Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

fapaci írta:
2021.07.01., csüt. 20:57
-KP- írta:
2021.07.01., csüt. 17:09
Függönyboltban vegyél vastag és sötét sötétítőfüggönyt. Nem vagyok biztos benne, hogy ezek az akusztikainak mondott függönyök megérik az árukat.
A sötétség talán nem lényeges, inkább a vastagság és a sűrűség. :rolleyes:

Mindig ledöbbenek, ha a linkelt honlapra tévedek, mennyire szakmaiatlan és zavaros szöveget írnak...
Ha erre a perfectacoustic-ra gondolsz, nem csoda. :-)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

-KP- írta:
2021.07.01., csüt. 17:09
Függönyboltban vegyél vastag és sötét sötétítőfüggönyt. Nem vagyok biztos benne, hogy ezek az akusztikainak mondott függönyök megérik az árukat.
A sötétség talán nem lényeges, inkább a vastagság és a sűrűség. :rolleyes:

Mindig ledöbbenek, ha a linkelt honlapra tévedek, mennyire szakmaiatlan és zavaros szöveget írnak...

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Obico írta:
2021.07.01., csüt. 15:05
Üdv!
Függöny kulcsszóra nemigen találtam semmit a topicban, hatalmas üvegfelületeim vannak a nappaliban, ezek elé szeretnék valamilyen vastagabb függönyt.
Vannak esetleg bejáratott hely ahonnan akusztikai szempontból megfelelő anyagból készül az áru?
Függönyboltban vegyél vastag és sötét sötétítőfüggönyt. Nem vagyok biztos benne, hogy ezek az akusztikainak mondott függönyök megérik az árukat.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Obico írta:
2021.07.01., csüt. 15:05
Üdv!
Függöny kulcsszóra nemigen találtam semmit a topicban, hatalmas üvegfelületeim vannak a nappaliban, ezek elé szeretnék valamilyen vastagabb függönyt.
Vannak esetleg bejáratott hely ahonnan akusztikai szempontból megfelelő anyagból készül az áru?
https://perfectacoustic.hu/termekkatego ... i-fuggony/
Usher - Valhalla - Emotiva

Obico
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2021.05.25., kedd 16:57
Értékelés: 0

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Obico »

Üdv!
Függöny kulcsszóra nemigen találtam semmit a topicban, hatalmas üvegfelületeim vannak a nappaliban, ezek elé szeretnék valamilyen vastagabb függönyt.
Vannak esetleg bejáratott hely ahonnan akusztikai szempontból megfelelő anyagból készül az áru?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

John Brandt - Rock Wool Does Not Sound Proof

youtu.be/3mGbPHx_8X8
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

KisMarci írta:
2021.04.09., pén. 12:23
Sziasztok!

Csináltam egy kis Dirac Live méréspróbát pár sarok panellal.

Szerintetek melyiket használjam?
Szerintem próbálj meg a REW programmal mérni.
Azzal sokkal gyorsabb és sokkal jobban össze lehet hasonlítani a grafikonokat.
Plusz mást is ki tudsz olvasni a mérésekből.

Azzal mérsz egyet, majd áthelyezed a panelt, megint mérsz.......-utána egyszerre meg tudja mutatni az összes grafikont és jobban láthatod az eredményt.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

fapaci írta:
2021.04.09., pén. 13:05

Hangnyomás görbékből nem lehet mindet kiolvasni, de esetedben látszik rajtuk, hogy nincs érdemi hatásuk a kipróbált paneleknek ott, ahova raktad őket. A fotó alapján ez nem is csoda, hiszen a sarkokban eleve alaposan megpakolt könyvespolcok vannak, amik elé hiába teszel paneleket, a könyvek eredményezik a nagyobb hatást. Ha azokat kivennéd, komoly következménye lenne. Tehát nálad más kezelésre lenne szükség, bár nem tudjuk, mi a cél.
Köszi, én is ezt éreztem.
A cél pedig a világbéke, mi más lenne?
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KisMarci írta:
2021.04.09., pén. 12:23
Csináltam egy kis Dirac Live méréspróbát pár sarok panellal.
Hangnyomás görbékből nem lehet mindet kiolvasni, de esetedben látszik rajtuk, hogy nincs érdemi hatásuk a kipróbált paneleknek ott, ahova raktad őket. A fotó alapján ez nem is csoda, hiszen a sarkokban eleve alaposan megpakolt könyvespolcok vannak, amik elé hiába teszel paneleket, a könyvek eredményezik a nagyobb hatást. Ha azokat kivennéd, komoly következménye lenne. Tehát nálad más kezelésre lenne szükség, bár nem tudjuk, mi a cél.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Sziasztok!

Csináltam egy kis Dirac Live méréspróbát pár sarok panellal.
Mély elnyelő: https://perfectacoustic.hu/termek/sarok ... embrannal/
Széles sávú elnyelő: https://perfectacoustic.hu/termek/basszuscsapda/
És anélkül.
Usher Mini-X panelekkel kicsi.jpg
Usher Mini-X panelekkel kicsi.jpg (202.56 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
Egyelőre csak a Left Front hangfalat, a mélynyomót és a Centert próbáltam összehasonlítani, és csak a bal oldali panelt cserélgettem, a jobb oldalinál maradt a mély elnyelő.
Szerintetek melyiket használjam?
Csatolom a mérési eredményeket:
Left front bal szélessávú jobb mély.jpg
Left front bal szélessávú jobb mély.jpg (101.26 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
Left front bal nincs jobb mély.jpg
Left front bal nincs jobb mély.jpg (104.14 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
Left front bal mély jobb mély.jpg
Left front bal mély jobb mély.jpg (101.86 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
.
Sub bal szélessávú jobb mély.jpg
Sub bal szélessávú jobb mély.jpg (98.7 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
Sub bal nincs jobb mély.jpg
Sub bal nincs jobb mély.jpg (98.6 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
Sub bal mély jobb mély.jpg
Sub bal mély jobb mély.jpg (99.49 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
.
Center bal szélessávú jobb mély.jpg
Center bal szélessávú jobb mély.jpg (104.07 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
Center bal nincs jobb mély.jpg
Center bal nincs jobb mély.jpg (104.89 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
Center bal mély jobb mély.jpg
Center bal mély jobb mély.jpg (105.2 KiB) Megtekintve 2208 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Gyulai D. írta:
2021.03.24., szer. 17:10
Lassan már 7-8 hónapja használom ezeket így igazából nincs baj velük. Tudom elsőre a frontokban a 6db 38as membrán és a 10cm titán nyomókamra durván hangozhat, de sajnos sokan túlgondolják hogy ez biztos nem szól jól meg minek ekkora hangfal az elött még, hogy meghallgatná. (egyébként kapnak új dobozt a frontok és csak 1db 38as membránt rakok vissza bele mert az is elég. a másik 3db meg megy hárta szubnaka gyári dobozban, csak a hangszóró lyukra csinálok egy befalazást !
Igazából csak a szobát szeretném igazitani design-ban a mozisabb stílushoz, de persze nem szeretnék full 0 utózengést 6-7KHz fölött.

ha kész a szoba és jársz errefelé szivesen várlak egy Demózásra!

I have spoken :smile50:
Én azt nem tudtam, hogy ezt ekkora szobában használod.
Inkább kis bemelegítésnek kérdeztem ezt.
A fórumosok 90%-a biztosan azt mondja, hogy ez bizony hülyeség és ekkor a baromságot ritkán hallott.

Én inkább azt mondom, hogy itt bárki bármit mondhat, vagy írhat, vagy akár tapasztalhat.
A házimoziban minden lehetséges!
Meghallgatás nélkül pedig nem szabad leírni semmit sem. Még utána is kérdéses a dolog. :D

Hihetetlen, hogy ezt megvalósítottad ebben a kis szobában!
Kicsit demagóg duma, de én megemelem a kalapomat előtted és így tovább! Nagyon jó látni, hogy azért kérdezel és érdeklődsz - mindig lehet tanulni valamit akár a negatív kritikákból is.

:tutiok:

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Dorian írta:
2021.03.24., szer. 17:40
Én csak azt nem értem, hogy aki ennyire mindent jobban tud, az miért kérdez? gondolkodik.gif :rolleyes: :D
Mert ez a másik nick nevem :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Gyulai D. írta:
2021.03.24., szer. 17:03
Őszintén nem értem mi a bajod a 3m széles vászonnal...
A vászonnal nincs bajom. Morph feje mögött néhány arasszal nincs fal, ami nálad ott lesz. Szerintem ez elég komoly különbség. Feltételeztem, sejted, hogy erre gondolok.
A plafon basszuscsapda igenis számít mert a 8-900ms utózengést levitte 400ms alá.
No de milyen frekvencia tartományban? A basszuscsapda amúgy sem az utózengési időt módosítja, de ez már mindegy...

Ahogy Dorian is írta, ha nem akarsz véleményeket olvasni...

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Én csak azt nem értem, hogy aki ennyire mindent jobban tud, az miért kérdez? gondolkodik.gif :rolleyes: :D
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Gyulai D.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2019.11.26., kedd 14:51
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Gyulai D. »

Blondsztyú írta:
2021.03.24., szer. 16:40
@Gyulai D.
Ha a Pro hangfal szetted mégis túl "sok" lenne a rendelkezésre álló szobádba,akkor keress légyszi!
Hátha meg tudunk egyezni....
Amúgy hangnyomás lesz a szobádban az biztos!
Köszi az ajánlatot de megvagyok velük és nem igazán szeretnék tőlök megválni, mert egy alsókategóriás 5.1 hangfalszett áráért szereztem őket és minden filmet végignézni egy élmény velük!

Esetleg ha kész lesz a szobám, akkor szivesen látlak egy Demózás erejéig!

I have spoken :smile50:
Denon AVR 3803
DIY 5.1 szett
T.amp E-400 szuboknak
Barco FS35IR wqxga
100" 1.1gain DIY Peroni vászon
HTPC + MadVR

Avatar
Gyulai D.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2019.11.26., kedd 14:51
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Gyulai D. »

DeLorean írta:
2021.03.24., szer. 15:05
Gyulai D. írta:
2021.03.24., szer. 09:17
Üdv tagok!

Adott egy 360cm hosszú, 313cm széles és 265cm belmagasságú szoba! A front oldalon egy 25cm mély Baffle Wall lesz építve(most is valami hasonló van) plafonon egy 50cm széles csíkban 15cm magas állmennyezet aminek a belsző részei szivacs 10cm vastagon és utána 40cm légrés körben, szóval egy dúrván 1000L körüli basszus csapda.
Az akusztikához profibbak biztos adnak tanácsot, de

Hangfal Front: 3x KCS S2501
Surroundok: 4x KCS SR10-A
subok: front 2x18 and back 2x15inch

Ezeket mind itt fogod használni?
Azért az komoly!
Kiváncsi leszek a végeredményre!
Lassan már 7-8 hónapja használom ezeket így igazából nincs baj velük. Tudom elsőre a frontokban a 6db 38as membrán és a 10cm titán nyomókamra durván hangozhat, de sajnos sokan túlgondolják hogy ez biztos nem szól jól meg minek ekkora hangfal az elött még, hogy meghallgatná. (egyébként kapnak új dobozt a frontok és csak 1db 38as membránt rakok vissza bele mert az is elég. a másik 3db meg megy hárta szubnaka gyári dobozban, csak a hangszóró lyukra csinálok egy befalazást !
Igazából csak a szobát szeretném igazitani design-ban a mozisabb stílushoz, de persze nem szeretnék full 0 utózengést 6-7KHz fölött.

ha kész a szoba és jársz errefelé szivesen várlak egy Demózásra!

I have spoken :smile50:
Denon AVR 3803
DIY 5.1 szett
T.amp E-400 szuboknak
Barco FS35IR wqxga
100" 1.1gain DIY Peroni vászon
HTPC + MadVR

Avatar
Gyulai D.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2019.11.26., kedd 14:51
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Gyulai D. »

fapaci írta:
2021.03.24., szer. 14:37
Gyulai D. írta:
2021.03.24., szer. 09:17
Esetleg ötlet max 3,5cm mély diffuzorra? Tudom ez esélytelen.
Ilyen mélységű diffúzor csak a legfelső oktávban, 5 kHz felett lesz hatékony, ott meg felesleges diffúzálni. A szivacsos kezeléssel szépen be fogod dögleszteni a szobát a felső tartományban, a basszus hangok pedig szabadon fognak pattogni a falak között, mivel a basszuscsapdás elképzelésed nem működőképes. A 11 m2-es szobába tervezett 3 m széles vásznat inkább nem is kommentálom, talán mások megteszik. Igen rossz úton vagy, próbálj kanyarodni, mielőtt egy használhatatlan szobát hozol létre!
Őszintén nem értem mi a bajod a 3m széles vászonnal. 0,8:1-hez a nézési arány. A Barco-ban meg egy 0,92:1 fix lenshiftes lencsém van így az majdnem leghátul van most én meg egy picit előrébb, mint az objektív. A Morph a 290cm széles vásznát 260cm-ről nézi ami közel azonos arány mint nánal a 270-280cm-ről a 3méteres vászon. Igen vannak ilyen őrültek akiknek tetszik a nagy látószög és nem a kis 170-190cm széles THX ajánlásos papírfecnit nézzük!
Voltak itt páran az elmúlt pár hónapban akik szerint is nagyon impresszív látvány ez a 60fok körüli látószög! így ha neked nem tetszik az nem az én bajom. Bár annyi igaz hogy előnyösebb lenne a 21:9 képarány mert néha én is érzem, hogy magas a kép pedig a vászon egyharmadánál van a szemem így 40cm magasan van a földhöz képest a vászon alja.

A plafon basszuscsapda igenis számít mert a 8-900ms utózengést levitte 400ms alá. Lehet, hogy valamit félreérthetően írtam de 40cm mély és 15cm magas belül így a nyolcad lambdás szabály szerint (8x40cm azaz 3,2m hullámhosszon ami 106Hz) még szépen csillapít. De ebben a kis szobában, mivel az állóhullámok gyorsan mennek egy kört, időegységenként relatíve többször megy bele a hang, így effektíve jobban működik mélyebb tartományban is, mint ha egy nagy térben lenne (utózengési idő csökkentésileg).

A "használhatatlan" kifejezést nem mondanám, mivel most sincs vele sok baj, csak a képi minőséget és a mozis hatást szeretném javítani azzal, hogy lefeketítem a szobát! Mivel festeni nem festhetem a szövetelést láttam logikus megoldásnak. (hangszóró selyemmel) A másik, hogy pl. a Zozi szobájában nagyon tetszett, hogy szövetfalak vannak és nem egy sima festett fal.
tisztában vagyok azzal is, hogy bedögleszteném a szobát csak kérdés, hogy pl. ha nem keretre hanem falapra feszítem rá a selymet akkor az mennyivel csökkeni a döglesztés hatást tekintve, hogy nincs légrés a szövet mögött!

I have spoken :smile50:
Denon AVR 3803
DIY 5.1 szett
T.amp E-400 szuboknak
Barco FS35IR wqxga
100" 1.1gain DIY Peroni vászon
HTPC + MadVR

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

@Gyulai D.
Ha a Pro hangfal szetted mégis túl "sok" lenne a rendelkezésre álló szobádba,akkor keress légyszi!
Hátha meg tudunk egyezni....
Amúgy hangnyomás lesz a szobádban az biztos!
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Gyulai D. írta:
2021.03.24., szer. 09:17
Üdv tagok!

Adott egy 360cm hosszú, 313cm széles és 265cm belmagasságú szoba! A front oldalon egy 25cm mély Baffle Wall lesz építve(most is valami hasonló van) plafonon egy 50cm széles csíkban 15cm magas állmennyezet aminek a belsző részei szivacs 10cm vastagon és utána 40cm légrés körben, szóval egy dúrván 1000L körüli basszus csapda.
Az akusztikához profibbak biztos adnak tanácsot, de

Hangfal Front: 3x KCS S2501
Surroundok: 4x KCS SR10-A
subok: front 2x18 and back 2x15inch

Ezeket mind itt fogod használni?
Azért az komoly!
Kiváncsi leszek a végeredményre!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Gyulai D. írta:
2021.03.24., szer. 09:17
Esetleg ötlet max 3,5cm mély diffuzorra? Tudom ez esélytelen.
Ilyen mélységű diffúzor csak a legfelső oktávban, 5 kHz felett lesz hatékony, ott meg felesleges diffúzálni. A szivacsos kezeléssel szépen be fogod dögleszteni a szobát a felső tartományban, a basszus hangok pedig szabadon fognak pattogni a falak között, mivel a basszuscsapdás elképzelésed nem működőképes. A 11 m2-es szobába tervezett 3 m széles vásznat inkább nem is kommentálom, talán mások megteszik. Igen rossz úton vagy, próbálj kanyarodni, mielőtt egy használhatatlan szobát hozol létre!

Avatar
Gyulai D.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2019.11.26., kedd 14:51
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Gyulai D. »

Üdv tagok!

Adott egy 360cm hosszú, 313cm széles és 265cm belmagasságú szoba! A front oldalon egy 25cm mély Baffle Wall lesz építve(most is valami hasonló van) plafonon egy 50cm széles csíkban 15cm magas állmennyezet aminek a belsző részei szivacs 10cm vastagon és utána 40cm légrés körben, szóval egy dúrván 1000L körüli basszus csapda.

Szeretném a szobát körbe leszövetelni de ez a szoba így is kis mérete miatt és a nagy 3m széles 16:9 AT vászon miatt csak oldalanként max 4cm helyet tudok elvenni a szobából. És a kérdés az lenne ha a szövetpanelek mögé 3cm vastag akusztikai elnyelő puha szivacs darálékot raknék
A plafonra meg 210cm szélesen és 260cm hosszan egy skyline diffuzorokból álna.

De végeredményben ugye süketszoba lenne bent kérdés, ez mennyire lenne zavaró hangban ?

Az oké hogy a hangszóró pozicionálás 100%-os lenne és a szoba alapzaja is sokat csökkenne.
De kicsit félek tőle hogy a végeredményben a "bedöglesztett szoba" zavaró lenne.

Esetleg ötlet max 3,5cm mély diffuzorra? Tudom ez esélytelen.
Denon AVR 3803
DIY 5.1 szett
T.amp E-400 szuboknak
Barco FS35IR wqxga
100" 1.1gain DIY Peroni vászon
HTPC + MadVR

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: ldg81 »

Anthony Grimani - 4. előadás - Összefoglaló és elhelyezési tanácsok


youtu.be/G0ekssXX7rE

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: ldg81 »

Anthony Grimani - 4. előadás - Basszus csapdák


youtu.be/QYpAbv7gKrs

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Imádom a szarkazmust. :smile32:
Szerintem!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Cutler »

ldg81 írta:
2021.03.05., pén. 06:19
Anthony Grimani - 3. előadás - Diffúzorok


youtu.be/sLPgLesAI0k
Ezekért kell fizetni?
Vagy a pasas nem akkora ász, hogy pénzért tegye ezeket közzé?🤔

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”