Figyelem! Az ártrollkodást, ill. az eladási ár kritizálását a hirdetési topikokban ezentúl első alkalommal 1 hét pihenővel, másodjára végleges kitiltással szankcionáljuk. További részletek itt:viewtopic.php?p=2759456#p2759456

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1481

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tctronic írta:
Tegnap, 20:57
De bízom benne hogy letudtuk a kötelező körüket és innen már csak felfelé van... De sajnos ezek a profi sorozatkészítők nagyon jól tudják hogyan kell végignézetni egy gyenge sorozatot is nagyon sok emberrel, nagyon sokszor bedőltem már ennek...
Szerintem épp ellenkezőleg. Ha már a 3. résznél két töltelék karakter kap egy ilyen epizódot, az számomra semmi jót nem sejtet a jövőre nézve.

Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1840

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Alex_Aston írta:
2023.01.31., kedd 06:13
Lemmy9.1 írta:
2023.01.30., hétf. 21:11
The Last of Us.
Na, végignéztem. A 3. rész 32 percig tartott.
Jól indult, de hamar vége lett ennek a sorinak.
bravo.gif
Rohadjanak meg ezek a lib...s mocsodékok.
Ahogy írtam korábban, nem ismerem a játékot, ami alapján készült a film. E cikk szerint benne volt ez a szál, ha nem is ennyire hangsúlyosan.

https://hu.ign.com/the-last-of-us-s01e0 ... rtenetet-a

Én sem szeretem az ennyire arcba tolást, de ettől még lehet jó a folytatás, én nem temetem.
Egyetértek. Ebből lehet még bármi, vagy akármi. Kicsit lemaradva megnéztem a fergeteges 3. részt. Nem lett a kedvencem epizódom na, de bízom benne hogy letudtuk a kötelező körüket és innen már csak felfelé van... De sajnos ezek a profi sorozatkészítők nagyon jól tudják hogyan kell végignézetni egy gyenge sorozatot is nagyon sok emberrel, nagyon sokszor bedőltem már ennek...
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás phono
Digi:  Philips CD304 BG, ROON+IntelNUC BG+Táp BG, Holo Audio Spring 2 DAC BG
Erősítés: Khozmo Acoustic + Hibrid BG
Hangfal: DIY (Onken box,JBL2226,TAD4002+YuichiA290,JBL 077)
Kábel: AQ,DIY,Kimber,Hydra,WW   

merida
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 82

Hozzászólás Szerző: merida »

Ez viszont elég jó. Félig börtöndráma, félig Mindhunter, Black bird

https://m.imdb.com/title/tt4301160/
Tidal, Heed : Dactilus3 , C-100 , Pas 80 ,, Spendor S5E

merida
V.I.P.
V.I.P.

Alex_Aston írta:
2023.02.02., csüt. 14:59
MCU - Fekete Párduc 2

https://www.imdb.com/title/tt9114286/

Ez valami hatalmas csalódás. Látszik az egész filmen, hogy a készítők sem tudtak mit kezdeni a főszereplő sajnálatos elhalálozásával. Hagyni kellett volna nyugodni békében, mert ez így nagyon izzadtságszagú lett. Erőltetettek, és borzasztóak a karakterek. Persze mit várjuk egy ilyen filmtől, de az első részhez képest nézem. És hát, igencsak gyenge eresztés.
Nem tudom ajánlani.

wakanda.jpg
Nem csoda, az első is egy kalap szar volt!

Alex_Aston
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1410

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

MCU - Fekete Párduc 2

https://www.imdb.com/title/tt9114286/

Ez valami hatalmas csalódás. Látszik az egész filmen, hogy a készítők sem tudtak mit kezdeni a főszereplő sajnálatos elhalálozásával. Hagyni kellett volna nyugodni békében, mert ez így nagyon izzadtságszagú lett. Erőltetettek, és borzasztóak a karakterek. Persze mit várjuk egy ilyen filmtől, de az első részhez képest nézem. És hát, igencsak gyenge eresztés.
Nem tudom ajánlani.
wakanda.jpg
wakanda.jpg (100.73 KiB) Megtekintve 230 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Alex_Aston
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Alex_Aston írta:
2023.01.27., pén. 00:03
A király - Zámbó Jimmy sorozat
Ez egy király sorozat, mondható így a végére.
Mint mondtam, az igazság alapját én nem tudom, de a film tényleg remek, és szórakoztató. Ha csak a fele igaz, tényleg nagy tapló lehetett emberünk.
Amennyire meg tudom állapítani, a 90-es évek igen korhű lett. Kerestem a hibákat, direkt figyelrem részletekre, de csak egyet szúrtam ki, amikor 1999-ben játszódó résznél az egyik statiszta parkoló autón IGW rendszám volt, miközben az I-vel kezdődőeket 2001 legvégén, 2002 elején kezdték el kiadni.
De részemről tényleg csak ezt a kis szándékos hibakeresést tudom felhozni, mert amúgy magában a megvalósításba én nem tudok, és nem is akarok belekötni. A színészek első osztályúak. Persze pl. Thuróczy Szabolcs, Csákány Eszter, Schell Judit, és még biza Olasz Renátó is garancia arra, hogy itt nem lehet nagyon félre menni, ha rendben van a többi része. És azok is biza rendben voltak.
Nagy Ervin talán nem volt annyira tökéletes, mint a többiek, de itt most azért elég jó volt ő is.

Érdemes végig nézni.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

robi20064 írta:
2023.01.31., kedd 00:04
Lemmy9.1 írta:
The Last of Us.
bravo.gif
Egyebkent nem ertem a koncepciot, nem csak azt hogy ezt miert kellett 40 percben
Ezzel egyrészt benyaltak a lobbinak és kipipálták a kvótát, másrészt szerintem pontosan tudták mekkora felháborodás lesz egyes körökben, egyes körökben meg üdvözölni fogják, és majd jól elvitáznak ezen a különböző nézetű emberek. Kvázi kreáltak egy jókora ingyenreklámot maguknak. Ami a magam részét illeti, én fogtam és áttekertem az egész részt. Fapacival amúgy egyetértek. Na nem azért, mert eléggé melegre sikerült az epizód, de már a második résznél is az volt az érzésem, hogy ennél több kell. Eleve nagyon nehéz újat mutatni zombis témában, főleg olyanoknak akik megnézték már az összes értelmesebb zombis témájú filmeket és sorozatokat. Szóval ennek a sorozatnak egyelőre jóval nagyobb a füstje, mint a lángja. Korábban többen kérdezték, miért ekkora a hype a sorozat körül. Szerintem ez főképp a gamerek miatt van világszerte, akik örülnek, hogy végre van egy sorozat, ami hű marad az alap játékhoz. Mert eddig szinte az összes játék-adaptáció borzasztóra sikerült. A Witcher/Halo sorozat a játékok meggyalázása kb. Pedig potenciál volt mindkettőben. De a Gyűrűk Ura sorozat is eléggé gyengusz lett, pedig ott se lett volna semmi más dolguk a készítőknek, mint követni a könyveket. Persze eleve úgy kezdték, hogy csak a könyvek egy részére vették meg a jogokat, nem az összesre. Pedig ez fontosabb lett volna, mint maxra tekerni a méregdrága cgi-t egy gyenge sztori mellett... De manapság ez a módi, ha akár egy játék, akár egy könyv sikeres lett, akkor vegyük meg a jogokat, dobjuk a kukába az egészet és erőltessük bele a saját hülyeségeinket, felhasználva adott könyv/játék nevét, népszerűségét. Hisz a hollywoody írók azt hiszik magukról, hogy ők mindig mindent jobban tudnak. Szóval a Last of Us fanok részéről érthető az öröm. Nekem aki egy percet se játszott a játékkal, ez egyelőre édes kevés.

Alex_Aston
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Lemmy9.1 írta:
The Last of Us.
bravo.gif
Ahogy írtam korábban, nem ismerem a játékot, ami alapján készült a film. E cikk szerint benne volt ez a szál, ha nem is ennyire hangsúlyosan.

https://hu.ign.com/the-last-of-us-s01e0 ... rtenetet-a

Én sem szeretem az ennyire arcba tolást, de ettől még lehet jó a folytatás, én nem temetem.

robi20064
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1346

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Lemmy9.1 írta:
The Last of Us.
bravo.gif
Toled ez mar szinte spoiler volt :D Egyebkent nem ertem a koncepciot, nem csak azt hogy ezt miert kellett 40 percben, de azt sem hogy mi ertelme annak hogy reszenkent max 15 perc marad a foszalra. Ha igy halad tovabb akkor ez eleg kiabrandito.

wittao
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 490

Hozzászólás Szerző: wittao »

Lemmy9.1 írta:
The Last of Us.
bravo.gif
Hat, zombiknak jobban orultem volna, mint ennek a …
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

www.coreaudio.eu

Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 408

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

The Last of Us.
bravo.gif
Szerintem!

merida
V.I.P.
V.I.P.

Ez kötelező darab!

Banksy és a tiltott művészet felemelkedése
https://www.imdb.com/title/tt11393026/? ... _sr_srsg_6

Alex_Aston
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

A király - Zámbó Jimmy sorozat

https://www.imdb.com/title/tt23752726/

Pár napja hallottam, hogy van ilyen. HBO magyar sorozatok utóbbi időben csak jók voltak, amivel találkoztam (Terápia, Aranyélet, A besúgó), ezért adtam neki esélyt.
Első két rész után azt kell mondjam, nagyon jó. Fogalmam sincs, hogy mennyi a valóság és a fikció belőle, nem is izgat, csak nézem a filmet, és tetszik, mert szórakoztat és leköt. Jók a színészek, jók a karakterek, jó a megvalósítás.

Ajánlom.
A-kiraly.jpg
A-kiraly.jpg (421.28 KiB) Megtekintve 1182 alkalommal

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 9005
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Aszpirin írta:
2023.01.26., csüt. 15:27
Megnéztem az aktuálisan hype-olt zombi-saga első részét. Khm... ezért rajongtok úgy?
Az első részt kíváncsiságból végig néztem, a második felénél stoppoltam a folyamatot, részemről ennyi volt ez a sorozat. A látványon túl nekem semmit nem ad, sőt még idegesít is a dramaturgia és a színészek mesterkélt játéka. Ehhez képest a pár napja tárgyalt Echo 3 egy mestermű, pedig az is könnyen feledhető, de legalább csalódás nélkül néztem meg minden részét.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 4139

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Megnéztem az aktuálisan hype-olt zombi-saga első részét. Khm... ezért rajongtok úgy?
N-edik áltudományos próbálkozás a zombiapokalipszis magyarázatára, most már a gombáktól kell félnünk. Lehet, hogy a hatvanas években nem voltak még a gombák ellen szerek, de most még a tévében is állandóan reklámozzák őket... ha elkezdik vetíteni mondjuk az ertéelen, akkor tele lesz canesten-reklámmal, az tuti :D :D :D De komolyra véve a szót: a filmben többször is elhangzik, higy a gombák ellen egyszerűen semmilyen szer nincs. Khm... akkor ez egy alternatív univezrum, amiben nem találták még fel az olyan gyógyszereket, mint pl. a ketokonazol, miconazol, stb. Aztán az is meglehetősen tudományos, hogy aszongya "a gomba uralkodni akar az ember felett, ezért átveszi az akaratát, és ő irányít"- Wow. Akar.

A történetre nem is tudom, érdemes-e szót pazarolni: apokalipszis, túlélők, és a világmegmentést magában hordozó "kiválasztott". Klisé klisé hátán.

A "kiscsaj"-t kritizálókkal egyetértek. Az a csajszi nem színésznek való, egy ilyen szerepre tényleg találhattak volna valami rendesebb fiatal színészt.
A második részbe is belekezdtem, de sajnos belealudtam :rolleyes:

(Ezzel a sorozattal nem lenne semmi baj, még mindig kellenek a népnek a zombik, hát megkapják... ha nem akarná magát izzadtságszagú erőlködéssel túl komolyan venni... de akarja, így viszont ultragáz számomra. Amúgy is az lenne, mint minden zombis hülyeség.)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 20
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon, BKE DoubleGem
  • M1 Macbook Air (Audirvana) → Resonessence Concero HP → HD650

Alex_Aston
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

El is süllyedtem volna szégyenemben, ha nem 10/10 lett volna az eredményem :D

https://divany.hu/offline/bud-spencer-filmek-kviz/

DeLorean
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1246

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

zx07 írta:
2023.01.25., szer. 13:50
Fauda 4. évad

Aki szerette az első három évadot, az ebben sem fog csalódni. Ravasz felütéssel kezdődik, mondhatni mesés, de ettől még nagyon izgalmas, tele adrenalinnal. Azért szeretem ezt a sorozatot, mert bemutatja mind az arab, mind az izraeli oldalt és motivíciókat. Senki nem fehér-fekete. A környezet ezúttal néhány részben Belgium híres arab negyede, de a Budapesthez szokott szem gyorsan észreveszi, hogy sok snittet nálunk forgattak (pld. amikor "Brüsszelben" elhúz egy 50 éves sárga cseh villamos) Kb. a felénél járunk, de nehéz letenni a távirányítót.
Ezt valamikor elkezdtem, de nem folytattam.
Egyre jobb a sorozat? Lehet nekiugrok újra!
:smile32:

Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1840

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

JUNG_E.

Megnéztem. Vegyesek az érzelmeim. Sajnos ebből a filmből ki lehetett volna hozni jóval többet. Kicsit sajnálom,, mert néhol a látvány is egész jó volt, a történet is szerintem kicsit elgondolkodtató. (Meddig tart egy emberi élet? Ameddig a tudat? A robot lehet ember? Anya-lánya , ember robot kapcsolat stb stb) E mellett tényleg voltak benne baromságok, és a színészi képességek is távol keleti ízlésre lettek szabva, európai szemmel néha bugyutaságokkal, de a film szerintem "belpiacra" készült elsődlegesen. Így viszont megnézős gyorsan felejtős lett.
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás phono
Digi:  Philips CD304 BG, ROON+IntelNUC BG+Táp BG, Holo Audio Spring 2 DAC BG
Erősítés: Khozmo Acoustic + Hibrid BG
Hangfal: DIY (Onken box,JBL2226,TAD4002+YuichiA290,JBL 077)
Kábel: AQ,DIY,Kimber,Hydra,WW   

kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 273

Hozzászólás Szerző: kargidje »

-KP- írta:
2023.01.25., szer. 09:35
-KP- írta:
2023.01.24., kedd 22:58
robi20064 írta:
2023.01.24., kedd 22:47
Ezt esetleg valaki nezte mar?
Néztem. Borzasztó.
Mivel már aludni készültem tegnap, kissé szűkszavú voltam. Szóval, a borító és trailer alapján valami jó kis low budget scifi cyberpunk robotos filmet vártam. De az egész egy nagy beetetés. Kb. két akciójelenet van az egész filmben, ahol az egyik jelenet nagy részét már ellőtték a trailerben. Mivel az is alig pár perc. De nem is ezzel van a fő baj. Nem kell akció, vagy hentelés legyen minden, ha amúgy összeraknak egy jó sztorit. De sajna egy nagy nyűglődés az egész. Egy scifi köntösbe álcázott dráma kb. Férfi főszereplőnk pedig olyan színészi "teljesítményt" produkál, hogy minden jelenetében szó szerint ütném. Végig full komolytalan, mint egy infantilis gyerek, folyamatosan a gagyi geek poénjait nyomja és vihog saját magán(mert rajta kívül senki más nem röhög az übergagyi poénjain, nem véletlen), mint aki nem százas agyilag. Persze lehet, hogy a koreai kultúrában ez viccesnek számít és én hülye euróoai nem érek fel a nagyságukig. A film végén meg kb. amit megkérdezel magadtól, az az, hogy "ennyi?". Kb. mintha félbe lett volna hagyva. Az biztos, ha lesz is folytatás, én nem fogom tűkön ülve várni.
Nem ilyen a dél-koreai poén, ez a faszi ilyen hibbant és kész, kényszerpoénokat gyárt!
A film valóban nem akciódús, anya-lánya kapcsolat szájberkiborgszájfáj jelmezbe öltöztetve.
Részemről az inkább NE nézd meg kategória.
Ja, a főszereplő hölgy tavaly hunyt el! sad.gif

Bezzeg a Little Woman.... :fekverohog:

zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 136

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Fauda 4. évad

Aki szerette az első három évadot, az ebben sem fog csalódni. Ravasz felütéssel kezdődik, mondhatni mesés, de ettől még nagyon izgalmas, tele adrenalinnal. Azért szeretem ezt a sorozatot, mert bemutatja mind az arab, mind az izraeli oldalt és motivíciókat. Senki nem fehér-fekete. A környezet ezúttal néhány részben Belgium híres arab negyede, de a Budapesthez szokott szem gyorsan észreveszi, hogy sok snittet nálunk forgattak (pld. amikor "Brüsszelben" elhúz egy 50 éves sárga cseh villamos) Kb. a felénél járunk, de nehéz letenni a távirányítót.
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

-KP- írta:
robi20064 írta:
Néztem. Borzasztó.
Mivel már aludni készültem tegnap, kissé szűkszavú voltam. Szóval, a borító és trailer alapján valami jó kis low budget scifi cyberpunk robotos filmet vártam. De az egész egy nagy beetetés. Kb. két akciójelenet van az egész filmben, ahol az egyik jelenet nagy részét már ellőtték a trailerben. Mivel az is alig pár perc. De nem is ezzel van a fő baj. Nem kell akció, vagy hentelés legyen minden, ha amúgy összeraknak egy jó sztorit. De sajna egy nagy nyűglődés az egész. Egy scifi köntösbe álcázott dráma kb. Férfi főszereplőnk pedig olyan színészi "teljesítményt" produkál, hogy minden jelenetében szó szerint ütném. Végig full komolytalan, mint egy infantilis gyerek, folyamatosan a gagyi geek poénjait nyomja és vihog saját magán(mert rajta kívül senki más nem röhög az übergagyi poénjain, nem véletlen), mint aki nem százas agyilag. Persze lehet, hogy a koreai kultúrában ez viccesnek számít és én hülye euróoai nem érek fel a nagyságukig. A film végén meg kb. amit megkérdezel magadtól, az az, hogy "ennyi?". Kb. mintha félbe lett volna hagyva. Az biztos, ha lesz is folytatás, én nem fogom tűkön ülve várni.

nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 729

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

-KP- írta:
robi20064 írta:
Néztem. Borzasztó.
Tegnap este végigszenvedtem...semmi izgalom egyszerű történet egyszernézős film....
Még jó.,hogy nem kölcsönöztem hanem a Netflix-en néztem meg... sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

robi20064 írta:
Néztem. Borzasztó.

robi20064
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1346

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

youtu.be/OJPu0LYOITc

Alex_Aston
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

The Last of Us második rész.

Alakul a dolog, itt most inkább a megváltozott világ bemutatásán van a hangsúly, ami szerintem remekül sikerült. Nagyon látványos, és aprólékos módon figyelhetjük meg a poszt apokaliptikus Bostont. Egészen apró részekig ki van dolgozva minden. Alien nyál helyett itt mindent gombák borítanak :D
Kicsit megismerjük a fertőzést, és annak működését, és többféle fertőzési végeredményt is.
Inkább a személyes dráma van továbbra is előtérben, és nem a mindent elárasztó zombi áradat, ami nekem tetszik.
Továbbra is várós a következő rész, jó lesz ez szerintem.
TheLastOfUsS01E02-8.png
TheLastOfUsS01E02-8.png (2.85 MiB) Megtekintve 1760 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”