Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Babylon - kevesebb ripacskodással jobb lett volna.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

A fegyvertelen katona. II. Vh. film, igaz történet alapján. Durva csatajelenetekkel, de elsősorban hitről szól. Nagyon megható és elgondolkodtató film így Húsvét előtt háborúval a szomszédunkban.

Elit alakulat. II. Vh. szintén. HBO sorozat, régebbi de még nem láttam, biztos már sokan láttátok. Szintén igaz történet alapján. Nagyon jó volt, nagyon jó rendezés, látványos de nem ez az erőssége. Szintén az érzelmekre hat.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Licorice Pizza - Itt egy, a Focus logóhoz méltó, mai dömpingfilmek közt főleg üdítő rendezés. Minden porcikájában beszél, kidolgozott, gondosan megválasztott elemek és mozzanatok, sehol egy ballaszt. Finom léptékekben építkező. Nagy nevek, jó alakítások, színes telefonok. Ajánlom, hogy ezt te nézni meg akár párral, akár egyedüli magadban, mindkét eset jó szórakozási eset lesz, csemege darab.

Nem tudom magamban tartani a Google 0. találatát amit nagy betűkkel arcomba tol: "Szereplői és humora a helyén vannak, de hossza és dramaturgiája sokakat kikezdhet, akik nem 1973 vagy a két fiatal kapcsolata miatt kezdenek bele." Valamelyik TikTok-generációs véleményt sikerült kiemelni. Ilyen gondosan felépített csókjelenetet még nem láttam és nagyon jól volt ez így. Elhülyül az ember, nem érti és nem is akarja, hogy azonnaljutalmazás esetén kiüresedik a lét és a tartalom is elmarad. Ősemberi szintre jutottunk vissza. :smile30:

Hustle (2022) - jobb volt, mint vártam, nézhető dráma, meg sportfilm is egyben.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: merida »

Egy igazi gyöngyszem! Rég szórakoztam ilyen jól!
https://www.imdb.com/title/tt16867040/

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

ZolaBA írta:
2023.03.30., csüt. 13:05
zx07 írta:
2023.03.30., csüt. 12:31
Netflixes Lenin-adaptáció a politically correct-ség keretében...
Milyen filmben?
Én ahogy nézem ennek ez embernek B. Lenin a rendes neve, a szakmája pedig vágó és nem színész: https://en.wikipedia.org/wiki/B._Lenin
Csak egy mém az internetről...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

zx07 írta:
2023.03.30., csüt. 12:31
Netflixes Lenin-adaptáció a politically correct-ség keretében...
Milyen filmben?
Én ahogy nézem ennek ez embernek B. Lenin a rendes neve, a szakmája pedig vágó és nem színész: https://en.wikipedia.org/wiki/B._Lenin
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

venomer írta:
2023.03.30., csüt. 11:57
Aszpirin írta:
2023.03.30., csüt. 03:09
Everything Everywhere All At Once
hárman az első óráját.
Jó kérdés, hogy 3 ember életéból 1-1-1 óra vagy 1-éből 3 óra elrablása a nagyobb bűntett.
Aszpirin írta:
2023.03.30., csüt. 03:09
és nincs már jobb dolguk sem... részemről 1/10
Az Oxáár már rég elqurvult, érdekkörök körbenyalogatása szmokingjelmezben "ezt te nem értheted, kedves néző" torkon lenyomó folyadékkal nyakon öntve. Mondom ezt művészfilm-kedvelőként. Nem tudom hol lehetne az optimuma a szép szóval gyártásnak, de legtöbb esetben nem is zajlik más. A gond a választás és választatás szabadságával van, bár ez is csak annak következménye, hogy van miből választani. Meglehet, hogy a játékfilm szerepe ma már más és egyre inkább eltolódás lesz csak a mindenség irányába. Ellenszer lehet, hogy bezárkózunk bizonyos film- vagy streaming-szolgáltató kínálatába élvezve a jótékony szelekció védelmező ernyőjét, ide nem értve az alábbi repertoárt:

Ha valaki mégis vágyná a szart, tudom ajánlani a Noise (2023) Netflixes nagybetűs kellemetlenséget.
Netflixes Lenin-adaptáció a politically correct-ség keretében...
1663505675197536682.png
1663505675197536682.png (1.12 MiB) Megtekintve 1510 alkalommal
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Aszpirin írta:
2023.03.30., csüt. 03:09
Everything Everywhere All At Once
hárman az első óráját.
Jó kérdés, hogy 3 ember életéból 1-1-1 óra vagy 1-éből 3 óra elrablása a nagyobb bűntett.
Aszpirin írta:
2023.03.30., csüt. 03:09
és nincs már jobb dolguk sem... részemről 1/10
Az Oxáár már rég elqurvult, érdekkörök körbenyalogatása szmokingjelmezben "ezt te nem értheted, kedves néző" torkon lenyomó folyadékkal nyakon öntve. Mondom ezt művészfilm-kedvelőként. Nem tudom hol lehetne az optimuma a szép szóval gyártásnak, de legtöbb esetben nem is zajlik más. A gond a választás és választatás szabadságával van, bár ez is csak annak következménye, hogy van miből választani. Meglehet, hogy a játékfilm szerepe ma már más és egyre inkább eltolódás lesz csak a mindenség irányába. Ellenszer lehet, hogy bezárkózunk bizonyos film- vagy streaming-szolgáltató kínálatába élvezve a jótékony szelekció védelmező ernyőjét, ide nem értve az alábbi repertoárt:

Ha valaki mégis vágyná a szart, tudom ajánlani a Noise (2023) Netflixes nagybetűs kellemetlenséget.

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

SSDWOB írta:
2023.03.30., csüt. 10:14
Aszpirin írta:
2023.03.30., csüt. 03:09
Everything Everywhere All At Once
Szerintem ha végig nézed összeállt volna egy egésszé. Én kimondottan szeretem a "beteg" filmek. Így nekem tetszett.
Abban, hogy nem Oscar díjas abban egyet értünk!
Egy-két éve kitárgyaltuk ezt a filmet. Szerintem is katasztrófa, akkor is az volt. Kicsit olyan ez a film, mint az olívabogyó. Ha valaki szereti akkor nagyon szereti, ha nem, akkor nagyon utálja. Itt nincs arany közép.
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Aszpirin írta:
2023.03.30., csüt. 03:09
Everything Everywhere All At Once
Szerintem ha végig nézed összeállt volna egy egésszé. Én kimondottan szeretem a "beteg" filmek. Így nekem tetszett.
Abban, hogy nem Oscar díjas abban egyet értünk!

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Én adok a véleményedre, úgyhogy időt spóroltál nekem. :D Köszi.
Szerintem!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Everything Everywhere All At Once
Imént néztük meg hárman az első óráját. Majd közmegegyezéssel otthagytuk ezt a.... nem is tudom minek nevezzem... izét. Minden perce kínszenvedés volt. Egy elmebeteg forgatókönyvíró elmebeteg rendező által megfilmesített elmebeteg "műve".
Most úgy érzem magam, mintha egy másik világegyetemből csöppentem volna ide: ez vitte el nyerte a legjobb filmnek járó Oscart, és 7.9 az értékelése az IMDb-n... én át akarok menekülni abba a párhuzamos világegyetembe, ahol ez az értelmezhetetlen katyvasz oda kerül, ahová való: a kukába... Oscar??? Már nem is emlékszem, mikor láttam utoljára ilyen rossz filmet.
(na most biztos jól felbolygatom a kedélyeket).
Csak azoknak ajánlom, akik nagyon beszívtak, és nincs már jobb dolguk sem... részemről 1/10
:smile51:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Sick Of Myself - Különös nyersségében is kifinomult, fincsi kis betétdal dúsítja és norvég dizájn keretezi ezt a lebilincselő drámát amiben törődés és figyelem igényei árazódnak be. A szükségesnek vélt infláció mértékéről egyéni mentális egészségek tükrében lehet vitatkozni.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

-KP- írta:
2023.03.20., hétf. 13:05
Rabbit Hole

Jack Bauer és Tywin Lannister akcióba lendül. Első rész vasárnap a Paramounton:

Kép
Első két rész megvolt. Egyelőre ígéretes. Nem váltja meg a világot, de egyáltalán nem rossz 24 pótlék :)

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

SHADOW AND BONE 2. ÉVAD

Az első rész után nekem a 2. évad vontatottabnak tűnt, szerintem visszalépés az első évadhoz képest. 5-6 részen keresztül valami történik minden részben, de nem rágtam le a körmömet közben. A 7. rész talán a legütősebb. A 8. rész egy kicsit trükkös, mert utána gondolkodhat az ember az esetleges hovatovábbon. A szereplőgárda egy-két kivétellel változatlan. Magyarországi helyszínek tettenérhetők, egy-két szereplő is, bár inkább statisztaként. Amúgy jó a koreográfia, rendezés, a képi világ és a hangok. Csak hát a történet…
AAAABfVkGeZAGb85FZ_q9SxT-iewgJ_phbnFLxgD4xwa2JFGYc1rm7a3x9iTY91q5PgLG44mvW0NhXinS3XcksuXOSHviYDJJHfxBU_8XFN_Amis9r5Gl5ZfkccTxputyF5lSLPPQDzL6k4PN-91z8zPWAUkx406AisOyiFnu5FUA3WwoDYRuEj-rQJf_-NqiGajQDh7DWwn8CFh42a9FwJX67fGA8mhp1ZAwSZ_.jpg
AAAABfVkGeZAGb85FZ_q9SxT-iewgJ_phbnFLxgD4xwa2JFGYc1rm7a3x9iTY91q5PgLG44mvW0NhXinS3XcksuXOSHviYDJJHfxBU_8XFN_Amis9r5Gl5ZfkccTxputyF5lSLPPQDzL6k4PN-91z8zPWAUkx406AisOyiFnu5FUA3WwoDYRuEj-rQJf_-NqiGajQDh7DWwn8CFh42a9FwJX67fGA8mhp1ZAwSZ_.jpg (67.3 KiB) Megtekintve 1516 alkalommal
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Off Hollywood (2007) - magyar létére van benne jó drámai jelenet.

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Morph »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 16:52
Aszpirin írta:
2023.03.20., hétf. 14:12
Azt hiszem, ennyi polémia után egyértelmű a recept a The Last of Us “nyugodt” megtekintéséhez: a 3. részt egyszerűen ki kell hagyni. A történetben egy mellékszál, nélküle is értelmezhető minden (legalábbis addig, amíg én néztem, ami talán az 5. epizód - én odáig jutottam el ezzel a “critically acclaimed” a zombi-sagával, és már ez is nagy teljesítmény részemről).
Azert ott volt meg a kiscsaj visszaemlekezese is az aruhazban altala megolt baratnojerol, ott is egy pisz-pusz elcsattant…
Tul lehet elni ezt, nem kerdes, csak …
Egyetértek a 3. rész simán kihagyható. Inkább tré volt, mint jó számomra, valami LMBTQ-s propaganda volt. Szörnyű...
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

-KP- írta:
2023.03.20., hétf. 09:23
Vagy bármi egyébre.
Számomra túlmutatott a woke-on, olyannyira, hogy nem is érzékeltem woke-nak. Ezek a karakterek éltek, tulajdonságaik és ívük volt, meg valójuk. A többi esettel ellentétben, mikor is csak oda vannak baszarintva a képernyőre és nemigen csinálnak semmit. A hasonló agyi aktivitással befogadó meg detektálja, hogy jé, "én" is benne vagyok, megnyugszik, majd lép a következő önazonossággal operáló tartalmi elemre egy másik, közel ugyanolyan sorozatban. Szóval ez nagyon nem ez volt. Hogy ennyire számító volt-e a 3. rész mint írod, nem tudom. A végtelenül életszerűtlen, 1 felállásba 3 rasszt kötelezően besűrítő agyrém engem is zavar. Jó nagy különbséget látok a kettő között.
A gombafejek és zombizmusuk egyébként kellően egysíkú ahhoz, hogy beeshessen egy kis más is, szó szerint, ha ha ha. Keveslem még a tudomány részt, mint fűszert, ez így csak egy kalandsci-fi. Tudom, nem eladható több, de így meg az n+1-ik kommerszért megy a méltatlankodás. Nem unalmas az egységnyi zombulás? Mióta is, hány évtizede is ugyanaz a zombi, mint alaptétel? Én unom. A rókabőr tupírra szorul, itt meg is kapta igényesen, értelmesen. A közös elmúlás hisztériamentes lefolyása figyelemre méltó inkább. Fogjuk fel egy red herringnek az egészet. A visszaemlékezés is jó volt. Kapott egy szerelmes jelenet (ív) egy teljes részt, mondjuk így. Joel Ellie kapcsolatáról szól az egész. 1 szó mint 100, jó volt ez így. Biztosan hány éves vagy még, ha így gondolod mindezt.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2023.03.20., hétf. 14:12
Azt hiszem, ennyi polémia után egyértelmű a recept a The Last of Us “nyugodt” megtekintéséhez: a 3. részt egyszerűen ki kell hagyni. A történetben egy mellékszál, nélküle is értelmezhető minden (legalábbis addig, amíg én néztem, ami talán az 5. epizód - én odáig jutottam el ezzel a “critically acclaimed” a zombi-sagával, és már ez is nagy teljesítmény részemről).
Azert ott volt meg a kiscsaj visszaemlekezese is az aruhazban altala megolt baratnojerol, ott is egy pisz-pusz elcsattant…
Tul lehet elni ezt, nem kerdes, csak …
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 14:01
Ez így van, teljesen egyetértek. A tálalás fontos és az időzítés is.

De azért egy Last of Us részt ennek a témakörnek szánni, azért na... :)
Itt ajánlottam viccesen a Strange World animációs Disney filmet.
Izgalmas kezdés. Utána pedig az apa fehér, az anya fekete és a fiú meleg.
Gondolom ez tök általános az amcsiknál, de azért nagyon meglepő és mulatságos a hirtelen váltás.

:smile32:

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2023.03.20., hétf. 14:12
Azt hiszem, ennyi polémia után egyértelmű a recept a The Last of Us “nyugodt” megtekintéséhez: a 3. részt egyszerűen ki kell hagyni. A történetben egy mellékszál, nélküle is értelmezhető minden (legalábbis addig, amíg én néztem, ami talán az 5. epizód - én odáig jutottam el ezzel a “critically acclaimed” a zombi-sagával, és már ez is nagy teljesítmény részemről).
Nem kell kihagyni. Az epizód elején és a végén van más történés is. Szimplán át lehet ugrani azt a 30-40percet.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Azt hiszem, ennyi polémia után egyértelmű a recept a The Last of Us “nyugodt” megtekintéséhez: a 3. részt egyszerűen ki kell hagyni. A történetben egy mellékszál, nélküle is értelmezhető minden (legalábbis addig, amíg én néztem, ami talán az 5. epizód - én odáig jutottam el ezzel a “critically acclaimed” a zombi-sagával, és már ez is nagy teljesítmény részemről).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: wittao »

DeLorean írta:
2023.03.20., hétf. 13:48
wittao írta:
2023.03.20., hétf. 13:19
Csak most ezek jutnak eszembe, mert nagyon vártam őket:

Last of Us
Shadow&Bones
Billions

A Mandalorianba is csak azért nem csempészték bele, mert rajtuk van a sisak.
Szinte mindegyik mai sorozatban van.
A baj, ha a semmiből jön és nincs előzménye - csak úgy lenyomják a torkodon.

A Last of Us előtt a Diane védelmében sorozatot néztem, előtte pedig a A kijelölt túlélő sorozatot.

Az elsőben teljesen korrekt a tálalás - a fiatal ügyvédnő leszbi és félretekint ebből a kapcsolatból is - nem annyira durva, van ilyen.

A Kijelölt túlélőben több ilyen dolog is van. Az egyik - az elnök tesója nő, de egyébként férfi volt - teljesen jó és emészthető a tálalás, mert szerethető karakter és direkt erre is hegyezték ki a dolgot.
A másik jelenet telesen fölösleges és nagyon durva is. Sem a történet szempontjából, sem etikailag nem elfogadható számomra. Ezt is csak hopp megkapjuk a képünkbe.
Aki nem látta - a kicsi afro-amerikai "segéd" és a szintén afro-amerikai nagy darab testőr ágyjelenete.
:D
Ez így van, teljesen egyetértek. A tálalás fontos és az időzítés is.

De azért egy Last of Us részt ennek a témakörnek szánni, azért na... :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 13:19
Csak most ezek jutnak eszembe, mert nagyon vártam őket:

Last of Us
Shadow&Bones
Billions

A Mandalorianba is csak azért nem csempészték bele, mert rajtuk van a sisak.
Szinte mindegyik mai sorozatban van.
A baj, ha a semmiből jön és nincs előzménye - csak úgy lenyomják a torkodon.

A Last of Us előtt a Diane védelmében sorozatot néztem, előtte pedig a A kijelölt túlélő sorozatot.

Az elsőben teljesen korrekt a tálalás - a fiatal ügyvédnő leszbi és félretekint ebből a kapcsolatból is - nem annyira durva, van ilyen.

A Kijelölt túlélőben több ilyen dolog is van. Az egyik - az elnök tesója nő, de egyébként férfi volt - teljesen jó és emészthető a tálalás, mert szerethető karakter és direkt erre is hegyezték ki a dolgot.
A másik jelenet telesen fölösleges és nagyon durva is. Sem a történet szempontjából, sem etikailag nem elfogadható számomra. Ezt is csak hopp megkapjuk a képünkbe.
Aki nem látta - a kicsi afro-amerikai "segéd" és a szintén afro-amerikai nagy darab testőr ágyjelenete.
:D

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Alex_Aston írta:
2023.03.20., hétf. 11:09
wittao írta:
2023.03.20., hétf. 10:53
Ja és számomra egyáltalán nem büntetés, ha nem kell két-három sorozatban smároló férfiakat nézegetnem... Nézek mást. Ennyi.
Lassan ott tartunk, hogy meleg papok gyermek-buksi simogató természetességét is el kell fogadnom, mert "van ilyen"? Nemá...
Utóbbi időben hány olyan sorozatot láttál, ami erre volt kihegyezve? Mennyi volt az arány?
Szerencsére én nem sokat. És nem azért, mert szelektáltam netes vélemények alapján, hogy "vigyázz, eben bu*ik vannak, ne nézd!!!".

Ha fel kéne idéznem, hány olyan filmet láttam mostanság, amiben ennyire az ember arcába tolják a dolgot, akkor nem nagyon jut eszembe ilyen.
Csak most ezek jutnak eszembe, mert nagyon vártam őket:

Last of Us
Shadow&Bones
Billions

A Mandalorianba is csak azért nem csempészték bele, mert rajtuk van a sisak.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”