Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2023.06.02., pén. 21:32
Ebben ráadásul Hillary Swank a főszereplő, akit - magam sem tudopm miért - kifejezetten imádok, annyira karakteres, valahogy mindig a másik hasonló kedvencem, Sigourney Weaver jut róla eszembe. Persze nincs sok hasonlóság köztük azon kívül, hogy mindkettőjüket szeretem, mert jók :D
Én is kedvelem őket és szerintem van köztük sok hasonlóság. Pl. az, hogy különösebben nem lepődnék meg, ha egyszer kiderülne róluk, hogy valójában férfiak.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

A From-nak még egy plusz, én még tavaly néztem az első évadot, most folytatom a másodikkal.Teljesen jó, lehet, hogy pont azért mert nincs teli sztárszínészekkel.
A Fubar viszont nálam nagy bukta.A 3. részig bírtuk aztán kaszáltuk.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Már volt róla szó, de csatlakozom az előttem szólóhoz.

FUBAR - 2023 - Netflix

Swarzenegger-t mindenki ismeri, mindenki tudja milyen filmekben szerepelt és azt is, hogy mi volt, mi lett és mit csinált.
A színészi képességeit mindig is kétségbe vonták sokan, de egy Terminator-nak nem kell nagyon színészkednie...

Nekem mindig is a jelenlét volt a legfontosabb. Talán azt a legnehezebb elérni valakinek, aki nem egy karizmatikus egyéniség.
Az a néhány top-sztár, aki igencsak meghatározta a mozis és filmes élményeinket - sajnos megöregedett. Ezt el kell fogadni. Sokan kezdtek lecsúszni, olyan filmekben, vagy sorozatokban szerepeltek, amit nem kellett volna elvállalni. Sokszor látszik, hogy csak a pénz volt fontos és legyünk túl rajta gyorsan.

A FUBAR nem ilyen.
Az egyszerű történetet már leírták, de inkább azt szeretném kiemelni, hogy Swarzenegger olyan alakítást nyújt, ami teljesen életszerű, életszagú. Egy nyugdíj előtt álló kémet így képzelek el. Szerintem nagyon jól hozza a szerepet. Bár a mozgása darabos - talán az is volt mindig - de mégis az jön le a sorozatból, hogy ezt bizony ő is élvezte és szívesen csinálta.

Persze ehhez kellenek társak is. Általam nem nagyon ismert színészeket alkalmaztak.
Szerintem mindenki kiváló alakítást nyújt. Külön kiemelném Gabriel Luna teljesítményét "rosszfiúként" - szerintem nagyon tehetséges színész.

Szerintem az akció és a vígjáték kellő egyensúlyban van és én jókat nevettem a poénokon.
Tíz pont túlzás lenne, de nekem 9/10 a sorozat.
Fubar.jpg
Fubar.jpg (307.95 KiB) Megtekintve 1131 alkalommal

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

venomer írta:
2023.06.03., szomb. 15:15
From [bold/] (Kiút) - habzsolva zabált és zabálva habzsolt műfajom a disztópia, legyen az helyszínében kamaradarab vagy térben kiterjedtebb, amúgy sem kell mindig menni valahahova csak hogy cselekményszag legyen. Az ellenség itt sem tud meghatni, igaz, hatásos lakomákat képesek csapni. Az emberi dinamikákon van úgyis a hangsúly. Szakaszosan engedem magamhoz, vétek lenne darálni. S01E01-E02 megnézve. Bizonyos embertípusnak élhetőbb egy ilyen fajta világ.

Hány Matrix-loop megoldást láttatok már az idők folyamán? Ilyenkor önkéntelenül is mindig megpróbálom elképzelni a "töréspontot", de nem sikerül. Tudom, ehhez inkább a kozmológusok, csillagászok, fizikusok mutogatóslufijain keresztül kell közelíteni, de azzal sem áll össze teljesen.
Kapcsford - akkor ez neked tetszett! :D

Én már tovább jutottam, szerintem nagyon veri a Last os Us sorozatot és nagyon érződik a Lost feeling is - szerencsére.
Nem laposodik el a későbbiekben sem.

Nekem a szereplőkkel van bajom.
Ez a sorozat megérdemelt volna sztár színészeket is.
A "család" nagyon gyengus - a többi szereplő viszont jól teljesít.
SZVSZ.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

From [bold/] (Kiút) - habzsolva zabált és zabálva habzsolt műfajom a disztópia, legyen az helyszínében kamaradarab vagy térben kiterjedtebb, amúgy sem kell mindig menni valahahova csak hogy cselekményszag legyen. Az ellenség itt sem tud meghatni, igaz, hatásos lakomákat képesek csapni. Az emberi dinamikákon van úgyis a hangsúly. Szakaszosan engedem magamhoz, vétek lenne darálni. S01E01-E02 megnézve. Bizonyos embertípusnak élhetőbb egy ilyen fajta világ.

Hány Matrix-loop megoldást láttatok már az idők folyamán? Ilyenkor önkéntelenül is mindig megpróbálom elképzelni a "töréspontot", de nem sikerül. Tudom, ehhez inkább a kozmológusok, csillagászok, fizikusok mutogatóslufijain keresztül kell közelíteni, de azzal sem áll össze teljesen.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Aszpirin írta:
2023.06.02., pén. 21:32
Alaska Daily
Ma sikerült befejeznem (az első évadot?)
N-edik sorozat a "nagyvárosi bukott menő jobb híján isten háta mögötti településre költözik, ahol megismeri és megszereti a helyi - nem kicsit érdekes - közösséget, aminek sok-sok konfliktus után megbecsült tagjává, esetleg hősévé is válik" témában.
Vagyis nem túl eredeti, kissé agyzsibbasztó, és mindenképpen kiszámítható. Ergo: teljesen nézhető :D

Ebben ráadásul Hillary Swank a főszereplő, akit - magam sem tudopm miért - kifejezetten imádok, annyira karakteres, valahogy mindig a másik hasonló kedvencem, Sigourney Weaver jut róla eszembe. Persze nincs sok hasonlóság köztük azon kívül, hogy mindkettőjüket szeretem, mert jók :D

Szóval félve ugyan, de ajánlom ezt a sorozatot a figyelmetekbe, na.
Ezt már kölcsönzöm is! Nem hallottam róla. :smile32:

Érdemes megnézni utána a Millió Dolláros Bébi filmet, mert ott nem véletlenül kapott Oscar díjat. De az "öregek" is kiválóak benne.
:smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alaska Daily
Ma sikerült befejeznem (az első évadot?)
N-edik sorozat a "nagyvárosi bukott menő jobb híján isten háta mögötti településre költözik, ahol megismeri és megszereti a helyi - nem kicsit érdekes - közösséget, aminek sok-sok konfliktus után megbecsült tagjává, esetleg hősévé is válik" témában.
Vagyis nem túl eredeti, kissé agyzsibbasztó, és mindenképpen kiszámítható. Ergo: teljesen nézhető :D

Ebben ráadásul Hillary Swank a főszereplő, akit - magam sem tudopm miért - kifejezetten imádok, annyira karakteres, valahogy mindig a másik hasonló kedvencem, Sigourney Weaver jut róla eszembe. Persze nincs sok hasonlóság köztük azon kívül, hogy mindkettőjüket szeretem, mert jók :D

Szóval félve ugyan, de ajánlom ezt a sorozatot a figyelmetekbe, na.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

fapaci írta:
2023.06.02., pén. 17:30

u.i.: Én ezeknél a moziknál már csak abban reménykedem néha, hogy feltűnik bennük valami szépséges, alulöltözött nőszemély...
:) Pontosan így vagyok én is. Pl ott a Jedi visszatér. Rajongtam érte 15 évesen, mostmár csak a gyönyörű Leia alulöltözöttsége érdekel belőle. :D
Szerintem!

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Class of 09 - FBI téma a jobb fajtából, nézni meg ezt a sorozatot. A névrokonát, az FBI Internationalt csak az próbálja aki szereti ha fáj a klisé és szereti ha fáj az utcáról berángatott személyekről készült felvételek egymásutánisága.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Lemmy9.1 írta:
2023.06.02., pén. 14:01
Ezek a felnövő generációknak szólnak. Nem tudom elképzelni a 45 pluszos embert, aki ezeket tátott szájjal, csillogó szemekkel nézi. De tudom, hogy léteznek. :D
50 plusszosként tátott szájjal és csillogó szemekkel néztem. A tátott száj a pizzaszeleteknek szólt, a csillogó szem pedig a beledörzsölt jalapenonak volt köszönheto, amit a pizzára akartam kenni. A filmet kb 3 percig néztem, aztán egy legyintéssel töröltem és kerestem mást.

u.i.: Én ezeknél a moziknál már csak abban reménykedem néha, hogy feltűnik bennük valami szépséges, alulöltözött nőszemély, de mostanában már ezt is kihagyják az eredeti ötletekkel és a néző tiszteletével együtt.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ezek a felnövő generációknak szólnak. Nem tudom elképzelni a 45 pluszos embert, aki ezeket tátott szájjal, csillogó szemekkel nézi. De tudom, hogy léteznek. :D
Szerintem!

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Alex_Aston írta:
2023.06.02., pén. 06:59
Dungeons & Dragons

Van benne minden, ami az ilyen kaland filmekhez kell:
Nagy dumás főhős, kemény harcos, egy ügyefogyott meg persze egy nem ügyetlen "segéd" is, furmányos "sz@rkavaró, és persze egy főgonosz is.
Sajnos a szokásos amerikai fossablon, nem igaz, hogy nem unják még. 36_1_10.gif

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

A Stardust nagyon el volt találva, nem vagyok oda pedig az fantaziért.

Újranézve: Crimson Peak (Bíborhegy) - semmi extra, egy alap storyline-ra fekszik fel az elbeszélés, a helyszín és a kivitelezés, a színészi játék - Mia Wasikowskat emelném ki - viszont hosszú távon többször nézőssé teheti. A szellemszörnyek nekem bénák voltak, a lakhely király.

Welcome to eden - egyik alappillére az erőszak, tinifos sorozat, haragszom rá. S2E01-02 amivel kezdtem, de nem hiszem, hogy nyújtana bármi olyan értéket, fordulatot, vizuális benyomást amiért érdemes lehetne folytatni és lenyelni az erőszak értelmetlen szerepeltetését, ami nem mellesleg öncélú biztonsági játék is.

Nem biztos, hogy értem, mit is akartál mondani... - Gondolom a stílusváltásra célzott és a kettő közötti kontrasztra. Ez teljesen természetes, többféle irányból fogad be az ember, zenében is. Tinédzserkorban van kizárólag csak horrorimádat vagy csak rokkos, csak háuzos vonal. Később differenciálódik az ízlés, amely már nem köt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára venomer 2023.06.02., pén. 13:01-kor.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

DeLorean írta:
2023.06.02., pén. 09:46
Alex_Aston írta:
2023.06.02., pén. 06:59
Dungeons & Dragons
A The Year I Started Masturbating után egy Dungeons & Dragons.

Azért mennyire mások az ízlések! :D
De ez a szép ebben - mindenki megtalálja a neki való filmeket. :smile32:

Nekem lassan jöhet a D&D - végre normális minőségben elérhető. A másikat kihagyom. :D
Nem biztos, hogy értem, mit is akartál mondani... gondolkodik.gif ;)
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Alex_Aston írta:
2023.06.02., pén. 06:59
Dungeons & Dragons
A The Year I Started Masturbating után egy Dungeons & Dragons.

Azért mennyire mások az ízlések! :D
De ez a szép ebben - mindenki megtalálja a neki való filmeket. :smile32:

Nekem lassan jöhet a D&D - végre normális minőségben elérhető. A másikat kihagyom. :D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Dungeons & Dragons

https://m.imdb.com/title/tt2906216/

Végre megint egy nem bugyuta gyermek fantasy.
Nem akarja persze komolyan venni magát, hisz vannak benne varázslatok, meg mindenféle hibrid lények is, de mégis kellemes kikapcsolódás. Van benne minden, ami az ilyen kaland filmekhez kell:
Nagy dumás főhős, kemény harcos, egy ügyefogyott meg persze egy nem ügyetlen "segéd" is, furmányos "sz@rkavaró, és persze egy főgonosz is. Mindez nyakon öntve egy fantázia világgal, látványos jelenetekkel, humoros részletekkel, némi romantikával, karakter fejlődéssel.
Persze mindez lehetne elcsépelt, összekutyult bánaság is, viszont szerencsére nem az lett.

Eszembe juttatja a Stardust filmet. Azt mondanám hasonlónak. Az talán egy hajszállal jobb, de ez is bőven az átlag feletti mű, érdemes megnézni.
Nálam 7,5/10

.
dungeons-and-dragons-honor-among-thieves-poster.jpg
dungeons-and-dragons-honor-among-thieves-poster.jpg (2.08 MiB) Megtekintve 1159 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

*Jav. "bátyjáéknál"

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Netflix:
The Year I Started Masturbating (2022) - feliratos Svéd vígjáték
Mivel nem csípem az újabb amcsi és francia = "akkora barom vagyok, hogy már fáj, és akkor ezen kell nevetni" vígjátékokat, sokkal inkább bejönnek a "skandi" vígjátékok.
Netes értékelések lehúzták, de szerintem annál azért jobb. Igaz, a "főhősnő" itt sem áll a helyzet magaslatán, de mégsem az a béna agyhalott kategória, mint ama másik 2 országbéli, inkább a kissé szerencsétlen, szabadelvű, szabadszájú. A szhex körül forog a téma elég rendesen, és Svéd film lévén a lehet mindent és akkor meg is mutatjuk elv érvényesül. Szóval csak óvatosan! Prűdöknek, 60-as években ragadt erkölcsűeknek, lmbtkqstzxrdfg elítélőknek, óvódásoknak ... stb. több felnőtt felügyelete mellett sem ajánlott.

Bátrabbak a főszereplő korábbi filmjével is megpróbálkozhatnak, szintén NF-en:
Off Track (2022) - Sínen vagyunk - feliratos Svéd vígjáték
Hősnőnk itt egy lecsúszott hipstert alakít, akinek nem kicsit kisiklott az élete. Ennek következtében bátyáéknál köt ki, aki szintén készül rá, és így megpróbálja húgát is felkészíteni a híres és hírhedt Vasaloppet versenyre.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

The Big Door Prize - Nem egy nehezen megfejthető széria, lehetnénk-e többek, mások témakörben, de megvan a maga bája és hangulata. Jó betétmuzsikákkal és főcímmel. Várjunk a következő évadot.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Biztos én öregszem, de ez a Titán egy klasszikus tinitrash. Ezen felül olcsó trigger a megbotránkoztatásra lőni még ha nem is kizárólag csak erről van szó, meg kellene tanulni rendezni érdemben. A fényképezése viszont igényes, de itt ez aligha elég bármire is. Érdeklődve várom, hogy a névszerzés után érkezik-e egy letisztultabb munka is vagy ennyi volt.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Toldi, a mozifilm

https://m.imdb.com/title/tt21937802/

Na, ez egy igazi nagybetűs mozi élmény volt! A lassan 7 éves lányaimnak is tetszett, pedig a narráció es a párbeszédek szövege szó szerint az eredeti mű volt, se több, se kevesebb. Ehhez készült a fenomenális és lenyűgöző képi világgal rendelkező film.
Egyszerre volt korhű, hagyományörző, és egyben modern.

Nagyon erősen ajánlott részemről. 10/10.
Pont.

.
578996-16569417028415.jpg
578996-16569417028415.jpg (81.75 KiB) Megtekintve 1610 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Alex_Aston írta:
2023.05.27., szomb. 10:57
Tegnap megnéztem, mi ez a Fubar
https://m.imdb.com/title/tt13064902/

Az osztrák testépítő is beszállt a sorozat bizniszbe. Nem kell komolyan venni, sima faék egyszerű akció komédia. Kissé sablonos, meg szokásos túlzásokba eső kém dolgok, de ilyen filmektől ez várható el.
Nem kidobott idő, de nem is váltja meg a világot.
Stallone sorozata azért magasabb színvonalat képvisel, persze nem is egy stílus a kettő. Nálam a Tulsa King 9/10, ez a Fubar pedig 7/10.
Én is elkezdtem.
Teljesen rendben van!
Jó látni az öreget, hogy még dolgozik.

Mivel még két hasonló sorozatot is néztem, ezeket is ajánlom:

The Night Agent
tna.jpg
tna.jpg (295.14 KiB) Megtekintve 1704 alkalommal
Rabbit Hole
rabbithole.jpg
rabbithole.jpg (97.29 KiB) Megtekintve 1704 alkalommal
Mindkettő kémes krémes, de szórakozásnak teljesen OK.
Kis csavarok is vannak bennük.

Továbbá van egy sorozat, ami a Lost alkotóinak a műve.
Ezt a családdal nézzük - mindenkinek tetszik.
Lényegesen jobb, mint a Last of Us szerintem.
Nem tudom egyelőre mi lesz a vége, de nagyon sok lehetőség van a szálak továbbvitelére.
Már van 2. évad is - de ott még nem tartunk...
from.jpg
from.jpg (741.29 KiB) Megtekintve 1704 alkalommal
Ezeken kívül még a Silo-t nézem én is. Kicsit uncsi nekem, de érzem benne a lehetőséget. Remélem beindul!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tonee73 írta:
2023.05.26., pén. 21:59
Aszpirin írta:
2023.05.26., pén. 15:35
venomer írta:
2023.05.26., pén. 14:55
Ne felejtsétek el folytatni a Szájló - ejj, de itétlen - Siló - nézését.
Silo - Megnéztem az első négy részt, egyelőre az év legígéretesebb sci-fi sorozata számomra (bár eléggé szájbarágják sajnos a helyzetet, de ez kell a mai átlag nézőnek). Csak el ne rontsák a "muszájbele" mai filmes dolgokkal, ha érted mire célzok...
Eddig szerintem sem annyira rossz, épp most ment le az 5. rész.
Én sem hagytam még abba. Teljesen jó kis sorozat. Persze már sejthető, mi lesz a megoldás, de azért kíváncsi leszek, hogy jutunk el odáig.


Tegnap megnéztem, mi ez a Fubar
https://m.imdb.com/title/tt13064902/

Az osztrák testépítő is beszállt a sorozat bizniszbe. Nem kell komolyan venni, sima faék egyszerű akció komédia. Kissé sablonos, meg szokásos túlzásokba eső kém dolgok, de ilyen filmektől ez várható el.
Nem kidobott idő, de nem is váltja meg a világot.
Stallone sorozata azért magasabb színvonalat képvisel, persze nem is egy stílus a kettő. Nálam a Tulsa King 9/10, ez a Fubar pedig 7/10.

.
FUBAR-Arnold-Schwarzenegger-netflix-embed-1.jpg
FUBAR-Arnold-Schwarzenegger-netflix-embed-1.jpg (46.35 KiB) Megtekintve 1738 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Aszpirin írta:
2023.05.26., pén. 15:35
venomer írta:
2023.05.26., pén. 14:55
Ne felejtsétek el folytatni a Szájló - ejj, de itétlen - Siló - nézését.
Silo - Megnéztem az első négy részt, egyelőre az év legígéretesebb sci-fi sorozata számomra (bár eléggé szájbarágják sajnos a helyzetet, de ez kell a mai átlag nézőnek). Csak el ne rontsák a "muszájbele" mai filmes dolgokkal, ha érted mire célzok...
Eddig szerintem sem annyira rossz, épp most ment le az 5. rész.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Aszpirin írta:
2023.05.26., pén. 15:35
venomer írta:
2023.05.26., pén. 14:55
Ne felejtsétek el folytatni a Szájló - ejj, de itétlen - Siló - nézését.
Silo - Megnéztem az első négy részt, egyelőre az év legígéretesebb sci-fi sorozata számomra (bár eléggé szájbarágják sajnos a helyzetet, de ez kell a mai átlag nézőnek). Csak el ne rontsák a "muszájbele" mai filmes dolgokkal, ha érted mire célzok...
Értem, de ők nem a woke szekeret tolják, cserébe néhol azért fájnak a színészi játékok. Elnéző vagyok.

A Diplomatáról ugyanez nem mondható el, már az elején feltolták az agyam az arcba helyezett kvótával, így a történet alakulásáról is lemaradok. Bosszantó ha egyébként egy érdemes sztori ív marad ki, de akkor is, ha csak ennyit tudott.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”