Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Erről a rendszerről írhatnál, hogy milyen komponensekből áll és hány magyar ház az ára :smile29: Akár a moziszobás vagy hangsugárzós topikban, hogy itt le negyen off. :smile32:

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1787
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 877
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Ma kaptam egy fotót… egy bejegyzés a barco instagram story-ból.

kicsit öregbítettük az avx fórum hírnevét… :D
Viccet félretéve jó volt viszont látni a beszámoló egy részét a barco oldalán.
251B8BE4-AEC4-448F-B6A8-A28EC749E638.jpeg
251B8BE4-AEC4-448F-B6A8-A28EC749E638.jpeg (335.41 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal
40123C0A-2518-45AD-A189-42471A19BC1B.jpeg
40123C0A-2518-45AD-A189-42471A19BC1B.jpeg (317.68 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal

A screensound-ot pedig tényleg csak ajánlani tudom, ha valaki minőségi termékekből akar építkezni. Az M&O felénk kevésbé ismert koncepció. Bevallom először nekem is utána kellett néznem kik ők… amit aztán ott hallottam, az minden várakozásomat felülmúlta. Kristálytiszta hangzás, nagyon pontos 3D-s tér és nagyon jó dinamika. A felénk kevésbé ismert DBA felállás is páratlan. Nem összehasonlítható szerintem a multisub felállásokkal.

Vasárnap megint alkalmam volt 2 órát eltölteni a sweet pointban. Végre istenigazából elengedtük a gyeplőt és a trinnov is megmutatta a kvalitásait. A rongyosra nézett hang nélkül és terminator genisys jelenetek sokkoltak. Pedig azért itthon sem panaszkodhatok. De ez más dimenzió…



Ahogy írtam a barco kapcsán, újból csak ismételni tudom: a legjobb mozis élményemet én itt éltem át. Mind hangban, mind képben.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Zozi írta:
2023.02.25., szomb. 08:12
A Barco főhadiszállásán a njord és a freya van beállítva egy teremben. Mindkettő 40 fL-re kalibrálva. 5-6 másodperc az átkapcsolás. Azt mondta, külön tanulmány az emberek viselkedése, amikor megnézik a njordot, megállítja a képet, majd átkapcsol a freya-ra. Az ember egyik döbbenetből esik a másikba. Én is hasonlót éreztem.
Fogsz Te ott még körülnézni!😀


t97eat által említett vetítő is brutál képet vetíthet!

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1787
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 877
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Megírtam a beszámolót. Ha szigorúan nézem, akkor nem volt fair összehasonlítás, de nem is ez volt a cél. Megnéztük, hogy mit tud a Bragi a túldimenzionált vásznon. Szerintem a Bragi is nagyon jó gép. Amit le is írtam.

A nap végén aztán átkerült a másik demoszobába, ahol egy takeoffmedia szőtt vászonra lett beállítva. 3 méter széles, 0.6 gain. Szintèn csak 55 nit jött ki belőle a szuper széles látószögű objektívvel. Egy EN63-mal, vagy EN61-gyel még több fényerő lenne. És az élesség is jobb lenne. Valószínű az élesség különbségben szerepet játszott az objektív is és a nagyobb fényerő is. Bart szerint a 3chip miatt is élesebb a Njord. Ezt nem igazán osztottam a konvergencia miatt, mindjuk ebben az esetben a Njord tökéletesen volt beállítva. A vászon teljes felületén patent éles volt.

Visszatérve az összehasonlításra, az én szememben a vetélytárs nem a Bragi volt, hanem a Christie, amit már több, mint egy éve nézek otthon.

A rezegtetésre… a vetítő ugyanolyan éles képet vetített, mint a christie (nativ élesség képjavítók nélkül) de emellett az összes részletet megmutatta a 4k forrásról, amire a christie nem képes.

Nehéz ezt leírni, megfogalmazni. Egyszerűen ezt látni kell.

És Bart szerint a freya ezt is sárba tiporja. Hihetetlen. A Barco főhadiszállásán a njord és a freya van beállítva egy teremben. Mindkettő 40 fL-re kalibrálva. 5-6 másodperc az átkapcsolás. Azt mondta, külön tanulmány az emberek viselkedése, amikor megnézik a njordot, megállítja a képet, majd átkapcsol a freya-ra. Az ember egyik döbbenetből esik a másikba. Én is hasonlót éreztem.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Morph »

Korrekt beszámoló. Köszönjük.
A bragi továbbra sem nagy vászonra való, a maximuma kb 280-290-es vászon.Ez a ledes gépek fényerejének köszönhető. Természetes, hogy laposabbnak tűnt a kicsi fényerejével. Viszont az élességet továbbra sem értem, hogy annyival jobb a Njord. Meg, amúgy is. Amíg rezegtetnek és nem natív a chip, addig nem igazán várhatjuk a DLP elvitathatatlan élességi előnyét 4K-ban. Nekem ez a vesszőparipám, továbbra sem értem, miért nem lehet kikapcsolni ezekben a gépekben, vagy miért nincs az "elérhető árú" kategóriában natív 4K chip. Az F35, amim volt azelőtt, továbbra is a legélesebb képet produkálta a vásznon. Sajnálom, hogy én is DLP fanként fanyaloghatok, az lcd gépekkel, mert featurek-ben és elérhető árban továbbra is csak ezek az alternatívák léteznek a modern gépeknél számomra.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1787
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 877
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

M&O - Barco Demo a screensound-nál


Múlt héten meghívást kaptam Harald-tól (www.screensound.at), egy projektor összehasonlító tesztre. A megmérettetésre tegnapi nap folyamán került sor.

Emlékezhettek rá, hogy pár héttel ezelőtt már jártunk itt Cutler-rel, akkor írtam is egy rövid összefoglalót a referencia szobáról. Azóta változott néhány dolog.


Bekerült 2 darab M&O hangsugárzó front wide csatornaként és az SBA helyett kiépítésre került egy DBA rendszer 8 darab 18” -os hangsugárzóval, elől, illetve hátul 4-es rácsszerkezetben. Az M&O fiuk jövő héten fognak eltölteni itt terv szerint 4 egész napot a finomhangolással, hogy az utolsó prozenteket is kihozzák a rendszerből. A fókuszpont nem a hang volt, ennek ellenére ismét lenyűgözött a 3D hangzás, a frontok tisztasága. A dialógusok, párbeszédek valósághűek, Lady Gaga énekhangjától pedig ismét libabőrös lettem… a mélyszekció is változott. Jó száraz, gyors, ütős lett. Semmi terjengősség. Bár igazából ilyen is volt. Csak most feljebb kapcsolt egy fokozatot.


A Stewart vászon időközben nagyobb méretre cserélődött, (410 cm szélesség, Studiotek 130 felület), ami nyugalmazta a Sony xw7000-et. Egyszerűen ekkora felületen már élességben nem tudta tartani a lépést a házigazda szerint. Azóta járt már itt próbaképp a SIM2 üdvöskéje, a SIM2 NERO 4S, de nem váltotta meg a világot. Aztán az ISE-n Barcelonában a tulaj nagyon jó kapcsolatot épített ki a Barco-bal, így nem volt meglepő, hogy a következő delikvens, illetve delikvensek a Barco háza tájáról kerültek ki. Én itt kapcsolódtam be a történetbe.


A Barco szakembere Bart Devos felelt a technikáért. A szobában 2 Barco projektor lett felállítva, egy Barco Bragi CS és egy Barco Njord CS. Mindkét projektor a Lumagen videó processzorral volt etetve. A kalibráció szintén a Lumagennel készült, mindkét projektor egyedi 3DLUT kalibrációt kapott.

a91c5542-c481-4cfb-b8de-9b9eff9266fb.JPG
a91c5542-c481-4cfb-b8de-9b9eff9266fb.JPG (32.86 KiB) Megtekintve 2096 alkalommal

A Barco Bragi CS-sel kezdtünk. Első körben Bart ismertette a programot, a lejátszási listát és hosszasan és részletesen beszélt a jelenetekről és a „finomságokról” amire érdemes figyelnünk.



Első jelenet a Passengers „randi” jelenete volt. Először Jennifer és Chris Pratt találkozik a szobában, majd a bárba mennek. A bár falainak színe nagyon OK, a bőrszínek nagyon természetesnek tűntek. Az apró bőrhibák a szuperközeli képeken nagyon szépen kirajzolódtak. Ezután a közös űrséta következett. Nagyon jó balanszban voltak a sötét, illetve világos részek. Jó volt az ANSI kontraszt és a Lumagen tone mappingjével a kép sem volt sötét, annak ellenére, hogy ez a vászon már túldimenzionált ennek a vetítőnek. Következő jelenet a Dr Strange-ből következett, amikor Strange-t kiütik a testéből és a különböző univerzumokban ide-oda „mászkál”… Próbáltam értelmezni a jelenetet, anélkül, hogy ismertem volna. Ez is nagyon rendben volt. Talán élességben volt kis hiányérzetem, amit én a rezegtetés számlájára írnék. James Bond szintén nagyon jól nézett ki a vásznon, nagyon természetes képi világ. A tükröződések, csillogások az autó lökhárítóján élmény számba mentek. Rohammentő megint csak igazi DLP gépre termett. A gyors kameramozgásokat is szinte tökéletesen jelenítette meg a projektor, annak ellenére, hogy nincs benne Frame interpoláció. Ez a belső 96 Hz-es paneljáratás pozitív mellékhatása. Gucci volt a legélesebb kép a fenti klippek közül. Kicsit hideg színbe húzott, de szerintem ez a jelenet ez ilyen. Ezt az etapot Star is Born zárta le. A fények játéka az előadás során, a fekete piano és az azon levő ujjlenyomatok, a visszatükröződések jól néztek ki nagyon. Ennek ellenére maradt némi hiányérzetem.



Szerintem otthon nagyon hasonló képet nézek a Christie-vel, magasabb natív kontraszttal, jobb élességgel és sokkal több fényerővel. Apropó fényerő. Erről nem esett szó. Tippelnem kellett, hogy mekkora fényerőt láttam a vásznon. Én 20 fL körülire saccoltam. Hát, nem jött be… 15 fL … bár, ha a led H/K (Helmholtz-Kohlrausch) effektusból indulunk ki, abból, hogy az emberi szem a led fényerejét közel 25-30%-kal erősebbnek érzékeli, akkor majdnem eltaláltam… A jelenetek után mindenki elmondta a véleményét a látottakról.



Eközben Bart átszerelte a projektorokat és kezdődhetett a második kör, immár a Njord CS-sel. Ezt a gépet már korábban kétszer láttam a Dreamcinema-ban, egyszer a dynablack nélkül és egyszer a dynablack firmware-rel.

Ugyanazon a listán mentünk végig. Az első pár kép után jött a WOW érzés. Leesett az állam. Az a natív élesség, az a részletesség, amit ez a projektor ezen a hatalmas vászon bemutatott, arra egyszerűen nincsenek szavak. Itt nem csak 1 kategória ugrásról beszélünk, hanem számomra óriási különbségekről. Nagyon hasonló a képi világ, mint amit otthon a 3 chipes gépen nézek, de egyszerűen mindenben jobb. Az a bődületes élesség és az a rengeteg részlet, amit tartalmaz a 4K forrás itt meg is jelenik a vásznon. A színek élnek. Csak ismételni tudom magamat.

A Passengers soha nem látott minőségben köszönt vissza. Dr Strange szintén. A pillangó szárnyának színei túlmutatnak a P3 szintéren, amit a projektor nagyrészben meg is mutat. James Bond jelenet úgy nézett ki a Bragin, mint amit délután 4-kor forgattak. A Njord-dal feljött a nap és kb 12:00 lehetett… nehéz ezt leírni. Ambulance jelenetet ilyen színesben még sohasem láttam. A Gucci, amit egy nagyon jó minőségű felvételnek tartok lefolyt a vászonról. A magas ANSI miatt brutális mélysége van a képnek. De nem csak mélysége van, hanem szinte kilépnek a szereplők a vászonról. Azt lehet mondani, hogy ez az igazi 3D-s kép. Természetes összkép, a színek, az apró részletek. Legyen az bőrhiba, vagy épp egy terítő, egy ruha struktúrája. Hogy őszinte legyek szinte lejöttek a könnyeim.


Ez az a kép, amit életem végéig tudnék élvezni. Ez teljesen más dimenzió, mint az eddig látott gépek. Megfelelően optimalizált környezetben, megfelelő forrással. Beleértve a Lumagent is. Sokkal nagyobb hatással volt rám, mint a DC-ben látott Njord.
A korrektség kedvéért hozzáteszem, hogy a DC-ben semmilyen videoprocesszor nem volt a Njord előtt, csak a Dune a la natur, így az összehasonlítás nem teljesen fair. Valamint az időfaktor is szerepet játszik.. itt nagyon friss az élmény... és azért egy videoprocesszorban rejlő számítási teljesítmény nem elhanyagolható. Gondolok itt a tone mapping-re és a 3DLUT-ra, ami tényleg az utolsó cseppet is kipréseli a vetítőből.
És ez csak egy foszfor lézer… és a Barco-nál szinte a középkategória… Amivel még tartozom, az a fényerő. Kb háromszorosra saccoltam a Bragihoz képest. Itt is majdnem igazam lett. A projektor konstans 40 FL-re volt kalibrálva. Ez számomra tökéletes balansz volt. Elegendő fényerő volt a HDR effektekhez és a sötét részek sem voltak világosak, illetve szürkék.


A lista után még élvezkedtünk kicsit. Több jelenetet néztünk meg a kedvenc demo-im közül. The 355-ből és a Lucy-ból. Nehéz volt betelni a látvánnyal. Ami baromi érdekes volt, hogy abban a jelenetben, amikor Freeman előadást tart az agy működéséről az előadóteremben a szemüveges hölgy szemüvegében eddig arra figyeltem, hogy milyen szuper a tükröződéses fényjáték, most azt is láttam, hogy mi tükröződik… bámulatos volt.



A nap végén aztán a hazaúton levontam a saját következtetéseimet… én igazi DLP fan vagyok. Egyszerűen nekem a DLP képi világa az, ami nagyon közel áll a szívemhez. A BRAGI CS egy nagyon jó gép, viszont a 3chip után és a megszokott fényerő miatt, amit a Bragi nem tud elérni számomra sajnos nem alternatíva. Pedig nagyon örültem volna neki. A Njord fényerőt tekintve hozzám túldimenzionált lenne, meg az ára is egy nagyobbacska lakás ára.. A tökéletes megoldás a Barco Hodr CS lenne, de azt sem érem fel pénzügyileg egyelőre. Bőven túl van az általam racionálisnak gondolt kereten. Így nem tudok mást tenni, mint várok. Várok, hátha LCD fronton változik valami, vagy megjelennek pár éven belül ezek a gépek, vagy ezek elődjei a használt piacon. Addig viszont élvezem a Christie képét, mert azért elnézve a kommersz gyártók elérhető gépeit a piacon, nincs okom panaszra.



Szeretném megköszönni a lehetőséget Haraldnak, hogy részt vehettem „magyarként” ezen a szeánszon. A srácoknak, hogy nagyon közvetlenek voltak velem és tényleg olyan hangulatot varázsoltak, mintha évek óta ismernénk egymást. Az biztos, hogy egy Barco-val Haraldnál végre a kép is eléri azt a szintet, amit a Trinnov- val és az M&O-val már hangban elért. Nekem ez az összeállítás így a legjobb mozis élményt okozta.

6f93eab7-522a-4ec1-af41-9e2264ff4d0e.JPG
6f93eab7-522a-4ec1-af41-9e2264ff4d0e.JPG (83.33 KiB) Megtekintve 2096 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2023.02.25., szomb. 09:05-kor.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1787
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 877
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

phyton71 írta:
2023.02.05., vas. 09:32
mancsi1974 írta:
2023.02.05., vas. 06:50
Csak német feliratot találtam!
Feliratot bekapcsolod, majd a beállításokban-felirat eggyel lejjebb automatikus fordítás- csúszkát addig húzod lefelé míg a Magyart megtalálod.
Azért ennek a fordító algoritmusnak van hova fejlődnie... :-)
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

mancsi1974 írta:
2023.02.05., vas. 06:50
Csak német feliratot találtam!
Feliratot bekapcsolod, majd a beállításokban-felirat eggyel lejjebb automatikus fordítás- csúszkát addig húzod lefelé míg a Magyart megtalálod.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
mancsi1974
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 18:03
Értékelés: 13

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: mancsi1974 »

Csak német feliratot találtam!

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Zozi írta:
2023.02.03., pén. 18:21
Lars Mette az iSE-ről. 4:45-től egészen érdekes "nem létező" dolgokról beszél. Talán egyszer lesz hozzá felirat, aztán a németül nem beszélő fórumtársak is értelmezni tudják.

https://www.youtube.com/watch?v=E5I7xlj ... oodzuhause



szerkesztés 1: hogy kell videót beágyazni? :-)
szerkesztés 2: letelt az NDA vajon, amiről még év végén beszélt? Vagy hogyhogy ennyire nyíltan beszél a problémákról?
Már elérhető a Magyar felirat hozzá.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1787
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 877
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Lars Mette az iSE-ről. 4:45-től egészen érdekes "nem létező" dolgokról beszél. Talán egyszer lesz hozzá felirat, aztán a németül nem beszélő fórumtársak is értelmezni tudják.

https://www.youtube.com/watch?v=E5I7xlj ... oodzuhause



szerkesztés 1: hogy kell videót beágyazni? :-)
szerkesztés 2: letelt az NDA vajon, amiről még év végén beszélt? Vagy hogyhogy ennyire nyíltan beszél a problémákról?
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3004
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1516

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Ami fontos és lényeges + az itthoni kereskedőknek is fontos lehet + a vásárlóknak!

A cikk vége google fordítóval:

"A Beamer24.de -vel együttműködve kínálunk Cine4Home Limited Edition részeként minden készüléket a fenti alapparaméterekre (fényerő / kontraszt / színek / élesség) mérünk, és a mért értékeket írásban dokumentáljuk, hogy az ügyfél tudja pontosan "mi történik". Kiválogatunk minden XW5000-et, amely 7000:1 natív kontrasztarány alá esik, nem éri el a 2000 lumenes bruttó fényerőt, túlságosan korlátozott a DCI P3 színtere, vagy ANSI kontrasztja <200:1. Ez lényegesen nagyobb biztonságot ad, mint a sokszor elterjedt, tömör tesztígéret konkrét mért értékek nélkül."

Szerintem mindenki, aki ilyen készüléket vásárol azonnal kérjen egy ilyen mérést és később is végeztesse el.
Lehetőleg nem gagyi eszközzel és programmal, amit sokan használnak!

Akinek a fentebb említett értékeket nem éri el - azonnal jelezze és akár meg is írhatja mondjuk itt.
:smile32:

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2047

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

HSRT8 írta:
2023.02.02., csüt. 20:09
Minden gépezetbe becsúszik néha hiba, (a legjobbakba is) persze gyakran nem is tudunk róla.
Gyakorlati szinten a felhasználók (világ) nagyon nagy részét (90% felett) ez nem érdekli és észre sem veszi a használat során a mindennapokban.
Nincs ezzel semmi baj...a gyártó elismerte-javítja a problémát. Emiatt nem lesz kevesebb a Sony pojik száma szerintem.
Javasolni fogom a Sony korporésönnek, hogy egy ilyen matricával lassák el a Sony projektorokat! Fő a biztonság!
:D
ZSFM-2323D.jpg
ZSFM-2323D.jpg (113.48 KiB) Megtekintve 2554 alkalommal
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3004
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1516

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

HSRT8 írta:
2023.02.02., csüt. 20:09
Minden gépezetbe becsúszik néha hiba, (a legjobbakba is) persze gyakran nem is tudunk róla.
Gyakorlati szinten a felhasználók (világ) nagyon nagy részét (90% felett) ez nem érdekli és észre sem veszi a használat során a mindennapokban.
Nincs ezzel semmi baj...a gyártó elismerte-javítja a problémát. Emiatt nem lesz kevesebb a Sony pojik száma szerintem.
Hát baj van.
Ezt itt többen kifejtették már és nem igazán érdekelt. Az enyém jó volt, hiba nélküli.
De sajnos lehet az is, ha aki most elégedett időzített bombán ül.

A kontraszt vesztést, az életlen és inhomogén képet előbb-utóbb mindenki észreveszi.

Valami sz@r van a palacsintában és jobb, ha vigyázunk!
:smile32:

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Minden gépezetbe becsúszik néha hiba, (a legjobbakba is) persze gyakran nem is tudunk róla.
Gyakorlati szinten a felhasználók (világ) nagyon nagy részét (90% felett) ez nem érdekli és észre sem veszi a használat során a mindennapokban.
Nincs ezzel semmi baj...a gyártó elismerte-javítja a problémát. Emiatt nem lesz kevesebb a Sony pojik száma szerintem.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3004
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1516

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Sajnos ez durva!
Sony projektorok:

http://cine4home.de/sony-vpl-xw5000-im- ... zeit-test/

Egyre inkább elgondolkodtató a dolog.
Nekem a 7000-et volt szerencsém összehasonlítani a korábbi 790 modellel.
A kontraszt különbség jelentős volt a régebbi széria javára. Élességben is nagyon durván jobb volt a régi modell.
Azóta nincs nálam a 790 sem, de lehet így jártam jól!

Olvassátok végig a cikket!

sad.gif

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Egyetértek a kölykömmel. Sajnos.

Ez a natív 4K-s nagymozis gép talán a legjobb gép az országban, ami magánkézben van (vagy lehet ... bár ki tudja?). Az 1,38"-es natív 4K chip-ek, egészen elképesztőek, erről mi valószínűleg életünk végéig csak álmodni fogunk. Valószínűtlen, hogy valaha is legyen ekkora DMD házimozis (vagy akár 1 chip-es) gépben. Főleg mivel a lézer-foszfor fényforrás sokat tud javítani a kisebb chip-ek képén is. Vagy ha esetleg lesz is egyszer majd ilyen gép, akkor az nem a miénk lesz ... főleg mivel az 1" körüli natív 4K chip is csak mostanában kerül bele valódi projektorba ... és azon az 5 mikronos TRP-s kis tükröcskék vannak, ami nyilván nem azonos kategória a 7 mikronos mikrotükrökkel (sem képélesség sem elérhető kontrasz tekintetében).

Én azonban minden tiszteletem ellenére NEM vinném haza ezt a gépet, talán még ingyen sem. Nem bírná el a födém, nem lehetne feljuttatni a lépcsőn, stb. De még ha felkerülne is a tetőtérbe, nem férne el a folyosón, csak talán 90 fokkal elfordítva, tükörből vetítve. Az meg azért vicces lenne.

A legnagyobb gondnak a gép lámpáját látom, az biztosan horror drága és ezeknek a Xenon lámpáknak nem hosszú az élettartama. Utángyártott lámpát venni ebbe esélytelen, de kb. egy millát fizetni mondjuk 1000 óránként az új lámpáért ... hát ahhoz képest még az ipari áram bevezetése is szinte ingyen lenne.

Ez pedig azért gáz, mert amúgy ez a gép tökéletesen működne RGB LED fényforrással, hiszen a Xenon egyenáramú lámpa, nem lenne semmi probléma optikailag, brutál fényereje lenne és soha nem kellene benne lámpát cserélni. Ekkora DMD méret mellett kb. 100%-ban hasznosítható lenne a legnagyobb LED-ek fénye is, azok meg "tolnak" vagy 20000 lumen fényt a gépbe, ha annak csak a negyede jutna ki a túloldalon, már az is lenne vagy 5000 lumen. Egészen elképesztő lehetőségek vannak ebben a gépben optikailag ... bár csak az a "de" ne lenne ott a dologban ...

De hogyan győzzük meg a gépet arról, hogy van a gépben lámpa és az világít? Lehet, hogy ez egyszerű lenne, de lehet, hogy megoldhatatlan feladat. Mi lesz ha valami baja van a gépnek? Ehhez nem állnak otthon alkatrészek senkinek, a gyári szervíz meg szintén milliós összeg, talán a légszűrő cseréjét kivéve (ha egyáltalán van benne).

Láttam, hogy milyen képet vetít egy ilyen gép és azt szívesen látnám otthon ... egy egy 125 kilós bálnát nagyon NEM látnék szívesen. És "sajnos" a 2560 pixeles gépek is igen jó képet vetítenek, ráadásul azok kicsik, olcsók, fenntarthatóak (moduláris rendszer ÉS van hozzájuk alkatrész) ... szóval azokhoz képest az a plusz amit ez tud, csak akkor éri meg ennek a bálnának a maceráját, ha égető szükség van valamelyik olyan képességére, amit a mi kis otthoni vackaink nem tudnak utánozni.

Ahogy a mondás tartja: "egy jobb élet legnagyobb akadálya néha egy jó élet" ... és a manapság hozzáférhető gépek bőven elég jó életet biztosítanak ahhoz, hogy ne legyen mellettük hiányérzetem. Akinek különlegesebb elvárásai vannak, az meg úgyis azokhoz kell, hogy gépet válasszon... még szerencse, hogy én normális méretű képet vetítek és nem "fekete" vászonra.

Ja, LED fejlesztés ügyben is vannak hírek. Jelen pillanatban kb. 70% optikai hatásfoknál tartunk, ami már sokkal jobb, mint a gyári 58% volt, de még messze van az elvárásoktól (80-90%, ez kéne ahhoz, hogy a pici LED-ek kevesebb fényerejét kompenzáljuk). Az már biztos, hogy a tüköralagutak NEM működnek ideálisan akkor, ha a fény első pár "pattintása" nagy szögben történik. Ekkor ugyanis minden "körben" 11-12% fényt veszítünk, ami kb. meg is magyarázza azt, hogy miért nincs akkora fényerőnk (még), mint amit vártunk. Mondjuk a 70% v.s. 90% különbsége nagyjából ezzel meg is magyarázható, a maradék meg úgyis túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen (nem éri meg az ilyen nagy szögű sugarakat hasznosítani, mert sokkal nagyobb íriszek kellenének hozzá, ami viszont durván rontaná a kontrasztot).

Jelen pillanatban az F22 fluorit lencséjével már fényesebb a gép, mint amit a gyári LED-ekkel egy FL32-vel el lehet érni, még ha a legújabb és legmagasabbra specifikált gyári LED-eket is használjuk. Pedig az az 1080p DMD nagyobb felületű és a mikrotükrök is nagyobbak, tehát kb. minden paraméterében az a jobb, nyilván a felbontást kivéve. Viszont a kontraszt most azzal kb. azonos, full nyitott írisszel 1450:1 a kontraszt (ami egy 2560 pixeles géptől szerintem már nem is rossz). Viszont ekkor a fényerő csak 4%-ot nő az F22 lencséhez képest, mivel a nagyobb "lyuk" ezekkel a LED-ekkel csak a szürkeséget gyűjti, érdemi fénymennyiség NEM megy át a lencse peremén. Az említett 4% fényerőt kidobva lesz 1940:1 a kontraszt (és ezen egy belső írisz sem tudna 4%-nál többet javítani, mivel csak ennyi "rossz" fény jut a DMD-re).

Viszont a lencse íriszének a szűkítésével durván javul a kontraszt, ahogy azt vártuk is. 25% fényveszteség mellett 2880:1 a mért natív on/off, de ugye ezt (nagyjából) a fényveszteség mértékével növekedne ha lenne a gépben belső írisz (lesz is, csak előbb a fényforrás-témát le akarom zárni). Elvben 2880*(1/0,75) az kb. mondjuk 3600-3800:1 lenne. Ha tovább szűkítenénk az íriszt, akkor 50% fényerőnél most kapunk kb. 3100:1 kontrasztot, de ugye ezt már 2-vel kell megszorozni, hogy lássuk mit tudna a gép egy jól megépített belső írisszel. Az már durva lenne ... csak szerintem értelmetlen, mert a dinamikus LED vezérlés mellett nem hiszem, hogy a kontraszt javulását meglátnánk ... de a fele fényerőt biztosan észrevennénk. Abban sem vagyok biztos, hogy 2000:1 fölé érdemes menni, azt meg már most tudná a gép, így ahogy van.

Még mindig nem volt időm a dinamikus LED vezérléssel foglalkozni, így azt sem tudom, hogy meddig van értelme a natív kontrasztot "forszírozni". Ha úgy alakul, hogy van értelme, akkor 10-20% fényességet simán beáldozok a kontraszt oltárán, de ennél több már nagyon fájna.

Viszont a tüköralagutakban "pattogás közben elvesző" fény nagyon piszkálja a csőrömet, ha azt megoldjuk, akkor lesz annyi plusz fotonunk, hogy 3000-4000:1 körüli natív kontraszt mellett sem lesz problémánk ... úgyhogy most ez a legfontosabb feladat ... szerintem.

GyP

Avatar
Gyulai D.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2019.11.26., kedd 14:51
Értékelés: 56
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gyulai D. »

t97eat írta:
2023.01.27., pén. 18:45
Sziasztok!

Adódott, hogy olcsón be tudnék szerezni egy ilyen projektort, ami teljesen működőképes, de kicsit módosított:

Christie Mirage 4K25

https://www.christiedigital.com/product ... rage-4k25/

Specs:
https://www.christiedigital.com/globala ... asheet.pdf

Van értelme vele foglalkozni, vagy inkább hagyjam a fenébe?

Nincs benne HDMI kártya, csak a DVI csatlakozós input kártya. A por ellenére keveset használt, 2…300 óra körül van benne, 2015-ös gép.

Előre is köszi a válaszokat…
Ez tökéletes otthoni használatra, ha milliárdos vagy és van egy 500m2-es mozid. Üzemeltetését nem tudom hogy oldanád meg, mert ezekhez tudomásom szerint ipari áram kell. Egy lámpa bele az kb. 7 számjegyű összeg!!!! és nem lehet minden sarki boltban venni. ezekből még utángyártott sem létezik. Megveheted mert ha jó vétel akkor hajrá de kb annyi lesz a gép élettartama amennyi a lámpában van hátra, mert amikor majd cseréhez kerül akkor szembesülsz azzal hogy szinte beszerezhetetlen és rá kell költened egy használt autó árát.

Én nem javaslom a megvételét bármennyire is a világ egyik legjobb gépe, mert csak a nyűg lesz vele! :ohnoohnoohno:


Dominik

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3004
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1516

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Morph írta:
2023.01.30., hétf. 08:03
Ezt Pali bácsi nagyon szeretné, de elhelyezni, valószínű senki. Hatalmas ipari gép nagy zajjal és iszonyat fogyasztással. Specifikációban jól néz ki, de otthoni felhasználás, nagyjából kizárt.
Ezt valóban el kell felejteni!
Semmi értelme egy ilyennek.
:ohnoohnoohno:

Avatar
Ijk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:58
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Ijk »

TSanyi írta:
2023.01.27., pén. 22:09
t97eat írta:
2023.01.27., pén. 21:24
Nem itthoni használatra terveztem. Sőt, nem is terveztem ilyet, a véletlen műve, hogy rábukkantam.
De attól félek, hogy nyűglődés lenne üzemeltetni.
Natív 4K, nagy chip, 3 chip, kevés üzemidő… bravo.gif

A lencse ami van hozzá mennyire használható otthoni moziban? Gondolom nem rövid vetítési távolságú. Ha létezik is hozzájuk, azt sem egyszerű beszerezni. De lehet mázlija az embernek, mint egy ilyen készülékre rábukkanni. Legalábbis kívánom!
Szerintem azzal nem lenne gond mert nem is 10m széles képet vetítene vele otthon.
Nagyobb szobába, külön gépházzal így első körben el tudnám képzelni, persze nem tudom pl. lámpát mennyire egyszerű ezekbe szerezni. A legkisebb 2kW-os teljesítményű, 10.000 lument tud vele.
PD F22
Screenline 2.35:1 270cm

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Morph írta:
2023.01.30., hétf. 08:03


Ezt Pali bácsi nagyon szeretné, de elhelyezni, valószínű senki. Hatalmas ipari gép nagy zajjal és iszonyat fogyasztással. Specifikációban jól néz ki, de otthoni felhasználás, nagyjából kizárt.
Igen, az a natív 4K 1,38”-os 3 chipes speckó szimpi. A 125 kg-ot felemelni a fej fölé sem egyszerű….

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Morph »

TSanyi írta:
2023.01.27., pén. 22:09
t97eat írta:
2023.01.27., pén. 21:24
Nem itthoni használatra terveztem. Sőt, nem is terveztem ilyet, a véletlen műve, hogy rábukkantam.
De attól félek, hogy nyűglődés lenne üzemeltetni.
Natív 4K, nagy chip, 3 chip, kevés üzemidő… bravo.gif

A lencse ami van hozzá mennyire használható otthoni moziban? Gondolom nem rövid vetítési távolságú. Ha létezik is hozzájuk, azt sem egyszerű beszerezni. De lehet mázlija az embernek, mint egy ilyen készülékre rábukkanni. Legalábbis kívánom!
Ezt Pali bácsi nagyon szeretné, de elhelyezni, valószínű senki. Hatalmas ipari gép nagy zajjal és iszonyat fogyasztással. Specifikációban jól néz ki, de otthoni felhasználás, nagyjából kizárt.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

t97eat írta:
2023.01.27., pén. 21:24
Nem itthoni használatra terveztem. Sőt, nem is terveztem ilyet, a véletlen műve, hogy rábukkantam.
De attól félek, hogy nyűglődés lenne üzemeltetni.
Natív 4K, nagy chip, 3 chip, kevés üzemidő… bravo.gif

A lencse ami van hozzá mennyire használható otthoni moziban? Gondolom nem rövid vetítési távolságú. Ha létezik is hozzájuk, azt sem egyszerű beszerezni. De lehet mázlija az embernek, mint egy ilyen készülékre rábukkanni. Legalábbis kívánom!

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Nem itthoni használatra terveztem. Sőt, nem is terveztem ilyet, a véletlen műve, hogy rábukkantam.
De attól félek, hogy nyűglődés lenne üzemeltetni.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 577

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Brutál.
El tudsz helyezni egy 125 kilós másfél méteres projektort? A 4K jelet hogyan kapja DVI-n? PC-n?
Szerintem!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”