Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szoba képek.
Nagy felindulásban leszedtem 10db panelt és 2nm akusztikai szivacsot,ami fel volt ragasztva.
Pedig nemrég volt festés
1 mérési pontban a hallgatás helyén volt a mikrofon.
Minden panel leszedése után mértem.
Csak a RT60 változott picit.A többin szinte semmit sem lehetett látni.
A hangzás folyamatosan változott.Pontos helymeghatározása a hangnak kezdett visszhangos teresebb lenni.Lehet  a fülem van csak a túlcsillapított szobához szokva,de most fura a végeredmény.Az tény ,hogy kinyílt a tere a magasak és részletek előjöttek,és a dinamika megugrott.
Azt viszont nem értem ,hogy ennyi panel levétel után még a diagramok szerint ,még mindig túl van csillapítva a szoba.Már csak 4db 1mx0.5m 10cm vastag 75kg/ panel van fent amit már nem mertem levenni.
Eddig minden panel visszaverődési és tükör pontban volt feltéve.



Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Legyen egy kicsit részletesebben




Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »


A hangnyomás görbét mindenki érti. Már csak azt kéne tudni, ha nem azt látjuk, amit szeretnénk, mint pl nadtom-nál, az miért van? Hogy lehet rajta változtatni?
Teljesen igazad van, jogosak az észrevételeid.
Addig viszont, amíg az embernek nincs kiforrott tudása, nem látja az összefüggéseket rendszerben, nincs tisztában minden részlettel, csak a teljesség igénye nélkül lehet belemenni egy-egy témába. Pont azért dobtam fel ezeket a diagrammokat, hogy beszéljük róla, legyenek a tiédhez hasonló észrevételek, illetve olyanok amelyek rávilágítanak egy-egy sötét foltra, így tovább "kerekedik a kép", a puzzle egy-egy újabb darabja kerül a helyére.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Úgy gondolom nem kell sietni és egyszerre mindent megtudni.
 
A hangnyomás görbét biztosan mindenki érti.
Itt a kérdés annyi, hogy mikor és meddig érdemes EQ-val "húzgálni" és mi segít a problémák csökkentésén.
 
A lecsengési diagram érdekesebb és jó sokat el lehet vele szórakozni.
Függönyök, párnák, szőnyegek hogyan változtatják.
Itt szintén a nagyon elcseszett dolgokon kell javítani a szobában.
 
Mondjuk Robinál a túlcsillapítás.
 
De ezek nem misztikus dolgok.
 
Biztos vagyok benne, hogy itt a fórumon vannak jó páran, akik ezeket vágják és tényleg jó lenne olvasni pár szakértőbb hozzászólást is, mert csak Fapaci morzsák vannak mindig.
Én kíváncsi lennék más magyarázatára is.


Szerintem sincs ezekben semmi misztikus, meg kell érteni az összefüggéseke (éppen ezen vagyok). Sok esetben morzsákból kell összerakni a teljes képet:-).
Én is kíváncsi vagyok mások véleményére, már csak azért is, mert a tanulási fázis elején tartok.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Úgy gondolom nem kell sietni és egyszerre mindent megtudni.
 
A hangnyomás görbét biztosan mindenki érti.
Itt a kérdés annyi, hogy mikor és meddig érdemes EQ-val "húzgálni" és mi segít a problémák csökkentésén.
 
A lecsengési diagram érdekesebb és jó sokat el lehet vele szórakozni.
Függönyök, párnák, szőnyegek hogyan változtatják.
Itt szintén a nagyon elcseszett dolgokon kell javítani a szobában.
 
Mondjuk Robinál a túlcsillapítás.
 
De ezek nem misztikus dolgok.
 
Biztos vagyok benne, hogy itt a fórumon vannak jó páran, akik ezeket vágják és tényleg jó lenne olvasni pár szakértőbb hozzászólást is, mert csak Fapaci morzsák vannak mindig.
Én kíváncsi lennék más magyarázatára is.


A hangnyomás görbét mindenki érti. Már csak azt kéne tudni, ha nem azt látjuk, amit szeretnénk, mint pl nadtom-nál, az miért van? Hogy lehet rajta változtatni?
Ezzel a programmal egy kattra sokmindent meg lehet mérni. Viszont egy beillesztett diagram nem mond semmit, ha nem ismerjük a mérés körülményeit, de néha még a célját sem.
Én azt javasolnám, ha szabad, hogy ne csak így bedobáljátok ezeket, hanem legyen értelme is.
Pl hallgatási pozícióban megmérni az átvitelt, utózengést, stb. Mikrofon ennek megfelelően legyen elhelyezve. Ha valamin szeretnénk változtatni, mindenképpen kellenek a körülmények is, azaz a hangsugárzók hogy vannak elhelyezve, a hallgatási pozíció hol van? Mi a cél, 1 ponton elérni a lehető legjobb átvitelt vagy inkább nagyobb területen egyenletesebb legyen, akár az 1 pontoshoz képest a "minőség" rovására. Ha már vannak akusztikai elemek elhelyezve, azok milyenek, mennyi és hol? Tehát minél több info legyen a mérés mellé téve, mert együtt lehet őket értelmezni.
Előfordulhat, hogy a hangsugárzót is meg kell mérni, a szobát minél inkább kivonva a dologból, ehhez pedig lehet el kell mozdítani a helyéről, falaktól minél messzebb. Akkor is, ha nagy. Ezek ilyen dolgok sajnos.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



No a lecsengési diagrammok értelme is körvonalazódik lassan.
Itt utána lehet kicsit olvasni: http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3809.HTM
 
A lényeg:
" Ezek után az ideálist közelítő hangsugárzó lecsengési spektrumát
az alábbiak szerint definiálhatjuk: a válaszjel burkológörbéje az
időtengely mentén minél gyorsabban, a frekvenciatengely mentén pedig
minél egyenletesebben tűnjön el."
 
(A "minél gyorsabban" moziszoba esetén ugye 0,3ms.)

 
Úgy gondolom nem kell sietni és egyszerre mindent megtudni.
 
A hangnyomás görbét biztosan mindenki érti.
Itt a kérdés annyi, hogy mikor és meddig érdemes EQ-val "húzgálni" és mi segít a problémák csökkentésén.
 
A lecsengési diagram érdekesebb és jó sokat el lehet vele szórakozni.
Függönyök, párnák, szőnyegek hogyan változtatják.
Itt szintén a nagyon elcseszett dolgokon kell javítani a szobában.
 
Mondjuk Robinál a túlcsillapítás.
 
De ezek nem misztikus dolgok.
 
Biztos vagyok benne, hogy itt a fórumon vannak jó páran, akik ezeket vágják és tényleg jó lenne olvasni pár szakértőbb hozzászólást is, mert csak Fapaci morzsák vannak mindig.
Én kíváncsi lennék más magyarázatára is.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Tényleg nem szeretnék semmit sem misztifikálni és konkrét kérdésekre szívesen válaszolok, de sajnos nem lehetséges néhány mondatban átadni a kért tudást. Aki volt már akusztikai előadásomon akár a DC főhadiszállásán, akár régebben máshol, az már pedzegeti, miként kell a grafikonokat, mérési eredményeket értelmezni, de ott órákat beszéltünk róla.
 
A hangnyomás görbe szerintem mindenk számára világos.
Az utózengés ideális esetben zenehallgató szobában 0,4ms, mozi szobában 0,3ms, átlagban 0,35 körül jó.
A Fapaci által írtak szerint a páratlan felharmónikus torzításokat kell figyelni, illetve gondolom a teljes harmónikus torzítás értékét. Nálam a mérések szerint 0,59% a THD amire Fapaci azt mondta emlékeim szerint, hogy jó érték (bár ez nem akusztikai kérdés, hanem a hsz minőségétől függ).
Számomra a lecsengési diagramok (waterfall, spectrogram) kérdésesek, hogy pontosan mi az értelmük, mit mutatnak, mikor jók?
Mindenféle paramétert figyelni kell, így a páros harmonikus torzításokat is, de ezek kevésbé zavaróak, mint a páratlanok. A THD mutatja meg a teljes torzítást, ami sok harmonikusból áll össze. A REW képes ezekből akár 10-et is megmutatni, de általában csak az első 3-4 esik zavaró tartományba.
 
Az utózengés ideális értéke 0,3-0,4 másodperc a zenehallgató és moziszobákban. Azonban felesleges ezt patikamérleggel beállítani, az ideálistól történő 20-30 % eltérés még egyáltalán nem gáz. Sokkal érdekesebb, hogy minden oktávban azonos legyen az érték, hogy ne borítsa fel a hangzási balanszt a szoba zengése.
 
A lecsengési diagram (waterfall) akkor szép, ha nincsenek benne pengék és nagyjából minden tartományban ugyanott fog padlót, azaz egyenletesen cseng le a hang minden frekvencián.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



No a lecsengési diagrammok értelme is körvonalazódik lassan.
Itt utána lehet kicsit olvasni: http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3809.HTM
 
A lényeg:
" Ezek után az ideálist közelítő hangsugárzó lecsengési spektrumát
az alábbiak szerint definiálhatjuk: a válaszjel burkológörbéje az
időtengely mentén minél gyorsabban, a frekvenciatengely mentén pedig
minél egyenletesebben tűnjön el."
 
(A "minél gyorsabban" moziszoba esetén ugye 0,3ms.)

Ti a hangsugárzókat vagy a szobát szeretnétek mérni?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tényleg nem szeretnék semmit sem misztifikálni és konkrét kérdésekre szívesen válaszolok, de sajnos nem lehetséges néhány mondatban átadni a kért tudást. Aki volt már akusztikai előadásomon akár a DC főhadiszállásán, akár régebben máshol, az már pedzegeti, miként kell a grafikonokat, mérési eredményeket értelmezni, de ott órákat beszéltünk róla.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



A hangnyomás görbe szerintem mindenk számára világos.
Az utózengés ideális esetben zenehallgató szobában 0,4ms, mozi szobában 0,3ms, átlagban 0,35 körül jó.
A Fapaci által írtak szerint a páratlan felharmónikus torzításokat kell figyelni, illetve gondolom a teljes harmónikus torzítás értékét. Nálam a mérések szerint 0,59% a THD amire Fapaci azt mondta emlékeim szerint, hogy jó érték (bár ez nem akusztikai kérdés, hanem a hsz minőségétől függ).
Számomra a lecsengési diagramok (waterfall, spectrogram) kérdésesek, hogy pontosan mi az értelmük, mit mutatnak, mikor jók?

No a lecsengési diagrammok értelme is körvonalazódik lassan.
Itt utána lehet kicsit olvasni: http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3809.HTM
 
A lényeg:
" Ezek után az ideálist közelítő hangsugárzó lecsengési spektrumát
az alábbiak szerint definiálhatjuk: a válaszjel burkológörbéje az
időtengely mentén minél gyorsabban, a frekvenciatengely mentén pedig
minél egyenletesebben tűnjön el."
 
(A "minél gyorsabban" moziszoba esetén ugye 0,3ms.)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egyszer Hicusz mondta ,hogy 0.3-0.4 között lenne a jó.
Azt is jó lenne tudni ,hogy a T20 ,T30,edit,top-ot kellene nézni. Mert mindegyik mást mutat.
Már egy pár panelt nagy párnát stb ki vittem a szobából de ami csavarozva vagy ragasztva van azt nem merem piszkálni amig egy picit nem tudom jobban értelmezni a lecsengés ábrát.
Please valaki

Nézd a T30-at és állítsd be az 1/3 oktávos megjelenítést, mert így nem sok látszik, csak annyi, hogy borzalmasan túl van csillapítva.
Jah, és a függőleges tengelyt is széjjelebb kéne húzni.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Van itt egyébként valaki, aki tudja elemezni a grafikonokat Fapacin kívül?

 
Vak vezet világtalant alapon sok értelme nincs, de jó lenne olvasni néhány szakértői véleményt.
 


A hangnyomás görbe szerintem mindenk számára világos.
Az utózengés ideális esetben zenehallgató szobában 0,4ms, mozi szobában 0,3ms, átlagban 0,35 körül jó.
A Fapaci által írtak szerint a páratlan felharmónikus torzításokat kell figyelni, illetve gondolom a teljes harmónikus torzítás értékét. Nálam a mérések szerint 0,59% a THD amire Fapaci azt mondta emlékeim szerint, hogy jó érték (bár ez nem akusztikai kérdés, hanem a hsz minőségétől függ).
Számomra a lecsengési diagramok (waterfall, spectrogram) kérdésesek, hogy pontosan mi az értelmük, mit mutatnak, mikor jók?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



De miért oda tetted a mikrofont? 
A hallgatási pozícióban kellene mérni SZVSZ.
 
Utána lehet kielemezni a grafikonokat.


Tudom, de nem ért odáig az usb kábel, ezek még csak az első "ismerkedő mérések" voltak.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van itt egyébként valaki, aki tudja elemezni a grafikonokat Fapacin kívül?

 
Vak vezet világtalant alapon sok értelme nincs, de jó lenne olvasni néhány szakértői véleményt.
 


Egyszer Hicusz mondta ,hogy 0.3-0.4 között lenne a jó.
Azt is jó lenne tudni ,hogy a T20 ,T30,edit,top-ot kellene nézni. Mert mindegyik mást mutat.
Már egy pár panelt nagy párnát stb ki vittem a szobából de ami csavarozva vagy ragasztva van azt nem merem piszkálni amig egy picit nem tudom jobban értelmezni a lecsengés ábrát.
Please valaki

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Ez egy RT60 mérés
Szerintetek túl van csillapítva?

 
Van itt egyébként valaki, aki tudja elemezni a grafikonokat Fapacin kívül?

 
Vak vezet világtalant alapon sok értelme nincs, de jó lenne olvasni néhány szakértői véleményt.
 


Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez egy RT60 mérés
Szerintetek túl van csillapítva?


Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


A nappali szoba mérete 5,2mx4,2mx2,7m, a plafon, a vászon mögötti és ezzel szembeni falak flotex-el be vannak vonva (az oldalfalak festettek). A mikrofont a szoba közepén fül magasságban helyeztem el, csak egy mérést végeztem a FL és a FR hsz-kal. Nem tudom még mi lehet érdekes, csak most kezdtem. :-)
 
De miért oda tetted a mikrofont? 
A hallgatási pozícióban kellene mérni SZVSZ.
 
Utána lehet kielemezni a grafikonokat.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... a plafon, a vászon mögötti és ezzel szembeni falak flotex-el be vannak vonva ...
Ez sajnos látszik is a görbéken, a magas tartomány kissé be van döglesztve.
 
A kérdés: a sokféle harmónikus torzitásból melyik a fontos?
Leginkább a páratlanokat, mivel ezek disszonáns, az ember számára zavaró hangokat állítanak elő.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Így pure directben sztereoban milyennek hallod a produkciót?
Kevesebb a magas és a mély pure direct-ben, nagyobb hangerőnél már egyre kevesbé hallható a különbség. A Yapo be van kapcsolva (minden egyéb 0 vagy off állásban van) mert nekem így jobban tetszik a sztereo.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, procin keresztül mértem, "pure direct" üzemmódban volt.
Így pure directben sztereoban milyennek hallod a produkciót?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »


A procin minden korrekció/vágás ki volt kapcsolva? Már ha egyáltalán azon keresztül mértél...
Igen, procin keresztül mértem, "pure direct" üzemmódban volt.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nappali szoba mérete 5,2mx4,2mx2,7m, a plafon, a vászon mögötti és ezzel szembeni falak flotex-el be vannak vonva (az oldalfalak festettek). A mikrofont a szoba közepén fül magasságban helyeztem el, csak egy mérést végeztem a FL és a FR hsz-kal. Nem tudom még mi lehet érdekes, csak most kezdtem. :-)
A procin minden korrekció/vágás ki volt kapcsolva? Már ha egyáltalán azon keresztül mértél...

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



A mérés körülményeiről is írhatnál pár sort.
 
A nappali szoba mérete 5,2mx4,2mx2,7m, a plafon, a vászon mögötti és ezzel szembeni falak flotex-el be vannak vonva (az oldalfalak festettek). A mikrofont a szoba közepén fül magasságban helyeztem el, csak egy mérést végeztem a FL és a FR hsz-kal. Nem tudom még mi lehet érdekes, csak most kezdtem. :-)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ma elkezdtem az akusztikai mérést a REW programmal (+Umik-1).
Kíváncsi voltam, hogy az akusztikai panelek elhelyezése után milyen lett a helyzet. Még csak nagyon az elején járok a REW-el való ismerkedéssel, és jó néhány dolog nem világos.
 
A FL (sárga), FR (zöld) és az átlagolt (lila) hangnyomás görbe: 
ALL2.jpg
 
FL torzítás görbe: 
DL.jpg
A kérdés: a sokféle harmónikus torzitásból melyik a fontos?
 
FR torzítás görbe:
DR.jpg
 
FL utózengés:
RT60L.jpg
 
FR utózengés:
RT60R.jpg
 
FL lecsengési spektrogram:
SL.jpg
Ezt hogyan kell értelmezni?
 
FR lecsengési spektrogram:
SR.jpg

A mérés körülményeiről is írhatnál pár sort. 

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Utozengest hogyan sikerult beallitani?
Panelek elotti kepet nem tudsz fel rakni?
Csak a "Topt" és "T30"-as értékeket hagytam meg, illetve a "Controls" opciónál a "Use bars on RT60 plot" opciót be kell pipálni, illetve alatta a legördülő menüben a "one third octave bands" opciót kell kiválasztani.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”