Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 16:09
amúgy végfokokba jókat csinál ezt nem vitatom . De ami malőröket vét egy ilyen cég az kicsit vicces.
Hát nekem elég sok végfokom volt és Emotiva is majdnem mindegyik.

Nem csinál jó végfokokat sem.
Annyi pénzért sokkal jobbat lehet vásárolni, csak szét kell nézni a piacon.

Sokan kiábrándultak a cégből a sok ígérgetés miatt, de sokan vásárolnak most is, pedig sok és sok jobb alternatíva van.
:smile32:

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

[/quote]
Én ahogy látom nem dinamika vesztés csak pusztán a kiemelések szűnnek meg. Sokkal jobb lesz a tér. Ha hülyeség lenne a dirac nem fejlesztenék és nem tartanák az egyik legjobbnak.
[/quote]
Ahogy jónak látod :)
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

szepi0808 írta:
2023.03.23., csüt. 16:20
korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 14:49
Ez a termék késett vagy 5 évet dirac live sincs igy annyira nem jó vétel.
Na, itt rendesen meg lehet csinálni mindent és utána már csak ki be kapcsolni kell a cuccot :)
Azért nem lehet peq szinten annyira belenyúlni mint a diracnál és ez 2023 környékén nagy hiányosság !!! de mondjuk az emotivának van híre azért utolsó procijukhoz külön cucc kell hogy menjen a dirac mert elméretezték a memóriát ... vagy xmc-1-nél atmos támogatás helyette jött az xmc 2 .... amúgy végfokokba jókat csinál ezt nem vitatom . De ami malőröket vét egy ilyen cég az kicsit vicces.
[/quote]
Hogy mit csináltak rosszul a múltban, most az teljesen mindegy. Erről a készülékről van szó és, ha szoftvresen jól működik, akkor nem lesz gond.
Nem a belenyúlással van a probléma, hanem a dinamikavesztéssel, amit ezek a szoftverek okoznak és, ha visszaméred sem azt látod, amit te ott simogatsz. Persze sokan ezt nem próbálták, én igen és ez az én véleményem és tapasztalatom. Vitázni nem fogok ezen, aki nem hiszi az próbálja ki :)
[/quote]

Én ahogy látom nem dinamika vesztés csak pusztán a kiemelések szűnnek meg. Sokkal jobb lesz a tér. Ha hülyeség lenne a dirac nem fejlesztenék és nem tartanák az egyik legjobbnak.
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 14:49
Ez a termék késett vagy 5 évet dirac live sincs igy annyira nem jó vétel.
Na, itt rendesen meg lehet csinálni mindent és utána már csak ki be kapcsolni kell a cuccot :)
[/quote]
Azért nem lehet peq szinten annyira belenyúlni mint a diracnál és ez 2023 környékén nagy hiányosság !!! de mondjuk az emotivának van híre azért utolsó procijukhoz külön cucc kell hogy menjen a dirac mert elméretezték a memóriát ... vagy xmc-1-nél atmos támogatás helyette jött az xmc 2 .... amúgy végfokokba jókat csinál ezt nem vitatom . De ami malőröket vét egy ilyen cég az kicsit vicces.
[/quote]
Hogy mit csináltak rosszul a múltban, most az teljesen mindegy. Erről a készülékről van szó és, ha szoftvresen jól működik, akkor nem lesz gond.
Nem a belenyúlással van a probléma, hanem a dinamikavesztéssel, amit ezek a szoftverek okoznak és, ha visszaméred sem azt látod, amit te ott simogatsz. Persze sokan ezt nem próbálták, én igen és ez az én véleményem és tapasztalatom. Vitázni nem fogok ezen, aki nem hiszi az próbálja ki :)
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

szepi0808 írta:
2023.03.23., csüt. 15:58
korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 14:49
szepi0808 írta:
2023.03.12., vas. 22:13
Nem hangzik rosszul főleg, hogy nekem fontos, hogy manuális patametrikus EQ is van benne minden csatornára.


youtu.be/FvGaweWzTg8
Ez a termék késett vagy 5 évet dirac live sincs igy annyira nem jó vétel.
Nem késett, ez most lett a piacra dobva. Ilyen erővel és, aki szereti a H osztályt, ami nekem is a XPA Gen3, aminek nagyon szeretem a hangját, az szeretni fogja. Dirac, ARC, stb. köhö-köhö. A legfontosabb számomra és aki jól be akar állítattni, vagy áltani egy hangrendszert az a manuális PEQ és ebben benne van. Az ezért is jó, mert sok mélysugárzóban nincs, vagy kevés a PEQ lehetőség. Na, itt rendesen meg lehet csinálni mindent és utána már csak ki be kapcsolni kell a cuccot :)
Azért nem lehet peq szinten annyira belenyúlni mint a diracnál és ez 2023 környékén nagy hiányosság !!! de mondjuk az emotivának van híre azért utolsó procijukhoz külön cucc kell hogy menjen a dirac mert elméretezték a memóriát ... vagy xmc-1-nél atmos támogatás helyette jött az xmc 2 .... amúgy végfokokba jókat csinál ezt nem vitatom . De ami malőröket vét egy ilyen cég az kicsit vicces.
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

cisco írta:
2023.03.23., csüt. 15:39
Kedvenc feature-m a butut.

Örülök, hogy belekerült :D

Sajnos akármilyen a videó, a mellett nem tudok elmenni, hogy alig értem, amit mond szegény.
Kicsit nehézkesen ejt ki pár szót, de érthető emiatt nem kell bántani.
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

korbendallas2 írta:
2023.03.23., csüt. 14:49
szepi0808 írta:
2023.03.12., vas. 22:13
Nem hangzik rosszul főleg, hogy nekem fontos, hogy manuális patametrikus EQ is van benne minden csatornára.


youtu.be/FvGaweWzTg8
Ez a termék késett vagy 5 évet dirac live sincs igy annyira nem jó vétel.
Nem késett, ez most lett a piacra dobva. Ilyen erővel és, aki szereti a H osztályt, ami nekem is a XPA Gen3, aminek nagyon szeretem a hangját, az szeretni fogja. Dirac, ARC, stb. köhö-köhö. A legfontosabb számomra és aki jól be akar állítattni, vagy áltani egy hangrendszert az a manuális PEQ és ebben benne van. Az ezért is jó, mert sok mélysugárzóban nincs, vagy kevés a PEQ lehetőség. Na, itt rendesen meg lehet csinálni mindent és utána már csak ki be kapcsolni kell a cuccot :)
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

cisco írta:
2023.03.23., csüt. 15:39
Kedvenc feature-m a butut.

Örülök, hogy belekerült :D

Sajnos akármilyen a videó, a mellett nem tudok elmenni, hogy alig értem, amit mond szegény.
Tesszék megvenni eszt a terméket ész kész!
Olyan jó, hogy lefoszod a bokádat!
:tutiok:

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: cisco »

Kedvenc feature-m a butut.

Örülök, hogy belekerült :D

Sajnos akármilyen a videó, a mellett nem tudok elmenni, hogy alig értem, amit mond szegény.

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

szepi0808 írta:
2023.03.12., vas. 22:13
Nem hangzik rosszul főleg, hogy nekem fontos, hogy manuális patametrikus EQ is van benne minden csatornára.


youtu.be/FvGaweWzTg8

Ez a termék késett vagy 5 évet dirac live sincs igy annyira nem jó vétel.
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Nem hangzik rosszul főleg, hogy nekem fontos, hogy manuális patametrikus EQ is van benne minden csatornára.


youtu.be/FvGaweWzTg8
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: William »

Pedig tényleg jó sztereón, nem tudom mit hallottál és mihez hasonlítottad.
Rengeteg tesztet és fórumot átolvastam a vásárlás előtt.
Én azt kaptam amire számítottam.


Az tök jó, hogy tetszik a hangja, de hogy sztereón csodálatos, az kicsit meglepett. Ugyanis tavaly azért nem vettem meg, egy NAD T778-at mert a sztereó hangja alsó és közép tartományba lapos és dinamikátlan volt. Nagyon tetszett nekem is a nagy kijelző és mozin sem volt rossz hangja, de nem akartam külön sztereó rendszert, csak ezért nem vittem haza.
[/quote]
NAD T778

Avatar
Janisz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.10.19., szer. 13:03
Értékelés: 1

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Janisz »

William írta:
2023.02.18., szomb. 16:12
Boldog tulajdonosa lettem végül egy NAD T778-nak.
Fantasztikus erősítő, nincs hiányérzetem semmilyen téren. Úgy házimozin mint sztereón csodálatos hangja van.
Remek a beépített streaming szolgáltatás mint a Spotify, Tidal, internetrádió stb.
A színes LCD kijelzőn megjelenő album képe és információi nagyon kellemes látványt nyújtanak.
A DIRAC beállítást még nem végeztem el, kíváncsi leszek a különbségre...
Úgy érzem sokáig marad.
Amennyiben valakinek kérdése lenne az erősítővel, beállításokkal kapcsolatban, írjon nyugodtan.


img_2516-scaled.jpg
Az tök jó, hogy tetszik a hangja, de hogy sztereón csodálatos, az kicsit meglepett. Ugyanis tavaly azért nem vettem meg, egy NAD T778-at mert a sztereó hangja alsó és közép tartományba lapos és dinamikátlan volt. Nagyon tetszett nekem is a nagy kijelző és mozin sem volt rossz hangja, de nem akartam külön sztereó rendszert, csak ezért nem vittem haza.

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: William »

Boldog tulajdonosa lettem végül egy NAD T778-nak.
Fantasztikus erősítő, nincs hiányérzetem semmilyen téren. Úgy házimozin mint sztereón csodálatos hangja van.
Remek a beépített streaming szolgáltatás mint a Spotify, Tidal, internetrádió stb.
A színes LCD kijelzőn megjelenő album képe és információi nagyon kellemes látványt nyújtanak.
A DIRAC beállítást még nem végeztem el, kíváncsi leszek a különbségre...
Úgy érzem sokáig marad.
Amennyiben valakinek kérdése lenne az erősítővel, beállításokkal kapcsolatban, írjon nyugodtan.

img_2516-scaled.jpg
img_2516-scaled.jpg (379.96 KiB) Megtekintve 1804 alkalommal
NAD T778

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Marantz SR5012 - 7.2 házimozi erősítő

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Global83 írta:
2023.02.12., vas. 14:44
Szia,

segítséget szeretnék kérni, hatha tudod mi lehet, vettem egy SR5006-ost, minden ok volt, elkezdtem állítgatni és azóta nem szól sztereóban, csak a bal oldal... pure directben, vagy directben szól mindkét oldal...

Köszi előre is.

Üdv,

Gyuri
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Global83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.08.10., hétf. 00:43
Értékelés: 1

Re: Marantz SR5012 - 7.2 házimozi erősítő

Hozzászólás Szerző: Global83 »

Szia,

segítséget szeretnék kérni, hatha tudod mi lehet, vettem egy SR5006-ost, minden ok volt, elkezdtem állítgatni és azóta nem szól sztereóban, csak a bal oldal... pure directben, vagy directben szól mindkét oldal...

Köszi előre is.

Üdv,

Gyuri

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Den írta:
2023.02.07., kedd 16:14
Félremagyarázás, elméletek, már házimozi szoba helyett nappalim van szerinted?.......................

Talán elolvashatnád Gyulai Pál, Hiccusz, Zozi véleményét az Epson 12000B- ről, amikor tesztelték elsőként. Akik látták, többen azonnal rendeltek.

Senki nem beszélt semmilyen tv adásról és nappaliról. Ha valamilyen technikát nem ismersz, nem láttál, akkor ne küldd el melegebb éghajlatra és ne alkossál véleményt róla. Főleg ne úgy, hogy a HS 8 ezer dollárért árulja a felkonvertáló processzort.
Ne alkossál találomban véleményt- talán úgy lehet- egy általad sosem látott képminőségről.

Nem láttam, ezért az csak negatív tartalmú lehet- ez a véleményed!

Mellékesen a legnagyobb GURU Gyulai Pál írta, hogy natív a 12000B: 4x1080p és nem konvertál már semmit a laser Epson, mert a processzor teszi. leborulok.gif

2017- 18- as technikáról írok, de teljesen ismeretlen fogalom, hogy milyen csodálatos dolgot művel és hozzá lehetett jutni, amit meg is tettem.
Most 1,8 millió 8805A.
A 12000B amúgy már tud 120Hz képfrissítést is, mint a 8805A is.

Hívd fel a HS- t és küldd el őket a francba, hogy miért árulnak képfelkonvertáló "világszabadalmi" processzort ULTRA igényű házimozi tulajoknak?

Amely képminőséget el lehet érni a felkonvertálással, annál már nem kívánhat jobbat egy házimozis.
A lényeg, hogy láttam a DC- HS- Szepesi 3 max 3,5 méter széles projektoros képeit, torony magasan maradok a saját 4 méteres képemnél, mivel a kábeleket- vásznat- projektort- processzort- média lejátszót teljes összhangba állítva verem nem kicsivel mindegyiket a felkonvertálással 3840x2160 képkocka minden filmmel és az 50Hz- es képfrissítéssel.

Ez egy saját élmény beszámoló, ha tetszik tanulj belőle, ha elméleteket gyártasz, akkor máshol a helyed! bravo.gif
Ok. Később visszanézek, hátha addig megtanulsz értően olvasni.
Addig is kellemes mozizást kívánok!
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2023.02.07., kedd 10:47
2 db Emotiva XPA Gen3 7ch végfok: 7.2.6

Cisco: szokásodhoz híven nem olvasol: a Home Movie majdnem 5 méteres házimozit épített egy megrendelőjének JVC projektorral+lencsével,
a DC pedig kismillió 407 centis szélességben.

A Marantz új 10- es processzora 10 Hz- es fokozatokban frissíti a képet.

"Több tesztben azt mondják": valaki látott már olyan embert, akinek a barátja látott már Marantz felkonvertálást: én úgy írom ide le, hogy én rendelkezem vele és használom már évek óta, azért tudok 4 méter széles képet nézni sokkal jobb képminőségben.
Cisco: A 8805- t 900 ezerért vettem úgy, hogy már 3 hónapja hirdették itt. Pont azért vettem meg, mert tudja a felkonvertálást több lépésben, egy szinttel feljebb is lehet lépni vele panelcserével, valamint a 6 atmos is rendelkezésre áll, 2 sub is. Mindhármat kihasználom+a Marantznak van a legtöbb szolgáltatása és imádom a hangját.

Én értem, hogy miket írogatsz és ami a legfontosabb - elégedett vagy!
Ez a lényeg!
Egy rendszernél a rendszer része vagy te is és akkor jó a rendszer, ha a végső láncszem, aki a tulaj/hallgató/néző elégedett.

Én mindenkinek azt az állapotot kívánom, amit te elértél.

A projektor szuper, a 4 méteres vásznad is szuper! Éppen most láttam egy ilyen vásznat és letaglózott a látvány.
Egészen más így mozizni. Nekem is nagy vásznam van - 305cm, de messze van a 4 métertől.
Ezt már igen nehéz kivetíteni normálisan, de az Epson projid képes rá. Naggyon jó gép az az Epson.

A Marantz belső videó prociját én nem ismerem, de ha javít a képminőségen, akkor minden OK.

A rendszered többi eleme is kiváló!
Magam részéről jó mozizást kívánok!

Kicsit annyiban módosíts a hozzászólásaidon, hogy ne legyen olyan érzete az embernek, hogy ami neki van az egy fos és csak így lehet és az a tuti. Mindig mindennél van jobb, de van egy határ, amit nem érdemes átlépni. Vagyis totál fölösleges.
Egyébként majdnem mindenben igazad van szerintem, csak ahogy leírod azzal van baj.
Fórumosokra sem kell hivatkozni, az lenne a tuti, ha valaki aki nálad járt leírná a véleményét.

:tutiok:

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Félremagyarázás, elméletek, már házimozi szoba helyett nappalim van szerinted?.......................

Talán elolvashatnád Gyulai Pál, Hiccusz, Zozi véleményét az Epson 12000B- ről, amikor tesztelték elsőként. Akik látták, többen azonnal rendeltek.

Senki nem beszélt semmilyen tv adásról és nappaliról. Ha valamilyen technikát nem ismersz, nem láttál, akkor ne küldd el melegebb éghajlatra és ne alkossál véleményt róla. Főleg ne úgy, hogy a HS 8 ezer dollárért árulja a felkonvertáló processzort.
Ne alkossál találomban véleményt- talán úgy lehet- egy általad sosem látott képminőségről.

Nem láttam, ezért az csak negatív tartalmú lehet- ez a véleményed!

Mellékesen a legnagyobb GURU Gyulai Pál írta, hogy natív a 12000B: 4x1080p és nem konvertál már semmit a laser Epson, mert a processzor teszi. leborulok.gif

2017- 18- as technikáról írok, de teljesen ismeretlen fogalom, hogy milyen csodálatos dolgot művel és hozzá lehetett jutni, amit meg is tettem.
Most 1,8 millió 8805A.
A 12000B amúgy már tud 120Hz képfrissítést is, mint a 8805A is.

Hívd fel a HS- t és küldd el őket a francba, hogy miért árulnak képfelkonvertáló "világszabadalmi" processzort ULTRA igényű házimozi tulajoknak?

Amely képminőséget el lehet érni a felkonvertálással, annál már nem kívánhat jobbat egy házimozis.
A lényeg, hogy láttam a DC- HS- Szepesi 3 max 3,5 méter széles projektoros képeit, torony magasan maradok a saját 4 méteres képemnél, mivel a kábeleket- vásznat- projektort- processzort- média lejátszót teljes összhangba állítva verem nem kicsivel mindegyiket a felkonvertálással 3840x2160 képkocka minden filmmel és az 50Hz- es képfrissítéssel.

Ez egy saját élmény beszámoló, ha tetszik tanulj belőle, ha elméleteket gyártasz, akkor máshol a helyed! bravo.gif
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Den írta:
2023.02.06., hétf. 12:38
Még 3 évvel ezelőtt felhívtam több házimozis céget és megkérdeztem tőlük, hogy mit tudnak a Marantz processzor kép felkonvertálásáról? Azt mondták semmit nem tudnak róla és nem is hisznek benne, hogy bármit is érne!!!!!!!!!!!!!!
Én megvettem egy 8805 processzort Szepi legjobb barátjától, akit Szepi arra tanította, hogy a "processzoron a kép csak keresztül megy"!
Ha volt valaha mondat, aminek köze nincs a valósághoz, akkor ez az!
Az összes filmet 3840x2160 pixelre felkonvertálja- ha beállítja a tulaj-, illetve még ezen felül 24 helyett 60 képkocka másodpercenkénti frissítés is elérhető! Erre mondják azt,hogy """drámai képminőség javulás""" érzékelhető!
Ezért nézek én már évek óta 4 méter széles vászonra vetített rendkívül pazar képminőséget.
Amióta megvan az Epson laser 12000B, már megszűnt minden további fejlesztésre való igényem, mert ilyen képminőségről még álmodni sem mertem a rengeteg félrevezetés miatt! A vászon nagyságára gondolok és az arra vetített Alumen értékekre célzok!
A 8805- nél ráadásul a főpanel cseréjével 8K- ra való felkonvertálás érhető el 8805A, aminek semmi értelmét nem látom még.
Így is a rengeteg szolgáltatását kihasználva, de főleg a teszthang segítségével és az ultra high- end hangfalaimnak: 7.2.6 felállással, mind képi, mind hang terén az az érzésem, hogy én végleg megérkeztem!

A Zozinak: marad 2 lehetőség.

1- eladni a böhöm nagy 1080p projektort óriási veszteséggel,
2- vagy megvenni hozzá a Házimozi Stúdió által forgalmazott képfelkonvertáló számítógépet.
Nem világos, hogy mi értelme van neked 4K tartalmat üldözni, ha a projid nem tudja azt natívban kivetíteni...
Szepi szerintem úgy értette, hogy a proci elég ha ismeri a megjeleníteni kívánt felbontást és frissítési rátát, dinamika tartományt, de nem attól kell csodát várni, hogy mit és hogyan skáláz az fel. Arra kell törekedni, hogy a forrás/lejátszó tudjon a legjobb minőségben lejátszani, a lánc többi eleme pedig meg tudja azt jeleníteni.
Amúgy sem értem, hogy mi értelme 1080p-ről 4K-ra konvertálgatni. TV adás esetén ha nappaliban van a proci, akkor még esetleg megértem, hogy kell a műsort felskálázni, de a 8805 sem annyira már az a liga, amit nappaliba szánna a gyártó sem. Oda elég egy decens TV és egy eARC képes AVR és kész. Ámbár Sanyi bácsiék is meséltek anno érdekes sztorikat, hogy hova telepítettek milyen kvalitású rendszereket, milyen felhasználásra, de az extrém eseteket szerintem most hagyjuk figyelmen kívül. Ha 4k-t akarsz, vegyél Blu-Ray-t, vagy Streamelj úgy, vagy "kölcsönözd ki" úgy. Minek beiktatni képfeldolgozást a procin és a projektoron is? Ha egy proci nem képes feldolgozni egy minőségi jelet natívban és úgy továbbküldeni, akkor ott a feldolgozástól sem várnék túl sok csodát. Ha pedig képes natívban szépet produkálni, akkor a forrás a megjelenítésre kell inkább több figyelmet szánni.
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Azért jó ez a fórum, mert mindig tanul valamit az ember. Úgy látszik valtoztatnom kell a "tananyagomon" :D
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

@Den

Zozi eleve 4k anyagot konvertál le 1080p-re, így nem kell semmit felkovertálnia semmi programnak. Csak az Ő vetítője nem tud natív 4k jelet fogadni, vagy a HTPC (madVR) jobb minőségben skáláz át mint a (ha van) beépített konvertálója.

Bárhova is skálázna, a chipen nem lenne több mikrotükre (pixele).

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

2 db Emotiva XPA Gen3 7ch végfok: 7.2.6

Cisco: szokásodhoz híven nem olvasol: a Home Movie majdnem 5 méteres házimozit épített egy megrendelőjének JVC projektorral+lencsével,
a DC pedig kismillió 407 centis szélességben.

A Marantz új 10- es processzora 10 Hz- es fokozatokban frissíti a képet.

"Több tesztben azt mondják": valaki látott már olyan embert, akinek a barátja látott már Marantz felkonvertálást: én úgy írom ide le, hogy én rendelkezem vele és használom már évek óta, azért tudok 4 méter széles képet nézni sokkal jobb képminőségben.
Cisco: A 8805- t 900 ezerért vettem úgy, hogy már 3 hónapja hirdették itt. Pont azért vettem meg, mert tudja a felkonvertálást több lépésben, egy szinttel feljebb is lehet lépni vele panelcserével, valamint a 6 atmos is rendelkezésre áll, 2 sub is. Mindhármat kihasználom+a Marantznak van a legtöbb szolgáltatása és imádom a hangját.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: William »

A Marantz beépített felkonvertálójáról több tesztben azt mondják, hogy nem kell csodát várni tőle.
Ezt csak egymás mellé téve lehetne megállapítani egy teszt alkalmával.


cisco írta:
2023.02.06., hétf. 18:15
Den írta:
2023.02.06., hétf. 14:24
A leírtak szerint Szepesi- Zozinak és én: 35 M2- es szobát használunk házimozira. Szepesi 3 méteres képet vetít, Zozi 3.15 m- t én pedig 4 m széleset.
Gratulálunk, akkor te vagy a legnagyobb ... :)

Amúgy azt írod hogy a madvr = marantz felkonvertáló? jaj de jó, akkor mindenki megnyugodhat...nem kell 3,5 milliót költeni....várj, de kell :D
NAD T778

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: cisco »

Den írta:
2023.02.06., hétf. 14:24
A leírtak szerint Szepesi- Zozinak és én: 35 M2- es szobát használunk házimozira. Szepesi 3 méteres képet vetít, Zozi 3.15 m- t én pedig 4 m széleset.
Gratulálunk, akkor te vagy a legnagyobb ... :)

Amúgy azt írod hogy a madvr = marantz felkonvertáló? jaj de jó, akkor mindenki megnyugodhat...nem kell 3,5 milliót költeni....várj, de kell :D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”