Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

DeLorean írta:
2023.03.26., vas. 12:29
Kis írta:
2023.03.26., vas. 12:21
Én újonnan vettem 330 ezerért és nem használtan, akkor ez volt a legkedvezőbb kinti ár. Hogy a fenébe lehet összekeverni az új erősítő árát a használtan vásárolt erősítőd árával?
Szerintem hagyjuk, mert a realitásról nagyon más az elképzelésünk.
Tévedtél az árral kapcsolatban is és a Lexicon-nal kapcsolatban is. Ezt tényleg olyan nehéz beismerni?
De nekem tök8! Én semmi valótlant nem írtam. Te sem, csk lehet nem jó helyeken forgolódtál akkoriban.
:D

Ha meg most at akarsz venni - csak tessék! Egészségedre újra!
:tutiok:
Én lezártam már a témát. de ha ennyire lovagolni akarsz még rajta, akkor...
Én azt írtam, hogy 900-1000USD volt az ára az XPA5-nek.
https://www.stereophile.com/content/music-round-51

Láthatod, ennyi. Nehéz értelmezni?
1,5 hónapig beakciózták és akkor mi van? Az éveken át tartó kiskereskedelmi ár a mérvadó és nem az, hogy egyszer volt egy akció.

Azért meg ne hibáztass és ne gúnyolódj, hogy nem áfacsalással, kamucégre lopattam be az országba áfa/vám nélkül egy erősítőt és ezért többe került. Még ha tőled távol is áll, fogad el, hogy vannak becsületes emberek, akik nem áfa csalással vásárolnak külföldről.

A Lexicon RX7-el kapcsolatban sem volt igazad. 2006 a gyártási éve és nem 2007. Hány linket másoljak be, hogy végre elismerd, hogy tévedtél?

Én akarok átverni másokat? Mivel, vagy hogyan? gondolkodik.gif
Akkor akarnék átverni másokat, ha egy 17 éves Lexicon RX7 erősítőre azt mondanám, hogy 4 éves, gyakorlatilag új, ahogy Te írtad.

Egészségedre :tutiok:

(másodszorra írom, hogy befejeztem ezt az értelmetlen vitát)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kis 2023.03.26., vas. 14:08-kor.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2023.03.26., vas. 12:19
Mit számít, hogy 15 éve valami mennyibe került? Főleg hogy az akkori árakhoz képest manapság minden 3-4x annyiba kerül.
Csak azért számít, hogy mennyiért lehetett megvenni.
Ezek tények és pontos adatok.

Az egy más kérdés, hogy most egy GEN1 XPA1 250-300 ezer forint.
3X az ára használtan, mint újonnan.

Közben mondjuk a Lexicon RX7 végfok, ami 10X annyiba került, mint az Emo - nem kerül annyival többe.

Ezért is érdemes elgondolkodni kicsit.
De csak SZVSZ - mindenki azt vesz, amit akar.
:D

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Kis írta:
2023.03.26., vas. 12:21
Én újonnan vettem 330 ezerért és nem használtan, akkor ez volt a legkedvezőbb kinti ár. Hogy a fenébe lehet összekeverni az új erősítő árát a használtan vásárolt erősítőd árával?
Szerintem hagyjuk, mert a realitásról nagyon más az elképzelésünk.
Leírtam mennyibe került, ki is számoltam neked.
Az, hogy te 2X áron vetted - szerinted OK?
Nem használt árról írtam, vagy tényleg ilyen nehéz ezt értelmezni számodra? Ennél jobban nem tudom elmagyarázni.
Én használtan itthoni cégtől! 150 ezer forintért vettem XPA5 végfokot.

Az új ára 100 ezer körül volt és még volt 20% kedvezmény is, ha volt kártyád.
Plusz adták azt olcsóbban is - csak ki kellett fogni jó vételt, amikor éppen még akciósabb volt.

Aki behozta akkoriban, elég sokat eladott ás mindenki tőle vette.
Nem 2011-ben, hanem előtte!

Én csak gratulálni tudok, hogy vettél 2X áron kintről Emotiva végfokot.

Tévedtél az árral kapcsolatban is és a Lexicon-nal kapcsolatban is. Ezt tényleg olyan nehéz beismerni?
De nekem tök8! Én semmi valótlant nem írtam. Te sem, csk lehet nem jó helyeken forgolódtál akkoriban.
:D

Ha meg most at akarsz venni - csak tessék! Egészségedre újra!
:tutiok:

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

DeLorean írta:
2023.03.26., vas. 12:03
Kis írta:
2023.03.26., vas. 10:54
Én is megtaláltam a cikket. Igen, az csak egy ünnepi akció volt 2008-ban, ami másfél hónapig tartott. November 15-től az év végéig.
https://www.audioholics.com/news/emotiv ... -sale-2008

Az Emotiva XPA-5 kiskereskedelmi új ára 899 USD-ről indult és ennél csak magasabb árakat lehetett találni.
Általában 1000 USD körül árulták az üzletek. 2011-ben én is kb.1000 USD-t fizettem érte. Szállítással és minden járulékos költséggel olyan 330 ezer körül állt meg. Akkor az USD-t 200Ft. körül váltották.
Addig nem találkoztam akkora erővel, amit az a szörny tudott 5 csatornán. Több év használat után 200 ezer körül adtam el. Én nagyon szerettem a hangját, főleg azt, hogy kis hangerőn is tudott dinamikus, erőteljes lenni. Ugyanez igaz a Gen2 XPA5-re, de a Gen3 XPA5-re már nem.
Szerintem ezen fölösleges vitatkozni, ha nem hiszed el, amiket írtam és a számolásnak sem hiszel - azzal nem tudok mit kezdeni.

Minden az és annyi, amit írtam.

Akkor te jó drágán vetted! Eészségedre! Volt, aki előtte behozta olcsóbban - majdnem mindenki tőle vásárolta a procit is és a végfokot is akkoriban.
Én az enyémet használtan 150 ezer forintért.
Te a tiédet akkor 330 ezerért. Ezzel nem tudok mit kezdeni. valamit azért nem jól csináltál SZVSZ.
:tutiok:
Én újonnan vettem 1000 Dollárért és nem használtan, akkor ez volt a legkedvezőbb kinti ár. Hogy a fenébe lehet összekeverni az új erősítő árát a használtan összekukázott erősítőd árával?
Szerintem hagyjuk, mert a realitásról nagyon más az elképzelésünk.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Mit számít, hogy 15 éve valami mennyibe került? Főleg hogy az akkori árakhoz képest manapság minden 3-4x annyiba kerül.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Kis írta:
2023.03.26., vas. 10:54
Én is megtaláltam a cikket. Igen, az csak egy ünnepi akció volt 2008-ban, ami másfél hónapig tartott. November 15-től az év végéig.
https://www.audioholics.com/news/emotiv ... -sale-2008

Az Emotiva XPA-5 kiskereskedelmi új ára 899 USD-ről indult és ennél csak magasabb árakat lehetett találni.
Általában 1000 USD körül árulták az üzletek. 2011-ben én is kb.1000 USD-t fizettem érte. Szállítással és minden járulékos költséggel olyan 330 ezer körül állt meg. Akkor az USD-t 200Ft. körül váltották.
Addig nem találkoztam akkora erővel, amit az a szörny tudott 5 csatornán. Több év használat után 200 ezer körül adtam el. Én nagyon szerettem a hangját, főleg azt, hogy kis hangerőn is tudott dinamikus, erőteljes lenni. Ugyanez igaz a Gen2 XPA5-re, de a Gen3 XPA5-re már nem.
Szerintem ezen fölösleges vitatkozni, ha nem hiszed el, amiket írtam és a számolásnak sem hiszel - azzal nem tudok mit kezdeni.

Minden az és annyi, amit írtam.

Akkor te jó drágán vetted! Eészségedre! Volt, aki előtte behozta olcsóbban - majdnem mindenki tőle vásárolta a procit is és a végfokot is akkoriban.
Én az enyémet használtan 150 ezer forintért.
Te a tiédet akkor 330 ezerért. Ezzel nem tudok mit kezdeni. valamit azért nem jól csináltál SZVSZ.
:tutiok:

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

DeLorean írta:
2023.03.25., szomb. 22:37
Kis írta:
2023.03.25., szomb. 21:34
Az sem életszerű, hogy 2007 végén mutatták be a Lexicon RX7-et a CEDIA Expo-n, miközben meg 2006-ban lehetett kapni.Végül is teljesen mindegy.
https://it.wikipedia.org/wiki/Lexicon_(azienda)
Ezért nem jó a wikiből tájékozódni.
Az expo után kezdte meg a szállítást a Lexicon 2007-ben.

Az XPA5 árát is elnézted. Vagyis láttad valahol és akkor az a tuti.

Ehhez mit szólsz?
"The XPA-5 and XPA-2 Amplifiers are only $699, one hundred dollars off the regular price of $799. "

A dollár 144 forint is volt 2008-ban. :D
Az XPA5 ára pedig így 101 ezer forint.
Persze VÁM ÁFA és szállítás, de...

Ez egy akció volt, de volt még több is. Törzsvásárlói kedvezmény és kifutó, befutó - mindenféle akció.
:D
Én is megtaláltam a cikket. Igen, az csak egy ünnepi akció volt 2008-ban, ami másfél hónapig tartott. November 15-től az év végéig.
https://www.audioholics.com/news/emotiv ... -sale-2008

Az Emotiva XPA-5 kiskereskedelmi új ára 899 USD-ről indult és ennél csak magasabb árakat lehetett találni.
Általában 1000 USD körül árulták az üzletek. 2011-ben én is kb.1000 USD-t fizettem érte. Szállítással és minden járulékos költséggel olyan 330 ezer körül állt meg. Akkor az USD-t 200Ft. körül váltották.
Addig nem találkoztam akkora erővel, amit az a szörny tudott 5 csatornán. Több év használat után 200 ezer körül adtam el. Én nagyon szerettem a hangját, főleg azt, hogy kis hangerőn is tudott dinamikus, erőteljes lenni. Ugyanez igaz a Gen2 XPA5-re, de a Gen3 XPA5-re már nem.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Kis írta:
2023.03.25., szomb. 21:34
Az sem életszerű, hogy 2007 végén mutatták be a Lexicon RX7-et a CEDIA Expo-n, miközben meg 2006-ban lehetett kapni.Végül is teljesen mindegy.
https://it.wikipedia.org/wiki/Lexicon_(azienda)
Ezért nem jó a wikiből tájékozódni.
Az expo után kezdte meg a szállítást a Lexicon 2007-ben.

Az XPA5 árát is elnézted. Vagyis láttad valahol és akkor az a tuti.

Ehhez mit szólsz?
"The XPA-5 and XPA-2 Amplifiers are only $699, one hundred dollars off the regular price of $799. "

A dollár 144 forint is volt 2008-ban. :D
Az XPA5 ára pedig így 101 ezer forint.
Persze VÁM ÁFA és szállítás, de...

Ez egy akció volt, de volt még több is. Törzsvásárlói kedvezmény és kifutó, befutó - mindenféle akció.
:D

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

Az sem életszerű, hogy 2007 végén mutatták be a Lexicon RX7-et a CEDIA Expo-n, miközben meg 2006-ban lehetett kapni.Végül is teljesen mindegy.
https://it.wikipedia.org/wiki/Lexicon_(azienda)

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Kis írta:
2023.03.25., szomb. 19:47
Használtan nyilván más volt az ára, de én új árakat írtam.
A lexicon RX7 gyártása megszűnt 2007-ben, azaz 16 éve. Már bocs, de hol a csudában árultak újat 4 éve?
Erre írtam, hogy valami hibádzik. :D
Gondolom ezt valahol olvastad...
Próbáltam rákeresni.
Én nem tudom meddig gyártották, de az biztos, hogy hivatalosan 2007 végén mutatták be a CEDIA Expo-n Denverben.
Bemutatták, de előtte be is fejezték a gyártását - érdekes lenne. :D

De az is érdekes, hogy a hometheaterreview 2010. áprilisi.

https://hometheaterreview.com/lexicon-r ... -reviewed/

Ezek szerint egy három éve nem gyártott terméket teszteltek? gondolkodik.gif

De annyira nem is lényeges. Akkor legyen öreg, ha ez megnyugtat. Vannak itt, akik öregebb gépeket használnak és kipróbálták az Emo-t is. Aki meg azt vesz és elégedett vele, annak sok jó filmet hozzá! Én az öreg Lexit választanám inkább!
:smile32:

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

DeLorean írta:
2023.03.25., szomb. 18:20
Kis írta:
2023.03.25., szomb. 17:04
Itt sokmindeni hibádzik.
Emotiva XPA-5 Gen1 az USA-ban került 900-1000 USD-be + szállítás/ vám. A 150 ezres vásárlási ár, minimum duplája volt, de inkább több.
Én a Lexicon RX7 végfokot már öregnek nevezném. 2006-2007 ig gyártották, azaz 16-17 évesnél nem lehet fiatalabb.
Melyik sokkal gyengébb Nad végfok volt, amit említettél?
Semmi nem "hibádzik"!
Természetesen használt árat írtam.
Annyiért vásároltam itthoni kereskedőtől.

De a Lexicon RX7-et én mondjuk gyakorlatilag újonnan vettem 4 éve kb (az évben már lehet tévedek).
Használtan nyilván más volt az ára, de én új árakat írtam.
A lexicon RX7 gyártása megszűnt 2007-ben, azaz 16 éve. Már bocs, de hol a csudában árultak újat 4 éve?
Erre írtam, hogy valami hibádzik. :D

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

nemtomm írta:
2023.03.23., csüt. 19:28
A gen 1 toroidos xpa5 az még jó volt….ami jó sokáig megvolt…de sajna a hangja nem hozta azt a szintet amit elvárt az ember..volt monoblokkom is ráadásul a legnagyobb … kétszer is vettem procit de soha többet emo mert sajna ígérgetésből jelesre vizsgáztak de a teljesítés az valahogy sosem volt az erősségük gondolkodik.gif
Most így visszanézve jó pár év távlatából már nem váltanék vissza emora , maradok a jól bevált Anthem procinál igaz régebbi de tökéletesen teszi a dolgát…. :smile29:
Akkoriban volt az Onkyo, amit minden "nagy mozis" használt.
Bejött az Emo proci és végfok, amit kintről hoztak be ilyen-olyan úton.
Szép volt, nehéz volt és sokan váltottak is.
Más proci-végfokot nem nagyon lehetett vásárolni - méregdrága volt mind.

Azután jöttek az ígérgetések... :D

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Kis írta:
2023.03.25., szomb. 17:04
Itt sokmindeni hibádzik.
Emotiva XPA-5 Gen1 az USA-ban került 900-1000 USD-be + szállítás/ vám. A 150 ezres vásárlási ár, minimum duplája volt, de inkább több.
Én a Lexicon RX7 végfokot már öregnek nevezném. 2006-2007 ig gyártották, azaz 16-17 évesnél nem lehet fiatalabb.
Melyik sokkal gyengébb Nad végfok volt, amit említettél?
Semmi nem "hibádzik"!
Természetesen használt árat írtam.
Annyiért vásároltam itthoni kereskedőtől.
Az eredeti ár is harmada, de inkább ötöde volt egy normális végfok árának.
De az itthoni darabok a prociknál és végfokoknál kedvezményes áron kerültek be az országba a kezdeti időkben.
Én még emlékszem rá...

Az XPA5 GEN1 is kb akkor jelent meg.
A többi fiatalabb természetesen.
De a Lexicon RX7-et én mondjuk gyakorlatilag újonnan vettem 4 éve kb (az évben már lehet tévedek).

A NAD típusára nem emlékszem, pedig még fórumoshoz is elvittem és Emotiva végfokkal hasonlítottuk össze. :D
Nem az Emo nyert...

De volt, akinek Emotiva monoblokkjai voltak - most paneleket gyárt :D - és elhozta tesztre és összehasonlításra TagMcLaren öregecske végfokkal. Szintén nem az Emo nyert.

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

DeLorean írta:
2023.03.25., szomb. 16:24
Den írta:
2023.03.25., szomb. 11:22
3. éve használok 2db Gen3- 7 csatornás Emotiva végfokot és el nem cserélném semmire 7.2.6- hoz. Hifire, házimozira tökéletesen bevált nálam Ultra High- end hangfalakhoz.
Az EISA díjat lejáratták tudom, de azért nem kaphatná meg egy közepes végfok sem.
Ahogy az Emotiva tulaja jellemezte a Gen3- t, az úgy is van.
Végfokoknál nagyon sok lehetőség van vásárlásra.
Én imádom a végfokokat, manapság már Crown és Aurea végfokot használok, de korábban elég sokat kipróbáltam és összehasonlítottam.

Az Emotiva GEN1 még jó volt.
Ár-érték arányban verhetetlen. Olyan 150 ezer forintért lehetett megvásárolni az öt csatornás végfokot. Erő volt benne és lehengerlő volt. Akkor került bajba, amikor egy sokkal gyengébb NAD végfok elpicsázta nálam hangminőségre. Sokkal szebben, természetesebben szólt vele minden.

Később is volt GE1, GEN2 és GEN3 végfokom is.
Ezek sem voltak rosszak, de már ár-érték arányban sem voltak annyira jók.

Mellettük mondjuk elég jó végfokok voltak nálam. Rotel, Primare, TagMcLaren, Simaudio, Parasound, Meridian, Lexicon és még "pár".
Ezeket mind-mind meg lehetett annyi pénzért vásárolni, mint az Emotiva végfokokat és ég és föld volt a különbség - nem az Emo javára.

Ez nem azt jelenti, hogy rosszak lennének, de amennyibe kerülnek van jobb.
Most is van eladó Lexicon RX7 végfok - az enyém volt korábban. Mellette hirdettek GEN3 Emo végfokot hasonló áron és az el is kelt, pedig nem egy kategóriával jobb a Lexicon. Még öregnek sem nevezném.

+Az EISA díj sajnos nem jelent semmit...
Itt sokmindeni hibádzik.
Emotiva XPA-5 Gen1 az USA-ban került 900-1000 USD-be + szállítás/ vám. A 150 ezres vásárlási ár, minimum duplája volt, de inkább több.
Én a Lexicon RX7 végfokot már öregnek nevezném. 2006-2007 ig gyártották, azaz 16-17 évesnél nem lehet fiatalabb.
Melyik sokkal gyengébb Nad végfok volt, amit említettél?

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2023.03.25., szomb. 11:22
3. éve használok 2db Gen3- 7 csatornás Emotiva végfokot és el nem cserélném semmire 7.2.6- hoz. Hifire, házimozira tökéletesen bevált nálam Ultra High- end hangfalakhoz.
Az EISA díjat lejáratták tudom, de azért nem kaphatná meg egy közepes végfok sem.
Ahogy az Emotiva tulaja jellemezte a Gen3- t, az úgy is van.
Végfokoknál nagyon sok lehetőség van vásárlásra.
Én imádom a végfokokat, manapság már Crown és Aurea végfokot használok, de korábban elég sokat kipróbáltam és összehasonlítottam.

Az Emotiva GEN1 még jó volt.
Ár-érték arányban verhetetlen. Olyan 150 ezer forintért lehetett megvásárolni az öt csatornás végfokot. Erő volt benne és lehengerlő volt. Akkor került bajba, amikor egy sokkal gyengébb NAD végfok elpicsázta nálam hangminőségre. Sokkal szebben, természetesebben szólt vele minden.

Később is volt GE1, GEN2 és GEN3 végfokom is.
Ezek sem voltak rosszak, de már ár-érték arányban sem voltak annyira jók.

Mellettük mondjuk elég jó végfokok voltak nálam. Rotel, Primare, TagMcLaren, Simaudio, Parasound, Meridian, Lexicon és még "pár".
Ezeket mind-mind meg lehetett annyi pénzért vásárolni, mint az Emotiva végfokokat és ég és föld volt a különbség - nem az Emo javára.

Ez nem azt jelenti, hogy rosszak lennének, de amennyibe kerülnek van jobb.
Most is van eladó Lexicon RX7 végfok - az enyém volt korábban. Mellette hirdettek GEN3 Emo végfokot hasonló áron és az el is kelt, pedig nem egy kategóriával jobb a Lexicon. Még öregnek sem nevezném.

+Az EISA díj sajnos nem jelent semmit...

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

Den írta:
2023.03.25., szomb. 11:22
3. éve használok 2db Gen3- 7 csatornás Emotiva végfokot és el nem cserélném semmire 7.2.6- hoz. Hifire, házimozira tökéletesen bevált nálam Ultra High- end hangfalakhoz.
Az EISA díjat lejáratták tudom, de azért nem kaphatná meg egy közepes végfok sem.
Ahogy az Emotiva tulaja jellemezte a Gen3- t, az úgy is van.
Azért ha lesz lehetőséget, hallgasd meg egymás mellett pl. xpa5 Gen2 és xpa5 Gen3 végfokot. Itt a fórumon többen megtettük. 10-15%-ot vissza fogsz csavarni a hangerőn és dinamika emelkedést fogsz tapasztalni az XPA Gen3-hoz képest.

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

3. éve használok 2db Gen3- 7 csatornás Emotiva végfokot és el nem cserélném semmire 7.2.6- hoz. Hifire, házimozira tökéletesen bevált nálam Ultra High- end hangfalakhoz.
Az EISA díjat lejáratták tudom, de azért nem kaphatná meg egy közepes végfok sem.
Ahogy az Emotiva tulaja jellemezte a Gen3- t, az úgy is van.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

korbendallas2 írta:
2023.03.25., szomb. 00:05
Kis írta:
2023.03.24., pén. 19:40
Emotiva XPA Gen1 nagyon jól sikerült végfok. 1000 USD új ár/teljesítmény/minőségben semmilyen erősítő nem vette fel vele a versenyt, de még sokkal magasabb ársávban sem. Akkoriban az XPA/XPR erősítők alacsony árukkal és kiemelkedő minőségükkel nagy vihart kavartak a piacon. Az XPA Gen2 csak minimálisan lett fejlesztve,, de az is emelt a minőségen.
Az XPA Gen3 már egy teljesen más erősítő, semmi nem úgy sikerült, ahogy azt előre beharangozták. Minden szempontból visszalépés volt. Ez bizonyítja az is, hogy a XPAGen2 használt erősítőkre sokkal nagyobb a kereslet, mint a használt XPA Gen3 erősítőkre.
Emotivának van mostanság jó terméke ? :D
Minden terméküket nem ismerem. XPA Gen 1/2/3 erősítőkből több is volt, ezekről van saját tapasztalatom és pár Emotiva proci is megfordult nálam. Az XPA Gen3 erősítőik gyengébbek, mint a régebbi XPA Gen1/2. Az új processzorokkal is sok a probléma és csak a hülyítés megy, ahogy az xmc-1-el is volt. Jelen állás szerint még mindig az XMC-1 proci, ami hibátlanul működik, de ehhez is évek kelletek mire nagy nehezen összehozták. Remélhetőleg pár év alatt az új procikra is találnak megoldást.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Jobban jársz ha meghallgatod.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

Kis írta:
2023.03.24., pén. 19:40
Emotiva XPA Gen1 nagyon jól sikerült végfok. 1000 USD új ár/teljesítmény/minőségben semmilyen erősítő nem vette fel vele a versenyt, de még sokkal magasabb ársávban sem. Akkoriban az XPA/XPR erősítők alacsony árukkal és kiemelkedő minőségükkel nagy vihart kavartak a piacon. Az XPA Gen2 csak minimálisan lett fejlesztve,, de az is emelt a minőségen.
Az XPA Gen3 már egy teljesen más erősítő, semmi nem úgy sikerült, ahogy azt előre beharangozták. Minden szempontból visszalépés volt. Ez bizonyítja az is, hogy a XPAGen2 használt erősítőkre sokkal nagyobb a kereslet, mint a használt XPA Gen3 erősítőkre.
Emotivának van mostanság jó terméke ? :D
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
Kis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.30., vas. 18:39
Értékelés: 17

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kis »

Emotiva XPA Gen1 nagyon jól sikerült végfok. 1000 USD új ár/teljesítmény/minőségben semmilyen erősítő nem vette fel vele a versenyt, de még sokkal magasabb ársávban sem. Akkoriban az XPA/XPR erősítők alacsony árukkal és kiemelkedő minőségükkel nagy vihart kavartak a piacon. Az XPA Gen2 csak minimálisan lett fejlesztve,, de az is emelt a minőségen.
Az XPA Gen3 már egy teljesen más erősítő, semmi nem úgy sikerült, ahogy azt előre beharangozták. Minden szempontból visszalépés volt. Ez bizonyítja az is, hogy a XPAGen2 használt erősítőkre sokkal nagyobb a kereslet, mint a használt XPA Gen3 erősítőkre.

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Sajnos az Emo tényleg nem jó irányt vett a végfokaival.(persze a procikkal sem) Számomra a Gen3 óriási csalódás volt, utáltam a hangját. Semmi köze az 1. genjéhez sajnos. Abba az irányba kellett volna fejleszteniük, de ez van...
Az integrált beszámolóról a fizika tanárom jut eszembe Ő is hasonlóan "ízesen" törte a magyart:
"Gyerekek a fiszika szép a fiszika jó a fiszikát szejetni kell" :smile29:
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 17:24
DeLorean írta:
2023.03.23., csüt. 17:00
korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 16:09
amúgy végfokokba jókat csinál ezt nem vitatom . De ami malőröket vét egy ilyen cég az kicsit vicces.
Hát nekem elég sok végfokom volt és Emotiva is majdnem mindegyik.

Nem csinál jó végfokokat sem.
Annyi pénzért sokkal jobbat lehet vásárolni, csak szét kell nézni a piacon.

Sokan kiábrándultak a cégből a sok ígérgetés miatt, de sokan vásárolnak most is, pedig sok és sok jobb alternatíva van.
:smile32:

Elvileg a gen2 végfokaik jók voltak a gen3-ra mondták közel sem olyan jó mint a gen2. Mi az amit jobbnak tartasz árba és minőségbe ?
A gen 1 toroidos xpa5 az még jó volt….ami jó sokáig megvolt…de sajna a hangja nem hozta azt a szintet amit elvárt az ember..volt monoblokkom is ráadásul a legnagyobb … kétszer is vettem procit de soha többet emo mert sajna ígérgetésből jelesre vizsgáztak de a teljesítés az valahogy sosem volt az erősségük gondolkodik.gif
Most így visszanézve jó pár év távlatából már nem váltanék vissza emora , maradok a jól bevált Anthem procinál igaz régebbi de tökéletesen teszi a dolgát…. :smile29:
"Az igazi barát szemből támad."

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

DeLorean írta:
2023.03.23., csüt. 17:00
korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 16:09
amúgy végfokokba jókat csinál ezt nem vitatom . De ami malőröket vét egy ilyen cég az kicsit vicces.
Hát nekem elég sok végfokom volt és Emotiva is majdnem mindegyik.

Nem csinál jó végfokokat sem.
Annyi pénzért sokkal jobbat lehet vásárolni, csak szét kell nézni a piacon.

Sokan kiábrándultak a cégből a sok ígérgetés miatt, de sokan vásárolnak most is, pedig sok és sok jobb alternatíva van.
:smile32:

Elvileg a gen2 végfokaik jók voltak a gen3-ra mondták közel sem olyan jó mint a gen2. Mi az amit jobbnak tartasz árba és minőségbe ?
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 16:09
amúgy végfokokba jókat csinál ezt nem vitatom . De ami malőröket vét egy ilyen cég az kicsit vicces.
Hát nekem elég sok végfokom volt és Emotiva is majdnem mindegyik.

Nem csinál jó végfokokat sem.
Annyi pénzért sokkal jobbat lehet vásárolni, csak szét kell nézni a piacon.

Sokan kiábrándultak a cégből a sok ígérgetés miatt, de sokan vásárolnak most is, pedig sok és sok jobb alternatíva van.
:smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”