Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: mgus »


Óóó, nézd meg, hogy ebbe mennyi van!
Miért egy atmos erősítő se ocsó mulatság, a többit nem is számolom.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


A yamaha megoldotta a dolby atmos leképzést egy soundbarral és egy subbal, akkor minek kell az a sok hangszóró?
Óóó, nézd meg, hogy ebbe mennyi van!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Ha nagyon meg kellene jelölnöm lényegi eltérést a két terület között, akkor azt mondanám, hogy a házimozi inkább mennyiségben, a HiFi pedig inkább minőségben gondolkodik.
Pont itt a probléma velünk, mozisokkal. Az építők 90%-a elsősorban a hangsugárzók számának bővítésében látja az előrelépést. Ebben az esetben előbb, utóbb eljön az a bizonyos elégedetlenség, mert a körbe csapongó hamis, torz hangok sosem hozzák meg a kánaánt és elkezdődik egy végeláthatatlan akadályfutás, mely a végén teljesen lemeríti a családi kasszát anélkül, hogy kicsi hátradőlés érzetet hozott volna. A dolgot tetézi, hogy sokan a “szomszéd” rendszeréből indulnak ki, nem pedig a saját lehetőségeikből, saját szobájukból. Az építés megkezdése előtt nem írnak le konkrét tervet, sokan azt sem mérik fel, mit is lehet megvalósítani adott szobában, adott jövedelem mellett. Csak a pillanatnyi helyzetből és környezeti nyomásból kiindulva vásárolnak, mit sem törődve a teljes egésszel. Majd útközben szembesülnek hibás lépéseikkel, illetve olyan helyzetekkel, melyről azelőtt nem is hallottak. Esetleg arra is rájönnek, hogy túl nagy fába vágták fejszéjüket. Igaz, ez a felismerés ritka, mert az idő haladtával sem koncetrálnak igazán a teljes egészre.
 
Innen megközelítve a dolgot, a mozisok szopórollere nehezebben gurul.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: mgus »


A yamaha megoldotta a dolby atmos leképzést egy soundbarral és egy subbal, akkor minek kell az a sok hangszóró?

MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Ott csúszunk el, hogy Te kevered a szándékot és a tapasztalást. Én arról írtam, amit tapasztaltam a környezetemben. Szándékom nincs a témával kapcsolatban, mondhatni nekem tökmindegy, melyik hobbi "győzi le" a másikat.
A HiFi már csak az évszázados múltja miatt is tekintélyért kiált, de ez a vita remélhetően nem a tekintélyről szól.

Szerintem nem sokat csúsztunk ugyan is tudjuk, hogy hozzád jóval közelebb áll a sztereózás. Ez nem bántás, ez tény. Nekem sem célom, hogy győzelmet hirdessünk sztereó hobbi és a házimozi hobbi között, de a tények akkor is tények maradnak, ha többször is körbe magyarázzuk a témát.
A hifinek hol van évszázados múltja?  " 1973-ban a Német Szabványügyi Hivatal (DIN) a DIN 45500 nevű szabványban fektette le a minimális követelményeket " Ha nagyot akarnék mondani, inkább ÉVEZREDES előnye van a házimozival szemben (bár mit is nevezünk konkrétan házi mozinak? Mert ha nagyon akarnánk, mondhatnánk, hogy a "házi mozi" előbb volt, mint a hifi ...)! Szóval legyen tekintélye a sztereónak, de ne legyen tekintélyelvű vita?    Szerintem se legyen, de csak azért mert a sztereó technológiailag korábban jött létre (én is ebben a korban nőttem fel), mint a ma ismert HÁZIMOZI, azért nem fogom tisztelni. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



A második idézettel, akaratod ellenére is éket versz a két szórakozásmód közé. Már fel sem tűnik neked.  


Ott csúszunk el, hogy Te kevered a szándékot és a tapasztalást. Én arról írtam, amit tapasztaltam a környezetemben. Szándékom nincs a témával kapcsolatban, mondhatni nekem tökmindegy, melyik hobbi "győzi le" a másikat. A HiFi már csak az évszázados múltja miatt is tekintélyért kiált, de ez a vita remélhetően nem a tekintélyről szól.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



 Pl. nálam 3 gyakran használt hallgatási pont is van a szobámban. 
a házimozi inkább mennyiségben, a HiFi pedig inkább minőségben gondolkodik. Egyiket sem szánom pejoratívnak, 
Örülök, hogy többen is úgy látják, nincs értelme a két hobbi közé éket verni.
 

A két hangsugárzós sztereó esetében egy képzeletbeli háromszög csúcsán kell ülni, másképp nem áll össze a hang "tér". A házimoziban a centersugárzó azért született meg, hogy aminek középről kell jönnie, az onnan is szóljon. 
Tévedés, és de felsőbbrendűnek állítod be a két hangsugárzós sztereót. Látszólag próbálod úgy mutatni, hogy nem, de aztán csak azt írod amit legbelül gondolsz. A hangerő mennyiség lehet mindkettő szórakozásmódnál kevés és sok is, de a házimozinál is elsődleges cél a minőség. A házimozinál legfőképpen a TÉR LEKÉPZÉSE miatt kell a sok hangsugárzó. És melyik rendszer tud precízebb, "látványosabb", élvezetesebb teret leképezni akár több ember részére is? Természetesen az amelyik több hangsugárzót használ. 
A második idézettel, akaratod ellenére is éket versz a két szórakozásmód közé. Már fel sem tűnik neked.  


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Önmagában az a tény, hogy több ponton kell jó hangminőséget biztosítani, sokszorosára növeli a probléma elméleti nehézségét. Plusz kb. egy oktávval mélyebbre mennek a moziban a hangok mint a (tipikus) zenében és pont ez az a tartomány ahol a legnagyobb problémák vannak az átlagos házimozis méretek mellett akusztikailag.
Nem határoztad meg a "tipikus zene" fogalmát, de úgy gondolom, nincs igazad. Nem látok különbséget a filmek és zenei kiadványok sávszélességében, mindkettő 20 és 20k Hz között mozog (HD audio felvételeknél még szélesebb is lehet). Az energia eloszlása más egy kissé, de ez erősen zenei és filmes műfajfüggő. A besugárzandó tér eltérésében van igazságod és a tér felépítése is másként zajlik, de a hifisták sem egyetlen pontban vigyázzban ülve hallgatnak zenét. Pl. nálam 3 gyakran használt hallgatási pont is van a szobámban. Ha nagyon meg kellene jelölnöm lényegi eltérést a két terület között, akkor azt mondanám, hogy a házimozi inkább mennyiségben, a HiFi pedig inkább minőségben gondolkodik. Egyiket sem szánom pejoratívnak, a megoldandó feladatok nehézsége szerintem igen hasonló hangtechnikai szempontból. A kép nyilván egy erős csavar a történetben, de itt kevésbé cizellált az emberi érzékelés.
 
Örülök, hogy többen is úgy látják, nincs értelme a két hobbi közé éket verni. Sokunknál békésen megfér a kettő egymás mellett és mindkettőben lehet egyszerű megoldásokat alkalmazni, vagy éppen mélyre merülni igény szerint.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Önmagában az a tény, hogy több ponton kell jó hangminőséget biztosítani, sokszorosára növeli a probléma elméleti nehézségét. Plusz kb. egy oktávval mélyebbre mennek a moziban a hangok mint a (tipikus) zenében és pont ez az a tartomány ahol a legnagyobb problémák vannak az átlagos házimozis méretek mellett akusztikailag.
Így van.
De elméletileg egy mozit megépíteni milliószor nehezebb matematikai feladat ... szerintem.
 Szerintem is. Feltéve, hogy maradunk a házimozi és házi körülmények közötti zenehallgatás közti nehézségek összehasonlításánál. Mert egy Zeneakadémia, vagy egy Sydney Operaház már meleg pite.
Vannak akik emiatt gondolják a mozizást "felsőbbrendű" dolognak a hifizéssel szemben. De szerintem ez is rossz következtetés,...
A magam részéről értelmezhetetlennek tartom ezt az alsóbb-felsőbbrendűség kérdését.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Sokan a problémában szereplő "szabadsági fokok" alapján ítélik meg egy probléma nehézségét illetve bonyolultságát. Ha így teszünk, akkor a házimozi sokszorosan bonyolultabb dolog a hifi-nél. Ha csak a hangfalak elhelyezését nézzük, akkor a hifiben ezeket választhatjuk ki:
 
- 1. az egyik hangfal pozíciója a szobában (a másodiknak hangfal pozíciójának szimmetrikusnak kell lennie, tehát annak elhelyezése már NEM ad plusz szabadsági fokot a problémához)
 
- hallgatói pozíció (tipikusan 1db)
 
Ezzel szemben egy 5.1-es házimoziban:
 
- az egyik "Main" hangfal pozíciója a szobában (a másodiknak hangfal itt is szimmetrikus, az itt sem ad plusz szabadsági fokot)
- center pozíciója
- surround pozíciók
- sub darabszám
- sub(ok) helye(i)
- a TÖBB néző pozíciói (itt NEM CSAK EGY PONTON KELL JÓL SZÓLNIA A HANGNAK!!!)
- hangfalak késleltetései (fázisok viszonyai)
... és akkor még a képről nem is beszéltünk...
 
Önmagában az a tény, hogy több ponton kell jó hangminőséget biztosítani, sokszorosára növeli a probléma elméleti nehézségét. Plusz kb. egy oktávval mélyebbre mennek a moziban a hangok mint a (tipikus) zenében és pont ez az a tartomány ahol a legnagyobb problémák vannak az átlagos házimozis méretek mellett akusztikailag.
 
Ez persze semmit nem mond arról, hogy kinek mennyi örömöt okoz az "apparát" vagy hogy mennyi energiát kell belefektetni annak összeválogatásába, megalkotásába. De elméletileg egy mozit megépíteni milliószor nehezebb matematikai feladat ... szerintem.
 
Vannak akik emiatt gondolják a mozizást "felsőbbrendű" dolognak a hifizéssel szemben. De szerintem ez is rossz következtetés, szerintem nem az számít, hogy MIT csinálsz, hanem az, hogy HOGYAN. Mindkettőt lehet ésszel és anélkül is csinálni, mindkettő okozhat örömet és fejfájást ... szóval szerintem csak egy lényeg van: aki amit csinál, azt élvezze. A többi szerintem lényegtelen. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Pedig ebben ebben egyetértünk!
Óóóóó ... egy kis létszámú, "zárt" közösségnél, egy idő múlva még azt is lehet tudni, hogy az éjszaka miről álmodott a másik.

Szerintem inkább csak vélni lehet. Ha figyelemmel kísérnéd a HiFi topikokat, nem kellene fantáziálnod az okokról, a kezdeményezést . No de kanyarodjunk vissza a mozihoz!

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Nem kell egyetértenünk, de számomra a hangminőség nem a hangsugárzók számán múlik.
 
A kábelteszttel kapcsolatosan szívesen beszélgetek Veled máshol, de azért nem kicsit vicces a fantáziád, mondhatni példás összeesküvés elmélet. Érdekes párhuzamot látok benne az itteni témával: néhány lelkes házimozista azt gondolja, az ő hobbijának köszönhetjük a spanyol viaszt. Próbálok visszagondolni... azt hiszem az első publikus kábeltesztet a 80-as évek közepén szerveztem. Lehet, hogy már akkor tudtam, hogy a békaemberek... ?

Pedig ebben ebben egyetértünk!
Óóóóó ... egy kis létszámú, "zárt" közösségnél, egy idő múlva még azt is lehet tudni, hogy az éjszaka miről álmodott a másik.  

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: bitrograde »



Két hangsugárzónál nagy változások nem lehetnek. Megjelenése pillanatában elérte a maximumát. Itt vége is a történetnek.
Ha elviszek hozzád a lakásodra egy énekest, egy kiesebb létszámú kamara zenekart, egy kisebb létszámú fúvós zenekart, egy kisebb lakodalmas-rock zenekart a csökevény sztereód le tudja másolni az ott hallottakat?  Dehogy tudja! Ezt elhitetheted egy 165-ik emeleten lakó masszív sztereóssal, de velem nem. A sztereó, egy két hangsugárzós olyan mintha érdekesség marad örökre. Nincs ezzel baj, csak ne tegyük magasabb polcra mint ahová való ...

Ehhez tényleg csak gratulálni tudok. Jó, hogy értesz a hifihez is. Nincs itt kérem semmi hallgatnivaló, álljanak kérem tovább.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Két hangsugárzónál nagy változások nem lehetnek. Megjelenése pillanatában elérte a maximumát. Itt vége is a történetnek.
Nem kell egyetértenünk, de számomra a hangminőség nem a hangsugárzók számán múlik.
 
A kábelteszttel kapcsolatosan szívesen beszélgetek Veled máshol, de azért nem kicsit vicces a fantáziád, mondhatni példás összeesküvés elmélet. Érdekes párhuzamot látok benne az itteni témával: néhány lelkes házimozista azt gondolja, az ő hobbijának köszönhetjük a spanyol viaszt. Próbálok visszagondolni... azt hiszem az első publikus kábeltesztet a 80-as évek közepén szerveztem. Lehet, hogy már akkor tudtam, hogy a békaemberek... ?

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Igen, a HiFi-ben nagy újdonságok már nincsenek és nem is lesznek, mert nagyjából elérte a célját,
 
a visszajátszott anyag erősen meg tudja közelíteni az eredeti hangélményt. 
 

Két hangsugárzónál nagy változások nem lehetnek. Megjelenése pillanatában elérte a maximumát. Itt vége is a történetnek.
 
 
Ha elviszek hozzád a lakásodra egy énekest, egy kiesebb létszámú kamara zenekart, egy kisebb létszámú fúvós zenekart, egy kisebb lakodalmas-rock zenekart a csökevény sztereód le tudja másolni az ott hallottakat?  Dehogy tudja! Ezt elhitetheted egy 165-ik emeleten lakó masszív sztereóssal, de velem nem. A sztereó, egy két hangsugárzós olyan mintha érdekesség marad örökre. Nincs ezzel baj, csak ne tegyük magasabb polcra mint ahová való ...
 
Figyelem a kábel tesztre felhívásodat is. Vörösen világít, hogy az Ivánnal való évődésed szülte az ötletedet. Én csak egyre leszek kíváncsi, hogy fel mered-e majd vállalni a fész tu fész frontális ütközést irányában, vagy 30 rétegű csomagolópapírba csomagolod a mondanivalódat, úgy, hogy sokan észre sem veszik, hogy megvezetted őket. Én az utóbbira szavazok. 

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: audioline »


Ettől függetlenül értem a poént (csak nem szeretem ).
Hátha más szereti is. Zrika esetén nem lett volna szmájli.
.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Nekem ez kimaradt.
 
Egyébként egy JÓ sztereo összeállítása kb. annyira "egyszerű", mint régen. Verejtékes elfoglaltság.

"Hazudtunk reggel-délben-este." 2006-ban ez elég nagy felfordulást okozott, mert kiemelték a szövegkörnyezetből. Ezt nem kellett kiemelni semmilyen szövegkörnyezetből, mert nem volt honnan, mégsem lett belőle balhé, pedig a tartalma megegyezik az előző idézettel: " Ne azt figyeljék amit mondok, hanem amit teszek"  (a történelem legnagyobb legális csalója és tolvaja mondta ezt)
A szavakon lehet lovagolni, és mindig lesz olyan közönség aki vevő lesz rá. Azt gondolom, ha a mondatokat összeolvasod és folyamatában értelmezed a mondanivalót, nem lesz gond megérteni, hogy lehet "látni" a HD hang létrejöttét ... 
Ettől függetlenül értem a poént (csak nem szeretem ).

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Viszonylag nagy léptekkel haladtam, és tudom kicsit genyó voltam a legvégén, de remélem átment, hogy az evolúciós fejlődésben megrekedt sztereó, miért is egyszerű ... 
Csak éppen azt nem írtad le, hogy miért igényel nagyobb felkészültséget a házimozi. Egyáltalán felhasználói, vagy gyártói oldalra gondoltál? Az adná egy hobbi értékét, hogy mennyi kütyü szükséges hozzá?
 
Szépen felsoroltad a videó technika állomásait (bár a HD hang kicsit kilóg a képből, mert az legalább annyira HiFi terület is). Egy türelmes hifista is fel tudná sorolni az otthoni zenehallgatás fejlődési lépéseit a hangtölcséres viaszhenger lejátszótól a magnetofonon (ami nélkül soha nem lett volna VHS) és a CD-n (ami nélkül nem lett volna DVD) át az elektrosztatikus hangsugárzókig, mert ugye ha Te a fekete/fehér TV-től indítod a házimozi történetét, akkor illendő a HiFi-nél is visszanyúlni a gyökerekig. De ennek a számháborúnak sok értelmét nem látom, hiszen egyik fejlődés sem a mi érdemünk, mi csak élvezzük az eredményeket. Lehet próbálkozni ellentét felállításával a HiFi és a házimozi között, de ez olyan, mint mikor a gyerekek kérkednek az oviban, hogy "Bibibi, az én apukámnak nagyobb autója van!"
 
Igen, a HiFi-ben nagy újdonságok már nincsenek és nem is lesznek, mert nagyjából elérte a célját, a visszajátszott anyag erősen meg tudja közelíteni az eredeti hangélményt. Mostanában már inkább csak kényelmi, praktikus fejlesztések zajlanak, mint pl. az online zenehallgatás lehetősége. A videó technikánál még van hova fejlődni, mert én egyelőre elég nagy különbséget látok az élő látvány és a visszajátszott kép között. Míg a hangnál simán előfordul, hogy keressük a felvételről hallható kutyaugatás forrását a szobában, képnél velem még nem fordult elő, hogy valóságosnak gondoljam a képernyőn megjelenő színészeket.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: audioline »


láthattad a HD hang... létrejöttét
Nekem ez kimaradt.
 
Egyébként egy JÓ sztereo összeállítása kb. annyira "egyszerű", mint régen. Verejtékes elfoglaltság.
.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: bitrograde »



Leírtam ezen nincs mit tovább fűzni. Ha '77-ben kezdted, akkor nagy valószínűséggel a mono korszakkal kezdted. Megtapasztaltad a mono az álsztereó a quadrofon hangzás (bár ez nem mindenkinek adatott meg/nekem sem/) közötti különbségeket. Átélhetted a 4/3-as crt kis méretű, domború felületű, lekerekített sarkú, fekete fehér tv-ket is. Talán találkoztál olyan fekete-fehér tv-vel is aminek a kijelzőjén színezett plexi volt. Átélhetted a távirányítók létrejöttét, majd a színes tv-k piacra kerülését. Átelhetted a képernyők síkra lapulását, a sarkok szögletesedését, a crt technológia kihalását, a plazma/lcd megszületését. Ha az idők folyamán követted a fejlődést akkor megtapasztalhattad a vhs elterjedését, a vhs sztereóvá válását, ezzel együtt a dolby pro logic térhódítását. Ha benne voltál a sodorban akkor a DD és a DTS létrejöttés is figyelemmel kísérhetted, később a pro logic II. megszületését is láthattad. Láthattad a dvd megszületését, a projektorok létrejöttét, fejlődését, térnyerését. Ha továbbra is benne voltál a rendszerben láthattad a HD hang, HD kép és a 3D kép létrejöttét, ezzel együtt a vásznak fejlődését. Házimoziban jelen pillanatban is folyamatos a fejlődés, hangban az  ATMOS és az AURO 7.2.4, képben a 4K, HDR most a trend. 
Ha '77 óta csak sztereózol, nagyon sok mindent kellene elmagyaráznom, erre sajnos nincs időm.
Viszonylag nagy léptekkel haladtam, és tudom kicsit genyó voltam a legvégén, de remélem átment, hogy az evolúciós fejlődésben megrekedt sztereó, miért is egyszerű ... 

Ha ez ilyen egyszerű lenne. A hifi esetében javarészt megmaradt viszonyítási pontnak a zene (és nem a hang). Ugyanez már nehezen elmondható a házimozi esetében, mert ott a kép és a hangsáv a viszonyítás, nem a film.
A változás nem mindig fejlődés. Ahol látszólag nem történik semmi, ott is alakulnak a dolgok.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Egyébként a házimozi komplexebb, nagyobb ismeret anyagot és felkészültséget igényel, mint a rém egyszerű, két hangsugárzós sztereó. 
 
Ezt kifejtenéd részletesebben?
 
Én csak 1977 óta foglalkozom hifivel, és úgy érzem, bőven van még mit tanulnom.

Leírtam ezen nincs mit tovább fűzni. Ha '77-ben kezdted, akkor nagy valószínűséggel a mono korszakkal kezdted. Megtapasztaltad a mono az álsztereó a quadrofon hangzás (bár ez nem mindenkinek adatott meg/nekem sem/) közötti különbségeket. Átélhetted a 4/3-as crt kis méretű, domború felületű, lekerekített sarkú, fekete fehér tv-ket is. Talán találkoztál olyan fekete-fehér tv-vel is aminek a kijelzőjén színezett plexi volt. Átélhetted a távirányítók létrejöttét, majd a színes tv-k piacra kerülését. Átelhetted a képernyők síkra lapulását, a sarkok szögletesedését, a crt technológia kihalását, a plazma/lcd megszületését. Ha az idők folyamán követted a fejlődést akkor megtapasztalhattad a vhs elterjedését, a vhs sztereóvá válását, ezzel együtt a dolby pro logic térhódítását. Ha benne voltál a sodorban akkor a DD és a DTS létrejöttés is figyelemmel kísérhetted, később a pro logic II. megszületését is láthattad. Láthattad a dvd megszületését, a projektorok létrejöttét, fejlődését, térnyerését. Ha továbbra is benne voltál a rendszerben láthattad a HD hang, HD kép és a 3D kép létrejöttét, ezzel együtt a vásznak fejlődését. Házimoziban jelen pillanatban is folyamatos a fejlődés, hangban az  ATMOS és az AURO 7.2.4, képben a 4K, HDR most a trend. 
Ha '77 óta csak sztereózol, nagyon sok mindent kellene elmagyaráznom, erre sajnos nincs időm.
Viszonylag nagy léptekkel haladtam, és tudom kicsit genyó voltam a legvégén, de remélem átment, hogy az evolúciós fejlődésben megrekedt sztereó, miért is egyszerű ... 

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Ezt kifejtenéd részletesebben?
 
Én csak 1977 óta foglalkozom hifivel, és úgy érzem, bőven van még mit tanulnom.

......
 
Egyébként a házimozi komplexebb, nagyobb ismeret anyagot és felkészültséget igényel, mint a rém egyszerű, két hangsugárzós sztereó. 

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Általában a moziról:


Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: bitrograde »




 
Ajánlom figyelmedbe: ( ja és vigyél kalapot ,mert kelleni fog) 
 
https://www.hazimozistudio.hu/
 
http://www.dreamcinema.hu/

Más fogalmaink vannak az otthonról. Nem baj.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”