Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

GyP-val is (sztem) együtt örülünk, mert ezek a kütyük hamarosan kiszorítják "nyugaton" a jelenlegi csúcs projikat, így a közeljövőben hozzájuthatunk "jóárosítva" ... ;peace;
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

thxfan írta:
2023.06.08., csüt. 13:17

Filmre is jók már ezek, számomra pl. ez is érdekes, hogy konkrétan szereplő leszel benne:
https://www.youtube.com/watch?v=kGMPzYqUSzw

Vagy így filmezni bárhol :D :
https://www.youtube.com/watch?v=CrJnzLpvtvA
Érdekesek, megnéztem a Vision Pro-sat is.

Ahogy a srác feje mozgott a VR szemüvegben nekem kicsit hányingerem lesz. Én sosem bírtam a körhintát sem...

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

phyton71 írta:
2023.06.08., csüt. 19:39
Ilyen fogyatékos egy világot!

Családi összejövetelek alkalmával 20-an szoktunk lenni, nyaralni most 13-an megyünk, konditerembe 7-8 an járunk egyszerre a családdal, na ezt überelni lehetetlen.
Komolyan mondom, haladunk a saját kipusztulásunk felé, nincs itt semmi haladás, inkább egy elkorcsosult valamifelé haladunk.
Ajánlom a Surrogates c. filmet.

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 722

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Ilyen fogyatékos egy világot!

Családi összejövetelek alkalmával 20-an szoktunk lenni, nyaralni most 13-an megyünk, konditerembe 7-8 an járunk egyszerre a családdal, na ezt überelni lehetetlen.
Komolyan mondom, haladunk a saját kipusztulásunk felé, nincs itt semmi haladás, inkább egy elkorcsosult valamifelé haladunk.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Ja és itt lesz nemsokára all in one ban, mac book pro 13 a szemüvegbe építve, szóval félelmetes hol tart ez a technika:
https://www.youtube.com/watch?v=TX9qSaGXFyg
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Lemmy9.1 írta:
2023.06.08., csüt. 11:13
Tényleg egy ilyen "kecses" szemüvegben akartok létezni órákig?
A kukoricát vagy a párotok kezét megtaláljátok majd? Lehet, hogy veszi a kamera a feleséged, és rá sem kell közvetlen nézni.

Atyaég.
Ne magunkból vén csuszókból induljunk ki, nem is mi vagyunk a fő csapás, kétlem, hogy bármelyik itteni mozis gyereke moziszobát, vagy komoly rendszert épít majd.

Virtuális nasi, popcorn és üdítő is van, nem hizlal :D
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

TSanyi írta:
2023.06.08., csüt. 08:32
Szerintem a játék az más! Ott biztos jobb is tudsz forogni, stb.Nem hiszem hogy mindenki bírja, ez még durvább lehet mint a 3D. Én autó szimulátoron próbáltam, de le is vettem, nekem az nem jött be. Biztos fejlődni fog vagy fejlődött ahhoz képest amit én próbáltam. Egy érdekes mellékút szerintem.
Filmre is jók már ezek, számomra pl. ez is érdekes, hogy konkrétan szereplő leszel benne:
https://www.youtube.com/watch?v=kGMPzYqUSzw

Vagy így filmezni bárhol :D :
https://www.youtube.com/watch?v=CrJnzLpvtvA
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Ijk írta:
2023.06.08., csüt. 08:28
Számomra azért nagy dobás mert egyrészt nagyfelbontású OLED panel került bele, másik és fontosabb hogy kamerákkal szerelt, nem zárja ki a környezetet. Az igazi persze egy transzparens, széles szemüveg lenne, talán az is eljön, de a VR nekem eddig azért volt kizárva mert teljesen szeparál a környezettől, nem tudnám elviselni hogy kiszakadok teljesen a körülöttem lévő világból. Persze ezt is ki kellene próbálni konkrét véleményhez, de érdekesnek tűnik, és baromi sokat fog fejlődni ha lesz rá kereslet.
Egy csúcsprojektor árából veszel a családba mindenkinek egy ilyet, nincs veszekedés ki mit néz, akár le lehet ülni együtt is a kanapéra szinkronizált filmezésre, ha a gyerek elvonul vele akkor sem kell videohívással jelezni neki, mert a környezetét is közvetíti a cucc.
Még ott a kérdés hogy mennyire kényelmes 3 órás filmet egy ilyen szemüvegben nézni, persze lehet fekve is a plafont nézve.
Egyre több gyártó fejleszti, van választék bőven, egyre könnyebbek és kisebbek és olcsóbbak lesznek. Úgy gondolom árban sem vészes, pláne ha egy komplett belépő házi-mozi rendszerhez nézzük, csúcsmozihoz képest meg aprópénz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára thxfan 2023.06.08., csüt. 13:28-kor.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Tényleg egy ilyen "kecses" szemüvegben akartok létezni órákig?
A kukoricát vagy a párotok kezét megtaláljátok majd? Lehet, hogy veszi a kamera a feleséged, és rá sem kell közvetlen nézni.

Atyaég.
Szerintem!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Szerintem a játék az más! Ott biztos jobb is tudsz forogni, stb.Nem hiszem hogy mindenki bírja, ez még durvább lehet mint a 3D. Én autó szimulátoron próbáltam, de le is vettem, nekem az nem jött be. Biztos fejlődni fog vagy fejlődött ahhoz képest amit én próbáltam. Egy érdekes mellékút szerintem.

Avatar
Ijk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:58
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Ijk »

Számomra azért nagy dobás mert egyrészt nagyfelbontású OLED panel került bele, másik és fontosabb hogy kamerákkal szerelt, nem zárja ki a környezetet. Az igazi persze egy transzparens, széles szemüveg lenne, talán az is eljön, de a VR nekem eddig azért volt kizárva mert teljesen szeparál a környezettől, nem tudnám elviselni hogy kiszakadok teljesen a körülöttem lévő világból. Persze ezt is ki kellene próbálni konkrét véleményhez, de érdekesnek tűnik, és baromi sokat fog fejlődni ha lesz rá kereslet.
Egy csúcsprojektor árából veszel a családba mindenkinek egy ilyet, nincs veszekedés ki mit néz, akár le lehet ülni együtt is a kanapéra szinkronizált filmezésre, ha a gyerek elvonul vele akkor sem kell videohívással jelezni neki, mert a környezetét is közvetíti a cucc.
Még ott a kérdés hogy mennyire kényelmes 3 órás filmet egy ilyen szemüvegben nézni, persze lehet fekve is a plafont nézve.
PD F22
Screenline 2.35:1 270cm

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Jó a téma :smile32:

VR-ból az Oculus 1 -et próbáltam annó, kb. Super Mario...

Nemrég nyílt helyben egy VR barlang, lányomat vittem el, mint fiatal generációt biztosan lehengerli. Ki sem akartam próbálni, aztán meggyőzött a tulaj, hogy nézzek bele én is, jött a wow, hogy ez már ilyen szinten van :D. A Richie's plank experience volt az első próba, tériszonyosként lefőttem, izzadtam, hihetetlenül valósághű érzés és élmény volt, aztán jött egy zombis lövöldözős, ami egy metró aluljáróban játszódott (címére nem emlékszem), parádés grafika, fosatós rendesen. Kat VR-t nem próbáltam, de ki fogom legközelebb :D

Iszonyat sokat fejlődött nagyon rövid idő alatt a VR, ha ez az ütem megmarad és valamelyik nagy gyártó csinál ehhez egy komoly minőségű és térhangzású fülest, az nem csak a projektor, hanem a házimozi koporsójába az a bizonyos szög.

Ilyen volt a szemüveg, és a Kat Vr:
Csatolmányok
IMG_2019.jpg
IMG_2019.jpg (2.07 MiB) Megtekintve 1781 alkalommal
IMG_2018.jpg
IMG_2018.jpg (2.11 MiB) Megtekintve 1781 alkalommal
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Cseneles írta:
2023.06.08., csüt. 06:09
OFF: Most gondolj bele… ulsz a kis kanapedon a felesegeddel netan gyerekeiddel es berakod a kedvenc filmedet vagy amire epp kedvet kaptal. Fejedre huzod a VR sisakodat es fejforgatva egymasrol tudomast sem veve vegignezitek. Ennyi erovel jarhatnal vodorrel a fejeden is🤦

Persze minden ember mas, en elfogadom ha valakinek erre van szuksege, csak azt nem ertem ennek mi koze a vetitestechnikahoz?
Az emberek nem ülnek együtt a kanapén. Én a gyerekeimet naponta 10 percre látom, a legtöbb családban viszont a férj és feleség nem együtt néz filmet. Nem beszélve arról a nagyon-nagyon sok emberről, aki egyedül él (egyre többen). Ebből a szempontból ez az eszköz jól illeszkedik a mai társadalmi állapotokhoz. Nem mondom, hogy jó, csak azt, hogy 2024-ben simán elképzelhető, ami 20 éve még disztópia volt.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

-KP- írta:
2023.06.08., csüt. 00:28
Ijk írta:
2023.06.07., szer. 22:04
Szerintetek a Vision Pro kinyírhatja a projektorozást?
Bevallom a vetítés érzés ide vagy oda, ezzel vagy a jövőbeli cuccal remekül szimulálható lesz egy projektorozás, csak a mikro oled kijelző miatt sokkal jobb minőségben. Kontraszt, 3D, ANSI... egyik sem kompromisszumos.
Mi a helyzet velem, szemüvegviselővel?
Dioptriával kell rendelni, mint a napszemüveget. Azt nem mondták mennyit lehet és mennyivel lesz drágább.

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

BoRRoNeo írta:
2023.06.08., csüt. 00:21
Cseneles írta:
2023.06.07., szer. 22:37
Az emberek tobbsege szeret a foldon jarni es elni, nem pedig egy burokban.
Off. Az emberek imádnak burokban élni. Az egész internetes közösségi lét erről szól. Ezért nem működnek a párkapcsolatok és ezért ipari méretű az elmagányosodás. Magam is tapasztalom, szeretek remeteként élni és örülök ha nem kell találkoznom senkivel.
OFF: Most gondolj bele… ulsz a kis kanapedon a felesegeddel netan gyerekeiddel es berakod a kedvenc filmedet vagy amire epp kedvet kaptal. Fejedre huzod a VR sisakodat es fejforgatva egymasrol tudomast sem veve vegignezitek. Ennyi erovel jarhatnal vodorrel a fejeden is🤦

Persze minden ember mas, en elfogadom ha valakinek erre van szuksege, csak azt nem ertem ennek mi koze a vetitestechnikahoz?

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ijk írta:
2023.06.07., szer. 22:04
Szerintetek a Vision Pro kinyírhatja a projektorozást?
Bevallom a vetítés érzés ide vagy oda, ezzel vagy a jövőbeli cuccal remekül szimulálható lesz egy projektorozás, csak a mikro oled kijelző miatt sokkal jobb minőségben. Kontraszt, 3D, ANSI... egyik sem kompromisszumos.
Mi a helyzet velem, szemüvegviselővel?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Cseneles írta:
2023.06.07., szer. 22:37
Az emberek tobbsege szeret a foldon jarni es elni, nem pedig egy burokban.
Off. Az emberek imádnak burokban élni. Az egész internetes közösségi lét erről szól. Ezért nem működnek a párkapcsolatok és ezért ipari méretű az elmagányosodás. Magam is tapasztalom, szeretek remeteként élni és örülök ha nem kell találkoznom senkivel.

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

A VR ugyan olyan zsákutca es sohasem lesz elterjedt filmnezesre mint a 3D. Persze ez csak az en velemenyem! Az emberek tobbsege szeret a foldon jarni es elni, nem pedig egy burokban.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Ijk írta:
2023.06.07., szer. 22:04
Szerintetek a Vision Pro kinyírhatja a projektorozást?
Bevallom a vetítés érzés ide vagy oda, ezzel vagy a jövőbeli cuccal remekül szimulálható lesz egy projektorozás, csak a mikro oled kijelző miatt sokkal jobb minőségben. Kontraszt, 3D, ANSI... egyik sem kompromisszumos.
Nekem csak PSVR2 van itthon, de az nagyon-nagyon messze van a projektorozástól. Eleve ott a lencse, ami mondhatni elég közepes, sokat ront az élményen. Aztán ott a felbontás, ami a kétszer 4K esetén sem biztos, hogy elég lesz. A PSVR2 2x2K-ja nagyon kevés. És az egész nagyon digitális és nagyon fárasztó a használata még 2D esetén is.

De persze meg kell nézni a végleges eszközt és utána lehet nyilatkozni.

Avatar
Ijk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:58
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Ijk »

Szerintetek a Vision Pro kinyírhatja a projektorozást?
Bevallom a vetítés érzés ide vagy oda, ezzel vagy a jövőbeli cuccal remekül szimulálható lesz egy projektorozás, csak a mikro oled kijelző miatt sokkal jobb minőségben. Kontraszt, 3D, ANSI... egyik sem kompromisszumos.
PD F22
Screenline 2.35:1 270cm

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Azoknak a gepeknek amugy is kiemelkedo volt az ON/OFF kontraszt ertekuk…ha jol emlekszek Christie 9500:1, Barco 6500:1

Velemenyem szerint jo volt ez igy, a hiba ott lepett be a kepbe, hogy eroltettek a max fenyerot! Ezzel a kimagaslo kontraszt ertekkel 100nit mellett mar xsrd szintu fekete szintet lathattunk volna.

madVR Tone Mapping sokkal tobbet hoz mint az emlitett % majd egyszer probald ki egy olyan gepen ami lefedi 95% korul a DCI-P3 szinteret es tud 100nitet. Meg a vakok is latjak a javulast bar egy Freya plus gepben azert a jelfeldolgozas mar mondhatni egesz jo.

Olyan gepnel aminek a nativ kontrasztja 1500-2000:1 ott indokolt a dynamikus lezer vezerles bekapcsolas, vagy lampasnal a Dynablack de egy olyan vetitonel ahol jelen van ennek a 3-5 szorose, mondhatni mar nem ez az elsodleges szempont.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Cseneles írta:
2023.05.09., kedd 16:08
Dinamikus irisz vagy led vagy lezer vezetles mellett nincsen madVR tone mapping.
Akkor nem kell a MadVR tone mapping! Ezok a gépek magukban is tudnak UHD-t megjeleníteni, nem is rosszul, abszolúte nem látom indokoltnak, hogy MadVR-t használjon hozzájuk bárki. Főleg, ha a gépből a maximumot akarja kihozni (azaz nem pont azt akarja bizonyítani, hogy milyen szar egy projektor a LED falhoz képest). Egyszerűbben fogalmazva: a MadVR tone mapping hozzáad kb. 1%-ot a képminőséghez, de a használatához ki kell kapcsolni a DynaBlack-et, amin meg bukunk 40% képminőséget. Kinek éri ez meg?

A DynaBlack (a lézer fényforrás mellett) szerintem a legnagyobb előrelépés az elmúlt évtizedben DLP fronton. Ehhez képest a HDR, a 4K meg a széles színtér szerintem mind lényegtelen semmiségek (most nem fejtem ki miért gondolom ezt, de elég biztos vagyok mindhárom állításban).

A (korrekt) HDR vetítéshez szerintem "kötelező" a fényforrást szabályozni és ez nem csak projektorok esetén igaz. Pont ezért találták ki a Dolby Vision-t is, hogy bármelyik megjelenítő (mondjuk egy LCD tévé) is előre tudja, mikor veheti vissza a háttérvilágítást és hogy mikor kell "rákapcsolnia". Az említett 9500:1 a HDR-hez szükséges kontraszt apró töredéke. Ha valaki ennek tudatában kikapcsolja a dinamikus fényforrás-vezérlést egy projektoron és azután HDR-t vetít vele, az ... hogy is mondjam ... "nem optimális" megoldás.

Egy biztos: amint lesz időm végre lezárni ezt a LED dolgot, a következő "projekt" a LED-ek dinamikus vezérlése lesz, mivel ettől várom a legnagyobb képminőség-javulást (nyilván a sötétebb jelenetekben). Ezt annyira komolyan gondolom, hogy már nem is "gyúrok" a natív kontrasztra, nem látom indokoltnak, hogy fényerőt veszítsünk a kedvéért. Amióta láttam, hogy milyen képet jelent az a 2000:1 natív kontraszt, ami FOLYAMATOSAN ott van a vásznon (azaz ha a sötét jelenetekben is "annyi marad" a kontraszt a dinamikus vezérlésnek köszönhetően) ... hát ... azóta kicsit úgy érzem, hogy talán az a 2000:1 is "bőven" elég a "kellemes" mozizáshoz. Vagy talán még "sok" is.

Van itt egy (mindent maximumra nyitva) kb. 1600:1 kontrasztú, UHP lámpás DLP és annak is igen jó a képe. A fényesebb jelenetekben az ANSI kontraszt a legfontosabb paraméter, ez eddig sem volt kérdés, akkor a DLP jól működik. Viszont ahogy csökken a kép átlagos fényessége (egyre nagyobb felületek egyre sötétebbek a vásznon) úgy egyre inkább az on/off kontraszt "jön elő". De még ez is egész elfogadható mindaddig, amíg vannak a képben fényesebb részek, amik el tudják fedni a tényszerűen gyenge natív kontraszt hatását. Az igazi gond akkor van, amikor SEMMI nem világít a képen ... akkor viszont a dinamikus fényforrás-vezérlés szépen megoldja a problémát. Enélkül a sötét jelenetek messze nem néznek ki úgy, ahogy nézhetnének.
Cseneles írta:
2023.05.09., kedd 16:08
Ezek a szamok jok onmagukban, sot kiemelkedok! Csak a 180-200nit(52-58fl) mellett a fekete szint kb olyan volt mint egy alap benq gepe.
A következő kérdésem az lenne, hogy tényleg kell ennyi fényesség? Úgy értem ANNYIT nyer az ember a néhány fényes HDR képrészlet által, amennyit veszít a gyatra feketeszinten? Ha már kikapcsolja az ember a DínaBlack-et, akkor esetleg nem lenne jobb kompromisszum fele fényerőt nézni de fele feketeszinttel? Persze ez ízlés kérdése is, de én biztosan néznék inkább 16 footlambert-et jó feketével, mint 58-at tiszta szürke háttérrel.

Az SDR világban az Általad említett kontraszt értékek valóban kimagasló képminőséget eredményeztek, csak hát ugye ott kompresszálva volt a kép dinamikája, azaz szinte minden jelenetben a legfényesebb képpontok a maximum közelében világítottak. Ez jól elfedte a maradék szürkeséget ... de a világ megváltozott. Ma már a HDR-ben lehet, hogy 40 percig nincs 10% fényességnél világosabb képrészlet a vásznon, tehát a fényforrás vezérlése nélkül a lehetséges kontraszt 10%-át nézzük 40 percig. Szerintem ez nem jó megoldás...

GyP

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Disney/Lucasfilm is egy közel 360fokos ledfalat használ blue/green box helyett. Nagyon durva 36_1_5.gif . Az ILM (Disney+) dokumentumfilm utolsó részében esik szó róla. Még az öreg Lucas is csak somolygott...
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Lemmy9.1 írta:
2023.05.09., kedd 17:22
Az első plazmatévéhez ajándék Suzuki Swiftet adtak annó.
Ami 32”-es volt, 4:3-as, és még TV-tuner sem volt benne, egyszerű monitor volt. Ehhez képest ugyanannyi pénzért (ami ma jó ha a felét éri) két darab 85”-es tévét lehet kapni.

Nem tudom mennyivel lesz olcsóbb a Micro LED-fal a mostani áránál (cca 100 millió). Két-három éve jelent meg, még szinte demo állapotban van. Számomra a 2-3 millió Ft lenne a maximum megfizethető (most a vásznam és a vetítőm együtt volt 2 millió), szerintem nem elképzelhetetlen ez az árkategória. Nyilván nem holnap, de nem is arról beszélgettünk, hogy ki mit kér karácsonyra.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Az első plazmatévéhez ajándék Suzuki Swiftet adtak annó.
Szerintem!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”