Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Ha a panelek jelentősen fejlődtek, ezzel elismerik, hogy a korábbi szériák nem voltak tökéletesek, vagy a jó még jobb lett? 😅
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Cseneles írta:
2023.06.15., csüt. 12:14
Sony lezer projektor 12honapos hasznalat utani meres, gamma drift es degradacio. Annyi szoljon tollambol a mentsegere, h mint jartasabb szervizes tisztaban vagyok azzal ,hogy a gamma drift es a D65 elmaszasa nagyban fugg a feny ut elkoszolodasatol es a feny forras uzemido valtozasatol. Mivel a fenyforrasbol kilepo feny az ut elso harmadaban mar szetagazik es kulon 3 ut vezet a 3 xsrd panelig. Az utan a konponenseinek fenyatereszto kepessege befolyasolja az adott panel (R,G,B) fenyerejet.Az RGB egyuttfutas ennek mertekeben valtozik ami nagy valoszinuseggel fustmentes kornyezetben uzemeltetett gep eseten eredeti allapotra visszaallithato.

A degradacio mar mas kerdes, az maradando.


http://cine4home.de/drift-test-sony-sxr ... 6xRwHumsZ8#
Hi Szepi,

Yes, we are aware about those false accusations.

Our SXRD panels have evolved significantly and he’s trying to say the opposite, with no evidence basically.

We have a plan to meet him and discuss this topic in detail in the next 3 weeks.

If you or any of your customers who are worried about this want to, we can setup a call to share technical information under NDA.

I think that this is the best way to make them confident.

Anything else you need, let me know.


Thanks and best regards,
Nikos
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
qti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2005.04.07., csüt. 18:07
Értékelés: 34

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: qti »

Cseneles írta:
2023.06.15., csüt. 12:14
Sony lezer projektor 12honapos hasznalat utani meres, gamma drift es degradacio. ...


http://cine4home.de/drift-test-sony-sxr ... 6xRwHumsZ8#
Én úgy olvastam, hogy ezt a projektort nem használták az egy év alatt. Visszadobozolva várták ki az időt és mérték meg újra. Ha tényleg normálisan tárolták, akkor nem beszélhetünk elkoszolódásról. Nekem itt az a kérdésem,- amit a tesztelő is feltett - hogy meddig tart a romlás. Megállt vagy folytatódik? Ha használták volna, nagyobb lenne a "baj" vagy éppen ellenkezőleg?
Én hatalmas lutrinak tartom jelenleg az XW és VW Sony-kat is.
 

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Sony lezer projektor 12honapos hasznalat utani meres, gamma drift es degradacio. Annyi szoljon tollambol a mentsegere, h mint jartasabb szervizes tisztaban vagyok azzal ,hogy a gamma drift es a D65 elmaszasa nagyban fugg a feny ut elkoszolodasatol es a feny forras uzemido valtozasatol. Mivel a fenyforrasbol kilepo feny az ut elso harmadaban mar szetagazik es kulon 3 ut vezet a 3 xsrd panelig. Az utan a konponenseinek fenyatereszto kepessege befolyasolja az adott panel (R,G,B) fenyerejet.Az RGB egyuttfutas ennek mertekeben valtozik ami nagy valoszinuseggel fustmentes kornyezetben uzemeltetett gep eseten eredeti allapotra visszaallithato.

A degradacio mar mas kerdes, az maradando.


http://cine4home.de/drift-test-sony-sxr ... 6xRwHumsZ8#

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Morph »

Szuper!! Ha kitakarította a z1-t, arról is írj légyszi!
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

2 hónappal ezelőtt szembe jött velem egy Christie Mirage HD6K 3 chipes vetítő egy véletlen folytán.


Pár évvel fiatalabb, mint a meglévő roadster hd10k vetítőm, tud 3D-t (igaz nem annyira érdekel), Twin HDMI panellel szerelt… az óraszám jóval több benne, de most volt Christie szervizben, kapott új lámpákat, új optikai blokkot és a gyári specifikációkat teljes mértékben hozza. Legalábbis ez volt az eladó „meséje”


Rövid mérlegelés után aztán belevágtam és megvásároltam a gépet.
A meglepetések ezután jöttek… Természetesen a fent említett dolgokból szinte semmi sem volt igaz.
Homályos, inhomogén kép, életlen, foltos, beárnyékolt sarkok, 10 fL fényerő, aminek okozója 2 darab nagyon komolyan beégett lámpa volt…

Csalódottságomat jeleztem az eladónak, aki szintén értetlenül állt a dolgok előtt, mert mint kiderült, ő csak közvetítő volt az ügyletben… hosszas kálvária következett, ami végül szerencsésen megoldódott Cseneles kollégának köszönhetően.


Ha már így alakult a helyzet, megpróbáltuk kihozni az adott szituációból a legjobbat. Első körben Cseneles segítségével sikerült beállítani a fényútban levő tükör dőlésszögét, amivel megoldódott a „árnyékolt sarok” probléma. A tüköralagút pozícióját is „finomhangolni” kellett. Az objektív tartó szerkezetet is sikerült a segítségével úgy beállítani, hogy a kép teljes felületét ki lehetett élesíteni. (Boresight Alignment) Szerencse, hogy ezeknél a professzionális gépeknél erre is van lehetőség. Kapott 2 darab új, modern, 1.0 ívhosszú lámpát, amivel aztán már a fényerő is megjött. A Gyulaipali által készített tuning objektívvel 85%-ra zárt írisz mellett 28.1 fL-tel tudta megvetíteni a vásznamat, közel 4000:1 kontraszt mellett.


A Christie már ebben az állapotában is egész jó képet tudott, de biztos voltam benne, hogy a benne levő közel 7000 óra nem múlt el nyomtalanul… ezért megegyeztem Krisztiánnal, hogy amint ideje lesz, átesik egy alapos tisztításon a gép és kap egy „ansi tuningot”. Legalábbis megpróbálja kihozni belőle a legtöbbet.


A munkára pénteken került sor. Már reggel korán megbontotta a vetítőt és folyamatosan jöttek a képek a beavatkozásról. Amint sejteni lehetett, rengeteg por volt a készülékben. Mielőtt az optikai alkatrészekre került volna a sor, az összes belső felületet speciális, matt fekete festékkel kezelte. Festette, „hőkezelte”. Ez elvileg a szórt fény elnyeletésére szolgál. Eredeti állapotában az egész belső felépítése a gépnek világos.

IMG_6418.JPG
IMG_6418.JPG (481.7 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
IMG_6419.JPG
IMG_6419.JPG (651.07 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
IMG_6416.JPG
IMG_6416.JPG (527.01 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
IMG_6388.jpeg
IMG_6388.jpeg (779.86 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal


A komplett optikai út is ki lett tisztítva. A lencsék, a tükrök és a tüköralagút is. A tüköralagút Krisztián szerint kb 90%-os, majd előbb-utóbb cserére szorul… amivel további javulást lehet majd elérni.

IMG_6431.JPG
IMG_6431.JPG (520.63 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
IMG_6426.JPG
IMG_6426.JPG (557.01 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal


Az összerakás után ismételten beállította a tükröket, a tüköralagutat. Az eredményt dokumentálta. A kezdeti, nála mért 82.44 fL helyett aztán a takarítás után 94.8 fL-t mért a vásznon. A műszer pozíciója nem változott. Ez kb 15% fényerő növekedést jelent, ami azt gondolom, nem elhanyagolható és több, mint amit reméltem. A nagyobbik Christie HD10K gépemen sokkal kevesebbet hozott. Alig vártam, hogy hazahozzam és itthon is meg tudjam próbálni.

IMG_6432.JPG
IMG_6432.JPG (693.86 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal

Tegnap délután aztán eljött az idő és elfoglalta a pozícióját a gépteremben.
Első bekapcsolás és gyors D65 fehéregyensúly kalibrálás után a korábban mért 28.1 fL fényerő helyett 33.6 fL fényerő fogadott (85%-os írisz állás mellett). Ez több volt, mint amire számítottam. A fényerő többletet a kontraszt javára fordítva 20% kontraszt növekedést sikerült elérnem. (50% irisz állás és 28.5 fL fényerő mellett)

Nagyon impozánsak voltak a számok, végül mégis úgy döntöttem, hogy némileg kevesebb kontraszt, de több fényerő maradjon. Így futtattam le a 3Dlut-ot, ami szinte tökéletes eredményt hozott. (dE 1.2%).


A nagyobb meglepetés ezután ért. MadVR-t beállítottam, majd elindítottam a kedvenc teszt jeleneteimet. Az „ansi tuning” pozitív hatása egyből, szemmel láthatóan visszaköszönt a vászonról. Sajnos ezt mérni nem tudom, így csak a saját, illetve a feleségem szemére tudtam hagyatkozni. Mindegy volt, hogy milyen jelenetet indítottam, az eredmény lehengerlő. Avatar 2, Lucy, Passengers, Gucci, Monster Hunter, Valerian… csináltam néhány mobilos képet, de csak részben adja vissza azt, ami a vásznon van. de ez már csak ilyen. Minél több jelenetet indítottam, annál jobban szippantott befele. Hogy ez a feketére festés hatása, vagy a takarításé, vagy a kettő kombinációja, azt nem tudom megmondani, mert nem ez a szakterületem, de hogy a képen belüli kontraszt jobb lett, az tuti.



Egy hete vettem egy JVC Z1 gépet, (ami szintén Csenelesnél van most takarírtáson) amit az elmúlt egy hétben néztem itthon. Azt gondoltam, trónfosztás lesz… félig meddig ipari kialakítás, 45 kg, hatalmas géptest, natív 4K, 35.000€-os gép (2017-es új ár), szuper tesztek, illetve felhasználói leírások az AVS-en, NZ9 nívó, stb… (NZ9-et láttam kint Ausztriában, azzal együtt lehetne élni hosszú távon is, igaz megvannak ott is a gyengeségek, de mindegy melyiket nézzük, mindenhol megvannak a kompromisszumok, amiket meg kell kötni.. kinek melyiket, egyéni preferenciák alapján)

https://streamaudio.hu/jvc-dla-z1-3d-na ... -projektor

IMG_6304.jpeg
IMG_6304.jpeg (716.57 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
JVC Z1 vs Projection Design F22



Azt kell mondanom, hogy a Christie képét nézve egyedül talán a felbontás, ami kicsit hiányzik a JVC-vel összevetve. Meg talán a nagyon sötét esti jelenetekben van előnye. Minden másban a 3 chipes DLP köröket ver rá. Ha a feleségem szavaival élek:

„a Christie képe sokkal dinamikusabb, élesebb, rajzosabb. Nem tudom jobban megfogalmazni, sokkal impozánsabb, mint amit a JVC-től láttunk”


(Az összehasonlítás nem teljesen fair, mert Csenelesnél igaz megvolt a JVC-vel a 29 fL fényerő, de csak Dune volt a forrás, míg itthon a JVC 20 fL körül vetített, de legalább a forrás ugyanaz volt, mint a Christie esetében.)

Ezért is döntöttem úgy, hogy kitakaríttatom a Z1-et, és adok neki még egy esélyt. De a tegnapi tapasztalatok alapján nincsenek nagy reményeim…



Így most már mindkét nálam levő Christie vetítő szuper állapotnak örvend. A HD10K-ban mondjuk sokkal több a potenciál. Nagyobb színteret tud és több a rendelkezésre álló fényerő, amit a kontrasztra lehet fordítani. Hogy miért döntöttem a HD6K mellett? Kisebb fogyasztás, némileg kevesebb hőtermelés, halkabb hűtés és a rendelkezésre álló modern lámpák. Talán ez billentette el a mérleg nyelvét. A vágyam egy Barco Hodr, vagy egy Christie 4K RGB lenne…Jelenleg a Hodr-ra van nagyobb esély, de erre még azért várnom kell. 1-2 évet biztosan. Addig viszont a Christie szépen ki fog szolgálni.



És akkor itt még egy feljegyzés Csenelessel kapcsolatban… mindenkinek bátran ajánlom. Nagyon profi, nagyon alapos és maximalista. Egy percig nem éreztem, hogy bármi történhet a kezei között, pedig írt, hogy most kezdhetek izgulni, mikor a tüköralagúthoz ért… 😊
Az eredmény magáért beszél. A HD10K-t is rendbe tette, most a mirage Christie-t is és a JVC sem kerüli el a sorsát. És nem csak felületi, eseti kezelést végez, hanem tényleg az utolsó alkatrészig kigombolja a gépet, amennyiben szükséges. Mindezt profin, magabiztosan teszi. Nagy köszönet!
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Ez egyértelmű.
Ha egy projektor 7FL fényerőre képes egy kis vászonnal, akkor valami gond van.
Az már annyira kevés, hogy szinte csak pislákol...

Mindenképpen érdemes Batyóhoz, vagy Krisztiánhoz elküldeni, mert nem tudja azt nyújtani, amit valóban tud.
Mást nem tudok kis hazánkban, de mindkettő profi módon ki tudja tisztítani.

Persze ez nem kevés pénz.
El kell küldeni és visszaküldeni, kifizetni a tisztítást, majd utána bekalibráltatni.
Viszont megéri!
:tutiok:

Avatar
Vhiktor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2019.08.12., hétf. 09:24
Értékelés: 101
Kapcsolat:

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Vhiktor »

Úgy alakult, hogy hozzám került egy JVC X500R projektor, elég elhanyagolt állapotban. Esztétikailag tökéletes állapotban volt, de takarítva valószínűleg soha nem volt még és állítólag még a gyári lámpa volt benne kérdéses óraszámmal.

Amikor hozzám került 120 colos 1.0 gain-es vásznon mérve High lámpa módban, teljesen nyitott írisszel valamivel 7 fl alatt volt a maximális fényereje D65-re kalibráltan. Számomra nem volt kérdés, hogy egy alapos takarítás és lámpacsere kell azonnal a projektornak.

Azonnal elküldtem Krisztiánnak a projektort.

A projektor belseje borzasztóan poros volt, alapos takarítás és lámpacsere után, miután újra visszakaptam a projektort egy gyors kalibrálást végeztem rajta (gamma droop korrigálása JVC saját szoftverével majd pedig szabvány szerinti színhelyesre kalibrálás után) újra megmértem mire képes a gép. Ugyanazon a vásznon mérve High lámpa módban teljesen nyitott írisszel 25 fl lett kalibráltan a végeredmény, ami hatalmas javulás, jóval több mint amire számítottam.

Krisztián nagyon alapos, profi munkát végzett, amit ezúttal is köszönök Neki, bátran ajánlom mindenkinek.

Csatoltam pár képet a takarítás elötti és utáni állapotról
Csatolmányok
345161842_630311042479633_1350970293043952870_n.jpg
345161842_630311042479633_1350970293043952870_n.jpg (211.97 KiB) Megtekintve 1838 alkalommal
344800723_6610165112347352_2808065772420367221_n.jpg
344800723_6610165112347352_2808065772420367221_n.jpg (240.47 KiB) Megtekintve 1838 alkalommal
348357946_6240911022668253_7483810410189990007_n.jpg
348357946_6240911022668253_7483810410189990007_n.jpg (213.7 KiB) Megtekintve 1838 alkalommal
348357076_213004491585149_2539912924941966931_n.jpg
348357076_213004491585149_2539912924941966931_n.jpg (344.52 KiB) Megtekintve 1838 alkalommal
348357819_548188463946659_6022195045610935710_n.jpg
348357819_548188463946659_6022195045610935710_n.jpg (412.79 KiB) Megtekintve 1838 alkalommal
ISF minősített Professzionális kalibrálás
Projektor,TV,monitor kalibrálás,professzionális eszközökkel,10 év tapasztalat
  • SDR,HDR,Dolby Vision,3D
  • Klein K10A
  • Spectrophotometer+Colorimeter
  • Bit perfect minta generátor(YUV,RGB,10bit)
tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas
youtube.com/@tokeleteskep

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 73

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Turbo »

gyulaipal írta:
2022.12.09., pén. 20:46

A (gyárilag) LED-es (és persze "komoly") DLP gépek (pl. FL32) láthatóan kevésbé szivárványoznak, mint a kereskedelmi mozikban a 3 chip-es DLP gépek. Ha azokon nem zavar a szivárvány, akkor ezeken sem fog. Ez különösen Graphics módban igaz pl. az FL32-re, ekkor még az űrsétás jelenetekben sem látom, pedig pontosan tudom hogyan kell meglátni már egy minimális szivárványozást is. Az UHP fényforrású 3 chip-es DLP is tipikusan jobban szivárványozik mint egy ilyen LED-es gép, de persze ez attól is függ, hogy milyen szűrők vannak a fény útjában. Az biztos, hogy az UHP lámpa sokkal több zöldet termel, mint vöröset (és 3 chip-es gépben a VIDI lámpavezérlés sem lehetséges) ezért ha az alapszíneket a DMD-k hozzák egyensúlyba, akkor az idő jelentős részében a zöld DMD mikrotükrei nem fognak nyitni, a másik két DMD tükrei igen, tehát az idő egy jelentős részében magenta szín lesz a vásznon (fehér helyett). Ez nagyon is látható szivárványt okoz, csak a "színes csíkok" másodlagos alapszínekből állnak ... de ez ugyanúgy látszik, ha tudjuk mit kell nézni.

Nézz meg valahol egy ilyen LED-es gépet ha van rá lehetőséged, mert aki eddig csak UHP-s (színkerekes) DLP-t látott, az nagyon meg tud lepődni ezek láttán ... gondolom egy próbát megér a dolog.

GyP
Kedves Pali, szeretném megköszönni ezt a hozzászólást. Én rendkívül szivárvány látó vagyok, de olyan szinten, hogy megfájdul tőle a fejem és ha egyszer meglátom, onnantól önkéntelenül csak azt figyelem. Eddig nem értettem, hogy amikor moziba megyek, miért látok folyton szivárványt a 3 csipes DLP mozigében. Amikor ezt mondtam másnak, hülyének néztek, mondván nem látnak semmi ilyesmit. A végén elhittem, hogy tényleg csak oda képzelem. Anno 2015 körül, mikor bemutatták a Sim2 Nero 3-at, ott voltam a bemutatón és mindenki el volt ájulva és meg csak azt éreztem, hogy kifolyik a szemem a szivárványtól.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Aki akarta az értette a lényegi részét, a többi por és hamu.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

phyton71 írta:
2023.06.09., pén. 15:45
Igen, tulajdonképpen 3 alomból. :D
Arra értettem, hogy van összetartás nálunk, itt nincs olyan, hogy valaki pl bajba kerül és nincs segítség a család oldaláról, minden téren.
Konditerem a mostani asszony fiáé, és mivel nagyon sportos a család, versenyszinten is vannak néhányan, így adott volt, hogy mindenki megy.
Nyaralás szintén családi buli általában, természetesen attól függetlenül lehet egyéni is.
Nem egy átlagos család vagyunk, az biztos.

Ja igen, a világ pusztulását a közöny ill empátia hiánya fogja okozni, ha nem injektáljuk tovább az utódokba.
OK, akkor ez nem egy átlagos család és én nem vagyok benne biztos, hogy ez a tuti és ez a jó. Neked igen.
A közöny és az empátia hiánya pedig szintén nem ettől függ.
Vannak nagy "csáládok" errefelé, de nem nagyon tetszenek! :D
Gondolom arrafelé is...

Szerintem a pozitív gondolkodás az, ami számít, mert a magyar csak sopánkodni tud és semmi sem jó neki.
Ezekben az új dolgokban is a mértéket kell tudni megtalálni és örülni neki.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Igen, tulajdonképpen 3 alomból. :D
Arra értettem, hogy van összetartás nálunk, itt nincs olyan, hogy valaki pl bajba kerül és nincs segítség a család oldaláról, minden téren.
Konditerem a mostani asszony fiáé, és mivel nagyon sportos a család, versenyszinten is vannak néhányan, így adott volt, hogy mindenki megy.
Nyaralás szintén családi buli általában, természetesen attól függetlenül lehet egyéni is.
Nem egy átlagos család vagyunk, az biztos.

Ja igen, a világ pusztulását a közöny ill empátia hiánya fogja okozni, ha nem injektáljuk tovább az utódokba.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ez valóban igaz, nyaralni csak hárman. Anyja alkalmazkodjon a pihenésemkor bárkihez. :D

Viszont árnyalja a képet, hogy phytonnak úgy tudom 6 gyereke van. :smile54:
Szerintem!

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

phyton71 írta:
2023.06.08., csüt. 19:39
Ilyen fogyatékos egy világot!

Családi összejövetelek alkalmával 20-an szoktunk lenni, nyaralni most 13-an megyünk, konditerembe 7-8 an járunk egyszerre a családdal, na ezt überelni lehetetlen.
Komolyan mondom, haladunk a saját kipusztulásunk felé, nincs itt semmi haladás, inkább egy elkorcsosult valamifelé haladunk.
Próbálom helyre tenni a leírtakat.
Nem értem. Ez miért jelenti a világ pusztulását?
Egy átlag család, ha 13-an mennének el nyaralni, vagy 8-an kondiba - két alkalom után szétesne. :)

De nekem tök elég a szűk család, ami három fő. Totál nem vágyok arra, hogy még 10 családtaggal együtt nyaraljak.
A kondi hasonló - elképzeltem jönne anyósom. Háááát....
:D

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 77
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

GyP-val is (sztem) együtt örülünk, mert ezek a kütyük hamarosan kiszorítják "nyugaton" a jelenlegi csúcs projikat, így a közeljövőben hozzájuthatunk "jóárosítva" ... ;peace;
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

thxfan írta:
2023.06.08., csüt. 13:17

Filmre is jók már ezek, számomra pl. ez is érdekes, hogy konkrétan szereplő leszel benne:
https://www.youtube.com/watch?v=kGMPzYqUSzw

Vagy így filmezni bárhol :D :
https://www.youtube.com/watch?v=CrJnzLpvtvA
Érdekesek, megnéztem a Vision Pro-sat is.

Ahogy a srác feje mozgott a VR szemüvegben nekem kicsit hányingerem lesz. Én sosem bírtam a körhintát sem...

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

phyton71 írta:
2023.06.08., csüt. 19:39
Ilyen fogyatékos egy világot!

Családi összejövetelek alkalmával 20-an szoktunk lenni, nyaralni most 13-an megyünk, konditerembe 7-8 an járunk egyszerre a családdal, na ezt überelni lehetetlen.
Komolyan mondom, haladunk a saját kipusztulásunk felé, nincs itt semmi haladás, inkább egy elkorcsosult valamifelé haladunk.
Ajánlom a Surrogates c. filmet.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Ilyen fogyatékos egy világot!

Családi összejövetelek alkalmával 20-an szoktunk lenni, nyaralni most 13-an megyünk, konditerembe 7-8 an járunk egyszerre a családdal, na ezt überelni lehetetlen.
Komolyan mondom, haladunk a saját kipusztulásunk felé, nincs itt semmi haladás, inkább egy elkorcsosult valamifelé haladunk.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Ja és itt lesz nemsokára all in one ban, mac book pro 13 a szemüvegbe építve, szóval félelmetes hol tart ez a technika:
https://www.youtube.com/watch?v=TX9qSaGXFyg
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Lemmy9.1 írta:
2023.06.08., csüt. 11:13
Tényleg egy ilyen "kecses" szemüvegben akartok létezni órákig?
A kukoricát vagy a párotok kezét megtaláljátok majd? Lehet, hogy veszi a kamera a feleséged, és rá sem kell közvetlen nézni.

Atyaég.
Ne magunkból vén csuszókból induljunk ki, nem is mi vagyunk a fő csapás, kétlem, hogy bármelyik itteni mozis gyereke moziszobát, vagy komoly rendszert épít majd.

Virtuális nasi, popcorn és üdítő is van, nem hizlal :D
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

TSanyi írta:
2023.06.08., csüt. 08:32
Szerintem a játék az más! Ott biztos jobb is tudsz forogni, stb.Nem hiszem hogy mindenki bírja, ez még durvább lehet mint a 3D. Én autó szimulátoron próbáltam, de le is vettem, nekem az nem jött be. Biztos fejlődni fog vagy fejlődött ahhoz képest amit én próbáltam. Egy érdekes mellékút szerintem.
Filmre is jók már ezek, számomra pl. ez is érdekes, hogy konkrétan szereplő leszel benne:
https://www.youtube.com/watch?v=kGMPzYqUSzw

Vagy így filmezni bárhol :D :
https://www.youtube.com/watch?v=CrJnzLpvtvA
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Ijk írta:
2023.06.08., csüt. 08:28
Számomra azért nagy dobás mert egyrészt nagyfelbontású OLED panel került bele, másik és fontosabb hogy kamerákkal szerelt, nem zárja ki a környezetet. Az igazi persze egy transzparens, széles szemüveg lenne, talán az is eljön, de a VR nekem eddig azért volt kizárva mert teljesen szeparál a környezettől, nem tudnám elviselni hogy kiszakadok teljesen a körülöttem lévő világból. Persze ezt is ki kellene próbálni konkrét véleményhez, de érdekesnek tűnik, és baromi sokat fog fejlődni ha lesz rá kereslet.
Egy csúcsprojektor árából veszel a családba mindenkinek egy ilyet, nincs veszekedés ki mit néz, akár le lehet ülni együtt is a kanapéra szinkronizált filmezésre, ha a gyerek elvonul vele akkor sem kell videohívással jelezni neki, mert a környezetét is közvetíti a cucc.
Még ott a kérdés hogy mennyire kényelmes 3 órás filmet egy ilyen szemüvegben nézni, persze lehet fekve is a plafont nézve.
Egyre több gyártó fejleszti, van választék bőven, egyre könnyebbek és kisebbek és olcsóbbak lesznek. Úgy gondolom árban sem vészes, pláne ha egy komplett belépő házi-mozi rendszerhez nézzük, csúcsmozihoz képest meg aprópénz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára thxfan 2023.06.08., csüt. 13:28-kor.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Tényleg egy ilyen "kecses" szemüvegben akartok létezni órákig?
A kukoricát vagy a párotok kezét megtaláljátok majd? Lehet, hogy veszi a kamera a feleséged, és rá sem kell közvetlen nézni.

Atyaég.
Szerintem!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Szerintem a játék az más! Ott biztos jobb is tudsz forogni, stb.Nem hiszem hogy mindenki bírja, ez még durvább lehet mint a 3D. Én autó szimulátoron próbáltam, de le is vettem, nekem az nem jött be. Biztos fejlődni fog vagy fejlődött ahhoz képest amit én próbáltam. Egy érdekes mellékút szerintem.

Avatar
Ijk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:58
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Ijk »

Számomra azért nagy dobás mert egyrészt nagyfelbontású OLED panel került bele, másik és fontosabb hogy kamerákkal szerelt, nem zárja ki a környezetet. Az igazi persze egy transzparens, széles szemüveg lenne, talán az is eljön, de a VR nekem eddig azért volt kizárva mert teljesen szeparál a környezettől, nem tudnám elviselni hogy kiszakadok teljesen a körülöttem lévő világból. Persze ezt is ki kellene próbálni konkrét véleményhez, de érdekesnek tűnik, és baromi sokat fog fejlődni ha lesz rá kereslet.
Egy csúcsprojektor árából veszel a családba mindenkinek egy ilyet, nincs veszekedés ki mit néz, akár le lehet ülni együtt is a kanapéra szinkronizált filmezésre, ha a gyerek elvonul vele akkor sem kell videohívással jelezni neki, mert a környezetét is közvetíti a cucc.
Még ott a kérdés hogy mennyire kényelmes 3 órás filmet egy ilyen szemüvegben nézni, persze lehet fekve is a plafont nézve.
PD F22
Screenline 2.35:1 270cm

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”