtam. Remeljuk egyszer majd megengedhetem magamnak ezt is. De igy van ez rendjen, az ember szepen lassan lepked elore, igy minden egyes lepest megbecsul. Talan ha rogton ezt vennem nem is tudnam milyen szerencses vagyok...Így van.Jó apránként lépkedni és sok dolgot kipróbálni és aztán eldöntheti az ember,hogy mit szeretne és hogy ez belefér e a keretbe.A Grand Piano volt az ahol meg tudtam volna állni.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

A Grand Piano egy nagyon jó “doboz”,de úgy érzem néha már kevés a használt elektronikákhoz.Temészetesen simán el lennék vele,ha ezt kellene hallgatnom.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Kicsit lekövetve az adás-vétel topikot, vélhetően ez a darab a Tied volt
Nekem nagyon bejött, szivesen odaadnám az összes erősítőmet érte A túlfűtött mélyeket nem tudom hogyan lehetne kontrollálni, amit a Sonusokból előcsal... talán pont a Dyno-k kellenek neki. Így brummogósan is azonnal elfogadnám mondjuk, nem kérdés, sokat nem kellene noszogatni.
Te gyártón belül léptél feljebb? (elő + végfok?)

Siman lehet, hogy a kábelezésben kell keresni a brummogás okát, vagy egyszerűen akusztikai problema, hiszen most lesugározta a Sonus azt, amit végre megkapott.
 
Én aktív rendszer felé léptem tovább.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nagyfiú járt ma nálam
 
1.jpg
 
Ebben az erősítőben minden benne van, amit csak kívánhatnék magamnak... le a kalappal, kiváló darab. Irigylem a gazdáját. Aki megengedheti magának, feltétlenül tegyen vele egy próbát!

Nos, én együtt éltem egy ilyen, de az is lehet, hogy talán pont ezzel az erősítővel. Emlékszem a meghallgatásra, mikor megvettem. Ami elsőre feltűnt, az a határtalan csend és a gyeplő, amivel kordában tartja a dolgokat. Most is azt mondom, hogy ennyi pénzért nincs jobb erősítő a piacon, (persze, ha valakinek ez a fajta hangkarakter tetszik).
Problémás, nehezebben hajtható hangsugárzók sem jelentenek neki akadályt, szerintem dynoval párosítva nirvana.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Robi akusztika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017.08.29., kedd 16:53
Értékelés: 57

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Robi akusztika »



Nagyfiú járt ma nálam
 
1.jpg
 
Valhalla tápkábel (X)
Bladelius Thor MkIII
XLR összekötők (DAC - Bladelius között)
QED USB kábel DAC - forrás mac között (Audirvana)
Hangfalak: SF Grand Piano  - Triangle Antal Esprit EZ
 
A Triangle-ket messze kifuttatta... elsőre azt mondtam "Istenem ennyire nyugodtan még soha nem tudtam zenét hallgatni", áradt az egészből a nyugalom, persze nem ment a finom precíz részletek rovására, nem fátyolos volt, tiszta és nyugodt. Órákig tudtam volna hallgatni háttérzeneként is... Allan Taylor Let the music flow c. száma All is one albumáról teljesen magával ragadott. Hajlamos vagyok bizonyos számokból csak az engem nagyon érdeklő részeket meghallgatni, majd továbblépni. Most nem tettem meg, a számok végigmentek . Mindezek ellenére azt gondolom a Sonus Faberek most tudták megmutatni először mi rejlik bennük (Krell-nél korábban már ezt gondoltam, de elmondhatom tévedtem), ugyanis 1 óra hallgatózás után hangfalcsere következett. Elhelyeztük a SF-eket és elkezdtek pörögni a számok. Olyan mélyeket csalogatott elő Thor kalapácsa, amit nem hittem volna, hogy egyáltalán tud a SF páros. Térleképezés, hangszerhűség 5*. Viszont a mélyek bizonyos számoknál már-már túl soknak tűntek (elsősorban Stockfish albumoknál jött ez elő). Miután a srácok elvitték a Bladelius-t, bekötöttem a Krellt a helyére (minden más változatlan). A mély fele eltűnt, a közép és magas tartományának a részletezése hálistennek ugyanúgy megmaradt. Úgy érzem szerencsés voltam ma zeneügyileg, mert három eltérő, de olyan hangot hallottam, amivel szerintem sokan megelégednének.
 
Bladelius beépített DAC-ja: Külső DAC-ról a produkciója sokkal jobb volt, mint a beépített sajátja (bár természetesen együtt tudnék élni vele így is ). Azért DSD fájlok hiányoztak a repertoárból, ez külső dac + XLR összekötéssel azért nagyon kiütközött.
 
Csak a srácok éberségének tesztelésére betettem Manoya - Csönded vagyok c. feldolgozását Cseh Tamástól, MR2 felvétel volt, 320kbit mp3 . Abban maradtunk, ezen a rendszeren ezt a minőséget is boldogan hallgatnánk sokáig.
 
Ebben az erősítőben minden benne van, amit csak kívánhatnék magamnak... le a kalappal, kiváló darab. Irigylem a gazdáját. Aki megengedheti magának, feltétlenül tegyen vele egy próbát!

Egy ilyen gépezet már nálam is járt.
Egy nagyon picit maradt el a Meridian és a Bodor 8cs dac-tól ,mikor azoknak a helyére kötöttük. Picit a tér és a dinamika ment össze. A részleteség a tisztaság ,hang karakter megmaradt.
Szuper kis egybe masina

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”