Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi , nemtudom volt-e mar de most jott ki magyarul az Extant scifi sorozat Halle Berry-val. Szerintem egesz jo, van benne MI, UFO. Ketto evados.


youtu.be/vH7UAP80TWw
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

fapaci írta:
2023.06.12., hétf. 08:43
Tctronic írta:
2023.06.11., vas. 21:25
SILO, első két rész ok. a 3.-tól már fura dolgok történnek...
... aztán már fura dolgok sem történnek, csak az örökké haragos főszereplő rója mániákusan a szinteket, saját hivatalát semmibe sem véve. Az ő karakterét nagybaltával, a többi szereplőét semmivel sem szabták az alkotók. Cselekményből, gondolatból sem sok akad, inkább csak egyfajta hangulatot kapunk a Silóról, bár az ott élők mindennapjaiba sem kapunk betekintést, csak annyit látunk, hogy mindenki megy valahova. Az első két rész történései utáni üresjárat végén az utolsó részben biztosan kiderül majd valami titok, de azt már nem nézem meg, az ötödiknél feladtam.
Add fel a feladást. Amit írsz tényleg belengi az egészet, ezt így kell elfogadni. Ha megszólítanál egy éppen valahova menőt nem tudna megszólalni, mert nem írt senki számára szöveget. Ami kiemelten karcolt engem az a temetés jelenete: félmaréknyian tették vagy tehették tiszteletüket szemben a 10 ezres létezéssel. Egy odavetett magyarázatot azért el tudtam volna viselni, hogy a történet szerint miért annyira látványosan sovány az a jelenet. Egy vezető elbúcsúztatásának grandiózusnak illene lennie, ennek itt pont az ellentétét sikerült érzékeltetni. Az első részekben is zavart ugyanez. A Csernobil sorozatnál is ugyancsak a környezet, mint mellékszereplők kidolgozottságának a hiánya volt a gyenge pont, hiába voltak nézhetők a főkarakterek, a két csoport között érezhető kontrasztot hagytak a készítők. Majdnem mint egy s(n)ittből felépített ház, kár ezekért, még csak számottevő spórolással sem tudnám magyarázni.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Tctronic írta:
2023.06.11., vas. 21:25
SILO, első két rész ok. a 3.-tól már fura dolgok történnek. Generátor működése: "...innen jön a gőz de nem tudjuk honnan" Áááá , több mint 100 éve nem érdekelt senkit? :D 30 perces gőzturbina lapátok javítása sarokcsiszolóval, szemre kiegyensúlyozás :D Lapát csere: sugár irányba kihúzható és nem repül ki. Ja tartalék alkatrész mindenből, mifene turbina lapátból is. Vagy itt gyártják a 98. szinten. Na mindegy, tudom ez csak egy film de az ilyenek nálam megölik a sztorit.
Azokat a szikrákat inkább láttam flexelési szikráknak, de nem értek hozzá. Tény, hogy össze volt csapva az a jelenetsor. A feszített tempót volt hivatott bemutatni, de ez nem kötelez arra, hogy átcsússzon röhejbe. Már múltkor sem volt túl erős a "bemegyek a gépszörny gyomrába keményen és odaverek látszólagos szakértelemmel kettőt". A tartalék nem tartalék volt, hanem leeresztették a meglévőt. Nem figyelsz, uram? A sugárirány problematikáját én csavarral oldottam fel, azzal volt rögzítve ugyanis a történet szerint. Hogy ez a gyakorlatban bírná-e a folyamatos centrifugális hatást az kétséges persze. Nem a műszaki érzékkel bíró nézőkre történt a kalibráció, maradjunk ennyiben.

Rebecca Fergusson arcberendezése az a fajta klasszikusan hitvány, akire egy PEZ-adagolót sem bíznál, emiatt is kiválóan hozza a nehezen beilleszkedő, leginkább csak periférián létezni tudó és akaró, jelentéktelennek született, mégis a maga világában felkapaszkodott nő figuráját (ami odafent senkit nem érdekel, bőven a nulláról kell kezdenie). A szemei, tekintete mégis eladják. Menet közben kibontakoznak a szimpátiát keltő személyiségjegyek, szépen fokozatosan tudsz azonosulni vele. A céljai jók és előremutatóak, még ha ez törvényszerűen rögös utat is jelent, összecseng a karaktere küldetésével a külseje, kisugárzása, ez a szinkronicitás sem fedi fel magát az elején.

A nem érdekelt senkiten én is fennakadtam, de nem úgy, ahogy te. Ne felejtsd el, hogy itt egy miniuniverzum ábrázolásával állunk szemben első sorban. A lenti végek, átmenet siló és nem siló közt, a kinti rejtélyek és megfoghatatlanságok is színfestői ennek a bemutatásnak. Amellett nem is tudnak kimenni csak úgy, illetve hát akik kimennek azok one way ticketet kapnak jutalmul valamely gaztettükért vagy annak beállítottért. Ezen felül nincs érdembeni technikájuk sem vizsgálódásra, találgatnak csak, ahogy az csillagok esetében is. Mindez ugyanúgy összecseng az ősember ébredező fantáziálgatásával az éjszakai égboltot nézve, ahogy a mai ember korlátain túl való elmélkedésével is. Nekik ezek a határaik (most még).
Kiemelten lényeges az eszközpark, hiszen nincs előállításra lehetőség. A ruhák itt is túl újak, az élére vasalt seriffjelmez egyszerűen nem létezhetne ebben az állapotában.

From - dara lett a vége, mi más. Nekem kicsit sok volt az I promise, meg az odalépős keménykedések a maguk kemény szövegeivel, ezeket leszámítva imádok abban a világban létezni, ki is tartok a II. éved végéig, I promise. Egy harmadik is jöhet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tctronic írta:
2023.06.11., vas. 21:25
SILO, első két rész ok. a 3.-tól már fura dolgok történnek...
... aztán már fura dolgok sem történnek, csak az örökké haragos főszereplő rója mániákusan a szinteket, saját hivatalát semmibe sem véve. Az ő karakterét nagybaltával, a többi szereplőét semmivel sem szabták az alkotók. Cselekményből, gondolatból sem sok akad, inkább csak egyfajta hangulatot kapunk a Silóról, bár az ott élők mindennapjaiba sem kapunk betekintést, csak annyit látunk, hogy mindenki megy valahova. Az első két rész történései utáni üresjárat végén az utolsó részben biztosan kiderül majd valami titok, de azt már nem nézem meg, az ötödiknél feladtam.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tctronic írta:
2023.06.11., vas. 21:25
SILO, első két rész ok. a 3.-tól már fura dolgok történnek. Generátor működése: "...innen jön a gőz de nem tudjuk honnan" Áááá , több mint 100 éve nem érdekelt senkit? :D 30 perces gőzturbina lapátok javítása sarokcsiszolóval, szemre kiegyensúlyozás :D Lapát csere: sugár irányba kihúzható és nem repül ki. Ja tartalék alkatrész mindenből, mifene turbina lapátból is. Vagy itt gyártják a 98. szinten. Na mindegy, tudom ez csak egy film de az ilyenek nálam megölik a sztorit.
Ugye van egy olyan joker, hogy sok-sok éve (még a főszereplők megszületése előtt) volt a silóban egy nagy forradalom/felbolydulás vagy mi, ami során rengeteg információ elveszett, és ami maradt, azok a "relikviák", amik birtoklása engedélyhez kötött. Egy csomó mindent nem tudnak, a történelmük is kb nulla, és még a csillagokat sem értik, amit a felsző szinti kilátóban látnak.
A gőzturbina-lapát javítása: de jó, hogy ilyeneket észreveszel, szerintem kb. 1%-ot zavar ez a dramaturgiai fogás, és ha nagyon kellene, tuti meg tudnák magyarázni.
Még nem láttam az utolsó részt, de nekem eddig ez az év sci-fije (ami nem is igazi sci-fi, ha jól belegondolunk, csak a szituáció olyan sci-fis).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

SILO, első két rész ok. a 3.-tól már fura dolgok történnek. Generátor működése: "...innen jön a gőz de nem tudjuk honnan" Áááá , több mint 100 éve nem érdekelt senkit? :D 30 perces gőzturbina lapátok javítása sarokcsiszolóval, szemre kiegyensúlyozás :D Lapát csere: sugár irányba kihúzható és nem repül ki. Ja tartalék alkatrész mindenből, mifene turbina lapátból is. Vagy itt gyártják a 98. szinten. Na mindegy, tudom ez csak egy film de az ilyenek nálam megölik a sztorit.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Ebri »

Kiemelkedő francia vigjáték nálam az utóbbi évekből A beszéd.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Ha már Schwarzenegger...

Talán a legjobb alakítása és szóba se hozta senki.
Maggie-295949527-large.jpg
Maggie-295949527-large.jpg (312.66 KiB) Megtekintve 1501 alkalommal

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

DeLorean írta:
2023.06.09., pén. 14:02
kargidje írta:
2023.06.09., pén. 13:34
Az ominózus svéd filmről meg úgy beszélnek itt és írják le, hogy nem is látták, csak a címe alapján egy alpári szennynek gondolják, amiben a címadó szó körül forog minden. Holott baromira nem, sőt, ha megnéznék, szerintem bejönne nekik, neked. :rolleyes:
Basszus!
Ehhez nincs felirat.

Svéd nyelven nézted/hallgattad?
Az azért elég húzós lesz nekem - a "Ja" és a "Nej" megy!
Többet nem tudok...
sad.gif
Szerintem van felirat:
Felirat.jpg
Felirat.jpg (289.64 KiB) Megtekintve 1500 alkalommal

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

kargidje írta:
2023.06.09., pén. 13:34
Az ominózus svéd filmről meg úgy beszélnek itt és írják le, hogy nem is látták, csak a címe alapján egy alpári szennynek gondolják, amiben a címadó szó körül forog minden. Holott baromira nem, sőt, ha megnéznék, szerintem bejönne nekik, neked. :rolleyes:
Basszus!
Ehhez nincs felirat.

Svéd nyelven nézted/hallgattad?
Az azért elég húzós lesz nekem - a "Ja" és a "Nej" megy!
Többet nem tudok...
sad.gif

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

kargidje írta:
2023.06.09., pén. 13:34
Eleve azt mondtam, az elmúlt 2-5-10év amcsi, francia ...stb vígjátékok számomra nézhetetlenek, mivel szinte kizárólag erre építenek:
irreálisan hülye, béna, szerencsétlen, barom ... és hasonló a felnőtt főszereplő.
Nekem ez szenvedés, nem szórakozás, ráadásul már baromi unalmas ezzel szembesülni állandóan.

Az ominózus svéd filmről meg úgy beszélnek itt és írják le, hogy nem is látták, csak a címe alapján egy alpári szennynek gondolják, amiben a címadó szó körül forog minden. Holott baromira nem, sőt, ha megnéznék, szerintem bejönne nekik, neked. :rolleyes:
Nekem a FUBAR sem volt szenny, de még tudnék 20-at említeni.
Nekem 9 pont a 10-ből.
Semmi irreálisan hülye barom nincs benne. Csak szórakoztató.

Valóban nem láttam a svéd filmet, de valahogy nem vesz rá a lélek, hogy megnézzem.
Lehet ez a top vígjáték az elmúlt 10 évben, de egyszerűen - szerencsére - van más.
Mondjuk a skandináv nyögvenyelős, nyomozós sorozatok bejönnek.

Na kikölcsönzöm! Írok róla!
:tutiok:

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

DeLorean írta:
2023.06.09., pén. 12:46
kargidje írta:
2023.06.08., csüt. 18:34
Első kettő pont amit nem bírok: (túl)játsszák a szerencsétlent, bénát, irreálisan balf.szok felnőtt emberek, én ezen nem tudok szórakozni. Pont ilyen a Másnaposok is.
A 3. tévében volt jó pár hónapja, nem fogott meg, nem néztem 5-10percnél tovább.

Maradok ama másik, hihetőbb, hétköznapi vonalnál.
Na most ha szereted a tökfőzeléket, hiába mondod nekem, hogy az jó és te azt eszed minden nap, akkor sem fogom megenni.
Te ezektől elkanyarodtál, svéd, koreai és hasonló filmeket, sorozatokat szeretsz, mert az amcsi az agyhalott és szar.
5 perc után kikapcsolod...

Ilyen esetben mit lehet mondani?
Eleve azt mondtam, az elmúlt 2-5-10év amcsi, francia ...stb vígjátékok számomra nézhetetlenek, mivel szinte kizárólag erre építenek:
irreálisan hülye, béna, szerencsétlen, barom ... és hasonló a felnőtt főszereplő.
Nekem ez szenvedés, nem szórakozás, ráadásul már baromi unalmas ezzel szembesülni állandóan.

Az ominózus svéd filmről meg úgy beszélnek itt és írják le, hogy nem is látták, csak a címe alapján egy alpári szennynek gondolják, amiben a címadó szó körül forog minden. Holott baromira nem, sőt, ha megnéznék, szerintem bejönne nekik, neked. :rolleyes:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

kargidje írta:
2023.06.08., csüt. 18:34
Első kettő pont amit nem bírok: (túl)játsszák a szerencsétlent, bénát, irreálisan balf.szok felnőtt emberek, én ezen nem tudok szórakozni. Pont ilyen a Másnaposok is.
A 3. tévében volt jó pár hónapja, nem fogott meg, nem néztem 5-10percnél tovább.

Maradok ama másik, hihetőbb, hétköznapi vonalnál.
Na most ha szereted a tökfőzeléket, hiába mondod nekem, hogy az jó és te azt eszed minden nap, akkor sem fogom megenni.
Te ezektől elkanyarodtál, svéd, koreai és hasonló filmeket, sorozatokat szeretsz, mert az amcsi az agyhalott és szar.
5 perc után kikapcsolod...

Ilyen esetben mit lehet mondani?

A francia vígjátékok bár nem maiak - le vagyok maradva - de teljesen jók. Nekem.
Az Életrevalók talán minden idők egyik legjobb filmje is, miközben vicces és szórakoztató.
De a Finánc a pácban és több Dany Boon filmen én halálra röhögöm magam.
Ilyen a RAID is.
nekem ezek 10 pontosak!

A spanyol sorozatok és filmek is néha hoznak újat, miközben viccesek és szórakoztatóak.

A németeknél nincs humor (lehet van, de nem ismerem azokat), de jó, hogy csinálnak olyat, mint a Dark.

Az amcsi vígjátékok pedig elmentek egy szar irányba, én nagyon szerettem az Adam Sandler féle vígjátékokat is, mint az 50 első randi, vagy a Ki nevel a végén, Férj és Férj, Kavarás és még sok.
Sajnos most a The Boys féle őrültésgek a menők. Azt is megnézem és még tetszik is, de rengeteg olyan, ami kuka.

A világ mindig változik és sajnos a trendeket is követik a film/sorozat készítők.
Most is érthetetlen egy ... rész a Last of Us sorozatban.Mijafaxnak? Nekem felháborító.

De nekem vicces és szórakoztató, valamint szeretem nagy vásznon nézni a Wonder Woman, Hangya, Transformers, Halálos Iramban, Shazam és hasonló neked agyatlan filmeket. Engem szórakoztat mindegyik.
Mindegyikbe tesznek vagy vicces figutát, vagy humort és egész jól adagolják általában a dolgokat.
De egy

Ilyenek a sorozatok is, ahol nem akarnak valami nagyon agyatlan dolgot csinálni. Loki, Sólyomszem, Moon Knight és més sok más. Ezek is viccesek, kicsit persze gyerekesek, de nem szenvedősek.

Nekem rengeteg olyan van, amit tudok nézni, szórakoztat, akár a moziszobában is popcorn és kóla mellett szuper.
Nekem ez jön be. Várom az Indiana Jones új filmet és tuti tetszeni fog.
A Oscar díjas Élősködők nekem egy szenny, de ha másnak az tetszik - nézze!

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Alex_Aston írta:
2023.06.08., csüt. 14:38
kargidje írta:
2023.06.08., csüt. 13:56

Írj már egy-két amcsi, francia, német ... vígjátékot az elmúlt pár évből, amin jól szórakoztál. Tényleg érdekelne mit tartasz annyira kiválónak.
Ami nekem bejött "mostanság", mint amcsi vígjáték:
- Családi üzelmek
- Förtelmes főnökök
- Éjszakai játék
Első kettő pont amit nem bírok: (túl)játsszák a szerencsétlent, bénát, irreálisan balf.szok felnőtt emberek, én ezen nem tudok szórakozni. Pont ilyen a Másnaposok is.
A 3. tévében volt jó pár hónapja, nem fogott meg, nem néztem 5-10percnél tovább.

Maradok ama másik, hihetőbb, hétköznapi vonalnál.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

kargidje írta:
2023.06.08., csüt. 13:56

Írj már egy-két amcsi, francia, német ... vígjátékot az elmúlt pár évből, amin jól szórakoztál. Tényleg érdekelne mit tartasz annyira kiválónak.
Ami nekem bejött "mostanság", mint amcsi vígjáték:
- Családi üzelmek
- Förtelmes főnökök
- Éjszakai játék
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

DeLorean írta:
2023.06.08., csüt. 13:47
kargidje írta:
2023.06.07., szer. 20:12
Az a svéd vígjáték meg nem az alpári oldaláról közelíti meg a témát, ahogyan a címéből következtetsz, hanem ilyen köntösbe bújtatva jeleníti meg egy középkorú nő magánéleti problémáit. ;)
Na de arra egyáltalán nem vagyok vevő.
Totál érdektelen számomra egy középkorú svéd nű maszturbációs problémája.

Simán lehet, hogy velem van a baj, de én szeretek szórakozni a filmeken, sorozatokon.
OK, néha belefér, ha egy kicsit elgondolkodtató, vagy éppen a egyetemes kérdéseket feszeget, de Jancsó munkásságát sem tartom nekem valónak.

Egyszerűen ez nem az én ízlésem.
De ha valaki azt szereti, az szerintem nem agyhalott - ha jó neki - nézze!
:tutiok:
Mint már írtam nem a "maszturbációs problémája"-ról szól.

Írj már egy-két amcsi, francia, német ... vígjátékot az elmúlt pár évből, amin jól szórakoztál. Tényleg érdekelne mit tartasz annyira kiválónak.

Na jó, a Törvény nemében c. francia vígjáték bejött. Igaz ebben nincs ripacskodás, meg agyhalott módon túljátszott bénázás, hülye vagyok ezerrel, csak nőiesen aranyos szerencsétlenkedés.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

kargidje írta:
2023.06.07., szer. 20:12
Az a svéd vígjáték meg nem az alpári oldaláról közelíti meg a témát, ahogyan a címéből következtetsz, hanem ilyen köntösbe bújtatva jeleníti meg egy középkorú nő magánéleti problémáit. ;)
Na de arra egyáltalán nem vagyok vevő.
Totál érdektelen számomra egy középkorú svéd nű maszturbációs problémája.

Simán lehet, hogy velem van a baj, de én szeretek szórakozni a filmeken, sorozatokon.
OK, néha belefér, ha egy kicsit elgondolkodtató, vagy éppen a egyetemes kérdéseket feszeget, de Jancsó munkásságát sem tartom nekem valónak.

Egyszerűen ez nem az én ízlésem.
De ha valaki azt szereti, az szerintem nem agyhalott - ha jó neki - nézze!
:tutiok:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2023.06.07., szer. 20:30
Vagy inkább felnőttünk, és más az értékrendünk. Abban egyetértek, hogy színészi kvalitásai valóban nem kiemelkedőek. Egy fokkal több az arcmimikája mint Seagalnak. :D
Amennyiben a Hogyan maszturbáltam film az értékrend - azzal tényleg nem is érdemes vitatkozni.
Más mátrixban vagyunk - az biztos, de szerintem elfér egymás mellett manapság még ez is.

Csak a jelzőkkel kellene csínján bánni, mert van aki a másik mátrixban azt tartja jónak.
SZVSZ.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

kargidje írta:
2023.06.08., csüt. 13:06
Ha egy nevesincs színész hozná a sorozatot azon a szinten, amin AS, ez sem lenne 5 felett, sőt.
A NF jól bevált üzletpolitikája ez, hogy alacsony költségvetést adnak el nagy nevekkel (a sztár kifizetése után nem marad pénz másra). Egyben a nézők és sztárok sara is a jelenség.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Alex_Aston írta:
2023.06.08., csüt. 11:33

Ahogy nézem, mindkét svéd mű 5 pont körül áll az IMDB-n.
Én az ilyeneket nagyon nagy fenntartásokkal kezelem. Már ami felülről 6 pont közeli, általában azok sem a legjobban sikerült darabok szoktak lenni, sok esetben egyszer nézős, de azért nem kidobott idő kategória NÁLAM.
Viszont ami 6 pontot sem ér el, az szinte kizárólag valami nagyon béna dolog szokott lenni, vagy nagyon réteg film.
Mindez persze szerintem, a saját ízlésem szerint.

Szupercella valóban jó kis Nosztalgia akció film volt, mert korábban nemigen, sőt gyakorlatilag egyáltalán nem volt olyan film, amiben együtt szerepelt volna a két "öreg", mint főszereplő. Expendablest leszámítva, ahol Schwarci gyakorlatilag csak kameózott, és a második részben is csak mellék szerepe volt.
Én megnézem az ajánlót, trailert, abból már többnyire lejön, érdekes-e nekem vagy nem. IMDB-re nem adok, mivel ismert színészek filmjeinél megy az elfogultság, mint nálad is jelen esetben Swarci, Stallone...stb.

Fubar imdb 6,5, aztán itt az egekbe magasztaljátok, valószínű ez is csak Swarcenberger miatt lett ennyi. ;)
Ha egy nevesincs színész hozná a sorozatot azon a szinten, amin AS, ez sem lenne 5 felett, sőt.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Alex_Aston írta:
2023.06.08., csüt. 11:33
Ahogy nézem, mindkét svéd mű 5 pont körül áll az IMDB-n.
Én az ilyeneket nagyon nagy fenntartásokkal kezelem. Már ami felülről 6 pont közeli, általában azok sem a legjobban sikerült darabok szoktak lenni, sok esetben egyszer nézős, de azért nem kidobott idő kategória NÁLAM.
Egyszerűen van, amihez a többség nem tud kapcsolódni vagy buta hozzá. A rétegtermékek és alkotások értelemszerűen nem a többséghez szólnak, így a többségi pontszámból ezt a tényt érdemes levonni, nem szükségképpen a tényleges értéküket tükrözik. A hektikusság ugyanakkor ezen a szinten garantált: van, amelyik tényleg tré és kidobott idő, egy másik meg titkos befutó, igazi kincs.

Visszatekintés terén nem csak a 2 főszereplő miatt volt az ami a börtönös film, hanem a fordulatok mikéntje, a zamatok miatt. Mai PC, szemmel már-már elfogadhatatlan. Nem vagyok az a kiköpött ketrecharcos típus, de a klasszikus, csapjunk bele a lecsóba hangulat és fennforgás azért jól jött ebben a korban.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

venomer írta:
2023.06.08., csüt. 11:18

Abban volt, ugye? Ha jól emlékszem, egy hifista vonal. A férjek csapatát mutatták be és állították be elvont, falkázó hobbistákként, inkább női, illetve laikus szemszögből, bár arrafelé lehet, hogy jobban a köztudatban, közelfogadásban van a dolog és akkor meg nem az elvontsága, inkább a kapcsolódható mivolta miatt volt jelen. Kicsit karcolt, kicsit vicces volt. Megvolt a maga bája ahogy összegyűltek és bólogattak a rigre, zenére. :)

A vígjátékok terén tényleg van a ripacskodásos a mainstreamen felül, azt már tényleg nehéz befogadni. Arnold&Stallone Szupercellája meg az egyik legjobb visszatekintés volt a klasszikus időkre, minden benne volt abban a filmben. Kicsit engedni kell a perfekcionizmusból, hogy élvezni tudjuk ezt a világot, mellé alább sem szabad adni - napi paradox.
Ahogy nézem, mindkét svéd mű 5 pont körül áll az IMDB-n.
Én az ilyeneket nagyon nagy fenntartásokkal kezelem. Már ami felülről 6 pont közeli, általában azok sem a legjobban sikerült darabok szoktak lenni, sok esetben egyszer nézős, de azért nem kidobott idő kategória NÁLAM.
Viszont ami 6 pontot sem ér el, az szinte kizárólag valami nagyon béna dolog szokott lenni, vagy nagyon réteg film.
Mindez persze szerintem, a saját ízlésem szerint.

Szupercella valóban jó kis Nosztalgia akció film volt, mert korábban nemigen, sőt gyakorlatilag egyáltalán nem volt olyan film, amiben együtt szerepelt volna a két "öreg", mint főszereplő. Expendablest leszámítva, ahol Schwarci gyakorlatilag csak kameózott, és a második részben is csak mellék szerepe volt.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

scaurus írta:
2023.06.07., szer. 17:36
Ezt nem láttam, de a Szexi svédek (Lust) c. (a HBO Max kínálatából, sajnos, kikerült) sorozat igen szórakoztató volt, nem öncélú szexi komédia, hanem komoly témákat, problémákat is feszegetett vicces módon.
Úgyhogy, lehet, látatlanban ez is kap egy esélyt.
Abban volt, ugye? Ha jól emlékszem, egy hifista vonal. A férjek csapatát mutatták be és állították be elvont, falkázó hobbistákként, inkább női, illetve laikus szemszögből, bár arrafelé lehet, hogy jobban a köztudatban, közelfogadásban van a dolog és akkor meg nem az elvontsága, inkább a kapcsolódható mivolta miatt volt jelen. Kicsit karcolt, kicsit vicces volt. Megvolt a maga bája ahogy összegyűltek és bólogattak a rigre, zenére. :)

A vígjátékok terén tényleg van a ripacskodásos a mainstreamen felül, azt már tényleg nehéz befogadni. Arnold&Stallone Szupercellája meg az egyik legjobb visszatekintés volt a klasszikus időkre, minden benne volt abban a filmben. Kicsit engedni kell a perfekcionizmusból, hogy élvezni tudjuk ezt a világot, mellé alább sem szabad adni - napi paradox.

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

kargidje írta:
2023.06.07., szer. 20:12
DeLorean írta:
2023.06.07., szer. 16:31

Nekem az "agyhalott" jelzővel van bajom.
Miért lenne agyhalott az amcsi, francia vígjáték?
Azért mert neked nem ez jön be és a svéd maszturbálósat szereted? De azért már agyhalott?

Arnold-nak mi állna jól? Legyen ő a számkivetett Tom Hanks helyett? :D
Az meg, hogy nem alkotott maradandót - hát azzal sem értek egyet.
A T2 minden idők talán legjobbja a kategóriájában. Sorolhatnám még...

A régi top sztárokat meg jó látni manapság. Nem akármiben, de egy Fubar, ami akció-vígjáték - tökéletes.

De egyébként semmi gond, mindenki azt nézze, amit szeret. Ha valaki a svéd maszturbálósra gerjed, akkor nézze azt.
Szerencsére van mindenféle sorozat és film - mindenki meg tudja találni a neki valót.
:tutiok:
Azért agyhalott, mert annyira meg- és túljátsszák benne a hülyét, bénát, szerencsétlent, hogy már fáj nézni, és akkor ezen kellene nevetni, ez benne a vicces + még nem ritkán hozzá jön a túltolt ripacskodás, pl. francia vígjátékok!
Jó, igaz én nem szeretem a hülyéket sem nézni, sem hallgatni = ez nekem nem szórakoztató, inkább szenvedés, azaz kihagyom.
Az a svéd vígjáték meg nem az alpári oldaláról közelíti meg a témát, ahogyan a címéből következtetsz, hanem ilyen köntösbe bújtatva jeleníti meg egy középkorú nő magánéleti problémáit. ;)

Arnold az én meglátásom szerint semmi kiemelkedőt nem alkotott filmes téren, ama két filmet kivéve. Lehet neked elég annyi is, hogy (megöregedett) akciósztár újabb filmje, akkor hadd szóljon, dübörögjön a házi-mozi. Nálam ez már rég lecsengett.


... és most folytatom tovább a Private Lives c. sorozatot NF-en. Ami dél-koreai, szóval senkinek sem tetszene ez sem, úgyhogy nem is ajánlom.
Én iszom a szavaid, de Arnold filmjei szvsz akkoriban nagyot ütöttek. De tény, hogy elmúltak azok az idők, és sok filmje rosszul öregedett. Vagy inkább felnőttünk, és más az értékrendünk. Abban egyetértek, hogy színészi kvalitásai valóban nem kiemelkedőek. Egy fokkal több az arcmimikája mint Seagalnak. :D
Szerintem!

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

DeLorean írta:
2023.06.07., szer. 16:31

Nekem az "agyhalott" jelzővel van bajom.
Miért lenne agyhalott az amcsi, francia vígjáték?
Azért mert neked nem ez jön be és a svéd maszturbálósat szereted? De azért már agyhalott?

Arnold-nak mi állna jól? Legyen ő a számkivetett Tom Hanks helyett? :D
Az meg, hogy nem alkotott maradandót - hát azzal sem értek egyet.
A T2 minden idők talán legjobbja a kategóriájában. Sorolhatnám még...

A régi top sztárokat meg jó látni manapság. Nem akármiben, de egy Fubar, ami akció-vígjáték - tökéletes.

De egyébként semmi gond, mindenki azt nézze, amit szeret. Ha valaki a svéd maszturbálósra gerjed, akkor nézze azt.
Szerencsére van mindenféle sorozat és film - mindenki meg tudja találni a neki valót.
:tutiok:
Azért agyhalott, mert annyira meg- és túljátsszák benne a hülyét, bénát, szerencsétlent, hogy már fáj nézni, és akkor ezen kellene nevetni, ez benne a vicces + még nem ritkán hozzá jön a túltolt ripacskodás, pl. francia vígjátékok!
Jó, igaz én nem szeretem a hülyéket sem nézni, sem hallgatni = ez nekem nem szórakoztató, inkább szenvedés, azaz kihagyom.
Az a svéd vígjáték meg nem az alpári oldaláról közelíti meg a témát, ahogyan a címéből következtetsz, hanem ilyen köntösbe bújtatva jeleníti meg egy középkorú nő magánéleti problémáit. ;)

Arnold az én meglátásom szerint semmi kiemelkedőt nem alkotott filmes téren, ama két filmet kivéve. Lehet neked elég annyi is, hogy (megöregedett) akciósztár újabb filmje, akkor hadd szóljon, dübörögjön a házi-mozi. Nálam ez már rég lecsengett.


... és most folytatom tovább a Private Lives c. sorozatot NF-en. Ami dél-koreai, szóval senkinek sem tetszene ez sem, úgyhogy nem is ajánlom.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”