Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »


 
És ha olvasgattok, akkor az új Dune-k totál Zidoo cuccok, csak kétszeres márkanévfelárral.
A márkanévsznobok strartra készen állnak.
 
 
Zidoo X20 Pro
image.jpg
 
image.jpg[/quote
 
Lemny hogy volna már ugyan az? Nincs antennája, meg készülék lábai sem!

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


A Made in China manapság nem meglepő már.
 
Illetve azt sem szabad elfelejteni,hogy azt és úgy gyártanak ahogy a megrendelő kéri.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Ezeket a médiajátékosokat azért gyártják,hogy a tv-hez csatlakoztasd és kész.Ami komolyabb az úgy is van megépítve.Valahol az Oppo-nál kezdődik!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Jóideje akarva-akaratlanul is belebotlok a médialejátszók érdekesen kitalált, kreált márkaneveire és mindíg elgondolkodom azon, hogy annak idején micsoda pénz kellett fizetni egy új márkás player-ért persze ami a maiakhoz képest csak lemezeket tudott kezelni, (de tudtuk ismert közkedvelt már több évtizede a piacon lévő márkákról volt szó )
Hová jutottunk 2018-ra. 
Xiaomi,Himedia,Zappiti,Zidoo,Egreat,Rikomagic,Mede8er,Popcorn, stb.. Hányinger nevek.
Ráadásul egyre kisebbek, lassan akkora lesz egy médialejátszó ,mint egy gyufásdoboz.
Bedugok egy merevebb RCA kábelt a készülékbe és elhúzza, elmozdítja a helyéről a kábel puszta merevsége,súlya.
A megépítés spórolása ordít és silány.
Legalább egy stabil alaplapra építenék, hogy ne mozduljon el a polcon egy "köhögéstől"
 
Hol vannak a nagy márkanevek az elérhető árú médialejátszók világában? Gondolom nem éri meg nekik "kínlódni" ,hisz "csájna" ontja magából a jó lejátszókat.
 
Ez lehetett volna az egyetlen ilyen készülék ,ami küllemre simán elhelyezhető lehetett volna a legigényesebb hifi vagy mozi rack-ban, vagy berendezések között.
 

 
 
 
 
 
OK, hogy manapság tényleg mindent tudnak - amit esetleg nem ,azt is - és kezelnek ezek a kis kütyük, csak nem értem miért felejtették el az igényes külcsínyt,ami mondjuk a régi készülékeknél szinte alapból jelen volt és nem hinném, hogy az igény változott volna .
Az is ok, hogy a mai tudáshoz már nem kell több kilónyi vas ,nagy kasztni és sok-sok alkatrész.
Persze 50 ezerért ne is várjon az ember más mint ezt itt mondjuk. A Made in china felírat nagyobb, mint a csatlakozások megnevezései.
Igénytelen a ventilátor, látszatra annak beszereléseis és a  tápcsatlakozó is.
A T-home beltérije szerintem jobban sikerült 
Állítom 3-5000ft-ból ki lehet hozni egy ilyet a gyárban:
 
 

 
 
Ez tetszik, egyszerű mint a régi,de itt sem változott más küllemre,csak a display karaktere kicsit.
Az áráért viszont beleférhetett volna valódi alu előlap, ehelyett maradt ujjlenyomatra érzékeny ócska műanyag, mint a sima Duo és Max esetében...
 


Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »



Sziasztok !
 
Szerintetek egy Amalogic S905-nek mennyivel lehet rosszabb a HDMI kimenete hangra mint pl egy Dune Solo 4K-nak ?
Egyáltalán rosszabb ?

Nem látom okát, hogy miért lenne rosszabb. Persze lehet gyártási hibás, vagy okozhat problémát a firmware, de ez a Dune esetén sem kizárt.
 
Ha Android OS-en futtatnál Kodit, akkor erre vonatkozóan van egy figyelmeztetés:

Android Firmware that meets the IEC61937 Audio passthrough standard used in SPMC 16.6.0 / Kodi Krypton v17 currently includes the Xiaomi Mi Box, MINIX U9-H, nVIDIA Shield (Nougat), WeTek Hub and Play2 with the MM Firmware update. Added to the above is AMLogic Android devices running Android Nougat 7.1 Firmware. 
Any other Android Kodi boxes not implementing the IEC standard in Firmware will have DTS, DTS-HD and TrueHD Audio Passthrough issues with Kodi Krypton. These devices must use custom Kodi Jarvis forks for DTS & HD Audio passthrough (usually only AML S812/S905 MINIX and WeTek) - OR Transcode the DTS Audio to AC3, using the following Kodi Audio settings...
 

Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
kimi-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2010.09.04., szomb. 23:25
Értékelés: 808

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: kimi- »


Sziasztok !
 
Szerintetek egy Amalogic S905-nek mennyivel lehet rosszabb a HDMI kimenete hangra mint pl egy Dune Solo 4K-nak ?
Egyáltalán rosszabb ?

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Szerintem ilyet nem tud az én régi Pana plazmám, de megnézem, köszi a tippet!
Hát megkövetem magma, mert tagnap este sikerült összepárosítani a TV-t a telefonommal és ugyan lassan de működött a kapcsolat és le is játszotta a videókat.
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Telón, tableten böngészel és átdobod a tv-re. Ez nem jó? Egy hálózaton lógjanak, az fontos. A YouTube videó jobb felső sarkában megjelenik a tv ikon.
Szerintem ilyet nem tud az én régi Pana plazmám, de megnézem, köszi a tippet!
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, médialejátszóval kapcsolatosan. Jelenleg egy Mede8er 600-as playerem van egy Panasonic P50ST60-as plazma TV-vel. Mind gyakrabban merül fel hogy nagyon nem smart így most a rendszer. Legfájóbb és ami kiváltotta a cserélni kell érzést, az a Youtube hiánya. Tehát szeretnék egy olyan eszközt amivel a TV-n lehet youtube-ot nézni. Ez lenne a minimum igény.

Nem minden áron akarnám eladni a mostani Mede8er 600-as playert, de ha volna olyan ami képminőségben sem rosszabb és még okosabb is mint a mostani player akkor persze feleslegesen nem akarnék két eszközt.

Amiket kinéztem a mostani Mede8er 600-as mellé/helyére azok a következők(lehet új is használt is):

1. Xiaomi MI BOX3

2. Zappiti 4K mini innen a fórumról

3. Zidoo X8 vagy X9S

 

 

Esetleg ha van amit én nem soroltam fel és jobb mint bármelyik itteni és nem kerül többe mint 50k HUF

akkor minden ötletet szívesen veszek!

 

Köszönöm

 

ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
bogyomoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 21:32
Értékelés: 24

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: bogyomoki »


Sziasztok.
Használ valaki Zappiti duo 4k hdrt?

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Ennyi pénzért szerintem egyértelmű az Nvidia Shield. Más kategória, mint a Mininx lejátszók, szerintem a support is jobban “future-proof”, mint a többi versenyzőé. Az Apple, valamint a Popi és a Dune az ár limit miatt kiesik, de nem vagyok biztos benne, hogy jobbak, mint a Shield.

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 76

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Jalso »

A Himedia Q10 Pro sem rossz
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »



Tanácsot szeretnék kérni, a kollégámnak akarunk venni egy médialejátszót, mert vinyón vannak a filmjei, jó minőségű projektort használ, Yamaha erősítővel, és focal bird hangszórókkal. Olyan 70.000 Ft körül szánnánk rá, de fogalmam sincs, hogy mi most az ár/érték bajnok.
 
Köszönöm.

Még hozzátenném a Vero 4k-t. Raspberry Pi-t használtam osmc-vel, amit a Vero-hoz is adnak.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Tanácsot szeretnék kérni, a kollégámnak akarunk venni egy médialejátszót, mert vinyón vannak a filmjei, jó minőségű projektort használ, Yamaha erősítővel, és focal bird hangszórókkal. Olyan 70.000 Ft körül szánnánk rá, de fogalmam sincs, hogy mi most az ár/érték bajnok.
 
Köszönöm.

 
+1 tipp a minix neo u1-re. Libreelec-el remek célhardver, egy baja van, az összekötött készülékek (tv, avr) HDMI-CEC kapcsolatát blokkolja ha nincs bekapcsolva a minix, ilyenkor nem megy az ARC tv-ből avr-be... de bekapcsolás után megy minden. Még annyi, hogy a billentyűs táv felesleges hozzá szerintem, én is csak megvettem és egyszer használtam.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
szgabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.02.20., hétf. 21:55
Értékelés: 23

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szgabor »


Tanácsot szeretnék kérni, a kollégámnak akarunk venni egy médialejátszót, mert vinyón vannak a filmjei, jó minőségű projektort használ, Yamaha erősítővel, és focal bird hangszórókkal. Olyan 70.000 Ft körül szánnánk rá, de fogalmam sincs, hogy mi most az ár/érték bajnok.
 
Köszönöm.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Köszönöm mindenkinek a segítséget és ötleteket, javaslatokat!
Úgy néz ki hogy megy a dolog!
Köszönöm még egyszer!
Ismerkedünk, ismerkedünk... 
Dune felhasználóktól (ill tapasztalattal rendelkezőktől) kérdezném!
Droid app, mi az ami működik (droid 4.2.2 ill 7.1.2) a Dune D1-el?
 
Ha Dune-hez aktiválok bizonyos "szolgáltatásokat" ill alkalmazásokat, azt látom ha fizetős valami?
Láma vagyok ebben a témában!
 
Köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Nyilván esett szó már róla...
 
Került hozzám egy Dune HD D1.
Eddigi tapasztalatom, zenén hangban a SB sokkal jobb mint futómű, képben kicsit jobb a WD Liv-tól, viszont a hálózati képességeivel megakadtam...
Universal van a laptopon (a rendszerem), simán lát "mindent" de pl film közben nincs pillanat stopp, belepörgetés stb (pendrivról ezek mennek)!
A Sambát ajánlotta a tulaj, nem sikerült letöltenem, telepítenem!
Win. 7 N van fent.
 
Eddig kicsit "csalódott" vagyok, azt hiszem marad a külön zene, külön film megoldás.
 
Tapasztalatok, ötletek?

 
Én tavaly Black Friday akcióban vettem egy Nvidia Shield Tv média lejátszót 67 ezer Ft-ért. Sajnos az idei modell már drágább.
Nekem nagyon bevált:
Gyors, jó a kép, a hangot Passtrhough módban átadja az erősítőre (minden hangformátumot tud), FOLYAMATOSAN EGYRE TÖBB FUNKCIÓVAL BŐVÜL.
Nagy előnye az, hogy rá lehet telepíteni egy Plex szervert, és több Android-os lejátszó app-ot.
Most, hogy vettem egy 4K tv-t próbálom az Nvidia-t munkára bírni, hogy akadás mentesen lejátssza a letöltött 4K filmeket.
Ami nagyon gáz, az a Google saját videó lejátszója, olyan, mint egy tehetségtelen amatőr próbálkozása, azért a Google-től nem ezt várnánk.
Szerencsére a Plex a fullHD-s filmekre nagyon jó, és van KODI és VLC is.
Tegnap sikerült rájönnöm, hogyan tudok akadásmentesen 4K filmet nézni rajta:
Az otthoni PC-n telepített Plex szerverrel játszok le letöltött 4K filmet, amelyet egy másik, szintén a PC-n lévő merevlemezen tárolok.
Érdekes, hogy a Shield-en tárolt (van 500 Gb-os saját tárolója) filmet a Shield-en telepített Plex-el, VLC-vel és KODI-val is csak akadozottan tudtam lejátszani, míg a PC-ről akadás mentesen mentek a filmek. Ki érti ezt
Abban teljesen egyetértek, hogy zenére egy ilyen passtrhough lejátszó is jó, habár a dedikált audio lejátszók azért jobbak, de azokban ugye van jó minőségű DAC.
Tegnap olvastam a WhatHIFI 5*-os tesztjét a Cambridge CXUHD lejátszóról.
Az angolok ugye az angol fejlesztéseket istenítik ezt jól tudom. Itt is azt írják, hogy mind képben, mind hangban jobb az Oppo Udp-203-nál.
A tesztelő teljesen elfelejtette megemlíteni, hogy ez az itthon több, mint negyed millióba kerülő masina nem rendelkezik saját DAC-okkal, csak kiadja a hangot az erősítőre digitálisan.
Biztosan nagyon szép a képe és a hangja (nekem van egy Azur 651 BD blu-ray lejátszóm, ami nagyon jó), de állítólag az Oppo-ra épül a belvilága, de ha sokkal kevesebbet építettek bele, mint az Oppo-ba, akkor hogy kerülhet többe? Hogy Besenyő Pista bácsit idézzem: Noooormááááliiiis?
Blogom

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »


Köszönöm mindenkinek a segítséget és ötleteket, javaslatokat!
Úgy néz ki hogy megy a dolog!
Köszönöm még egyszer!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Köszi!
 
No és ebben mi a jó, miért jó?
Nálunk is nonstop megy a laptop (halk, keveset fogyaszt) de csak én használom.

 
A kérdés jogos A megosztott hálózati meghajtó úgy látszik, mint egy helyi, ennek minden előnyével - és ez érvényes egy másik pc-re, telefonra vagy egy értelmes lejátszóra is. Ehhez jön a hibátlan működés, kis terhelés, külön program nélküli használat, gyorsabb átvitel és szerintem a jobb használhatóság. Amit én próbáltam eddig DLNA-t az mindig úgy kezdődik, hogy forrás kiválasztás után video/zene/kép majd az e szerint osztott tartalmak. Egy tv-nél, ahol nem lehet kedvenceket úgy menteni ez rengeteg ki-be lépés menü mélységekre. Ehhez képest nálam a KODI vagy a med8er úgy indul, hogy egyből látom a mappáimat: film, mese, sorozat, stb...
 
A másik része, hogy normálisan működő DLNA az nem olyan egyszerű. Az UMS-el mindig szívtam, az LG TV sajátja egy vicc volt, nekiállt legenerálni miniatűröket mintha 3 videot tárolnék. A win10-en most a saját mediaplayerén keresztül osztottam meg, egyelőre működik bár volt már logikátlan leállása.
 
Egy hátrányt nem írtam tegnap, ezt szeretném hangsúlyozni: jelszavas felhasználó esetén a normál belépés és használat is jelszavas kell legyen a laptopon. (nálam ez megszokott, de van akinél sértődést okozhat:)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Én mostanában így csinálom a file megosztást:
- létrehozok egy felhasználót, nem adminisztrátor joggal, jelszóval (vezérlőpult / felhasználói fiókok)
- megosztás beállítása: sajátgép -> megosztani kívánt meghajtón (pl. a külső winyó) jobb katt -> megosztás ezzel -> speciális megosztás
itt pipa a megosztáshoz, majd az engedélyeknél hozzá kell adni az újonnan létrehozott felhasználót.
 
Ha esetleg nem menne meg kell nézni a vezérlópult / hálózat / speciális hálózati beállításoknál, hogy a file és nyomtatómegosztás engedélyezett legyen
 
Ha hosszabb távon néha megállna a masszív használattól: https://support.microsoft.com/hu-hu/hel ... e-registry
(nálam kellett mert speciális a helyzet, nonstop megy a gép, és néha sokan használjuk egyszerre... bár a win10-el már nincs gond)
 
ha ezt sikerül beállítani, nem fog kelleni az universal media server
Köszi! 
No és ebben mi a jó, miért jó?
Nálunk is nonstop megy a laptop (halk, keveset fogyaszt) de csak én használom.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Mert ugye, azért van hálózati lejátszó hogy menjen hálózaton!
 
A win7-ben nem tudom pontosan hol és hogyan tudom beálítani a megosztásolat (nem tudom mik a jó opciók)!
 

 
Én mostanában így csinálom a file megosztást:
- létrehozok egy felhasználót, nem adminisztrátor joggal, jelszóval (vezérlőpult / felhasználói fiókok) 
- megosztás beállítása: sajátgép -> megosztani kívánt meghajtón (pl. a külső winyó) jobb katt -> megosztás ezzel -> speciális megosztás 
itt pipa a megosztáshoz, majd az engedélyeknél hozzá kell adni az újonnan létrehozott felhasználót. 
 
Ha esetleg nem menne meg kell nézni a vezérlópult / hálózat / speciális hálózati beállításoknál, hogy a file és nyomtatómegosztás engedélyezett legyen
 
Ha hosszabb távon néha megállna a masszív használattól: https://support.microsoft.com/hu-hu/hel ... e-registry
(nálam kellett mert speciális a helyzet, nonstop megy a gép, és néha sokan használjuk egyszerre... bár a win10-el már nincs gond)
 
ha ezt sikerül beállítani, nem fog kelleni az universal media server
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Szia Doky,
 
nekem nem teljesen érthető, hogy tulajdonképpen milyen készülékeid vannak, amelyeket most film és zene lejátszására szeretnél rábírni.
A Samba, amit a tulaj ajánlott véletlenül nem a Samba, smb:// protokoll, amivel win-es gépek kellene elérned? Nem lehet, hogy ezért ajánlotta ezt?
 
Mivel kötötted össze a lejtátszót mint forrást, mibe megy bele?  Laptop (amin a film van), utána Dune lejátszó, majd TV? Notebook és Dune között ethernet, majd a lejátszó és TV között hdmi?
 
Úgy emlékszem ez a lejátszó belső merevlemezzel is rendelkezik, próbáltad úgy, hogy rámásolod a filmeket és onnan játszod le? MErt akkor rámásolni hálózaton viszonylag könnyű )akár a fent említett smb protokollal, utána meg már a Dune menüjéből kikeresed a filmet, zenét. Ha belső nem, akkor a külső vinyó is megoldás lehet.
 
Az a gondom, hogy Dune lejátszóm kb. 1 hétig volt, utána tovább is adtam, nem az én világom volt a kezelőfelülete.
 
W
Sajnálom hogy vitát indítottam!  
Mindenek előtt, nem értek a számítástechnikához, amit tudok azt autodidakta módon sajátítottam el ill tapasztaltam ki!
 
A rendszer az aláírásomban látható!
 
A laptopon win 7N fut, és egy másfél terrás WD külső vinyó van rajta (ezen vannak a filmek, zenék).
Minden készülék lan kábellel van csatlakoztatva a routerhez (t-home-os, zte).
A Laptopon fut a Logitech Media Serves ami nagyon jó, a Logitech SB ezt használja (zenére).
A DLNA server a Universal Media Server amin keresztül a WD Live lejátszik hálózatból (filmre).
A Logi. SB (coax) és a WD Live (optika) is mint futómű csatlakozik a Dactilushoz, és innem analóg megy az Obeliskbe (nem használok belső dac kártyát mert kell a több bemenet).
A kép pedig hdmi kábelen megy a WD Live-ból a tv-be.
A tv saját lejátszója sok mimdent ismer de vannak hiányosságok (formátumban, hangban).
 
Nos, most a WD helyére menne a Dune... de nem probléma mentes a dolog!
A Dune-ben nimcs vinyó, nem is akarok tenni, és ha lenne akkor sem szeretnék ide oda másolgatni, vinyóra, pendrivra sem akarok másolgatni!
Mert ugye, azért van hálózati lejátszó hogy menjen hálózaton!
 
A win7-ben nem tudom pontosan hol és hogyan tudom beálítani a megosztásolat (nem tudom mik a jó opciók)!
 
Köszönöm mindenki segítségét!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Kellemesen összemostál mindent...
Én nem javasoltam sem Orion szutyok futóművet, sem 10-ezres kínai lejátszót, ellenben javasoltam olcsó rendszerre, hogy ne arra költsünk plusz százezreket, hogy pár % javulást érjünk el.
Ha tudsz értelmes stílusban válaszolni akkor kifejtem, amúgy hagyjuk

Sorry, nem voltam eléggé figyelmes, természetesen ebben a formában igazad van. Olcsóbb rendszerbe valóban pénzkidobás egy magasabb minőséget, és árat képviselő lejátszó. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Pedig az 1 és a 0 nem lehet 1,2 vagy 0,4.
 
 

 
Az 1 és 0 nem is lehet 1,2 vagy 0,4! de lehet 1 helyett 0 vagy 0 helyett 1
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Kissé vakon vagy, de nem te vagy az utolsó, és nem is az első. Venni kell egy 10e.-es kínai szutykot, és meg is van oldva a minőségi lejátszás. Mondjuk hagynom kellett volna, nemrég boncolgattuk ezt a feleslegest, Ez a felesleges működik az első DVD, CD lejátszók óta, de ne törődj vele. Akkoriban sem volt értelme egy csúcs Denon-nak az Orion ellenében. Beképzelték a zene, és a mozisok a minőségi különbséget, természetesen koax, és optikai összekötés elején. Te is azok közé tartozol aki azt gondolja a digitális jelátvitel megszüntette a minőségbeli különbségeket. Haj de jó lenne ha így lenne. 
 
Kellemesen összemostál mindent...
Én nem javasoltam sem Orion szutyok futóművet, sem 10-ezres kínai lejátszót, ellenben javasoltam olcsó rendszerre, hogy ne arra költsünk plusz százezreket, hogy pár % javulást érjünk el.
Ha tudsz értelmes stílusban válaszolni akkor kifejtem, amúgy hagyjuk
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”