Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sub-nal milyen kulonbseget lehet allitani mozi es jaz kozott?
Meg fontnal vagy a tobbinel eltudom kepzelni .

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Lehet fél szavakból megértjük egymást, de három pontból nem igazán.


Egy pillanatra azt hittem, hogy az SMS-1-re érted, aztán rájöttem, hogy a saját, beépített mérőrendszeréről beszélsz. Vagy nem?

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


...
 
Lehet fél szavakból megértjük egymást, de három pontból nem igazán.


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



.. a Velodyne saját EQ-ja gyakorlatilag semmi a REW-hez képest.
Egészen elképesztő a különbség a REW korrekciójával.


...

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Most hetkoznap nem nagyon tudok meregetni,elotte levo kep pedig nincs meg.
Nem hasznalok kulon mozis beallitast.
Szerintem mint mozira mint zenere ugyan annyira egyensujban kene lennie.
Sot a hangfalakat sem vagom meg,meg a hatsokat sem.Igy teres3bbnek hallom a mely tartomanyt is.Valoszinuleg a hifisek is ezert nem vagjak a hangfalakat.Persze ha nem lenne eleg a melyem akkor kellene.

 
De nem kell újra mérni. Nem mentetted el a méréseket? 
 
Én vágom a hangfalakat.
Csinálok majd külön beállítást sztereóhoz és mozihoz.
Egyelőre a szub beállításáig jutottam, de még lehet ott is készítek kétfajta korrekciót a Velodyne szubhoz Movie és Jazz beállításokhoz.
 
Csak annyit esetleg pluszban - a Velodyne saját EQ-ja gyakorlatilag semmi a REW-hez képest.
Egészen elképesztő a különbség a REW korrekciójával.


Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A subról tudnál betenni előtte-utána képet?
 
De mondjuk "var smoothing"-ot alkalmazz, azzal jobban látszik a grafikon.
 
Még nem nagyon értek hozzá, de azért jónak tűnik a harmadik grafikon. A szub pedig gyakorlatilag tökéletes lett.
Ez mozis beállítás lenne?
Ha igen, akkor gondolom vágást használsz. Akkor lehet az alsó tartományra fölösleges is az EQ.
Ez inkább kérdés lenne...


Most hetkoznap nem nagyon tudok meregetni,elotte levo kep pedig nincs meg.
Nem hasznalok kulon mozis beallitast.
Szerintem mint mozira mint zenere ugyan annyira egyensujban kene lennie.
Sot a hangfalakat sem vagom meg,meg a hatsokat sem.Igy teres3bbnek hallom a mely tartomanyt is.Valoszinuleg a hifisek is ezert nem vagjak a hangfalakat.Persze ha nem lenne eleg a melyem akkor kellene.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Ma este érkeznek meg hozzám a préselt gumiból készült mély elnyelők. Nekem nincsenek ilyen komoly mérőrendszereim, mint amilyet Hifilala topikjában boncolgattok, csupán a fülemre fogok hallgatni, változik-e és ha igen pozitív vagy negatív irányba az eredmény. Beszámolok róla pár nap múlva, ha érdekes lehet valakinek.
W
Csutka felajánlotta hogy elküldi a mikrofont kölcsön,a szoftver pedig ingyenes,ha kíváncsi vagy a mért eredményre.Az amit hallasz a lényeges egyébként és az hogy neked tetszik.Minden tapasztalat érdekes lehet.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Gondoltam feleszek egy pár képet,hogy mit lehet kihozni a Rew és az q Apo automatikus állításaival.
Az utolsónál látszik ,miből mi lett.
A kérdésem az lenne ,hogy a javítás előtti grafikon jónak vagy rosszak számi ?
Úgy ,hogy már kezelve van a szoba.
Első center
2 sub
3 front jobb oldal
Természetesen ezek a kalibrálás után újramért és  ellenőrzött értékek.

 
A subról tudnál betenni előtte-utána képet?
 
De mondjuk "var smoothing"-ot alkalmazz, azzal jobban látszik a grafikon.
 
Még nem nagyon értek hozzá, de azért jónak tűnik a harmadik grafikon. A szub pedig gyakorlatilag tökéletes lett.
Ez mozis beállítás lenne?
Ha igen, akkor gondolom vágást használsz. Akkor lehet az alsó tartományra fölösleges is az EQ.
Ez inkább kérdés lenne...


Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gondoltam feleszek egy pár képet,hogy mit lehet kihozni a Rew és az q Apo automatikus állításaival.
Az utolsónál látszik ,miből mi lett.
A kérdésem az lenne ,hogy a javítás előtti grafikon jónak vagy rosszak számi ?
Úgy ,hogy már kezelve van a szoba.
Első center
2 sub
3 front jobb oldal
Természetesen ezek a kalibrálás után újramért és  ellenőrzött értékek.




Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Félreérted. Itt most nem arról van szó, hogyan kell fázis helyesen belőni egy szubot. A minap beszéltem amúgy vele, s felvetettem neki ezt a dilemmát, s ő is azt mondta, hogy "el kell őket állítani", magyarán valótlan távolságokat kéne ilyenkor megadni. Kérdés, megéri-e egyáltalán ez az egész, meghallani-e ezt?
 
Szerintem pár fok fázistolást meghallani nem fogsz, viszont ha nagyon rossz a fázis, akkor kioltás keletkezik és beszakadás lesz a frekimenetben. 
 
Ha a centert és a main hangfalakat is jól akarod beállítani, akkor először pl. a center-rel összelövöd a sub-ot, majd a sub-hoz állítod be az L+R  hangfalakat. És mindig olyan frekvenciájú legyen a teszthang, ami egyezik az adott hangfal keresztváltási frekijével. Magyarul ha a center 100Hz-en van vágva, akkor azt 100Hz-es teszthanggal lődd a sub-hoz, de ha a többi 80Hz-en, akkor azokat 80Hz-es teszthanggal. Ha csak nem vagyok tenyeres-talpas...

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Félreérted. Itt most nem arról van szó, hogyan kell fázis helyesen belőni egy szubot. A minap beszéltem amúgy vele, s felvetettem neki ezt a dilemmát, s ő is azt mondta, hogy "el kell őket állítani", magyarán valótlan távolságokat kéne ilyenkor megadni. Kérdés, megéri-e egyáltalán ez az egész, meghallani-e ezt?
Ha azért ülsz le a rendszer elé, hogy filmet nézz, nem fogod kihallani. Ha szórakoztatni akarod magad vele, előbb utóbb igen.    

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Gy. P. egyszer már leírta, hogyan lehet pl. 80 Hz-en a szubo(ka)t és a fronto(ka)t távolság csalással és ellen fázissal összelőni ( te ügyesebb kereső vagy keresd meg ). Továbbá azt is leírta, hogy sajnos csak ezen a frekvencián lesz együtt futása a hangsugárzóknak.   
Félreérted. Itt most nem arról van szó, hogyan kell fázis helyesen belőni egy szubot. A minap beszéltem amúgy vele, s felvetettem neki ezt a dilemmát, s ő is azt mondta, hogy "el kell őket állítani", magyarán valótlan távolságokat kéne ilyenkor megadni. Kérdés, megéri-e egyáltalán ez az egész, meghallani-e ezt?

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Gy. P. egyszer már leírta, hogyan lehet pl. 80 Hz-en a szubo(ka)t és a fronto(ka)t távolság csalással és ellen fázissal összelőni ( te ügyesebb kereső vagy keresd meg ). Továbbá azt is leírta, hogy sajnos csak ezen a frekvencián lesz együtt futása a hangsugárzóknak.
 
Ez nagyon erdekelne,engem is.Nalam a sub-nak nincs fazis allitasi lehetosege ezert neha ugy erzem nem egyszerre szolnak a hangfalak.
Arcam proci nagyon jol belote,mikor a hangfalak kb 3m voltak a sub-ot 3.1m helyet 4.5m re allitotta.Igy tokeletesen egybe folytak.De ugyan ezzel a parameterekkel a htpc-n mar nem hangzik jonak.
Erre jo lenne valami megoldas.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Azon gondolkodom, amennyiben a sub fázisát az ember a centerhez képest jól állítja be (ami ugye azt jelenti, a keresztváltási frekvencián lesznek azonos fázisban), miközben a centertől eltérő (általában alacsonyabb) frekvencián vannak vágva a frontok (mert hogy sok az ilyen hangrendszer), azoknak a távolságát viszont pontosan adja meg az ember, vajon helyesen jár-e el ilyenkor? Ugyanis ebben az esetben a frontok nem lesznek fázisban a mélynyomóval, még a keresztváltási frekvencián sem! Nem kéne ebben az esetben szándékosan "helytelen" távolságot megadni manuálisan a frontoknak (pláne a surround-oknak)? Nyilván ki kell számolni, mennyivel kéne átverni a rendszert. 
Gy. P. egyszer már leírta, hogyan lehet pl. 80 Hz-en a szubo(ka)t és a fronto(ka)t távolság csalással és ellen fázissal összelőni ( te ügyesebb kereső vagy keresd meg ). Továbbá azt is leírta, hogy sajnos csak ezen a frekvencián lesz együtt futása a hangsugárzóknak.   

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Azon gondolkodom, amennyiben a sub fázisát az ember a centerhez képest jól állítja be (ami ugye azt jelenti, a keresztváltási frekvencián lesznek azonos fázisban), miközben a centertől eltérő (általában alacsonyabb) frekvencián vannak vágva a frontok (mert hogy sok az ilyen hangrendszer), azoknak a távolságát viszont pontosan adja meg az ember, vajon helyesen jár-e el ilyenkor? Ugyanis ebben az esetben a frontok nem lesznek fázisban a mélynyomóval, még a keresztváltási frekvencián sem! Nem kéne ebben az esetben szándékosan "helytelen" távolságot megadni manuálisan a frontoknak (pláne a surround-oknak)? Nyilván ki kell számolni, mennyivel kéne átverni a rendszert. 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


A lezárt hangsugárzók és subwooferek témát esetleg nem lehetne -  kipucolás után - újra nyitni?
 Már nyitva is van.Ha tovább mennek a csörték annak rossz vége lesz.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- »

A lezárt hangsugárzók és subwooferek témát esetleg nem lehetne -  kipucolás után - újra nyitni?

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Sziasztok!
 
Kérésre nyitottam ezt a topikot, hogy az akusztikával kapcsolatban is lehessen saját helyén csevegni,legyen pontos nyomon követhetőség ,mert kissé kavarodnak a topikokban az eszmefuttatások.
Mostantól itt lehet feltenni mindenféle kérdést,véleményeket, tapasztalatokat cserélni, a Moziszobák akusztikájával kapcsolatban!
 
Jó fórumozást!
 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”