Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Íme egy ábra a méretek változásáról:DFDF8F3A-07C7-4C14-B869-23B6060AE3BE.jpeg
Ezt most nem mondod komolyan, h ez hu de mekkora flash. Tovabbra is a kis meretek vezetnek. Megprobalom neked kikeresni miota letezik a gyartoknal mondjuk 85" meret, de emlekeim szerint voltak regebben nagyobb rekord nagysagu tevek is. Jol mutattak a kialitasokon, ahogy ma is. Ne feledd a nagy tevet valahol be is kell vinni a hazba. Nem mindenhol epitik a teve kore a hazat. Mint az Imax moziba a vetito utan tettek fel a fodemet.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Akkor miért hivatkozol a bolti képre,amikor tudod,hogy az nem mérvadó?
Akármennyire meg a küzdelem,a világ nem áll meg!
Mennyibe került öt éve egy 65"-os HD tv?
Ma lehet még kapni ilyet mint csúcsmodellt?
Nem ,mivel azok már 4K kivitelben vannak csak.Befoghatjuk a szemünket és mondogathatjuk a kedvenc szövegeinket,de a föld forog tovább.
Nem volt olyan régen,talán egy éve még arról ment a vita,hogy kell e a 4K,ma meg sokan fontolgatják a váltást,vagy már léptek is.

 
Mint írtam ha nem figyeltél volna a tv-t csak tv müsor nézésre használjuk és ha csak lehet hd adást nézünk rajta. Ráadásul kb 3.5 m-röl nézzük a képet ehhez a távolsághoz nem igazán szükséges a sokkkk-as tv.
Ma már alig van fhd tv, egy két év és teljesen kikopik a kínálatból. Egyébként az MM-ben megnéztem egy 4 k tv képét hd minőségú tv adással ószinte leszek a képminőség pocsék volt pedig levettük a demó módról a tv beállítását ....
AMikor mozizni akarok leengedem a projektort és számomra az az igazi mozis kép mert nekem a tv de ne is haragudj egérmozi akárhány k felbontással is....-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: ANDS »


A hifisek egy része is hasonló, általában a mélykiemelést szeretik.
 
...............Én azt veszem észre (cáfoljatok meg, ha nem így van), hogy a mozisok többsége szereti a kissé túlszínezett hangot. Egyeseknél talán abban a hitben élve, hogy ez hoz dinamika emelést?!!? Tévednék? Sztem az a rendszer birtokolható hosszan, mely minél közelebb áll a  kiegyensúlyozott hanghoz. Hifinél eltudom képzelni, hogy valaki húz egy fajta hangszín irányba, mert az általa hallgatott zenei műfajnak az áll jól. Ki van hegyezve mondjuk egy erőteljesebb középtartományra, mert pl. a sokat hallgatott fúvósok akkor hozzák meg a mennyországot. ......

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Saját magamból kiindulva a személyes megtapasztalás ötvözve formálva az egyéni ízléssel.Amely azért ha lassan is de változik/változhat az évek múlásával. Minden hifistának/mozistának,trapistának.......   és Pistának,aki már eltöltött "aktívan" pár évet,esetleg pár évtizedet ennek a hobbinak a bűvöletében (kipróbált ezt-azt,látott-hallott,pár jónak kikiáltott rendszert ) kialakult valamiféle egyéni alap hangzás,mondjuk úgy bázis hangzás. Ez a bázis hangzás (rövidítve ANS a DNS közeli rokona ) gondolom mindenkinél elvan raktározva .Az ettől való eltérés alapján kerül meghatározásra a jobb vagy rosszabb jelző használata legalábbis nálam,valahogy így zajlik az értékelés.
 

Igen, azt hiszem, ez egy elterjedt eljárás és talán ez a legvédhetőbb álláspont: múltbeli élményből eltárolt hangzásképhez viszonyítás.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ha azt írtam volna, az a jobb, amelyiket annak hallom, arra meg azt mondanád, túl pökhendi és cinikus a válasz, nem?   
 
Amikor azt írtam, "több", "nagyobb", "dinamikusabb",  nyilván nem arra gondoltam, hogy elkezdem méricskélni. Hallásra, érzetre. Ugyanez a helyzet az "egységessel", a "koherenssel" vagy a "természetessel." 

Nem, csak simán használhatatlan választ adtál volna, mivel pont az volt a kérdés, hogy mitől tartod JOBBNAK.
 
Amikor mennyiségekre hivatkozol, magadban méricskélsz, viszonyítasz. A lényegen nem változtat, hogy műszerrel, vagy a füleddel teszed ugyanezt.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Fogj egy jóhangú filmet (pl. Mission Impossible 5 eleje). Tedd be, tegyél rá hangerőt, megindul a nagyzenekar. Úgy érzed, hogy a mozi elejében, a vászon alatt egy árokban egy nagyzenekar "tombol", zenél, "őrjöng"? Fújják a kürtöket, húzzák a hegedűket, ütik a dobokat? Ha igen, akkor SZERINTEM jó a hang. 
 
A kép kb. ugyanez. Ha a valósághoz közeli módon jelennek meg a helyszínek képei, a szereplők arca, akkor a kép is jó. Az emberi arc látványát sokszor látjuk a valóságban, ezért ott pl. elég jól látszik, hogy van-e köze a vetített képnek a valósághoz. Ha igen, azaz ha "varázslat" van a rendszerben (vetítőben) akkor azt igen könnyű észrevenni. És persze ha jó az optika, akkor semmiféle digitális trükk nem kell, nem kell semmit "javítani", simán a nyersanyagot vetítve életszerű lesz a kép minősége. A jó rendszer átviszi a kép apró részleteit, a vásznon valóságosnak ható képet látsz. Persze ez tipikusan nem olcsó játék.
 
Ha meg gagyi a hangrendszer, vagy gagyi a projektor, akkor jöhet a hangszínszabályzó, digitális képjavítás, stb. És persze a "gombok" állandó tekergetése. Pont mint a távcsöveknél. Én megmondom, hogy jó-e egy távcső úgy, hogy bele sem nézek, csak figyelem mit csinál a gazdája. Ha állandóan állítgat, tekerget, akkor az az optika szar. Ha beállítja és azután bámul bele és csöpög a nyála, akkor jó. Persze ez mind magánvélemény.

A távcsöves példa elég hatásosnak tűnik, én a hangszer erősítőknél szoktam hasonlót mondani.
 
A filmhangok zenéinél csak akkor tudunk a valósághoz viszonyítani, ha azokban kizárólag akusztikus hangszereket használtak, de még ezeknél is előfordul effektezés. Szerintem a képi világnál is csak a természetfilmeknél tudunk az életre hivatkozni, a játékfilmeknél már nem, de ebbe nem akarok belekotyogni.

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »



Az alábbi (kicsit) provokatív kérdésem egyaránt szól a hifistákhoz és a házimozisokhoz:
 
Mi alapján ítélitek meg egy lejátszó rendszer hangminőségét, mikor mondjátok, hogy JOBB, vagy ROSSZABB? Vagy ha láttok/hallotok általános különbséget a HiFi és házimozi rendszerek hangzása között, az miben jelentkezik?

Nem feltétlenül provokatív a kérdésed,persze ki hogyan ítéli meg.
Mi alapján?
Saját magamból kiindulva a személyes megtapasztalás ötvözve formálva az egyéni ízléssel.Amely azért ha lassan is de változik/változhat az évek múlásával.
Minden hifistának/mozistának,trapistának.......   és Pistának,aki már eltöltött "aktívan" pár évet,esetleg pár évtizedet ennek a hobbinak a bűvöletében (kipróbált ezt-azt,látott-hallott,pár jónak kikiáltott rendszert ) kialakult valamiféle egyéni alap hangzás,mondjuk úgy bázis hangzás.
Ez a bázis hangzás (rövidítve ANS a DNS közeli rokona ) gondolom mindenkinél elvan raktározva .Az ettől való eltérés alapján kerül meghatározásra a jobb vagy rosszabb jelző használata legalábbis nálam,valahogy így zajlik az értékelés.
 
Vagy ha láttok/hallotok általános különbséget......?
Erre szinte lehetetlen így választ adni,hiszen a különbségek mértéke sokszor csak minimálisak de mégis hallhatóak és a bázis hangzáshoz viszonyítva alulmaradnak,vagy éppen felülmúlják azt. A dinamika "megfelelő" megléte a mély a közép és magas tartomány  arányainak a beállítása vagy éppen hiánya,szintén erősen egyén/beállítás függő.
Nekem már az is hiány ha a center csatorna egy icipicit halkabb mint a frontok.Viszont az ellenkezője nem zavar,ha éppen egy kissé a center uralja a frontoldalt.Vagy éppen a hátterekből  ha nem hallom ki azt hogy onnan is úgy agyonbax a hang mint a frontoknál.
Én szeretem a kissé túlzó magasakat és a mélyeket is mozinál,ahogy doki írta "túlszinezett" hangzás,van aki ki nem állhatja ezt és sorolhatnám.
 
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A provokáció szót viccnek szántam, de talán valakinek tényleg provokatív a kérdés, elfogadom. 
Nem vettem annak.

...de felhívom a figyelmet, hogy Hiccusz mondataiban hány mennyiségi jelző szerepel (több... nagyobb ... dinamikusabb). 
Más jelzők (egységes ... koherens ... természetes) pedig úgymond a levegőben lógnak, 

Ha azt írtam volna, az a jobb, amelyiket annak hallom, arra meg azt mondanád, túl pökhendi és cinikus a válasz, nem?   Amikor azt írtam, "több", "nagyobb", "dinamikusabb",  nyilván nem arra gondoltam, hogy elkezdem méricskélni. Hallásra, érzetre. Ugyanez a helyzet az "egységessel", a "koherenssel" vagy a "természetessel." 

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Az alábbi (kicsit) provokatív kérdésem egyaránt szól a hifistákhoz és a házimozisokhoz:
 
Mi alapján ítélitek meg egy lejátszó rendszer hangminőségét, mikor mondjátok, hogy JOBB, vagy ROSSZABB? Vagy ha láttok/hallotok általános különbséget a HiFi és házimozi rendszerek hangzása között, az miben jelentkezik?

 
Fogj egy jóhangú filmet (pl. Mission Impossible 5 eleje). Tedd be, tegyél rá hangerőt, megindul a nagyzenekar. Úgy érzed, hogy a mozi elejében, a vászon alatt egy árokban egy nagyzenekar "tombol", zenél, "őrjöng"? Fújják a kürtöket, húzzák a hegedűket, ütik a dobokat? Ha igen, akkor SZERINTEM jó a hang. 
 
A kép kb. ugyanez. Ha a valósághoz közeli módon jelennek meg a helyszínek képei, a szereplők arca, akkor a kép is jó. Az emberi arc látványát sokszor látjuk a valóságban, ezért ott pl. elég jól látszik, hogy van-e köze a vetített képnek a valósághoz. Ha igen, azaz ha "varázslat" van a rendszerben (vetítőben) akkor azt igen könnyű észrevenni. És persze ha jó az optika, akkor semmiféle digitális trükk nem kell, nem kell semmit "javítani", simán a nyersanyagot vetítve életszerű lesz a kép minősége. A jó rendszer átviszi a kép apró részleteit, a vásznon valóságosnak ható képet látsz. Persze ez tipikusan nem olcsó játék.
 
Ha meg gagyi a hangrendszer, vagy gagyi a projektor, akkor jöhet a hangszínszabályzó, digitális képjavítás, stb. És persze a "gombok" állandó tekergetése. Pont mint a távcsöveknél. Én megmondom, hogy jó-e egy távcső úgy, hogy bele sem nézek, csak figyelem mit csinál a gazdája. Ha állandóan állítgat, tekerget, akkor az az optika szar. Ha beállítja és azután bámul bele és csöpög a nyála, akkor jó. Persze ez mind magánvélemény.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Íme egy ábra a méretek változásáról:

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »


Az a gond,hogy hazai piacban gondolkozol.A méretek növekedtek.Pontosan azért terjed el a 4K,mert nem lesz más.És a fejlődés nem fog megállni.Kicsit tovább kell gondolni a dolgot,lehet nem holnap következok be a változás,de lásd a telefonos példát.
Csak egy észrevétel, a méretek hiába növekednének, a lakások nem lesznek nagyobbak, sőt... Egyszerűen a tömegek nem tudnak hova elrakni egy nagy méretű tévét. Szóval növelhetik a pixel sűrűséget, de majd ez a fejlesztési út is beleáll a földbe, és akkor majd kitalálnak valami mást. A vállalatok most azon versenyeznek, hogy kötelező nekik évről évre, modellről modellre valami eszeveszett fejlesztést kihozni. De ezek főképp mennyiségi meg marketing változtatások, nem minőségbeliek.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Az a gond,hogy hazai piacban gondolkozol.A méretek növekedtek.Pontosan azért terjed el a 4K,mert nem lesz más.És a fejlődés nem fog megállni.Kicsit tovább kell gondolni a dolgot,lehet nem holnap következok be a változás,de lásd a telefonos példát.
Még 1x mondom 6-7 éve ugyanezeket mondta más, elég lassú ez, mert nem látom a haladást. Persze olcsóbb lett, csak abban a szegmensben ami nem számít. Mind1, h 10 millió vagy 3. Hét millióval olcsóbb lett és akkor mi van, 3 sem adsz érte. Az ár képletes példa. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A (valóban nem kicsit) provokatív, s nem mellesleg iszonyat általános kérdést így, ebben a formában talán nem is nagyon (lehet) tudom megválaszolni. Nehéz ugyanis elvonatkoztatni a hangot a képtől, a szobát a fotelektől, az enteriőrt a vezérléstől, az akusztikát a puszta méretektől. Mégis, hogy válaszoljak, azt mondom, két (mozi) hangrendszer közül én azt tartom jobbnak, amelyik „többet ad”. Amelyikben a komponensek egységesebbek, a hangzás koherensebb, természetesebb, s a térérzet létrejön. Amelyik tisztábban, nagyobb felbontásban, s dinamikusabban képes visszaadni azt, amit a film rendezője, hangmérnöke megálmodott. Amelyik képes a mozi, hangra vonatkozó referenciáinak jobban megfelelni, azokat kielégíteni. Amelyik rendszer hangja passzol ahhoz, amit látok a vásznon vagy amilyen hangélményt/mintát hozzá az életben társítok. Amelyik esetében megvalósul az ún. „Suspension of Disbelief”!
A provokáció szót viccnek szántam, de talán valakinek tényleg provokatív a kérdés, elfogadom. Tőlem sokszor megkérdezik, mire figyelek teszt, hangfelvétel, munka közben, nem szoktam provokációnak felfogni, de ez most mindegy.
 
A kérdés természetesen általános, de én szeretek az alapoktól indulni. Végtelenszer tapasztalom hifista, házimozis beszélgetések során, hogy hobbitársak képesek napokig beszélgetni, vitázni úgy, hogy már az első 2 mondatból látszik, mennyire nem értik egymást, mennyire elbeszélnek egymás mellet, mennyire nincs meg a közös szókészlet. A félreértések nagy része abból származik, hogy a JÓ és ROSSZ nem elég konkrét, mindenkinél mást jelent, így hát talán nem nagy baj, ha néha megpróbáljuk tisztázni. Nevezhetjük ezt teljesen szubjektív témának is, de ha nincs összhang a megítélésben és véleményalkotásban, akkor mégis hogyan mondhatjuk közfelkiáltással egy készülékről, hogy jobb, mint a másik? Ennyit a filozófiai háttérről.
 
Semmiképpen sem bántásként, de felhívom a figyelmet, hogy Hiccusz mondataiban hány mennyiségi jelző szerepel (több... nagyobb ... dinamikusabb). Nyilván teljesen elfogadható ez a hozzáállás, semmi bajom vele, de korábban írtam, hogy a házimozisoknál ez gyakori és akkor néhányan sértésnek vették. Nem az.
 
Más jelzők (egységes ... koherens ... természetes) pedig úgymond a levegőben lógnak, hiszen nem tudjuk értelmezni, milyen a 100 % koherens, egységes hangzás. Pont ezért vagyunk bajban a hangzás megítélésével. A képnél vannak viszonyítási alapjaink, tudjuk, milyen az emberi bőrszín, milyen színű a fű és az ég, milyen fénydinamikai viszonyok vannak egy sötét szobában és egy naplementénél, de a hang többnyire szubjektív. A hifisták - érezve a helyzet fonákságát - támpontként kinevezték az élő koncertek hangzását, amihez lehet viszonyítani az otthoni hangélményt (már amelyik zenei műfaj ezt lehetővé teszi). A filmek hangjánál nincs ilyen etalon, így ház a házimozisok (és persze a filmkészítők) önkéntelenül mennyiségeket növelnek a hatékonyabb élmény és elégedettség érdekében. No de Piroska garantáltan jobb nő amiatt, hogy nagyobb a melle és hosszabb a lába, mint Mancikának? Tudom, erre sincs általános válasz, de talán megmutatja, mennyire be lehet tévedni a málnásba, ha csak a számértékeket növeljük.
 
Tudom, a többség szívesebben beszélget konkrét készülékekről, filmekről, hiszen ezek adják a hobbi praktikus lényegét, de ha valaki mélyebbre ás, előbb/utóbb találkozik a fenti kérdésekkel is. Köszönöm a választ!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Azért végtelenül leegyszerűsíted ezt a dolgot. Egyrészt a 4K-s tévé elterjedése nem a piac igényei miatt fog elterjedni. Egyszerűen nem lesz más, ergo lenyomják a torkodon ha kihányod, ha nem. A vetítőket temetni nagy balgaság. Amikor még nem voltál itt a múltban, akkor is voltak hozzád hasonlóan gondolkodók. Hatalmas hitet fektettek a nagy tévékbe, és az olcsóságba. Eltelt 6-7 év aztán nem történt semmi érdemi. Elmondanám hogyan látom én, és miért nem lesz sosem működőképes az elgondolásod. (tok) A nagy kép iránti vágy nagyon szűk réteget ölel fel. Így köszöni szépen a projit kedvelők tábora masszív, és jól van. A senki földjén van az a kis szűk csoport aki projit nem, de hatalmas tévéket szívesen venne. Csak, h ez a réteg annyira aprócska, h semmiféle motivációval nem jár a gyártóknak. A legkevésbé elég ahhoz, h tömegesen elkezdjék gyártani a hatalmas tévéket. Azt ugye mindannyian tudjuk, az olcsóság záloga az óriási termelés. Az emberek köszönik nem kérnek a hatalmas tévékből, igény alig több a zérónál. Már ahhoz a számokhoz képest amit a 32-50-55-60 colos méretek produkálnak. Tetszik nem tetszik neked, 75% fedettségben 32" tévék vannak az emberek birtokában. Így maradnak a nagy tévék mutatóba, megveszik azt a pár darabot az erre nagyon kiéhezettek aztán csókolom. A kiállításokon bemutatják a gyártók, mi ekkorát is tudunk aztán ajtó becsuk. Olyan szintű árcsökkenés ami tömeges vásárlást okozna olyat sosem fognak végrehajtani. Mert a kisebbeket ingyen kéne adni. Bár abban is kételkedek, h tucatjával vinnék ha olcsóbb lenne. Jó jó biztosan több elmenne belőle, a magunk fajta csak venne, de a tömegek akkor is ...........................Az a gond,hogy hazai piacban gondolkozol.A méretek növekedtek.Pontosan azért terjed el a 4K,mert nem lesz más.És a fejlődés nem fog megállni.Kicsit tovább kell gondolni a dolgot,lehet nem holnap következok be a változás,de lásd a telefonos példát.

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: junior19 »



Még csak kalibrálni sem kell.
Pl. Sony Bravia esetében az előre beállított profilok közül, ha az "élénk" helyett a "cinema pro"-ra kattintunk és kikapcsoljuk az "automatikus kontrasztjavítást", máris NEM művi a kép.
(Egyébként én az MM-ben vettem tévét, engedték próbálgatni, kérésre hozzákötöttek egy dvd lejátszót és betették a vitt, saját filmet.)

Ez már a kalibrálás eleje, de még sok mindent kell ott állítgatni, hogy minden a megfelelő helyen legyen.
Hiccusz válaszolt Tonykának, hogy a legfontosabbat kihagyta, miért kell sötétnek lenni a helységben. Ezen mindenki átlépett, pedig a képminőség szempontjából tényleg a legfontosabb. Igaz ez az lcd, plasma megjelenítőkre is, nemcsak a projektorokra. Igaz ezeken "láthatóak" maradnak nappali fényviszonyok között is, ha úgy állítjuk be, csak ezzel a kép minőségét rontjuk.
Olvasom, hogy az új 4K uhd kijelző nagyobb fényerőre képes, mint a 6 éves full hd. Ne hasonlítsunk már össze egy 6 évet ment tévét egy újjal. Az a tévé öregedet, az évek alatt veszített a fényerejéből is, 6 év alatt azért a ful hd kijelzők is fejlődtek, nem maradtak azon a színvonalon.
És miért is kell az a nagyobb fényerő? Az előírt fényerőt szerintem még az a 6 éves is tudja. Az ajánlottnál nagyobb fényerő csak ront a képminőségen, minden paraméterén. Ráadásul pont a Sony kijelzőkbe nem raknak C.M.S-t, így a szineket csak a fényerő, színhőmérséklet és a szürkeskála helyes beállításával lehet korrigálni.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Akkor miért hivatkozol a bolti képre,amikor tudod,hogy az nem mérvadó?
Akármennyire meg a küzdelem,a világ nem áll meg!
Mennyibe került öt éve egy 65"-os HD tv?
Ma lehet még kapni ilyet mint csúcsmodellt?
Nem ,mivel azok már 4K kivitelben vannak csak.Befoghatjuk a szemünket és mondogathatjuk a kedvenc szövegeinket,de a föld forog tovább.
Nem volt olyan régen,talán egy éve még arról ment a vita,hogy kell e a 4K,ma meg sokan fontolgatják a váltást,vagy már léptek is.

Azért végtelenül leegyszerűsíted ezt a dolgot. Egyrészt a 4K-s tévé elterjedése nem a piac igényei miatt fog elterjedni. Egyszerűen nem lesz más, ergo lenyomják a torkodon ha kihányod, ha nem. A vetítőket temetni nagy balgaság. Amikor még nem voltál itt a múltban, akkor is voltak hozzád hasonlóan gondolkodók. Hatalmas hitet fektettek a nagy tévékbe, és az olcsóságba. Eltelt 6-7 év aztán nem történt semmi érdemi. Elmondanám hogyan látom én, és miért nem lesz sosem működőképes az elgondolásod. (tok) A nagy kép iránti vágy nagyon szűk réteget ölel fel. Így köszöni szépen a projit kedvelők tábora masszív, és jól van. A senki földjén van az a kis szűk csoport aki projit nem, de hatalmas tévéket szívesen venne. Csak, h ez a réteg annyira aprócska, h semmiféle motivációval nem jár a gyártóknak. A legkevésbé elég ahhoz, h tömegesen elkezdjék gyártani a hatalmas tévéket. Azt ugye mindannyian tudjuk, az olcsóság záloga az óriási termelés. Az emberek köszönik nem kérnek a hatalmas tévékből, igény alig több a zérónál. Már ahhoz a számokhoz képest amit a 32-50-55-60 colos méretek produkálnak. Tetszik nem tetszik neked, 75% fedettségben 32" tévék vannak az emberek birtokában. Így maradnak a nagy tévék mutatóba, megveszik azt a pár darabot az erre nagyon kiéhezettek aztán csókolom. A kiállításokon bemutatják a gyártók, mi ekkorát is tudunk aztán ajtó becsuk. Olyan szintű árcsökkenés ami tömeges vásárlást okozna olyat sosem fognak végrehajtani. Mert a kisebbeket ingyen kéne adni. Bár abban is kételkedek, h tucatjával vinnék ha olcsóbb lenne. Jó jó biztosan több elmenne belőle, a magunk fajta csak venne, de a tömegek akkor is ...........................
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mozis szemmel:
Sok praktikus dolgot írtál, de azért bizsereg az ujjam, hogy rákérdezzek a "színezett" és "kiegyensúlyozott" hangra, azonban nem kínvallatás zajlik.  Köszönöm a választ! 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ez is akkor lesz igazán életszerű mikor lesz legális 4K tartalom és mindez nem arany árban és nem tízes nagyságrendű filmmelÉn a fórumról beszélek,ez meg itt történik.Amikor meg már életszerű lesz,akkor már rég a 8 K-ról beszélünk majd.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: scaurus »


Kb 2 hete jártam a MM-ban és ott volt kiállítva egy 88" Samu amit nagyon sokan megnéztek, a kép az annyira nem jött be a nejem is mondta, hogy nagyon mü a képe pedig őt igazán nem érdekli annyira a mozi...Még csak kalibrálni sem kell.Pl. Sony Bravia esetében az előre beállított profilok közül, ha az "élénk" helyett a "cinema pro"-ra kattintunk és kikapcsoljuk az "automatikus kontrasztjavítást", máris NEM művi a kép.
(Egyébként én az MM-ben vettem tévét, engedték próbálgatni, kérésre hozzákötöttek egy dvd lejátszót és betették a vitt, saját filmet.)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: lacy »



 
Nem volt olyan régen,talán egy éve még arról ment a vita,hogy kell e a 4K,ma meg sokan fontolgatják a váltást,vagy már léptek is.

 
Ez is akkor lesz igazán életszerű mikor lesz legális 4K tartalom és mindez nem arany árban és nem tízes nagyságrendű filmmel

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Bocsánat de nálam mindkét megjelenítő kalibrálva van, de tudom mi a különbség a demó és egy egy kalibrált kép között -
Akkor miért hivatkozol a bolti képre,amikor tudod,hogy az nem mérvadó?
Akármennyire meg a küzdelem,a világ nem áll meg!
Mennyibe került öt éve egy 65"-os HD tv?
Ma lehet még kapni ilyet mint csúcsmodellt?
Nem ,mivel azok már 4K kivitelben vannak csak.Befoghatjuk a szemünket és mondogathatjuk a kedvenc szövegeinket,de a föld forog tovább.
Nem volt olyan régen,talán egy éve még arról ment a vita,hogy kell e a 4K,ma meg sokan fontolgatják a váltást,vagy már léptek is.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Ha bekalibrálva tennék ki akkor kevesebben csodálkoznának rá a képére.Demó módban árulják ezeket,ami borzalmas.Itt is látszik hogy a többség igénye egész más.
Ha bekalibrálva tennék ki akkor kevesebben csodálkoznának rá a képére.Demó módban árulják ezeket,ami borzalmas.Itt is látszik hogy a többség igénye egész más.
 
Bocsánat de nálam mindkét megjelenítő kalibrálva van, de tudom mi a különbség a demó és egy egy kalibrált kép között -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Az alábbi (kicsit) provokatív kérdésem egyaránt szól a hifistákhoz és a házimozisokhoz:
 
Mi alapján ítélitek meg egy lejátszó rendszer hangminőségét, mikor mondjátok, hogy JOBB, vagy ROSSZABB? Vagy ha láttok/hallotok általános különbséget a HiFi és házimozi rendszerek hangzása között, az miben jelentkezik?

A (valóban nem kicsit) provokatív, s nem mellesleg iszonyat általános kérdést így, ebben a formában talán nem is nagyon (lehet) tudom megválaszolni. Nehéz ugyanis elvonatkoztatni a hangot a képtől, a szobát a fotelektől, az enteriőrt a vezérléstől, az akusztikát a puszta méretektől. Mégis, hogy válaszoljak, azt mondom, két (mozi) hangrendszer közül én azt tartom jobbnak, amelyik „többet ad”. Amelyikben a komponensek egységesebbek, a hangzás koherensebb, természetesebb, s a térérzet létrejön. Amelyik tisztábban, nagyobb felbontásban, s dinamikusabban képes visszaadni azt, amit a film rendezője, hangmérnöke megálmodott. Amelyik képes a mozi, hangra vonatkozó referenciáinak jobban megfelelni, azokat kielégíteni. Amelyik rendszer hangja passzol ahhoz, amit látok a vásznon vagy amilyen hangélményt/mintát hozzá az életben társítok. Amelyik esetében megvalósul az ún. „Suspension of Disbelief”!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Nem mondom hogy soha, de egyelőre nem látok semmi olyan példát, ami arra mutatna, hogy a tv fejlesztéseknél arra mutatna, hogy csökkentett fényerővel mozisabb képet adjon elő
Sőt hdr meg 4000 nit meg a túró tudja még mit találnak ki
rossz irány
volt már sok hamvába holt előre irány pl minidisk vagy lézerlemez, vagy HD-DVD ezek is mind előre mutattak aztán most?
Az LP meg... bármelyik MM árul de rengeteg netes bolt is van és sok kis üzlet ahol lehet lemezt válogatni
havonta van lemezbörze a városban (Bp.)
szóval.. nem egyféle igazság létezik
Igazad van,semmi sem fekete vagy fehér,sőt nézőpont kérdése is.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: lacy »


Amíg a boltokban nem jennek meg újra a fekete korongok,addig nem lehet visszatérésről beszélni.A boltban látható Tv képről inkább ne is beszéljünk,mert az nem mérvadó.Azt úgy állították be,hogy eladja magát.A világ trendjeit nem mi alakítjuk.Ma már egy telefont telefonálásra használunk legkevésbé,de én emlékszem amikor páran azt állították,hogy nekik soha nem lesz mobiltelefonjuk.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy akik most még a kivetítő mellett kardoskodnak,lehet azonnal váltanak,ha megfelelő méretet kapnak,nekik megfelelő háttérvilágítással elérhető árban.Szóval előre kell nézni,mert a jővő arra van.
Nem mondom hogy soha, de egyelőre nem látok semmi olyan példát, ami arra mutatna, hogy a tv fejlesztéseknél arra mutatna, hogy csökkentett fényerővel mozisabb képet adjon elő
Sőt hdr meg 4000 nit meg a túró tudja még mit találnak ki
rossz irány
volt már sok hamvába holt előre irány pl minidisk vagy lézerlemez, vagy HD-DVD ezek is mind előre mutattak aztán most?
Az LP meg... bármelyik MM árul de rengeteg netes bolt is van és sok kis üzlet ahol lehet lemezt válogatni
havonta van lemezbörze a városban (Bp.)
szóval.. nem egyféle igazság létezik

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”