Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

Zozi írta:
2023.03.27., hétf. 20:47
Élménybeszámoló a MovieCore-ból


Én igy vagyok az oleddel hogy van egy 2m-es képem és kiváló minőség :) de a ledfal majd elterjed de kell neki egy 10 év. De jönnek majd a még nagyobb oled kijelzők és még élvezhetőbb lesz otthon a mozi :)
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Élménybeszámoló a MovieCore-ból


IMG_5466.jpg
IMG_5466.jpg (795.56 KiB) Megtekintve 3473 alkalommal

Március 15-én hívást kaptam egy német számról. Először nem akartam felvenni, hisz ünnepnap volt és úgy gondoltam, biztosan valamelyik német partnerünk… aztán előjött belőlem a munka hőse és felvettem a telefont… így utólag azt mondom, szerencsére.

A telefon túloldalán Andreas volt a MovieCore tulajdonosa. Felajánlotta, hogy ha van kedvem, akkor nagyon szívesen látna a mozijában. Gyorsan egyeztettük a lehetséges időpontokat és a választás erre a hétvégére esett. Szerettem volna ezt az élményt mással is megosztani, így rákérdeztem, hogy egy nagyon jó ismerősömet magammal vihetem e. A válasz igenlő volt, így el is kezdtük szervezni Csenelessel és a feleségével a kirándulást. Szállásfoglalás, helyi nevezetességek… a lányok is teljesen partnerek voltak ebben.


Először repülni szerettünk volna, de a folyamatos sztrájkok miatt végül úgy döntöttünk, hogy levezetjük ezt a pár kilométert. Aztán eljött a nagy nap. Krisztiánék már csütörtök este megérkeztek. Jót beszélgettünk, iszogattunk, aludtunk egy keveset, majd hajnali négy után kicsivel megindultunk a túrára. Az út relatív zökkenőmentes volt. 1100 km és 11 óra múlva aztán kicsivel 16:00 előtt parkoltunk le a szállodában. Az első délután és este városnézéssel és gasztronómiai kirándulással telt. Azonban már mindegyikünk nagyon várta a szombati napot… ami aztán el is érkezett.


11:00-ra mentünk a MovieCore-ba. Mint egy kisgyerek szenteste… kb. így tudnám leírni az izgatottságomat. Én végig kísértem a teljes mozi építését, rengeteg bejegyzést, videót, fotót néztem végig. Aztán egyszer csak ott állt előttem teljes valójában. Libabőr…


A tulaj kollégája barátságosan fogadott minket. Némi várakozás után előkerült Andreas is. Üdvözlés, ismerkedés, aztán gyorsan beszédbe is elegyedtünk. A mozi 6 hónap alatt készült el, amit teljes értékű tervezés előzött meg. Csak a tervezési fázis több, mint egy évig tartott. A végeredmény azonban magáért beszél.
Belépéskor egy bár részbe érkezünk. A legprofibb anyagokból épített bárpult, bárszékek… teljes luxus. A polcokon márkás italok sorakoztak.


A mozi előtt helyezkedik el a technikai terem, 3 darab rack szekrénnyel. A készülékek katonás rendben sorakoznak. Egyedül talán az ezüst színű Trinnov Altitude ami kicsit kilógott a sorból, de az is csak a színe miatt. Az oldalfalakon ledes moziplakátok, a mennyezeten éppen talán csillagos égbolt díszelgett. A tartalom egy gombnyomásra változtatható mindegyik panelen… cool.


A moziterembe lépve elakadt a lélegzetem. Akár egy zarándokhely. A mozi méretei házimozis szemmel óriásiak. Mintha egy kereskedelmi mozi VIP termében lennénk. A pódiumok elég magasak ahhoz, hogy kényelmesen lehessen használni minden sort, anélkül, hogy bárki feje akadékban lenne. A székek körül is hatalmas terek vannak, nyugodtan lehet sétálgatni. Igazán irigylésre méltó.


A 80”-os infra szub a hátsó falon, hát hogy is mondjam… nagyon beteg. Az oldalfalakon, hátsó falon, mennyezeten lévő impressziók nagyon ütősek. Alaphelyzetben egy fekete akusztikus szövettel bevont szobát látunk, de a szövetek mögött megbújnak a led panelok, amiket egy gombnyomással aktiválva egy pillanat alatt akár egy őserdőben, vagy akár egy űrhajó belsejében találjuk magunkat. Ilyet korábban még sosem láttam. De szerintem nagyon sokan nem. Az oldalfalakban elhelyezett led csíkok is nagyon különleges atmoszférát tudnak teremteni. A 6 méter széles led fal a front oldalon is megér néhány szót, de arról majd később.

Nagyon kíváncsi voltam erre a szobára, de leginkább a képre fektettem a hangsúlyt.


Hang

A teremben 2 hangrendszer van telepítve. Az egyik az ASCENDO Director széria, ami kifejezetten LED WALL-hoz lett kifejlesztve, illetve az ukrán MAG Cinema egyedileg, ebbe a terembe készített sugárzói. (összesen 96 hangsugárzó)
A DEMO nagy része az ASCENDO-val ment le, ebbe a rendszerbe van az infra sugárzó is integrálva. Egyedül a pódium készült fából. Ez egy úsztatott szerkezet. Az infra sugárzó nagyon jól megmozgatta ezt a szerkezetet. A blade runner elején a mélyhangokat az egész testemben éreztem. Hihetetlen érzés volt. Jó pár jelenet után azt lehet mondani, hogy a 3D hangzás is nagyon komolyra sikerült. Talán a legjobb atmos élményem, amit eddig hallottam. Ebben biztosan nagy szerepet játszik a hatalmas belmagasság.

Néhány jelenet erejéig átkapcsoltuk a MAG Cinema-t is. Ez kevésbé volt részletező, mint az Ascendo. Inkább volt nagymozis hang, kevesebb mélytartománnyal. Ebben a rendszerben nem ment a hátsó szub, így ez inkább volt almát-körtével hasonlítás esete. Ezért nem is fecsérelnék több szót erre.

Az ASCENDO-nak mindegy volt, hogy akciófilm, musical, koncert, vagy technikai demo… minden jól állt neki, a 80”-os szub pedig tökéletes kerek egésszé tette ezt. (a szub 2.4 méter átmérővel rendelkezik, a háza egymaga 15 tonna. Ezt a subot nem csak hallani, hanem érezni is lehet)

IMG_5457.jpg
IMG_5457.jpg (1.1 MiB) Megtekintve 3473 alkalommal


A szoba akusztikája nagyon rendben van. Nem emlékszem a pontos számokra, de azt hiszem, hogy az akusztika az oldalfalakon egy-egy métert, elöl 1,4 métert hátul szintén 1,4 métert vitt el.

Kép

A kép… hát ez az, ami minden képzeletet felülmúlt.
Tényleg nem volt semmi! A legtöbb jelenetet a LED falon néztük. A HDR-t 400 nittel, az SDR-t kb. 170 nittel, de ebből nagyon kevés volt. Andy időnként lejjebb, illetve feljebb vette a fényerőt. Nagyon jó, hogy van ez a lehetőség, mert így rögtön látszik, hogy mennyire fontos a fényerősség. A 200 nit fakónak és élettelennek tűnt, a 100 még inkább… Az 1000 nit telítettebb és kontrasztosabb volt, de az már a felső határ… 400-600 nit azonban kiválóan nézett ki. Ha egyszer ezt a fényerőt megtapasztalja az ember, nem akar kevesebbet! És egyáltalán nem bántotta a szemem semmi, illetve nem volt zavaró. Még csak közel sem. Ezeket a félelmeket nyugodtan el lehet felejteni…

És milyen képet ad ez a LED-fal! Gyakorlatilag tökéletes kontraszt minden helyzetben. Ehhez olyan élesség, amin már lehetetlen lenne javítani. És mindez 6 méter szélességben! 400 nit fényerő, végtelen kontraszt. Ezt látni kellene. Nehezen lehet elképzelni...


Később Andy átváltott a vetítőkre. Igazából több jelenetet néztünk meg oda-vissza. Hol a LED falon, hol a projektorral. A projektorok, hogy ezekről is essen szó: Barco Freya+ és egy optimalizált Christie RGB Laser 4K vetítő. A vászon egy 6 méter széles, motoros screen research szőtt felület volt.


Teljes kiábrándulás! Azt sejtettem, hogy el fognak maradni a LED fal mögött, de egyikünk sem gondolta volna, hogy ennyire durva különbség lesz. A LED fallal szemben a 3 chipes gép (egyébként önmagában éles képe) nagyon lágynak tűnik, a kontraszt pedig egyenesen laposnak. Az a véleményem, hogy a LED fal és a projektor között sokkal nagyobb a különbség, mint az egyes projektorok között, tényleg világok választják el őket egymástól! Aki egyszer látta a LED képernyőt, az nem akar mást. Alapjaiban változtatja meg a nézési szokásaidat. Legalább is ezt éreztem. Először azt gondoltam, hogy a mozi = projekció, de aztán szép lassan változott a véleményem. Azt gondolom, aki ekkora méretben gondolkozik, ott már a LED fal minden előnye előjön. A projektor objektívje ennél a szélességnél már eléri a korlátait. Pedig a vetítők is tudtak ekkora méretben 170 nit fényerőt, 90% BT2020 színteret és optimalizálva 9000:1 kontrasztot. Ezzel szemben a LED 95% BT2020, 400-600 nit fényerőt (vagy akár 1000), végtelen kontrasztot és olyan élességet, amit nagyon nehéz elképzelni…


Végtelen kontraszt… nagyon fényes objektum a fekete háttéren - tökéletesen megoldhatók a LED fallal. Egyszerűen nem látsz körülötte semmit. Ez valójában logikus, mert a LED fal felülete fekete (vagy sötétszürke), így egy ilyen jelenetben nincs reflexió. Egy vetített kép ezzel soha nem tud versenyezni. Nagyon, nagyon király! Az ehhez tartozó fényerő pedig, egyszerűen maga a csoda. A Valerian ezerszer látott nyitó strand jelenete beleégett a retinámba. Tényleg olyan volt, mintha ott lettünk volna a parton…


Andy szobájában van még egy különlegesség: az oldalsó LED és a mennyezeti panelek. Speciálisan készített tartalmakhoz ez egy nagyon szuper funkció, 3D-s játékokhoz valószínű még jobb... Filmeknél inkább egyfajta "high-end ambilight". „Parasztvakításnak” ok, filmezni valószínű kevésbé OK. Mindenesetre nagyon klassz, hogy egy gombnyomással teljesen más stílust adhatunk a szobának. Hirtelen a dzsungelben, a világűrben vagy a sivatagban lehetünk. A LED-ek olyan fényesek, hogy alig van szükség a mennyezeti világításra. De mennyezeti világítás is van. És az oldalsó ledcsíkok is nagyon sokrétűen vezérelhetőek.


Andy igazán szépet és korszakalkotót valósított meg ezzel a teremmel. Minden részleten látszik, hogy hatalmas tapasztalattal rendelkezik és tökéletesen tisztában van a beszerelt technológiával kapcsolatban. Érezhető, hogy évtizedek óta szerelemből foglalkozik házimozival.
a Movie Core valóban egy kivételes mozi a kép, a hang és a műszaki megvalósítások tekintetében. Egyszerűen félelmetes és egyben sokkoló.


Ez most inkább volt valóban élménybeszámoló. Azt a rengeteg technikai megoldást megjegyezni, sőt néhol megérteni sem sikerült, pedig a házigazda nagyon türelmesen válaszolt a kérdéseinkre. Látszik, hogy nagyon felkészült és hozzáértő minden témában. Legyen az technikai, vagy akusztikai kérdés. Végig nagyon barátságos és közvetlen volt. Nyoma nem volt a nagyképűségnek, és egy percre sem éreztem azt, hogy magas lóról beszélne. Jól mutatja az is, hogy kb. 3-szor köszöntünk el, mire végre elengedett minket. Mindig eszébe jutott még valami, amit szeretett volna megmutatni. Egy igazi házimozi őrült, a szó jó értelmében.


IMG_5469.JPG
IMG_5469.JPG (304.6 KiB) Megtekintve 3473 alkalommal
IMG_5472.JPG
IMG_5472.JPG (347.01 KiB) Megtekintve 3473 alkalommal
IMG_0946.JPG
IMG_0946.JPG (348.72 KiB) Megtekintve 3473 alkalommal
IMG_7190.JPG
IMG_7190.JPG (350.21 KiB) Megtekintve 3473 alkalommal
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Ma volt szerencsénk megnézni a fórumon már bemutatott MovieCore-t.

Utaztunk érte 1100 km-t csak ide, de megérte. Ez nagyon beteg… Sok helyen voltam, sok mindent láttam, de ez a projekt semmi eddigi élményhez nem hasonlítható.

Eszembe jutottak S. M. Gellar szavai a kegyetlen játékokban.

“Gondolj életed legnagyobb orgazmusára szorozd meg százzal, és még a közelében sem jársz.”

Most még Hamburgban vagyok, de jön majd egy részletesebb beszámoló.
22757E93-4249-42B1-A97B-D7D6B2071D1D.jpeg
22757E93-4249-42B1-A97B-D7D6B2071D1D.jpeg (2.62 MiB) Megtekintve 3578 alkalommal
F45547D2-3B39-4547-8899-E201326F3516.jpeg
F45547D2-3B39-4547-8899-E201326F3516.jpeg (567.42 KiB) Megtekintve 3578 alkalommal
70CD0F05-9B75-4F4C-9260-FB6362F61EB6.jpeg
70CD0F05-9B75-4F4C-9260-FB6362F61EB6.jpeg (572.36 KiB) Megtekintve 3578 alkalommal
476C8AC3-63A3-443E-904C-1BD2E37E0293.jpeg
476C8AC3-63A3-443E-904C-1BD2E37E0293.jpeg (627.09 KiB) Megtekintve 3578 alkalommal
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Szólj, hogy mikor készítjük a te rombolódat, szívesen belevágnék egy ilyen projektbe.
Amúgy a beköszöntő nagyon ütős, még így is videón keresztü átjött a hangulatal.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

DeLorean írta:
2023.01.22., vas. 20:15
Az első fotel érdekes!
Az a tulaj helye, vagy aki büntiben van annak kell odaülni?

Brutális!
Mi a technika és a hangfalak?
2 rendszer van a szobában. Ascendo és MAG Cinema egyedi gyártásban
Trinnov proci, Ascendo végfokok, crown, madvr
6 méter széles vászon, 3 vetítővel a fedélzeten.
Christie 4K25RGB Andy objektiv tuninggal
Barco Njord Andy tuninggal
Led fal

felsorolni is nehézkes lenne... meg kell várni, amíg lesz valami bemutató videó.
80" Ascendo szub maga 15 tonna... brutális

https://www.youtube.com/watch?v=B4K7HYJ ... cusBernert


Ähnlich einem Auditorium optisch angelegt. Deckenhöhe fertig Decke zwischen Netto 410 - 545 cm.

2x Schallschutz Türen/Zugänge ; 1x Schallschutz Support Zugang.



Integriertes Doppel Podest (schwingend gelagert) mit jeweils 3 Stufen je 17 cm Höhe.

3 breitere Sitzreihen (ges. 12 Sitzplätze je 62 cm Sitzbreite und 33 - 40 cm Lehnen) in Curved Optik installiert.

Alle Sitze sind 3 fach motorisch verstellbar, inkl. div. Zusatzhalterungen (Getränke) + Staufächer etc. (zusätzlich beleuchtet am Boden)

Erhöhter Abstand zwischen den Sitzenreihen von ca. 120 cm.

Gesamtgewicht Podest (ohne Sitze) ca. 4500 kg.





Weitere Eckdaten Technik :

- 22.6.6 Soundsystem (Mag Cinema/Audio + Custom System) Aktiv ; 2 Bass LFE System ; 6fach + Zusatzbass Centerberstückung

- Zusatz Infra Subwoofer in den Podesten (24 Zoll)

- Trinnov 32 Iger Vorstufe (inkl. 64 Kanäle Zusatz) ; diverse Crown XTI 4 + 6000 Endstufen ; Powersoft Endstufen ; STA Endstufen

- Steuerung Crestron + Media und Spiele Performance PC ; extra CMS Server PC ; extra 2D und 3D Filmserver

- 2x LED 10K Scaler/Processor ; DTM Videoprozessor ENVY + LUmagen ; Crestron Kreutzschiene

- 600 x 242 cm CS LED Screen (max 900 Nit Helligkeit ; 18 Bit Graustufen ; HDR und 3D fähig) Pixel Pitch 1,2 mm ; nativ 4800 x 1920 Pixel

- 600 x 250 cm CS AT Tension Leinwand motorisch ; inkl. motorische Seitenmaskierungen

- 3 Chip DLP Profi Projektor RGB Laser von Christie mit ca. 25 - 30.000 Ansilumen (mit Custom Kontrast Tuning)

- Zusatz LED Flächen an den Seiten (Pixelpitch 2,5 mm) 12 Flächen ges. ca. 14 qm

- Zusatz LED akustisch Transparent Flächen an der Decke (Pixelpitch 3,3/6,6 mm) 16 Flächen ges. ca. 16 qm
- Digital direkt LED Tubes RGBW ca. 140 lfm

- Weitere indirekt LED Streifen (RGBWCCT) ca. 100 lfm

- Mini LED Fluter ca. 40 Stück für die indirekte Lautsprecher Beleuchtung

- Beleuchtete Akustikmodule mit digital bedrucktem Akustikstoff (Rückwand) von ca. 26 qm ges. Größe (+ schwarzer Dualstoffbespannung)

- Linear Schiebetürfunktion (elektrisch) für 2x Schiebetüren im Rückwandmotiv für den Durchlass der Projektion(nen)

- 6 Stück Custom Dual LED Lampen mit akustischer Funktion (in 80/100/120 cm Durchmesser...RUNDE Ausführung)

- Zusatz Frontpodest in Curved inkl. Akustik Dämmung (für LS) ; inkl. Integration Digital angesteuerten Onyx Naturstein ; zzgl. elekt. Maskierung

- Extra Stromzufuhr 100 A Anschluss ; Absicherungen erfolgt über RDC "all sensitiv" FI Sicherungen

- Steuergstechnik ist auf 3-4 Stück je 2m hohen Serverschränken eingebaut





Weitere Eckdaten Raum :

- Der Kinoraum und die Vorräume sind mit einer getrennten dezentralen Lüftungsanlage ausgestattet.

- Zur Lüftungsanlage ist eine kombinierte Klima und Heizung (Register) vorgesehen, inkl. Luftbefeuchtung.

- Der Frontbereich ist als offene Baffle Wall mit Absorbtion ausgeführt, die ca. 98 cm Tiefe beansprucht.

- Der Rear Bereich ist mit unterschiedlichen Bass Absorber Einheiten und speziell berechneten Plattenabsorbern ausgestattet.

- Aufbau Tiefe Absorber an der Rückwand liegt zwischen 50 – 125 cm. Die hintere Wandfläche beträgt hier allein ca. 45 qm.

- Aufbau Tiefe Absorber an den Seitenwänden ca. 20 – 45 cm mit versch. (Absorbtion / Diffusion im Wechsel inkl. 2D Diffusoren).

- Aufbau Tiefe Absorber an der Decke ca. 45 – 80 cm, inkl. vollflächiger Lochplatten Ausführung + 3D Skyline Diffusoren.

- Der Luftbereich in den beiden Podesten wird zusätzlich, als Bass Absorbtion genutzt und ist innen mit mehreren Kammern ausgestattet

- Grundsätzlich werden hier ca. 100 m3 untersch. Absorbtionsmaterialien verbaut und zusätzliche ca. 2to. Akustik Plattenmaterial.

- Optisch werden alle akustischen Maßnahmen und Wände mit zusätzlichen stoffbespannten Aluminium Spannrahmen ausgerüstet.

- Die Rahmen haben zwischen 55 – 125mm Tiefe und sind immer raumhoch ausgeführt (bei Decke raumbreit)

- Sämtliche Spezial Akustikstoffe werden mit Flachkeder konfektioniert, die Stoffe lassen einfach auswechseln (Revision, + Support dahinter)

- Alle Rahmen sind nach einer bestimmten Reihenfolge unterschiedlich geneigt und quasi optisch schwebend zur eigentlichen Wand montiert.

- Die Rahmen haben dabei einen Abstand zum Boden und Decke von ca. 17 cm (Stufenhöhe).

- Das Podest ist mit 30 mm OSB Platten zusätzlich umfassend verschraubt.

- Als Bodenbelag ist Parkett vorgesehen ; ggf. auch ein Design Epoxidharzaufbau (glänzend oder seidenmatt).

- Die großen Deckenbalken sind zu 3/4 sichtbar und werden in Stahloptik mit großen Nieten verkleidet und auf alt getrimmt.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

DeLorean írta:
2023.01.22., vas. 18:20
Ez már valami! ;peace;

323580003_1614859112365869_5761195880542943260_n.jpg

326433258_623008756207194_4794878520106386051_n.jpg

325503105_672288164579509_8472454332997380536_n.jpg
Van vagy 24”-os subok!

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Az első fotel érdekes!
Az a tulaj helye, vagy aki büntiben van annak kell odaülni?

Brutális!
Mi a technika és a hangfalak?

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Ha már pro cinema...

A múlt héten volt a "nagy megnyitó" party Andy_Cres mozijában. Elég sok ismert és elismert résztvevője volt a megnyitónak.
A HKV német fórumon van egy szál, ahol végig lehetett követni a projektet a tervezéstől, az átadásig. Azt gondolom, ide nem kellenek szavak...

beszéljenek a képek...
20230118_204752221_iOS (1).jpg
20230118_204752221_iOS (1).jpg (536.79 KiB) Megtekintve 3405 alkalommal
20230118_194747455_iOS.jpg
20230118_194747455_iOS.jpg (578.93 KiB) Megtekintve 3405 alkalommal
20230118_193432621_iOS.jpg
20230118_193432621_iOS.jpg (377.61 KiB) Megtekintve 3405 alkalommal
20230118_195136884_iOS.jpg
20230118_195136884_iOS.jpg (543.26 KiB) Megtekintve 3405 alkalommal
20230118_193234394_iOS.jpg
20230118_193234394_iOS.jpg (505.92 KiB) Megtekintve 3405 alkalommal
20230118_172648029_iOS.jpg
20230118_172648029_iOS.jpg (482.49 KiB) Megtekintve 3405 alkalommal
20230118_204752221_iOS.jpg
20230118_204752221_iOS.jpg (536.79 KiB) Megtekintve 3405 alkalommal



https://youtu.be/VVW2G9uqB2o
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Ez már valami! ;peace;
323580003_1614859112365869_5761195880542943260_n.jpg
323580003_1614859112365869_5761195880542943260_n.jpg (159.64 KiB) Megtekintve 3225 alkalommal
326433258_623008756207194_4794878520106386051_n.jpg
326433258_623008756207194_4794878520106386051_n.jpg (99.53 KiB) Megtekintve 3225 alkalommal
325503105_672288164579509_8472454332997380536_n.jpg
325503105_672288164579509_8472454332997380536_n.jpg (110.06 KiB) Megtekintve 3225 alkalommal

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

akosjeney írta:
2022.12.11., vas. 18:58
Sziasztok!
Ért valaki olyan a MadVr configurálásához, aki vállal is helyszínen komplett beállításokat? :)

Köszönöm szépen előre is!
Ezt lehet ide kellett volna írnod😉:
viewtopic.php?f=104&t=4592

akosjeney
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2020.04.04., szomb. 18:25
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: akosjeney »

Sziasztok!
Ért valaki olyan a MadVr configurálásához, aki vállal is helyszínen komplett beállításokat? :)

Köszönöm szépen előre is!

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: thxfan »

-KP- írta:
2022.12.05., hétf. 11:33
thxfan írta:
2022.12.05., hétf. 10:12
Nem azt írtam szó szerint, hogy átcsomagolás. Ott van, hogy "némi módosítás". Csupán azon agyaltam, hogy vajon megérheti-e a sokszoros felárat a standard modellhez képest a Theatron. Nyújt-e annyival többet. El lehetett volna normálisan beszélgetni erről. Volna..
Most kb. mindenki mindenkit közellenségnek lát, részemről egy kis fricska poén volt a PCFTT :D , nincs mögötte bántó szándék, nekem nincs bajom senkivel (bízom benne, hogy senki nem sértődött meg, ha igen, akkor elnézést, Quetznek külön köszi a képet ;peace; ), én is ugyan úgy elindultam ezen az úton a subommal az elsők között.

Igen, sok mindenről el lehetne normálisan beszélgetni, ahogy régen.., sohasem volt a béke szigete, de valahogy mégis más volt, azért próbáljuk meg :smile32: .

Az alap modell árát nem tudom, de kétlem, hogy mai árakat elnézve 800-1000 eur alatti lenne, így kb. a duplájába kerülhet az új modell. Számomra továbbra is szimpatikus az LCR-ek eltérő tölcsérkialakítása, talán akusztikailag is érhet valamit, bár a legtöbb moziszobában nem a magas hangok kordában tartásával van gond. Tetszik, hogy a hátterekben is kb. azonos a magas az LCR-ekkel, így még egységesebb lehet az egész. Csak azt nem értem miért nem lehetett a surrokat 8-10" méllyel szerelni, de szobába való laposabb kivitelben, ha a 18-21" subnál megy itt miért nem. Számomra pl. a Jamo D6 és D600 szett nagy meglepetés volt, olyan teljes összhangot nagyon nehéz, de inkább lehetetlen különböző méretű (a pronál hatványozottan igaz) hangfalakkal elérni. Kisebb hangfalaknál viszont az erő hamarabb elfogy, mint a nagy dögöknél, szóval kompromisszumot kell kötni, bármit is választunk.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

thxfan írta:
2022.12.05., hétf. 10:12
Itt parádéztatok a pro cinema fiúk titkos társaság tagjaival
Oly képletesen írtad, rögtön eszembe is jutott ez :D

Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

thxfan írta:
2022.12.05., hétf. 10:12
Nem azt írtam szó szerint, hogy átcsomagolás. Ott van, hogy "némi módosítás". Csupán azon agyaltam, hogy vajon megérheti-e a sokszoros felárat a standard modellhez képest a Theatron. Nyújt-e annyival többet. El lehetett volna normálisan beszélgetni erről. Volna..

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: thxfan »

-KP- írta:
2022.11.30., szer. 15:39
thxfan írta:
2022.11.30., szer. 13:54
Egészen biztosan így van, ezekben is kb. ugyan úgy néz ki a mély és biztosan átverés :smile51::
Én konkrétan 2 darab Mag modellről beszéltem, nem a JBL C211-ről és a Synthesis csúcsmodellről. NE adj már olyan szavakat a számba kérlek, amit soha nem mondtam. Köszönöm.
Itt parádéztatok a pro cinema fiúk titkos társaság tagjaival, hogy devil-k topicjába páran le mertünk írni a véleményünket, ami mögött van legalább némi saját tapasztalat.
Részedről teljesen ok, így bedurrantani, hogy átcsomagolás. Hozzáteszem, ha az lenne sem lenne gond, mert a pl. JBL is ezt csinálja, max nem kell megvenni. Alapból szerintem a fórumról sem tudja senki még az alap MAG cinema minőségét belőni a többi belépő pro közé, mert senki nem hallotta.
Célszerűbb lett volna körbejárni és nem a levegőbe puffogtatni....A Theatron zárt, nem refis, így gyanítom módosított a mély, legalábbis a képeken és videón ezt láttam, titán magas, nagyobb tölcsér. Van azért némi különbség.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

thxfan írta:
2022.11.30., szer. 13:54
Egészen biztosan így van, ezekben is kb. ugyan úgy néz ki a mély és biztosan átverés :smile51::
Én konkrétan 2 darab Mag modellről beszéltem, nem a JBL C211-ről és a Synthesis csúcsmodellről. NE adj már olyan szavakat a számba kérlek, amit soha nem mondtam. Köszönöm.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: thxfan »

-KP- írta:
2022.11.30., szer. 13:40
thxfan írta:
2022.11.30., szer. 13:33
Nekem ennél a Theatron vonalnál az kétséges csak, hogy szerintem jó eséllyel valamelyik kisebbik mozis modelljeiket árulják némi módosítással sokszoros áron. Ez pl. az SCR 412-es modell:

Kép

Nem csodálkoznék, ha fele, vagy akár harmadáron megvehető lenne, mint a Theatron.
Egészen biztosan így van, ezekben is kb. ugyan úgy néz ki a mély és biztosan átverés :smile51::
Csatolmányok
JBL-Everest.jpg
JBL-Everest.jpg (82.9 KiB) Megtekintve 3126 alkalommal
211-front_z_vert_medium.jpg
211-front_z_vert_medium.jpg (52.73 KiB) Megtekintve 3126 alkalommal
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: thxfan »

-KP- írta:
2022.11.30., szer. 12:51
DeLorean írta:
2022.11.30., szer. 12:47
-KP- írta:
2022.11.30., szer. 12:45
A Mag Theatron szériát egy német cég árulja, kifejezetten az ő kérésükre készíteti a Mag. Gondolom mivel német cég, van lóvé és raktárkészlet és nem egyesével készíti nekik a gyártó.
Ettől még a MagCinema ukrán.

Van itthon valakinek Mag szettje? Valaki tud ilyenről?
Csodálkoznék. Mivel a német piacra szánták, az árazása is annak megfelelő.
Ja, elég drága, 9000 Eur az 5.1,
https://www.lowbeats.de/test-mag-theatr ... ntizitaet/
de nem a németektől kell megvenni. ;)

Kíváncsiságból felhívatom őket az ismerősömmel, hogy mennyi egy szett direktben tőlük, az említett elektromos kazánok, duplatartályos bojlerek is durván versenyképes árúak, pedig van vám + ÁFA + szállítás.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

thxfan írta:
2022.11.30., szer. 13:33
Nekem ennél a Theatron vonalnál az kétséges csak, hogy szerintem jó eséllyel valamelyik kisebbik mozis modelljeiket árulják némi módosítással sokszoros áron. Ez pl. az SCR 412-es modell:

Kép

Nem csodálkoznék, ha fele, vagy akár harmadáron megvehető lenne, mint a Theatron.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: thxfan »

DeLorean írta:
2022.11.30., szer. 11:52
thxfan írta:
2022.11.30., szer. 11:32
https://mag-cinema.com/mag-theatron

Érdemes a facebook-on is szétnézni, van pár ilyen szettből épített szoba:
https://www.facebook.com/mag.theatron/
Amikor indult a "mozim", a MagCinema lett volna a JBL-en kívül, amit szerettem volna vásárolni.

Sajnos egy szub szállítási díja 100 ezer forint lett volna. Csak egy szub.
Mivel ukrán cég - működik rendesen? Minden OK velük? Manapság ezt nem lehet tudni.
:smile32:
Alapvetően szerintem nagyon korrekt az ukrán hangszóró/hangfal vonal, mindig is az volt, amikor foglalkoztam hangosítással meglepő minőségű cuccokat gyártottak a nevesebb márkák töredékéért, mára ez valamennyire változott, felzárkóztak árakban, de szerintem ez a mostani cucc sem a pro belépő vonalat képviseli, inkább ennek a vetélytársa:
https://www.qsys.com/products-solutions ... m/rsc-112/
A JBL-nél is annó indult valami hasonló, a honlapjukon is fennt volt, aztán nem lett belőle semmi.

Nagyon korrekt cég, Tsanyi levelezett velük elég sokat, invitálták a gyárba is, talán még a reptérre is kimentek volna érte, ha jól rémlik, pedig csak egy szimpla szobai szett után érdeklődött. Tudom, hogy ezt eretnekség itt leírni :D , de konkrétan saját profitjuk ellen beszélve leírták, hogy a legkisebb hangfalai talán valók szobába, a nagyobbak nem tudják kifutni magukat. Akkor még nem létezett ez az új vonal náluk, de volt 6"-os surround és 12" screen hangfal a kínálatban.
Alapvetően ez az új szett is jól átgondolt tervezést sejtet, a lcr-ekben lévő különböző irányítottságú tölcsérek, a frontoldalhoz hasonló magassugárzókkal a hátterekben, vannak kisebb, laposabb hangfalak, amik könnyebben integrálhatók szobákba.
A magyar importőr volt ott a gond, direktben simán gördülékenyebb lett volna minden. Egy ismerősöm elektromos kazánokat brutális mennyiségben előállító cég itteni értékesítője, simán megy a gyártás Harkov mellett is, pedig az a frontvonalon van, a Mag Cinama jóval beljebb, Kijev mellett. Biztosan működnek, facebook szerint jelen voltak több eu kiállításon, nem gyenge installal ;peace; :
Csatolmányok
3.jpg
3.jpg (322.35 KiB) Megtekintve 2328 alkalommal
2.jpg
2.jpg (423.23 KiB) Megtekintve 2328 alkalommal
1.jpg
1.jpg (394.09 KiB) Megtekintve 2328 alkalommal
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2022.11.30., szer. 12:51
Csodálkoznék. Mivel a német piacra szánták, az árazása is annak megfelelő.
Manapság semmi sem olcsó.
Van egyébként magyar forgalmazó is MagCinema vonalon - ott kaptam 100 ezer forintos szállítási díjat csak egy szubra.
Ezért lett KCS, utána meg JBL.

De nem egyszerű pro vonalon sem vásárolni.
Főleg, ha valaki újat szeretne és nem moziból leselejtezett cuccot. De már ott is csökkentek a lehetőségek.
sad.gif

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DeLorean írta:
2022.11.30., szer. 12:47
-KP- írta:
2022.11.30., szer. 12:45
A Mag Theatron szériát egy német cég árulja, kifejezetten az ő kérésükre készíteti a Mag. Gondolom mivel német cég, van lóvé és raktárkészlet és nem egyesével készíti nekik a gyártó.
Ettől még a MagCinema ukrán.

Van itthon valakinek Mag szettje? Valaki tud ilyenről?
Csodálkoznék. Mivel a német piacra szánták, az árazása is annak megfelelő.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2022.11.30., szer. 12:45
A Mag Theatron szériát egy német cég árulja, kifejezetten az ő kérésükre készíteti a Mag. Gondolom mivel német cég, van lóvé és raktárkészlet és nem egyesével készíti nekik a gyártó.
Ettől még a MagCinema ukrán.

Van itthon valakinek Mag szettje? Valaki tud ilyenről?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”